همراه مکانیک
جستجو در همراه مکانیک
جستجو در همراه مکانیک
ورود

سوزوکی ویتارا
Suzuki Vitara

بازه قیمت:
650,000,000~540,000,000تومان

سال‌های سوزوکی ویتارا
سوزوکی ویتارا 2006
سوزوکی ویتارا 2007
سوزوکی ویتارا 2008
امتیاز کارشناسان
3/5
قیمت سوزوکی ویتارا

سوزوکی ویتارا
Suzuki Vitara

بازه قیمت:
650,000,000~540,000,000تومان

سال‌های سوزوکی ویتارا
سوزوکی ویتارا 2006
سوزوکی ویتارا 2007
سوزوکی ویتارا 2008
امتیاز کارشناسان
3/5
قیمت سوزوکی ویتارا

نقد و بررسی سوزوکی ویتارا

سوزوکی گرند ویتارا از سال 1385 به عنوان شاسی بلند شهری وارد سبد محصولات شرکت ایران خودرو شد؛ نمونه های اولیه این اتومبیل عمدتا با پیشرانه 2 لیتری و مجهز به جعبه دنده دستی یا اتوماتیک به جاده های کشور راه یافتند. پس از استقبال نسبی که از این محصول تقریبا گران قیمت ایران خودرو به عمل آمد، شرکت سازنده تصمیم گرفت تا با مشارکت همکار ژاپنی اش یعنی کمپانی سوزوکی، نمونه توانمندتر 2.4 لیتری را جایگزین مدل 2 لیتری کند. این نسخه تا حوالی سال 1395 روی خط تولید ایران خودرو حضور داشت، تا آنکه در زمستان این سال ویتارا نیوفیس وارد بازار ایران شد و در قالب کلاس 9 به مشتریان تحویل گردید که نسبت به کلاس 8 نسخه قبلی، از رینگ ها، چراغ ها و جلوپنجره جدید سود می برد. مدتی بعد نیز کلاس 10 ویتارا نیوفیس به بازار آمد که علاوه بر امکانات کلاس 9 به مواردی همچون سانروف، روکش چرمی غربیلک فرمان و صندلی ها و شیشه هایی با ضخامت بیشتر مجهز شده بود. لطفا در ادامه با همراه مکانیک همراه باشید تا نقد و بررسی سوزوکی ویتارا را از جوانب گوناگونی همچون طراحی بیرونی و داخلی، تجربه رانندگی، موتور، ایمنی و ارزش خرید به استحضار شما مخاطبان گرامی برسانیم.

نقد و بررسی رانندگی خودرو

کابین ویتارا موقعیت قرارگیری مناسبی را در اختیار راننده می گذارد؛ اینجا تقریبا همه چیز در دسترس است و دید کافی به جلو و اطراف وجود دارد. با این وجود گستره دید به سمت عقب محدود بوده و نبود دوربین می تواند حرکت به سمت عقب را با چالش روبرو سازد که البته در خودرویی با این ابعاد و در این کلاس چندان دور از انتظار نیست. کیفیت سواری خیلی رضایت بخش نیست و بیشتر به سمت سواری اسپرت با تعلیق سفت گرایش دارد که احتمالا چندان با سلیقه مشتریان ایرانی به ویژه خانواده ها جور درنمی آید. عملکرد پیشرانه 2 لیتری سوزوکی ویتارا سبب شده تا با یک خودرو نسبتا کند و نه چندان چابک مواجه باشیم. اوضاع در نسخه 2.4 لیتری بهتر است و شتاب گیری ویتارا حدود 1 تا 1.5 ثانیه بهبود یافته، اما همچنان نسبت به برخی رقبا کندتر به نظر می رسد. ناگفته نماند که به دلیل افزایش ضخامت شیشه ها در سوزوکی ویتارا کلاس 10 شاهد کاهش ورود صداهای مزاحم به داخل کابین هستیم. پیشرانه و گیربکس عملکرد تقریبا نرمی از خود نشان می دهند و از سطح هماهنگی مناسبی با یکدیگر سود می برند. قابلیت های آفرود این کراس اوور ژاپنی به دلیل حضور ارتفاع مناسب از سطح زمین، جعبه دنده دو حالته (سبک و سنگین) و دو عدد دیفرانسیل، نسبت به رقبا در سطح بالاتری ارزیابی می شود.
نقد و بررسی رانندگی خودرو

نقد و بررسی ارزش خرید

سوزوکی ویتارا یک شاسی‌بلند شهری با تمایلات آفرود است که از مزایایی همچون کابین نسبتا جادار، کیفیت ساخت بالا، دوام فنی مطلوب، بازار دست‌دوم مناسب و خدمات پس از فروش گسترده بهره می‌برد. بااین‌حال سواری نسبتا خشک، کمبود امکانات رفاهی و عملکرد نه‌چندان مهیج پیشرانه علاوه بر طراحی ظاهری و داخلی تقریبا قدیمی، موجب شده تا برخی از مشتریان به سراغ محصولات کره‌ای نظیر هیوندای توسان و یا سانتافه دست‌دوم بروند. با این حال سوزوکی ویتارا می‌تواند خودرویی مناسب برای خانواده‌های ایرانی باشد تا هم از قابلیت‌های مناسبش در مسیرهای خارج جاده‌ای لذت ببرند و هم در مصارف شهری لذت ببرند و هم در مصارف شهری از آن استفاده کنند.
نقد و بررسی ارزش خرید
کلاس بدنه : شاسی بلند
تعداد نسل ها (بازار ایران) : 1 نسل
نقاط قوت
عملکرد مناسب موتور و گیربکس
فضای کابین جادار
کیفیت قطعات کابین مناسب
در دسترس بودن قطعات و لوازم یدکی
نقاط ضعف
شتاب نه چنئان مناسب
هزینه نگهداری بالا
خانه
فروش خودرو
خرید خودرو
قیمت خودرو
خدمات دیگر