کارشناسی خودرو
همراه مکانیک
جستجو در همراه مکانیک
جستجو در همراه مکانیک
ورود
image

کارشناسی خودرو

1 از 5
مشخصات اولیه خودرو
بعدی: انتخاب سرویس کارشناسی
برای شروع فرآیند کارشناسی اطلاعات زیر را وارد کنید.
کارشناسی خودرو فقط در تهران، کرج و اصفهان انجام می‌شود.
page-banner
چرا بیشترین تقاضای کارشناسی را داریم؟
desk
mob
تضمین کارشناسی
ضمانت‌نامه رسمی تا سقف ۴۰۰ میلیون
desk
mob
مکان و زمان به انتخاب شما
اعزام کارشناس به تمام نقاط شهر و در تمام روزهای هفته
desk
mob
بالاترین میزان دقت در کارشناسی
انجام کارشناسی توسط با‌تجربه‌ترین کارشناس‌ها
desk
mob
بررسی کامل از فنی و بدنه تا آپشن و رانندگی
کارشناسی بیش از ۳۲۰ آیتم خودرو با تجهیزات مدرن‌
مراحل درخواست و انجام کارشناسی
1
ثبت درخواست کارشناسی
اطلاعات‌تان را در فرم بالای همین صفحه وارد کنید یا با شماره تلفن 67632999-021 تماس بگیرید.
inspection-work-flow-imageOne
2
هماهنگی مکان و زمان کارشناسی
بعد از تایید درخواست، برای هماهنگی مکان و زمان کارشناسی با شما تماس می‌گیریم.
inspection-work-flow-imageTwo
3
اعزام کارشناس به محل
کارشناس فنی همراه‌مکانیک طبق هماهنگی قبلی، در محل انجام کارشناسی حضور پیدا می‌کند.
inspection-work-flow-imageThree
4
تحویل برگه کارشناسی و ضمانت‌نامه
کارشناس بعد از پایان فرآیند کارشناسی، برگه گزارش و ضمانت‌نامه کارشناسی را تحویل شما می‌دهد.
inspection-work-flow-imageFour
شرایط لازم برای انجام کارشناسی
desk
mob
تمیز و خشک بودن خودرو
desk
mob
وجود نور کافی
desk
mob
خالی بودن صندوق عقب
desk
mob
فضای مسقف در زمان برف و باران

شهرهای تحت پوشش سرویس کارشناسی

سوالات متداول

آیا خودروی صفر کیلومتر هم نیاز به کارشناسی دارد؟
بر اساس آمار کارشناسی همراه‌مکانیک، حدودا 20 درصد خودورهای صفر مشکل فنی یا بدنه دارند! بنابراین توصیه می‌کنیم در زمان تحویل خودرو، حتما از کارشناس فنی برای بازدید خودرو در محل کمک بگیرید.
دستکاری شدن کیلومتر در خودرو مشخص می‌شود؟
کارشناسان فنی با دستگاه دیاگ کیلومتر خودرو را چک می‌کنند. علاوه بر این با توجه به دانش و تجربه خود با بررسی و ارزیابی پارامترهای گوناگون تا حد بالایی مغایرت کیلومتر خودرو را متوجه می‌شوند.
وضعیت فنی خودرو چگونه بررسی می‌شود؟
کارشناسان همراه مکانیک با متصل کردن دستگاه دیاگ به خودرو، تمامی خطاها و ایرادهای آن را به‌طور کامل بررسی می‌کنند،. علاوه بر این‌ مشکلات فنی، موتوری، گیربکس و جلوبندی خودرو نیز با تست رانندگی به‌طور دقیق توسط کارشناس فنی مربوطه بررسی و به اطلاع مشتری خواهد رسید.
بعد از انجام کارشناسی برگه‌ای داده می شود؟ قیمت‌گذاری هم انجام می‌شود؟
بعد از انجام کارشناسی خودرو، برگه گزارش کارشناسی به درخواست کننده تحویل داده می‌شود. همچنین لینک مربوط به گزارش کارشناسی و ارزش روز قیمت خودرو با توجه به گزارش کارشناسی برای فرد درخواست کننده ارسال می‌شود.
رنگ و بدنه خودرو چگونه کارشناسی می‌شود؟
کارشناسان همراه مکانیک با استفاده از دستگاه ضخامت‌سنج دیجیتال، ضخامت همه قسمت‌های خودرو را به دقت اندازه می‌گیرند. در مواردی که تشخیص لکه‌رنگ با دستگاه امکان‌پذیر نیست، کارشناس رنگ خودرو با استفاده از تجربه خود و دیگر آثار به ‌جامانده روی بدنه، قادر به تشخیص لکه‌رنگ یا قطعات تعویض‌شده خواهد بود.
در کارشناسی خودرو چه مواردی بررسی می‌شود؟
در کارشناسی همراه‌مکانیک، 320 آیتم شامل بدنه، شاسی و اتاق خودرو، وضعیت فنی، موتور و گیربکس، آپشن‌ها، تست دیاگ، تست رانندگی و تست جلوبندی و لاستیک بررسی می‌شوند.
آیا همراه مکانیک ضمانتی برای سرویس کارشناسی دارد؟
ضمانت 72 ساعته رنگ و بدنه تا سقف 200 میلیون تومان برای کارشناسی عادی همراه‌مکانیک در نظر گرفته شده است. در سرویس VIP ضمانت 7 روزه رنگ و بدنه و فنی و موتوری تا سقف 400 میلیون تومان در نظر گرفته شده است.
اگر در کارشناسی اشتباهی رخ داده باشد از چه طریقی می‌توان شکایت کرد؟
در صورت بروز خطا در کارشناسی شما می توانید با شماره 02167632000 تماس بگیرید و پس از ارتباط با کارشناس، اطلاعات شما جهت رسیدگی به واحد شکایات ارجاع داده می‌شود. بررسی و پیگیری نهایی به وسیله واحد شکایات و بازرسی صورت خواهد گرفت و در صورت احراز خطا طبق شرایط گارانتی، خسارت پرداخت خواهد شد. این روال به طور معمول طی 72 ساعت کاری انجام می‌شود
شرایط لازم برای کارشناسی چیست؟
محیط انجام کارشناسی خودرو باید نور کافی، فضای مناسب برای بازکردن درب‌ها و امکان جابه‌جا کردن خودرو برای تست رانندگی را داشته باشد. همچنین در شرایط بارانی و برفی بدنه خودرو باید خشک باشد و کارشناسی در محل مسقف انجام شود. صندوق عقب خودرو هم برای بررسی تمامی قطعات باید خالی باشد.
هزینه کارشناسی خودرو چقدر است؟
هزینه کارشناسی هر خودرو بسته به مدل و سال خودرو متفاوت است. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به سایت همراه مکانیک و صفحه کارشناسی خودرو مراجعه کنید یا با شماره تماس 02167632999 با کارشناسان ما در ارتباط باشید.
لغو در خواست کارشناسی تا چه زمانی امکان‌پذیر است؟
اگر تا یک ساعت قبل از اعزام کارشناس درخواست خود را لغو کنید، کل مبلغ کارشناسی به شما عودت داده خواهد شد. در غیر این صورت، زمانی که کارشناس فنی در حال اعزام به محل باشد یا در محل حاضر شود و کارشناسی انجام نشود، 50% مبلغ کارشناسی عودت داده خواهد شد.
آیا پس از ثبت درخواست کارشناسی امکان تغییر زمان یا محل بازدید و مدل خودرو وجود دارد؟
بله. با تماس با کارشناسان همراه مکانیک تا یک ساعت قبل از اعزام کارشناس فنی در محل، امکان تغییر زمان و محل بازدید و مدل خودرو برای مشتری وجود دارد. همچنین در خصوص مدل خودرو، در زمان حضور کارشناس فنی در محل نیز امکان تغییر وجود دارد.
آیا امکان نوشتن قولنامه توسط همراه مکانیک وجود دارد؟
بله. در صورتی که مشتری درخواست بدهد، کارشناس همراه‌مکانیک قولنامه را با رعایت تمامی موارد قانونی آماده خواهد کرد. هزینه این سرویس در حال حاضر 660 هزار تومان است و برای سرویس VIP به صورت رایگان انجام می‌شود.
کارشناسان فنی همراه مکانیک چه آموزش‌هایی دیده‌اند؟
کارشناسان فنی همراه‌مکانیک گواهی‌نامه معتبرترین آموزشگاه‌های خودرویی را دریافت کرده و در همراه‌مکانیک هم دوره می‌بینند. همچنین به طور مداوم کلاس‌های آموزشی و توجیهی به منظور افزایش اطلاعات فنی کارشناسان در همراه مکانیک برگزار می‌شود تا امکان بروز خطای احتمالی را به حداقل برسانیم.

کارشناسی خودرو، حلقه گم‌شده معاملات خودرویی

کارشناسی خودرو در معامله خودروهای دست‌دوم و کارکرده برای جلوگیری از ضرر مالی ضروری است؛ زیرا آمارها نشان می‌دهد که حدود 72 درصد خودروهای دست‌دوم دارای حداقل یک ایراد فنی یا بدنه هستند. کارشناس خودرو یک فرد متخصص و باتجربه است که وظیفه او بررسی سلامت تمامی بخش‌های یک خودرو از جمله بدنه، بخش فنی، موتور، گیربکس و جلوبندی، آپشن‌ها و تجهیزات جانبی است. اگر کارشناسی ماشین به‌صورت دقیق و کامل انجام شود، ارزش واقعی خودرو را مشخص خواهد کرد. غیر از مدل خودرو، تعداد و نوع آپشن‌های آن نیز از دیگر عوامل مهم در تعیین قیمت کارشناسی خودرو یا به عبارتی هزینه کارشناسی خودرو محسوب می‌شود.
کارشناسی خودرو؛ یک بازی 2 سر برد برای خریدار و فروشنده
شاید با شنیدن عبارت «کارشناسی خودرو» این تصور به وجود بیاید که کارشناسی ماشین فقط به درد خریدار می‌خورد و کمتر فروشنده‌ای را می‌توان پیدا کرد که از ایراد گرفتن از خودروی خود راضی باشد؛ اما اگر یک بار پای صحبت آنهایی که در بازارهای هفتگی، سایت‌ها و اپلیکیشن‌های درج آگهی و ... خودروی خود را فروخته‌اند بنشینید، متوجه می‌شوید که به‌دلیل عدم آگاهی از ارزش واقعی خودروی خود و عیب گذاشتن‌های دلالان خریدارنما کلی ضرر کرده‌اند و ماشین خود را زیر قیمت واقعی بازار فروخته‌اند.
همچنین به‌عنوان فروشنده ممکن است به پست خریداری بخورید که به‌دلیل کارشناسی نشدن خودرو و سفت‌وسخت نبودن قرارداد، بعد از معامله روی خودرو عیب جدیدی گذاشته و طلب ضرر و زیان کرده است.
از طرف دیگر با کارشناسی ماشین، خیال خریدار هم راحت می‌شود که خودروی موردنظر با ادعای فروشنده انطباق دارد و قرار نیست به‌دلیل عیوبی که متوجه آن‌ها نشده، همیشه یک پایش در تعمیرگاه باشد و ضرر کند. همچنین کارشناسی خودرو همراه مکانیک قیمت واقعی خودرو را مشخص می‌کند و جلوی ضرر خریدار و فروشنده و دادن سود به دلالان خودرو را می‌گیرد.
از کارشناسی خودرو صفر غافل نشوید!
شاید تصور کنید که کارشناسی ماشین فقط مختص خودروهای کارکرده است؛ چون اسم خودروی کارکرده ناخودآگاه ما را یاد خودرویی می‌اندازد که حسابی از آن کار کشیده شده و قطعاً عیب و ایرادی دارد.
این درحالی است که آمار سرویس کارشناسی ماشین همراه مکانیک نشان می‌دهد حدود 20 درصد خودروهای صفر هم ایراد فنی یا بدنه دارند و خرید خودروی صفر هم می‌تواند تا حدودی شبیه خرید هندوانه در بسته باشد!
این آمار از دل بیش از 300 هزار کارشناسی موفق استخراج شده است و از آنجایی که بر اساس این آمار حدود نیمی از ایرادات کارشناسی مربوط به بدنه می‌شود، تنها با کارشناسی رنگ خودرو می‌توانید به ایراد خودروی صفر موردنظرتان پی ببرید. کارشناسی رنگ همراه مکانیک با استفاده از تجهیزات ویژه و اتاق رنگ مجهز انجام می‌شود.
کارشناسی خودرو همراه مکانیک چه مزایایی دارد؟
جدای از مشخص شدن وضعیت فنی و بدنه خودرو و تعیین ارزش واقعی خودرو، کارشناسی خودرو با همراه مکانیک مزایای متعددی دارد که در ادامه با آن‌ها آشنا می‌شوید:
کارشناسی خودرو در محل
کافی است با واحد کارشناسی خودرو همراه مکانیک در شهر موردنظرتان تماس بگیرید یا درخواست کارشناسی خود را در فرم بالای همین صفحه ثبت کنید. پس از برقراری ارتباط با واحد پشتیبانی همراه مکانیک و انجام هماهنگی‌های لازم، کارشناسان ما بر اساس زمان هماهنگ شده در محل حاضر می‌شوند. در صورت وجود نور کافی و فضای مسقف در زمان بارندگی، کارشناسی ماشین در محل با کیفیت بیشتری انجام می‌شود و پیش از رسیدن کارشناسان فنی بهتر است خودرو را تمیز و خشک کرده و صندوق‌عقب آن را خالی کنید.
تجهیزات حرفه‌ای و کارشناسان مجرب
کارشناسان واحد کارشناسی ماشین همراه مکانیک تجربه و دانش کافی در این زمینه را دارند و دوره‌های فنی لازم را با موفقیت گذرانده‌اند. همچنین این افراد از تجهیزات حرفه‌ای مثل دیاگ، ضخامت سنج دیجیتال و اتاق رنگ برای کارشناسی رنگ خودرو و وضعیت فنی آن استفاده می‌کنند. مشکلات موتوری، گیربکس و جلوبندی خودرو هم با تست رانندگی مشخص می‌شود.
تضمین کارشناسی
همراه مکانیک برای اطمینان بیشتر به شما تضمین 72 ساعته برای کارشناسی رنگ و بدنه (تا سقف 200 میلیون تومان) و ضمانت 7 روزه برای کارشناسی VIPشامل کارشناسی فنی، موتور و گیربکس (تا سقف 400 میلیون تومان) می‌دهد.
پوشش مناطق مختلف در تهران و سایر شهرها
واحد کارشناسی خودرو تهران، کرج، اصفهان و تعدادی دیگر از شهرها را پوشش می‌دهند و برای اطلاع دقیق از مناطق تحت پوشش این واحدها، می‌توانید به نقشه‌ای که در همین صفحه وجود دارد مراجعه کنید.
امکان استفاده از خدمات حقوقی و عقد قرارداد
در صورت تمایل می‌توانید از خدمات حقوقی و عقد قرارداد همراه مکانیک هم استفاده کنید تا در فرایند نقل‌وانتقال خودرو مشکلی برایتان پیش نیاید. البته هزینه این خدمات با هزینه کارشناسی خودرو متفاوت است.
چه مواردی در کارشناسی خودرو همراه مکانیک بررسی می‌شود؟
در کارشناسی ماشین همراه مکانیک بیش از 320 آیتم مربوط به وضعیت فنی و بدنه خودرو بررسی می‌شود که فهرست زیر تعدادی از مهم‌ترین آن‌ها را نشان می‌دهد:
 • کارشناسی شاسی، بدنه و اتاق خودرو
 • میزان مصرف سوخت
 • کیلومترهای واقعی طی شده
 • وضعیت فنی، موتور و گیربکس
 • آپشن‌ها
 • تست دیاگ
 • تست رانندگی
 • تست جلوبندی و لاستیک
هزینه کارشناسی خودرو چقدر است؟
قیمت کارشناسی خودرو برای تمامی خودروها یکسان نیست و به عوامل زیر بستگی دارد:
 • داخلی یا خارجی بودن خودرو
 • مدل و سال ساخت
 • میزان پیچیدگی سیستم پیشرانه
 • تعداد آپشن‌ها
برای اطلاع دقیق از قیمت و هزینه کارشناسی خودرو ، می‌توانید با واحد کارشناسی همراه مکانیک تماس بگیرید.
خانه
فروش خودرو
خرید خودرو
قیمت خودرو
حساب کاربری
همراه مکانیک
دانلود اپلیکیشن همراه مکانیک