hamrah-mechanic
همه روزه از ۸ الی ۲۱
hamrah-mechanic

هیوندای آوانته
Hyundai Avantekermanmotor

بازه قیمت:
540,000,000~270,000,000تومان

سال‌های هیوندای آوانته
هیوندای آوانته 1384
هیوندای آوانته 1385
هیوندای آوانته 1386
هیوندای آوانته 1387
هیوندای آوانته 1388
هیوندای آوانته 1389
هیوندای آوانته 1390
هیوندای آوانته 1391
امتیاز کارشناسان
3/5
قیمت هیوندای آوانته

هیوندای آوانته
Hyundai Avantekermanmotor

بازه قیمت:
540,000,000~270,000,000تومان

سال‌های هیوندای آوانته
هیوندای آوانته 1384
هیوندای آوانته 1385
هیوندای آوانته 1386
هیوندای آوانته 1387
هیوندای آوانته 1388
هیوندای آوانته 1389
هیوندای آوانته 1390
هیوندای آوانته 1391
امتیاز کارشناسان
3/5
قیمت هیوندای آوانته

نقد و بررسی هیوندای آوانته

دهه هشتاد خورشیدی را می‌توان اوج دوران خودروسازی ایران طی نیم قرن گذشته دانست. در این دوران هرکدام از خودروسازان بزرگ و کوچک با یکی از شرکای بین المللی وارد همکاری شدند که نتیجه آن عرضه خودروهای مختلی از برندهای فرانسوی، کره‌ای و ژاپنی به بازار ایران بود. سهم کرمان موتور در این میان مونتاژ محصولات هیوندای شامل هیوندای ورنا و هیوندای آوانته بود که در این مطلب به بررسی آوانته خواهیم پرداخت. هیوندای آوانته درواقع سومین نسل از هیوندای الانترا محسوب می‌شود که در فاصله سال‌های 1384 تا 1391 در دو نسخه اتوماتیک و دنده‌ای توسط کرمان موتور به بازار داخلی عرضه شد. هیوندای آوانته طی دوران حضور خود در بازار خودرو ایران با سدان‌های محبوبی همچون سیتروئن زانتیا، تویوتا کرولا و مزدا 323 به رقابت پرداخت. کیفیت ساخت بالا، سواری نرم و راحت، دوام قابل قبول و توان خروجی مناسب از جمله مزایا هیوندای آوانته هستند که موجب شدند تا این خودرو در بازار ایران به شهرت برسد. در ادامه این مطلب نگاهی جامع به هیوندای آوانته خواهیم داشت و این خودرو را به طور کامل مورد بررسی قرار خواهیم داد.

نقد و بررسی رانندگی خودرو

کابین هیوندای‌ آوانته طراحی ارگونومیک دارد و دید راننده به اطراف مناسب است، از سوی دیگر تنظیمات صندلی راننده نیز نسبتا قابل قبول است که موجب شده تا جایگاه خوبی برای راننده فراهم شود. با این وجود طراحی کسل‌کننده کابین سبب می‌شود تا نتوانید لذت کامل را هنگام رانندگی با آوانته تجربه کنید. پیشرانه دو لیتری آوانته عملکرد نرم و کم صدایی دارد و گیربکس این خودرو نیز در هر دو مدل دنده‌ای یا اتوماتیک رفتاری معقول و منطقی از خود نشان می‌دهد. عملکرد قابل‌قبول گیربکس اتوماتیک این خودرو یکی از مزایا هیوندای‌ آوانته در مقابل خودروهایی همچون رنو مگان اتوماتیک است و این خودرو کره‌ای را به گزینه برتر بازار در این رنج قیمتی تبدیل کرده است. با وجود عملکرد آرام پیشرانه، عایق‌بندی کابین هیوندای‌ آوانته چندان قابل قبول نیست و در صورتی که پدال گاز را بیش از حد فشار دهید، صدای موتور به درون کابین نفوذ خواهد کرد. علاوه بر صدای موتور، در کابین هیوندای‌ آوانته صدای کمک فنرها و شکست هوا در سرعت‌های بالا نیز قابل شنیدن است که حکایت از عایق‌بندی ضعیف اتاق خودرو دارد. سیستم تعلیق هیوندای‌ آوانته نیز در برخورد با دست اندازها عملکردی عادی را به نمایش می‌گذارد و در جایگاهی ضعیف‌تر نسبت به رنو مگان و سیتروئن زانتیا قرار می‌گیرد. شتاب و کشش مناسب، برگ برنده هیوندای‌ آوانته در مقابل رقبایش محسوب می‌شود. در واقع برخلاف ظاهر ساده و بی‌آلایش این خودرو، هیوندای‌ آوانته از شتاب مناسبی برخوردار است و در صورتی که اهل تجربه هیجان هنگام رانندگی باشید، از سواری هیوندای‌ آوانته لذت کافی را خواهید برد.
نقد و بررسی رانندگی خودرو

نقد و بررسی ارزش خرید

هیوندای‌ آوانته یک سدان کره‌ای کم استهلاک، چالاک، بادوام و باکیفیت است که پس از گذشت حدود یک دهه از زمان توقف تولید، همچنان ارزش خود را حفظ کرده است. در حقیقت خرید هیوندای‌ آوانته نسبت به خرید خودرویی همچون سیتروئن زانتیا هزینه‌های نگهداری کمتری را به راننده اعمال می‌کند و دردسرهای کمتری برای وی به دنبال خواهد داشت. با این حال باید توجه کرد که یک دهه از توقف تولید هیوندای‌ آوانته می‌گذرد. آوانته حتی در زمان تولید نیز ظاهر جذابی نداشت و این روزها با هجوم انبوه خودروهای چینی، دیگر کسی توجهی به هیوندای‌ آوانته نشان نمی‌دهد. با توقف تولید این خودرو در ایران و جهان نیز به‌مرور تهیه قطعات یدکی این خودرو به‌خصوص لوازم ظاهری آن برای مالکان سخت‌تر خواهد شد و آن‌ها برای نگهداری از آوانته راهی دشوار در پیش‌رو خواهند داشت. به همین دلیل توصیه می‌شود با توجه به تورم شدید قیمت‌ها در بازار خودرو و شرایط عجیبی که بر این فضا حکم‌فرما شده است، پیش از اخذ تصمیم نهایی برای خرید هیوندای‌ آوانته، سایر رقبای این خودرو همچون رنو مگان و خودروهای چینی جوان‌تر همچون جک J5 و ام وی ام 550 را نیز مد نظر داشته باشید.
نقد و بررسی ارزش خرید
کلاس بدنه : سدان
تعداد نسل ها (بازار ایران) : 1 نسل
نقاط قوت
عملکرد مناسب موتور و گیربکس
استهلاک پایین
شتاب مناسب
نقاط ضعف
واردات محدود
مصرف سوخت در شهر

نظرات کاربران در مورد هیوندای آوانته

امتیاز کاربران

( 6 کاربر )
4/5
طراحی داخلی
طراحی خارجی
ایمنی
راحتی و امکانات
ارزش خرید
6 نظر
کاربرناشناسهیوندای آوانته اتوماتیک 1389
1399/09/02
امتیاز
4/5
بسیار راحت در مقایسه با خودروهای مشابه و نرم و کم استهلاک
کاربرناشناسهیوندای آوانته دنده ای 1388
1399/07/06
امتیاز
5/5
خودروی بی نظیر و بدون استهلاک نه کم استهلاک
Morهیوندای آوانته اتوماتیک 1389
1398/12/09
امتیاز
5/5
به نظر من وقتی میخوای پول به ماشین بدی به استهکام و قدرت ماشین باید توجه کنی همین الان سوار بسترن شو گاز میدی ماشین راه نمی ره ولی همین آونته هر چی گاز میدی بازم میره کم ممیاره
hamهیوندای آوانته دنده ای 1386
1398/11/30
امتیاز
4/5
واقعا تو رنج قیمت خودش بهترین گزینه هست از هر نظر... شک نکنید
رامین خطیبیان هیوندای آوانته دنده ای 1388
1398/11/15
امتیاز
4/5
بی آزار ترین ماشین در رده خودش
قاسمیهیوندای آوانته اتوماتیک 1389
1398/10/27
امتیاز
4/5
در این 4 سال که دارم فقط یکبار باطری رو عوض کردم
خانه
فروش خودرو
خرید خودرو
قیمت خودرو
خدمات دیگر