مقایسه تویوتا پرادو و کیا سورنتو ، غول پیکر های شرقی وارد می شوند

فهرست مطالب

در ابتدای مقایسه تویوتا پرادو و کیا سورنتو باید بدانید که امروزه در بسیاری از نمایشگاه‌های اتومبیل صحبت از شاسی‌بلند ها و کراس اوور های جدید بازار به میان می‌آید. این کلاس از خودرو که به‌تازگی سطح زیادی از خرید را در بازار خودرو به خود اختصاص داده‌اند ، در حال افزودن سهم بازار با امکانات اضافه و چهره‌های جذاب‌تر توسط فیس لیفت های نو هستند. در میان تمام خودروهای شاسی‌بلند خودروهای آسیایی شرقی سهم مناسبی را در بازار خودروی ایران به خود اختصاص داده‌اند. در این میان نام شرکت‌های خودروساز معروف مانند کیا هیوندای تویوتا لکسوس نیسان اینفینیتی و دیگر برندهای معروف نیز به گوش می‌خورد.

آیا می دانید با اپلیکیشن همراه مکانیک می توانید علاوه بر خدمات همراه مکانیک ، قیمت بروز خودرو خود

و یا سایر خودرو ها در هر سال و مدل و با هر کارکردی  بدست بیاورید

با فشردن لینک زیر اپلیکیشن همراه مکانیک را از کافه بازار دانلود کنید.

دانلود اپلیکیشن همراه مکانیک

مقایسه تویوتا پرادو و کیا سورنتو

شما همراه گرامی می‌توانید قیمت بروز هر کدام از برند های مطرح شده را در صفحه قیمت خودرو خارجی همراه مکانیک مطالعه بفرمایید، اما در میانه همه خودروسازهای معروف زمانی که صحبت از خودروهای شاسی‌بلند و نام تویوتا باشد به خاطر محبوبیت و تجربه خوب اتومبیل‌های لندکروز شرکت تویوتا شاید همه چیزمتفاوت باشد. در این مقاله تصمیم داریم دو خودروی شاسی‌بلند معروف و محبوب بازار را بررسی کنیم یعنی به مقایسه تویوتا پرادو و کیا سورنتو خواهیم پرداخت.

تاریخچه تولید دو خودروی تویوتا پرادو و کیا سورنتو

در مقایسه تویوتا پرادو و کیا سورنتو ازلحاظ تاریخچه و پیشینه تولید بایستی گفت که این دو خودرو ازلحاظ سن و سال اندکی با یکدیگر تفاوت دارند. تویوتا پرادو از ساله ۱۹۸۴  با تکیه‌بر پیشینه لند کروزهای معروف تویوتا در سایز متوسط اس یو وی به بازار عرضه شد. این خودرو پس از تغییر و تحولات گوناگون از سال ۲۰۰۲ به بعد در نسل سوم بر روی پلتفرم سری ۱۲۰ ساخته‌شده است و به‌عنوان یک شاسی‌بلند لوکس شناخته می‌شود. کیا سورنتو اما خودرو است که اندکی جوان‌تر بوده  و از سال ۲۰۰۲ به بازار عرضه‌شده است. برخی معتقدند که نسل اول و آخر این خودرو در سری شاسی بلندهای بزرگ همان نسل اول بوده و ازآن‌پس ترکیبی کیا سورنتو و خودروی کارنیوال کیا باعث تولید کراس اوور های جدید کیا سورنتو شده است. درهرحال در سال‌های اخیر شاهد تولید شاسی بلندهای سایز متوسط و لوکس کیا سورنتو و حضور آنان با امکانات و آپشن های مختلف در سطح بازار هستیم.

مقایسه طراحی ، غول پیکر و پر جذبه

مقایسه تویوتا پرادو و کیا سورنتو

در مقایسه تویوتا پرادو و کیا سورنتو ازنظر طراحی با دو خودرو با طراحی عضلانی و قوی روبرو هستیم. در کیا سورنتو همچنان وفاداری به مدل‌های مختلف اتومبیل‌های کیا با جلوپنجره بزرگ مشکی‌رنگ حفظ‌شده است. تعداد جلوپنجره دو چراغ کشیده بزرگ و در سپر چراغ‌های پروژکتور مه شکن بزرگ را خواهیم ظاهری خشن‌تر و قدرتمندتر برای تویوتا فراهم آورده است. تویوتا پرادو همچنین از یک سه پره کاملاً عضلانی و درشت بهره می‌برد. در کنارهای خودرو نیز از گلگیرهای برآمده در تویوتا بیشتر استفاده‌شده است و ماشینی به‌ظاهر قدرتمندتر را به نمایش می‌گذارد. میله‌های باربند بر روی سقف نیز در تویوتا پرادو بسیار برجسته‌تر و بزرگ‌تر هستند که خود حسی متفاوت نسبت به ارتفاع خودرو ایجاد خواهد کرد.

کابین پرادو
کابین پرادو

 در طراحی پشت خودروی کیا سورنتو همچنان سادگی و زیبایی همراه با ابهت دیده می‌شود. سپر دورنگ در جلو و عقب خودروی کیا سورنتو بر زیبایی این خود را به‌طور چشمگیری افزوده است. در عوض پشت تویوتا پرادو چرا با چراغ‌های برجسته و تایر زاپاس باروکش ویژه حفظ بیشتری نسبت به خودروی سافاری و آفرود به شما خواهد داد. در کل می‌توان گفت که طراحی تویوتا پرادو یک طراحی از جنس آسیای شرقی و بخصوص ژاپن بوده و هم‌خانواده بودن این خودرو را با لند کروزهای قوی‌هیکل و توانمند به‌خوبی به رخ می‌کشد. در مقابل طراحی بیرونی خودروی کیا سورنتو یک طراحی کاملاً اروپایی بوده آرامش و زیبایی را در عین بزرگ بودن خودرو نشان می‌دهد.


اگر بدلیل مشغله کاری فرصت پاسخ گویی به هیچ تماس تلفنی و یا اگهی خودرو خود را ندارید

با خدمت فروش سفارشی همراه مکانیک خودرو خود را بدون دغدغه و بدون پاسخ گویی به یک تماس بفروشید

برای اطلاع از جزئیات این طرح اینجا کلیک کنید

اگر سری به داخل بدنه خودرو بزنیم در هر دو خودرو با صندلی‌های بزرگ برای هفت نفر روبرو خواهیم بود. در زیبایی هر دو خودروی تویوتا پرادو و کیا سورنتو شکی نیست ولی هرکدام در جای خود ظرافت‌ها و نکاتی را رعایت کردند. تویوتا همچنان در طراحی داخلی پرادو سعی کرده است یک خودروی شاسی‌بلند مخصوص سفرهای آفرود و سافاری را به نمایش بگذارد برای همین منظور از ظرافت زیادی در طراحی داشبورد و دیگر لوازم درب و سقف خودرو استفاده نکرده است. در عوض کیا‌سورنتو تمامی امکانات داخلی خودرو را در اوج ظرافت ممکن یک خودروی شاسی‌بلند به رخ کشیده است.

مقایسه تویوتا پرادو و کیا سورنتو ازنظر فنی

در مورد قلب تپنده تویوتا پرادو بایستی بگوییم که می‌توانید یک پیشرانه ۲۷۰۰ سی‌سی بنزینی باقدرت ۱۶۱ اسب بخار و گیربکس ۶ دنده‌اتوماتیک انتخاب نموده که در این حالت حداکثر سرعت ۱۶۵ کیلومتر بر ساعت خواهد بود. همچنین می‌توانید یک موتور ۴ لیتری شش سیلندر باقدرت ۲۴۹ اسب بخار همراه با یک گیربکس ۶ دنده‌اتوماتیک سفارش دهید.

مقایسه تویوتا پرادو و کیا سورنتو ازنظر فنی
2009 Toyota Prado V6 petrol engine

در مورد کیا سورنتو اما وضعیت کمی متفاوت است و این خودرو از یک پیشرانه ۴ سیلندر خطی ۱۶ سوپاپ با ظرفیت ۲۴۰۰ سی‌سی همراه با یک گیربکس ۶ دنده‌اتوماتیک تیپ ترونیک باقابلیت تولید ۱۸۸ اسب‌بخار نیرو بهره می‌برد. در اینجا می‌توان گفت که مقایسه فنی این دو خودرو بستگی به انتخاب پیشرانه توسط شما دارد و درصورتی‌که پیشرانه ۴ سیلندر تویوتا پرادو را انتخاب کرده باشید قطعاً سورنتو یک خودروی قوی‌تر است ولی درصورتی‌که از پیشرانه ۶ سیلندر تویوتا پرادو استفاده می‌کنید می‌توانید تفاوت را به‌صورت مشهود ملاحظه نمایید.

 

تویوتا پرادو

کیا سورنتو

حجم موتور

2700 سی‌سی یا 4000 سی‌سی

2400 سی‌سی

موتور

4 سیلندر یا 6 سیلندر

4 سیلندر

حداکثر قدرت

161 اسب بخار یا 249 اسب بخار

188 اسب بخار

جعبه‌دنده

اتوماتیک 6 سرعتِ

اتوماتیک 6 سرعتِ  تیپ ترونیک

شتاب 0 تا 100

9 ثانیه

 

حداکثر سرعت

200 کیلومتر بر ساعت

 

مصرف سوخت ترکیبی

11.5 ثانیه

10.7 لیتر در 100 کیلومتر

حجم باک

 

71لیتر

استاندارد آلایندگی

یورو 5

یورو 6

مقایسه آپشن های رفاهی

مقایسه آپشن های رفاهی

در مقایسه تویوتا پرادو و کیا سورنتو ازنظر آپشن ها و امکانات اضافه بایستی گفت که هر دو خودرو از امکانات مناسبی برخوردار هستند با این تفاوت که آپشن های تویوتا پرادو برای یک خودروی آفرود و امکانات کیا سورنتو برای یک خودروی شاسی‌بلند شهری طراحی‌شده است.

تجهیزات

تویوتا پرادو

کیا سورنتو

چراغ

چراغ‌های جلو زنون ، قابلیت تنظیم نور چراغ‌ها به‌صورت اتوماتیک ، دارای مه شکن و شیشه‌شور چراغ‌های جلو

چراغ‌های زنونHID-چراغ‌های مه شکن جلو

سیستم‌های مولتی‌مدیا

سیستم صوتی حرفه‌ای باقابلیت پخش CD به همراه چنجر تایی ، دارای پورت USB ، AUX ،iPod Cable و 14 بلندگو JBL دارای نمایشگر چندمنظوره جهت نمایش اطلاعات سفر و اطلاعات راننده ، دارای سیستم آمپر دیجیتال ، مجهز به تنظیم نور صفحه کیلومتر شمار ،

صفحه‌نمایشگر لمسی 4.3 اینچی  هندزفری بلوتوث- قابلیت پخش CD , MP3 با ورودی‌های USB , AUX , iPod Cable – رادیو ماهواره‌ای Sirius XM –

صفحه‌نمایش

دارای نمایشگر 7 اینچی چندمنظوره لمسی

صفحه‌نمایشگر لمسی 4.3 اینچی

رینگ‌ها

17 اینچ آلومینیومی

19 اینچی آلومینیومی

آینه

تنظیم برقی به همراه راهنمای LED و دارای گرم‌کن ، آیینه وسط باقابلیت الکترو کرومیک ، آیینه‌های جانبی باقابلیت تا شوندگی

آینه‌های جانبی تاشوی برقی با گرم‌کن

تهویه مطبوع

دارای سیستم تهویه مطبوع کنترل اتوماتیک ، تهویه مطبوع دستی سرنشینان عقب

سیستم تهویه مطبوع دوگانه

صندلی

ارای سیستم هوشمند پشت‌سری‌ها برای جلوگیری از صدمات تصادف ، دارای روکش چرم ، صندلی راننده دارای تنظیم برقی و گرم‌کن دار و دارای حافظه ، سیستم گرم‌کن صندلی کناری

صندلی راننده با تنظیم در 10 جهت-صندلی سرنشین جلو با تنظیم در 8 جهت- دارای سیستم پشت‌سری‌های فعال و هوشمند هنگام تصادف-تنظیم پشت‌سری‌های به‌صورت اتوماتیک با زدن یک دکمه – گرم‌کن و سردکن و سیستم تهویه صندلی‌ها- دارای حافظه تنظیمات برای صندلی راننده و سرنشین- تنظیم نشیمن‌گاه اتوماتیک راننده با زدن یک دکمه

شیشه

سیستم سانروف نظیم برقی تمام پنجره‌ها ، شیشه‌های سولار

سولار

سیستم‌های هشداردهنده

سنسور پارک جلو و عقب ، سیستم کمک پارک ، سیستم پیشگیری از تصادف

سیستم هشدار نقاط کور-سنسور برخورد از عقب

سایر امکانات

– – قفل مرکزی ، ریموت کنترل ، سیستم کلید ضد سرقت ، سیستم قفل و باز کردن درب‌ها و روشن شدن خودرو بدون کلید- سیستم کروز کنترل ، سیستم کمک رانندگی و قفل گیربکس و دیفرانسیل ،  ، دارای سه دوربین ، سیستم تعلیق هوشمند ، تعلیق وابسته به نیروی محرکه ، تنظیم اتوماتیک ارتفاع

سیستم تعلیق باقابلیت ثابت نگاه‌داشتن ارتفاع هنگام حمل بار  استفاده از فولاد در 53 درصد از بدنه  سنسور نور  فرمان برقی با گرم‌کن- سیستم مدیریت پایداری VSM –– – سیستم قفل مرکزی

مقایسه ایمنی در دو شاسی‌بلند آسیایی

مقایسه ایمنی در دو شاسی‌بلند آسیایی

در مقایسه تویوتا پرادو و کیا سورنتو هر دوخودرو با توجه به داشتن تجهیزات ایمنی مناسب همچون کیسه‌های هوا ترمزهای ضد قفل و سیستم‌های هشداردهنده از ایمنی مناسبی برای راننده و سرنشینان برخوردار هستند. همچنین لازم به ذکر است هر دو خودرو موفق به کسب ۵ ستاره ایمنی از موسسه تحقیقات و تصادفات اروپا دریافت نموده و خودروهای قابل‌اعتمادی هستند.

تجهیزات

تویوتا پرادو

کیا سورنتو

تجهیزات ایمنی و حفاظتی

سیستم نگه داری خودرو در سراشیبی 

سیستم کنترل ایستایی در سربالایی

کیسه هوا

10 عدد کیسه هوا

کیسه‌های سرنشینان جلو  جانبی  پرده‌ای مجموعاً 6 کیسه هوا

سیستم ترمز

دارای سیستم  ترمز ضد قفل

EBD-ABS-HAC

تجربه سواری در دو شاسی‌بلند آسیایی

اگر بخواهیم به مقایسه تویوتا پرادو و کیا سورنتو  ازنظر تجربه سواری بپردازیم بایستی سواری در این خودرو را به سه قسمت سواری در جاده‌های شهری، سواری در جاده‌های برون‌شهری و سواری آفرود تقسیم‌بندی کنیم. توضیح هرکدام از این قسمت‌ها به‌صورت جز به‌جز از حوصله این مقاله خارج است به همین دلیل مختصر توضیح خواهیم داد که سواری در خودروی تویوتا پرادو به دلیل موتور قدرتمند همچنین گیربکس مناسب خودرو و شاسی قوی و بدنه‌ای عظیم حس مناسبی را در هنگام سواری و رانندگی به شما منتقل خواهد کرد.

تجربه سواری در دو شاسی‌بلند آسیایی

 امکانات داخلی خودرو همچون دوربین‌ها یخچال داخلی خودرو و صندلی‌های اضافه نیز می‌توانند به کیفیت سفر شما اضافه نمایند. در مقابل خودروی کیا سورنتو یک خودروی شاسی‌بلند سایز متوسط است که بیشتر برای استفاده‌های شهری و جاده‌ای مناسب بوده و در استفاده در جاده‌های آفرودقدرت و توانایی در حد تویوتا پرادو ندارد. البته بایستی به این مسئله اذعان داشت که طراحی داخلی خودروی کیا سورنتو یک طراحی به‌روزتر و جذاب‌تر برای طرفداران طراحی‌های مدرن است.

کدام خودرو برای شما مناسب‌تر است؟

با توجه به کیفیت معقول و منطقی هر دو خودرو بایستی گفت که انتخاب بین تویوتا پرادو و کیا سورنتو بستگی به استفاده شما دارد. درصورتی‌که یک خودروی شاسی‌بلند برای سفرهای درون‌شهری و یا سفرهای برون‌شهری جاده‌ای نیاز دارید می‌توانید خودروی کیا سورنتو را انتخاب کنید ولی درصورتی‌که خودرویی برای سفرهای برون‌شهری آفرود می‌خواهید بهتر است بدون درنگ خودروی تویوتا پرادو را انتخاب نمایید.


لحظه ای تصور کنید خودرو کارکرده با هزینه گزاف خریده اید اما ناگهان متوجه می شوید چندین خرابی درقطعات مختلف خودرو وجود دارد.

چه حسی به شما دست می دهد؟

آیا می دانید یکی از خدمات همراه مکانیک کارشناسی 209 نقطه ای حودرو است .

صفحه کارشناسی تخصصی خودرو در محل همراه مکانیک

 مقالات مرتبط:

بهترین شاسی بلند دست دوم

مقایسه کیا سورنتو و میتسوبیشی اوتلندر

مقایسه کیا سورنتو و رنو کولئوس

شاسی بلند های چینی

تفاوت شاسی بلند و کراس اوور

بهترین شاسی بلند های دست دوم بازار 

عضویت در خبرنامه
عضویت
اطلاع از
امتیاز دهی
0 نظرات
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها