مقایسه هیوندای وراکروز و فولکس واگن تیگوان

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

ما در مقاله ”  مقایسه هیوندای وراکروز و فولکس واگن تیگوان ” با دو خودرویی روبه‌رو هستیم که یک سری از اتفاقات را برای اولین بار رقم زدند. این دو خودروی خشن و پرقدرت همچون روحیه خود که جاده را می‌درند، طلسم‌هایی را نیز، شکسته‌اند. ابتدا از هیوندای وراکروز یا همان ix55 حرف بزنیم. این خودرو اولین محصول شرکت بزرگ هیوندای است که به عنوان یک کراس اوور فول سایز و بزرگ تولید شد. از طرفی دیگر با فولکس واگن تیگوان‌ای روبه‌رو هستیم که برای اولین بار یک شاسی‌بلند از این شرکت بزرگ، در ایران شاهد بودیم. این دو خودرو جزو محصولات محبوب محسوب می‌شوند که رضایت زیادی را هم دربر داشتنه‌اند.

با یک کلیک استعلام خلافی خودرو را بدون دغدغه از اینجا بگیرید

وراکروز از سال 2007 تا 2012 تولید شد که اروپا و آسیا (مخصوصا ایران) به نام ix55 معروف است. این غول دوست‌داشتنی توسط آسان موتور در ایران عرضه می‌شد. از جمله دلایل موفقیت ix55 در ایران، موور قوی و اتاق فوق‌العاده جادار بود که پس از محبوبیت در ایران، دریچه بازار کشورمان بر روی خودروهای عظیم و جادارتر باز شد.

مطالعه مقالات زیر را از دست ندهید

تعویض پلاک خودرو

راهنمای خرید دست دوم

استعلام خلافی خودرو

در آن طرف این رینگ جذاب، تیگوانی حضور دارد که جوان‌تر از رقیب خود است. فولکس واگن تیگوان در کمتر از 3 سال با محبوبیت گستره‌ای روبه‌رو شده است و یکی از دلایل آن، مبلغ پائین‌اش نسبت به سایر آلمانی‌های در ایران است. در ادامه با مجله همراه مکانیک همراه شوید تا با مقایسه هیوندای وراکروز و فولکس واگن تیگوان بتوانیم ببینیم که همچنان دود از کنده بلند می‌شود یا نیروی جوانی عملکرد بهتری دارد.

مقایسه فضای داخلی، مدال اول برای آلمان

آلمان کشوری ساده اما مدرن است؛ همین قضیه عینا در تیگوان نیز اتفاق افتاده است. سادگی در عین کیفیت و مدرن بودن در عین زیبایی، خلاصه‌ترین وصف در مورد فضای داخلی این خودروست. حال می‌رسیم به وراکروز؛ خودرویی که در بخش ابعاد، هم از تیگوان و هم از 90 درصد شاسی‌بلندهای دیگر سرتر است. این خودرو به راحتی 7 نفر را در خود جا می‌دهد که با صندوق بزرگ خود، یک خودروی تمام خانوادگی محسوب می‌شود.

تیگوان
تیگوان

دیگر بهتر است کمی ریزبین شویم؛ در حین ورود به تیگوان، اولین کلمه‌ای که ذهن شما را فرامی‌گیرد، “مدرن” است. این خودرو در سال 2016 تولید شده است و قاعدتا مدرن‌تر از رقیب‌اش است. تیگوان داشبورد بسیار ساده‌ای دارد که با صفحه نمایشگر بزرگ لمسی و دکمه‌های بسیار شیک پائین این نمایشگر، سادگی و شیکی را بار دیگر معنی کرده است. از دریچه‌های کولر نیز نگذریم که بسیار ساده اما هماهنگ با سایر بخش‌هاست. صفحه کیلومترشمار و دکمه‌های روی فرمان نیز از دیگر مسائلیست که جزو نقاط قوت تیگوان محسوب می‌شود.

وراکروز
وراکروز

در آن سوی جبهه، با هیوندای وراکروز یا همان ix55 روبه‌رو می‌شویم که کمی طراحی قدیمی دارد. اما باز هم با سن زیادش همچنان طراحی بروزی محسوب می‌شود. داشبورد بسیار بزرگ، دکمه‌های فراوان، صفحه نمایشگر ( در بعضی از مدل‌ها ) و دکمه‌های روی فرمان از جمله مسائلیست که در کنار فضای فوق‌العاده بزرگ و دلباز این خودرو، جزو نقاط قوت محسوب می‌شود.

با یه کلیک میتونی هر نوع ماشینی رو چه صفر کیلومتر چه صد هزار کیلومتر از بزرگترین نمایشگاه خودرو آنلاین در کشور کارشناسی شده و با شرایط ویژه بخری!!!

در کل برای اولین بخش از مقایسه هیوندای وراکروز و فولکس واگن تیگوان با مشخصات و ویژگی‌های خوب مواجه شدیم اما اگر بخواهیم برنده‌ای اعلام کنیم، قاعدتا تیگوان به دلیل جوان‌تر بودنش، سلیقه بازار را نیز در دستش داشته و پیروزبخش اول می‌شود.

مقایسه فضای بیرونی، با تجربه هیچ کم نمی‌آورد

اگر با دقت این دو خودرو را بررسی نکنید، با مقایسه سال‌های تولید این دو خودرو احتمال پیروزی برای تیگوان را چندین برابر نسبت به وراکروز می‌دانید. اما حقیقت چیز دیگریست؛ وراکروز ( ix55 ) همچنان دارای ظاهر جذابیست که سانتافه نیز ادامه راه این خودرو را برای بخش فضای بیرونی رفته است. تیگوان هم در رقابت با رقیب سالمندش احساس باخت نمی‌کند. تیگوان با ظاهر ساده و اما خشن خود طرفداران زیادی را طی سال‌های کم حضور خود کسب کرده است.

با کلیک روی این دکمه و نصب اپلیکیشن همراه مکانیک دیگه همیشه از قیمت خودروت آگاهی و کسی نمیتونه ازت کلاهبرداری کنه.

حال ذره بین را بر می‌داریم تا بتوانیم جز به جز این دو غول محبوب را بررسی کنیم؛ ابتدا به برنده بخش قبل می‌پردازیم. تیگوان؛ نامی که مخلوطی از دو نام انگلیسی به معنای ببر و سوسمار است. این خودرو سادگی، متانت ظاهر خود را از ببر و خشونت و بی‌رحم بودن ظاهر خود را از سوسمار به ارث برده‌است. در بخش جلویی این خودرو با چشم‌های سوسمار روبه‌رو هستیم؛ چراغ‌های جذابی که آپشن‌های خوبی مانند دی‌لایت در خود جا داده اند. جلوپنجره ساده و عمودی نماینده آلمان نیز در کنار کاپوت با خطوط  منحصر به فرد، از سایر مشخصات بخش جلویی این خودروست.

وراکروز اما ظاهر چندان ساده‌ای در بخش جلویی خود ندارد اما به‌قدری زیبا بوده است که پس از گذر 7 سال از توقف تولید آن، هچنان جزو شاسی‌بلندهای زیبا باشد. چراغ‌های دل‌نشین، جلوپنجره مخوف و مه‌شکن‌های ریز که در زیر سپر قرار داده شده، خلاصه‌ای از این خودرو در نمای روبه‌رو است.

در بخش کناری نیز هردو خودرو نمره خوبی را ازآن خود می‌کنند. فولکس واگن تیگوان با تک خط موازی با دستگیره درب‌ها بار دیگر تلفیق سادگی و زیبایی را معنی می‌کند. رقیبش نیز با توجه به ارتفاع بلند خود، جذبه‌اش در قسمت کناری بیشتر به‌چشم می‌خورد. در انتها نیز می‌توان به چراغ‌های عقب اشاره کرد که طراحی زیبایی از هیچکدام از دو شرکت کننده این جدال به چشم نمی‌خورد تا اعلام نتیجه برنده نهایی برای بخش فضای بیرونی مقایسه هیوندای وراکروز و فولکس واگن تیگوان به نظر خواننده متن بستگی داشته باشد.

مقایسه فنی، دود از کنده بلند می‌شود

مقایسه هیوندای وراکروز و فولکس واگن تیگوان از نظر فنی
مقایسه فنی

با نگاهی ساده به جدول زیر که به مقایسه هیوندای وراکروز و فولکس واگن تیگوان از لحاظ فنی پرداخته است؛ به قدرت بی‌نظیر موتور 6 سیلندر وراکروز پی خواهید برد که هیچ حرفی برای گفتن نگذاشته است.

مدل خودروهیوندای وراکروزفولکس واگن تیگوان
پیشرانه4 سیلندر 16 سوپاپه6 سیلندر 24 سوپاپه
حجم موتور1.9 لیتر3.8 لیتر
حداکثر قدرت180 اسب بخار در 3940 دور در دقیقه260 اسب بخار در 6000 دور در دقیقه
حداکثر گشتاور320 نیوتن متر در 1500 دور در دقیقه347 نیوتن متر در 4500 دور در دقیقه
گیربکس7 سرعته دو کلاچه6 دنده خودکار تیپ ترونیک
مصرف سوخت (ترکیبی)7.3 لیتر در هر صد کیلومتر12.2 لیتر در هر صد کیلومتر
شتاب صفر تا 1007.8 ثانیه8.7 ثانیه
حداکثر سرعت208 کیلومتر در ساعت190 کیلومتر در ساعت

مقایسه آپشن‌ها، بازگشت تیگوان به سکوی برنده

تیگوان
تیگوان

وراکروز در سال‌های تولید خود مدرن‌ترین آپشن‌ها را دارا بود. اما اگر خودرویی آپشنال مدنظر شماست با یکبار مشاهده جدول زیر، بدون شک عاشق این کاردستی دوست داشتنی آلمانی‌ها خواهید شد.

تجهیزاتهیوندای وراکروزفولکس واگن تیگوان
چراغمه‌شکنمه‌شکن، دی‌لایت، LED
سیستم‌های مولتی مدیاکنترل سیستم صوتی روی فرمان، نویگیشن، سیستم صوتی با قابلیت پخش MP3 و 6 اسپیکرپورت USB، AUX
صفحه نمایشدر بعضی از مدل‌ها9 اینچ لمسی
آینهآینه‌های جانبی برقی با گرمکنآینه‌های جانبی تاشو و برقی همراه با حافظه و گرمکن
تهویه مطبوعدستیسه گانه همراه با فیلتر ضدآلرژی قابلیت تنظیم جداگانه
صندلیحافظه تنظیم صندلیصندلی‌های اسپرت با کیفیت چرم مرغوب، صندلی‌های جلو برقی، 12 حالته همراه با حافظه صندلی، صندلی‌های متحرک و تاشو ردیف عقب، گرمکن صندلی‌های جلو و عقب، میز پذیرایی تاشو در پشت صندلی‌های جلو
شیشهبالابر برقیشیشه‌های سولار و دودی
سیستم‌های هشدار دهندهدوربین عقب، سنسور عقبسیستم هشدار خستگی راننده، سنسور نمایشگر باد لاستیک
سایر امکاناتکروز کنترل، درب صندوق برقی، سیستم ورود بدون کلیدروجی برق 12 ولت برای سرنشینان ردیف جلو، عقب و فضای صندوق عقب، سانروف

مقایسه ایمنی، دو برنده

مقایسه هیوندای وراکروز و فولکس واگن تیگوان برای بخش ایمنی، کاری بسیار ساده محسوب می‌شود. 5 ستاره در معتبرترین تست‌های جهانی، دست‌آورد این دو رقیب دوست داشتنی است. البته برای مقایسه دقیق ایمنی می‌توانید از جدول زیر نیز کمک بگیرید.

تجهیزاتهیوندای وراکروزفولکس واگن تیگوان
تجهیزات ایمنی و حفاظتیسنسور عقب، دوربین عقب، کروز کنترلسنسور نمایشگر باد لاستیک، کروز کنترل، سیستم هشدار خستگی راننده
کیسه هوا9 کیسه هوا راننده و سرنشین جلو، جانبی برای سرنشینان جلو و عقب، کیسه هوای پرده‌ای در دو طرف9 کیسه هوا راننده و سرنشین جلو، جانبی برای سرنشینان جلو و عقب، کیسه هوای پرده‌ای در دو طرف و زانویی برای راننده
سیستم ترمزABS، ESPABS، EBD، ESP، HDC

مقایسه تجربه رانندگی، غرق در امتیاز مثبت

در مقایسه هیوندای وراکروز و فولکس واگن تیگوان با دو خودرویی مواجه شدیم که یکی با مدرن بودن خود و دیگری با بزرگی خود، در دل مردم جا شده اند.

فضای بیرونی تیگوان
تیگوان

تیگوان که با آپشن‌های فراوان تجربه رانندگی لذت بخشی را به شما القا خواهد کرد و ix55 نیز با رانندگی نرم، سیستم فرمان‌پذیری و تعلیق بی‌نظیر و در عین حال جادار بودنش، دیگر زبان ما را برای تعریف و تمجید قاصر کرده است.

وراکروز
وراکروز

ارزش خرید خودرو

وراکروز پس از گذشتن بیش از 7 سال از توفق تولید همچنان خودرویی گران‌قیمت محسوب می‌شود. تیگوان و رقیب‌اش در یک محدوده قیمتی قرار دارند؛ اما باید به این مسئله نیز توجه کنید به بدون شک با توجه به جوان‌تر بودن و ادامه تولید تیگوان، ضرر کمتری هنگام فروش خواهید داشت وگرنه هر دو خودرو، بدون درنظر گرفتن شرایط حاد بازار، خودرویی مقرون به‌صرفه در بین رقبا هستند.

کلیک کن تا بدون اتلاف وقت و پاسخ گویی به تلفن ماشینت رو بصورت سفارشی بفروشی

جمع بندی، جنگ شیرین با دو برنده

با همراه مکانیک همراه بودید تا به مقایسه هیوندای وراکروز و فولکس واگن تیگوان پرداختیم؛ دو خودرویی که با رقابت جذابشان هیجان را برای ما نیز القا کردند. اما اگر عاشق مبارزه و مسابقه باشید از نتیجه زیاد خوشتان نمی‌آید. زیرا هر دو خودرو فوق‌العاده بودند و دست هردو به عنوان برنده در آخرین بخش از این مقاله بالا خواهد آمد.

مطالعه مقالات زیر نیز توصیه می‌شود

مقایسه بی ام و x3 و فولکس واگن تیگوان

چرا وراکروز بخریم؟

مقایسه تیگوان با کولئوس

مقایسه هیوندای وراکروز و میتسوبیشی اوتلندر

مقایسه فولکس واگن تیگوان و میتسوبیشی اوتلندر

مقایسه هیوندای وراکروز و رنو کولئوس

امتیاز شما به این مقاله ؟

بر روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد رای: 0

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

عضویت
اطلاع از
امتیاز دهی
0 نظرات
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها

کافیست فرم زیر را پُر و ارسال کنید

تا بدون هیچ هزینه اضافه و بیشترین سود خودرو خود را بفروشید
انتخاب خودرو

خرید خودرو با بهترین شرایط

با تکمیل فرم زیر، مشاور خودرو جهت هماهنگی بازدید با شما تماس خواهد گرفت
انتخاب خودرو