همراه مکانیک
جستجو در همراه مکانیک
جستجو در همراه مکانیک
ورود

تویوتا CHR هیبرید
Toyota Chrhybrid

بازه قیمت:
3,350,000,000~3,000,000,000تومان

سال‌های تویوتا CHR هیبرید
تویوتا CHR هیبرید 2017
تویوتا CHR هیبرید 2018
امتیاز کارشناسان
3/5
قیمت تویوتا CHR هیبرید

تویوتا CHR هیبرید
Toyota Chrhybrid

بازه قیمت:
3,350,000,000~3,000,000,000تومان

سال‌های تویوتا CHR هیبرید
تویوتا CHR هیبرید 2017
تویوتا CHR هیبرید 2018
امتیاز کارشناسان
3/5
قیمت تویوتا CHR هیبرید

نقد و بررسی تویوتا CHR هیبرید

تویوتا C-HR نه‌تنها اولین تلاش تویوتا برای حضور در بازار کراس‌اوورهای کامپکت است بلکه باید آن را یکی از جذاب‌ترین ساخته‌های تویوتا طی سال‌های اخیر دانست. این خودرو از سال 2017 توسط شرکت ایرتویا و در دو مدل هیبریدی 1.8 لیتری و توربو 1.2 لیتری به بازار ایران عرضه شد. رقبای مستقیم تویوتا CHR در بازار کشور، خودروهایی مانند نیسان جوک و سانگ‌یانگ تیوولی هستند که هر یک از این خودروها با همه شایستگی‌هایشان راه دشواری را برای رقابت با سامورایی تازه‌وارد در پیش دارند. در ادامه نگاهی خواهیم داشت به تویوتا CHR هیبرید که بین سال‌های 2017 تا 2018 راهی بازار کشورمان شده است.

نقد و بررسی رانندگی خودرو

با توجه به هیبریدی بودن خودرو، شروع حرکت تقریبا بی‌صدا است، درواقع موتور درون‌سوز این خودرو تا پیش از سرعت 45 کیلومتر بر ساعت کاملا خاموش است. با اینکه از موتور 1.8 لیتری C-HR انتظار زیادی نداشتیم ولی این خودرو استارت خوبی را از خود نشان می‌دهد و می‌تواند در شتاب اولیه پا به‌پای اغلب کراس‌اوورهای همرده حرکت کند. کیفیت مونتاژ مناسب در کنار عایق‌بندی خوب کابین هم سبب شده‌ است تا صداهای اضافی در کابین شنیده نشوند. عملکرد سیستم تعلیق و پایداری خودرو در پیچ‌ها بسیار قابل‌توجه است ولی در مواجه با دست‌اندازها عملکردی متوسط را از خود نشان می‌دهد؛ البته در برابر رقبایی مانند نیسان جوک و حتی هیوندای توسان، سواری بهتر و نرم‌تری را ارائه می‌دهد. فرمان برقی خودرو در رانندگی‌های شهری عملکرد نرمی دارد و در سرعت‌های بالا نیز سفتی قابل قبولی را از خود نشان می‌دهد. دید کم به اطراف را می‌توان از نکات منفی C-HR دانست که البته تویوتا با قرار دادن سنسور در جلو و عقب خودرو و همینطور استفاده از دوربین 360 به صورت سفارشی، سعی در پوشش این نقص دارد. موتور هیبریدی C-HR بسته به شرایط جاده و رانندگی دائما عملکردی متفاوت را از خود نشان می‌دهد که این را می‌تواند به‌صورت گرافیکی در صفحه‌نمایش خودرو مشاهده کرد. تعویض منبع قدرت از بنزین به برق کاملا نامحسوس است و اگر راننده به نمایشگر نگاه نکند اصلا متوجه این قضیه نمی‌شود. گیربکس ضریب متغیر (CVT) نیز با بالاترین راندمان کار خود را انجام می‌دهد و نمی‌توان از عملکرد آن ایرادی گرفت.
نقد و بررسی رانندگی خودرو

نقد و بررسی ارزش خرید

رقبای اصلی تویوتا C-HR هیبریدی در بازار کشور نیسان جوک توربو، سانگ‌یانگ تیوولی و رنو کپچر هستند. تویوتا C-HR در سه فاکتور گستردگی خدمات، طراحی ظاهری و مصرف سوخت در مقایسه با رقبا در وضعیت بهتری قرار دارد. تنها از نظر حرکتی است که نیسان جوک توربو در سطح بالاتری نسبت به سی اچ آر قرار می‌گیرد. این مسئله در کنار عرضه گسترده این خودرو سبب شده است تا تویوتا C-HR هیبریدی به موقعیتی بسیار خوب در بازار کشور دست پیدا کند. اگر بخواهیم جمع‌بندی کنیم، مزایای تویوتا C-HR هیبریدی را باید طراحی ظاهری، ایمنی بالا، مصرف سوخت کم، هزینه نگهداری پایین و بازار دست‌دوم مناسب عنوان کرد و مواردی همچون فضای عقب کم، صندوق کوچک، قیمت بالا و شتاب متوسط نیز در دسته معایب این خودرو قرار می‌گیرند.
نقد و بررسی ارزش خرید
کلاس بدنه : شاسی بلند
تعداد نسل ها (بازار ایران) : 1 نسل
نقاط قوت
عملکرد مناسب موتور و گیربکس
فرمان پذیری مناسب
مصرف سوخت مناسب
نقاط ضعف
فضای کابین نه چندان مناسب
بازار خرید و فروش نه چندان مناسب
پیچیدگی سیستم فنی
خانه
فروش خودرو
خرید خودرو
قیمت خودرو
خدمات دیگر