همراه مکانیک
جستجو در همراه مکانیک
جستجو در همراه مکانیک
ورود

تویوتا آریون
Toyota Aurion

بازه قیمت:
2,950,000,000~2,000,000,000تومان

سال‌های تویوتا آریون
تویوتا آریون 2009
تویوتا آریون 2010
تویوتا آریون 2011
تویوتا آریون 2012
تویوتا آریون 2013
امتیاز کارشناسان
3/5
قیمت تویوتا آریون

تویوتا آریون
Toyota Aurion

بازه قیمت:
2,950,000,000~2,000,000,000تومان

سال‌های تویوتا آریون
تویوتا آریون 2009
تویوتا آریون 2010
تویوتا آریون 2011
تویوتا آریون 2012
تویوتا آریون 2013
امتیاز کارشناسان
3/5
قیمت تویوتا آریون

نقد و بررسی تویوتا آریون

تویوتا آریون (Toyota Aurion) یکی از خودروهای جذاب و دوست‌داشتنی کمپانی تویوتا است که موفق شد معنای تازه‌ای از یک تویوتا را در اذهان عمومی پدید آورد. تاکنون دو نسل از تویوتا آریون به بازار جهانی عرضه شده که خوشبختانه هر دو نسخه این خودرو به بازار کشورمان راه پیدا کرده‌اند. نسل دوم تویوتا آریون را می‌توان یکی از آخرین خودروهای شش سیلندر راه یافته به کشورمان قلمداد کرد که در مدل‌های 2012 و 2013 به‌دست مشتریان ایرانی رسید. نسل دوم تویوتا آریون تا سال 2017 روی خط تولید قرار داشت، اما محدودیت‌های واردات سبب شد که مشتریان ایرانی نتوانند بهره مناسبی از این تویوتا سریع و قدرتمند ببرند. هر دو نسل تویوتا آریون بر اساس تویوتا کمری هم‌سن و هم‌دوره خود توسعه یافتند و نسل دوم این خودرو نیز بر اساس تویوتا کمری نسل پنجم با اتاق XV50‌ ساخته شد. نسل دوم تویوتا آریون در ایران رقیب خودروهایی همچون کیا کادنزا، هیوندای آزرا و هوندا آکورد محسوب می‌شود و در دو تیپ گرند و اسپرت تحویل خریداران شده است. در ادامه نگاهی جامع به نسل دوم تویوتا آریون خواهیم داشت و بیشتر با این ژاپنی دوست‌داشتنی آشنا خواهیم شد.

نقد و بررسی رانندگی خودرو

کابین ساده و محافظه‌کارانه تویوتا آریون نسل دوم موجب می‌شود که در زمانی کوتاه با این خودرو هماهنگ شوید و محل قرارگیری ادوات را به سرعت یاد بگیرید. تویوتا آریون خودرویی نسبتا تنومند بوده و ابعاد بزرگی دارد اما دید خوبی برای راننده مهیا شده است و او می‌تواند تسلط خوبی بر محیط پیرامونی خودرو داشته باشد. فرمان تویوتا آریون عملکرد نرم و روانی دارد و گیربکس نیز کاملا هوشمندانه عمل تعویض دنده‌ها را انجام می‌دهد. سیستم تعلیق تویوتا آریون نیز به‌خوبی ضربات وارده به کابین را جذب می‌کند، هرچند در مقایسه با خودرویی همچون تویوتا کمری گرند، اندکی خشک و اسپرت به‌نظر می‌رسد. پیشرانه شش سیلندر تویوتا آریون در دورهای پایین آرام و بی‌آزار به‌نظر می‌رسد اما هنگامی که با فشردن پدال گاز توانایی‌های این خودرو را به چالش بکشید، تجربه مقداری صدا و لرزش طبیعی خواهد بود. پدال گاز تویوتا آریون بسیار حساس است و هر زمان که این پدال را تا انتها فشار دهید، آریون شما را با شتاب و کشش بی‌نظیرش میخکوب خواهد کرد. ترمزهای تویوتا آریون نسل دوم نیز عملکرد مطلوبی دارند و به‌خوبی قادر به متوقف ساختن این ژاپنی اسپرت هستند. کابین بزرگ و راحت و صندوق‌عقب جادار نیز به شما این نکته را می‌فهمانند که با خودرویی فوق‌العاده برای استفاده در جاده روبه‎رو هستید.
نقد و بررسی رانندگی خودرو

نقد و بررسی ارزش خرید

نسل دوم تویوتا آریون تمامی ویژگی‌های مورد نظر برای یک سدان خانوادگی سریع را در خود جای داده است. موتوری قدرتمند، کابینی جادار و ایمنی مناسب از جمله مواردی هستند که برای چنین خودرویی امتیاز محسوب می‌شوند. در سوی مقابل کمبود امکانات رفاهی، طراحی ساده و محافظه‌کارانه و مصرف سوخت بالا از جمله معایب تویوتا آریون محسوب می‌شوند که مصرف‌کننده را به سمت خرید خودروهای کره‌ای جایگزین سوق می‌دهند. خرید تویوتا آریون در زمان حال اندکی چالش‌برانگیز به‌نظر می‌رسد. تولید این خودرو در سطح جهان متوقف‌شده و علاوه‌بر آن سال‌ها است که واردات چنین خودرویی به کشورمان صورت نمی‌پذیرد؛ از این‌رو طبیعی است که در مدت آتی شاهد کمبود برخی قطعات ظاهری تویوتا آریون باشیم. قطعات فنی این خودرو نیز گران‌قیمت هستند و درصورتی‌که آریون شما دچار مشکل فنی شود، هزینه‌های گزافی را برای تعمیر این خودرو متحمل خواهید شد؛ بنابراین بهتر است قبل از اخذ تصمیم نهایی برای خرید تویوتا آریون نسل دوم، نگاهی به خودروهای هم‌رده آن نظیر تویوتا کمری نسل پنجم، هیوندای آزرا و کیا کادنزا داشته باشید.
نقد و بررسی ارزش خرید
کلاس بدنه : سدان
تعداد نسل ها (بازار ایران) : 2 نسل
نقاط قوت
عملکرد مناسب موتور و گیربکس
شتاب بالا
استهلاک پایین به نسبت رقبا
کیفیت قطعات کابین بالا
سیستم تعلیق نرم
نقاط ضعف
امکانات رفاهی نه چندان مناسب
واردات محدود

نظرات کاربران در مورد تویوتا آریون

امتیاز کاربران

( 4 کاربر )
4/5
طراحی داخلی
طراحی خارجی
ایمنی
راحتی و امکانات
ارزش خرید
4 نظر
Mahmoud Estahbanatiتویوتا آریون Grand 2011
1399/07/29
امتیاز
4/5
اوج لذت رانندگی، مستحکم، کم هزینه و رات
mohammad vaseghiتویوتا آریون Grand 2011
1399/07/04
امتیاز
5/5
فوق العاده
mohammad vaseghiتویوتا آریون Grand 2011
1399/07/04
امتیاز
5/5
فوق العاده
Engتویوتا آریون Grand 2011
1397/12/04
امتیاز
4/5
دلم میخواد مدلهای جدیدش رو تولید کنند.
خانه
فروش خودرو
خرید خودرو
قیمت خودرو
خدمات دیگر