همراه مکانیک
جستجو در همراه مکانیک
جستجو در همراه مکانیک
ورود

میتسوبیشی میراژ
Mitsubishi Mirage

بازه قیمت:
940,000,000~767,000,000تومان

سال‌های میتسوبیشی میراژ
میتسوبیشی میراژ 2015
میتسوبیشی میراژ 2016
میتسوبیشی میراژ 2017
میتسوبیشی میراژ 2018
امتیاز کارشناسان
3/5
قیمت میتسوبیشی میراژ

میتسوبیشی میراژ
Mitsubishi Mirage

بازه قیمت:
940,000,000~767,000,000تومان

سال‌های میتسوبیشی میراژ
میتسوبیشی میراژ 2015
میتسوبیشی میراژ 2016
میتسوبیشی میراژ 2017
میتسوبیشی میراژ 2018
امتیاز کارشناسان
3/5
قیمت میتسوبیشی میراژ

نقد و بررسی میتسوبیشی میراژ

روزهای پس از پایان جنگ جهانی دوم، دورانی سیاه برای صنایع سنگین ژاپن از جمله صنعت خودروسازی بود. صنایع ویران، شرکت‌های ورشکسته و مشتریان بی‌پول نویدبخش روزهایی تاریک برای صنعت خودروسازی ژاپن بودند که روزگاری در فکر رقابت با محصولات آمریکایی بود. در چنین شرایطی، خودروسازان ژاپنی تصمیم گرفتند به جای صرف هزینه‌های گزاف برای توسعه و تولید محصولات متداول، نسبت به ساخت خودروهای کوچک شهری اقدام کنند که مشتریان قادر به خرید آن‌ها بودند. فرآیند ساخت خودروهای کوچک شهری در خودروسازی ژاپن پس از مدتی به یک سنت تبدیل شد و تقریبا تمامی شرکت‌ها چنین محصولاتی را روانه بازار کردند. با افزایش قیمت سوخت در سطح جهان، استقبال از این خودروها بیشتر و بیشتر شد تا جایی‌که هاچبک‌های ژاپنی به خودروهای پرفروش بازار جهانی تبدیل شدند. میتسوبیشی میراژ یکی از همین خودروها است که بین سال‌های 2015 تا 2018 نسل ششم آن در دو نسخه قبل از فیس‌لیفت و پس از فیس‌لیفت به بازار کشورمان راه یافت و به رقابت با هاچبک‌های کره‌ای موجود در ایران پرداخت. امروز در همراه مکانیک بررسی همه‌جانبه میتسوبیشی میراژ را خواهید خواند و با این خودرو کوچک ژاپنی بیشتر آشنا خواهید شد.

نقد و بررسی رانندگی خودرو

میتسوبیشی میراژ یک هاچبک شهری است و بنابراین نباید انتظار داشت تا رانندگی با این خودرو جذابیت خاصی را برای عشاق قدرت و سرعت به همراه داشته باشد. میراژ برای رانندگی‌های طولانی‌مدت در ترافیک‌ها و معابر باریک شهری طراحی شده و با تأکید بر المان‌هایی همچون مصرف سوخت اندک، عملکردی اقتصادی را از خود به نمایش می‌گذارد. درصورتی‌که بخواهید برای اولین‌بار با میراژ رانندگی کنید، فرمان تندوتیز این خودرو در گذر از معابر پرتردد شهری بسیار کاربردی به‌نظر می‌رسد، اما در گذر از اتوبان‌های بین‌شهری برای اینکه بتوانید رانندگی ایمن و لذت‌بخشی را تجربه کنید، کنترل فرمان این خودرو اندکی نیاز به تمرکز دارد. علاوه‌بر آن به دلیل نبود سیستم کنترل پایداری و کنترل کشش، میتسوبیشی میراژ چسبندگی نسبتا زیادی ندارد؛ بنابراین بهتر است تا از انجام مانورهای ناگهانی با میراژ پرهیز کنید. کیفیت سواری میتسوبیشی میراژ قابل‌قبول ظاهر می‌شود و سیستم تعلیق ساده این خودرو قادر است تا ضربات و صدمات ناشی از ناهمواری‌های جاده و مسیر را به‌خوبی خنثی کند. این مورد یک‌بار دیگر ثابت می‌کند که میراژ خودرویی شهری است و صرفا برای استفاده در معابر شهری کاربرد دارد.
نقد و بررسی رانندگی خودرو

نقد و بررسی ارزش خرید

خرید هاچبک‌های وارداتی همواره برای مصرف‌کنندگان در بازار ایران با اما و اگر همراه بوده است؛ چرا که به دلیل قوانین سخت‌گیرانه واردات و عوارض سنگینی که بر خودروهای خارجی وارد شده به بازار کشورمان وضع می‌شود، ذات اقتصادی خودروهایی همچون میراژ موردتردید قرار می‌گیرد و مشتری ایرانی ترجیح می‌دهد با هزینه‌ای که صرف خرید میتسوبیشی میراژ صفرکیلومتر می‌کند، یک کراس‌اوور چینی را خریداری کند که برای استفاده در معابر درون‌شهری و برون‌شهری کاربرد دارد. اصلی‌ترین رقبای میتسوبیشی میراژ در بازار کشور را می‌توان کیا پیکانتو، هیوندای i10 مونتاژی کرمان موتور و ام جی 3 دانست. در مقایسه این چهار رقیب می‌توان گفت که کیا پیکانتو و ام جی 3 نسبت به باقی رقبا فروش بهتری را تجربه کرده‌اند و از اقبال بیشتری در بین مشتریان ایرانی برخوردار بوده‌اند. به همین دلیل خرید خودرویی همچون کیا پیکانتو نسبت به میتسوبیشی میراژ منطقی‌تر به‌نظر می‌رسد. این مورد به‌خصوص در مورد کیا پیکانتو بیشتر صدق می‌کند چرا که این خودرو با بهره‌مندی از امکاناتی همچون سیستم کنترل پایداری و سیستم مدیریت پایداری خودرو در کنار چهره جذاب‌تر، فروش موفق‌تری نسبت به میتسوبیشی میراژ داشته است. در حقیقت باید گفت که فیس‌لیفت میتسوبیشی میراژ کمی دیر به بازار جهانی عرضه شد و اگر میتسوبیشی زودتر هاچ‌بک خود را مورد جراحی زیبایی قرار می‌داد، شاید امروزه با خودرویی موفق‌تر از گذشته روبه‌رو بودیم که ارزش خرید بیشتری در نظر مشتریان دارد.
نقد و بررسی ارزش خرید
کلاس بدنه : هاچبک
تعداد نسل ها (بازار ایران) : 1 نسل
نقاط قوت
کیفیت ساخت بالا
استهلاک کم
مصرف سوخت کم
فرمان پذیری قابل قبول
نقاط ضعف
واردات محدود
امکانات رفاهی کمتر نسبت به رقبا

نظرات کاربران در مورد میتسوبیشی میراژ

امتیاز کاربران

( 4 کاربر )
3/5
طراحی داخلی
طراحی خارجی
ایمنی
راحتی و امکانات
ارزش خرید
4 نظر
mohsen shayestehمیتسوبیشی میراژ اتوماتیک - فیس جدید 2018
۱۳۹۹/۰۸/۰۱
امتیاز
2/5
صدای موتور داخل کابین آزار دهنده هندلینگ بسیار ضعیفکمکها کاملا به درد ماشین دو نفره میخوره توی جاده هم باهاش رفتم در حد خودش خوبه باید انتظارتون ازش منطقی باشه منلسب برای دو نفر و داخل شهر البته 206 جذاب تر از این ماشینه از جهات مختلف
pouمیتسوبیشی میراژ اتوماتیک - فیس جدید 2018
۱۳۹۸/۰۸/۰۲
امتیاز
4/5
رانندگی راحتی داره سوخت بسیار کم
حسن نژادمیتسوبیشی میراژ اتوماتیک - فیس قدیم 2015
۱۳۹۷/۱۰/۱۰
امتیاز
3/5
توصیه میکنم حنما بخرید
کاربرناشناسمیتسوبیشی میراژ اتوماتیک - فیس قدیم 2016
۱۳۹۷/۰۸/۰۱
امتیاز
3/5
برای تو شهر خیلی خوبه
خانه
فروش خودرو
خرید خودرو
قیمت خودرو
حساب کاربری
همراه مکانیک
دانلود اپلیکیشن همراه مکانیک