همراه مکانیک
جستجو در همراه مکانیک
جستجو در همراه مکانیک
ورود

لکسوس NX هیبرید
Lexus Nxhybrid

بازه قیمت:
5,500,000,256~4,400,000,000تومان

سال‌های لکسوس NX هیبرید
لکسوس NX هیبرید 2015
لکسوس NX هیبرید 2016
لکسوس NX هیبرید 2017
امتیاز کارشناسان
3/5
قیمت لکسوس NX هیبرید

لکسوس NX هیبرید
Lexus Nxhybrid

بازه قیمت:
5,500,000,256~4,400,000,000تومان

سال‌های لکسوس NX هیبرید
لکسوس NX هیبرید 2015
لکسوس NX هیبرید 2016
لکسوس NX هیبرید 2017
امتیاز کارشناسان
3/5
قیمت لکسوس NX هیبرید

نقد و بررسی لکسوس NX هیبرید

لکسوس NX یکی از شاسی‌بلندهای شهری کمپانی ژاپنی تویوتاست که تحت برند زیرمجموعه این شرکت یعنی لکسوس روانه بازارهای جهانی شده است. اولین‌بار در سال 2015، لکسوس ان ایکس توسط شرکت ایرتویا (نماینده رسمی تویوتا) به دست مشتریان ایرانی رسید و عرضه آن تا سال 2017 نیز ادامه داشت. این خودرو که از پلتفرم مشترکی با تویوتا راو 4 بهره می‌برد، با دو مدل توربوشارژ (NX200t) و هیبریدی (NX300h) در ایران حضور دارد و به دلیل برخورداری از ظاهر فوق‌العاده جذاب و رنج قیمتی گسترده (به دلیل تنوع تیپ)، مورد استقبال مناسب لاکچری‌سواران داخلی قرار گرفته است. در این مقاله سعی داریم تا لکسوس NX را از جوانب گوناگون مورد نقد و بررسی قرار دهیم؛ اگر تمایل به کسب اطلاعات جامع‌تر پیرامون این شاسی‌بلند جمع‌وجور ژاپنی دارید، در ادامه با «همراه مکانیک» همراه باشید.

نقد و بررسی رانندگی خودرو

لکسوسNX به‌ویژه در مدل 200t (توربو) شتاب مناسبی را از خود به نمایش می‌گذارد و بسیار چالاک عمل می‌کند. در مدل هیبریدی 300h نیز گرچه شاهد چابکی کمتری هستیم، اما به‌عنوان یک شاسی‌بلند شهری می‌توان چالاکی آن را هم‌سطح با سایر رقبا ارزیابی کرد. عایق‌بندی کابین در هر دو مدل بسیار دقیق انجام شده است و این مورد جزو ویژگی‌های ذاتی محصولات لکسوس به شمار می‌رود. کیفیت و نرمی سواری لکسوس NXدر حد و اندازه‌های مدل لکسوس RX نیست، اما در مقایسه با شاسی‌بلندهای کره‌ای می‌تواند رضایت بیشتر شما را در پی داشته باشد. حین عبور از پیچ‌ها نیز هندلینگ و پایداری مناسبی را در این خودرو شاهد هستیم که البته در قیاس با محصولات آلمانی نظیر بی ام و X3، در سطح پایین‌تری قرار می‌گیرد. موقعیت نسبتا مرتفع قرارگیری راننده و گستره دید وسیع ایجاد شده توسط آینه‌های جانبی نیز سطح تسلط مناسبی را برای راننده پدید آورده است.
نقد و بررسی رانندگی خودرو

نقد و بررسی ارزش خرید

نسل اول لکسوس NX با طراحی فوق‌العاده زیبا، دوام فنی بالا، کابین لوکس و باکیفیت و همچنین خدمات پس از فروش گسترده توانسته مشتریان لاکچر‌ی‌پسند را مجذوب خود کند و از بازار خرید و فروش مناسبی در هر دو مدل توربو و هیبریدی برخوردار شود. با این حال کیفیت سواری آن به نسبت برادر بزرگترش یعنی لکسوس Rx و یا بی ام و ایکس 3 در سطح پایین‌تری ارزیابی می‌شود. به هر روی نمی‌توان انتقادات چندانی را به محصولات سری NX کمپانی ژاپنی لکسوس نسبت داد و باید گفت که اگر از نظر مالی مشکلی با خرید این خودرو ندارید، می‌توانید از هم‌نشینی با این سامورایی ژاپنی لذت ببرید.
نقد و بررسی ارزش خرید
کلاس بدنه : شاسی بلند
تعداد نسل ها (بازار ایران) : 1 نسل
نقاط قوت
عملکرد مناسب موتور و گیربکس
کیفیت قطعات کابین مناسب
شتاب بالا
امکانات رفاهی بالا در نسخه فول اپشن
نقاط ضعف
ناسازگار با بنزین کیفیت پایین
خانه
فروش خودرو
خرید خودرو
قیمت خودرو
خدمات دیگر