hamrah-mechanic
همه روزه از ۸ الی ۲۱
hamrah-mechanic

هوندا سیویک
Honda Civic

بازه قیمت:
950,000,000~900,000,000تومان

سال‌های هوندا سیویک
هوندا سیویک 2013
امتیاز کارشناسان
3/5
قیمت هوندا سیویک

هوندا سیویک
Honda Civic

بازه قیمت:
950,000,000~900,000,000تومان

سال‌های هوندا سیویک
هوندا سیویک 2013
امتیاز کارشناسان
3/5
قیمت هوندا سیویک

نقد و بررسی هوندا سیویک

هوندا سیویک یکی از موفق‌ترین و محبوب‌ترین سدان‌های جمع‌وجور جهان خودرو به شمار می‌رود که ده‌ها سال از آغاز حضور آن در بازارهای بین‌المللی سپری می‌شود. متاسفانه به دلایل متعدد، حضور محصولات هوندا و به ویژه مدل سیویک در ایران چندان پررنگ نبوده و نسل نهم آن توانست تنها در قالب مدل‌های 2013 تا 2014 و آن هم به صورت بسیار محدود فرصت حضور در کشورمان را پیدا کند. در مقاله پیش رو قصد داریم هوندا سیویک 2013- 2014 را در بوته نقد قرار داده و از جهات گوناگون به بررسی این محصول خوشنام ژاپنی بپردازیم؛ لطفا در ادامه با ما همراه باشید.

نقد و بررسی رانندگی خودرو

هوندا سیویک یکی از معدود سدان‌های خوش‌ساخت و با کیفیت موجود در بازار ایران است که از عایق‌بندی بسیار مناسبی درون کابین خود بهره می‌برد. در حالت درجا صدای بسیار کمی از موتور به گوش می‌رسد؛ پس از افزایش دور موتور نیز کابین همچنان عاری از اصوات آزاردهنده باقی خواهد ماند. شتاب و چابکی سیویک چندان سطح بالا نیست، اما برای انجام مانورهای معمول شهری و سبقت‌گیری در جاده‌های برون شهری کاملا مناسب و کافی به نظر می‌رسد. متاسفانه به دلیل فقدان حالت تیپ ترونیک در گیربکس این خودرو باید تمام وظیفه تعویض دنده‌ها را به جعبه‌دنده اتوماتیک سپرد که این مورد چندان مورد پسند جوانان واقع نخواهد شد. البته میزان هماهنگی پیشرانه و جعبه‌دنده و نحوه عملکرد مجموعه فنی سیویک در تعویض دنده‌ها نمی‌تواند انتقادات چندانی در پی داشته باشد. از سوی دیگر یکی از دلنشین‌ترین جنبه‌های سواری با هوندا سیویک، عملکرد مناسب و نرم سیستم تعلیق آن است که به خوبی از عهده جذب ضربات ناهمواری‌های جاده و دست‌اندازهای سطح آن برآمده و آسایش قابل تقدیری را به کاربران هدیه می‌دهد. فرمان‌پذیری دقیق و پایداری مناسب حین عبور از پیچ‌ها نیز از دیگر نکات مثبت رانندگی با نسل نهم هوندا سیویک به شمار می‌روند.
نقد و بررسی رانندگی خودرو

نقد و بررسی ارزش خرید

هوندا سیویک یکی از خوش‌ساخت‌ترین و باکیفیت‌ترین سدان‌های موجود در بازار ایران است که از طراحی بیرونی جذاب، کابین مرغوب و متمایز، امکانات رفاهی- ایمنی متنوع، عملکرد فنی معقول و سواری آرامش‌بخش سود می‌برد. با این حال واردات بسیار محدود و خدمات پس از فروش نه چندان گسترده سبب شد تا این سدان معروف در بازار ایران آن‌طور که باید و شاید مورد استقبال وسیع مشتریان قرار نگیرد و بازار خرید و فروش آن نسبت به رقبای کره‌ای نظیر هیوندای النترا و کیا سراتو کم‌رونق‌تر باشد.
نقد و بررسی ارزش خرید
کلاس بدنه : سدان
تعداد نسل ها (بازار ایران) : 1 نسل
نقاط قوت
کیفیت ساخت بالا
ایمنی بالا
استهلاک کم
عملکرد مناسب پیشرانه
مصرف سوخت کم
نقاط ضعف
واردات محدود
بازار خرید و فروش ضعیف
کمیاب بودن قطعات و لوازم یدکی
خانه
فروش خودرو
خرید خودرو
قیمت خودرو
خدمات دیگر