hamrah-mechanic
همه روزه از ۸ الی ۲۱
hamrah-mechanic

هوندا آکورد
Honda Accord

بازه قیمت:
1,670,000,000~1,160,000,000تومان

سال‌های هوندا آکورد
هوندا آکورد 2013
هوندا آکورد 2014
هوندا آکورد 2015
هوندا آکورد 2016
امتیاز کارشناسان
3/5
قیمت هوندا آکورد

هوندا آکورد
Honda Accord

بازه قیمت:
1,670,000,000~1,160,000,000تومان

سال‌های هوندا آکورد
هوندا آکورد 2013
هوندا آکورد 2014
هوندا آکورد 2015
هوندا آکورد 2016
امتیاز کارشناسان
3/5
قیمت هوندا آکورد

نقد و بررسی هوندا آکورد

در بازار کشور ما هوندا آکورد تنها نماینده کمپانی هوندا در کلاس سدان‌های خانوادگی محسوب می‌شود. در سال 2013 این خودرو به‌عنوان نهمین نسل از خاندان آکورد بر روی خط تولید کمپانی سازنده قرار گرفت و به‌واسطه فعالیت‌های شرکت فامیلی موتور از همان سال به بازار کشور ما نیز عرضه شد. علی‌رغم تمامی خاطرات خوبی که از نسل چهارم هوندا آکورد در یادها باقی مانده بود، عرضه محدود نسل نهم آکورد در کنار خدمات ضعیف شرکت واردکننده باعث شد تا این خودرو نتواند همچون نمونه قدیمی خود، بازار خریدوفروش پررونقی را در داخل کشور تجربه کند. در این مقاله قصد داریم هوندا آکورد را از منظر طراحی داخلی و بیرونی، تجربه رانندگی، ایمنی و ارزش خرید مورد نقد و بررسی قرار دهیم؛ لطفا برای آشنایی بیشتر با این سدان جذاب ژاپنی در ادامه با ما همراه باشید.

نقد و بررسی رانندگی خودرو

همان‌طور که پیش‌تر نیز به این موضوع اشاره کردیم، کابین هوندا آکورد بسیار جادار بوده و صندلی‌های این خودرو نیز بسیار راحت هستند. چینی موضوعی در کنار آرامش کابین و همچنین عملکرد نرم مجموعه موتور و گیربکس باعث می‌شود تا هنگام رانندگی با این سدان ژاپنی، آرامش قابل‌توجهی را تجربه کنید. ناگفته نماند که هوندا آکورد از یک سیستم اختصاصی به نام ANC نیز بهره می‌برد که مانع از ورود صدای موتور به فضای داخلی خودرو می‌شود. گرچه پیشرانه 2.4 لیتری این خودرو در کنار یک گیربکس CVT عملکرد چندان تندوتیزی را از خود نشان نمی‌دهد، اما برای رفع نیازهای خانوادگی مناسب به‌نظر می‌رسد. البته هوندا آکورد به‌هیچ‌وجه خودروی کندی محسوب نمی‌شود و چالاکی آن برای یک سدان خانوادگی موجود در این رده قیمتی مناسب به‌نظر می‌رسد، اما ممکن است در شتاب اولیه کمی شما را ناامید کند. گیربکس CVT آکورد فاقد قابلیت تیپ‌ترونیک بوده اما دقت و سرعت عمل آن به حدی است که شاید حضور خالی این قابلیت چندان احساس نشود. برخلاف آنچه در رقبای کره‌ای آکورد شاهد هستیم، فرمان برقی آکورد حس کاملی را به دستان راننده منتقل می‌کند. پایداری و هندلینگ هوندا آکورد نیز در نوع خود قابل‌تحسین است و چه در رانندگی‌های روزمره شهری و چه در جاده‌های پرفرازونشیب شما را ناامید نخواهد کرد. شرکت هوندا برای کسانی که میزان مصرف سوخت خودرو جزو دغدغه‌های اصلی آن‌ها محسوب می‌شود، سیستمی به نام ECON را طراحی کرده است که پس از فعال‌سازی آن، به مقدار چشمگیری از مصرف سوخت خودرو کاسته خواهد شد.
نقد و بررسی رانندگی خودرو

نقد و بررسی ارزش خرید

هوندا آکورد نسل نهم که با کد اتاق CR شناخته می‌شود از مزایایی همچون کابین جادار، سواری نرم و بی‌صدا، چالاکی قابل‌قبول و دوام فنی بالا بهره می‌برد. وجود چنین قابلیت‌هایی باعث شده است که هوندا آکورد در بازار اغلب کشورهای جهان از بازار پررونقی برخوردار باشد. با وجود تمامی مزایای گفته شده در بالا، عرضه محدود این خودرو، خدمات ضعیف و همچنین عدم گستردگی مراکز خدمات پس از فروش باعث شد تا نهمین نسل از هوندا آکورد نتواند آن‌طور که باید در بازار کشور به فروش موفقی دست یابد. در حال حاضر بازار خریدوفروش نمونه‌های دست‌دوم این خودرو نیز در وضعیت مناسبی قرار ندارد؛ از همین رو به‌نظر می‌‎رسد برخلاف بازارهای جهانی، هوندا آکورد در بازار کشور ما از حریفان کره‌ای خود نظیر کیا اپتیما و هیوندای سوناتا ارزش خرید کمتری داشته باشد.
نقد و بررسی ارزش خرید
کلاس بدنه : سدان
تعداد نسل ها (بازار ایران) : 1 نسل
نقاط قوت
کیفیت ساخت بالا
ایمنی بالا
استهلاک کم
عملکرد مناسب پیشرانه
فضای کابین جادار
نقاط ضعف
واردات محدود
بازار خرید و فروش ضعیف
کمیاب بودن قطعات و لوازم یدکی

نظرات کاربران در مورد هوندا آکورد

امتیاز کاربران

( 4 کاربر )
5/5
طراحی داخلی
طراحی خارجی
ایمنی
راحتی و امکانات
ارزش خرید
4 نظر
abbasiهوندا آکورد EX-B 2015
1399/12/09
امتیاز
5/5
عالی
کاربرناشناسهوندا آکورد EX-B 2013
1399/10/08
امتیاز
5/5
من داشتم . راحت و کلاسیک واسپور ت /بی نظیره این ماشین
مستعلیهوندا آکورد EX-B 2013
1399/02/28
امتیاز
4/5
بینظیر و غیر قابل مقایسه با هم رده ها - لذت سواری و رانندگی در شهر و جاده
افشارهوندا آکورد EX-B 2013
1397/07/28
امتیاز
5/5
راحتی فوق العاده، مصرف سوخت پایین (در جاده حدود 5)
خانه
فروش خودرو
خرید خودرو
قیمت خودرو
خدمات دیگر