Image default
خانه » مقالات » نکات خرید و فروش خودرو » خودروی خود را به قیمت و آسان بفروشید!
نکات خرید و فروش خودرو

خودروی خود را به قیمت و آسان بفروشید!

اگر شما در حوزه خودرو فعالیت نکنید، اگر از قیمت خودروها آگاهی نداشته باشید و یا اینکه ندانید چگونه می توان بهترین حالت را برای فروش انتخاب کرد، قطعاً به مشکلاتی بر خواهید خورد.

در این مطلب قصد داریم شما را با دغدغه های فروشندگان خودرو آشنا کنیم:

دلال ها، واقعاً حرفه ای هستند:

اگر دقت کرده باشید، اولین افرادی که در صبح با شما تماس میگیرند، غالباً درباره قیمت چانه زنی زیادی می کنند و افرادی حرفه ای و مطلع از وضعیت خودرو هستند. سعی کنید در ابتدای امر، از قیمت واقعی خودرو مطلع شوید، سپس به سراغ فروش آن بروید تا پس از فروش پشیمان نشوید.

خودرو را به مراکز خرید و فروش غیر رسمی نبرید:

در مراکز خرید و فروش کنار خیابان، غالباً افرادی مشغول به معامله هستند که می خواهند ارزان ترین خودروها و یا بد فروش ترین آنها را معامه کنند. پس اگر خودرویتان شرایط خوبی دارد، از این کار حذر کنید.

مسائل حقوقی، نگرانی واقعی:

تعداد بسیار زیادی از افرادی که تا بحال خرید و فروش خودرو نکرده اند، از شرایط حقوقی آگاهی ندارند و شاید پس از خرید شدیداً دچار مشکل شوند. پس ابتدا اطلاعات جمع کنید، سپس قولنامه یا قرارداد ببندید.

فول یا نیمه فول؟ چه فرقی دارند؟

اینکه خودرو شما فول است یا نیمه فول، شرکتی بوده است یا وارداتی به شدت بر قیمت گذاری تاثیر گذار است، در این زمینه اطلاعات کسب کنید.

بیمه بدنه مانند ثالث قابل انتقال نیست!

مراقب باشید، بیمه بدنه با شرایطی خاص به خریدار منتقل می شود و انتقال آن مانند بیمه ثالث نخواهد بود، زیرا صدور آن به نام شخص است نه خودرو. پس بیمه بدنه را به خریدار ندهید، مگر پس از بررسی روش انتقال.

غالب خریداران واقعی، تا ساعت 13 اقدام به خرید می کنند:

روال خرید و فروش خودرو، اقدام در ساعات 6 الی 13 است و به نسبت تعداد کمتری از ساعت 13 به بعد اقدام به معامله می کنند. پس از صبح به خوبی پاسخ گو باشید.

پشت تلفن تخفیف ندهید:

بگذارید خریداران، خودرو شما را ببیند و اگر مایل به فروش خودرو با تخفیف هستید، در مرحله حضوری به آنها تخفیف دهید تا با چانه زنی قیمت خودرویتان بیش از حد کم نشود.

و یا اینکه، خودروتان را به همراه مکانیک بسپارید، تا آن را به راحت ترین روش برای شما به فروش برساند.

مطالب جدید

فروش فوری خودرو، پول نقد از آنچه که در آینه می بینید به شما نزدیک تر است

admin

چطور خودروی خود را بدون دردسر بفروشم؟

احسان امیری

معاونت فروش سایپا در تعطیلات تابستانی هم فعال است

دیدگاه بگذارید

  اشتراک  
به من اطلاع بده
با اپلیکیشن همراه مکانیک از تغییرات قیمت خودرو باخبر شوید! نصب اپلیکیشن
+
همراه مکانیک مطمئن بخرید، آسان بفروشید