Image default
خانه » مقالات » معرفی خودرو » بنز C200 از 2005 تا 2016
معرفی خودرو

بنز C200 از 2005 تا 2016

بدنه سال 2005 این خودرو، ظاهری معقول داشت و جثه متوسطش آن را برای مصارف شهری منطقی می‌کرد. جلو این خودرو از چهار چراغ برای روشنایی استفاده می‌کند که دوبه‌دو به هم متصل شده‌اند. ترکیب چراغ 4 عددی به همراه مه شکن‌های زیر سپر، یک ترکیب مناسب است.

بنز C200 در سال 2005، یعنی حدود 11 سال پیش به ایران وارد شد و درزمانی که تنوع خودروهای لوکس کم بود، بسیار موردتوجه ایرانیان قرار گرفت.این خودرو که شبیه به بنزهای مورداستفاده پلیس بود، KOMPERESSOR نام داشت و در کنار نام‌هایی مانند باراباس و الگانس که نمایش خوبی در ایران داشتند، به‌عنوان به‌روزترین بنز بازار، معرفی شد. اگر بخواهیم آن‌ها را ازنظر فنی و بدنه مقایسه کنیم تفاوت‌های زیادی در این 2 خودرو شاهد خواهیم بود.

طراحی بدنه:

بدنه سال 2005 این خودرو، ظاهری معقول داشت و جثه متوسطش آن را برای مصارف شهری منطقی می‌کرد. جلو این خودرو از چهار چراغ برای روشنایی استفاده می‌کند که دوبه‌دو به هم متصل شده‌اند. ترکیب چراغ 4 عددی به همراه مه شکن‌های زیر سپر، یک ترکیب مناسب است که در سایر مدل‌ها نیز مشاهده می‌شود. چراغ دوبل، در مدل 2016 نیز تکرار شد، اما این بار به‌جای خطوط گرد، خطوط صاف‌تر استفاده شد ابرویی دی لایت به آن افزوده شد.

جلوپنجره این خودرو نیز با طرح ثابت بنز هم‌قدم شد و به جلو خودرو ظاهری خشن داد. هر دو مدل ازنظر منحنی‌های بدنه یکسان هستند و بدنه‌هایی با طراحی نسبتاً ساده دارند. به این معنی که مانند خودروهایی نظیر هیوندا سوناتا ظواهر شکسته و منحنی وار ندارند.

در عقب خودرو نیز در مدل پیرتر، شاهد چراغ بزرگ مثلی هستید که در سال و مدل خود بسیار فریبنده بود. سپر و اگزوز ساده، ظاهر متوسطی به شما می‌دهد و ذهنیت سوارشدن بر خودرویی شهری را ارائه می‌دهد.

اما در مدل 2016 این خودرو، طراحی بخش پشت خودرو متحول شد. چراغ‌هایی مورب و کشیده، 2 خروجی اگزوز زیر سپر و طراحی بسیار زیبای صندوق‌عقب، می‌توان به شما بگوید خودرو مذکور یک خودرو اسپرت است.

طراحی داخلی:

اگر این 2 مدل در طراحی داخل دچار تغییرات چشم‌گیر نمی‌شدند، می‌بایست به شرکت بنز شک کرد. در مدل قدیمی شاهد صفحه کیلومتر شمار یک‌تکه هستید که با یک مانیتور کشیده ظاهری متوسط دارد. علاوه بر آن طراحی فرمان آن متوسط‌ الحال است و دکمه‌های بزرگ روی آن کمی از زیبایی داخلی کاسته است. طراحی پیشانی برآمده این خودرو در بخش خروجی‌های تهویه، خصوصیت جدیدی بود که باعث شد توجه منتقدین را نیز به خود جلب کند. همچنین مانیتور غیر لمسی، در سمت چپ فرمان در نوع خود آپشن خوبی بود. اما طراحی جدید این خودرو، شاهد ترکیب مناسب 2 رنگ هستید. دکمه‌های بزرگ‌تر و بافاصله‌هایی بیشتر از خصوصیات این مدل است. داشبورد کاملاً صاف‌شده است و مانیتور به بالای بخش تهویه منتقل‌شده است که فضای داشبورد این خودرو را بیشتر کرده است. فرمان این خودرو نیز ظاهری کاملاً اسپرت گرفته و دکمه‌های روی آنمنظم‌تر و شکیل‌تر از نسخه قدیمی‌شده است.

فنی:

مدل 2005 این خودرو، با دو نوع جعبه‌دنده ارائه می‌شد. جعبه‌دنده دستی 6 سرعته و جعبه‌دنده اتوماتیک 5 سرعته تیپ ترونیک است. این خودرو با حجم موتور 1796 سی‌سی، با یک پیشرانه خطی 4 سیلندر، می‌تواند 184 اسب بخار قدرت تولید کند و گشتاوری معادل 250 نیوتن متر را به راننده بدهد. حداکثر سرعت این خودرو 230 کیلومتر بر ساعت است و شتاب 8.8 ثانیه‌ای، خودرویی متوسط را پدید آورده است. همچنین مصرف ترکیبی 7.7 باعث شده تا C200 به‌نوعی خودروی شهری نام بگیرد.

در مدل 2016، شما سه نوع بدنه سواری، کوپه و کروک را می‌توانید بیابید. این خودرو که دیفرانسیل عقب است و متحرک بودن چهارچرخش، کمک بسزایی به پایداری آن در رانندگی کرده است.

جعبه‌دنده این خودرو 6 دنده تیپ ترونیک است و از پیشرانه قدیمی 1796 سی‌سی بهره می‌برد. این خودرو مانند نسخه قدیمی خود می‌تواند 184 اسب بخار قدرت تولید کند و با افزایش 20 واحدی، گشتاور آن به 270 نیوتن متر رسیده است. همچنین مصرف سوخت ترکیبی این خودرو 6.6 است که برای مصارف شهری کاملاً مناسب است. همچنین شتاب این خودرو به 8 ثانیه کاهش داده‌شده و حداکثر سرعت 237 کیلومتر بر ساعت، حاصل افزایش قابلیت اسپرت بودن آن است.

قیمت:

قیمت بنز C200، تفاوت زیادی نسبت به هم دارد. نسل جدید این خودرو در مدل فول 2016 حدود 505 میلیون تومان بوده و متوسط قیمت مدل 2005 آن حدوداً 72 میلیون تومان است. متوسط پیمایش برای مدل 2016 حدوداً 15.000 کیلومتر است و متوسط پیمایش مدل 2005 حدوداً 220.000 کیلومتر است.

مطالب جدید

با مرسدس بنز e200 و مشخصات آن آشنا شوید

هادی اشرف

بنز AMG GTR برای پس گرفتن رکوردها آمده است

مرسدس بنزc200 بخریم یا cl500

دیدگاه بگذارید

  اشتراک  
به من اطلاع بده
با اپلیکیشن همراه مکانیک از تغییرات قیمت خودرو باخبر شوید! نصب اپلیکیشن
+
همراه مکانیک مطمئن بخرید، آسان بفروشید