Image default
مقایسه خودروها

مقایسه تندر 90 و دنا ،بدپوش فرانسوی و جوان اخموی ایرانی

جوان ایرانی در این مقاله به ایستگاه بدپوش و ساده زیست فرانسوی رسیده و در ادامه راه خود در همراه مکانیک به مقایسه این دو خودرو خواهیم پرداخت پس اگر هنوز بر سر دوراهی انتخاب این دو خودرو قرار گرفته اید تا زمان انتخاب بهترین گزینه همراه ما باشید

  
در این مقاله  نوبت به دو رقیب نسبتا جوان رسیده است و همان‌طور که از عنوان پیداست، ما این بار قصد مقایسه تندر 90 و دنا  را خواهیم داشت. با همراه مکانیک همراه شوید تا این دو محصول نیمه ایرانی را بیشتر شناخته و با ویژگی‌های مثبت و منفی هر یک از نزدیک آشنا شویم.

 قصد فروش خودرو کارکرده خود را دارید اما از ترس دلال ها دچار تردید شده اید.
مقاله نکات فروش خودرو کارکرده همراه مکانیک بهترین کمک برای فروش بی دغدغه شما می باشد
نکات فروش خودرو کارکرده

 رد پای خارجی‌ها در خاک ایران!

مقایسه تندر 90 و دنا


 پیش از آغاز مقایسه تندر 90 و دنا بدون شک می‌بایست به دست های پشت پرده شرکت های طراح خارجی در صنعت خودرو سازی ایران اشاره کرد. گرچه خودروهای متعددی طی این سال‌ها با عنوان‌هایی چون «ملی»، «ایرانی» و «داخلی» به بازار عرضه گشته‌اند اما نباید منکر نقش پررنگ نیروهای خارجی و تاثیرات مستقیم شرکت‌های فعال در خارج از مرز و بوم ایران شد. این دخالت‌ها در برخی موارد آنقدر زیاد است که بهره‌گیری از نام «تولید داخل» را به امری بس دشوار مبدل می‌سازد.

به عنوان مثال در مقایسه تندر 90 و دنا می‌توان نقش شرکت رنو داچیا را در طراحی و تولید تندر 90 و تاثیر مهندسان خارجی را در تولید موتور EF7 دنا به وضوح مشاهده کرد. این در حالی است که همچنان امید اغلب خریداران داخلی و حتی منتقدان این صنعت، وجود نمونه‌هایی تماما ایرانی و با کیفیت در بازار کشور است.

خواندن مقاله زیر نیز توضیه می‌شود :

مقایسه دنا و پژو پارس

اما به هر حال، سیاست‌های فعلی خودروسازان ایرانی به گونه‌ای تبیین شده است که مشاهده اتومبیل‌های ایرانی در جاده‌های کشورمان تا دهه‌های آتی نیز امری دور از دسترس به نظر می رسد. بنابراین از آنجایی که ظاهرا چاره‌ای جز کنار آمدن با این وضعیت وجود ندارد، ما با چشم‌پوشی از تمام این دخالت‌ها به بررسی و مقایسه تندر 90 و دنا خواهیم پرداخت.

 اما تو چنان که می‌نمایی هستی؟!

مقایسه تندر90 و دنا

لابد این مصرع معروف را پیش‌تر شنیده و حال در فکر چگونگی ارتباط آن با مطلبی چون مقایسه تندر 90 و دنا هستید. خب اگر چنین پرسشی در ذهن‌تان شکل گرفته است می‌بایست بگوییم که این مصرع، اشاره‌ای است به یکی از بزرگ‌ترین مشکلات تولیدات بخش خودروسازی کشور عزیزمان ایران! بله یکی از انتقادات وارده به اغلب خودروهای داخلی عدم هماهنگی طراحی بدنه و بخش‌های داخلی آن‌هاست. به عبارتی دیگر تولیدات ما ایرانی‌ها «چنان که می‌نمایند نیستند».

 مثلا در مقایسه تندر 90 و دنا از نظر طراحی بدنه ما شاهد موفقیت نسبی طراحان در قسمت جلویی تندر 90 بوده و می‌بینم که تقارن چراغ‌های جلو با کشیدگی کاپوت و ورودی هوای مناسب، ترکیب چشم‌نوازی را به بیننده ارائه می‌کند. اما به محض چرخیدن این خودرو و مشاهده قسمت پشتی تمام رویاهایمان بر باد رفته و به جرات می‌توان گفت این حجم از ناهماهنگی ذهن هر عابری و ناظری را به خود مشغول خواهد کرد.

مقایسه اتاق تندر 90 و دنا

خوشبختانه در این موضوع طراحان  دنا از انتقادهایی که به طراحی ضعیف کابین  تندر می شد درس گرفتند و یک هماهنگی در طراحی بیرونی و داخلی دنا به وجود اورده اند که ضمن شروع یک مسیر جدید در طراحی خودروی ایرانی از هر نظر زیبایی جوان ایرانی را به رخ رقیب فرانسوی می کشاند به طوری که با یک مقایسه ساده به برتری دنا نسبت به تندر پی خواهیم برد.

بعد از بررسی طراحی بیرونی و داخلی دو خودرو اینجا ایستگاه می باشد که در این مقایسه دنا از تندر 90 پیشی می گیرد جایی که دنا با اپشن های متعدد خود مچ حریف فرانسوی را می خواباند.

کروز کنترل، آینه های برقی،سیستم تهویه دیجیتال، صندلی های برقی، مانیتور،غریبلک فرمان با امکان کنترل سیستم صوتی همه دارایی های جوان ایرانی می باشد که رقیب فرانسوی باید با حسرت به آن ها بنگرد چرا که هیچ کدام از این آپشن هارا در خودروی تندر 90 مشاهده نخواهید کرد.

البته رقیب فرانسوی در ورژن بعدی خود یعنی تندر 90 پلاس با ایجاد تغیرات ظاهری و همچنین اضافه کردن اپشن هایی همچون غریبلک فرمان مجهز به کنترل سیستم صوتی، سیستم صوتی به روز شده و قابلیت تنظیم فرمان، قصد نزدیک شدن به دنا را داشت که پسر اخموی ایرانی با اضافه کردن آپشن های جدیدی مانند سانروف، سیستم مولتی مدیای جدید، دوربین دنده عقب، و انتن کوسه ای در نسخه پلاس خود به رویای رقیب فرانسوی پایان داد.

موتور بازدارنده ایرانی

مقایسه موتور تندر90 و دنا

حال وقت مقایسه تندر 90 و دنا از نظر موتور فرا رسیده و مانند هر منتقدی، قلم ما نیز با تردیدهایی فراوان به سمت این مقوله پیش می‌رود. «پیشرانه» یکی از مباحث بحث برانگیز خودروسازی کشورمان بوده و به جرات می‌توان گفت (جز در مواردی معدود) تا کنون هیچ‌ کدام از انتخاب‌ها و تولیدات شرکت‌های داخلی رضایت و خشنودی خریداران را به خود جلب نکرده است.

لذا مقایسه تندر 90 و دنا از منظر موتورهای بکارگرفته شده در آن‌ها قیاس پر هیجانی نبوده و در بهترین حالت به شرح واقع منتهی خواهد شد. ایران‌خودرو در تندر 90 جای هیچ‌گونه نوآوری‌ای باقی نگذاشته و از همان K4M آشنای خود بهره گرفته است.

این موتور ۴ سیلندری، قدرت ۱۰۵ اسب بخار را در کنار گشتاوری معادل با ۱۴۰ نیوتن متر برای تندر 90 به ارمغان آورده و به دلیل استهلاک پایین، این خودرو را صرفا به سدانی مناسب جهت کاربردهای شهری مبدل ساخته است.

نکته مهم برای شما که به خودر وهای فرانسوی علاقه دارید این است که ذاتا خودروهای فرانسوی نسبت به چک اپ های دوره ای حساس هستند. بعنوان مثال اگر مالک قبلی از فیلتر های تقلبی و روغن موتور های نا مناسب استفاده کرده باشد و از چکاپ های دور ای سر باز زده باشد خودرو از نظر فنی با مشکلات پنهانی روبرو میباشد که ناگهان ظاهر می شوند. هدف از ارائه این مطلب این است که اگر قصد خرید  تندر 90 کارکرده را دارید یک کارشناسی تخصصی از نیاز های ضروری شماست.

 

 اگر بدنبال کسب تجربه خرید و فروش خودرو با خیال راحت هستید.

نمایشگاه خودروهای کارشناسی شده همراه مکانیک بهترین انتخاب برای شما می باشد.

برای ورود به صفحه نمایشگاه خودرو های کارشناسی شده همراه مکانیک اینجا کلیک کنید.

دنا اما فرزند عزیز کرده  ایران‌خودرو را در قلب خود جای داده و از EF7 به عنوان موتورش بهره می‌گیرد. این موتور

۴ سیلندری قدرتی برابر با ۱۱۵ اسب بخار را در کنار ۱۵۷ نیوتن متر گشتاور برای دنا به ارمغان آورده و به دلیل عدم وجود هرگونه نوآوری در ساختار خود، دنا را به یکی دیگر از خودروهای داخلی تکراری تبدیل کرده است.

گاو نر می‌خواهد و راننده‌ای صبور!

مقایسه تندر90 و دنا

به عنوان بخش پایانی مقایسه تندر 90 و دنا بگذارید به تجربه رانندگی با این دو خودرو بپردازیم. البته که با توجه به آنچه که تاکنون گفتیم توقع اختلافات بزرگ را از سرتان خارج کنید.
تجربه رانندگی جهت مقایسه تندر 90 و دنا از منظر عملکرد جاده‌ای در همان آغازین دقایق به ما نشان می‌دهد که تندر 90 ثبات و پایداری را به رخ رانندگان خود خواهد کشید. این خودرو به دلیل هماهنگی مناسب وزن بدنه و شاسی در کنار بهره‌گیری از سیستم انتقال قدرت کارساز، تجربه‌ای روان و پر دقت (از نظر تغییر دنده) را به شما ارائه کرده و از طرفی به دلیل بالا بودن چسبندگی، نوید مانورهایی نرم و لطیف را می‌دهد. اما از نقاط ضعف این خودرو را نیز می‌توان به جایگیری نامناسب آینه‌های بغل و وجود نقاط کور در طرفین برای راننده (به دلیل ستون‌بندی غلط) اشاره کرد.

 دنا ولی از آن خودروهایی است که اگر چشم بسته به راندن‌اش ادامه دهید، گمانه‌زنی‌هایی همچون حضور در سمند نیز برایتان دور از انتظار نخواهد بود. این خودرو هیچ خلاقیتی را در خود جای نداده و رانندگی با آن صرفا همان مشخصات کلیشه‌ای ایرانی را به همراه خواهد داشت. اما به هر حال، به عنوان نکات مثبت در این خودرو می‌توان به دید مناسب راننده و واکنش نسبتا خوب چرخ‌ها به فرمان اشاره کرد و بعد از استقبال خوب بازار از این خودرو برای از بین بردن مشکل اشاره شده در ورژن جدید یعنی دنا پلاس با استفاده از یک فیس لیفت و تغیرات دیگری تا حدود خوبی مشکل یاد شده را از بین بردند.

گرچه در هیچ کدام از این خودروها خبری از شتاب‌های بالا نیست و تجربه دور موتورهای بالا در آن‌ها به راننده‌ای صبور احتیاج دارد، اما به طور کلی مقایسه تندر 90 و دنا از نظر رانندگی را می‌توان در  برتری تندر 90 از لحاظ عملکرد فنی و جاده‌ای خلاصه کرده و این سدان خانوادگی را یک سر و گردن جلوتر از دنا قرار داد.

بازار ما باز آمد به رونق؛ غم مخور

حال که به تمام جوانب مقایسه تندر 90 و دنا پرداخته و با ویژگی‌های آن‌ها آشنایی یافتیم، نوبت آن است که بگوییم بازار خرید و فروش هر دو خودروی مذکور در حال حاضر وضعیت قابل قبولی داشته و به دلیل نزدیکی قیمت‌شان، سلیقه نقش پر رنگ‌تری در تعیین گزینه مناسب افراد و اقشار مختلف بازی می‌کند. همچنین لازم است بدانید که خدمات پس از فروش، قطعات و تعمیرات برای تندر 90 و دنا به یک اندازه در دسترس بوده و از این منظر هیچ مشکلی را تجربه نخواهید کرد. بنابراین بدون توجه به مشکلات این چنینی، صرفا به نیازهای خود دقت کرده و گزینه‌ای را که مناسب‌تان است برگزینید.​

آیا به فروش خودرو بدون پاسخ گویی به حتی یک تماس فکر کرده اید؟

با استفاده از خدمت فروش سفارشی خودرو همراه مکانیک بدون پاسخ گویی به یک تماس و رایگان خودرو خود را بفروشید.

برای ورود به صفحه نمایشگاه خودرو های کارشناسی شده همراه مکانیک اینجا کلیک کنید

مقالات مرتبط:

معایب دنا

چرا خودرو پژو پرشیا نخریم؟

کدام خودروها قدرت نقدشوندگی بالاتری دارند؟

مقایسه خودروهای سمند و پژو پارس ، قیام اسب های جوان در قلمرو شیر ها

مقایسه دنا و پژو پارس ، یک جوان درشت اندام و پیرمردی جذاب

مقایسه کوییک و پژو پارس

مقایسه 206 و تندر 90

مقایسه رانا و دنا و تندر 90

بیشترین و کمترین افت قیمت خودروهای داخلی

مقایسه تندر 90 با دنا ، بدپوش فرانسوی و جوان اخموی ایرانی

مقایسه تندر 90 و برلیانس H330

 تمام نسل های پژو پارس

مطالب جدید

مقایسه ساندرو با دنا پلاس

هادی اشرف

دنا، دنا پلاس یا دنا پلاس توربوشارژ !!

محمد رحیمیان

مقایسه دنا و پژو 206 صندوق دار

محمد رحیمیان

دیدگاه بگذارید

  اشتراک  
به من اطلاع بده
همراه مکانیک مطمئن بخرید، آسان بفروشید