مقایسه سوزوکی گرند ویتارا و جک s5

فهرست مطالب

مقایسه سوزوکی گرند ویتارا و جک s5 موضوع این مقاله از سری مقالات مجله همراه مکانیک است که قصد داریم به بررسی دو کراس اوور جذاب بازار ایران از لحاظ مشخصات فنی، امکانات رفاهی و آپشن‌ها، طراحی، ایمنی و… بپردازیم.

اگر در‌پی خرید شاسی بلند هستید؛ انتخاب یک خودروی چینی صفر کیلومتر یا یک غیرچینی کارکرده از آن دوراهی‌هایی است که بسیاری از ما حداقل یک‌بار در آن گیر افتاده‌ایم. این مقاله از مجله خودرو همراه مکانیک هم به یکی از همین دوراهی‌های پررفت‌وآمد می‌پردازد. اگر شما نیز در انتخاب بین یک جوان چینی خوش‌فروش یا یک پیرمرد ژاپنی جان‌سخت مردد هستید؛ تا پایان مقایسه سوزوکی گرند ویتارا و جک s5 همراه ما باشید.

میخوای بدون نگرانی، خودروی کارشناسی شده، با 100% ضمانت بدنه بخری؟ از همراه مکانیک کمک بگیر. خرید خودرو

معرفی سوزوکی ویتارا و جک s5

معرفی سوزوکی ویتارا و جک s5

در ابتدای مقاله ” مقایسه سوزوکی گرند ویتارا و جک s5 ” به سراغ بررسی سوزوکی ویتارا کراس اوور ژاپنی می‌پردازیم. سوزوکی ویتارا از سال 1988 تاکنون در چهار نسل به بازار جهانی عرضه شده‌است؛ البته نام گرند ویتارا تنها برای نسل‌های دوم و سوم این خودرو استفاده شده و دو نسل دیگر، با همان نام «ویتارا» شناخته می‌شوند. سوزوکی گرند ویتارا موجود در بازار کشور ما، نسل سوم این خودرو است که در سال 2005 رونمایی شد و نخستین نمونه‌های آن حدود یکسال بعد و با مدل 2006 وارد ایران شدند.

استقبال مناسب خریداران ایرانی از این SUV کامپکت ژاپنی باعث شد تا ایران خودرو، از 1387 مونتاژ آن را با پیشرانه 2 لیتری و گیربکس 5 سرعته دستی یا 4 سرعته اتوماتیک آغاز کند. از سال 1389 نیز پیشرانه 2 لیتری جای خود را به یک نمونه 2.4 لیتری داد و برخی امکانات جدید نیز به این خودرو اضافه شدند. نسخه فیس‌ لیفت سوزوکی گرند ویتارا نیز از سال 1395 به بازار آمد. این ژاپنی محبوب سرانجام در سال 1398 و بعد از حدود 13 سال حضور مداوم در بازار ایران، به‌دلیل تشدید تحریم‌ها برای هميشه با خريداران ايرانی خداحافظی کرد. ناگفته نماند که با توجه به قیمت سوزوکی ویتارا نسخه 2.4 ليتری قبل از فيس‌ليفت و قیمت جک s5 در نظر داريم در ادامه به مقایسه این دو خودرو بپردازیم.

معرفی کوتاه جک اس5

بررسی جک S5

مقایسه سوزوکی ویتارا و جک s5 را با بررسی جک اس 5 ادامه می‌دهیم. در سمت مقابل جک اس 5 را داريم که محصول سال 2013 است و نخستين بار در سال 1394 با پيشرانه 2 ليتری توربو و گيربکس 6 سرعته دستی روی خط مونتاژ کرمان موتور آمد. نسخه اتوماتيک جک s5 نيز از اواسط سال 1395 با آپشن‌های بيشتر نسبت به نسخه دنده‌ای به بازار آمد و محبوبيت فوق‌العاده‌ای در بين خريداران به‌دست آورد. البته کرمان موتور به‌‌زودی نسخه فيس‌ليفت جک s5 را با پيشرانه 1.5 ليتري توربو، جايگزين نسخه فعلی خواهد کرد، اما معيار ما در اين مقايسه، نسخه فعلی اين خودرو (پيشرانه 2 ليتری و گيربکس اتوماتيک) خواهد بود.

[hm_sell_form_inline]

مقايسه سوزوکی ويتارا و جک s5 اتوماتيک در بخش طراحی

مقایسه سوزوکی گرند ویتارا و جک s5 را در بخش طراحی داخلی و ظاهری ادامه می‌دهیم. سوزوکی گرند ویتارا استایلی جعبه‌ای شکل دارد و طراحی آن فاقد خطوط پیچیده و المان‌های فانتزی است، اما هماهنگی فوق‌العاده خطوط بدنه باعث شده است تا ظاهر این خودرو خیلی هم قدیمی به‌نظر نرسد و کماکان جذابیت‌های خاص خود را داشته باشد. ضمن این‌که سوزوکی گرند ویتارا با این استایل مکعب مستطیل شکل و بهره‌گیری از المان‌هایی مثل سپرهای کوتاه و قرارگیری لاستیک زاپاس پشت درب صندوق‌بار، با صدای بلند اعلام می‌کند که من یک SUV واقعی هستم و بهتر است مرا با کراس‌اوورهای فانتزی هم‌قد و هیکلم مقایسه نکنید!

مقايسه سوزوکی ويتارا و جک s5 اتوماتيک در بخش طراحی

کابین سوزوکی گرند ویتارا نیز در نهایت سادگی طراحی شده‌است و هرچند طراحان سعی کرده‌اند با بهره‌گیری از تزئینات نقره‌ای رنگ از یکنواختی آن بکاهند، اما ظاهر قطعاتی مثل غربیلک فرمان، لیور دنده و دریچه‌های تهویه مطبوع، قدیمی‌بودن طرح را به بیننده یادآوری می‌کنند.

میخوای بدونی قیمت روز خودرو مورد نظرت چنده ؟ از همراه مکانیک کمک بگیر. قیمت خودرو

طراحی جک اس 5

طراحی جک اس 5

در مقابل، جک s5 سبک طراحی متفاوتی را دنبال می‌کند و بیشتر از خطوط منحنی و زوایای نرم در طراحی آن استفاده شده است تا نشان‌گر یک کراس‌ اوور شهری متمدن باشد. دو نقطه قوت اصلی در ظاهر جک s5 وجود دارد که باعث پرطرفدار بودن آن در بین عموم مردم شده‌است؛ یکی ترکیب جذاب ورودی‌ هوای روی سپر و زاویه شکسته قسمت پایینی سپر جلو که ظاهری خشن به این نما می‌بخشد و دیگری پرهیز از شلوغ‌کاری‌های مرسوم خودروهای چینی که نتیجه آن هماهنگی و ماندگاری نسبی طرح است.

داشبورد جک s5 نیز با بهره‌گیری از المان‌های اسپرت و جوان‌پسند طراحی شده‌است و از دید عموم خریداران جذاب‌تر از داشبورد سوزوکی گرند ویتارا به‌نظر می‌رسد و تنها افراد علاقه‌مند به خودروهای آفرودی طرح کابین محصول سوزوکی را بیشتر مي‌پسندند.

مقايسه جک اس 5 و ویتارا از نظر مشخصات فنی و تجربه رانندگی

سوزوکی گرند ویتارا مجهز به یک پیشرانه 2.4 لیتری تنفس طبیعی با حداکثر قدرت 169 اسب بخار و حداکثر گشتاور 227 نیوتن‌متر است که نیروی این پیشرانه از طریق یک گیربکس 5 سرعته دستی یا 4 سرعته اتوماتیک و سیستم دو دیفرانسیل 4WD به هر دو محور این ژاپنی خوش‌استایل می‌رسد. مصرف سوخت ترکیبی و شتاب صفرتاصد سوزوکی ویتارا اتوماتیک به‌ترتیب برابر با 9 لیتر در صد کیلومتر و 12.5 ثانیه است که این اعداد برای نسخه دنده‌ای به 7.9 لیتر و 11.7 ثانیه کاهش می‌یابند.

مشخصات فنی و تجربه رانندگی

قلب تپنده جک s5 هم یک بلوک 2 لیتری توربو با حداکثر قدرت 174 اسب بخار و حداکثر گشتاور 265 نیوتن‌متر است که نیروی خود را از طریق یک گیربکس 6 سرعته اتوماتیک دوکلاچه (DCT) راهی محور جلو این چینی پرطرفدار می‌کند. جک s5 اتوماتیک برای طی هر صد کیلومتر مسافت در سیکل ترکیبی به 8 لیتر سوخت نیاز دارد و قادر است طی زمان 11.7 ثانیه سرعت خود را از صفر به 100 کیلومتر در ساعت برساند.

وضعیت از نظر کابین و کیفیت سواری چگونه است؟

برای مقایسه سوزوکی ویتارا و جک s5 از جنبه فضای کابین و کیفیت سواری می‌توانیم بگوییم که هر دو خودرو فضایی کافی اما نه‌چندان فراخ را برای سرنشینان خود تدارک دیده‌اند و از این نظر تفاوت چندانی بین آن‌ها وجود ندارد. البته صندوق‌بار جک s5 با فضای 505 لیتری خود به‌میزان قابل‌توجهی جادارتر از صندوق‌بار 398 لیتری سوزوکی ویتارا است. کیفیت سواری دو خودروی مورد بحث نیز تا حد زیادی شبیه به هم است و هیچ‌کدام رفتار چندان مهربانانه‌ای با سرنشینان خود ندارند. البته سوزوکی ویتارا به‌دلیل ساختار شاسی مستقل، در برخی از مسیرها کمی خشک‌تر از رقیب چینی خود احساس می‌شود.

در جدال شتاب و چابکی برنده کدام است؟

فنی سوزوکی گرند ویتارا 2400
موتور سوزوکی گرند ویتارا

در زمینه توانمندی‌های فنی و شتاب‌گیری نیز سوزوکی گرند ویتارا 2400 دنده‌ای و جک s5 رقابت تنگاتنگی با یکدیگر دارند و شانه‌به‌شانه پییش می‌روند، اما نسخه اتوماتیک سوزوکی ویتارا به‌دلیل بهره‌گیری از گیربکس 4 سرعته با تکنولوژی قدیمی در شتاب‌گیری از جک s5 عقب می‌افتد. البته این به‌معنی کُند بودن سوزوکی ویتارا اتوماتیک نیست و اگر از این خودرو توقع بیش از حد نداشته باشید، از چابکی آن (به‌خصوص در شتاب‌گیری ثانویه) راضی خواهید بود.

در ادامه مقایسه سوزوکی گرند ویتارا و جک s5 باید گفت که جک s5 در مسیرهای عادی روزمره، به‌لطف تعویض‌دنده‌های نرم‌تر و نامحسوس‌تر، فرمان برقی، نفوذ کمتر صدای پیشرانه به کابین و مصرف سوخت اقتصادی‌تر، خودرویی راحت‌تر یا به‌قول خارجی‌ها User friendly‌تر از سوزوکی ویتارا است اما اگر تصمیم بگیرید از جاده خارج شوید و به دل طبیعت بزنید، نه‌تنها جک s5 بلکه خودروهای خیلی گران‌تر و پرمدعاتر از آن نیز حریف سوزوکی گرند ویتارا نمی‌شوند. درواقع یکی از مهم‌ترین نقاط قوت سوزوکی ویتارا همین قابلیت آفرود بسیار خوب است.

سیستم چهار چرخ متحرک، برگ برنده ویتارا

به‌عنوان نکته آخر با توجه به مرکز ثقل نسبتاً بالای سوزوکی ویتارا و جک s5 طبیعی است که هندلینگ آن‌ها در مقایسه با بسیاری از خودروهای سدان نمره پایین‌تری بگیرد و بهتر است در پیچ‌های تند جانب احتیاط را رعایت کنید. در این میان، سوزوکی گرند ویتارا به‌دلیل بهره‌گیری از سیستم چهارچرخ متحرک دائمی، در شرایط عادی پایدارتر از جک s5 است، اما محصول جک نیز با استفاده از سیستم کنترل پایداری الکترونیکی (ESP)، در شرایط اضطراری تا حد ممکن جلوی بروز حادثه را می‌گیرد.

مدل خودرو

سوزوکی گرند ویتارا

2400 دنده‌ای

سوزوکی گرند ویتارا

2400 اتوماتیک

جک s5 اتوماتیک

پیشرانه

4 سیلندر تنفس طبیعی با آرایش خطی سیلندرها

4 سیلندر تنفس طبیعی با آرایش خطی سیلندرها

4 سیلندر توربوشارژر با آرایش خطی سیلندرها

حجم موتور (cc)

2393

2393

1997

حداکثر قدرت

169 اسب بخار در 6000 دور

169 اسب بخار در 6000 دور

174 اسب بخار در 5200 دور

حداکثر گشتاور

227 نیوتن‌متر در 3800 دور

227 نیوتن‌متر در 3800 دور

265 نیوتن‌متر در 2000 – 4000 دور

گیربکس

5 سرعته دستی

4 سرعته اتوماتیک مجهز به حالت L (دنده سنگین) و حالت اسپرت (دکمه A/T Power)

6 سرعته اتوماتیک دوکلاچه (DCT) با قابلیت تیپ‌ترونیک و مجهز به حالت اسپرت

مصرف سوخت (ترکیبی)

7.9 لیتر در صد کیلومتر

9 لیتر در صد کیلومتر

8 لیتر در صد کیلومتر

شتاب صفرتاصد (ثانیه)

11.7

12.5

11.7

حداکثر سرعت (کیلومتر در ساعت)

185

175

180

مقایسه آپشن‌های سوزوکی ویتارا و جک s5 اتوماتیک

آپشن‌های سوزوکی ویتارا و جک s5 اتوماتیک

در ادامه مقایسه سوزوکی گرند ویتارا و جک s5 به سراغ بررسی آپشن‌ها و امکانات رفاهی این دو خودرو می‌رویم. سوزوکی گرند ویتارا 2.4 لیتری قبل از فیس‌لیفت در دو تیپ کلاس 5 (نیمه‌فول) و کلاس 8 (فول‌‌آپشن) روی خط مونتاژ ایران خودرو رفت که نسخه‌های کلاس 5 وضعیت چندان مناسبی از نظر سطح آپشن‌ها ندارند و تنها امکانات پایه‌ای مثل سیستم پخش CD با 6 بلندگو و دکمه‌های روی غربیلک فرمان، سنسور پارک عقب، مه‌شکن جلو و عقب، تهویه مطبوع اتوماتیک، شیشه‌ها و آینه‌های جانبی برقی، کامپیوتر سفری و… روی آن‌ها یافت می‌شود، اما در نسخه‌های کلاس 8 با اضافه‌شدن امکاناتی مثل سیستم مالتی‌مدیا با دو مانیتور برای سرنشینان عقب، کروز کنترل، گرم‌کن صندلی‌های جلو، ماساژور صندلی راننده، کی‌لس استارتر و دوربین دید عقب، اوضاع خیلی بهتر می‌شود.

آپشن‌های سوزوکی ویتارا و جک s5 اتوماتیک

جک s5 نیز مانند اکثر هم‌وطنانش با آپشن‌های قابل‌قبولی راهی ایران شده‌است و هرچند کروز کنترل، مانیتور سرنشینان عقب و ماساژور صندلی راننده را در مقایسه با سوزوکی گرند ویتارا کلاس 8 کمتر دارد، اما مواردی مثل تهویه مطبوع دوکاناله، سنسور نور، سنسور باران، سانروف، ترمز پارک برقی، تنظیم برقی صندلی راننده با حافظه، آینه‌های جانبی تاشو برقی، روکش چرمی صندلی‌ها و سنسور پارک جلو، جلوه‌ای لوکس‌تر و مشتری‌پسندتر را در مقایسه با رقیب ژاپنی به آن می‌بخشد.

با نصب اپلیکیشن همراه مکانیک دیگه همیشه از قیمت خودروت آگاهی و کسی نمیتونه ازت کلاهبرداری کنه.

تفاوت ایمنی سوزوکی ویتارا و جک s5

بررسی ایمنی سوزوکی ویتارا
بررسی ایمنی سوزوکی ویتارا

در مقایسه سوزوکی ویتارا و جک s5 از نظر ایمنی باید گفت که سوزوکی گرند ویتارا کلاس 5 مجهز به ترمز ABS، توزیع الکترونیکی نیروی ترمز، ترمز کمکی و 2 عدد ایربگ است که حداقل امکانات ایمنی ممکن براساس استاندارد کشور ما است، اما در نسخه‌های کلاس 8 این خودرو، ایربگ‌های جانبی و پرده‌ای هم به این لیست اضافه می‌شوند تا وضعیت ایمنی به‌میزان قابل‌توجهی بهبود یابد. جک s5 نیز در مقایسه با سوزوکی گرند ویتارا کلاس 8، ایربگ‌های پرده‌ای را کمتر دارد، اما در عوض از سیستم کنترل پایداری الکترونیکی (ESP)، کنترل شروع حرکت در سربالایی و کنترل سرعت در شیب بهره می‌گیرد.

بررسی ایمنی جک اس 5

بنابراین برای مقایسه سوزوکی گرند ویتارا و جک s5 از نظر ایمنی، می‌توانیم سوزوکی گرند ویتارا کلاس 8 را در ایمنی غیرفعال و جک s5 را در ایمنی فعال به‌عنوان گزینه برتر معرفی کنیم.

جدول مشخصات ایمنی ویتارا و جک اس5

تجهیزات

سوزوکی گرند ویتارا

کلاس 5

سوزوکی گرند ویتارا

کلاس 8

جک s5 اتوماتیک

تجهیزات ایمنی و حفاظتی

کمربندهای ایمنی پیش‌کشنده و محدودکننده نیرو برای سرنشینان جلو

کمربندهای ایمنی پیش‌کشنده و محدودکننده نیرو برای سرنشینان جلو

کمربندهای ایمنی پیش‌کشنده برای سرنشینان جلو، کنترل شروع حرکت در سربالایی (HAC)، کنترل سرعت در شیب (HDC)

کیسه هوا

راننده و سرنشین جلو (در مجموع 2 عدد)

راننده و سرنشین جلو، جانبی ردیف جلو، پرده‌ای سرتاسری (در مجموع 6 عدد)

راننده و سرنشین جلو، جانبی ردیف جلو (در مجموع 4 عدد)

سیستم ترمز و پایداری

ترمز ضدقفل (ABS)، توزیع الکترونیکی نیروی ترمز (EBD)، ترمز کمکی (BA)

ترمز ضدقفل (ABS)، توزیع الکترونیکی نیروی ترمز (EBD)، ترمز کمکی (BA)

ترمز ضدقفل (ABS)، توزیع الکترونیکی نیروی ترمز (EBD)، ترمز کمکی (BA)، کنترل پایداری الکترونیکی (ESP)

سوزوکی گرند ویتارا در سال 2007 موفق به کسب 4 ستاره ایمنی از موسسه Euro Ncap شده و نتیجه تست تصادف جک s5 در موسسه C-Ncap نیز کسب 5 ستاره ایمنی بوده است.

مقایسه شرایط بازار 

سوزوکی گرند ویتارا و جک s5

سوزوکی گرند ویتارا و جک s5 به‌لطف مدت حضور نسبتاً طولانی در بازار و خوش‌نام بودن بین خریداران، طرفداران زیادی دارند و لازم نیست برای فروش آن‌ها مدت زمان چندان طولانی منتظر بمانید. از این‌رو تا حدودی می‌توانیم شرایط بازار آن‌ها را مشابه بدانیم اما تجربه نشان داده است قیمت سوزوکی به عنوان یک محصول ژاپنی نسبت به قیمت جک به عنوان یک محصول چینی از افت کمتری بهره‌مند است.

از نظر خدمات پس از فروش نیز به‌لطف شبکه گسترده نمایندگی‌های ایران خودرو و کرمان موتور، نگرانی چندانی بابت تعمیرات و تأمین قطعات هیچ‌کدام از دو خودروی موردنظر وجود ندارد، فقط بهتر است بدانید که بسیاری از نمایندگی‌های ایران خودرو (به‌خصوص در شهرهای کوچکتر) به‌دلیل عدم وجود زیرساخت‌های لازم، خدمات سوزوکی گرند ویتارا را ارائه نمی‌کنند. در زمینه قیمت قطعات یدکی نیز برتری با جک s5 است و لوازم یدکی این خودروی چینی، به‌مراتب ارزان‌تر از لوازم سوزوکی گرند ویتارا به‌فروش می‌رسند.

جمع بندی

مقایسه سوزوکی گرند ویتارا و جک s5

در پایان مقایسه سوزوکی گرند ویتارا و جک s5 و با مروری بر ویژگی‌های هریک از دو خودروی مورد بحث می‌توانیم بگوییم که اگر بیشتر استفاده شما از خودرو در مسیرهای درون‌شهری و جاده‌های آسفالته است و در مدت زمان نه‌چندان طولانی تصمیم به فروش خودروی خود می‌گیرید؛ با توجه به آپشن‌های بیشتر، چهره به‌روزتر و مصرف سوخت پایین‌تر می‌توانید به خرید جک S5 بیندیشید. البته در صورت خریداری این خودرو بایستی حواستان به مراقبت‌های خاص پیشرانه‌های توربو نیز باشد، اما در صورتی که دید بلندمدت‌تری دارید و هرازگاهی هوس زدن به‌دل کوه و بیابان می‌کنید، خرید سوزوکی ویتارا به‌دلیل قابلیت‌های آفرود قابل توجه و دوام فنی بیش‌تر خود، رفیق شفیق‌تری برایتان خواهد بود.

بیشتر بخوانید

عضویت در خبرنامه
عضویت
اطلاع از
امتیاز دهی
10 نظرات
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها
محمد
1399-04-28 13:32

صندلی در جک از نظر راحتی شبیه نیمکته-ویتارا گیربکس کمکی داره و چهار چرخ دایمیه-قفل دیفرانسیل ویتارا و سایر اپشن ها نظیر کیلس هم در کلاس ده موجوده ماساژور در ویتارا هست که جک نداره-شما در ویتارا پول به سخت افزار ناب میدید در حالی که در جک این اپشن ها دوام لازم رو هم نداره

سعید
1400-05-21 15:55
پاسخ به  محمد

صندلی جک مثل نیمکته؟! لابد صندلی ویتارا هم مثل مبل راحتی تو خونمونه؟

علیرضا
1399-11-01 09:22

بهترین روش ارزیابی یک خودرو نظرسنجی از دارندگان همان خودرو است و تقریبا همه مالکان سوزوکی از آن رضایت کامل دارند. چرا ؟ استفاده شهری بخاطر ابعاد (کامپکت). قدرت کافی در جاده ها. توانایی در گذر از بیراهه های خاکی(SUV). هزینه نگهداری بسیار پایین.
شاسی قوی و سبک ، دفلاک تورسن ، گیربکس آیسین ، موتور سوزوکی(قوی و کم استهلاک) . فول تایم چهارچرخ.
قیمت این خودرو در بازار دبی ۹۹ هزار درهم است که در صورت واردات با تعرفه گمرکی صد درصدی و ۱۰ درصد سایر هزینه ها خیلی بیشتر از قیمت داخلی آن میشود.

سعيد
1399-11-02 13:42
پاسخ به  علیرضا

قيمت اين خودرو در دبي 99 هزار درهم نيست، دوست عزيز قيمت سوزوكي ويتارا مدل 2020 در دبي 99 هزار درهم هست نه مدل 2012 كه در ايران مونتاژ مي شه.

رشید
1401-02-23 21:34
پاسخ به  سعيد

قیمت ویتارایی که ما داریم کارکرده مدل ۹۷ الآن ۱۵ هزار درهم که در دبی قشر متوسط به پایین سوارش میشن ولی در ایران افراد پولدار یا حدوداً مرفه سوار میشوند خاک بر سر من

مهدی
1399-11-08 04:52

کلا مقایسه شما از دو خودرو اشتباه است.

فرامرز
1400-05-19 17:08

درود. هیچ وقت سوزکی ویتارا با جک قابل مقایسه نیست ویتارا ماشین کم استهلاک وکم خرج وجون سخت هست وجک مثل پیرزنی که با آرایش و گریم بخواهی کار دختر بیست ساله را انجام بده.شما يک فشار ب جک بیاری زرتش در میره.اصلا این مقایسه درستی نیست

سعید
1400-05-21 15:59

این را هم بگید که ویتارا 50 درصد گرون تر از جک هست. با پول جک صفر، ویتارا 95، 200 هزار کارکرد بهت می دن. به نظرم اگر کسی استفاده آفرود نداره جک بگیره.

اااا
1400-05-26 00:43

هم جک داشتم هم ویتارا.از نظر کیفیت و دوام و استهلاک و مصرف واقعیتش قابل مقایسه با جک نیست.ویتارا ماشین مردیه هیچ وقت ضایع ت نمیکنه.جک از روز اول مشکل گیربکس و کیفیت رنگ و کیفیت متریال داره. جک داشتم پشیمونم کرد.جک به زور سه ستاره مثل نیبا بهش دادن.جک فقط روی کاغذ ماشین خوبیه ولی در عمل بسسسیار بی کیفیته. واقعیتش به هیچکس پیشنخاد ندید . جک انگار با مواد ضایعاتی درست شده.

عیسی
1400-06-29 09:28
امتیاز دهی :
     

بسم الله الرحمن الرحیم
اگر خودرو پا به صفر دوست دارید جک اگر ریسک میکنید و یک ماشین دست دوم میخرید که خوبش از جک بهتره بدش از جک بدتر سوزوکی ویتارا بهتره ولی خودرو هایی مثل رنو داستر لیفان ۸۲۰ ،ازرا و ماکسیما هم در این قیمت ها خودرو های خوبی هستن