در این مقاله از سری مقالات مقایسه ای همراه مکانیک قصد داریم مقایسه رنو ساندرو و کوییک را به شما ارائه بدهیم. در این مقاله ویژگی های فنی و آپشن های رفاهی این دو خودرو مورد بررسی قرار می گیرد.

معرفی رنو ساندرو و کوییک

معرفی کوییک

مقاله مقایسه رنو ساندرو و کوییک را با معرفی کراس اور سایپا اغاز می کنیم.شرکت سایپا از خودروسازان باسابقه داخلی است و چندین خودرو متنوع را به بازار کشور عرضه کرده است. سیاست کلی این شرکت طراحی و ساخت خودروهای ارزان‌قیمت است. کوئیک نیز یکی از محصولات این شرکت بوده و در گروه خودروهای هاچ بک قرار می‌گیرد. درمجموع محصولات شرکت سایپا فروش خوبی در کشور دارند و این خودرو هم با اقبال مناسبی روبرو شده است. سایپا خودرو کوئیک را در سه تیپ پایه، فول و پلاس تولید می‌کند. در این مقاله کوئیک فول را موردبررسی قرار می‌دهیم.

اگر در همین لحظه در نظر دارید قیمت خودرو خود را بدانید اپلیکیشن همراه مکانیک بهترین وسیله برای اطلاع از قیمت روز خودرو شما می باشد

معرفی رنو ساندرو

رنو ساندرو نیز یکی از خودروهای زیرمجموعه رنو، خودروساز فرانسوی است. این خودرو برای اولین بار در سال 2007 معرفی شد و شرکت رنو تولید نسل دوم آن را در دستور کار خود قرار داده است. رنو ساندرو بر اساس پلتفرم لوگان طراحی‌شده و تولید آن در داخل ایران هم صورت می‌گیرد. شرکت پارس‌خودرو وظیفه مونتاژ ساندرو را به عهده دارد.

مقایسه طراحی رنو ساندرو و کوییک

طراحی خارجی

مقایسه رنو ساندرو و کوییک را با بررسی طراحی خارجی آغاز می کنیم.

اکثر خودروهای سایپا از طراحی خارجی مناسبی برخوردار نیستند. می‌توان گفت که کوئیک هم طراحی چندان جذاب و مشابهت قابل‌ذکری با طراحی خودروهای مدرن و خشن امروزی ندارد؛ و درواقع کوئیک خاطره خودروهای قدیمی را در ذهن تداعی می‌کند.

در نمای جلو شکل سپر و مه‌شکن‌های تورفته تداعی‌گر خودروهای کلاسیک هستند. همچنین چراغ‌های نسبتاً بزرگ و خطوط اندک نشان از عدم توجه خاص مهندسان به طراحی خارجی خودرو است. در نمای جانبی هم همرنگ بودن آینه‌های جانبی با بدنه تنها نکته قابل اشاره است؛ اما ظاهراً نمای عقب مقداری متفاوت است. چراغ‌های عقب از طراحی شکیلی برخوردارند و هماهنگی مناسبی با مه‌شکن‌ها و چراغ‌ترمز سوم دارند.

مقایسه رنو ساندرو و کوییک ازنظر طراحی خارجی نشان می‌دهد که در هر دو خودرو از الگوهای قدیمی و طراحی‌های ارزان‌قیمت استفاده‌شده است. درواقع طراحی خارجی ساندرو هم عاری از هرگونه جذابیت خاص است. هرچند شکل چراغ‌های جلو و عقب خودرو تغییر کرده، اما هنوز هم طرح ساده خودرو حفظ‌شده است.

رنو ساندرو
رنو ساندرو

خطوط منحنی و قوسی شکل تااندازه‌ای طراحی خارجی خودرو را زیباتر ساخته، ولی طرح کلی اقتصادی خودروهای شرکت رنو را همچنان مشاهده می‌کنیم. نکته‌ای که نباید فراموش کرد این است که تولید رنو ساندرو در ایران با تأخیر زیادی شروع شد. آنچه امروزه در ایران تولید می‌شود درواقع نسل اول رنو ساندرو است و پارس‌خودرو هنوز نسل دوم این خودرو را در خط تولید خود قرار نداده است.

طراحی داخلی

طراحی داخلی کوییک

خودرو کوئیک از طراحی داخلی نسبتاً بهتری برخوردار است. البته متریال مورداستفاده همچنان بی‌کیفیت بوده و از جنس مطلوبی استفاده‌نشده است. هرچند سنخیت چندانی در بین اجزای مختلف کابین وجود ندارد، اما در این بخش حداقل سعی شده تا کارهای مناسبی انجام شوند.

با همراه مکانیک خودرو خود را به بهترین قیمت بفروشید

خودرو صفر و کم کارکرد خودم رو میخوام بصورت سفارشی بفروشم

می‌خوام ماشینم رو رو در سریع ترین زمان و با قیمت منطقی بفروشم

برای مثال، فرمان حجم مناسبی دارد و کار کردن با آن آسان است. در طراحی فرمان سعی شده تا به سمت طراحی‌های اسپرت متمایل شود؛ اما هماهنگی چندانی در بین فرمان و سایر اجزای کابین وجود ندارد. هرچند شکل و مکان صفحه‌نمایش چندان مناسب نیست، ولی درهرصورت برای محصولات سایپا آپشن قابل‌توجهی به شمار می‌آید. طراحی پشت فرمان هم جذابیت نسبی دارد.

مقایسه کوئیک و ساندرو
طراحی داخلی ساندرو

مقایسه رنو ساندرو و کوییک ازنظر طراحی داخلی نشان‌دهنده سنتی بودن هر دو خودرو است. ساندرو نیز از همان طراحی ساده، قدیمی و اقتصادی شرکت رنو بهره برده است. درواقع کابین ساندرو شباهت زیادی با تندر 90 دارد و تغییراتی جزئی در آن مشاهده می‌شود. دلیل گرایش شرکت رنو به‌سادگی در برخی از محصولاتش را باید در مسائل اقتصادی فروش خودروها جستجو کرد.

مقایسه فنی

مقایسه کوئیک و ساندرو
مقایسه فنی کوئیک و ساندرو

هر دو خودرو کوئیک و ساندرو از خودروهای ارزان‌قیمت و اقتصادی سایپا و رنو هستند. ولی مقایسه رنو ساندرو و کوییک ازنظر فنی نشان‌دهنده برتری نسبی ساندرو است. موتور ساندرو قابلیت تولید 105 اسب بخار و 140 نیوتن متر را دارد، در عرض 7/11 ثانیه از صفر به 100 کیلومتر می‌رسد و تا 175 کیلومتر در ساعت سرعت می‌گیرد. این در حالی است که به نظر می‌رسد کوئیک سایپا توان رقابت را نخواهد داشت، چون کمتر محصولی از این شرکت توان و ایمنی رانندگی با سرعت‌های نسبتاً بالا رادارند.

مدل خودروکوئیکساندرو
پیشرانه4 سیلندر خطی4 سیلندر 16 سوپاپه
حجم موتور1503 سی‌سی1600 سی‌سی
حداکثر قدرت87 اسب بخار105 اسب بخار
حداکثر گشتاور128 نیوتن متر140 نیوتن متر
گیربکسخودکار CVTخودکار 7 سرعته EDC
مصرف سوخت (ترکیبی)3/8 لیتر در 100 کیلومتر
شتاب صفرتا 1007/11 ثانیه
حداکثر سرعت175 کیلومتر در ساعت

مقایسه آپشن­ها و امکانات رفاهی

مقایسه آپشن های رفاهی رنو ساندرو و کوییک

هر دو خودرو معرفی‌شده در این مقاله از خودروهای قدیمی هستند. درهرصورت مقایسه رنو ساندرو و کوییک ازنظر امکانات رفاهی نشان‌دهنده برتری نسبی کوئیک شرکت سایپا است. این خودرو ازنظر وجود صفحه‌نمایش، سیستم‌های هشداردهنده و امکاناتی از قبیل کروز کنترل و نمایش دمای محیط بیرون دارای برتری است.

به جدول زیر نگاه کنید:

تجهیزاتکوئیکساندرو
چراغسیستم روشنایی در روز، چراغ مه‌شکن جلو و عقب، قابلیت تنظیم ارتفاع چراغ‌های جلوچراغ‌های LED جلو و عقب
سیستم­های مولتی‌مدیارادیو، ورودی USB، بلوتوث، 4 بلندگوورودی‌های CD MP3، USB، بلوتوث، 4 بلندگو
صفحه‌نمایشصفحه‌نمایش 7 اینچیندارد
رینگ­ها14 اینچی آلومینیومی16 اینچی
آینهتنظیم برقی آینه‌های جانبیآینه‌های کناری همرنگ با بدنه، آینه‌های برقی
تهویه مطبوعتهویه هوای نیمه‌خودکارتهویه هوای دستی
صندلیصندلی‌های عقب باقابلیت تاشو6 روش تنظیم ارتفاع صندلی راننده، 4 روش تنظیم ارتفاع سرنشین جلو
شیشهشیشه‌های عقب دودی، بالابرهای برقی جلو و عقببالابرهای عقب و جلو برقی
سیستم­های هشداردهندهسیستم هشدار سرقت با بوق خودرو، هشدار صوتی محدودکننده سرعت، سنسور پارک دنده‌عقب، سیستم ضد سرقتسیستم ضد سرقت
سایر امکاناتکروز کنترل به‌اضافه محدودکننده سرعت، باز شدن خودکار درب‌ها در هنگام تصادف، نمایش دمای محیط بیرونکنترل از راه دور قفل مرکزی، سیستم نظارت بر لاستیک‌ها

مقایسه ایمنی

ایمنی رنو ساندرو

مقایسه رنو ساندرو و کوییک ازنظر ایمنی نشان می‌دهد که با خودروهای ایمنی سروکار نداریم. ساندرو موفق شده تنها 3 ستاره ایمنی بزرگ‌سال و فقط 1 ستاره ایمنی کودکان را کسب کند (که عملکرد ضعیفی به‌ویژه برای حفظ جان کودکان محسوب می‌شود). درحالی‌که کوئیک فقط دارای سیستم ترمز و کیسه هواهای معدودی است و مورد هیچ‌گونه آزمایش جدی قرار نگرفته است.

تجهیزات ایمنی و حفاظتیکوئیکساندرو
کیسه هواکیسه هوای راننده و سرنشین جلوکیسه هواهای راننده و سرنشین جلو
سیستم ترمزسیستم ترمز ABS+EBD، سیستم کمکی ترمز BAS، ترمزهای جلو دیسکی، ترمزهای عقب کاسه‌ایترمز ABS، EBD و EBA

تجربه رانندگی

مقایسه کوئیک و ساندرو
تجربه رانندگی در کوئیک و ساندرو

نباید انتظار تجربه رانندگی چندان هیجان‌انگیزی را از هیچ‌کدام از خودروهای کوئیک و ساندرو داشته باشید. این خودروها نه از شتاب گیری قابل‌توجهی برخوردارند و نه حداکثر سرعت جلب‌توجهی را به ارمغان می‌آورند. در هر حالت این خودروها برای انجام امور روزمره طراحی‌شده‌اند و می‌توانید رفت‌وآمدهای روزانه خود در داخل شهرها را با آن‌ها انجام دهید.

تحلیل شرایط بازار

مقایسه کوئیک و ساندرو
تحلیل شرایط بازار کوئیک و ساندرو

در مقایسه رنو ساندرو و کوییک باید توجه کنیم که بازار خودرو کشور در حال حاضر بسیار آشفته است و قیمت‌ها نجومی و لحظه‌ای هستند. بالا رفتن ناگهانی قیمت دلار و ارزهای خارجی تأثیرات منفی گسترده‌ای بر بازار خودرو گذاشته و آن را با التهابات گوناگونی مواجه کرده است.

آیا می دانید همراه مکانیک به عنوان بزرگترین نمایشگاه خودرو آنلاین کشور تا کنون به بیش از 50 هزار معامله بی دغدغه خودرو کمک کرده است

میخوام خودرو کارشناسی شده رو با بهترین قیمت بازار بخرم

میخوام بی دغدغه و بدون اتلاف وقت خودرو لوکس مد نظرم رو بخرم

به صورتی که شاید خودروهای کوئیک و ساندرو هم دیگر در فهرست خودروهای باصرفه اقتصادی قرار نگیرند. برای خرید هر یک از خودرو مزبور امروزه به بودجه‌ای بالاتر از 100 میلیون تومان نیاز دارید. به صورتی که شاید خرید آن‌ها ارزش صرف چنین هزینه‌ای را نداشته باشد.

جمع‌بندی

رنو ساندرو

در پایان مقاله مقایسه رنو ساندرو و کوییک باید بدانید که خرید خودرو باسلیقه فردی اشخاص ارتباط مستقیمی دارد. اگر می‌خواهید یک خودرو هاچ بک برای انجام امور روزمره خود تهیه کنید، صرف‌نظر از قیمت آن‌ها، کوئیک و ساندرو خودروهای بدی نیستند.

اگر می‌خواهید خودرو شما از طراحی خارجی نسبتاً معقول‌تری برخوردار باشد، ما ساندرو را پیشنهاد می‌دهیم. قیافه و شخصیت این خودرو بهتر از کوئیک است؛ اما اگر می‌خواهید از امکانات رفاهی نسبتاً معقول‌تری باشید، کوئیک گزینه بهتری است. ولی درهرصورت اگر می‌خواهید تجربه رانندگی و احساس ایمنی و آرامش بهتری داشته باشید، به دنبال گزینه‌های بهتر موجود در بازار بگردید.

مقالات مرتبط:

مقایسه کوییک و پژو پارس

مقایسه رانا و کوییک

چند دلیل برای اینکه ساندرو نخرید

مقایسه مزدا 2 و رنو ساندرو

مقایسه ساندرو و ساندرو استپ وی

مقایسه ساندرو و لیفان X50

مقایسه ساندرو استپ وی و جک S3

مطالب جدید

مقایسه پژو 2008 و جک S5

محمدعلی زارع

مقایسه ساندرو استپ وی و جک S3 ، جک و ساندرو استپ وی نسبتا سحر آمیز

محمدعلی زارع

مقایسه سمند سورن و پژو پارس ، فرزندان نسبتا محبوب ایران خودرو

محمدعلی زارع

دیدگاه بگذارید

  اشتراک  
به من اطلاع بده
با اپلیکیشن همراه مکانیک از تغییرات قیمت خودرو باخبر شوید! نصب اپلیکیشن
+
همراه مکانیک مطمئن بخرید، آسان بفروشید