مقایسه ساندرو استپ وی و جک S3، جک و ساندرو استپ وی نسبتا سحر آمیز

فهرست مطالب

مقایسه ساندرو استپ وی و جک S3  موضوع این مقاله همراه مکانیک می باشد.با ما همراه باشید تا جک را در ایستگاهی دیگر با رقبای خود از نظر فنی و امکانات رفاهی مقابسه کنیم  بنظر شما برنده این رقابت کدام یک خواهند بود. در ادامه سری مقالات نقد و بررسی خودروهای بازار ایران در همراه مکانیک، این بار نگاهی به دو مورد از نام آشنایان حوزه اتومبیل کشور داشته و به مقایسه ساندرو استپ وی و جک S3 خواهیم پرداخت. با همراه مکانیک همراه شوید تا علاوه بر مقایسهاین دو خودرو، با وضعیت بازار خرید و فروش هر یک نیز بیشتر آشنا شده و دریابیم کدام‌یک ارزش قیمت نجومی‌اش را دارد!

مقایسه ساندرو استپ وی و جک S3

از آن‌جایی که نوسانات اخیر بازار قیمت خودروهای داخلی و خارجی را به شدت تحت تاثیر قرار داده است، می‌بایست خاطرنشان کنیم که قیمت کنونی این دو خودرو بالای صد میلیون تومان بوده و این در حالی است که در سال‌های پیشین که قیمت هر دو خودرو نزدیک به شصت میلیون تومان بود  نیز انتقادات شدیدی به نحوه قیمت‌گذاری آن‌ها وارد بود. اما به هر روی ما در این مقاله به مقایسه ساندرو استپ وی و جک S3 پرداخته و جهت تعیین گزینه مناسب خریداران خواهیم کوشید؛ (البته اگر گزینه مناسبی وجود داشته باشد!).

جک و چینی های تازه کار و ساندرو استپ وی و فرانسوی های کهنه کار 

در مقایسه ساندرو استپ وی و جک S3 از منظر طراحی بدنه می‌بایست این نکته را مد نظر داشته باشیم که خانواده ساندرو مدت زمان زیادی را در جاده‌های کشورمان سپری کرده و متاسفانه تاکنون تغییرات ساختاری شگرفی را تجربه نکرده است. این در حالی است که رقیب‌اش، جک S3، ورود مناسب‌تری به بازار کشور داشته و از نظر ظاهری اندکی مدرن‌تر است. استپ وی شباهت زیادی به ساندرو هاچ‌بک داشته و اگر اضافه شدن رنگ مشکی در جزئیات و اندازه بزرگ‌تر شده آن را در نظر نگیریم، در واقع با همان هاچ‌بک سابق روبرو خواهیم شد. البته لازم به ذکر است که همین استفاده خسیسانه از رنگ مشکی در جزئیات بدنه نیز تاثیر مثبتی روی طراحی استپ وی داشته و آن را در میدان مقایسه ساندرو استپ وی و جک S3 سر پا نگه می‌دارد. 

 اگر قصد خرید خودروی چینی را دارید مطالعه مقاله معایب خودروهای چینی به منظور یک خرید آگاهانه برای شما مفید خواهد بود

مقایسه ساندرو استپ وی و جک S3

اما به هر روی، جک S3 با کپی‌برداری‌های زیرکانه خود از محصولات هیوندای و ترکیب آن با ویژگی‌های جک S5 ،‌ خودروی قابل قبولی را تولید و روانه بازار کرده است. البته S3 در زادگاه خود یعنی کشور چین نیز عملکرد خوبی به جای گذاشته و مورد توجه مردم این کشور هم قرار گرفته است. ولی متاسفانه قیمت بسیار بالای آن در کشور ما یک امتیاز بسیار منفی محسوب شده و صدای بسیاری از خریداران و منتقدان خودرو را در آورده هر چند مبحث قیمت‌گذاری نامناسب برای استپ وی نیز صدق می‌کند. در هر حال مقایسه ساندرو استپ وی و جک S3 از نظر بدنه به ما می‌گوید که جک بنا به مدرن‌تر بودن‌اش یک گام جلوتر از استپ وی قرار دارد، ولی برنده نهایی این بخش را نظر و سلیقه شما آشکار خواهد ساخت.

ساندرو استپ وی خاکستری و دیگر هیچ…

ظاهرا مقایسه ساندرو استپ وی و جک S3 در بخش طراحی داخلی نیز بنا به همین کمبود مدرنیته در ساندرو به نفع جک به پایان خواهد رسید. با یک نگاه اجمالی به فضای داخلی ساندرو می‌توان قابلیت خاکستری را مشاهده کرده و از این همه بی ذوقی افسوس خورد! البته این را نیز بدانید که تنها ایراد کابین استپ وی رنگ قالب خاکستری نبوده و این خودرو از لحاظ آپشن نیز چند قدم عقب‌تر از جک قرار گرفته است. تنها نکته مثبت در فصای داخلی این خودروی فرانسوی‌الاصل، کیفیت ساخت و مونتاژ مناسب قطعات است و بس. تریم، داشبورد، کنسول وسط و سایر اجزای داخلی ساندرو استپ وی اصلا دلچسب نبوده و به سرعت دل‌تان را خواهد زد. (مگر این‌که سودای رنگ خاکستری داشته باشید!).

مقایسه ساندرو استپ وی و جک S3

ولی جک S3به فکر ذوق و سلیقه خریداران خود بوده و با ترکیب تریم و روکش‌های دو رنگ با تقسیم‌بندی جذاب قطعات داخلی، حال و هوای خوبی را به کابین منتقل کرده است. نشستن پشت فرمان جک S3 از منظر زیبایی و راحتی بهتر از استپ وی بوده و لااقل کمبودهای ناشی از قیمت بالای آن، از طریق آپشن‌های بیشترش نسبت به استپ وی تا حدودی قابل برطرف شدن است. ولی می‌بایست این را نیز به خاطر داشته باشید که استپ وی در حال حاضر کمتر از جک S3قیمت‌گذاری می‌شود.

خلاصه این‌که، مقایسه ساندرو استپ وی و جک S3 از نظر طراحی داخلی نیز تفاوت چندانی با مقایسه بدنه این دو اتومبیل نداشته و جک S3 باری دیگر به دلیل مدرنیته و رفاه اندکی زودتر از استپ وی به خط پایان می‌رسد.

تجربه رانندگی با جک چینی‌ها وساندرو فرانسوی‌ها

در مقایسه ساندرو استپ وی و جک S3 ، حال زمان آن فرا رسیده تا پشت فرمان هر کدام نشسته و کمی پدال بازی کنیم. متاسفانه قیمت بالای هر دو خودرو انگیزه هر شخصی را برای بیان نکات مثبت کمتر می‌کند و لذا بیان ویژگی‌های خوب رانندگی با این دو سدان برای ما نیز اندکی دشوار است. ولی از آن‌جایی که هدف اصلی‌مان صرفا مقایسه ساندرو استپ وی و جک S3 قلمداد شده است، برای لحظاتی از قسمت‌هایشان چشم‌پوشی خواهیم کرد.

مقایسه ساندرو استپ وی و جک S3

ساندرو استپ وی امتحان خود را پیش‌تر و با اتکا به سابقه خانوادگی‌اش در ایران پس داده و تجربه رانندگی با آن نیز از نظر اکثر رانندگان قابل قبول توصیف می‌شود. این خودروی فرانسوی‌الاصل مونتاژ قطعات خوبی داشته و به دلیل هماهنگی نسبی سیستم تعلیق و هدایت با بدنه، رانندگی روانی را برای دارندگان به ارمغان می‌آورد. قدرت مانور استپ وی نیز بالا بوده و دید مناسب راننده در کنار فرمان پذیری و هلدینگ بالا، وی را به هدایت‌گری راضی مبدل می‌سازد. البته شتاب و قدرت این خودرو در حد یک سدان شهری معمولی (حتی شاید نسبتا ضعیف) بوده و نباید از آن‌ توقع چیزی بیشتر از مسیرهای شهری را داشته باشید، اما به هر روی تجربه رانندگی با استپ وی به دلیل کیفیت ساخت خوب و مونتاژ قوی‌اش، کمی بهتر از جک S3 است. 

جک S3 اما، مانند اغلب اعضای خانواده خود مورد انتقاد فنی‌کاران حوزه خودرو قرار گرفته و عده زیادی، رانندگی با آن را مشابه استفاده از اسباب‌بازی‌های شهربازی توصیف می‌کنند. اما اگر زیاد هم اهل مسائل فنی نبوده و از خودروتان صرفا انتظار همکاری و واکنش مناسب و روان را داشته باشید، جک S3 شما را نا امید نخواهد کرد. این خودروی چینی در کشور زادگاه‌اش محبوبیت زیادی داشته و با صرف نظر از قیمت‌اش در ایران، می‌توان آن را در زمره خودروهای شهری قابل قبول دسته‌بندی کرد. رانندگی با این محصول جک شباهت زیادی به سایر خودروهای آن داشته و اگر پیش‌تر پشت فرمان تولیدات این شرکت خصوصا خانواده S نشسته باشید، می‌توانید حس و حال رانندگی با جک S3 را نیز تصور کنید. 

مقایسه فنی ساندرو استپ وی و جک S3

  جک S3 استپ وی
حجم موتور 1590CC 1598CC
تعداد سیلندر/سوپاپ 4 سیلندر/16 سوپاپ 4سیلندر/16سوپاپ
قدرت موتور 107 اسب بخار در 6000 دور 105 اسب بخار در 5750
جعبه دنده CVT 4دنده اتومات
شتاب 0تا100 11.5
حداکثر سرعت 175 کیلومتر 170
مصرف سوخت ترکیبی(لیتر) 5.9 8.3
حجم باک 45 50
استاندارد الایندگی یورو 5 یورو4
استاندارد امنیت EURONCAP4
تجهیزات ایمنی جلو و عقب ديسكي – ABS – EBD – سيستم كنترل پايداري ESC – ترمز كمكي هيدورليكHBA – سيستم كنترل ايستايي در سر بالاييHAC-ايربگ راننده و سرنشين جلو- ترمز های جلو دیسکی و عقب کاسه ای – ترمز ضدقفل ABS بهمراه توزيع الكترونيكي ترمز-کیسه هوا فقط برای سرنشین های جلو
تجهیزات رفاهی 6 بلندگو – سيستم پخش MP5 – بلوتوث – ورودیAUX و USB – ورودی iPod – سیستم صوتی از روی فرمان-مجهز به رینگ 16 اینچ آلومینیومی – فرمان برقی EPS با قابلیت تنظیم ارتفاع – كنترل فشار باد چرخ ها TPMS – سنسور پارك عقب – سانروف – سنسور پارك عقب – سان روف – Daylight – روشن شدن اتوماتيك چراغ هاي جلو با توجه به نور محيط – چراغ هاي جلو مجهز به سيستم مشايعت تا درب منزل، آينه هاي جانبي با تنظيم برقي و گرمكن، تنظیم – كامپيوتر سفري – تهويه مطبوع اتوماتيك – صندلی چرمی – برف پاک کن شیشه عقب – چراغ های مه شکن جلو و عقب – سوکت پاور 12 ولت روی داشبورد كنترل سيستم صوتي زير فرمان – سيستم صوتي (راديو + سي دي (پخش فشرده)+USB+4بلندگو)- رینگ 15 اینچی آلومینیومی – سيستم تهويه مطبوع با كنترل دستي – چراغ مه شكن جلو – آينه هاي جانبي همرنگ بدنه

به جک چینی‌ها پناه ببریم یا با ساندرو استپ وی فرانسوی‌ها رقیق بمانیم؟

مقایسه ساندرو استپ وی و جک S3

مقایسه ساندرو استپ وی و جک S3 با در نظر گرفتن وضعیت بازار و قیمت هر دو خودرو به ما نشان می‌دهد که یافتن خودروی برتر کار دشواری بوده و سلیقه مشتریان ترجیحا داور بهتری است. اما شما می‌بایست به خاطر داشته باشید که قیمت استپ وی کمتر از جک S3 بوده و دوام بالاتری نیز دارد. اما این در حالی است که جک S3 آپشن‌های بیشتری را در کنار طراحی زیبا به شما ارائه کرده و مدرن‌تر است.

مقایسه ساندرو استپ وی و جک S3

به هر حال، اگر هدف‌تان از مطالعه مقایسه ساندرو استپ وی و جک S3 یافتن گزینه مناسب برای خرید بود می‌بایست بدانید که خودروهای چینی افت قیمت بالایی در حالت کارکرده داشته و ممکن است در هنگام فروش کمی به‌تان ضرر بزنند. اما استپ وی افت قیمت چندانی نداشته و اگر با نبود آپشن و زیبایی طراحی‌اش کنار بیایید، گزینه بدی محسوب نمی‌شود… حال تصمیم با شماست!

 آیا می دانید خدمت مشاوره تلفنی تخصصی همراه مکانیک بهترین راهنما برای یک خرید آگاهانه می باشد.

برای تماس با مشاوران متخصص همراه مکانیک اینجا کلیک کنید.

 

مقالات مرتبط:

شاسی بلند های چینی

افزایش قطعی قیمت خودرو در حال بررسی مجدد

مقایسه چانگان Cs35 و جک S3

درشرایط کنونی خرید خودروی اتومات انتخاب درستی است؟

مقایسه ساندرو و ساندرو استپ وی

خرید ساندرو به جای ساندرو استپ وی

برزخ حواله های ساندرو و ساندرو استپ وی در بازار

مقایسه مزدا 2 با رنو ساندرو ، کوچک های بلند پرواز وارد می شوند.

مقایسه استپ وی و آریزو 5 ،چینی ها امده اند که بمانند

 

عضویت در خبرنامه
عضویت
اطلاع از
امتیاز دهی
0 نظرات
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها