Image default
خانه » مقالات » مقایسه خودروها » مقایسه ساندرو و ام وی ام X22، پارس خودرو دیواری در برابر چین
مقایسه خودروها

مقایسه ساندرو و ام وی ام X22، پارس خودرو دیواری در برابر چین

مقایسه ساندرو و ام وی ام X22 مقاله ای دیگر از سری مقالات مقایسه ای همراه مکانیک است. در این مقاله قصد داریم با نگاهی متفاوت به بررسی این دو خودرو برای شما بپردازیم پس با ما در این بررسی همراه باشید.

در سری مقالات نقد و بررسی خودروهای بازار ایران در همراه مکانیک، این‌بار قصد مقایسه ساندرو و ام وی ام X22 را داشته و مونتاژ پر حرف و حدیث پارس خودرو را در برابر محصول نسبتا تازه وارد شرکت چری بررسی خواهیم کرد. با همراه مکانیک همراه شوید تا علاوه بر مقایسه ساندرو و ام وی ام X22، با شرکت‌های تولید کننده و مطالب پشت پرده بیشتر آشنا شویم.

بالاخره این ساندرو فرانسوی است یا خیر؟

مقایسه ساندرو و ام وی ام X22


مقایسه ساندرو و ام وی ام 
X22را از طراحی خارجی و بدنه آن‌ها آغاز خواهیم کرد؛ اما از آن‌جایی که حرف و حدیث‌هایی که ساندرو به ارمغان آورده است گاهی از مشخصات فنی‌ و ظاهری‌اش نیز پررنگ‌تر می‌شود، ابتدا اجزا دهید پاسخ یک پرسش را بیابیم: «ساندرو محصول چه کشوری است؟». خب، پاسخ به این سوال چندان دشوار نیست، چرا که ساندرو یکی از تولیدات داچیای رومانی بوده و از آن‌جایی که تحت لیسانس شرکت رنو تهیه می‌شود، بازاریابی جهانی‌اش نیز با عنوان رنوی فرانسه صورت گرفته است.

در واقع بسیاری از خریداران ساندرو از این مسئله غافل بوده و این خودرو را به دلیل اصالت فرانسوی‌اش ترجیح می‌دهند. اما به هر روی ساندرو دو رگه بوده و دست آخر نیز در پارس خودروی ایران مونتاژ می‌شود؛ پس دل خودتان را به فرانسوی بودنش خوش نکنید. در مقایسه ساندرو و ام وی ام X22 از نظر طراحی ظاهری نیز باید بگوییم که مهندسان داچیا وقت زیادی را صرف تکمیل فرآیند طراحی نکرده و صرفا یک کراس اوور معمولی و حتی زشترا روانه بازار کرده‌اند. حتی ساندرو استپ وی با آن بخش‌های مشکی روی بدنه نیز رقیب خوبی برای طراحی بدنه ام وی ام X22نبوده و بازی را به این محصول چینی می‌بازد.

کنونی بازار ظاهر جذاب‌تری نسبت به ساندر و ساندرو استپ وی دارد. یک نگاه اجمالی به بدنه این محصول چری و در نظر گرفتن شکستگی خطوط با محل قرار گرفتن چراغ‌های عقب و جلو در کنار انحنای کاپوت برای برتر قلمداد کردن آن در مقایسه ساندرو و ام وی ام X22 کافی است.

 آیا میدانید خودروهای خودروهای فرانسوی نسبت به بازدیدهای دوره ای بسیار حساس است و در صورت استفاده از قطعات تقلبی دچار مشکلات پنهان و پر هزینه  میشوند.

کارشناسی 209 نقطه ای خودرو همراه مکانیک بهترین روش برای پی بردن به این مشکلات و رهایی از هزینههای اضافی است

ساندروهای خاکستری و یک رقیب دو رنگ!

مقایسه ساندرو و ام وی ام X22


مقایسه ساندرو و ام وی ام 
X22 از نظر طراحی داخلی و کابین نیز تفاوتی با مبحث قبلی نداشته و در این بخش نیز زیبایی‌های بصری ام وی ام در کنار آپشن‌های بیشترش نسبت به ساندرو، موجبات برتری این محصول چری را فراهم کرده است. تریم ام وی ام X22 تقسیم‌بندی جالبی داشته و بکارگیری دو رنگ جهت ابقای کشیدگی‌ها و شکستگی‌های خطوط بدنه در فضای داخلی یک امتیاز بزرگ برای آن محسوب می‌شود. این در حالی است که ساندرو به همان خاکستری زننده و نچسب همیشگی خود وفادار مانده و پس از مدتی رانندگی، موجبات کور رنگی را برای صاحبان‌اش به ارمغان می‌آورد.

در مقایسه ساندرو و ام وی ام X22 از منظر آپشن‌های کابین نیز ساندرو هیچ حرفی برای گفتن نداشته و ظاهرا آفتاب‌گیرهای خود را به عنوان یک آپشن معرفی می‌کند (!). اما خوشبختانه ام وی ام X22 اندکی به فکر امکانات رفاهی بوده و از سنسورهای دنده عقب تا دوربین عقب، سان‌روف، آینه‌های برقی، دیلایت و … را برای خریداران‌اش در نظر گرفته است. لذا در بخش طراحی داخلی نیز بوا به دلایل مطرح شده، مقایسه ساندرو و ام وی ام X22 به نفع محصول چینی به پایان می‌رسد. 

 آیا میدانید با استفاده از خدمت فروش فوری همراه مکانیک در هر زمان از روز که بخواهید تنها در 30 دقیقه با یک قیمت منطقی میتوانید خودروی خود را به فروش برسانید.

 

رانندگی با محصولات چینی یا رومانیایی‌های فرانسوی نما؟

مقایسه ساندرو و ام وی ام X22


در مقایسه ساندرو و ام وی ام 
X22 از لحاظ تجربه رانندگی، کیفیت ساخت، مونتاژ و پیشرانه باید بگوییم که متاسفانه هر دو خودروی مذکور، پایین‌تر از حد انتظار عمل کرده و عملا ارزش قیمت ۱۰۰ میلیونی خود را ندارند. البته در این بخش از مقایسه ساندرو و ام وی ام X22، توجه به چند نکته حائز اهمیت است. اول اینکه: ساندرو حتی در مدل استپ وی نیز قیمتی کمتر از ام وی ام X22 داشته و از طرفی دیگر دارای استهلاک کمتری نیز هست. دوم اینکه: ام وی ام X22 برای ارائه آپشن‌های ذکر شده در این مطلب، نزدیک به بیست میلیون بیشتر از جیب شما کم کرده و در هنگام فروش نیز مانند اغلب محصولات‌ چینی، افت قیمت شدیدی تجربه می‌کند؛ و سوم اینکه: خدمات پس از فروش ساندرو به نسبت، ارزان‌تر از ام وی ام X22 تمام شده و خرج فنی کمتری برایتان به همراه دارد.

 اما رانندگی با هر دو خودرو رضایت شما را جلب نکرده و موجب افسوس خوردن‌تان خواهد شد؛ چرا که همین چند ماه پیش و زمانی که قیمت این اتومبیل‌ها در رنج ۶۰ میلیون تومان بود نیز خریداران از کمبود قدرت و ضعف پیشرانه‌‌های ۱۰۵ اسب بخاری ساندرو و ام وی ام X22 شکایت داشتند، چه برسد به شرایط کنونی و قیمت بالای صد میلیون آن‌ها. به هر حال به خاطر داشته باشید که رانندگی با هر دوی آن‌ها کاملا معمولی بوده و نیازی به هیچ‌گونه اغراق در توصیف این تجربه نیست.

اگر هدف‌تان از مطالعه مقایسه ساندرو و ام وی ام X22 انتخاب یک کدام برای خرید بوده است، بهتر است بدانید که هر دچ خودرو ضعف‌های بزرگی با توجه قیمت‌شان داشته و هر کدام به نحوی موجب نارضایتی شما خواهد شد. اما به هر روی، چیزی که عیان باشد این است که ساندرو دوام بالاتری داشته و ام وی ام از نظر ظاهری زیباتر است؛ حال انتخاب بهترین گزینه‌، به عهده شماست.

مقایسه فنی ساندرو و ام وی ام X22

لیفان X22

رنو ساندرو

حجم موتور

1467CC

1598CC

قدرت موتور

105 اسب بخار در 600 دور

105 اسب بخار در 5750 دور

تعداد سیلندر/سوپاپ

4 سیلندر 16 سوپاپ

4/16

جعبه دنده

4 سرعته خودکار

4 سرعته اتومات

شتاب صفر تا صد(ثانیه)

11.5ثانیه

ماکزیمم سرعت KM/H

160 کیلومتر بر ساعت

170

مصرف سوخت ترکیبی لیتر

6.1

8.3

حجم باک

50 لیتر

50 لیتر

تجهیزات ایمنی و امنیتی

ترمز دیسکی در هر چهار چرخ – ABS – EBD-کیسه هوا برای سرنشینان جلو

ترمزهای جلو دیسکی و عقب کاسه ای – ترمز ضدقفل ABSبهمراه توزيع الكترونيكي ترمز-


كيسه هواي راننده و سرنشین جلو

امکانات رفاهی

مانیتور 8 اینچی لمسی – ورودی USB – قابلیت پخشMP3 – بلوتوث – 4 بلندگو-


کروز کنترل – سنسور پارک در عقب – دوربین عقب – سانروف – روکش چرمیصندلیها – رینگ 16 اینچی آلومینیومی– تهویه الکتریکی – آینههای برقی جانبی

كنترل سيستم صوتي زير فرمان – سيستم صوتي (راديو + سي دي (پخش فشرده)+USB+4بلندگو)-رینگ 15 اینچی آلومینیومی- سيستم تهويه مطبوع با كنترل دستي – چراغ مه شكن جلو – آينههاي جانبي همرنگ بدنه

مقایسه ساندرو و ام وی ام X22

مقالات مرتبط:

بیشترین و کمترین افت قیمت خودروهای داخلی

شاسی بلندهای چینی

در شرایط کنونی خرید خودروی اتومات انتخاب درستی است؟

مقایسه ساندرو و ساندرو استپ وی

کدام خودروها قدرت نقدشوندگی بالاتری دارند؟

خرید ساندرو به جای ساندرو استپ وی

برزخ حوالههای ساندرو و ساندرو استپ وی در بازار

مقایسه مزدا 2 با رنو ساندرو ، کوچکهای بلند پرواز وارد میشوند.

مقایسه رنو ساندرو و H30 کراس

مقایسه ساندرو و جک S3

مقایسه ساندرو و لیفان X50

مقایسه رنو ساندرو و پژو 207

مطالب جدید

با رنو کولئوس و مشخصات فنی آن آشنا شوید+ویدئو

ناهید رضایی

مقایسه ساندرو و لیفان X50

طرح تبدیل ساندرو اتومات با سراتو کلید خورد

محمد رحیمیان

دیدگاه بگذارید

  اشتراک  
به من اطلاع بده
با اپلیکیشن همراه مکانیک از تغییرات قیمت خودرو باخبر شوید! نصب اپلیکیشن
+
همراه مکانیک مطمئن بخرید، آسان بفروشید