مقایسه پژو پارس سال و رانا پلاس

فهرست مطالب

مقایسه پژو پارس و رانا پلاس موضوع این مقاله از سری مقالات مجله خودرو همراه مکانیک است که قصد داریم به بررسی و مقایسه رانا پلاس با پژو پارس از نظر مشخصات فنی، طراحی ظاهری و داخلی، آپشن‌ها و امکانات رفاهی، ایمنی و ارزش خرید بپردازیم پس اگر تصمیم به خرید پژو پارس یا رانا پلاس دارید، در ادامه همراه ما باشید.

پژو پارس و رانا پلاس جزو سدان‌های نسبتا ارزان‌قیمت اما پرطرفدار بازار خودرو کشور محسوب می‌شوند که از سوی شرکت ایران خودرو در اختیار مشتریان داخلی قرار می‌گیرند. این دو سدان جمع‌وجور به دلیل آنکه جزو محصولات اقتصادی بازار هستند و تناسب قیمتی بیشتری با جیب اکثر مشتریان دارند، میان اقشار کارمند یا سایر بخش‌های جامعه پرطرفدارند و به همین دلیل هم بهتر دیدیم تا آن‌ها را با هم مقایسه کنیم و نتیجه را در اختیار شما قرار دهیم. بنابراین اگر می‌خواهید یک ماشین ایرانی با قیمت نسبتا اقتصادی بخرید، بهتر است مقاله مقایسه پژو پارس و رانا پلاس را حتما بخوانید.

میخوای بدون نگرانی، خودروی کارشناسی شده، با 100% ضمانت بدنه بخری؟ از همراه مکانیک کمک بگیر. خرید خودرو

معرفی پژو پارس سال و رانا پلاس

مقایسه رانا پلاس با پارس سال

پژو پارس از سال ۱۳۷۹ به عنوان نسخه فیس‌لیفت و البته کمی مجلل‌تر از پژو ۴۰۵ در سبدمحصولات ایران خودرو قرار گرفت و از آن زمان تاکنون با تیپ‌ها و نسخه‌های مختلف اما بدون کمترین تغییر ظاهری در بازار کشور به فروش می‌رسد. در حال حاضر پژو پارس سال با موتور 1761 سی‌سی، پژو پارس LX مجهز به موتور ۱۶ سوپاپ تیو ۵ و پژو پارس اتوماتیک مجهز به موتور TU5 و گیربکس اتوماتیک در لیست محصولات ایران خودرو حضور دارند که ما در این مقاله به مقایسه پژو پارس سال با رانا پلاس می‌پردازیم.

در آن سوی میدان رانا پلاس به عنوان نسخه به‌روز شده رانا LX از سال ۹۹ وارد میدان شده و ضمن برخورداری از برخی تغییرات ظاهری اندک، به غربیلک فرمان و رودری‌ها و صندلی‌های جدید مشابه پژو ۲۰۷ مجهز است. ناگفته نماند که قیمت پژو پارس سال صفر کیلومتر در حال حاضر 275 میلیون تومان و قیمت رانا پلاس صفر کیلومتر در حدود 270 میلیون تومان برآورد شده‌است.

مقایسه پژو پارس سال و رانا پلاس از نظر طراحی

پزو پارس سال

پژو پارس و رانا پلاس از دل زبان‌های طراحی بسیار قدیمی محصولات کمپانی فرانسوی پژو متولد شده‌اند و بنابراین نسبت به محصولات روز دنیا حرف زیادی برای گفتن ندارند، اما با این حال به دلیل آنکه رانا پلاس از طراحی جدیدتر به همراه انحناهای بیشتر برخوردار است، به طور کلی ظاهری زیباتر را ارائه می‌دهد. البته این زیباتر بودن به معنی دلنشین‌تر بودن طراحی رانا ‌پلاس برای همه نیست؛ چون‌که در بازار کم‌تنوع ایران، بسیاری از مشتریان همچنان پژو پارس را یک سدان اقتصادی نسبتاً لوکس و خوش‌پرستیز می‌دانند و ظاهر آن را نسبت به بسیاری از تولیدات دیگر ایران خودرو از جمله رانا ترجیح می‌دهند.

بنابراین گرچه ظاهر رانا پلاس مدرن‌ و زیباتر به چشم می‌آید، اما بسته به سلیقه مشتریان پژو پارس هم می‌تواند از جذابیت بصری بیشتری برخوردار باشد.

در مورد طراحی کابین نیز باید گفت که شرایط تقریبا مثل نمای بیرونی است؛ نمای داخلی هر دو خودرو خیلی جدید به نظر نمی‌رسد، اما رانا پلاس به دلیل استفاده از غربیلک فرمان و رودری‌های جدید، نمای ظاهری دلنشین‌تری نسبت به رانا معمولی ارائه می‌دهد. پژو پارس سال هم طرح داخلی چندان مدرنی ندارد، اما با این حال به دلیل وقار نسبتا بیشتر طرح غربیلک فرمان و رودری های آن، می‌تواند مشتریان را تا حد امکان از خود راضی نگه دارد.

رانا پلاس

کیفیت متریال داشبورد و رودری‌ها چندان رضایت‌بخش نیست و پلاستیک خشک اکثر بخش‌ها را به خود اختصاص داده است. از لحاظ ظرفیت فضای داخلی برتری مطلق با پژو پارس است؛ چراکه فاصله محوری بزرگتری دارد و فضای بیشتری به‌خصوص در صندلی‌های ردیف دوم آن برای سرنشینان فراهم شده‌است. صندوق عقب پژو پارس حدود ۴۷۰ لیتر ظرفیت دارد که معادل ۷۰ لیتر نسبت به صندوق عقب رانا پلاس بزرگتر است.

درمجموع می‌توان گفت که نمای داخلی هر دو خودرو خیلی جذاب و دلنشین نیست، اما از لحاظ کاربردی بودن باید گفت که کابین پژو پارس به‌مراتب نسبت به رانا پلاس بهتر عمل کرده و محیطی جادار و راحت‌تر را در اختیار کاربران خود می‌گذارد.

مقایسه رانا پلاس با پژو پارس از لحاظ مشخصات فنی

پژو پارس سال از موتور چهار سیلندر ۸ سوپاپ ‏xu7 قدرتی معادل ۱۰۰ اسب بخار و گشتاور ۱۵۳ نیوتن متر دریافت می‌کند و شتاب صفر تا صد آن به طور رسمی ۱۱ ثانیه است. گیربکس پنج سرعته دستی، حداکثر سرعت ۱۹۰ کیلومتر بر ساعت و میانگین مصرف سوخت ۹.۱ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر، دیگر مشخصات فنی این خودرو را به اطلاع شما می‌رسانند.

مشخصات فنی رانا پلاس

اما در سمت دیگر موتور ۱۶ سوپاپ tu5  رانا پلاس استهلاک و سروصدای کمتری از خود تولید می‌کند و قدرت آن هم برابر ۱۰۵ اسب بخار به‌علاوه ۱۴۲ نیوتن متر گشتاور است. این پیشرانه می‌تواند شتاب ۰ تا ۱۰۰ رانا پلاس را به حدود ۱۲ ثانیه برساند حداکثر سرعت ۱۸۹ کیلومتر بر ساعت به‌علاوه بر مصرف سوخت ۶.۹ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر را نیز به مالک رانا پلاس ارائه می‌دهد؛ بنابراین رانا پلاس گرچه از لحاظ چالاکی و شتاب نسبت به حریم کمی ضعف دارد، اما از لحاظ مصرف سوخت و استهلاک، یار بهتری برای مالک خود است.

 بعد از آن‌که پشت فرمان این خودروها بنشینید و آن‌ها را با یکدیگر مقایسه کنید، متوجه خواهید شد که گستره دید به‌ویژه در نمای جلو برای پژو پارس تقریبا بهتر است و راننده تسلط بیشتری نسبت به دماغه اتومبیل خواهد داشت. در مورد سایر نماها نیز به دلیل پنجره‌های بزرگتر، وضعیت پژو پارس تقریبا مساعدتر است. اگر بودجه کافی برای خرید پژو پارس ندارید، می‌توانید از طرح فروش اقساطی پژو پارس شرکت همراه مکانیک بهره مند شده و بدون ضامن، با اقساط بلند مدت مالک این خودرو شوید.

در شروع حرکت اوضاع بر وفق مراد راننده پژو پارس خواهد بود و شتاب این خودرو نسبت به حریف بهتر ارزیابی می‌شود. درون کابین رانا پلاس سروصدای موتور کمتر شنیده می‌شود و آسایش سرنشینان در سطح بالاتری از این حیث قرار دارد ‌که دلیل این امر هم مشخص است؛ زیرا پژو پارس سال از سر سیلندر ۸ سوپاپ با فناوری تنظیم به‌صورت شیم‌بندی استفاده می‌کند که درنتیجه سروصدای تولیدی آن بیشتر از سرسیلندر ۱۶ سوپاپ رانا پلاس با تایپیت استکانی‌های هیدرولیک است.

رانا پلاس

 کیفیت سیستم تعلیق هر دو خودرو تقریبا متوسط به نظر می‌رسد، اما در این بین پژو پارس به دلیل برخورداری از صندلی‌های راحت‌تر و همچنین سیستم تعلیق اندکی نرم‌تر، می‌توانند سواری آسوده‌تری را برای سرنشینان خود به همراه بیاورد. در بحث ترمزگیری نیز شاهد عملکرد متعادل هردو سدان ایران خودرو هستیم که البته در رانا پلاس‌های مجهز به سیستم ترمز دیسکی، قطعا بازدارندگی ترمزها اطمینان خاطر بیشتری برای راننده به دنبال می‌آورد.

با مطالعه جدول زیر مشخصات فنی کامل هر دو محصول ایران خودرو را به دست خواهید آورد:

مدل خودرو

رانا پلاس

پژو پارس سال 1800 

پیشرانه 

چهار سیلندر تنفس طبیعی-16سوپاپ

چهار سیلندر تنفس طبیعی-هشت سوپاپ

حجم موتور

1.6 لیتر

1.8 لیتر

حداکثر قدرت

105 اسب بخار

100 اسب بخار

حداکثر گشتاور

142 نیوتن متر

153 نیوتن متر

گیربکس

پنج سرعته دستی

پنج سرعته دستی

مصرف سوخت(ترکیبی)

6.9 لیتر

9.1 لیتر

شتاب صفر تا ۱۰۰

12 ثانیه

11 ثانیه 

حداکثر سرعت

189 کیلومتر بر ساعت

190 کیلومتر برساعت 

مقایسه امکانات رفاهی

امکانات رفاهی پژو پارس

هم پژو پارس سال و هم رانا پلاس از نظر امکانات رفاهی جزو محصولات کاملا اقتصادی و ضعیف، به‌ویژه در مقایسه با خودروهای مدرن به‌حساب می‌آیند. مهم‌ترین امکانات رانا پلاس شامل کروز کنترل، چراغ‌های مه‌شکن جلو و عقب، چراغ بدرقه، فرمان هیدرولیک با دکمه‌های کنترل، صفحه کیلومتر جدید، آنتن اکتیو، تنظیم ۶ حالته و ۴ حالته دستی صندلی‌های راننده و سرنشین جلو، ساعت دیجیتال و آینه جانبی با تنظیم برقی است.

پژو پارس سال هم تقریبا همین امکانات را ارائه می‌دهد، با این تفاوت که کروز کنترل ندارد، اما در عوض از تهویه مطبوع اتوماتیک سود می‌برد. بنابراین هر دو سدان ایران خودرو امکانات شاخصی ندارند و از این جهت رفاه زیادی را برای کاربران خود فراهم نمی‌کنند.

آپشن‌های رانا پلاس

مقایسه ایمنی رانا پلاس با پژو پارس

با توجه به پلتفرم قدیمی و نبود امکانات ایمنی مدرن در این دو محصول تولید داخل، انتظار داریم که هر دو خودرو، کارنامه ایمنی درخشانی را در مقایسه با تولیدات به‌روز دنیا ارائه ندهند و به طور کل نمی‌توان نسبت به ایمن بودن آن‌ها خیلی دلگرم بود. به‌خصوص که هیچ‌کدام از این دو خودرو در آزمون‌های ایمنی‌سنجی موسسات معتبر بین‌المللی حضور پیدا نکرده‌اند. در این بین امکانات ایمنی هر دو خودرو هم تقریباً مشابه است و در جدول زیر می‌توانید به جزئیات امکانات فنی این دو مدل دسترسی پیدا کنید.

تجهیزات

رانا پلاس

پژو پارس سال

تجهیزات ایمنی و حفاظتی

ایموبلایزر، قفل کودک، حسگر عقب

قفل کودک، سیستم ضدسرقت، سنسور عقب

کیسه هوا

دو کیسه هوا جلو

 دو کیسه هوا در جلو

سیستم ترمز

ABS ،EBD

ABS، EBD

جمع‌بندی و مقایسه ارزش خرید

در پایان مقاله ” مقایسه پژو پارس سال و رانا پلاس ” باید بگوییم که به طور کل تولیدات اقتصادی ایران خودرو جزو پرفروش‌ترین محصولات بازار هستند و به‌راحتی به پول نقد تبدیل می‌شوند. اما این که ارزش خرید کدام‌یک از دو سدان پژو پارس سال یا رانا پلاس بیشتر است باید گفت که به نظر می‌رسد به دلیل استقبال بیشتر مشتریان ایرانی نسبت به پژو پارس، ارزش خرید آن اندکی نسبت به حریفش بیشتر باشد؛ البته به طور کل باید عرض کنیم که اگر به دنبال یک خودروی نسبتا کم سروصدا، با استهلاک کمتر و مصرف سوخت پایین‌تر هستید، خرید رانا پلاس گزینه مناسب‌تری برای شما خواهد بود. اما اگر به دنبال یک سدان بزرگ‌تر با کابین جادار، سواری اندکی نرم‌تر و طراحی ظاهری نسبتا لوکس‌تر می‌گردید، بهتر است به خرید پژو پارس بیندیشید.

بیشتر بخوانید

عضویت در خبرنامه
عضویت
اطلاع از
امتیاز دهی
20 نظرات
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها
no name
1399-04-31 00:20

واقعا داخل کابین رانا و به خصوص داشبوردش زیباست از نظر متخصصین خبره ی شما؟

محمد رحیمیان
1399-05-01 15:57
پاسخ به  no name

نسبت به پارس بله

محمدحسین علیزاده
1400-02-21 23:39

اصلا نمیشه پرشیا رو با رانا زشت و دوزاری مقایسه کرد

رضا
1400-03-01 19:34

اگر یک خانواده سه نفره یا ۴ نفره باشید که یک یا دو نفر مجبور باشن عقب بشینن و بخواهید یک مسافرت چندصد کیلومتری برین میفهمین که رانا را باید با تیبا مقایسه کرد و نه پزو پارس.
قبلا رانا داشتم از بس وقتی بچه ها عقب نشستن زانوشون به صندلی گیر کرد و ادیت شدن که مجبور به فروش شدم

حمید
1401-09-12 22:47
پاسخ به  رضا

پس طبق استدلال شما،پارس رو هم باید با ون یا مینی بوس مقایسه کرد

علی
1400-03-25 02:36

رانا خیلی بهتر از پارسه

امیر ژ
1400-06-31 18:47
امتیاز دهی :
     

به نظر من رانا نسبت به موتور xu7 اصلا قابل مقایسه نیست
و رانا یک سر و گردن از پارس سال بهتره
اگه با کابین کمی کوچیک رانا مشکلی ندارید بهترین گزینه هست
ولی در مقایسه با پارس tu5
پارس tu5 بخاطر جاداری و همم از موتور tu5 گزینه خوبی هست

حسین
1400-07-04 14:33
امتیاز دهی :
     

من پنج ساله رانا دارم.کوچیکه.خشکه. متریال داخلیش مثل ماشینای جدید کیفیت بالایی نداره ولی رخ رانا نسبت به پارس عالیه. پارس یه ماشین با فرم بدنه خشک و قدیمیه که هیچ انحنای جالبی نداره.
توی ماشینای ایرانی ظاهر 206 و رانا از همه بهتره. به نظر من پارس رو اصلا نمیتونی مثه ماشینای جدیدتر اسپرتش کنی ولی رانا خیلی راحت اسپرت میشه.

محمد میرباقری
1400-07-12 12:42
امتیاز دهی :
     

پارس بهتره هم ازنظر ظاهری هم تعادل در رانندگی
کلا پارس گزینه بهتریه

سلطان پارس
1400-08-13 11:50

آخه اون کسی که میگه رانا توش خوشگل هست چرا الکی حرف می زنی رانا توش همش از پلاستیک خشک و خیلی بی کیفیت ساخته شده و همچنین همش سیاه هست اما اگه داخل پارس بشینی می فهمی که رانا در مقابل پارس ی گاری بیشتر به حساب نمیاد

مخمد
1400-12-03 19:19
پاسخ به  سلطان پارس

خب عزیز من پارس سال سوار نشدی که زرتی واشر بزنه ولی رانا پلاس موتور tu5 lهست ۱۶ سوپاپ هست

سهیل
1401-09-08 18:44
پاسخ به  مخمد

گوش بده رانا پلاس رو هم اگه استارتش رو یک لحظه نگه داری واشر میزنه ضمنا پارس سرعت بیشتر داره و بهتر پارس 200 تا می‌ره حتی از سمند هم بیشتره می‌ره پارس سال موتور قدیم بهتره از رانا پلاس که تو سربالایی ها کم میاره

سعید
1400-12-26 14:25

با سلام. بنده راناپلاس مدل 99 دارم. حدود ده سال هم هست که پژوپارس داریم. مقایسه من براساس تجربه شخصی ام از دو ماشین فوق می باشد. بنظر بنده، راناپلاس از هر نظر نسبت به پارس سال برتری داره. تنها عیب راناپلاس، فضای کم صندلی عقب هست که برای خانواده های کم جمعیت تا 4 نفر مناسبه. از نظر مصرف سوخت، استهلاک، و …. خیلی بهتر از پارس هست. مثل پارس واشر نمیزنه. ماشین نرم و راحتیه. هندلینگ خیلی خوبی داره. تو سربالایی کم نمیاره. ترمز خیلی خوبی داره. تو رانندگی باهاش خسته نمیشید. صفحه کیلومتر و فرمان اش هم… بیشتر »

مجتبی
1401-10-08 12:29
پاسخ به  سعید

موافقم خودم پارس دارم اما رانا هم سوار شدم امتحان کردم

Mohsen
1401-03-12 11:28

سلام بنده راناپلاس دارم و برادرم پژو پارس خیلی سرتر رانا پلاس حتی از نظر قیمتی که چطوره برادرم نشسته میخواد عوض کنه رانا پلاس بخره

مهدی
1401-05-15 20:33

متاسفانه یه عده اومدن نظر دادن که اصلا نمیدونن ماشین یعنی چی. فقط حرف بقیه رو تکرار میکنن هنوز فرق رانا معمولی رو با رانا پلاس نمیدونن. برین رانا پلاس پانا رو سوار شین تا تفاوتشو با پارس سال که هیچ با بزرگترش پارس tu5 بفهمین

علی
1401-06-07 15:19

سلام دوستان توجه کنید از نظر استهلا‌ک موتور فقط از نظر استهلاک موتور رانا پلاس از پارس سال بهتره ولی از نظر زیبایی ظاهری و اصالت و داشبود و فضای داخلی راحتی پارس سال با اختلاف زیاد برنده هست. قدرت موتور هر دو تا یکسان هست چون یکی گشتاور بالاتر و دیگری اسب بخار بالاتر داره. من به شخصه قیافه ظاهری رانا رو اصلا نمی پسندم یعنی ساینا هزار مرتبه زیباتر و بهتر از رانا هست چه برسه به پارس که سالاره

سهیل
1401-09-08 18:45

پارس بهتر و شتاب بیشتری دارد تا به رانا پلاس پارس برتری داره ضمناً قیافه بهتری هم داره

حمید
1401-09-12 22:38

بعضی از دوستان چنان متعصبانه نظر میدن که باعث تعجب میشه. خسته نشدین از این همه دلال بازی برای پارس؟ آقا پارس خوبه اما دیگه لامبورگینی نیس که. رانا پلاس امکانات تقریبا بیشتر، ظاهر به روز تر، موتور تایید شده. فضا مناسب برای خانواده نهایتا ۴ نفره، قیمت واقعی تر، پارس فضای بیشتر، ظاهر قدیمی تر ولی عامه پسند، موتور هم که بستگی به مدلش داره که اونا هم همه تقریبا اوکی هستن. اگه از ظاهر پارس و سمند خسته شدین و با فضای کوچکتر رانا پلاس مشکلی ندارین، بخرینش و حالشو ببین (با شرایط ما، کاچی به از هیچی).… بیشتر »

Last edited 1 month ago by حمید
مجتبی
1401-10-08 12:25

من پارس ۱۴۰۰ دارم ۳۸۰۰۰ تا کار کرد واشر زد ،۳میلیون خرج کردم..الان از ترس اینکه دوباره واشر بزنه میخوام رانا بخرم.تنها حسنی که پارس به رانا داره،جاداریو زیباییشه.اما تو بحث مصرف سوخت وکم استهلاکی موتوروسروصدا وشتاب رانا بهتره