Image default

در این مقاله از سری مقالات مقایسه ای همراه مکانیک قصد داریم سراغ دو جوان شیک پوش بازار برویم با ما همراه باشید تا به  مقایسه پژو 2008 و نیسان جوک بپردازیم و با نگاهی متفاوت ویژگیهای فنی و اپشنهای رفاهی این دو خودرو را مورد بررسی قرار دهیم.

در این مقاله قصد داریم به مقایسه پژو 2008 و نیسان جوک بپردازیم. نیسان جوک در ردۀ خودروهای ساب‌کامپکت کراس اوور اس‌یووی (یا به اصطلاح مینی اسپرت) قرار دارد که توسط کمپانی ژاپنی نیسان در سال 2010 طراحی و تولید شد.

از این خودرو برای اولین بار در ماه مارس سال 2010 در فستیوال خودروی ژنو در سوئیس رونمایی شد و سپس در اواخر همان سال به منظور معرفی مدل 2011 آن در آمریکای شمالی، در فستیوال بین‌المللی خودروی نیویورک به نمایش درآمد. با این وجود این مدل نیسان کمیدیر و در سال 1395 به بازار ایران راه پیدا کرد و خیلی سریع به مدلی محبوب به‌خصوص در میان جوانان بدل شد.

لغت «جوک» به‌کار رفته در نام این ماشین به معنای «رقص» است و به قابلیت تغییر جهت‌های پیاپی، سریع و نمایشی آن دلالت دارد.

پژو 2008 نیز همانند نیسان جوک در دستۀ ماشین‌های ساب‌کامپکت کراس اوور اس‌یووی رده‌بندی می‌شود که در سال 2013 توسط کمپانی فرانسوی پژو طراحی و تولید شد. این مدل به منظور جایگزینی پژو 207 SW وارد بازار شد؛ اما از آنجایی‌که کمپانی پژو برنامه‌ای برای ارائۀ نسخۀ SW پژو 208 نداشت، نام آن را پژو 2008 انتخاب کرد.

از نسخۀ اصلاح شدۀ این خودرو در سال 2016 و در فستیوال خودروی ژنو در سوئیس رونمایی شد. از سال 1396 این مدل در ایکاپ (کارخانۀ مشترک ایران خودرو و پژو) در ایران نیز تولید می‌شود و تولید آن تا به امروز ادامه داشته است.

در ادامه مقایسه پژو 2008 و نیسان جوک، به همراه معرفی مشخصات و قابلیت‌های هر یک از آنها خواهیم پرداخت.

مقایسه طراحی پژو 2008 و نیسان جوک

طراحی خارجی

طراحی اولیۀ نیسان جوک در مرکز طراحی نیسان در اروپا و در شهر لندن انجام شد و سپس اصلاحات نهایی بر پایۀ پلتفرم نیسان B در مرکز طراحی نیسان در ژاپن بر روی آن انجام گرفت. ویژگی بارز طراحی خارجی آن قوس برجستۀ گل‌گیرها در بالای چرخ‌ها و ارتفاع نسبتاً زیاد درها و بخش میانی است که باعث شده پنجره‌های کناری باریک و کوچک باشند. از این جهت این طراحی بیشتر یادآور استایل رایج خودروهای دهۀ 1960 و 1970 است که در آن دوران به مدل‌های «شیشه نوشابه‌ای» معروف بودند! تقریباً می‌توان این مورد را در ماکسیما (یکی از مدل‌های کوپۀ نیسان که قبل از نیسان جوک به بازار عرضه شده بود) نیز مشاهده کرد، منتها با این تفاوت که نیسان جوک طول کمتر و ارتفاع بیشتری دارد. در مقابل پژو اندازۀ پنجره‌ها در پژو 2008 حالتی استاندارد دارد و درهای آن نسبت به نیسان جوک کوچکتر هستند.
ویژگی‌های ظاهری کوپه‌مانند نیسان جوک را می‌توان در دستگیرۀ درهای عقبی نیز مشاهده کرد؛ جایی‌که دستگیر‌ها بر روی بدنه و در قرار ندارند و در عوض بر روی فریم پنجرۀ کوچک انتهایی خودرو قرار گرفته‌اند. اما در پژو 2008 دستگیره‌ها در هر دو سمت بر روی در و بدنه با حالتی استاندارد تعبیه شده‌اند. در مقابل از جمله ویژگی‌های طراحی خارجی پژو 2008 می‌توان به نوع طراحی کاپوت که حالتی افقی دارد و همچنین اسپویلرهای (پره‌هایی شبیه به تیغه‌های موجود بر روی بال هواپیما) تعبیه شده بر روی سقف و پشت ماشین و گل‌گیرها اشاره کرد.

البته قوس بالایی گل‌گیرها در پژو 2008 در مقایسه با نیسان جوک از برجستگی کمتری برخوردار است. در طراحی هر دو خودرو تلاش شده است تا ظاهری هرچه بیشتر اسپرت داشته باشند. به عنوان مثال می‌توان به طراحی چراغ‌های جلوی نیسان جوک اشاره کرد. این چراغ‌ها به‌نحوی طراحی شده‌اند که هنگامی‌که از روبرو به آن نگاه می‌کنید با یک مجموعه چراغ‌های ریز و درشت مواجه می‌شوید!

دو چراغ بزرگ به‌همراه راهنماها در دو سمت کاپوت جلو قرار دارند که طراحی آنها به صورتی است که لنز آنها از داخل کابین قابل مشاهده باشد. دلیل این نوع طراحی را کمک بیشتر به راننده در حین دور زدن اعلام کرده‌اند. در زیر آنها و در دو سمت پنجرۀ مشبک زیر کاپوت، چراغ‌های اصلی قرار دارند که طراحی آنها نیز به شکلی است که یادآور ماشین‌های مخصوص رالی در دهه‌های 1960 و 1970 است. در نهایت و در پایین‌ترین ارتفاع نیز چراغ‌های مه‌شکن تعبیه شده‌اند.

اما چراغ‌های جلویی پژو 2008 به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که حالتی پرجذبه به ماشین ببخشند. این چراغ‌های کرومیبه لامپ‌های LED مخصوص روز نیز مجهز هستند که درصورت نیاز به دید بیشتر راننده در روز می‌تواند کمک کند. درکل طراحی چراغ‌های نیسان جوک را می‌توان از لحاظ ظاهری در مقایسه با پژو 2008 کمیعجیب و غیرعادی دانست اما از لحاظ کارآیی و میزان نوردهی قوی‌تر هستند. چراغ‌های پشتی پژو 2008 نیز از لامپ‌های LED بهره می‌برند. آرم معروف پژو نیز بالای پلاک و بین دو چراغ عقب قرار گرفته، به‌نحوی‌که با اولین نگاه به پشت ماشین جلب توجه می‌کند.

طراحی داخلی

کابین نیسان جوک ظرفیت پنج نفر را دارد (دو نفر در جلو و سه نفر در عقب). صندلی عقب به صورت پیوسته و یکپارچه نیست و یک باریکۀ 60 در 40 سانتیمتری در وسط آن تعبیه شده؛ اما در صورت نیاز می‌توان آن را به صورت یکپارچه و متصل به یکدیگر درآورد. صندلی عقب پژو 2008 نیز طراحی مشابهی دارد منتها باریکۀ موجود وسط آن کمیبزرگتر و تقریباً به اندازۀ یک صندلی است. به همین دلیل ظرفیت پژو 2008 برای چهار نفر بزرگسال مناسب است. صندوق عقب هردو خودرو فضای نسبتاً کوچکی دارد؛ منتها در پژو 2008 می‌توان با خواباندن صندلی‌های عقب آن را بزرگتر کرد. همچنین به منظور اینکه نیسان جوک هرچه بیشتر حالت اسپرت به خود بگیرد کنسول داخل کابین (زیر دنده و بین صندلی‌های جلو) اغلب به رنگ قرمز و یا خاکستری و به شکل مخزن سوخت موتور سیکلت‌های مخصوص مسابقه طراحی شده است. داخل کابین پژو 2008 به دلیل پنجره‌های بزرگتر آن و فواصل باریک‌تر بین پنجره‌ها نسبت به نیسان جوک بسیار روشن‌تر است و لامپ‌های نمایشگر پنل جلوی فرمان به‌نحوی طراحی شده‌اند که متناسب با میزان نور داخل کابین فعال و غیرفعال می‌شوند. همچنین بر روی سقف پژو 2008 خطوطی تعبیه شده که در صورت نیاز از آنها نور ساطع می‌شود و جلوه‌ای متفاوت به فضای داخل کابین می‌بخشد.

مقایسه فنی

در ادامه مقایسه پژو 2008 و نیسان جوک به مقایسه فنی این دو خودرو با یکدیگر می‌پردازیم. در رابطه با مزایای پژو 2008، در ابتدا می‌توان به طراحی استاندارد موتور آن اشاره کرد. پژو 2008 با بهره‌گیری از موتور چهار سیلندری و توربوشارژ، قدرت و شتاب کافی برای یک رانندگی مطمئن را تأمین می‌کند و اگر از میزان مصرف سوخت آن چشم‌پوشی کنیم و با توجه به وزن سبکترش نسبت به نیسان جوک، بیشتر مناسب جاده است. در بین مدل‌های مختلف نیسان جوک، مدل Nismo از موتور قدرتمندتری نسبت به سایر مدل‌ها بهره‌مند است؛ اگرچه برخی از صاحبان آن بعضاً گلایه‌هایی را مطرح کرده‌اند. بنابر آمارهای موجود در سال 2017، 14.5 درصد از صاحبان نیسان جوک اعلام کرده‌اند که حداقل یک‌بار با ماشین خود به مشکل برخورده‌اند. عمدۀ نارضایتی‌های گزارش‌شده، در رابطه با مشکلات موتور آن بوده است.با این وجود نیسان جوک توانسته است از Euro NCAP (برنامۀ بررسی ماشین‌های جدید اروپا) 5 ستاره دریافت کند و نیسان با تکیه بر همین 5 ستاره، اغلب موفق به راضی کردن متقاضیان خرید نیسان جوک می‌شود. در مقابل پژو 2008 رضایت اغلب صاحبان خود را جلب کرده و در بیشتر آمارها و بررسی‌ها مشکل فنی خاصی از آن گزارش نشده است.

 سایر مشخصه‌های فنی این دو خودرو را در مقایسه با یکدیگر در جدول زیر می‌توانید مشاهده کنید:

مدل خودرو

 

 

 

پژو 2008

 

 

 

نیسان جوک اسکای پک

 

 

 

پیشرانه

 

 

 

1.6 لیتری چهار سیلندر

 

 

 

1.6 لیتری چهار سیلندر

 

 

 

حجم موتور (سی سی)

 

 

 

1600

 

 

 

1598

 

 

 

حداکثر قدرت (اسب بخار / دور در دقیقه)

 

 

 

163/6000

 

 

 

6000/117

 

 

 

حداکثر گشتاور (نیوتن‌متر / دور در دقیقه)

 

 

 

240/1400

 

 

 

240/2000

 

 

 

گیربکس

 

 

 

اتوماتیک، 6 سرعته، EAT6

 

 

 

اتوماتیک CVT-XTRONIC

 

 

 

مصرف سوخت (ترکیبی) (لیتر در 100 کیلومتر)

 

 

 

6.7

 

 

 

6

 

 

 

شتاب صفر تا 100

 

 

 

8.2

 

 

 

8.5

 

 

 

حداکثر سرعت (کیلومتر در ساعت)

 

 

 

217

 

 

 

178

 

 

 

مقایسه آپشن و امکانات رفاهی

پنل جلوی فرمان در نیسان جوک و پژو 2008 شامل دورسنج موتور، نمایشگر سرعت، کیلومترشمار و نمایشگر میزان مصرف سوخت است.در قسمت میانی پنل جلوی نیسان جوک، بسته به مدل و سفارش مشتری آپشن‌هایی مانند ضبط (موجود در تمامیمدل‌ها)، سیستم کنترل I-CON، iPod و یا پورت USB رابط، سرویس GPS نیسان، دوربین مشاهدۀ فضای عقب و بلوتوث می‌تواند وجود داشته باشد. پژو 2008 نیز مجهز به ضبط (در تمامیمدل‌ها)، پورت USB، بلوتوث، سانروف، سیستم کنترل دما و فشار هوای داخل کابین و دوربین مشاهدۀ فضای عقب است. روبروی صندلی کنار راننده در نیسان جوک داشبورد قرار دارد که تاحدی فرورفته است و (در مدل‌های جدیدتر) رابط iPod داخل آن قرار دارد. داشبورد در نیسان جوک در مقایسه با پژو 2008 بزرگتر است. سیستم کنترل I-CONکه در بیشتر مدل‌های نیسان جوک موجود است، سیستم جامع کنترل و تنظیم وضعیت خودرو (دمای داخل کابین، فشار هوا و…) متناسب با شرایط آب‌وهوایی و وضعیت انتخابی راننده جهت رانندگی (اسپورت، عادی و یا با کمترین میزان مصرف انرژی) است. همچنین نیسان جوک با بهره‌گیری از سیستم چهار چرخ متحرک (AWD) مناسب برای رانندگی در آب‌وهوای برفی و کنترل ماشین در هنگام لغزش‌های ناگهانی است. پژو 2008 فاقد این آپشن (سیستم چهار چرخ متحرک) است و نیروی موتور در آن برخلاف نیسان جوک به چرخ‌های عقب منتقل نمی‌شود. قسمت میانی پنل جلوی پژو 2008 شامل یک تاچ‌اسکرین بزرگ است که کار با آپشن‌های آن نسبت به پنل نیسان جوک راحت‌تر و جذاب‌تر است.

تجهیزات

 

 

 

پژو 2008

 

 

 

نیسان جوک

 

 

 

چراغ

 

 

 

چراغ‌های جلو و عقب LED،

مجهز به دیلایت و مه‌شکن

 

 

 

چراغ‌های جلو در سه ارتفاع شامل چراغ‌های اصلی و مه‌شکن،

چراغ‌های عقب LED

 

 

 

سیستمهای مولتی مدیا

 

 

 

رادیو و سیستم صوتی با قابلیت پخش DVD، 6 بلندگو، USB، پخش موسیقی از طریق بلوتوث، سانروف، سیستم کنترل دما و فشار هوا

 

 

 

رادیو و سیستم صوتی با قابلیت پخش  DVD و موسیقی از طریق بلوتوث، 4 اسپیکر، 12 سوکت، USB، I-CON، NissanConnect GPS، iPod

 

 

 

صفحه نمایش

 

 

 

صفحه نمایش 7 اینچی تاچ‌اسکرین

 

 

 

صفحه نمایش 5.8 اینچی

 

 

 

رینگ‌ها

 

 

 

رینگ 16 اینچی آلومینیومی

 

 

 

رینگ 17 اینچی

 

 

 

آینه

 

 

 

آینه‌های برقی قابل تنظیم، قابلیت تنظیم اتوماتیک ارتفاع آینۀ جلو

 

 

 

آینه‌های برقی قابل تنظیم

 

 

 

تهویه مطبوع

 

 

 

تنظیم اتوماتیک

 

 

 

تنطیم اتوماتیک

 

 

 

صندلی

 

 

 

قابلیت تنظیم ارتفاع صندلی راننده، سیستم شش‏جهته

 

 

 

قابلیت تنظیم ارتفاع صندلی راننده، صندلی‌های عقب 60:40

 

 

 

شیشه

 

 

 

پنجره‌های جلو و عقب برقی

 

 

 

پنجره‌های جلو و عقب برقی

 

 

 

سیستمهای هشدار دهنده

 

 

 

نشانگر مصرف سوخت، سنسور پارک، دوربین مشاهدۀ فضای عقب، چراغ‌های هشداردهنده در هنگام ترمز شدید، سیستم مانیتور فشار هوای لاستیک‌ها

 

 

 

سیستم مانیتور فشار هوای لاستیک‌ها، نشانگر تغییر وضعیت چرخ‌دنده، نشانگر مصرف سوخت، دوربین عقب

 

 

 

سایر امکانات 

 

 

 

وسایل مورد نیاز پنچرگیری، فرمان حساس به سرعت، کامپیوتر سفری، قفل مرکزی، سیستم کنترل Grip

 

 

 

وسایل موردنیاز پنچرگیری، فرمان با ارتفاع قابل تنظیم و حساس به سرعت، دماسنج، دو جای مخصوص قرار دادن لیوان، جای مخصوص قرار دادن بطری داخل درهای جلو

 

 

 

مقایسه ایمنی و قابلیت اطمینان

تجهیزات

 

 

 

پژو 2008

 

 

 

نیسان جوک

 

 

 

تجهیزات ایمنی و حفاظتی

 

 

 

قفل کودک، دوربین مشاهدۀ عقب، سیستم ESP، قفل مرکزی (ریموت)

 

 

 

سیستم ESP، سیستم چهار چرخ متحرک (AWD)، سه عدد محافظ قابل تنظیم مخصوص پشت سر، قابلیت تنظیم ارتفاع کمربند ایمنی جلو، قفل کودک درهای عقب، قفل مرکزی، دوربین مشاهدۀ عقب

 

 

 

کیسه هوا

 

 

 

6 عدد کیسه هوا (راننده و مسافرین)

 

 

 

6 عدد کیسه هوا (راننده و مسافرین)، مجهز به سوئیچ فعال و غیرفعال کردن کیسه هوای مسافران

 

 

 

سیستم ترمز

 

 

 

ترمز ABS، سیستم EBA (کنترل پایداری الکترونیکی)، ترمز دیسکی عقب

 

 

 

ترمز چهار چرخ ABS، EBD، ترمز کمکی، ترمز دیسکی چهار چرخ

 

 

 

نیسان جوک از لحاظ ایمنی موفق به اخذ 5 ستاره از Euro NCAP در سال 2011 شده است. میانگین امتیازی آن در بخش محفاظت از بزرگسالان 87 درصد و در بخش محافظت از کودکان 81 درصد است. با توجه به اینکه نیسان جوک مجهز به سیستم چهار چرخ متحرک است، ترمز آن بر روی هر چهار چرخ اعمال می‌شود. پژو 2008 نیز از Euro NCAP در سال 2013 موفق به اخذ 5 ستاره در بخش ایمنی شده است. میانگین امتیازی آن در بخش محفاظت از بزرگسالان88 درصد و در بخش محافظت از کودکان 77 درصد است. برخلاف نیسان جوک که ترمز هر چهار چرخ آن دیسکی هستند، در پژو 2008 تنها ترمزهای عقب دیسکی است که همین عامل منجر به برتری نسبی سیستم ترمز نیسان جوک بر پژو 2008 است.

تجربه رانندگی

طرح نوآورانۀ i-Cockpit که توسط پژو ارائه شده است، رانندگی با پژو 2008 را امن، چابک و راحت کرده است. این طرح به منظور حفظ هرچه بیشتر تمرکز راننده بر روی مسیر پیش روی خود ارائه شده است. به همین دلیل پنل مربوط به اطلاعات کلیدی ماشین درحال حرکت (کیلومترشمار، دورسنج موتور، نشانگر میزان مصرف سوخت) بالاتر از فرمان تعبیه شده تا تقریباً در راستای زاویۀ دید راننده به سمت مسیر باشد. همچنین فرمان از حالت عادی کمیکوچکتر است که هم ظاهری اسپرت به طراحی داخلی آن داده و هم باعث می‌شود تا در حین رانندگی بازوها کمتر باز و به یکدیگر نزدیکتر باشند.
این امر هم باعث شده تا راننده احساس خستگی کمتری موقع رانندگی داشته و قادر به رانندگی طولانی مدت باشد و هم قدرت مانور بیشتری به او به خصوص هنگام گرفتن تصمیم‌های ناگهانی می‌دهد. همچنین صفحه نمایش 7 اینچی و رنگی تعبیه شده نزدیک فرمان، این امکان را به راننده می‌دهد تا در کمترین زمان و اغلب بدون نیاز به برگرداندن نگاه خود از مسیر به تمامیآپشن‌های خودرو دسترسی داشته باشد. پژو 2008 با توجه به قدرت موتور 4 سیلندره و 1.6 لیتری دیزلی خود، در مقایسه با نیسان جوک و سایر رقبایش سریعتر است و شتابگیری سریعتری دارد (صفر تا صد آن 8.2 ثانیه ارزیابی شده است).همچنین وزن کمتر پژو 2008 نسبت به نیسان جوک به شتابگیری سریعتر آن کمک کرده است. از معایب آن می‌توان به نداشتن سیستم چهار چرخ متحرک اشاره کرد که همین امر باعث شده تا رانندگی با نیسان جوک که دارای این سیستم است، راحت‌تر به نظر برسد. صندلی‌های عقب هر دو خودرو برای نشستن سه نفر چندان فضای کافی ندارند؛ این مورد در پژو 2008 بیشتر به چشم می‌آید و بیشتر برای دو نفر بزرگسال و یک کودک مناسب است تا سه نفر بزرگسال. در عوض همان‌طور که پیشتر هم گفته شد، با توجه به شیشه‌های بزرگتر پژو 2008 فضای داخلی آن بسیار روشن‌تر از نیسان جوک است و این امر به‌خصوص به سرنشینان عقب خودرو تجربه‌ای لذت‌بخش از سواری و تماشای مناظر بیرون می‌بخشد.

نیسان جوک دارای سه حالت (مود) رانندگی است: اکونومی، نرمال و اسپرت که توسط راننده انتخاب می‌شود. حالت اسپورت سریع‌ترین حالت نیسان جوک است که خودرو از بالاترین ظرفیت موتور و همچنین تجهیزات ایمنی استفاده می‌کند. موتور چهار سیلندره و 1.6 لیتری آن باعث شتابگیری نسبتاً سریع آن می‌شود. هرچند صفر تا صد آن در مقایسه با پژو 2008 کمیبیشتر است (8.5 ثانیه در مقابل 8.2 ثانیه) که این امر می‌تواند به وزن بیشتر نیسان جوک نیز مرتبط باشد.

 

اگر برای خرید خودرو دست دوم دچار ابهام یا سر در گمیهستید مشاوران متخصص همراه مکانیک برای رسیدن به یک انتخاب مناسب با شرایط شما در کنارتان هستند.

برای تماس با مشاوران متخصص همراه مکانیک اینجا کلیک کنید.

شرایط بازار و میزان فروش

قیمت پژو 2008 در تاریخ (30 بهمن 97) در بازار آزاد 260 میلیون تومان و قیمت کارخانۀ آن 115 میلیون تومان است. نیسان جوک با توجه به مدل‌های متفاوت دارای قیمت‌های متفاوتی است:از 309 میلیون تا 619 میلیون تومان در بازار و از 191 میلیون تا 349 میلیون تومان در نمایندگی. ارزان‌ترین مدل نیسان جوک، اسکای پک و گران‌ترین آن ایکس تریل 2018 هستند (قیمت‌ها مربوط به تاریخ 1 اسفند 97). نیسان جوک و پژو 2008 هر دو مدل‌هایی پرفروش و محبوب در اروپا هستند. با این وجود میزان فروش نیسان جوک در سال 2018 به نسبت سال 2017 در اروپا به میزان 25 درصد افت داشته است (بیشترین میزان فروش آن در اروپا مربوط به سال 2015 است که بیش از 102 هزار دستگاه از آن به فروش رفت). در مقابل میزان فروش پژو 2008 در سال 2018 به نسبت سال 2017 در اروپا تنها حدود یک درصد افت داشته است (بیشترین میزان فروش آن در اروپا مربوط به سال 2017 بوده که حدود 180 هزار خودرو از آن به فروش رفته است). طبق آخرین آمارها در سال 2018 تعداد 68 هزار نیسان جوک و تعداد 177 هزار پژو 2008 در اروپا به فروش رسیده است که نشان از محبوبیت بسیار بیشتر پژو 2008 در برابر نیسان جوک در اروپا دارد. در ایران با توجه به اینکه پژو 2008 در ایکاپ ایران خودرو تولید می‌شود، خدمات پس از فروش شامل سرویس و تعویض قطعات راحت‌تر از نمایندگی‌های نیسان به مشتریان ارائه می‌شود. هرچند با توجه به بازار ملتهب خودرو در سه ماهۀ پایانی سال 1397 ممکن است در تهیۀ قطعات مورد نیاز هر دو خودرو به مشکل بخورید!

مرجع تمامیمقالات اعلام شده صفحه قیمت خودرو همراه مکانیک میباشد که شما میتوانید به سادگی قیمت هر خودرو در هر مدل و سالی که دلتان ‌‌‌میخواهد  را در این صفحه پیدا کنید.

جمع‌بندی

نیسان جوک و پژو 2008! دو خودروی اسپورت که شما بنا به اولویت‌های خود باید از بین آنها انتخاب کنید! اگر طرفدار ظاهر عجیب و غیرعادی هستید، بدون شک به سراغ نیسان جوک بروید! در مقابل ظاهر شیک و موقر پژو 2008 هم می‌تواند طرفدارهای خاص خودش را داشته باشد. نیسان جوک در زمان عرضه از لحاظ ظاهری توجه به‌خصوص جوانان را به خود جلب کرد اما با گذشت زمان از میزان محبوبیت آن کاسته شد. توجه داشته باشید که عادت کردن به طراحی عجیب نیسان جوک ممکن است زمان‌بر باشد و حتی دل شما را بزند! از لحاظ قیمت، در شرایط فعلی پژو 2008 در بازار ایران ارزان‌تر است. اگر قصد ندارید بیشتر از حدود 260 میلیون تومان برای خرید خودرو هزینه کنید، پژو 2008 برای شما مناسب‌تر است. در عوض نیسان جوک با توجه به وارداتی بودن آن و نوسانات ارز، امکان گران‌تر شدن را نیز دارد. خدمات پس از فروش پژو 2008 بهتر، سریع‌تر و پیدا کردن قطعاتش راحت‌تر از نیسان جوک است. از این بابت نیز پژو 2008 را به شما برای خرید پیشنهاد می‌کنیم. در نهایت اگر قدرت موتور، طراحی داخلی شیک و شتاب بیشتر برایتان مهم است، باز هم به سراغ پژو 2008 بروید.

اگر بدنبال کسب تجربه خرید خودرو با خیال راحت و بدون دغدغه هستید.

نمایشگاه خودروهای کارشناسی شده همراه مکانیک بهترین انتخاب برای شما میباشد.

برای ورود به صفحه نمایشگاه خودروهای کارشناسی شده همراه مکانیک اینجا کلیک کنید.

مقالات مرتبط:

مقایسه پژو 2008 و سانگ یانگ تیوولی

مقایسه پژو 2008 و سراتو سایپا

13 شاسی بلند وارداتی محبوب در ایران

آیا خرید نیسان جوک مقرون به صرفه است

مقایسه رنو کولیوس و نیسان ایکس تریل

مطالب جدید

مقایسه پژو 2008 و سیتروئن C3

مقایسه نیسان جوک و هیوندای توسان ، کوچک ولی غول پیکر

محمد رحیمیان

آیا خرید نیسان جوک مقرون به صرفه است؟

1
دیدگاه بگذارید

0 موضوع دیدگاه
0 موضوع پاسخ
0 دنبال کنندگان
 
بیشترین پاسخ واکنش نشان داد
پرطرفدارترین نظر
0 نویسنده دیدگاه
  اشتراک  
به من اطلاع بده
همراه مکانیک مطمئن بخرید، آسان بفروشید