مقایسه ام جی 360 با آریزو 5 توربو

فهرست مطالب

مقایسه ام جی 360 با آریزو 5 توربو موضوع این مقاله از سری مقالات مقایسه ای همراه مکانیک می باشد که در ان قصد داریم این دو خودرو را از زوایای مختلف بررسی کنیم. این روزها در بازار خودروی ایران شاهد رقابت تنگاتنگی بین برندهای مختلف خودرویی از جمله برندهای مختلف چینی هستیم که در کلاس های مختلف خودرویی در حال رقابت با دیگر برندها هستند و با طراحی و امکانات و قیمت های پایین به دنبال جذب بیشتر خریداران خودرو هستند. اگر تصمیم به خرید آریزو 5 نسخه توربو یا ام جی 360 توربو دارید، در ادامه مقاله همراه ما باشید.

میخوای بدون نگرانی، خودروی کارشناسی شده، با 100% ضمانت بدنه بخری؟ از همراه مکانیک کمک بگیر. خرید خودرو

شرکت های چینی با تصاحب سهام برندهای خودروسازهای مطرح جهان به دنبال جایگاه مناسب برای خود در بازار جهانی خودرو هستند. ام جی، یکی از برندهای چینی که با خرید سهام شرکت ام جی انگلستان در حال تولید و فروش خودرو با نام این برند بازار است، در ایران نیز حضور دارد.

مقایسه ام جی 360 با آریزو 5 توربو

خودرو های ام جی در ایران ابتدا توسط نمایندگی مدیا موتورز وارد کشور و به بازار عرضه شد. اما با عقد قرارداد شرکت خودروسازی آذربایجان با نام آذویکو در تبریز با شرکت خودروسازی ام جی چین تولید مدل ام جی ۳۶۰ توربو این خودرو ساز در ایران شروع شد. ام جی 360 توربو در بازار ایران یک رقیب مستقیم را در مقابل خود می‌بیند یک رقیب هم وطن با نام چری آریزو5 توربو که از جهات بسیاری نزدیک به ام جی ۳۶۰ توربو می باشد و درحال رقابت با یکدیگردر بازار خودرو ایران هستند.

 مقایسه طراحی ام جی 360 توربو و چری آریزو 5 توربو

 مقایسه طراحی ام جی 360 توربو و چری آریزو 5 توربو

ام جی ۳۶۰ توربو از طراحی، از ظاهری ساده و مناسب بهره می برد. اما این سادگی در قسمت جلویی خودرو  جای خود را به یک طراحی  پیچیده تر و با المان‌هایی که حس خشن بودن را منتقل می کند، می دهد. استفاده از دی لایت های روی سپر سعی در ایجاد چهره‌ای به روز از این خودرو را  داشته است. در حالت کلی استایل خودرو در جهات مختلف مناسب و قابل قبول می باشد که به عنوان یک سدان خانوادگی جمع و جور می توان از آن استفاده کرد.

میخوای بدونی قیمت روز خودرو مورد نظرت چنده ؟ از همراه مکانیک کمک بگیر. قیمت خودرو

 در مقابل آریزو5 توربو طراحی نسبتا به روزتری را ارائه داده و شروعی برای زبان طراحی جدید شرکت چری بوده است. طراحان شرکت چری تلاش بسیاری را برای ایجاد یک طراحی و ظاهر اسپرت و مدرن در این خودرو داشته‌اند. و توانسته اند با سبکی نسبتاً مناسب چهره ای از یک خودرو به روز و اسپرت را ارائه دهند. طراحان این خودرو با استفاده از خطوط و حجم های به هم پیوسته طرح جذابی را ایجاد کرده‌اند. از نظر طراحی بین دو خودروی آریزو5 توربو و ام جی ۳۶۰ توربو نمی توان سطح مشترک زیادی را قائل شد و به عبارتی زبان طراحی متفاوتی را در خودرو شاهد هستیم.

که خودرو آریزو5 توربو در این جهت برتری بیشتری نسبت به ام جی ۳۶۰ توربو دارد. از لحاظ طراحی داخلی نیز دو خودرو مانند طراحی خارجی سبک های تقریباً متفاوتی را در پیش گرفته اند. ام ‌جی سعی در ایجاد یک کابینه لوکس را داشته و چری سعی در ایجاد یک کابین اسپرت! داخل کابین ام جی ۳۶۰ توربو به لطف سادگی و استفاده از رنگ بندی های مناسب دید و حس بهتری را به سرنشینان منتقل می کند ولی در مقابل  داخل کابین چری آریزو5 توربو به دلیل استفاده از متریال با کیفیت متوسط،نگرش منفی را در سرنشینان خودرو ایجاد می کند.

مقایسه آریزو 5 توربو و ام جی 360 از نظر فنی

مقایسه  پیشرانه : اینجاست بخشی که چینی ها نمی بینند

در مقایسه پیشرانه های دو خودرو، در زیر کاپوت هر دو خودرو یک موتور با حجم 1500 سی سی به چشم می‌خورد که در هر دو از سیستم توربو شارژ یا پرخوران برای قدرت بیشتر در خودروها استفاده شده است. ام جی ۳۶۰ توربو با این پیشرانه یک و نیم لیتری توربو توانایی تولید ۱۳۰ اسب بخار قدرت و ۲۱۰ نیوتن متر گشتاور را دارد و در سیکل ترکیبی مصرف آن کمتر از ۷ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر می باشد.

 در مقابل پیشرانه چری آریزو 5 توربو با موتوری به حجم یک و نیم لیتر و سیستم توربو شارژ توانایی تولید ۱۴۷ اسب بخار قدرت و گشتاور ۲۱۰ نیوتن متر را دارد. نکته عجیب درباره این پیشرانه مصرف سوخت بالای ترکیبی آن می باشد که در حدود ۱۰ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر است .

 تفاوتی که در قدرت های تولیدی دو پیشرانه وجود دارد، این است که ام جی ۳۶۰ توربو در بازه ی 5500 دور در دقیقه به حداکثر قدرت خود دست پیدا می کند ولی در مقابل چری آریزو 5 توربو در دور موتور ۶۱۵۰ دور در دقیقه به حداکثر قدرت خود می رسد.

مدل خودرو

ام جی ۳۶۰ توربو

چری آریزو ۵ توربو

پیشرانه

4 سیلندر 16 سوپاپه

4 سیلندر 16 سوپاپه

حجم موتور

1498 سی سی

1498 سی سی

حداکثر قدرت

130 اسب بخار در 5500 دور در دقیقه

147 اسب بخار در 5500 دور در دقیقه

حداکثر گشتاور

210 نیوتن متر در 2000 دور در دقیقه

210 نیوتن متر در 2000 دور در دقیقه

گیربکس

6 سرعته خودکار

CVT

مصرف سوخت (ترکیبی)

6.9 لیتر در هر صد کیلومتر

حدود 7.3 لیتر

شتاب صفر تا 100

9.7 ثانیه

حدود 9.5 ثانیه

حداکثر سرعت

200 کیلومتر در ساعت

185 کیلومتر در ساعت

 در بحث مقایسه گیربکس های دو خودرو ام جی ۳۶۰ توربو از یک گیربکس ۶ سرعته تیپ ترونیک بهره می برد و در مقابل چری آریزو 5 توربو از گیربکس سی وی تی استفاده کرده است. که در بحث عمل کردی و استهلاک پایین تر و انتقال بهتر نیرو در خودرو می توان ام جی ۳۶۰ توربو را در این زمینه بسیار برتر از چری آریزو 5 توربو دانست.

 مقایسه امکانات و آپشن های رفاهی

 مقایسه امکانات و آپشن های رفاهی

در مقایسه امکانات رفاهی و ایمنی هر دو خودرو در بازه تقریباً یکسانی قرار می‌گیرند و از این حیث نمی‌توان یک خودرو را با اختلاف بیشتری نسبت به خودروی دیگر برتر دانست. ام جی ۳۶۰ توربو از امکاناتی چون سانروف برقی، صندلی های عقب تا شونده، صندلی6 حالته راننده، روکش چرمی صندلی ها، آینه های برقی دارای گرمکن و مانیتور ۸ اینچی لمسی استفاده می کند. در مقابل چری آریزو 5 توربو از امکاناتی شامل ۶ ایربگ، استارت دکمه ای، سیستم صوتی پیشرفته، کروزکنترل، سانروف برقی و رینگ های اسپرت ۱۶ اینچی بهره می برد. از لحاظ عملکرد ایمنی نیز هر دو خودرو در محدوده تقریبا نزدیکی قرار دارند و چون تست های ایمنی در مراکز معتبر جهانی نشده است نمی توان نظر قطعی و خاصی را در این باره داد تنها شاید بتوان ام جی ۳۶۰ توربو را در زیر نام شرکت ام جی از لحاظ ذهنی وبرتر خواند.

تجهیزات

ام جی ۳۶۰ توربو

چری آریزو ۵ توربو

چراغ

چراغ مخصوص روز

چراغ مخصوص روز

سیستمهای مولتی مدیا

MP3  صفحه نمایش 7 اینچی

مانیتور 8 اینچی لمسی با قابلیت کنترل توسط تلفن همراه

تهویه مطبوع

اتوماتیک

اتوماتیک

صندلی

صندلی با قابلیت تنظیم در 6 جهت برای راننده و 4 جهت برای سرنشین جلو – صندلی های عقب با قابلیت تاشوندگی

صندلی برقی راننده، صندلی های عقب با قابلیت تاشوندگی

شیشه

شیشه بالابر برقی درب های عقب و جلو

شیشه بالابر برقی درب های عقب و جلو

سایر امکانات 

نمایش میزان باد لاستیک ها TPMS

مقایسه قیمت ام جی 360 و آریزو 5 توربو 

این دو خودرو در بازار خودرو ایران با قیمت های تقریباً نزدیک به هم در حال خرید و فروش هستند. قیمت چری آریزو 5 در تیپ توربو اتوماتیک در حدود 700 میلیون تومان در حال خرید و فروش است و ام جی ۳۶۰ توربو نیز با قیمتی در حدود 650 میلیون تومان به فروش میرسد.

عضویت در خبرنامه
عضویت
اطلاع از
امتیاز دهی
0 نظرات
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها