مقایسه میتسوبیشی لنسر و تویوتا کرولا

فهرست مطالب

مقایسه میتسوبیشی لنسر و تویوتا کرولا موضوع این مقاله از سری مقاله های مقایسه مجله خودرو همراه مکانیک است که در این مقاله ویژگی های فنی و آپشن های رفاهی هر دو خودرو را بررسی خواهیم کرد. و در پایان بازار دست دوم دو خودرو را می توانید مطالعه کنید.

مقدمه ای بر یک رقابت میان تویوتا و میتسوبیشی

تویوتا کرولا و میتسوبیشی لنسر دو سدان محبوب در بازار ایران هستند که توانسته­ اند مشتریان خود را داشته باشند. البته میتسوبیشی لنسر خودرویی است که در بین جوانان به ­دلیل ظاهر اسپرت­ تر و زیباتر خود، محبوبیت بیشتری کسب نماید. البته این به معنای عملکرد ضعیف تویوتا کرولا نیست؛ کرولا نیز در بخش­هایی از رقیب خود بهتر ظاهر شده است. در ادامه با همراه مکانیک همراه شوید تا به مقایسه میتسوبیشی لنسر و تویوتا کرولا بپردازیم تا با این دو خودروی محبوب بازار ایران از پیش بیشتر آشنا شوید و شاهد رقابتی جذاب بین دو خودروی مشتری­ مدار باشید.

[inbound_button font_size=”17″ color=”#88b71e” text_color=”#ffffff” icon=”check-square-o” url=”http://hamrah-mechanic.com/hm.apk” width=”” target=”_blank”] همین حالا اپلیکیشن همراه مکانیک رو نصب کن و از تغییر قیمت خودرو های خارجی اولین نفر با خبر شو.[/inbound_button]

مقایسه ظاهری، این لنسر بی­رقیب

مقایسه میتسوبیشی لنسر و تویوتا کرولا را با بررسی طراحی ظاهری این دو خودرو اغاز می کنیم.نسخه ­های اولیه تویوتا کرولا ب­قدری ظاهر قدیمی داشت که این خودرو را در بین دیگر رقبا با لقب پیرمرد از آن نام می­بردند. اما در آخرین نسخه­ این خودرو، تغییرات زیادی دیده می­شود که باعث شد کرولا نیز در بین رقبا بتواند خودرویی جوان ­پسند حساب شود. گفتیم جوان­ پسند؛ میتسوبیشی لنسر خودرویی است که از امتیاز طراحی قابل توجهی بهره می­برد که مهمترین دلیل این مسئله، ظاهر جوان­ پسند و اسپرت این سدان بی­نظیر است.

اگر قصد خرید خودرو دارید مطالعه مقالات زیر را از دست ندهید:

تعویض پلاک خودرو

استعلام خلافی خودرو

البته تویوتا کرولا نیز در بین خودروهای خانوادگی از ظاهر متمایزی نسبت به رقبا بهره می­برد که باعث شده است یک سر و گردن از رقبا بالاتر باشد. در بخش­های بعدی با همراه مکانیک همراه شوید تا در مقایسه میتسوبیشی لنسر و تویوتا کرولا برای بخش ظاهری ریزبین شویم تا بطور دقیق به این جدال جذاب برسیم.

مقایسه دقیق میتسوبیشی لنسر و تویوتا کرولا

در بخش اول نگاهی به قسمت جلویی بیندازیم. بخشی که تویوتا کرولا هویت خود را حفظ کرده است و همچنان تا حدودی از ظاهر همیشگی سدان­های تویوتا بهره می­برد. جلوپنجره ­های خشن این خودرو باعث شده است در کنار ظاهر خودرویی خانوادگی، دارای شخصیتی اسپرت باشد تا بتواند با رقیب قدرتمتد خود به جدال بپردازید. جلوپنجره میتسوبیشی اما ظاهری بسیار ساده دارد که در رقابت با حریف ژاپنی خود کم می­آورد و تا اینجای کار این نماینده تویوتا است که برنده مقایسه میتسوبیشی لنسر و تویوتا کرولاست.

فضای داخلی تویوتا کرولا
فضای داخلی تویوتا کرولا

کمی دقت بیشتری برای ظاهر جلویی داشته باشیم. هر چه ریزبین­تر می­شویم و به بخش­های بعدی می­رسیم این لنسر است که کم کم ظاهر زیبای خود را به رخ رقیب خود می­کشد و نشان می­دهد که در این بخش، او برنده است. اولین بخشی که نشان­دهنده ظاهر زیبای این خودرو است، چراغ­های جلوی نماینده میتسوبیشی، یعنی لنسر است که با ظاهر ساده خود توانسته دلبری کند و در این امر نیز از رقیب خود موفق­تر بوده است.

[inbound_button font_size=”17″ color=”#88b71e” text_color=”#ffffff” icon=”check-square-o” url=”https://https://www.hamrah-mechanic.com/cars-for-sale/” width=”” target=”_blank”] کلیک کن و بی دغدغه با کمک همراه مکانیک خودرو وارداتی بخر [/inbound_button]

گرچه کرولا نیز دارای چراغ­های جلوی زیبایی است اما با توجه به ابعاد عجیب این چراغ­ها، لنسر بهتر ظاهر شده است. البته کسانی که دوست­دار خودروهای تویوتا هستند بدون شک هیچ ایرادی از چراغ­های کرولا نمی­گیرند زیرا یکی از شناسنامه­ های سدان­های تویوتا، همین چراغ­ها با ابعاد عجیب است.

فضای داخلی میتسوبیشی لنسر
فضای داخلی میتسوبیشی لنسر

برای قسمت­ کناری، هردو خودرو در یک حد و اندازه ظاهر شده­اند و در عین سادگی توانسته­اند رضایت مشتریان خود را جلب نمایند. البته رینگ­های آلومینیومی ریز میتسوبیشی لنسر باعث شده است که امتیاز بیشتری به نماینده میتسوبیشی در مقایسه لنسر و کرولا برسد تا همچنان در این جدال جذاب، لنسر برنده باشد.

این پیروزی لنسر در قسمت عقب نیز پابرجاست. البته این کرولا است که با چراغ­های نسبتا قدیمی خود نمی­تواند با لنسر به رقابت بپردازد. تویوتا برای این سدان خود از چراغ­های قدیمی استفاده کرده که تا حدی ما را یاد تویوتا کمری می­اندازد. البته چراغ­های عقب لنسر نیز بی­ شباهت به مزدا 3 نیست اما با توجه به اسپرت بودن این چراغ­ها، لنسر در بخش آخر مقایسه میتسوبیشی لنسر و تویوتا کرولا در قسمت ظاهری نیز، قوی­تر ظاهر شده است.

مقایسه فنی، رقابتی سخت و نفس­گیر

مقایسه فنی
مقایسه فنی

در این قسمت از مقایسه میتسوبیشی لنسر و تویوتا کرولا شاهد مشخصات فنی مناسبی از هر دو خودرو هستیم. سدان­هایی که توسط موتور قدرتمند، سرعت بی­نظیر و مصرف سوخت پائین خود توانسته­اند رقابت را برای بازار خودرو از همیشه سخت­تر کنند. البته اگر بخواهیم ریزبین شویم این دو خودرو مخصوصا لنسر از مشخصات بهتری برخوردار است اما در بخش­هایی هم این نماینده تویوتا است که توانسته بهتر از رقیب خود ظاهر شود. برای مقایسه فنی دقیق لنسر و کرولا، با همراه مکانیک همراه شوید تا در ادامه توسط جدول تهیه شده بتوانیم به جمع­بندی در این بخش برسیم.

[inbound_button font_size=”17″ color=”#0286ea” text_color=”#ffffff” icon=”check-square-o” url=”https://www.hamrah-mechanic.com/cars-for-sale/” width=”” target=”_blank”] کلیک کن و ببین خرید خودرو از بزرگترین نمایشگاه خودرو انلاین کشور اونم کارشناسی شده چه مزیت هایی داره مطمئن باش خیلی جذابه!!![/inbound_button]

مدل خودرو میستوبیشی لنسر تویوتا کرولا
پیشرانه 4 سیلندر 4 سیلندر
حجم موتور 1.8 لیتر 2 لیتر
حداکثر قدرت 140 اسب بخار در دور موتور 6000 دور در دقیقه 143 اسب بخار در دور موتور 6000 دور در دقیقه
حداکثر گشتاور 178 نیوتون متر در دور موتور 4250 دور در دقیقه 186 نیوتون متر در دور موتور 4200 دور در دقیقه
گیربکس اتومات CVT اتومات CVT
محور انتقال قدرت جلو جلو
مصرف سوخت (ترکیبی) 6.6 لیتر در هر صد کیلومتر 7.3 لیتر در هر صد کیلومتر
شتاب صفر تا 100 9.6 ثانیه 10 ثانیه
حداکثر سرعت 210 کیلومتر بر ساعت 195 کیلومتر بر ساعت

همان­طور که مشاهده فرمودید، نمی­توان ب­طور دقیق اعلام کرد که لنسر بهتر از کرولا عمل کرده است و هر دو خودرو در بین رقبای خود بی­نظیر عمل کرده اند. اما با توجه به سرعت بی­ همتا و مصرف سوخت پایین چشم­گیر لنسر، این نماینده میتسوبیشی است که دستش به عنوان برنده در این جنگ جذاب بالا می­رود.

مقایسه آپشن­ها و امکانات رفاهی

آپشنهای تویوتا کرولا
آپشنهای تویوتا کرولا

اگر پیگیر خودروهای تویوتا در بازار ایران باشید، اطلاع دارید که در کمال تعجب خودروهای تویوتا که در بازار ایران استند از امکانات رفاهی و آپشن­های بسیار کمی برخوردار استند. کرولا نیز از این آیه مستثنی نیست و با امکانات رفاهی و آپشن­های کم خود نمی­تواند با لنسر به رقابت بپردازد. حرف از لنسر شد؛ خودرویی که با توجه به قیمت خود توانسته آپشن­های خوبی را در خود جای دهد. در ادامه با همراه مکانیک همراه شوید تا توسط جدول تهیه شده، به مقایسه میتسوبیشی لنسر و تویوتا کرولا برای بخش امکانات رفاهی و آپشن­ها پرداخته شود :

تجهیزات میتسوبیشی لنسر تویوتا کرولا
چراغ دی­لایت، گردش چراغ در پیچ، شوینده چراغ جلو دی­لایت، چراغ­های جلو ، LED

تنظیم خودکار ارتفاع چراغ­های جلو

سیستمهای مولتی مدیا ، 4 بلندگو و 2 توئیتر،GPS 6 بلندگو
صفحه نمایش 6.4 اینچ 3.5 اینچی
رینگ ها 18 اینچی آلومینیومی 16 اینچی اسپرت
آینه گرمکن آینه­های بغل تاشو برقی
تهویه مطبوع اتوماتیک دستی
صندلی صندلی هشت راننده، روکش چرم صندلی عقب برقی، روکش چرمی
سانروف دارد ندارد
شیشه برقی برقی
سیستم های هشدار دهنده سنسور جلو و عقب، سنسور باران، سنسور نور، سنسور پارک سنسور باران،  سنسور نور، سنسور پارک
سایر امکانات بلوتوث، USB، کروز کنترل، شیفتر تعویض دنده پشن فرمان صفحه کیلومتر اپتیترون، جالیوانی استیل، فرمان تلسکوپی، استارت دکمه­ای

با یکبار مطالعه جدول بالا که توسط تیم همراه مکانیک تهیه شده است، برتری لنسر کاملا مشهود است؛ البته تویوتا کرولا در نسخه سفارشی خود از امکانات رفاهی ایده­ آلی برخوردار است که با توجه به مریض بودن بازار خودرو ایران، بعید بنظر میاد که بتوان نسخه سفارشی از این خودرو در ایران مشاهده کرد؛ در نسخه سفارشی این خودرو صفحه نمایش بزرگتر، سانروف، صندلی با تکنولوژی جدیدتر و … مشاهده می­شود که بازهم در مقایسه با میتسوبیشی لنسر نمی­تواند به برتری برسد.

[inbound_button font_size=”17″ color=”#0286ea” text_color=”#ffffff” icon=”check-square-o” url=”https://www.hamrah-mechanic.com/quick-car-sell/” width=”” target=”_blank”] اگر نیاز به پول نقد دارید و می‌خواهید فورا ماشین خود را بفروشید اینجا کلیک کنید[/inbound_button]

مقایسه ایمنی، تویوتای همیشه مطمئن در مقابل لنسر محکم

مقایسه ایمنی لنسر و کرولا

تویوتا کرولا و میستوبیشی لنسر، هردو توانسته­‌اند 5 ستاره موجود در تست­های استاندارد ایمنی را دریافت کنند و از همین رو رقابت بین لنسر و کرولا پیش از پیش، سخت­تر شده است. البته اگر تویوتا کرولاهای موجود در بازار جهانی را بخواهیم با لنسر مقایسه کنیم، این نماینده تویوتا است که موفق­تر ظاهر شده است، اما با توجه به شرایط خاص در ایران، این قضیه برعکس شده است و این نماینده مطمئن میتسوبیشی است که امتیاز بیشتری را در مقایسه میتسوبیشی لنسر و تویوتا کرولا دریافت خواهد کرد. در ادامه توجه شما را به جدول زیر جلب می­کنیم تا ب­طور دقیق از امکانات ایمنی این دو سدان موفق اطلاع پیدا کنید :

تجهیزات میتسوبیشی لنسر تویوتا کرولا
تجهیزات ایمنی و حفاظتی سنسور پارک عقب،  سیستم کمک رسانی در سر بالایی، سامانه الکتریکی کنترل کشش پایداری، دوربین عقب سنسور پارک عقب، سنسور پارک جلو، دوربین عقب (نسخه سفارشی)، سیستم کمک رسانی در سر بالایی (نسخه سفارشی)
کیسه هوا 7 عدد 2 عدد برای سرنشین جلو و راننده
سیستم ترمز ABS، EBD، BA ABS، EBD، BA

[inbound_button font_size=”17″ color=”#0286ea” text_color=”#ffffff” icon=”check-square-o” url=”https://t.me/officialhamrahmechanic” width=”” target=”_blank”]کلیک کن و عضو کانال تلگرام همراه مکانیک شو تا فیلم های جذاب خودرو مورد نظرت رو ببینی[/inbound_button]

تجربه رانندگی

اولین نکته­ای که در مقایسه میتسوبیشی لنسر و تویوتا کرولا برای بخش تجربه رانندگی مشهود است، صداهای خفیفی است که از موتور به داخل کابین نماینده تویوتا وارد می­شود. این صداها ناشی از طراحی داخلی با کیفیت ضعیف تویوتا است. البته این صداها در لنسر نیز ب­گوش می­رسد و نماینده میستوبیشی هم از کیفیت ساخت بالایی برای کابین­های خود بهره نمی­برد اما باز از کرولا بهتر عمل کرده است. تویوتا کرولا خودرویی کاملا خانوادگی است از همین رو نمی­توان از آن انتظار سرعت بالایی داشت.

لنسر
لنسر

برخلاف کرولا، این لنسر است که در این بخش موفق­تر بوده است و با سرعت بالای خود می­تواند اسپرت بودن خود را به رخ رقیبان خود بکشد. البته سیستم تعلیق و هندلینگ میتسوبیشی لنسر نکته­ای است که نمی­توان از آن گذر کرد. در کل با توجه به سیستم تعلیق بهتر و کیفیت ساخت کابین نسبتا بهتری که نسبت به کرولا دارد، این میتسوبیشی است که در این بخش پیروز از این جدال بیرون می­آید.

جمع بندی، کرولا و لنسر دو سدان میان­رده موفق

قبل از هر نکته­ای باید به این اشاره کرد که با توجه به خانوادگی بودن کرولا، نباید از آن انتظار سرعت بی­نظیری

تویوتا کرولا
تویوتا کرولا

داشت اما امکانات رفاهی کم این خودرو کاملا حس می­شود و این یک نکته منفی محسوب می­شود. اما لنسر در بین رقبای خود با توجه به قیمت پرداختی توانسته است رضایت مشتریان خود را دربر داشته باشد. در کل هردو خودرو در بین رقبای صنف خود، توانسته­اند موفق ظاهر شوند.

مقایسه مقالات زیر را از دست ندهید:

میتسوبیشی لنسر بخریم یا نه

مقایسه میتسوبیشی لنسر و مزدا 3 جدید

مقایسه هیوندای النترا و میتسوبیشی لنسر

مقایسه کیا سراتو و میتسوبیشی لنسر

امن ترین هاچبک های جهان

مقایسه هیوندای النترا و تویوتا کرولا

مقایسه تویوتا کرولا و کیا سراتو

عضویت
اطلاع از
امتیاز دهی
4 نظرات
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها