Image default

 

مقایسه هایما S5 و هاوال H2 موضوع این مقاله از سری مقالات مقایسه ای همراه مکانیک می باشد که در این مقاله قصد داریم ویژگی های فنی و آپشن های رفاهی دو خودرو هایما S5 و هاوال H2 را بررسی کنیم.

با توجه به خودروهای موجود در سطح خیابانها و جاده ها می توان به این نکته پی برد که برندهای چینی روز به روز در حال گسترش در بازار هستند. هر روزنام های مختلف و متفاوت چینی با خودروهای متعدد به چشم می‌خورند. دو خودرو چینی که  از برند هایی هستند که هر چند مدت زمان زیادی از حضور آنها درایران نمی گذرد ولی هر کدام به دلایلی در بازار ایران شناخته شده هستند.

دریکسوبرندهایما قرار دارد که در همکاری با شرکت ایران خودرو دو خودروی کراساوور خود را راهی بازار ایران کرده است. و در سمت دیگر برند هاوال یکی از خودروسازان با کیفیت و پرفروش چین که صادرات بالایی را نیز دارد در همکاری بابهمن موتور اقدام به عرضه خودروی هاوال H2 به بازار ایران کرده است.


آیا می دانید برای خرید پراید دست دوم چه نکات مهمی را باید در نظر بگیرید

اگر قصد خرید پراید کارکرده را دارید مطالعه مقاله زیر برای شما بسیار مفید خواهد بود

راهنمای خرید پراید دست دوم و نکاتی که باید رعایت کنید

 

هاوال که زیر مجموعه شرکت خودروسازی گریت وال چین می باشد،در زمینه تولید خودروهای کراس اوور و شاسی بلند فعال است و صادرات زیادی را نیز بهکشورهای مختلف از جمله استرالیا دارد.

با توجه به مطرح شدن این دو خودرو در بازار این روزهای ایران و نقدهای مختلف نسبت به هر دو خودرو، با مقایسههایما S5 و هاوال H2 می خواهیم ببینیم کدام یک از این دو خودرو ارزش خرید بیشتری دارد و انتخاب مناسب تری برای خرید میباشد

 

مقایسه هایما S5 و هاوال H2

مقایسه طراحی هایما S5 و هاوال H2

طراحی داخلی جک S5

 با توجه به سایر تولیدات هاوال این خودروساز چینی برخلاف سایر برندهای این کشور، از طراحی‌های ساده و هماهنگی استفاده می‌کند و بیشتر در حیطه کیفیت و اصالت بخشیدن به خودروهای تولیدی خود است.

هاوال H2 که می توان گفت پس از مدل گریت وال H1 به بازار عرضه شد. یک خودروی کراس اوورشهری با سایز متوسط است که از یک طراحی خارجی ساده با خطوط هماهنگ و زیبا تشکیل شده است. طرح چراغ های ساده اما در ابعادی مناسب و زیبا درکنار یک جلو پنجره کرومی با ابعاد بزرگ، ظاهر خارجی زیبایی را به این خودرو بخشیده است.

با نگاه به طرح کلی بدنه  هاوال H2 در نمای پشت نیز  هماهنگیبین طرح چراغ های پشت، فرم سپر و طراحی درب عقب مشاهده می شود.اینمشخصه در نمای کلی دیده مناسبی را از خودرو ارائه می‌دهد که نشان دهندهحس اصیل بودن و با کیفیت بودن از این خودرو است.

در مقابل هایما S5 از یک طراحی اغراق آمیز و به نوعی کپی برداری شده از محصولات اپل استفادهمی‌کند که در نقاط مختلف بدنه خودرو می توان عدم تناسب و ناهماهنگی بین طرح‌های قسمت های مختلف را مشاهده کرد. هرچند که طراحان هایما سعیکردهاند تا طراحی مدرن و جدیدی را بر روی هایما S5 ارائه دهند اما نتوانسته اند در حالت کلی استایل مناسب، متناسب و هماهنگی را ایجاد کنند.​

 با مقایسه هاوال H2 و هایما S5 از لحاظ طراحی خارجی به جرات می توان هاوال H2 را برتر از هایما S5 دانست. با وارد شدن به داخل کابین دو خودرو نیزهمانند نمای خارجی هاوال H2 از یک طراحی داخلی ساده اما در عین حال لوکس و با کیفیت استفاده کرده است که در مقایسه با سایر محصولات چینی کیفیت مناسبی را از متریال استفاده شده در داخل کابین این خودرو مشاهده می‌کنیم.

در مقابل هایما S5 در نمای داخلی نیز مانند طراحی خارجی با تقلید ازمحصولات اپل در طراحی قسمت های مختلف داخلی خودرو و استفاده از متریال با کیفیت نه چندان مناسب، چنگی به دل نمی زند. با مقایسه هاوال H2 وهایما S5 از لحاظ طراحی داخلی می توان با قاطعیت گفت که این هاوال H2 است که  با طراحی قابل قبول تر ،معقول تر و باکیفیت تر و ارگونومی عالی برندهمیدان است.

مقایسه فنی : توربوشارژهای یک و نیم لیتری!

مقایسه هایما S5 و هاوال H2

 هر دو خودرو هاوال H2 و هایما S5 از موتور های با حجم ۱۵۰۰سی سی و مجهز به سیستم توربوشارژ بهره می برند. هاوال با حجم ۱۵۰۰ سی سی و سیستمتوربو شارژ توانایی تولید 141 اسب بخار قدرت در ۵۶۰۰ دور در دقیقه و ۲۰۲ نیوتن متر گشتاور را دارد. در مقابل هایما S5 توربو با حجم ۱۵۰۰ سی سی می تواند ۱۶۱ اسب بخار قدرت در ۶۰۰۰ دور در دقیقه و ۲۲۳ نیوتن متر گشتاور تولید کند.

آیا می دانید با استفاده از خدمت فروش فوری خودرو همراه مکانیک در هر ساعتی از روز در کمتر از 30 دقیقه میتوانید خودرو خود را به مناسب ترین قیمت ممکن به فروش برسانید 

برای اطلاع بیشتر از جزئیات این خدمت اینجا کلیک کنید.

 

با مقایسه هایما S5 هاوال H2 بر اساس اعداد ارائه شده از پیشرانه‌های دو خودرو بر روی کاغذ شاید بگویید که هایما S5 با ۲۰اسب بخار قدرت بیشتر شتاب وسرعت بیشتری را ارائه می دهد. اما حجم و قدرت پیشرانه تمام ماجرا نیست!

هایما S5 از یک گیربکس CVT استفاده می کند و در مقابل هاوال H2 از یکگیربکس شش سرعته اتوماتیک، که هاوال به لطف استفاده از این گیربکس توانسته تا کمبود قدرت پیشرانه را جبران کرده و در بحث های عملکردی، همچون هایما S5 ظاهر شود و در مواردی نیز جلوتر از آن عمل می کند.

که با توجه به بالاتر بودن کیفیت قطعات و ادوات هاوال H2 رانندگی با این خودرو حس لذتبخش تری را ارائه می کند. و به لطف سیستم تعلیق مناسب نیز شاهد سواری نرم و آرامی هستیم.

مدل خودرو هایما S5 توربو هاوال H2
پیشرانه 4 سیلندرتوربوشارژ 4سیلندر توربوشارژ
حجم موتور 1500 سی سی 1500 سی سی
حداکثر قدرت 161 اسب بخار 141 اسب بخار
حداکثر گشتاور 223 نیوتن‌متر 202 نیوتن‌متر
گیربکس CVT 6 سرعته اتوماتیک
مصرف سوخت (ترکیبی) 8 لیتر 7 لیتر
شتاب صفر تا 100 10 ثانیه 12.9 ثانیه
حداکثر سرعت 180 کیلومتر بر ساعت 190 کیلومتر بر ساعت

مقایسه آپشن های رفاهی : شانه به شانه در تجهیزات و امکانات!

مقایسه هایما S5 و هاوال H2

مقایسه دو خودروی هاوال H2 و هایما استفاد از لحاظ امکانات و آپشن های رفاهی و ایمنی ارائه شده بر روی دو خودرو به این نتیجه می‌رسیم که هر دو دارایطیف مناسبی است امکانات هستند که در این کلاس مشخصات قابل قبول و بالایی می باشد. هرچند هر کدام از خودروها برخی آپشن‌ها را دارا می باشد که درخودروی دیگر وجود ندارد برای مثال هاوال H2 دارای امکاناتی چون: ترمز دستی برقی، سیستم اتوهلد، آینه الکتروکرومیک تهویه دوگانه سیستم فرمان برقی ونمایشگر بزرگ است. در مقابل هایما S5 نیز دارای امکاناتی از قبیل دوربین ۳۶۰ درجه، صندلی برقی شاگرد و دوربین زیر آینه است.با مقایسه  هایما اس ۵ وهاوال H2 از لحاظ امکانات ارائه شده بر روی خودروها و کاربردی بودن آنها می‌توان در بخش آپشن ها نیز رای به برتری هاوال H2 داد.

تجهیزات هایما S5 هاوال H2
چراغ چراغ های جلو LED مجهز به دیلایت /مه شکن جلو و عقب چراغ های جلو LED مجهز به دیلایت /مه شکن جلو و عقب

سیستم

مولتی مدیا

صفحه نمایش 7 اینچی لمسی با 6 بلندگو سیستم مالتی مدیا پیشرفته -صفحه نمایش 7 اینچی لمسی با 6 بلندگو

صفحه

نمایش

7 اینچی 7 اینچی
رینگ ها 17 اینچ 18 اینچ
آینه تنظیم برقی آینه ها به همراه جمع شونده و گرمکن تنظیم برقی آینه ها به همراه گرمکن و جمع کننده خودکار
تهویه مطبوع تهویه مطبوع اتوماتیک تهویه مطبوع اتوماتیک دو نقطه ای به همراه فیلتر تصفیه هوا
صندلی صندلی راننده 6 جهته برقی و سرنشین 4 جهته برقی صندلی راننده 6 جهته برقی / گرمکن صندلی های جلو
شیشه شیشه بالابر جلو و عقب برقی شیشه بالابر جلو و عقب برقی

سیستم

هشدار دهنده

سنسور دنده عقب-ایموبلایزر-سیستم هشدار دهنده سنسور نور و باران-سنسور پارک عقب-ایموبولایزر-سیستم هشدار دهنده
سایر امکانات  فرمان هیدرولیک- کنترل سیستم صوتی بر روی فرمان-کامپیوتر سفری -سنسور دنده عقب-دوربین 360 درجه-سیستم مولتی مدیا پیشرفته-سانروف ورود بدون کلید- استارت دکمه ای-فرمان برقی- کنترل سیستم صوتی بر روی فرمان- سانروف- سنسور نور و باران-کروز کنترل- روکش چرمی فرمان و صندلی ها-کامپیوتر سفری- دوربین دنده عقب-نمایش دهنده فشار باد تایر ها

مقایسه ایمنی : برنده میدان با ایمنی فراتر از چین!

مقایسه هایما S5 و هاوال H2

 هر دو خودرو مورد مقایسه هاوال H2 و هایما S5 دارای ۵ ستاره ایمنی هستند! با این تفاوت که هاوال H2 ۵ ستاره ایمنی از موسسه تست تصادفات استرالیاA-NCAP کسب و در مقابل هایما S5 ۵ ستاره ایمنی از موسسه C-NCAP چین کسب کرده است.که با توجه به این نتایج و امکانات ایمنی ارائه شده بر رویدو خودرو می توان گفت که هاوال H2 در بحث ایمنی از رقیب هم‌وطن خود پیشی می‌گیرد.

تجهیزات هایما S5 هاوال H2

تجهیزات

ایمنی و حفاظتی

ترمز اضطراری، کنترل پایداری، کنترل لغزش، سیستم کمکی شروع حرکت در سراشیبی سیستم های کنترل کشش و پایداری، سیستم کمکی حرکت در سربالایی
کیسه هوا 6 عدد 6 عدد
سیستم ترمز ترمزهای ضد قفل ABS به همراه EBD ترمزهای ABS و EBD ، سیتم کمکی ترمز

 

نتیجه گیری

مقایسه هایما S5 و هاوال H2

 

 با توجه به بحث های ارائه شده در مورد دو خودروی چینی و مقایسه هاوال H2 و هایما  S5از جنبه های مختلف می توان گفت که برای داشتن یک خودرو باظاهری زیبا، اصیل و هماهنگ که دچار روزمرگی نشود وبرای داشتن کیفیت بالای متریال و امکانات نصب شده بر روی خودرو، اقدام به خرید هاوال H2 کنید. واگر کمتر بودن مصرف سوخت برای شما ملاک میباشد هایما S5 توربو را انتخاب کنید.


آیا می دانید با همراه مکانیک بدون پاسخ به حتی یک تماس و بدون هیچ اتلاف وقتی می توانید خودروی خود را به صورت سفارشی بفروشید برای اطلاع از جزئیات این خدمت اینجا کلیک کنید

 

مقالات مرتبط:

مقایسه هایما S5 و جک S3

مقایسه جک S3 و هاوال H2

بهترین شاسی بلند های دست دوم بازار

با بهترین و بدترین خودروهای چینی آشنا شوید

با بهترین شاسی بلند های زیر 150 میلیون تومان آشنا شوید

مطالب جدید

با معایب هاوال H2 آشنا شوید

محمد رحیمیان

هایما S5 بخریم یا هایما S7

احسان امیری

مقایسه تیگو 7 و هایما S7

احسان امیری

دیدگاه بگذارید

  اشتراک  
به من اطلاع بده
همراه مکانیک مطمئن بخرید، آسان بفروشید