مقایسه هیوندای ولستر و هیوندای جنسیس کوپه

فهرست مطالب


در این مقاله از سری مقالات مقایسه ای همراه مکانیک مقایسه هیوندای جنسیس کوپه و هیوندای ولستر را به شما کاربران گرامی ارائه می دهیم.در این مقاله ویژگی های فنی و آپشن های رفاهی هر دو خودرو را مورد بررسی قرار می دهیم.

آیا می دانید با اپلیکیشن همراه مکانیک می توانید علاوه بر خدمات همراه مکانیک ، قیمت بروز خودرو خود

و یا سایر خودرو ها در هر سال و مدل و با هر کارکردی  بدست بیاورید

با فشردن لینک زیر اپلیکیشن همراه مکانیک را از کافه بازار دانلود کنید.

دانلود اپلیکیشن همراه مکانیک

امروزه یکی از گزینه‌های پیش روی جوانان برای خرید خودرو، خودروهای اسپرت و کوپه است. این خودروها به‌طورمعمول دارای ظاهری اسپرت، به‌روز و جذاب بوده و همچنین دارای پیشرانه‌ای باقدرت زیاد، توانایی شتاب گیری بالا و مناسب فرمان دهی های سریع برای انجام حرکات تیز در حین رانندگی هستند. از میان معدود خودروهای کوپه‌ی موجود در بازار، خودروهای هیوندای نیز مورد استقبال و توجه بسیاری از طرف مردم و به‌خصوص قشر جوان جامعه قرارگرفته‌اند. خودروی هیوندای جنسیس کوپه و خودروی هیوندای ولستر دو خودروی کره‌ای از شرکت هیوندای است که بسیار نیز پرطرفدار هستند.

هیوندای جنسیس کوپه

اگرچه شاید مقایسه دو خودروی هیوندای جنسیس کوپه و هیوندای ولستر مقایسه‌ای باشد که از ابتدا نتیجه آن مشخص است ولی برای بررسی امکانات به‌کاررفته در دو خودرو که توسط شرکت هیوندای اولی به‌عنوان ‌یک خودروی مردانه و دومی به‌عنوان ‌یک خودروی دخترانه معرفی‌شده است چندان هم کار بدی نباشد.

مقایسه هیوندای جنسیس کوپه و هیوندای ولستر ازنظر  طراحی

در مقایسه هیوندای جنسیس کوپه و هیوندای ولستر ازنظر طراحی بیرونی خودرو اولین چیزی که جلب‌توجه می‌کند جثه و ظاهر بسیار بزرگ طرح خودروی هیوندای جنسیس کوپه در مقایسه با رقیب خود یعنی ولستر است. در خصوص ابعاد این دو خودرو بایستی گفت که جنسیس کوپه با ۴۶٣٠ میلی‌متر طول و ١٨۶۴ میلی‌متر عرض و هیوندای ولوستر با ابعاد طولی ۴۲۱۹ میلی‌متر و عرض ۱۷۹۱ میلی‌متر به‌طور چشمگیری با یکدیگر تفاوت ابعاد دارند و جنسیس کوپه بسیار بزرگ‌تر است. البته جلوپنجره و کاپوت هیوندای ولستر ظاهری قدرتمند به این خودرو بخشیده و طراحی جلوی آن باعث می‌شود که هیوندای ولستر نیز نسبتاً بزرگ به نظر برسد. یکی از مشهورترین پارامترهای مقایسه‌ای در میان این دو خودرو را می‌توان میزان خم ها و برآمدگی‌های خودروی هیوندای ولستر دانست که به‌طور مشهودی بیشتر از هیوندای جنسیس کوپه بوده و ظاهری اسپرت تر  برای این خودرو ایجاد کرده است.

هیوندای ولستر

در طراحی داخلی خودروی جنسیس کوپه همه‌چیز اسپرت و جذاب به نظر می‌رسند. همچنین تجهیزات داخل کابین برای راننده و سرنشینان در حد قابل‌توجهی مناسب در نظر گرفته‌شده است. هر دو خودرو دارای سانروف و همچنین سیستم تصویری هوشمند هستند. محیط داخلی خودروی جنسیس کوپه در مقایسه با هیوندای ولوستر از فضای بیشتری برای جلوی پای سرنشینان برخوردار است. همچنین ارتفاع سقف نیز نشیمن راحت‌تری برای سرنشینان عقب فراهم خواهد نمود.

مقایسه هیوندای جنسیس کوپه و هیوندای ولستر ازنظر فنی

در مقایسه هیوندای جنسیس کوپه و هیوندای ولستر باید بدانیم که هیوندای جنسیس کوپه که طراحی سال ۲۰۱۰ کره جنوبی است مجهز به یک پیشرانه تنفس طبیعی۶ سیلندر ۲۴ سوپاپ با حجم ۳۸۰۰ سی‌سی است که قادر به تولید حداکثر ۳۰۶ اسب بخار در ۶٣٠٠ دور در دقیقه است. این خودرو همچنین مجهز به یک جعبه‌دنده ۶ دنده‌اتوماتیک شیفت ترونیک زد اف بوده که قادر است خودرو را از حالت سکون در مدت‌زمان ۵ ثانیه به‌سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برساند. در مقابل خودروی هیوندای ولستر که طراحی آن‌یک سال نسبت به رقیب خود یعنی هیوندای جنسیس کوپه جوان‌تر است مجهز به یک موتور چهار سیلندر تنفس طبیعی۱۶ سوپاپه با حجم ۱۶۰۰ سی‌سی است.

مقایسه هیوندای جنسیس کوپه و هیوندای ولستر ازنظر فنی

آیا می دانید با استفاده از خدمت  فروش فوری خودرو همراه مکانیک در هر ساعتی از روز در کمتر از 30 دقیقه میتوانید خودرو خود را به مناسب ترین قیمت ممکن به فروش برسانید

برای اطلاع بیشتر از جزئیات این خدمت اینجا کلیک کنید

این پیشرانه قادر به تولید ۱۳۸ اسب بخار در ۶٣٠٠ دور در دقیقه است. هیوندای ولستر نیز به یک جعبه‌دنده ۶ دنده‌اتوماتیک مجهز است که توان رساندن خودرو به‌سرعت ۱۰۰ کیلومتر را در مدت‌زمان ۱۱ ثانیه خواهد داشت. با توجه به حجم پیشرانه‌هایی تعبیه‌شده بر روی این دو خودرو دیدیم که خودروی هیوندای جنسیس کوپه با توانایی بسیار بیشتری در شتاب‌گیری به‌طور قابل‌توجهی از هیوندای ولستر جلو خواهد بود. در مقایسه سرعت این خودرو نیز میزان حداکثر سرعت در خودروی هیوندای جنسیس کوپه ٢۴٠ کیلومتر بر ساعت و در خودروی هیوندای ولستر ۱۹۵ کیلومتر بر ساعت است پس با جرعت می توانیم بگوییم برنده مقایسه هیوندای جنسیس کوپه و هیوندای ولستر در این بخش هیوندای جنسیس می باشد.

در مقایسه هیوندای جنسیس کوپه و هیوندای ولستر ازنظر مصرف سوخت بایستی بدانید هیوندای جنسیس کوپه با مصرف سوخت ترکیبی ١١.٣ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر بسیار خوش‌خوراک‌تر از هیوندای ولستر است که مصرف سوخت ترکیبی آن ٧.٨ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر است. برای این مصرف بیشتر شما ۱۵ لیتر ظرفیت باک بیشتر در هیوندای جنسیس کوپه در دسترس خواهید داشت و حجم باک جنسیس کوپه به ۶۵ لیتر می‌رسد. در مقایسه مصرف سوخت این دو خودرو یک نکته کلیدی تفاوت وزن دو خودرو با یکدیگر است که هیوندای جنسیس کوپه با ١۶١٠ کیلوگرم و هیوندای ولستر با ١٢١٠ کیلوگرم وزن، تفاوتی در حد ۴٠٠ کیلوگرم دارند.

 

هیوندای جنسیس کوپه

هیوندای ولستر

حجم موتور

3800 سی‌سی

1600 سی‌سی

موتور

6 سیلندر

4 سیلندر

حداکثر قدرت

306 اسب بخار

138 اسب بخار

جعبه‌دنده

اتوماتیک 6 سرعتِ

اتوماتیک 6 سرعتِ

شتاب 0 تا 100

5 ثانیه

11.5 ثانیه

حداکثر سرعت

245 کیلومتر بر ساعت

240 کیلومتر بر ساعت

مصرف سوخت ترکیبی

11.3 لیتر

7.8 لیتر

حجم باک

65 لیتر

50 لیتر

استاندارد آلایندگی

یورو 3

آپشن های رفاهی

آپشن های رفاهی

در مقایسه هیوندای جنسیس کوپه و هیوندای ولستر باید بدانیم که در هر دو خودرو سیستم‌های اضافه و آپشن ها و امکاناتی مانند سیستم صوتی تصویری راه نمایشگر از چندمنظوره، سیستم آینه‌های الکتروکرومیک و سانروف وجود دارد. در مقایسه خودرو هیوندای جنسیس کوپه و هیوندای ولوستر می‌توان گفت که هر دو خودرو امکانات و آپشن های مختلفی بهره می‌برند ولی درصورتی‌که بخواهیم به‌طور تخصصی آپشن ها و امکانات این دو خودرو را بررسی کنیم به این نتیجه خواهیم رسید که اندکی قدیمی هستند .در مقایسه هیوندای جنسیس کوپه و هیوندای ولستر ازلحاظ تجهیزات و آپشن های اضافه می‌توان گفت شاید هر دو خودرو امکانات خوب و نه عالی را به همراه دارند که در ادامه به بررسی تفصیلی آن‌ها خواهیم پرداخت .

تجهیزات

هیوندای جنسیس کوپه

هیوندای ولستر

چراغ

 

مه شکن جلو – چراغ‌های LED مخصوص روز

سیستم‌های مولتی‌مدیا

سیستم صوتی Infinity باقابلیت پخش 6 CD وMP3 – آمپلی‌فایر 8 کاناله – 5 بلندگو مجهز به ساب ووفر و تیوتر – دارای پورت‌های AUX و USBو iPod

سیستم صوتی باقابلیت پخش CD و MP3 به همراه ورودی AUX و USB –آمپلی‌فایر و ساب‌ووفر

صفحه‌نمایش

 

صفحه‌نمایش لمسی 7 اینچی – نویگیشن

رینگ‌ها

18 اینچ

رینگ‌های 17 اینچی

آینه

آینه‌های الکتروکرومیک

آینه‌های جانبی تاشو برقی به همراه گرم‌کن –

تهویه مطبوع

اتوماتیک

اتوماتیک

صندلی

گرم‌کن صندلی‌های جلو – صندلی‌های عقب تا شونده و یکپارچه شدن با صندوق بار – پشت‌سری‌های فعال شونده

وکش چرمی صندلی‌ها – تنظیم برقی صندلی راننده – گرم‌کن صندلی‌های جلو

شیشه

 

سقف پانوراما

سیستم‌های هشداردهنده

– سیست ضد سرقت با امکان ورود بدون کلید – کامپیوتر سفری – کنترل اتوماتیک دما

سیستم Smart Key به همراه دکمه استارت

سایر امکانات

کیسه هوای سرنشینان جلو – جانبی – پرده‌ای – مجموعاً 6 کیسه هوا- کروز کنترل

کیسه هوا به‌صورت استاندارد و 6 کیسه هوا به‌صورت سفارشی- کروز کنترل – آینه‌های جانبی تاشو برقی به همراه گرم‌کن- سقف پانوراما – –  – BA – VSM – ESC

مقایسه‌ایمنی در هیوندای جنسیس کوپه و هیوندای ولستر

مقایسه‌ایمنی در هیوندای جنسیس کوپه و هیوندای ولستر

نوبتی هم که باشد نوبت می‌رسد به بررسی مسائل فنی در دو خودروی هیوندای جنسیس کوپه و هیوندای ولستر. در مورد خودروی هیوندای جنسیس کوپه بایستی گفت که این خودرو یک خودروی ایمن با تجهیزات ایمنی مناسب و همچنین احساس امنیت کافی برای راننده و سرنشینان محسوب می‌شود. در مورد تست ترمز هیوندای جنسیس کوپه می‌توان گفت اگرچه سیستم ترمز این خودرو با شتاب سرسام‌آور آن سازگاری مناسبی ندارد اما همچنان ترمز و شتاب معکوس مناسبی را در اختیار راننده قرار می‌دهد. البته سیستم ترمز ضد قفل یا همان ABS نیز در بسیاری از موارد به کمک‌راننده خواهد آمد. وجود ۸ کیسه هوا در خودرو  علاوه بر ایجاد ایمنی برای سرنشینان احساس امنیت خوبی را برای راننده و سرنشینان در کابین خودرو ایجاد می‌نماید.

این خودرو علاوه بر سیستم‌های ایمنی مختلف و متعدد از سیستم EBD برای کنترل پایداری خودرو به‌صورت استاندارد و همچنین سیستم‌های TSC  و ESCبهره می‌برد.

در مقابل هیوندای ولستر نیز از ۶ کیسه هوا و سیستم ترمز ضد قفل abs و همچنین سیستم کنترل پایداری خودرو EBD بهره می‌برد. به جرات می‌توان گفت خودروی هیوندای ولستر نیز یکی از خودروهای ایمن موجود در بازار است

تجهیزات

هیوندای جنسیس کوپه

هیوندای ولستر

تجهیزات ایمنی و حفاظتی

سیستم کنترل باد لاستیک‌ها – سنسورهای عقب

 

کیسه هوا

کیسه هوای سرنشینان جلو – جانبی – پرده‌ای – مجموعاً 6 کیسه هوا-

کیسه هوا به‌صورت استاندارد و 6 کیسه هوا به‌صورت سفارشی

سیستم ترمز

ABS – EBD

HAC- ABS –   – BA – VSM – ESC

مقایسه تجربه رانندگی در دو خودرو

مقایسه تجربه رانندگی در دو خودرو

در مقایسه تجربه رانندگی در خودروی هیوندای جنسیس کوپه و هیوندای ولوستر می‌توان گفت که شتابگری هر دو خودرو به‌طور محسوس و قابل‌مشاهده‌ای باهم تفاوت دارند. در این نبرد هیوندا جنسیس کوپه با توجه به پیشرانه شیش سیلندر قوی‌تر و گیربکس همخوان‌تر با موتور شتاب بیشتری را عرضه خواهد کرد. در بخش فرمان پذیری می‌توان گفت که فرمان جنسیس کمی سنگین است ولی بازهم می‌توان روی تیز بودن این ماشین در پیچ‌ها حساب کرد. اما هیوندای ولسترکه  یک ماشین کوپه‌ی شهری طراحی‌شده است و فرمان پذیری بسیار نرم‌تر و بهتری نسبت به هیوندای جنسیس کوپه دارد.  فضای داخلی خودرو در هیوندای جنسیس کوپه همراه با فضای باز و بیشتر نسبت به هیوندای ولستر حس تسلط و رانندگی حرفه‌ای بیشتری به شما القا خواهد کرد.

کدام خودرو  برای شما مناسب‌تر است؟

با توجه به تفاوت قیمت قابل‌توجه بین هیوندای جنسیس کوپه و هیوندای ولستر درصورتی‌که با این تفاوت قیمت مشکلی نداشته باشید و نیاز به یک خودروی پرشتاب‌تر باقدرت بیشتر دارید حتماً بایستی خودروی هیوندای جنسیس کوپه را به‌عنوان گزینه اول خود انتخاب نمایید. جنسیس کوپه همچنین می‌تواند برای شما یک کابین و فضای صندوق‌عقب بزرگ‌تری را برای مسافرت‌ها فراهم نماید. اما توجه داشته باشید افزایش قدرت موتور و شتاب خودرو برای شما در وهله اول باعث افزایش هزینه سوخت خواهد شد و درصورتی‌که یک خودروی جمع‌وجور و کوچک برای مسافرت‌های درون‌شهری خود بخواهید شاید خودروی جنسیس کوپه یک خودروی اضافه به‌حساب بیاید و می‌توانید به‌جای آن خودروی هیوندای ولستر را انتخاب نمایید. در مورد به‌روز بودن هر دو خودرو نمی‌توان گزینه قطعی را اعلام نمود چراکه سال طراحی هیوندای جنسیس کوپه و هیوندایی ولستر یک سال بیشتر باهم تفاوت ندارند.

مقایسه تجربه رانندگی در دو خودرو

خرید کدام خودرو منطقی‌تر است؟

در مرحله اول بایستی گفت که هر دو خودرو جزو خودروهای وارداتی بازار خودرو هستند و می‌توان گفت که نوسانات نرخ ارز بر هر دو می‌تواند به‌صورت یکسان تأثیرگذار باشد. ازاین‌جهت به لحاظ افزایش نرخ ارز بایستی گفت که هر دو خودرو شرایط خرید مناسب و منطقی برای سرمایه‌گذاری نیز به‌حساب می‌آیند.

ولی در مرحله بعد بایستی بگوییم که هم هیوندای جنسیس کوپه و هم هیوندای ولوستر از خودروهایی هستند که چندان به‌اصطلاح بورس بازار نبوده و بازار دست‌دوم خوبی را ایجاد نمی‌کنند بنابراین برای خریدوفروش‌های بعدی شاید کمی مشکل داشته باشید. همچنین با توجه به افزایش نرخ سوخت شاید مصرف بالای هیوندای جنسیس کوپه نسبت به هیوندای ولستر شرایط منطقی و معقول را برای خرید این خودرو فراهم نکند.

آیا زمان کافی برای پاسخ به تماس های مکرر برای فروش خودرو را ندارید

آیا نگران کلاهبرداری دلال ها هستید و نمیتوانید خودرو لوکس خود را بفروشید

با استفاده از خدمت فروش سفارشی همراه مکانیک ، رایگان ، بدون اتلاف وقت ، و بدون پاسخ به حتی یک تماس

خودرو لوکس خود را بفروشید

برای فروش بی دغدغه  خودرو اینجا کلیک کنید.

مقالات مرتبط:

بهترین شاسی بلند های وارداتی

ارزانترین خودروهای ایمنی

مقایسه هیوندا النترا و کیا سراتو

بررسی هیوندای النترا

معایب هیوندای النترا

مقایسه هیوندا سانتافه و تویوتا راو 4

مقایسه میتسوبیشی اوتلندر و هیوندای سانتافه

عضویت در خبرنامه
عضویت
اطلاع از
امتیاز دهی
1 دیدگاه
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها
علی
1401-02-12 19:58

ولستر اخه با هیولا مقایسه میکنن؟ولستر همون 206 هس