مقایسه هیوندای النترا و تویوتا کرولا 2017

میانگین امتیاز 4.3 / 5. تعداد رای: 3

اولین نفری باشید که به این مقاله رای میدهید.

موضوع این مقاله مقایسه هیوندای النترا و تویوتا کرولا 2017 می باشد که اگر که شما هم از جمله افرادی هستید که به خودروهای کلاس کامپکت (خودروهای کوچک) علاقه دارید دو گزینه تویوتا کرولا محصول سال 2017 و همچنین هیوندای النترا می‌تواند از انتخاب‌های شما باشند.هر دوی این خودروها از قیمت مناسبی برخوردار هستند و همچنین آپشن‌ها و امکانات مختلف و هیجان انگیزی را ارائه می‌دهند و مصرف سوخت پایین این دو مدل از دیگر نقاط قابل توجه است.که البته با توجه به بودجه و نیاز خود باید بتوانید از بین این دو یک انتخاب داشته باشید. در ادامه به بررسی و مقایسه النترا و کرولا بیشتر می‌پردازیم  و نکات جذاب تری از این دو خودرو را مقایسه خواهیم کرد.

معرفی دو خودروی هیوندای النترا و تویوتا کرولا:

هیوندای النترا 2017

مقایسه هیوندای النترا و تویوتا کرولا را با معرفی هیوندای النترا اغاز می کنیم که این خودرو برای اولین بار در سال 1990 توسط هیوندای،شرکت کره‌ای معرفی شد،هیوندای النترا 2017 از نسل ششم این خانواده است. اگر بخواهیم به یکی از خودروهای پر فروش کره‌ای موجود در بازار جهانی و مخصوصا ایران اشاره کنیم می‌توانیم از این مدل نام ببریم.

[inbound_button font_size=”17″ color=”#88b71e” text_color=”#ffffff” icon=”check-square-o” url=”http://hamrah-mechanic.com/hm.apk” width=”” target=”_blank”] با اپلیکیشن همراه مکانیک در هرلحظه قیمت خودرو خود را چه رنگ زده و چپ شده بدست آورید[/inbound_button]

 این مدل یک خودرو با ظاهری اسپرت و همچنین آپشن‌های بسیار است که طرفداران زیادی هم دارد. اولین حضور هیوندای النترا در ایران به نسل سوم (سال 2000 تا 2006) این خودروها بر‌می‌گردد که برای اولین بار وارد بازار خودروی ایران شد. همچنین در این سری ساخت هیوندای قصد داشته طراحی این خودرو را به دیگر تولیدات خود نزدیک‌تر کند.

شما کاربر گرامی میتوانید تمامی مدل های این خودرو به همراه مشخصات فنی و قیمت بروز را در صفحه قیمت هیوندای النترا مشاهده کنید.

تویوتا کرولا 2017

تولید و معرفی اولین نسل تویوتا کرولا به سال 1960 باز می‌گردد که توسط شرکت ژاپنی تویوتا به بازار عرضه شد، که پس از آن مدل‌های بسیار دیگری را معرفی کرد.  اولین حضور این خودرو در ایران به نسل هفتم (سال 1991 تا سال 1995) این مدل برمی‌گردد. این خودرو هم مشابه به هیوندای النترا 2017 آپشن‌های بسیاری دارد که برخی معتقد هستند حتی برخی از این امکانات اضافی است.

مقایسه النترا و کرولا 2017

مقایسه طراحی:

بدون شک در خرید خودرو یکی از گزینه‌هایی که به آن توجه می‌شود ظاهر زیبا و مناسب خودرو است. در ادامه این بخش به مقایسه هیوندای النترا و تویوتا کرولا از لحاظ طراحی می‌پردازیم و این دو مدل را از لحاظ ظاهر درونی و بیرونی بررسی می‌کنیم:

هیوندای النترا سال 2017 از لحاظ طراحی تغییرات بسیاری را به همراه داشته است. این تغییرات نه تنها در اتاق داخلی خودرو قابل مشاهده است بلکه در طراحی بیرونی آن هم کاملا بارز است. یکی از نکات مثبت طراحی داخلی این خودرو جادار بودن و راحتی صندلی‌های خودرو است.

طراحی داخلی هیوندای النترا
طراحی داخلی هیوندای النترا

می‌توان گفت که این مدل در این بخش هم پیشرو بوده است و توانسته صندلی‌‌های راحتی هم برای سرنشینان عقب و هم جلو را تعبیه کند.  در این مدل از لحاظ کیفیت قطعات داخلی، هیوندای سعی کرده که این مدل را نزدیکتر به مدل‌های رده بالای خود عرضه کند. هنگام ورود به خودرو اولین چیزی که توجه شما را جلب خواهد کرد نمایشگر لمسی تعبیه شده برای راننده است.

از لحاظ مکان قرارگیری دکمه‌ها و کلید‌ها هیوندای سعی داشته که آن‌ها را در مناسب‌ترین و منطقی‌ترین مکان برای دسترسی قرار دهد. همچنین این کمپانی از مواد با کیفیتی برای ساخت قطعات داخلی این خودرو استفاده کرده است که این موضوع به لوکس بودن بیشتر این خودرو افزوده است.

این کمپانی بزرگ خودروسازی حتی در طراحی بیرونی خودرو نیز سعی داشته که از لحاظ ظاهری این مدل را نزدیک به مدل‌های رده بالای خود عرضه کند. از لحاظ طراحی بیرونی خودرو می‌توان به تغییراتی همچون کشیده‌تر شدن چراغ‌های عقب اشاره کرد.

[inbound_button font_size=”20″ color=”#d6d6d6″ text_color=”#000000″ icon=”check-square-o” url=”” width=”” target=”_blank”] با همراه مکانیک خودرو خود را به بهترین قیمت بفروشید[/inbound_button]

[inbound_button font_size=”17″ color=”#88b71e” text_color=”#ffffff” icon=”check-square-o” url=”https://www.hamrah-mechanic.com/car-sell/” width=”” target=”_blank”] بی ام و خودم رو میخوام بصورت سفارشی بفروشم[/inbound_button]

[inbound_button font_size=”17″ color=”#0286ea” text_color=”#ffffff” icon=”check-square-o” url=”https://www.hamrah-mechanic.com/quick-car-sell/” width=”” target=”_blank”] می‌خوام ماشینم رو در سریع ترین زمان و با قیمت منطقی بفروشم[/inbound_button]

پنل‌های تهویه هوای قرار گرفته در دو طرف خودرو باعث شده تا این مدل ظاهری اسپرت‌تر داشته باشد. همچنین توجه ویژه به خطوط موجود در طراحی بدنه نیز به ظاهر مرموز و خشن این خودرو حس و حال دیگری بخشیده است.

یکی دیگر از تغییرات بارز این مدل جلو پنجره 6 ضلعی آن است که به گفته سازندگان و طراحان خودرو این تغییر باعث بهبود عملکرد خودرو شده است.

به طور کلی می‌توان گفت که این مدل در فضای داخلی به دلیل به کارگیری از قطعات با کیفیت حس کلاسیکی به شما می‌دهد اما در ظاهر شما با یک خودروی اسپرت مواجه خواهید شد.

آیا می دانید با استفاده از خدمت مشاوره تخصصی همراه مکانیک می توانید به راحتی و بدون دغدغه به مناسب ترین خودرو خود برسید

صفحه مشاوره تخصصی همراه مکانیک

در طرف دیگر مقایسه هیوندای النترا و تویوتا کرولا باید بدانیم که تویوتا کرولا مدل 2017 نسبت به رقیب خود از لحاظ طراحی داخلی و ظاهر بیرونی خودرو تغییرات کمتری داشته است. که البته این موضوع بدین معنی نیست که این مدل به طور کلی تغییراتی نداشته است، این مدل از لحاظ تغییر در طراحی و آپشن‌های ارائه شده فقط کمی کندتر از رقیب خود عمل می‌کند.

طراحی داخلی تویوتا کرولا
طراحی داخلی تویوتا کرولا

و از طرفی سعی داشته است تا از لحاظ طراحی مشکلات و عیوب را نقص کند. در این سری از تویوتا کرولا در فضای داخلی طراحان سعی داشته‌اند تا از مواد با کیفیت در ساخت روکش صندلی‌ها استفاده کنند که این امر حس مجللی به اتاق داخلی خودرو می‌بخشد. همچنین کلیدهای تعبیه شده در خودرو نیز از لحاظ موقعیت قرارگیری بهبود پیدا کرده‌اند که این موضوع آسودگی بیشتری را برای راننده و سرنشینان به همراه خواهد داشت.

با توجه به اینکه این مدل تغییرات چشمگیری در طراحی نداشته اما در طراحی بیرونی این قضیه کمی متفاوت‌تر است. ظاهر این خودرو حس استقامت بیشتری را به همراه دارد و در نگاه اول به نمای خودرو بیشترین چیزی که جلب توجه می‌کند جلو پنجره مشبک و آرم بزرگ تویوتا در دماغه خودرو است.

در نمای عقب خودرو از چراغ‌های LED با کیفیت بسیار بالا استفاده شده است و همچنین در طراحی خطوط موجود در بدنه نیز بازبینی‌هایی صورت گرفته است تا مکان قرار گیری چراغ‌ها و خطوط بدنه از لحاظ بصری هماهنگی بیشتری داشته باشند. از تغییرات دیگری که در این مدل مشاهده می‌شود رینگ‌های آلیاژ آلومینیوم است که به وضوح با مدل‌های پیشین متفاوت است.

مقایسه فنی هیوندای النترا و تویوتا کرولا

مقایسه فنی هیوندای النترا و تویوتا کرولا
مقایسه فنی هیوندای النترا و تویوتا کرولا

از لحاظ سیستم فنی این دو خودرو ضعف‌ها و قدرت‌های بسیاری دارند که در این بخش به مقایسه هیوندای النترا و تویوتا کرولا در قسمت موتور و فنی خواهیم پرداخت:

هیوندای النترا 2017 در تیپ‌های متفاوتی روانه بازار شده است که می‌توان به هیوندای النترا اسپرت، SE، Ecco و Limited اشاره کرد. که در این بخش تیپ SE یا همان پایه را بررسی می‌کنیم. این مدل به سیستم پیشرانه 2 لیتری مجهز شده است همچنین حداکثر قدرت این خودروی پیشرو 147 اسب بخار است که در دور موتور 6200 در دقیقه به همچین قدرتی خواهد رسید. همچنین بیشینه گشتاور این خودرو 179 نیوتن متر است.

شتاب صفر تا 100 این خودرو 5/8 ثانیه است که برای این مدل در چنین رده‌ای زمان قابل توجهی است. اما از لحاظ مصرف سوخت و بنزین، این خودرو در هر 100 کیلومتر حدود 6/7 لیتر سوخت مصرف می‌کند و در ترافیک‌های شهری هر 100 کیلومتر معادل با 5/8 لیتر بنزین مصرف خواهد کرد.

و اما تویوتا کرولا 2017، این مدل دارای پیشرانه 8/1 لیتری است که در دور موتور 6000 در دقیقه به حداکثر قدرت 132 اسب بخار می‌رسد. بیشیه گشتاور این مدل 170 نیوتن متر است. همچنین شتاب صفر تا 100 آن 5/10 ثانیه است که نسبتا زمان طولانی‌تری است. این مدل از دیفرانسیل جلو برخوردار است و گیربکس آن مدل CVT است. همچنین بیشترین سرعت این خودرو 178 کیلومتر بر ساعت است.

مصرف سوخت این خودرو در جاده‌های شهری به ازای هر 100 کیلومتر نزدیک به 12 لیتر است و در جاده‌های خارج از شهر مصرف بنزین آن به ازای هر 100 کیلومتر به 3/15 لیتر می‌رسد. با یک نگاه سطحی به مقایسه النترا و کرولا در بخش فنی می‌توان نتیجه گرفت که هیوندای النترا قدرت بیشتری در جاده دارد.

مدل خودرو                                       هیوندای النترا 2017 تویوتا کرولا 2017
پیشرانه 2 لیتری 8/1 لیتری
حجم موتور 1999 سی سی 1987 سی سی
حداکثر قدرت 6200/147 6000/132
حداکثر گشتاور 4500/179 4400/170
گیربکس 6 دنده 4 دنده – CVT 
مصرف سوخت (ترکیبی) 2/7 3/7
شتاب صفر تا 100 5/8 5/10
حداکثر سرعت 203 کیلومتر بر ساعت 178 کیلومتر بر ساعت

مقایسه هیوندای النترا و تویوتا کرولا در آپشن و امکانات رفاهی:

مقایسه اپشن های رفاهی النترا و کرولا
مقایسه اپشن های رفاهی النترا و کرولا

همان طور که پیش‌تر به آن اشاره کردیم هیوندای النترا SE 2017 دارای یک صفحه نمایش 7 اینچی در داخل خودرو است که البته اندازه این صفحه نمایش با توجه به تیپ ماشین متفاوت است. از آپشن‌های این مدل می‌توان به صندوق عقب با بازکننده خودکار اشاره کرد، همچنین این مدل دارای سنسور باران می‌باشد، یکی دیگر از امکانات این خودرو داشتن سانروف است.

یکی از آپشن‌های هیجان انگیز برای این مدل صندلی‌هایی با سیستم خنک کننده و حرارتی است. همچنین صندلی‌ها کاملا برقی تنظیم می‌شوند  و نیز دارای سیستم حافظه هستند که می‌توانند حالت‌های تنظیم شده را در خود ذخیره کنند که تویوتا کرولا فاقد این آپشن می‌باشد. فرمان این خودرو از نوع تلسکوپی است و کاملا قابل تنظیم می‌باشد.

از آپشن‌های دیگر هیوندای النترا می‌توان به ورود و استارت خودرو بدون نیاز به سوییچ اشاره کرد. سیستم این خودرو دارای رابط کاربری AndroidAuto و AppleCar است و همچنین قابلیت اتصال با بلوتوث و USB را برای سرنشینان فراهم می‌کند.

تویوتا کرولا 2017 هم دارای آپشن‌های بسیاری است که می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

این خودرو مشابه به خودروی دیگر دارای حالت KeyLess است، یعنی بدون نیاز به سوییچ و فقط با زدن کلید استارت خودرو روشن می‌شود. همچنین تویوتا برای این مدل خود سانروف دو حالته به همراه یک سایه بان تعبیه کرده است. این مدل هم برای صندلی‌ها دارای سیستم تنظیم درجه حرارت می‌باشد اما فقط برای سرنشینان جلو این امکان وجود دارد.

همچنین این خودرو دارای سیستم مولتی مدیا Entune است که همراه با 6 اسپیکر قوی در داخل خودرو قرار گرفته است. این مدل همچنین دارای سیستم نوربالای خودکار و نیز تشخیص عابرین پیاده نیز می‌باشد. سیستم هوشمند این خودرو قابلیت دستورپذیری صوتی را داراست و همچنین برقرای تماس‌های صوتی را فراهم می‌کند. یکی از آپشن‌های مفید موجود در این خودرو سیستم کنترل باد تایرها می‌باشد که در صورت تنظیم نبودن به راننده هشدار خواهد داد.

تجهیزات هیوندای النترا 2017 تویوتا کرولا 2017
چراغ LED LED
سیستم

مولتی مدیا

Infinity Entune
صفحه

نمایش

7 اینچی 1/6 اینچی
رینگ  17 اینچی 16 اینچی
آینه دارای چراغ راهنما بر آینه های کناری دارای چراغ راهنما بر آینه های کناری
تهویه

مطبوع

تهویه دوگانه تهویه هوای اتوماتیک
صندلی برقی و دارای حسگر حرارتی و سیستم خنک کننده برقی و فاقد حافظه
شیشه سیستم ضد بخار ….
سیستم

هشدار دهنده

سیستم پایداری در لاین و خرج از خط عبور               خروج از خط عبور
سایر

امکانات 

سیستم هدایت هیوندای با تلفن همراه، cleanAir سیستم مسیریاب، آینه عقب کدرشونده خودکار

مقایسه ایمنی:

مقایسه ایمنی النترا و کرولا
مقایسه ایمنی النترا و کرولا

با توجه به آپشن‌هایی که در هر دوی این مدل‌ها فراهم شده است بدون شک ایمنی آن‌ها نیز تا جای ممکن تضمین شده است. برای مثال در تویوتا کرولا ساخت 2017 طراحان تمام تلاش خود را کرده‌اند که در صورت بروز تصادف و برخورد با موانع بتوان با کیسه‌های هوای تعبیه شده در قسمت‌های مختلف خودرو از آسیب جدی سرنشینان جلوگیری کنند. این مدل همچنین دارای سیستم توقف هوشمند یا SST Technology می‌باشد. همچنین تویوتا برای این مدل نیز سیستم Toyota Safety Sense را تعبیه کرده است که در واقع سیستم تشخیص عابرین پیاده است.

در مدل هیوندای النترا 2017 نیز آپشن‌های ایمنی بسیاری تعبیه شده است که در ادامه به تعدادی از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

این مدل دارای سیستم هوشمند تعادل خودرو و همچنین کنترل کشش می‌باشد، از طرفی دارای سیستم ترمز ضد قفل (ABS) نیز می‌باشد. این مدل همچنین دارای سیستم هوشمند HAC است که در واقع خودرو را در سراشیبی‌ها کنترل می‌کند. از دیگر آپشن‌های ایمنی این مدل می‌توان به سیستم نقاط کور، سنسور دید در جلو و عقب و همچنین سیستم هشدار دهنده باد تایرها اشاره کرد که ایمنی این خودرو را به مقدار زیادی افزایش داده‌اند.

تجهیزات هیوندای النترا 2017 تویوتا کرولا 2017
تجهیزات

ایمنی

سیستم HAC، هشداردهنده باد تایر، سنسور دید، سیستم نقاط کور سیستم نور بالا خودکار، سیستم تشخیص عابرین، سیستم توقف هوشمند
کیسه

هوا

برای سرنشینان جلو و عقب به همراه ایربگ زانو برای راننده برای سرنشینان جلو و عقب
سیستم

ترمز

ترمز ضد قفل و سیستم ترمز کمکی و توزیع الکترونیکی ترمز ترمز جلو دیسکی خنک شونده و عقب دیسکی معمولی

مقایسه النترا و کرولا در تجربه رانندگی:

مقایسه تجربه رانندگی هیوندای النترا و تویوتا کرولا
مقایسه تجربه رانندگی هیوندای النترا و تویوتا کرولا

از تجربه رانندگی با تویوتا کرولا 2017 می‌توان به این موضوع اشاره کرد که این خودرو بسیار مناسب برای رانندگی در جاده‌ها و مسیرهای شهری است و فرمان پذیری آن راحت و ایمن است همچنین نقاط کور موجود برای راننده نزدیک به صفر است که این قضیه پارک خودرو و همچنین دور زدن را بسیار آسان می‌کند.

با توجه به شتاب صفر تا 100 خودرو نباید انتظار یک ماشین تمام اسپرت را داشته باشید بلکه این مدل برای شما ایمنی و آرامش خاطر را به همراه خواهد داشت. شاید به عنوان یکی از ضعف‌های خودرو بتوان به فرمان پذیری آن در سرعت بالا اشاره کرد، همچنین این مدل در هنگام سبقت گرفتن کمی راننده را مردد می‌کند و ممکن است عملکرد خوبی از خود نشان ندهد.

[inbound_button font_size=”16″ color=”#d6d6d6″ text_color=”#000000″ icon=”check-square-o” url=”” width=”” target=”_blank”] لذت تجربه خرید بی دغدغه خودرو را با اولین و بزرگترین نمایشگاه انلاین خودرو کشور تجربه کنید[/inbound_button]

[inbound_button font_size=”17″ color=”#88b71e” text_color=”#ffffff” icon=”check-square-o” url=”https://https://www.hamrah-mechanic.com/cars-for-sale/” width=”” target=”_blank”] میخوام خودرو کارشناسی شده رو با بهترین قیمت بازار بخرم[/inbound_button]

[inbound_button font_size=”17″ color=”#0286ea” text_color=”#ffffff” icon=”check-square-o” url=”https://www.hamrah-mechanic.com/cars-for-sale/” width=”” target=”_blank”] میخوام بی دغدغه و بدون اتلاف وقت خودرو لوکس مد نظرم رو بخرم[/inbound_button]

در مقایسه هیوندای النترا و تویوتا کرولا باید بدانید که با هیوندای النترا 2017 می‌توانید شتاب صفر تا 100 را در کمتر از 10 ثانیه تجربه کنید که این قضیه هیجان نسبتا بالایی برای راننده به دنبال دارد، این ماشین به دلیل داشتن فرمان تمام برقی فرمان پذیری راحت و خوبی دارد و همچنین در سرعت‌های بالا نیز واکنش مناسبی از خود نشان می‌دهد همچنین به دلیل داشتن سیستم هوشمند کنترل و مدیریت تعادل ایمنی سرنشینان را در سرعت‌های نسبتا بالا هم فراهم می‌کند.

همچنین با تنظیم در مودهای رانندگی مختلف آپشن‌هایی مانند تعویض دنده دستی و شتاب گیری متفاوتی را در اختیار راننده قرار می‌دهد. باید بدانید که سیستم تعلیف و فنربندی این مدل از مزایا و نقاط قوت آن محسوب می‌شود که باعث شده از دیگران رقبای هم تراز خود پیشی بگیرد.

تحلیل شرایط بازار:

هیوندای النترا 2017
هیوندای النترا 2017

با توجه به امکاناتی که هیوندای برای این مدل خود فراهم کرده است کمی قیمت این مدل چالش برانگیز شده است که از لحاظ قیمتی می‌توان گفت که تویوتا بهتر عمل کرده است ولی از طرفی تعداد زیادی از آپشن‌ها و امکانات نیز حذف شده‌اند. در حال حاضر بر اساس آخرین بروز رسانی‌ها قیمت تویوتا از 250 تا 350 میلیون آغاز می‌شود و این قیمت برای رقیب همتای خود در محدوده 340 تا 365 میلیون قرار دارد.

نتیجه گیری مقایسه هیوندای النترا و تویوتا کرولا 2017

نتیجه گیری مقایسه هیوندای النترا و تویوتا کرولا

به طور کلی می‌توان برای هر دوی این مدل‌ها نقاط قوت و ضعفی را در نظر گرفت.

هیوندای النترا 2017:

نقاط قوت

بروز بودن تکنولوژی‌های مورد استفاده، آپشن‌های ایمنی بالا، قدرت سیستم تعلیق و فرمان پذیری قابل اطمینان.

نقاط ضعف

قیمت نسبتا بالا

تویوتا کرولا 2017:

نقاط قوت

قیمت مناسب، فضای داخلی جادار

نقاط ضعف

عملکرد ضعیف در جاده‌های خارجی، فرمان پذیری ضعیف

در نتیجه با توجه به بررسی‌های صورت گرفته و مقایسه هیوندای النترا و تویوتا کرولا از لحاظ مختلف مانند فنی، مصرف سوخت، قیمت، قدرت موتور و … هر کدام نقاط قوت و ضعفی را به همراه داشته‌اند که در پایان می‌توان گفت هیوندای النترا نقاط مثبت بیشتری نسبت به رقیب خود دارد پس گزینه مناسبی برای خرید است.

مقالات مرتبط:

مقایسه تویوتا کرولا و کیا سراتو

مقایسه هیوندای النترا و کیا سراتو

بررسی نسل های هیوندای النترا

معایب هیوندای النترا

مقایسه هیوندای النترا و میتسوبیشی لنسر

مقایسه هیوندای النترا و مزدا 3 جدید

مقایسه هیوندای النترا و هیوندای سوناتا 2018

میانگین امتیاز 4.3 / 5. تعداد رای: 3

اولین نفری باشید که به این مقاله رای میدهید.

عضویت
اطلاع از
امتیاز دهی
0 نظرات
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها