مقایسه هیوندای اکسنت و هیوندای النترا

فهرست مطالب


در این مقاله از سری مقالات مقایسه‌ای همراه مکانیک شما همراه گرامی مقایسه هیوندای النترا و هیوندای اکسنت را مطالعه می کنید که این مقایسه میان مواردی همچون مشخصات فنی ، اپشن های رفاهی و .. انجام شده است.

سالهاست که خودروهای شرکت هیوندای در خیابان های ایران نام درخشانی را برای خود به جای گذاشته اند. مدلهای مختلف هیوندای همه و همه سابقه خوبی در ذهن مشتریان ایرانی داشته  و در سالهای اخیر با ورود هیوندای سوناتا ، آزرا ، جنسیس و خودروهای مشابه آن از شرکت هیوندای ، نام هیوندای با محصولات لوکس در ذهن مشتریان پیوند خورده است. امروزه خودروهای هیوندایی در ذهن مشتریان در کنار خودروهای اروپایی مانند مرسدس بنز و بی ام دبلیو جای گرفته است. این خودرو ها علاوه بر زیبایی، استهلاک پایین و عمر بالا، امکانات و آپشن های زیاد، بازار دست دوم خوبی را نیز برای خود فراهم کرده اند.

مقایسه هیوندای النترا و هیوندای اکسنت از نظر طراحی

دو مورد از این خودرو های محبوب را می توان خودروی هیوندای اکسنت و هیوندای الانترا دانست. این دو خودرو اگرچه بسیار شبیه به هم به نظر می رسند اما تفاوت‌های اندکی نیز با هم دارند. برای بررسی جزئی‌تر بهتر است بخش های مختلف این دو  خودرو را به دقت با هم بررسی کنیم.

مقایسه هیوندای النترا و هیوندای اکسنت از نظر طراحی

مقایسه هیوندای النترا و هیوندای اکسنت از نظر طراحی

در طراحی خارجی این دو خودرو شباهت های بسیار زیاد و آشکاری وجود دارد و این مساله هم خانواده بودن این دو خودرو را به خوبی مشخص می نماید. ولی از تفاوت‌های آن ها نیز نمی توان گذشت. چراغ های جلوی هیوندایی النترا به وضوح بزرگتر از هیوندای اکسنت میباشد. این بزرگتر بودن همچنین در گلگیر ها، درب های خودرو و چرخ های النترا نیز دیده می شود. به طور کلی می‌توان گفت که هیوندای النترا برادر بزرگتر هیوندای اکسنت در طراحی ست.

اگر درب خودرو را باز کنیم  و سری به داخل کابین این دو خود را بزنیم دامنه شباهت ها تا داخل خود را نیز ادامه یافته است. اما تفاوت این دو خودرو در اینجاست که در هیوندای النترا با فضای اندکی بزرگتر در داخل کابین و طراحی به روز تر و زیباتر در داشبورد و دکمه ها و ادوات آن روبرو خواهیم شد. همچنین صفحه نمایشگر بزرگ در میانه داشبورد هیوندای النترا خودنمایی می کند که در هیوندای اکسنت وجود ندارد.

هیوندای اکسنت
کابین هیوندای اکسنت

در مورد فضای باز جلوی پای سرنشینان عقب نیز بایستی گفت که هیوندای النترا برای یک خانواده بزرگسال نیز مناسب است اما هیوندای اکسنت را میتوان برای یک خانواده با فرزندان کوچک مناسب دانست. و ممکن است در سفرهای برون شهری اندکی برای شما کم جا باشد.

مقایسه هیوندای النترا و هیوندای اکسنت از دید فنی

مقایسه هیوندای النترا و هیوندای اکسنت از دید فنی
موتور هیوندای اکسنت

پیشرانه هیوندای النترا یک موتور ۴ سیلندر خطی ۱۶ سوپاپ با حجم ۱۸۰۰ سی سی بوده که در مقایسه با هیوندای اکسنت با موتور ۴ سیلندر خطی ۱۶ سوپاپ با حجم ۱۶۰۰ سی سی قوی تر به نظر می رسد. موتور هیوندای النترا قادر به تولید نیروی برابر با ١۴۵ اسب بخار می باشد در حالی که در هیوندای اکسنت نیروی تولیدی توسط پیشرانه موتور ۱۳۷ اسب بخار خواهد بود.

مقایسه هیوندای النترا و هیوندای اکسنت از دید فنی
موتور هیوندای النترا

مصرف سوخت هیوندای النترا سه دهم لیتر کمتر از هیوندای اکسنت بوده که دلیل آن را می توان خودروی بزرگ تر و پرقدرت تر آن دانست. در بخش انتقال قدرت هیوندای النترا به وضوح قوی تر از هیوندای اکسنت است چرا که در هیوندای النترا از گیربکس ۶ سرعته اتوماتیک و در هیوندای اکسنت از گیربکس ۴ سرعته اتوماتیک استفاده شده است. ماکسیموم سرعت در هیوندای النترا ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت و در هیوندای اکسنت ۱۸۵ کیلومتر بر ساعت خواهد بود.

 مشخصات

هیوندای النترا

هیوندای اکسنت

حجم موتور

1800 سی سی

1600 سی سی

موتور

4 سیلندر خطی 16 سوپاپ

4 سیلندر خطی 16 سوپاپ

حداکثر قدرت

148 اسب بخار

128 اسب بخار

جعبه دنده

اتوماتیک 6 سرعته

اتوماتیک 4 سرعته

شتاب 0 تا 100

10.2 ثانیه

11.5 ثانیه

حداکثر سرعت

200 کیلومتر برساعت

185 کیلومتر برساعت

مصرف سوخت ترکیبی

6.4 لیتر در صد کیلومتر

6.8 لیتر در صد کیلومتر

حجم باک

48 لیتر

43 لیتر

استناندارد آلایندگی

یورو 5

یورو 5

مقایسه آپشن ها

مقایسه هیوندای النترا و هیوندای اکسنت از نظر امکانات و آپشن ها

اگر به مقایسه هیوندای النترا و هیوندای اکسنت از نظر امکانات و آپشن ها بپردازیم قطعا باز هم به این نتیجه خواهیم رسید که این دو خودرو مانند دو برادر هستند فقط با این نکته که النترا را می توان برادر بزرگتر دانست و از آپشن هایی کمی بیشتر از اکسنت برخوردار است . در ادامه به بررسی جزئی تر این امکانات می پردازیم .

تجهیزات

هیوندای النترا

هیوندای اکسنت

چراغ

مه شکن جلو- چراغ های مخصوص روز (روش و خاموش شدن اتومات چراغ ها سفارشی)

مه شکن جلو

سیستمهای مولتی مدیا

رادیو ‌CD با 6 بلندگو / BSU-XUA-AMW/3PM/DC / بلوتوث 

رادیو با 6 بلندگو / CD/MP3 / WMA-AUX-USB / بلوتوث

صفحه نمایش

نمایشگر 7 اینچی سفارشی با نویگیشن / دوربین عقب سفارشی

–          

رینگ ها

15 اینچ آلومینیومی

14 اینچ آلومینیومی

آینه

آینه های تاشوی برقی با گرمکن

آینه های تاشوی برقی با گرمکن

تهویه مطبوع

دستی (اتومات سفرشی)

دستی

صندلی

صندلی برقی راننده / روکش چرمی سفارشی / کمربندهای پیش کشنده / گرمکن صندلی های جلو و عقب سفارشی

روکش چرمی سفارشی / کمربندهای پیش کشنده

شیشه

سقف پانوراما و سانروف سفارشی

بالابرها ی جلو و عقب برقی – سانروف سفارشی

سیستم های هشدار دهنده

دوربین عقب سفارشی

–          

سایر امکانات 

کیسه های هوا راننده / سرنشین / پرده ای / جانبی جلو –  کامپیوتر سفر / کروز کنترل- قفل مرکزی / ریموت کنترل / ورود بدون کلید / ایموبیلایزر پیشرانه- فرمان (با نیروی کمکی) برقی با تنظیم ارتفاع / دکمه های کنترل سیستم صوتی روی فرمان

کیسه های هوا راننده / سرنشین / پرده ای / جانبی جلو –EBD-VSM-ESC-TCS-ABS-OCS– کامپیوتر سفر (کروز کنترل و سیستم کمکی حرکت در سربالایی سفارشی) – قفل مرکزی / ریموت کنترل / ورود بدون کلید / ایموبلایزر پیشرانه   فرمان (با نیروی کمکی) برقی با تنظیم ارتفاع / دکمه های کنترل سیستم صوتی روی فرمان

مقایسه ایمنی

مقایسه ایمنی

 

هیوندای اکسنت در تست تصادف از بنیاد ایمنی بزرگراه های آمریکا موفق به کسب 4 ستاره از 5 ستاره گردید.اما خودروی هیوندای النترا توانست بیشترین امتیاز یعین تعداد 5 ستاره را از این موسسه دریافت نماید . که در این مرحله النترا را یک پله بالاتر قرار می دهد .

در مقایسه هیوندای النترا و هیوندای اکسنت از لحاظ تجهیزات ایمنی بایستی گفت که متأسفانه هیچ یک از این دو خودرو از تجهیزات ایمنی مدرن و به روز که در رده های مشابه خودروسازهای دیگر دنیا موجود است استفاده نمی‌کنند. در هیچ کدام از این دو خودرو خبری از سیستم تشخیص نقطه کور،  سیستم سیستم هشدار برخورد از جلو با اجسام ثابت ، انسان و حیوان،  سیستم هشدار خروج از خط جاده،  سیستم هشدار وجود خودرو در پشت سر نیست.

این شرکت در مورد خودرو هیوندا النترا و هیوندای اکسنت تنها به تجهیزات ابتدایی مانند کیسه های هوا سیستم ترمز ضد قفل، سیستم های کنترل کشش و حفظ پایداری الکترونیکی بسنده کرده است. در ضمن نداشتن دوربین دنده عقب در هیوندای اکسنت یک ضعفف نسبت به هم رده ای خود یعنی هیوندای النترا قلمداد می شود. در کل می‌توان گفت که این دو خودرو نسبت به خودروهای تولید داخل خودروهای مجهز تری محسوب  شده ولی در برابر رقبای خارجی خود ضعیف تر هستند.

تجربه رانندگی بهتر در کدام یک اتفاق می افتد؟

مقایسه هیوندای النترا و هیوندای اکسنت

در مورد مقایسه هیوندای النترا و هیوندای اکسنت از لحاظ تجربه رانندگی بایستی گفت تقریباً تجربه مشابهی در رانندگی بین دو خودرو وجود دارد و چندان تفاوتی مشاهده نخواهید کرد. حس رانندگی هر دو خودرو بسیار مشابه بوده و هیچ کدام لذت رانندگی را به شما انتقال نخواهد داد. هر دو خودرو از لحاظ نرم بودن در جاده های درون شهری و برون شهری تقریباً یکسان عمل می‌کند.

یکی از تفاوت هایی که در بین هیوندای النترا هیوندا اکسنت مشهود است صدای موتور در خودروی هیوندای اکسنت در هنگام شتاب گیری است که به دلیل ضعیف تر بودن پیشرانه طبیعی می باشد. یک نکته دیگر در خودروی هیوندای اکسنت جالب توجه است و آن این که با وجود تفاوت کیفیت متریال استفاده شده در کابین اکسنت نسبت به النترا باز هم تجربه لذت بخشی از سواری در این سدان سایز کوچک خواهید داشت.

خرید منطقی‌تر کدام است؟

خرید منطقی‌تر کدام است؟

با توجه به بررسی هایی که در بالا صورت گرفت خرید هیوندای النترا از لحاظ امکانات و تجهیزات می‌تواند خرید منطقی تری باشد ولی مسئله تفاوت قیمتی بین دو خودروی هیوندای النترا و هیوندای اکسنت است. ممکن است این تفاوت قیمت برای شما چندان صرفه اقتصادی نداشته باشد.

کدام خودرو مناسب خرید ما میباشد؟

در پاسخ به این سوال باید گفت اگر تفاوت قیمت بین هیوندای النترا و هیوندای اکسنت برای شما چندان اهمیت ندارد شاید به جرات بتوان گفت که هیوندای النترا خودروی به روز تر و بهتری نسبت به هیوندای اکسنت می باشد ولی برخی افراد معتقدند تفاوت چندان محسوسی بین این دو خودروی هم رده وجود ندارد و بنابراین تفاوت قیمت بین آنها نیز ارزش پرداخت نخواهد داشت.

تفاوت بین هیوندای النترا و هیوندای اکسنت

اگر اهل سفر و گشت و گذار هستید به طور قطع خودروی هیوندای النترا خودروی راحت تری از لحاظ فضای داخلی کابین بوده همچنین قابلیت مسیریابی با استفاده از صفحه نمایشگر جلوی داشبورد خودرو برای شما فراهم خواهد بود. موتور پرقدرت در هیوندای النترا نسبت به هیوندای اکسنت نیز به احتمال زیاد در مسیر های برون شهری برای شما بهتر خواهد بود.

مطالعه مقالات مرتبط زیر را از دست ندهید

مقایسه رنو سیمبل و هیوندای النترا

بررسی تمام نسل های هیوندای النترا

مقایسه هیوندای اکسنت و چری آریزو 6

مقایسه کیا سراتو و هیوندای اکسنت ، نبرد دو هموطن در زمین ایران

چرا هیوندای النترا بخریم

مقایسه تویوتا پریوس و هیوندای النترا 2017

معایب هیوندای النترا

بررسی تمام نسل های هیوندای النترا

عضویت در خبرنامه
عضویت
اطلاع از
امتیاز دهی
1 دیدگاه
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها
علی
1402-11-07 09:39
امتیاز دهی :
     

آپشنهای اکسنتو اشتباه نوشتید
هم دوربین عقب داره درهمه مدلها
هم تهویه اتوماتیک و ای اس پی در مدلهای بلو داره.