Image default
مقایسه خودروها

مقایسه رنو داستر و پژو 2008

مقایسه رنو داستر و پژو 2008 حکایتی از خودروهای فرانسوی است که از محبوبیت زیادی در بین ایرانیان برخوردار هستند. دو خودروی موفق رنو داستر و پژو 2008، که یکی نیمه شاسی و دیگری شاسی بلند است، محبوبیت بسیاری را در بین ایرانیان بدست آورده است که در این مقاله  از مجله خودرو همراه مکانیک قصد داریم به بررسی و مقایسه این دو بپردازیم. در ادامه با همراه مکانیک همراه باشید.

مقایسه طراحی و موفقیت پژو 2008

طراحی خارجی رنو داستر و پژو 2008

در مقایسه رنو داستر و پژو 2008 از نظر زیبایی، این پژو است که یک سر و گردن از رقیب هموطن خود بالاتر است. پژو 2008 از طراحی مدرنی بهره میبرد که به همین دلیل محبوبیت بسیاری را در بین مردم پیدا کرده است. اما رنو داستر از هیچ طراحی خاصی بهره نبرده و به همین دلیل برای مخاطبان دلنشین نیست. اولین قسمت از مقایسه رنو داستر و پژو 2008 برای بخش ظاهری، قسمت جلویی خودرو است. پژو 2008 از جلو پنجره مشبکی بهره میبرد که ظاهر پر جذبه ای به خودرو داده است. البته از چراغها و  مه شکنهای زیبای این خودرو نمیتوان گذر کرد که در عین خاص بودن جاگذاری بسیار مناسبی نیز برای ظاهر جلوی خودرو داشته است.

همین حالا اپلیکیشن همراه مکانیک رو نصب کن و از تغییر قیمت خودرو های خارجی اولین نفر با خبر شو.

اما رقیب هموطن پژو 2008، یعنی رنو داستر اگرچه اهمیت بسیاری به قسمت های مختلف خودرو کره است، اما برای بخش ظاهر خود هیچ تلاشی نکرده و ظاهر جذابی در قسمت جلویی ندارد. در قسمت جلویی رنو داستر، چراغ هایی به چشم میخورد که با ظاهر مربعی شکل خود ظاهری دارد که کاملا نشانگر شاسی بلند بودن آن است.

در نمای جانب هم به همین صورت است و پژو 2008 از طراحی بهتر و جذاب تری بهره مند است. البته رنو داستر بدون جذابیت هم نیست و با توجه به رینگ ها و آینه های بزرگ و خطهای روی کاپوت، همچنان در رقابت پویا و فعال است. این فقط ظاهر جلویی پژو 2008 نیست که در مقایسه با رقیب خود موفق تر است، بلکه با مقایسه ای ساده در قسمت پشتی نیز مشخص میشود که رنو داستر همچنان عقب تر از پژو 2008 است.

اگر قصد خرید رنو داستر یا پژو 2008 را دارید مطالعه مقالات زیر را از دست ندهید:

مقایسه پژو 2008 و سانگ یانگ تیوولی

مقایسه پژو 2008 و سایپا سراتو آپشنال

مقایسه رنو ساندرو و رنو داستر

مقایسه رنو کپچر و رنو داستر

یکی از بدترین قسمتهای طراحی رنو داستر، چراغ های عقب این خودرو است که ظاهری خشک و بی روح را به این شاسی بلند القا کرده است. در مقابل، پژو 2008 از چراغهای 3 خط پژو که در اکثر پژوها موجود است بهره می برد.

طراحی داخلی، پر از نقاط قوت و ضعف

فضای داخلی داستر
فضای داخلی داستر

برای طراحی داخلی با دو مسئله برخورد خواهیم کرد: یکی راحتی افراد سرنشین و بزرگتر بودن کابین و دیگری زیبایی داخل خودرو. داخل کابین رنو داستر به مراتب بزرگتر از پژو 2008 است. داستر فرانسوی با توجه به ابعاد خود، بهترین گزینه برای مسافرت خانوادگی است و پژو 2008 با توجه به شاسی بلند بودن خود فضای مناسبی به سرنشینان نخواهد داد.

فضای داخلی پژو 2008
فضای داخلی پژو 2008

اما قسمت دیگر مقایسه رنو داستر و پژو 2008 برای بخش طراحی داخلی، ظاهر داخل خودروها است. قاعدتا برنده این جدال در این بخش پژو 2008 است. رنو داستر از طراحی ساده ای بهره می برد که نقطه ضعف آن نیز داشبورد خودرو است. در نقطه مقابل طراحی داشبورد پژو 2008 نقطه قوت این خودرو است و این برتری در طراحی داخلی درب ها و سایر بخشهای داخلی خودرو نیز وجود دارد.

کلیک کن و بی دغدغه با کمک همراه مکانیک پژو 2008 بخر

مقایسه فنی، هر دو برابر، هر دو پیروز و هردو بازنده

مقایسه فنی
مقایسه فنی

موتور پژو 2008، نقطه قوت آن است. موتور این خودرو یکی از معروف ترین موتورهای بازار خودرو است. موتور نماینده پژو 1.6 لیتری است و مجهز به توربوشارژ با کد   THP 165 است. در مقابل رنو داستر هم از موتور قدرتمند 2 لیتری بهره میبرد که با توان 135 اسب بخار، عملکرد مثبتی از خود نشان داده است؛ در ادامه با همراه مکانیک همراه باشید تا در جدول تهیه شده به مقایسه رنو داستر و پژو 2008 از لحاظ فنی و موتوری بپردازیم :

مدل خودرورنو داسترپژو 2008
پیشرانه4 سیلندر 16 سوپاپPSA  4 سیلندر توربوشارژ
حجم موتور2 لیتر1.6 لیتر
حداکثر قدرت135 اسب بخار165 اسب بخار
حداکثر گشتاور195 نیوتون متر240 نیوتون متر
گیربکس4 سرعت اتوماتیک6 سرعته اتوماتیک تیپ ترونیک
مصرف سوخت (ترکیبی)7.5 لیتر در صد کیلومتر6.8 لیتر در صد کیلومتر
شتاب صفر تا 10010.7 ثانیه8.5 ثانیه

همانطور که مشاهده کردید هر دو خودرو از توان بالایی در بخش فنی بهره مند هستند و نمی توان برنده ای برای مقایسه رنو داستر و پژو 2008 از لحاظ موتوری و فنی اعلام کرد. هر کدام با توجه به کاربردشان مناسب هستند و برتری یکی نشان دهنده ضعیف بودن رقیب نیست. به طور مثال مصرف سوخت پژو 2008 کمتر از رقیب خود است اما با توجه به ابعاد بزرگ رنو داستر،اتفاقا این حجم مصرف سوخت عالی و بینظیر در این ابعاد محسوب میشود. پژو 2008 به عنوان یک کراس اوور اسپرت هم بسیار موفق بوده است و نقاط ضعف کمی در این بخش از آن دیده میشود. در کل میتوان گفت رنو داستر به عنوان یک شاسی بلند در بخش فنی موفق بوده است و رقیب خود نیز به عنوان یک کراس اور اسپرت، رضایت مشتری را برای بخش موتوری و فنی کسب خواهد کرد.

مقایسه آپشنها و امکانات رفاهی، دو بازنده

آپشنهای پژو 2008
آپشنهای پژو 2008

در مقایسه رنو داستر و پژو 2008 برای بخش امکانات رفاهی و آپشن ها متاسفانه باید بگوییم هیچکدام موفق نبوده اند و حتی در بین هم قیمتی های خود هم کاملا عقب تر هستند و در این بخش هردو بازنده هستند. البته پژو 2008 از آپشن و امکانات رفاهی بیشتری بهره مند است اما خودروهایی که وارد بازار ایران میشود از امکانات رفاهی کمتری برخوردار هستند. حال برای راحتی شما، همراه مکانیک جدولی تهیه کرده است که در آن به مقایسه رنو داستر و پژو 2008 از نظر آپشن ها پرداخته است:

کلیک کن و ببین خرید خودرو از بزرگترین نمایشگاه خودرو انلاین کشور اونم کارشناسی شده چه مزیت هایی داره مطمئن باش خیلی جذابه!!!

تجهیزاترنو داسترپژو 2008
چراغهادیلایت، مه شکن جلو و عقب3D، چراغهای عقب LED، چراغهای جلوی اتوماتیک
سیستمهای مولتی مدیاقابلیت اتصال به USB و بلوتوثقابلیت اتصال به USB و بلوتوث، 6 بلندگو
صفحه نمایش7 اینچی لمسی7 اینچی لمسی
رینگ ها16 اینچی فولادی17 اینچی آلومینیومی
آینهآینه های جانبی راهنما دارآینه های جانبی راهنما دار
تهویه مطبوعکنترل دستیدو منطقهای خودکار
صندلیصندلی عقب تاشو، تنظیم ارتفاع صندلی راننده
شیشهبرقیبرقی
سیستم های هشدار دهندهایموبیلایزر، سنسور دنده عقب، دوربین دنده عقب، سنسور کاهش باد لاستیکسنسور دنده عقب، دوربین دنده عقب، سنسور کاهش باد لاستیک
سایر امکاناتکروز کنترلسقف نیمه پانورامیک، کروز کنترل

همانطور که مشاهده کردید، با توجه به قیمت زیاد این دو خودرو و وجود رقبایی با امکانات بسیار بیشتر، هر دو این دو خودروها دو در این قسمت ناموفق ظاهر شده اند. متاسفانه خودروهایی که وارد بازار ایران میشوند برای کاهش هزینه ها، از آپشنها و امکانات رفاهیشان کاسته شده و این مسئله باعث شده هر دو خودرو در یک سطح باشند.

مقایسه ایمنی، پژو و مدال طلا

پژو 2008

مقایسه رنو داستر و پژو 2008 مقایسه ای که هردو خودروهایی موفق در بخش ایمنی بوده اند و به اصطلاح امتحان خود را به خوبی پس داده اند. البته اگر بخواهیم بررسی و مقایسه ریز بینانه‌ای داشته باشیم، پژو 2008 تا حدی بهتر از رنو داستر در بخش ایمنی ظاهر شده است.

لازم به ذکر است این خودروی اسپرت پژو توانسته است 5 ستاره از 5 ستاره موجود در تست ایمنی موسسه یورو انکپ را کسب نماید. البته این 5 ستاره فقط برای بدنه محکم پژو نبوده است و با توجه به امکانات رفاهی موجود در این خودرو، اعتماد خوبی را برای شما فراهم خواهد کرد. اما رنو داستر، رقیب پژو 2008 توانسته است 3 ستاره از 5 ستاره موجود در تستهای ایمنی استاندارد اروپا را کسب کند که عملکرد خوبی محسوب نمیشود.

اگر نیاز به پول نقد دارید و می‌خواهید فورا ماشین خود را بفروشید اینجا کلیک کنید

لازم به ذکر است که این خودرو برای حفظ جان و امنیت سرنشینان بی نظیر است و تنها برای حفظ جان عابر پیاده 2 ستاره بعدی را کسب نکرده است. در ادامه جدولی تهیه شده است که با مشاهده آن میتوانید به مقایسه رنو داستر و پژو 2008 از لحاظ ایمنی بپردازید :

تجهیزاترنو داسترپژو 2008
تجهیزات ایمنی و حفاظتیسیستم ضد سرقت، TCSسیستم کنترل پایداری الکترونیکی، کنترل کشش، کمک ترمز اضطراری، سیستم توزیع ترمز الکترونیکی
کیسه هوا2 عدد برای راننده و سرنشین جلو6 کیسه هوا
سیستم ترمزABS، EBDABS، EBD، EBA، ESP

مقایسه تجربه رانندگی، رنو داستر و اولین پیروزی

رنو داستر

مقایسه رنو داستر و پژو 2008 در قسمت تجربه رانندگی اولین فرقی که در دو خودرو دیده میشود صندلی این دو است. با توجه به راحتی بیشتر راننده در صندلی رنو داستر، رانندگی لذت بخش تری نیز برای راننده درپی خواهد داشت. البته اگر این دو خودرو را در بازار کشورهای دیگر مقایسه کنیم شاید این پژو 2008 باشد که موفق تر ظاهر شود اما با توجه به کاهش آپشن ها و مخصوصا کیفیت کمتر صندلی این خودرو در بازار ایران، این رنو داستر است که موفق تر است. رنو داستر با توجه به شاسی بلند بودن خود در بین رقبای خود نیز عملکرد بهتری داشته است و برخلاف اکثر رقبا، رنو داستر کاملا حس یک شاسی بلند را به راننده القا خواهد کرد.

تحلیل شرایط بازار

داستر
داستر

رنو داستر دیگر در بازار ایران فعالیتی ندارد و با توجه به خروج رنو از بازار ایران و این مسئله که پژو 2008 همچنان در ایران تولید میشود و امکان  دسترسی بیشتری به قطعات این خودرو وجود دارد، بنابراین خرید پژو 2008 بی دردسر تر از داستر است.

پژو 2008
پژو 2008

کلیک کن و عضو کانال تلگرام همراه مکانیک شو تا فیلم های جذاب خودرو مورد نظرت رو ببینی

جمع بندی

با همراه مکانیک همراه بودید تا به مقایسه رنو داستر و پژو 2008 پرداختیم. هردو خودرو پر از نقاط قوت بودند و در مقابل تعدادی نقطه ضعف نیز داشته اند؛ البته اگر بخواهیم جمع بندی داشته باشیم هردو خودرو موفق بوده اند و می توان گفت که اگر خودرویی اسپرت مناسب و یا شاسی بلندی بی حاشیه و خانوادگی میخواهید، به ترتیب پژو 2008 و رنو داستر برای شما بهترین گزینه است البته اگر از امکانات رفاهی چشم پوشی کنید.

اگر قصد خرید خودرو فرانسوی را دارید مطالعه مقالات زیر را از دست ندهید

مقایسه پژو 2008 و نیسان جوک

مقایسه پژو 2008 و سیتروئن C3

مقایسه پژو 2008 و جک S5

مقایسه پژو 2008 و رنو کپچر

مقایسه داستر و هایما S7

مقایسه سوزوکی گرند ویتارا و رنو داستر

مقایسه رنو داستر و جک S5

مقایسه رنو داستر و رنو کپچر

مقایسه رنو داستر و چری تیگو 7

 

 

مطالب جدید

مقایسه پژو 207 با H30 کراس

هادی اشرف

مقایسه رنو تلیسمان و پژو 508 ، جنتلمن های فرانسوی در ایران

محمد رحیمیان

معرفی فیس‌لیفت رنو کولئوس مدل 2020

محمد رحیمیان

دیدگاه بگذارید

  اشتراک  
به من اطلاع بده
همراه مکانیک مطمئن بخرید، آسان بفروشید