مقایسه دانگ فنگ S30 و بسترن B30 ، B30 یا S30 مسئله این است

میانگین امتیاز 3 / 5. تعداد رای: 1

اولین نفری باشید که به این مقاله رای میدهید.

مقایسه بسترن b30 و دانگ فنگ s30 را می‌توان یکی از جنگ‌های جذاب در بازار میان‌رده دانست. لازم به ذکر است دو تا از محصولات پر استقبال بازار خودروی ایران را محصولات شرکت دانگ و شرکت فاو تشکیل می‌دهند. دانگ فنگ s۳۰ و بسترن b30 دو تا از خودروهایی هستند که سابقه حضور قبلی در بازار ایران را توسط هم‌خانواده‌های خود به جای گذاشته‌اند. در شرکت دانگ فنگ خودروی h۳۰ که به خودروی h۳۰ کراس نیز معروف است توسط شرکت خودرو سازی ایران خودرو به بازار عرضه شده‌است.

مطالعه مقالات زیر را از دست ندهید

تعویض پلاک خودرو

راهنمای خرید دست دوم

استعلام خلافی خودرو

همچنین خودروی بسترن b30 نیز توسط خودروی نسل قبل یعنی بسترن B50 تا حدودی به بازار شناسانده شده است. این دو شرکت خودروسازی را می‌توان از شرکت‌های پر استقبال بازار دانست که به دلیل معرفی خودروهایشان توسط شرکت‌های خودرو سازی ایرانی یعنی گروه صنعتی بهمن و شرکت خودروسازی ایران‌خودرو از پشتیبانی مناسبی نیز برخوردار هستند. در این مقاله از مجله تخصصی همراه مکانیک تصمیم داریم به بررسی و مقایسه بسترن b30 و دانگ فنگ s30با یکدیگر بپردازیم.

پیشینه شرکت خودروسازی دانگ فنگ

شرکت خودروسازی دانگ فنگ یک خودروسازی دولتی در کشور چین است که در حال حاضر در کنار شرکت‌هایی همچون چانگان فاو و ساواک به عنوان یکی از چهار سازنده بزرگ خودرو در این کشور مطرح گردیده است. شرکت دانگ فنگ در سال ۱۹۶۹ میلادی شروع به کار نمود. مانند بسیاری دیگر از  کمپانی‌های خودروسازی کشور چین این شرکت نیز در ابتدا اقدام به تولید و عرضه خودروهای تجاری مانند کامیونت‌ها می‌کرد که بعدها شرکت دانگ فنگ به عرصه خودروهای سواری نیز وارد شد.

 پیشینه شرکت خودروسازی فاو

شرکت خودروسازی فاو که در سال ۱۹۵۳ در ایالت چانگ چون چین تأسیس شد در حال حاضر یکی از چهار شرکت خودروسازی بزرگ چین است. فاو از شرکت‌های دولتی نیز به حساب می‌آید. شرکت خودروسازی فاو نیز مانند دیگر رقبای چینی در ابتدا تولید کننده خودروهای کشنده کامیونت کامیون‌های سبک و سنگین اتوبوس‌های شهری و بیابانی و… بود.

[inbound_button font_size=”17″ color=”#0286ea” text_color=”#ffffff” icon=”check-square-o” url=”https://t.me/officialhamrahmechanic” width=”” target=”_blank”]کلیک کن و عضو کانال تلگرام همراه مکانیک شو تا فیلم‌های جذاب خودرو مورد نظرت رو ببینی[/inbound_button]

شرکت خودروسازی فاو در سال‌های اخیر اقدام به تولید خودروهای سواری مختلف و متنوعی کرده و توانسته یکی از شرکت‌های موفقیت چین باشد خودروهای این مجموعه تولیدی توسط گروه صنعتی بهمن وارد بازار ایران شده‌اند و توانسته‌اند تجربه‌های موفقی را مانند خودروی بسترن b۵۰ و خودروی بسترن b30 در بازار ایران به ثبت برسانند.

مقایسه بسترن b30 و دانگ فنگ s30 از نظر طراحی

مقایسه بسترن b۳۰ و دانگ فنگ s۳۰

در بررسی و مقایسه بسترن b30 و دانگ فنگ s30 تصمیم گرفتیم از خودروی بسترن b30 شروع کنیم. این خودرو در نمای جلویی شاهد چراغ‌های بزرگ و کشیده و همچنین یک جلوپنجره نسبتاً بزرگ می‌باشد که لوگوی شرکت سازنده در میان آن به صورتی بسیار زیبا خودنمایی می‌کند. بزرگ بودن جلو پنجره و چراغ‌های جلوی این خودرو همچنین کشیده بودن آن باعث شده است تا ظاهری تهاجمی برای این خودرو ایجاد گردد. در میان این مجموعه بسیار زیبا از طراحی جلوی این خودرو چراغ‌های مه شکن میز در قسمت پایینی سپر تعبیه شدن که ظاهری زیبا را برای این خودرو ایجاد نموده‌اند.

[inbound_button font_size=”17″ color=”#88b71e” text_color=”#ffffff” icon=”check-square-o” url=”http://hamrah-mechanic.com/hm.apk” width=”” target=”_blank”] با کلیک روی این دکمه و نصب اپلیکیشن همراه مکانیک دیگه همیشه از قیمت خودروت آگاهی و کسی نمیتونه ازت کلاهبرداری کنه.[/inbound_button]

در قسمت جلویی طراحی این خودرو کاپوت نیز از خمه‌ای بسیار زیبایی برخوردار است و می‌توان گفت که قسمت جلوی خود را واقعاً از زیبایی خوبی بهره گرفته است. در قسمت کناری خودرو نیز زیبایی همچنان ادامه دارد و خم ها و خط‌های مناسبی بر روی درب خودرو قرار گرفته است. بایستی گفت که طراحی عقب خودرو دیگر آن‌چنان ویژه نیست؛ اما با سادگی خاصی که دارد همچنان می‌توان گفت که زیبایی مورد نظر را فراهم می‌نماید.

مقایسه بسترن b۳۰ و دانگ فنگ s۳۰

طراحی عقب این خودرو نیز به خصوص در مقایسه با رقیبش یعنی خودروی دانگ فنگ s۳۰ از برتری برخوردار است. در مقابل خودروی دانگ فنگ s۳۰ قرار دارد که در طراحی بسیار ضعیف‌تر از خودروی بسترن b30 عمل کرده است. طراحی جلوی خودروی دانگ فنگ s۳۰ از سادگی زیادی برخوردار است و آدم را یاد خودروی نسل قبلی این شرکت یعنی h30 می‌اندازد. می‌توان گفت که در مقایسه با خودروی بسترن b30 از زیبایی خاصی برخوردار نیست و تمامی المان ها به طور غیر حرفه‌ای در کنار همدیگر چیده شده‌اند.

[inbound_button font_size=”17″ color=”#88b71e” text_color=”#ffffff” icon=”check-square-o” url=”https://www.hamrah-mechanic.com/car-sell/” width=”” target=”_blank”] کلیک کن تا بدون اتلاف وقت و پاسخ گویی به تلفن ماشینت رو بصورت سفارشی بفروشی [/inbound_button]

در وضعیت طراحی این خودرو  هر چه به قسمت‌های عقب خودرو می‌رویم ساده‌تر و غیر زیباتر خواهد شد و می‌توان گفت که واقعاً در طراحی بیرونی خودروی دانگ فنگ s۳۰ اصلاً خوب عمل نشده است. وضعیت طراحی در این دو خودرو و مقایسه آن‌ها نیز باز به همین صورت است. داخل خودروی دانگ فنگ s۳۰ از سادگی بسیار زیادی برخوردار است .همچنین متریال نامناسب در ساخت بسیار مشخص بوده و در مقایسه با رقیب خود یعنی بسترن b30 از جایگاه بسیار پایین‌تری برخوردار خواهد بود.

مقایسه بسترن b30 و دانگ فنگ s30 از نظر فنی

مقایسه بسترن b۳۰ و دانگ فنگ s۳۰

برای مقایسه بسترن b30 و دانگ فنگ s30 در بخش فنی سری به مشخصات پیشرانه و جعب دنده زده ایم . پیشرانه استفاده شده بر روی خودروی بسترن بی سی یک پیشرانه ۴ سیلندر ۱۶۰۰ سی‌سی است که از محصولات رده خارج فولکس واگن می‌باشد. همچنین سیستم انتقال قدرت این خودرو را یک جعبه دنده ۶ سرعته خودکار ساخت شرکت آیسین ژاپن بر عهده دارد.

[inbound_button font_size=”17″ color=”#0286ea” text_color=”#ffffff” icon=”check-square-o” url=”https://www.hamrah-mechanic.com/cars-for-sale/” width=”” target=”_blank”] با یه کلیک میتونی هر نوع ماشینی رو چه صفر کیلومتر چه صد هزار کیلومتر از بزرگترین نمایشگاه خودرو آنلاین در کشور کارشناسی شده و با شرایط ویژه بخری!!![/inbound_button]

در مقابل پیشرانه خودروی دانگ فنگ s۳۰ موتور بسیار آشنای tu5 است که بر روی بسیاری از محصولات شرکت ایران خودرو استفاده شده است. انتقال قدرت را در این خودرو یک جعبه دنده چهار سرعته اتوماتیک از همان شرکت ژاپنی آیسین بر عهده گرفته است. به نظر می‌رسد در این قسمت نیز خودروی بسترن b30 می‌تواند از مزیت‌های رقابتی نسبت به رقیب خود برخوردار باشد.

مدل خودرو

بسترن B30

دانگ فنگ S30

پیشرانه

4 سیلندر 16 سوپاپه

4 سیلندر 16 سوپاپه

حجم موتور

1598 سی‌سی

1600 سی‌سی

حداکثر قدرت

107 اسب بخار در 5500 دور در دقیقه

105 اسب بخار در 5750 دور در دقیقه

حداکثر گشتاور

155 نیوتن متر در 3600 دور در دقیقه

142 نیوتن متر در 4000 دور در دقیقه

گیربکس

6 سرعته خودکار

4 سرعته خودکار

مصرف سوخت (ترکیبی)

6.7 لیتر در هر صد کیلومتر

7.04 لیتر در هر صد کیلومتر

شتاب صفر تا 100

14 ثانیه

12.5 ثانیه

حداکثر سرعت

 

180 کیلومتر در ساعت

مقایسه بسترن b30 و دانگ فنگ s30 از نظر آپشن

مقایسه بسترن b۳۰ و دانگ فنگ s۳۰

از آنجا که این دو خودرو از خودروهای رده متوسط چینی در بازار خودروی ایران هستند می‌توان گفت مقایسه بسترن b30 و دانگ فنگ s30 در بخش امکانات و آپشن ها، این دو خودرو نسبت به رده خود از وضعیت مناسبی برخوردار می‌باشد ولی در برخی از نکات در آپشن ها به این نتیجه خواهیم رسید که خودروی بسترن عملکرد بهتری را از خود به نمایش گذاشته است.

تجهیزات

بسترن B30

دانگ فنگ S30

چراغ

قابلیت تنظیم ارتفاع-چراغ‌های رشنایی روز-چراغ عقب‌های LED و سیستم خاموش و روشن شدن خودکار چراغ‌های اصلی

 

سیستم‌های مولتی مدیا

 

داراي پورت AUX ،USB و GPS، كارت SD و بلوتوث، 4عدد بلندگو و 2عدد تيوتر

صفحه نمایش

مجهز به صفحه نمایش لمسی به سیستم ناوبری فارسی

صفحه نمايشي لمسي 6.5 اينچي

رینگ ها

ینگ‍‌های اسپرت ۱۶ اینچ آلومینیوم

رينگ اسپرت آلومينيومي 15 اینچی

آینه

آینه های برقی-آینه بغل‌های راهنمادارا

هم‌رنگ بدنه

تهویه مطبوع

تهویه مطبوع دستی

تهویه مطبوع دستی

صندلی

 

صندلي چرمي كرم

شیشه

سانروف

 

سایر امکانات 

فرمان برقی-کروز کنترل – سیستم کنترل در سربالایی HAC – دوربین عقب

فرمان هيدروليكي، با قابليت تنظيم در 4 حالت و مجهز به کلیدهای كنترلي سيستم صوتي و بلوتوث (MFC )- تزئينات طرح متال

مقایسه ایمنی

در بخش مقایسه مقایسه بسترن b30 و دانگ فنگ s30 از نظر ایمنی بایستی گفت که خودروی بسترن b30 موفق شده ۵ ستاره ایمنی را از موسسه تست تصادفات چین دریافت نماید در صورتی که رقیب این خودرو یعنی دانگ فنگ s۳۰ تنها توانسته سه ستاره ایمنی را از این موسسه دریافت نماید. در بخش تجهیزات ایمنی نیز خواهیم دید که خودروی بسترن از تجهیزات بهتری در سیستم‌های ترمز و همچنین تعداد بیشتری کیسه هوا برخوردار است که می‌تواند ایمنی بیشتری را برای راننده و سرنشینان فراهم نماید.

تجهیزات

بسترن B30

دانگ فنگ S30

تجهیزات ایمنی و حفاظتی

سیستم باز شدن درب‌ها بعد از وقوع تصادف- ریموت کنترل مجهز به بازکن صندوق عقب-سامانه‌ی نگه‌دارنده‌ی خودرو در شیب (HHC)

 

کیسه هوا

کیسه هوا برای سرنشینان جلو

راننده و سرنشين جلو

سیستم ترمز

ترمز دیسکی مجهز به سیستم‌های ترمزهای ضد قفل (ABS)، توزیع الکترونیکی فشار ترمز (EBD)، ترمز کمکی (BA)، فناوری کنترل پایداری (ESP)، سیستم کنترل کشش (TCS) 

ترمز جلو ديسكي با سيستم خنك شونده، ترمز عقب ديسكي توپر، سيستم ترمز ضد قفل با سيستم توزيع الكترونيكي نيرو(ABS+EBD)

تجربه رانندگی

مقایسه بسترن b۳۰ و دانگ فنگ s۳۰

در تجربه رانندگی با این دو خودرو بایستی گفت که بسترن  b30 از راحتی و احساس رضایت بیشتری برخوردار است چرا که متریال استفاده شده در این خودرو باعث می‌شود تا ذهنیت بسیار مناسب و احساس لذت بیشتری را از داخل این خودرو و سفرهای طولانی مدت با خود را داشته باشید.

[inbound_button font_size=”17″ color=”#0286ea” text_color=”#ffffff” icon=”check-square-o” url=”https://www.hamrah-mechanic.com/quick-car-sell/” width=”” target=”_blank”] تنها با یک کلیک میتونی تا 30 دقیقه بعد خودروت رو با طرح فروش فوری همراه مکانیک به پول نقد تبدیل کنی[/inbound_button]

همچنین نرمی این خود را به خاطر سیستم تعلیق بهترش نسبت به رقیب به خود یعنی خودروی دانگ فنگ بسیار مناسب‌تر بوده و می‌تواند برای شما یک مزیت رقابتی ایجاد کند تا تصمیم خود را مبنی بر انتخاب خودروی بسترن b30 نسبت به خودروی دانگ فنگ قطعی نمایید.

تحلیل بازار

مقایسه بسترن b۳۰ و دانگ فنگ s۳۰

با توجه به شرایط نابسامان و احتمال جنگ التهابات خاصی در بازار خودرو دیده می‌شود این التهابات می‌تواند یک بار قیمت خودروها را افزایش دهد و یا برعکس رو به کاهش داشته باشد. آنچه با توجه به سابقه پیشینه قیمت‌های داخلی بازار ایران مشخص است کاهش قیمت امری تقریباً غیر ممکن به نظر می رسد و در صورتی که قصد خرید خودرو دارید خرید هر نوع خودرویی می تواند اقدامی درست قلمداد گردد خودروهای بررسی شده در این اقاله یعنی خودروی بسترن b30 و دانگ فنگ s۳۰ هر دو از خودروهای خارجی هستند که می تواند با توجه به شناور بودن  و نوسانات نرخ ارز رشد قیمتی را تجربه نماید.

جمع بندی

مقایسه بسترن b۳۰ و دانگ فنگ s۳۰

از لحاظ شرایط و امکانات قرار گرفته بر روی هر دو خودرو می‌توان گفت که هر دو گزینه های مناسب خرید هستند ولی در صورتی که می‌خواهید از یک خودروی بروز تر و پر آپشن طرح برخوردار شوید به نظر می رسد خودروی بسترن بی سی گزینه بسیار مناسبی باشد همچنین این خودرو با توجه به پشتیبانی قوی شرکت توزیع کننده نیز می تواند جزوه گزینه های خرید بسیار مناسب برای شما قرار گیرد.

مطالعه مقالات مرتبط زیر را از دست ندهید

میانگین امتیاز 3 / 5. تعداد رای: 1

اولین نفری باشید که به این مقاله رای میدهید.

عضویت
اطلاع از
امتیاز دهی
1 دیدگاه
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها