مقایسه رنو تلیسمان و تویوتا کمری 2016

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

مقایسه رنو تلیسمان و تویوتا کمری 2016 موضوع مورد بررسی در این مقاله از مجله خودرو همراه مکانیک است.در این مقاله ویژگی‌های فنی و آپشن های رفاهی دو خودرو بررسی خواهند شد.اگر قصد خرید یکی از این دو خودرو را دارید مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

معرفی رنو تلیسمان و تویوتا کمری 2016

مقایسه رنو تلیسمان و تویوتا کمری 2016 را با معرفی این دو خودرو شرقی و غربی اغاز می‌کنیم.

همین حالا اپلیکیشن همراه مکانیک رو نصب کن و از تغییر قیمت خودرو های وارداتی اولین نفر با خبر شو.

معرفی رنو تلیسمان

رنو تلیسمان خودرویی عالی است که برای تولید آن، ماه‌ها فکر و انرژی توسط کارشناسان رنو صرف شده است که در نهایت مزد تلاش خود را دریافت کرده اند. رنو تلیسمان به قدری زیبا و قدرتمند در بازارهای تمامی دنیا ظاهر شده است که شرکت فرانسوی تولید کننده آن با این شاهکار به جنگ برندهای بزرگ دنیا رفته است.

اگر قصد خرید هر یک از دو خودرو مطرح شده در این مقاله را دارید مطالعه مقالات زیر را از دست ندهید:

معایب رنو تلیسمان 

مشخصات رنو تلیسمان را بدانید

پرفروش ترین خودروهای تویوتا 

معرفی تویوتا کمری 2016

از طرفی دیگر تویوتا کمری سال ۲۰۱۶ با تغییرات بزرگ خود، سعی بر این داشته که علاوه بر حفظ شیرازه خود، خودرویی مدرن باشد که در این امر نیز موفق بوده و توانسته هم دوستداران کمری و هم کسانی که علاقه زیادی به خودروهای مدرن دارند را به سمت خود سوق دهد. این دو خودرو هردو عالی ظاهر شده‌اند اما هر کدام در بخشی برتر عمل کرده و حرفی برای گفتن دارند. در ادامه این مقاله با همراه مکانیک همراه باشید تا به مقایسه تلیسمان و تویوتا کمری بپردازیم.

مقایسه طراحی، جنگ اول و تلیسمان موفق‌تر

دومین گام در مقایسه رنو تلیسمان و تویوتا کمری 2016 بررسی طراحی این خودرو است.رنو تلیسمان به قدری زیبا تهیه شده است که از تمامی معیارهای ارزیابی زیبایی سربلند بیرون آمده و رضایت تمامی مصرف کنندگان را موجب شده است. تلیسمان برای ظاهر خود هیچ کم نگذاشته و به جرات میتوان نشان یکی از زیباترین خودروهای فرانسوی تاریخ را به این خودرو داد. طرف دیگر مقایسه تلیسمان و تویوتا کمری، این خودروی موفق تویوتا است که توانسته است تغییرات زیادی در مدل سال ۲۰۱۶ خود نسبت به سالهای پیش ایجاد کند.

تلیسمان
تلیسمان

ابتدا بیایید فضای داخلی هر دو خودرو را بررسی کنیم. مانیتور بزرگ رنو تلیسمان اولین چیزی است که در هنگام ورود به این خودرو به چشم می‌آید و با ابعاد نسبتا بزرگ خود توانسته است رضایت مشتریان را کسب نماید. طراحی کابین بی نظیر و بکارگیری تمامی قطعات به صورت هم رنگ و یکپارچه در کنار فرمان مدرن و کیلومترشمار جذاب موجب می شود که این خودرو نسبت به تویوتا کمری سال ۲۰۱۶ موفقتر باشد.

کمری 2016
کمری 2016

در قسمت جلویی رنو تلیسمان، چراغ‌های به اصطلاح خماری هست که ظاهر بی‌نظیری به قسمت جلویی داده است. جاگذاری چراغ‌های مشکی نیز بی‌نظیر بوده و جایی برای انتقاد باقی نگذاشته است. خط‌هایی بر روی کاپوت نیز تعبیه‌ شده است که ظاهر اسپرت و پرجذبه‌ای را به رنو داده است. در طرف دیگر مقایسه، تویوتا کمری ظاهر پیشرفته‌تر و بهتری نسبت به مدل‌های قبلی خود دارد اما همچنان با چراغ های عادی و مه شکنی با ظاهر ساده، قسمت جلویی ساده ای را طراحی کرده است.

کلیک کن و ببین خرید خودرو از بزرگترین نمایشگاه خودرو انلاین کشور اونم کارشناسی شده چه مزیت هایی داره مطمئن باش خیلی جذابه!!!

رنو تلیسمان بی نقص در طراحی

اگر از کنار نیز به رنو تلیسمان نگاه کنید، به هیچ عنوان از جذابیت جلویی خودرو کاسته نمی‌شود. خط پایین درها و رینگ‌های مناسب تلیسمان باعث شده است این خودرو یکی از زیباترین خودروهای حال حاضر بازار باشد. تویوتا کمری اما طراحی ساده‌ای برای قسمت کناری خود دارد و با رینگ‌هایی که به هیچ عنوان قابل مقایسه با تلیسمان نیست، نسبت به رقیب خود تا حدی بازنده است.

جذابیت خاص چراغ‌های جلو تلیسمان در قسمت پشتی آن نیز حس می‌شود و با نازک شدن و زیاد شدن طول چراغ و در امتداد آن، به‌کارگیری لوگوی رنو در بهترین جای ممکن، زیبایی بی نظیری به آن داده است. در نقطه مقابل، تویوتا کمری طراحی خاصی را برای قسمت پشتی خود در نظر نگرفته و به این ترتیب از نظر طراحی، رنو تلیسمان با اختلاف قابل ملاحظه‌ای نسبت به کمری ۲۰۱۶ پیروز می‌شود.

مقایسه فنی، رقابتی تنگاتنگ

مقایسه تلیسمان و تویوتا کمری 2016
مقایسه تلیسمان و تویوتا کمری 2016

در مقایسه رنو تلیسمان و تویوتا کمری 2016 بر خلاف قسمت ظاهری که رنو تلیسمان یک سر و گردن که چه البته، کلاً بهتر از تویوتا کمری سال ۲۰۱۶ بود، در مقایسه تلیسمان و تویوتا کمری برای بخش فنی، سخت می‌توان برنده‌ای اعلام کرد زیرا هر دو خودرو از قدرت بالایی برخوردار بوده و در عین حال دچار نقص‌های کوچکی نیز هستند.

کلیک کن و بی دغدغه با کمک همراه مکانیک تویوتا کمری بخر

هم تلیسمان و هم تویوتا کمری از قدرت موتور بالایی بهره می‌برند که با توجه به حجم موتورهایشان رضایت بخش است. البته نکته تمایز این دو در شتاب اولیه است که تلیسمان در این بخش عملکردی بی‌نظیری دارد. برای مقایسه تلیسمان و تویوتا کمری در بخش فنی می‌توانید به جدول زیر که توسط کارشناسان همراه مکانیک تهیه شده است توجه فرمایید:

مدل خودروتلیسمانتویوتا کمری ۲۰۱۶
پیشرانه۴ سیلندری۴ سلندری
حجم موتور۱۶۱۸ سی سی۴۴۹۴ سی سی
حداکثر قدرت۲۰۰ اسب بخار۲۰۰ اسب بخار
حداکثر گشتاور۲۶۰ نیوتون متر در دور موتور ۲۵۰۰ دور در دقیقه۲۳۱ نیوتون متر در ۴۱۰۰ دور در دقیقه
گیربکس۷ سرعته دابل کلاچ۶ سرعته اتوماتیک
مصرف سوخت (ترکیبی)۶٫۲ لیتر بنزین در صد کیلومتر
شتاب صفر تا ۱۰۰۷٫۷ ثانیه۹٫۲  ثانیه
حداکثر سرعت۲۳۰ کیلومتر بر ساعت۲۲۰ کیلومتر بر ساعت

همان‌طور که در جدول بالا مشاهده فرمودید، دو خودرو در قسمت فنی امتیاز مناسبی دریافت کرده‌اند اما مهم‌ترین چیزی که به چشم می‌خورد مصرف سوخت عجیب تلیسمان است که با توجه به قدرت بالای خودرو مصرف سوختی عالی دارد که شاید همین مسئله باعث شود تا در این جنگ تنگاتنگ بازهم دست تلیسمان را به عنوان پیروز این جدال بالا ببریم.

مقایسه آپشنها و امکانات رفاهی

آپشن های تویوتا کمری 2016
آپشن های تویوتا کمری 2016

مقایسه رنو تلیسمان و تویوتا کمری 2016 در قسمت آپشن ها و امکانات رفاهی برای مقایسه تلیسمان و تویوتا کمری سال ۲۰۱۶ باید ریزبین شد تا بتوانیم قضاوتی داشته باشیم. با توجه به وجود امکانات رفاهی زیاد در هر دو خودرو می‌توانید با مراجعه به جدول زیر، مقایسه تلیسمان و تویوتا کمری از لحاظ آپشنها را مشاهده بفرمائید:

تجهیزاتتلیسمانتویوتا کمری ۲۰۱۶
چراغنوار باریک LEDچراغهای LED
سیستمهای مولتی مدیا۱۲ اسپیکر قدرتمند BOSE۸ اسپیکر با یک ساب و یک آمپلی فایر
صفحه نمایش۸٫۷ اینچی لمسی۷ اینچی لمسی
رینگ ها۱۶الی ۱۹ اینچ۱۸ اینچی آلیاژِی
آینهتنظیم برقیگرمکن، تنظیم برقی
تهویه مطبوعخودکار دوگانه
صندلیگرمکناز ۸ جهت قابلیت تنظیم
شیشههدآپ دیسپلی، شیشه برقیشیشه برقی
سیستم های هشدار دهندههشدار دهنده نقطه کور، هشدار سرعت غیر مجازهشدار خروج از لاین، دوربین دید عقب، فاصله سنج، کنترل فشار باد
سایر امکاناتکروز کنترل، سقف پانارومااستارت دکمه ای و کلید هوشمند، سیستم مدیریت سفر

همانطور که مشاهده فرمودید هر دو خودرو از آپشنهای استاندارد و مناسبی بهره مند هستند و اگر قرار باشه فقط یک پیروز از این جنگ بیرون بیاید، آن تویوتا کمری است که بالاخره در بخشی موفقتر ظاهر شده است و با دستی پر از این جدال بیرون خواهد آمد.

مقایسه ایمنی، فرمانروایی رنو تلیسمان

ایمنی رنو تلیسمان

رنو تلیسمان برای بخش ایمنی و امنیت مسافران و صد البته امنیت عابران پیاده سنگ تمام گذاشته است و تمام توان خود را در این بخش گذاشته است و موفقیت آن نیز در تست‌های انجام شده کاملاً مشهود است. رنو تلیسمان برای حفظ جان سرنشینان در بروز حادثه توانسته است از صد امتیاز ۸۶ امتیاز کسب نماید، برای حفظ کودک البته ۸۴ امتیاز و برای عابران پیاده چیزی حدود ۷۰ امتیاز که این تستها توسط موسسه‌های ایمنی جهان انجام شده است.

کلیک کن و بی دغدغه با کمک همراه مکانیک رنو تلیسمان بخر

تست دقیق و استانداردی از تویوتا کمری نمی‌باشد اما با اطلاع پیدا کردن از توان ایمنی هردو خودرو کاملاً حس می‌شود که رنو تلیسمان چند مرحله از رقیب ژاپنی خود یعنی تویوتا کمری سال ۲۰۱۶ بهتر است. حال برای مقایسه ریز به ریز امکانات ایمنی و ترمزهای این دو خودروی موفق بازار می‌توانید به جدول زیر مراجعه کنید:

تجهیزاتتلیسمانتویوتا کمری ۲۰۱۶
تجهیزات ایمنی و حفاظتیسنسور نور و باران، ترمز پارک برقی، حالت رانندگی ECOسیستم کنترل کشش، کنترل پایداری
کیسه هوابرای راننده و سرنشین جلو، جانبی و پرده ای۱۰ کیسه هوا : راننده، مسافر جلو، زانوها، ستونها، صندلی عقب و پردههای عقب
سیستم ترمزترمزهای جلو و عقب خنک شونده، ABS، EBD، ESP، BAS، TCSEBD، ABS، BA، SST

تجربه رانندگی، جنگی با دو پیروز

هنگامی که سوار تلیسمان و یا تویوتا کمری می‌شوید و با دکمه خودرو را روشن می‌کنید حتی در حال حرکت هم هیچ صدایی از موتور به گوش نمی‌رسد و صدای اضافه‌ای وارد کابین نمی‌شود. البته به دلیل گشتاور بالای تلیسمان شاید در مواقعی صدای موتور را بشنوید که در این امر تویوتا کمری 2016 پیشرفته‌تر به حساب می‌آید. اما در هر دو خودرو شتاب گیری رضایت بخش بوده است و با توجه به سیستم تعلیق مناسب و آپشن های رفاهی برای تلیسمان و رقیب خود یعنی تویوتا کمری ۲۰۱۶، تجربه رانندگی دلپذیر و لذت بخشی برای شما ایجاد می‌شود.

کلیک کن و عضو کانال تلگرام همراه مکانیک شو تا فیلم های جذاب خودرو مورد نظرت رو ببینی

تحلیل شرایط بازار

تا حدودی قیمت تلیسمان نسبت به رقیب ژاپنی خود بیشتر است که با توجه به امتیازهای بیشتری که در مقایسه تلیسمان و تویوتا کمری ۲۰۱۶، به آنها اشاره شد، این بیشتر بودن قیمت قابل پیش بینی است.

رنو تلیسمان
رنو تلیسمان

البته با توجه به حضور بیشتر تویوتا و در دسترس بودن بیشتر قطعات کمری، از این لحاظ کمری ۲۰۱۶، از ویژگی بهتری در بازار ایران برخوردار است.

تویوتا کمری 2016
تویوتا کمری 2016

جمع بندی

با مجله خودرو همراه مکانیک  در مقاله همراه بودید تا به مقایسه تلیسمان و تویوتا کمری 2016 پرداختیم. دو خودروی محبوب در بازار ایران که گرچه تلیسمان یک سر و گردن از رقیب خود بالاتر بود اما تویوتا کمری نیز خودرویی بی‌نظیر است که نمی‌توان آن را بازنده اعلام کرد. هر دو خودرو برای استفاده‌های مختلف یک سدان موفق هستند ولی اگر ظاهر برای شما بخشی مهم است، بهترین گزینه تلیسمان است که با توجه به سوخت کم خود نیز حس آرامش بیشتری به راننده القا می‌کند.

اگر قصد خرید خودرو وارداتی را دارید مطالعه مقالات زیر بهترین راهنما برای شما هستند:

معایب رنو تلیسمان و پژو 508

مقایسه رنو تلیسمان و هیوندای سوناتا

 مشخصات فنی رنو کولئوس

بهترین خودرو های هیبریدی بازار ایران

ارزان‌ترین خودرو های هیبریدی بازار ایران

امتیاز شما به این مقاله ؟

بر روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد رای: 0

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

عضویت
اطلاع از
امتیاز دهی
2 نظرات
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها

کافیست فرم زیر را پُر و ارسال کنید

تا بدون هیچ هزینه اضافه و بیشترین سود خودرو خود را بفروشید
انتخاب خودرو

خرید خودرو با بهترین شرایط

با تکمیل فرم زیر، مشاور خودرو جهت هماهنگی بازدید با شما تماس خواهد گرفت
انتخاب خودرو