Image default
خانه » مقالات » مقایسه خودروها » مقایسه تویوتا کمری هیبرید و هیوندای سوناتا هیبرید
مقایسه خودروها

مقایسه تویوتا کمری هیبرید و هیوندای سوناتا هیبرید

مقایسه تویوتا کمری هیبرید و هیوندای سوناتا هیبرید موضوع این مقاله از مجله خودرو همراه مکانیک است که در این مقاله ویژگی های فنی و اپشن های رفاهی تویوتا کمری و هیوندای سوناتا را بررسی خواهیم کرد و در انتهای این مقاله تحلیل بازار این دو خودرو را می توانید مطالعه کنید

همین حالا اپلیکیشن همراه مکانیک رو نصب کن و از تغییر قیمت خودرو های خارجی اولین نفر با خبر شو.

تویوتا و هیوندای با وارد کردن خودروهای معروف خود بصورت هیبریدی، آب­­ و­تاب زیادی را به بازار خودروهای پاک منتقل کرده اند. هم تویوتا کمری و هم رقیب سنتی­ اش، هیوندای سوناتا امتحان خود را نه فقط در ایران بلکه در کل دنیا پس داده­ اند و این دو شرکت خودروسازی احساس نیاز کرده ­اند تا در بازار خودروهای هیبریدی نیز عرض اندام کنند که می­توان گفت در این امر موفق نیز بوده اند. اما همچنان می­توان انتظار پیشرفت را برای این دو هیبریدی دوست­دار محیط زیست داشت.با همراه مکانیک همراه شوید تا به مقایسه تویوتا کمری هیبرید و هیوندای سوناتا هیبرید بپردازیم؛ این مقایسه یکی از گرم­ترین و داغ­ترین مقایسه­ های خودرو محسوب میشود.

اگر قصد خرید خودرو دارید مطالعه مقالات زیر را از دست ندهید: 

تعویض پلاک خودرو

 راهنمای خرید خودرو دست دوم-بخش فنی 

5 دلیل برای خرید هیوندای سوناتا

استعلام خلافی خودرو

مقایسه طراحی تویوتا کمری هیبرید و هیوندای سوناتا هیبرید، دو هیبریدی جذاب

مقایسه تویوتا کمری هیبرید و هیوندای سوناتا هیبرید را با طراحی دو خودرو آغاز میکنیم.

همان­طور که در بخش قبلی گفته شد تویوتا کمری هیبرید یکی از موفق­ترین و محبوب­ترین خودروهای دنیاست که امتحان خود را نیز پس داده است. این محبوبیت امکان پذیر نبود اگر تویوتا برای طراحی آن وقت کافی را نمی­گذاشت. این موضوع برای کمری هیبرید نیز برقرار است و با نگاهی ساده و تکمیلی به این سدان دوست­داشتنی، حساسیت کارشناسان طراحی این خودرو را حس خواهید کرد. در نقطه مقابل این خودرو، هیوندای سوناتا هیبرید هست که حتی از نسخه­ های معمولی خود پیشی گرفته است و ظاهری فوقالعاده و بی­ نقصی را برای خود طراحی کرده است. همین موضوع باعث می­شود مقایسه تویوتا کمری هیبرید و هیوندای سوناتا هیبرید از لحاظ طراحی از قبل نیز سخت­تر شود.

فضای داخلی سوناتا هیبرید
فضای داخلی سوناتا هیبرید

اگر بخواهیم نگاهی ریز بینانه به هر دو خودرو داشته باشیم، می­توانیم بگوییم در بخش­هایی یک خودرو از دیگری موفق­تر ظاهر شده است اما در مجموع امتیاز خوبی برای هردو خودرو کنار بگذارید. با مشاهده قسمت جلویی هر دو خودرو، طراحی خاص­تر سوناتا باعث شده است از رقیب خود در این بخش پیش بیفتد و رضایت بیشتری را سمت خود جلب نماید. چه از لحاظ جلو پنجره­ای و چه از لحاظ چراغ­های جلو، این نماینده هیوندای است که بی­نظیر کار کرده است و حرفی برای گفتن نگذاشته است.

فضای داخلی کمری هیبرید
فضای داخلی کمری هیبرید

اگر از کنار به هر دو خودرو نگاهی بیندازید، شباهت زیادی بین هر دو خودرو مشهود است که با خط­های زیبا، مخصوصاً در راستای دستگیره درب­ها حس زیبایی به بیننده­های خود می­دهند. در آخرین قسمتی که برای مقایسه تویوتا کمری هیبرید و هیوندای سوناتا هیبرید می­توان به آن اشاره کرد، تویوتا کمری موفق­تر ظاهر شده است. در قسمت پشتی خودروها، مدرن­تر بودن چراغ­های کمری هیبرید و جایی که برای اسم این خودرو بر روی صندوق عقب تعبیه شده است، باعث می­شود این خودرو را از رقیب موفق خود یعنی سوناتا هیبرید موفق­تر بدانیم.

کلیک کن و بی دغدغه با کمک همراه مکانیک هیوندای سوناتا دست دوم بخر

در کل نمی­توان برنده­‌ای برای این قسمت از مقایسه اعلام کرد و به قدری هر دو موفق و جذاب هستند که باید برای انتخاب بین این دو، از احساسات خود کمک بگیرید زیرا اگر منظقی بررسی کنیم هردو خودرو در یک سطح خوبی می­باشند.

مقایسه فنی، کمری هیبرید مدرن­تر از حد تصور

مقایسه فنی
مقایسه فنی

در مقایسه تویوتا کمری هیبرید و هیوندای سوناتا هیبرید از لحاظ فنی، بسیاری از بخش­ها، این دو خودرو را در یک سطح قرار داده­اند اما مسائلی مانند مدرن بودن موتور و قدرت باطری باعث می­شود کمری هیبرید را پیروز این جنگ جذاب اعلام کنیم. برای مقایسه تویوتا کمری هیبرید و هیوندای سوناتا هیبرید در بخش فنی، می­توانید با مشاهده جدول زیر به ­راحتی این دو دوست­دار محیط زیست را بررسی و مقایسه نمائید :

مدل خودروتویوتا کمری هیبریدهیوندای سوناتا هیبرید
پیشرانه4 سیلندر4 سیلندر
حجم موتور2.5 لیتری2 لیتری
حداکثر قدرت200 اسب بخار193 اسب بخار
حداکثر گشتاور270 نیوتون متر190 نیوتون متر
گیربکسضریب متغیر الکترونیکی E_Cvt، 8 سرعته اتوماتیک6 سرعته اتوماتیک
مصرف سوخت (ترکیبی)5.3 لیتر در صد کیلومتر4.7 لیتر در صد کیلومتر
شتاب صفر تا 1007.6 ثانیه9.3 ثانیه

همان­طور که مشاهده فرمودید فرق آنچنانی بین این دو خودرو حس نمی­شود ولی به جز میزان مصرف سوخت، مابقی ویژگی­های فنی خبر از موفق­تر بودن تویوتا کمری هیبرید را می­اورند اما می­توان از قدرت فنی هیوندای سوناتا هیبرید نیز مطمئن بود.

مقایسه آپشن­­ها، سوناتا هیبرید و نزدیک­تر به سلیقه ایرانی­ها

آپشن سوناتا هیبرید
آپشن سوناتا هیبرید

در مقایسه مقایسه تویوتا کمری هیبرید و هیوندای سوناتا هیبرید برای بخش آپشن­ها و تجهیزات رفاهی، تویوتا کمری هیبرید از امکانات خوب و مناسبی برخوردار است. اما کمری هیبریدهایی که در بازار ایران موجود است، به طور خلاصه نسخه چکیده شده این خودرو می­توان نام­گذاری کرد و خبری از تمامی آپشن­هایی که در لیست این خودرو هست، در کمری هیبریدهای داخل ایران نیست. از رویی دیگر آپشن­هایی که در این خودرو بکارگیری گرفته شده تا حدی باب میل ایرانیان نیست. بر عکس این خودرو، رقیب سنتی کمری، یعنی سوناتا از آپشن­های مناسب و خوبی بهره­ می­برد که مورد رضایت مشتریان ایرانی خود نیز هست و احساس آرامش بیشتری را برای ایرانیان القا می­کند.

کلیک کن و ببین خرید خودرو از بزرگترین نمایشگاه خودرو انلاین کشور اونم کارشناسی شده چه مزیت هایی داره مطمئن باش خیلی جذابه!!!

حال برای مقایسه تویوتا کمری هیبرید و هیوندای سوناتا هیبرید به صورت دقیق، می­توانید به جدول تهیه شده از همراه مکانیک دقت فرمائید :

تجهیزاتتویوتا کمری هیبریدهیوندای سوناتا هیبرید
صفحه نمایشنمایشگر لمسینمایشگر لمسی مرکزی
آینهآینه­ های جانبی برقی، آینه وسط الکتروکرومیکآینه­ های جانبی برقی، تاشوی برقی
تهویه مطبوعاتوماتیک دوگانه، تنظیم دریچه برای سنرشینان عقببرای سرنشینان جلو
صندلیگرمکن، برقی جلوگرمکن برای تمامی صندلی­ها
شیشهبرقیبرقی
سیستم های هشدار دهندهرادار نقطه کور، رادار تصادفرادار نقطه کور
سایر امکاناتسانروف چند حالته، EV، کیلس، استارتر دکمه­ایسانروف پاناروما برقی، صندوق عقب هوشمند، امکان انتخاب حالت رانندگی در سه مدل نرمال، اسپورت و اکو

مقایسه ایمنی، دو برنده سرفراز

Image result for sonata hybrid 2017 safety test

تویوتا کمری هیبرید و هیوندای سوناتا هیبرید هر دو در تست­های سخت ایمنی شرکت کرده­اند که توانسته­‌اند امتیاز مناسبی را برای خود کسب کنند. اگر بخواهیم برنده­ ای برای مقایسه تویوتا کمری هیبرید و هیوندای سوناتا هیبرید در بخش ایمنی اعلام کنیم، چاره­ ای نداریم تا مدال طلا را به هردو خودرو اهدا کنیم زیرا هر دو خودرو برای بخش ایمنی خیال همه کارشناسان را راحت کرده­اند. حال برای مقایسه تویوتا کمری هیبرید و هیوندای سوناتا هیبرید از لحاظ ایمنی می­توانید به جدول زیر مراجعه فرمائید :

تجهیزاتتویوتا کمری هیبریدسوناتا هیبرید
تجهیزات ایمنی و حفاظتیکروز کنترل هوشمند به فاصله، رادار نقطه کور، رادار تصادف، رادار خروج از خطوطترمز پارک برقی، سیستم اتوهلد، رادار نقطه کور، دوربین دنده­ عقب، سنسور پارک
کیسه هواکامل برای تمامی سرنشینانکامل برای تمامی سرنشینان
سیستم ترمزABS، EBD، BA، VSC، TRC، SSTABS، EBD، ESC، VSM

تجربه رانندگی، پر از ویژگی خوب و کمی هم نقطه ضعف

هنگامی که وارد هردو خودرو می­شوید و آماده حرکت هستید، تسلط شما بر تمامی قسمت­های بیرونی خودرو حس می­شود که به راننده اعتماد به نفس خوبی می­دهد. برای میزان بزرگی فضای داخلی نیز هر دو خودرو از امتیاز خوبی بهره می­برند اما اگر تعداد افراد خانواده شما زیاد است، با توجه به فضای بزرگ­تر سوناتا هیبرید، آرامش بیشتری به سرنشینان منتقل می­شود. از صندلی نگذریم؛ قسمتی که با طراحی ارگونومیک آن برای هر دو خودرو، راننده را مجاب می­کند تا گزینه دیگری را مدنظر نگیرند و اگر دنبال خودروی هیبریدی هستند انتخابشان را از بین سوناتا هیبرید و کمری هیبرید داشته باشند.

اگر نیاز به پول نقد دارید و می‌خواهید فورا ماشین خود را بفروشید اینجا کلیک کنید

کمری هیبرید
کمری هیبرید

وقتی که شروع به حرکت می­کنیم، این تویوتا کمری هیبرید هست که شتاب بهتری برای حرکت دارد. این شتاب بالا با توجه به مصرف سوخت پایین و هیبریدی بودن این خودرو، خود یک پیشرفت در صنعت خودروسازی برقی است. در نقطه مقابل هیوندای سوناتا هیبرید از سرعت و شتاب کمتری بهره می­برد که این خودرو را نسبت به رقیب خود خانوادگی­تر می­کند. البته نرم بودن و روان­تر بودن گیربکس سوناتا هیوندای باعث می­شود تا تعادل در این مقایسه برقرار شود.

سیستم ترمز مطمعن

برخلاف دیگر خودروهای هیبریدی، این دو خودروی موفق مقایسه ما از ترمز قابل اطمینانی بهر­مند هستند که در سرعت­های بالا نیز قادر هستند خودرو را به­ خوبی کنترل نمایند. جالب این است که هردو خودرو از سیستمی استفاده می­کنند که در هنگام ترمز، انرژی مصرف­ شده را برای شارژ شدن باطری استفاده می­کنند و همین دلیل است که کمری هیبرید و سوناتا هیبرید، جزو کم ­مصرف ترین خودروهای هیبریدی در بازار ایران است.

هیوندای سوناتا
هیوندای سوناتا هیبرید

رسیدیم به نکات منفی تجربه رانندگی برای مقایسه تویوتا کمری هیبرید و هیوندای سوناتا هیبرید که فرمان این دو خودرو مخصوصاً تویوتا کمری عملکرد مناسبی از خود بجا نگذاشته است. سیستم هندلینگ پائین تویوتا کمری هیبرید در پیچ­ها کاملا مشهود است که دچار ضعف هست و رقیب کمری هیبرید نیز آن­چنان تعریفی برای سیستم هندلینگ خود ندارد. در کل برای سیستم هندلینگ و تعلیق این دو سدان پرطرفدار نمی­توان امتیاز خوبی به آن­ها داد.

کلیک کن و عضو کانال تلگرام همراه مکانیک شو تا فیلم های جذاب خودرو مورد نظرت رو ببینی

در کل سوناتا خودرویی خشک و با سرعت کم­تر است اما در مقابل با رقیب خود از سیستم تعلیق بهتری بهرمند هست؛ در دیگر سوی مقایسه کمری هیبرید از شتاب و سرعت بهتری بهره می­برد اما در پیچ­ها عملکردی ناامید کننده دارد.

از یک مورد نمی­توان عبور کرد و آن آپشن موجود در سوناتا هیبرید هست که از طریق آن می­توانید خودروی خود را در حالت اسپرت، اکو و نرمال تنظیم نمائید که نقطه تمایز این هیوندای سرزنده نسبت به نماینده تویوتا است.

تحلیل شرایط بازار

همان­طور که مطالعه کردید هر دو خودرو، موفق، مدرن و دارای نکات منفی هستند که باعث شده است در یک محدوده قیمت باشند؛ اما این سوناتا هیبرید هست که قیمت بالاتری نسبت به کمری هیبرید دارد و این مسئله آن­چنان قانع کننده نیست زیرا اگرچه نماینده هیوندای از آپشن­های بیشتری بهره می­برد، اما این کمری هیبرید است که قدرت فنی و سرعت بیشتری را به خود اختصاص داده است.

جمع بندی

درکل هر دو خودرو به عنوان خودرویی هیبریدی، عملکرد خوبی از خود بجا گذشته­ اند و تا حدی باعث شدند صنعت هیبرید پیشرفت چشمگیری داشته باشد. اگر خودرویی هیبریدی می­خواهید که با خانواده خود در کمال آرامش به ثبت لحظات خوش بپردازید، سوناتا هیبرید، گزینه­ای ایده­ آل برای شماست و اگر اسپرت بودن برای شما حائز اهمیت است، کمری هیبرید با سرعت و شتاب بالای خود، هیجان مد نظر شما را تأمین می­کند.

اگر قصد خرید خودرو وارداتی دارید مطالعه مقالات زیر را از دست ندهید

مقایسه رنو تلیسمان و تویوتا کمری

بررسی نسل های هیوندای سوناتا

چرا هیوندای سوناتا بخریم

مقایسه هیوندای سوناتا و هیوندای النترا

مقایسه هیوندای سوناتا و کیا اپتیما

با مشخصات فنی رنو کولئوس بیشتر آشنا شوید

مقایسه چری آریزو 6 توربو و هیوندای النترا 2016

چرا هیوندای ولستر نخریم 

محبوب ترین هاچ بک های بازار

راهنمای خرید شاسی بلند

بهترین خودرو های هیبریدی بازار

مطالب جدید

مقایسه پژو 508 و هیوندای سوناتا

هادی اشرف

مقایسه هیوندای النترا و هیوندای سوناتا 2018 ،دو نینجا در برابر هم

محمد رحیمیان

مقایسه هیوندای وراکروز و رنو کولئوس

2
دیدگاه بگذارید

2 موضوع دیدگاه
0 موضوع پاسخ
0 دنبال کنندگان
 
بیشترین پاسخ واکنش نشان داد
پرطرفدارترین نظر
0 نویسنده دیدگاه
  اشتراک  
به من اطلاع بده

[…] مقایسه تویوتا کمری هیبرید و هیوندای سوناتا هیبرید […]

[…] مقایسه تویوتا کمری هیبرید و هیوندای سوناتا هیبرید […]

با اپلیکیشن همراه مکانیک از تغییرات قیمت خودرو باخبر شوید! نصب اپلیکیشن
+
همراه مکانیک مطمئن بخرید، آسان بفروشید