مقایسه برلیانس کراس و لیفان X50 ، چینی ها وارد می شوند

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

مقایسه برلیانس کراس و لیفان X50 موضوع این مقاله همراه مکانیک است، که نگاهی به دو مورد ازهاچ‌بک‌های نسبتا جدید جاده‌های ایرانی داشته و در واقع به مقایسه این دو خودرو از نگاهی متفاوت می پردازیم.

با همراه مکانیک همراه شوید تا در ادامه این مطلب با تلاش یکی دیگر از خودروسازان ایرانی، یعنی کرمان موتور، در راستای عرضه خودرویی جدید به بازار کشور آشنا شده و رقیب تازه وارد فرنگی آن، برلیانس چینی را نیز از نزدیک بشناسیم.

میخوای بدون نگرانی، خودروی کارشناسی شده، با 100% ضمانت بدنه بخری؟ از همراه مکانیک کمک بگیر. خرید خودرو

برلیانس کراس و لیفان X50دوهاچ‌بک شهری با ظاهری نه چندان متفاوت

مقایسه برلیانس کراس و لیفان X50 را این بار با بخش طراحی بدنه آغاز کرده و مهندسی طراحی خارجی این دو خودروی رقیب را بررسی خواهیم کرد‌. از آن‌جایی که لیفان در سال ۹۴ و با تلاش‌های کرمان موتور به بازار ایران عرضه شد، جای تعجبی وجود ندارد که بدنه آن نسبت به برلیانس کراس (که سال ۹۶ وارد کشورمان شد) اندکی قدیمی‌تر باشد.

البته در سال‌های آغازین ورود لیفان به بازار داخلی ایران، عده‌ای لیفان X50 را به دلیل ظاهر متفاوت و شباهت‌اش با برخی نمونه‌های خارجی، پسندیده و خریداری کردند. اما با گذشت سال‌های متمادی و ورود رقیبانی چون برلیانس کراس به جاده‌های کشورمان، محبوبیت لیفان نیز کاهش یافت

لازم به ذکر است که برلیانس کراس به عنوان نسخه‌ای جدید و فیس‌لیفت‌ 230H طراحی شده و عرضه آن با اعمال تغییراتی در ارتفاع، رینگ‌ها و اضافه شدن برخی ویژگی‌های جدید، همراه بود. از سویی دیگر نباید از خاطر برد که شرکت برلیانس فعالیت خود را تحت نظر بی‌ام‌دبلیو آلمان آغاز کرده و در طراحی بدنه محصولات خود، از اتومبیل‌های این غول خودروسازی الهامات بسیاری گرفته است.  

البته خوب است که اشاره کنیم الهام گرفتن از کمپانی مانند بی ام دبلیو نیز نتوانسته معایب ریز و درشت برلیانس را از نگاه متخصصان بپوشاند و به همین جهت در یک مقاله  تحت عنوان معایب برلیانس کارشناسان همراه مکانیک برای شما همراهان گرامیاین معایب را گرد اوری کرده اند..

همراه مکانیک پیشنهاد میکند که مطالعه مقاله جذاب معایب برلیانس را از دست ندهید.
برای مطالعه این مقاله اینجا کلیک کنید.

در واقع می‌توان اذعان داشت که مقایسه برلیانس کراس و لیفان X50  از نظر طراحی بدنه به ما می‌گوید، برلیانس کراس به دلیل اقتباس‌های صورت گرفته از محصولات بی‌ام‌دبلیو آلمان و تغییرات اندکی چون طراحی جدید رینگ‌ها، آن را یک قدم جلوتر از لیفان کرمان موتور قرار داده و از منظر جلوه‌های ظاهری امتیاز بیشتری را دریافت میکند. 

با نصب اپلیکیشن همراه مکانیک دیگه همیشه از قیمت خودروت آگاهی و کسی نمیتونه ازت کلاهبرداری کنه.

تریم جذاب کرمان موتور رقیب سرسخت پلاستیک خشک برلیانس

اما حال که نوبت به مقایسه این دو خودروی چینی از نظر کابین و طراحی داخلی رسیده است، می‌بایست به موفقیت نسبی کرمان موتور در این بخش اشاره کرده و از عملکرد این شرکت ایرانی در قیاس با رقیب چینی با مونتاژ وطنی خود خرسند بود.

طراحی داخلی لیفان X50 داشبورد و تریم را به بخش‌های متنوعی تقسیم کرده و کاربرد مناسبی از خطوط جداکننده در این بخش از خودرو را به نمایش گذاشته است. صفحه نمایش موجود در این خودرو نیز در موقعیت خوبی قرار گرفته و از منظر دسترسی و افزایش وجهه بصری کارساز واقع شده است.

  اگر نیاز به پول نقد دارید و می‌خواهید فورا ماشین خود را بفروشید اینجا کلیک کنید

این در حالی است که مقایسه برلیانس کراس و لیفان X50 حاکی از عملکرد ضعیف برلیانس در بخش کابین داخلی بوده و اگر از رنگ‌بندی تریم دو رنگ و استفاده مناسب از رنگ کرم در فضای کابین آن چشم‌پوشی کنیم، در اصل این خودرو حرف زیادی را در برابر محصول کرمان موتور نخواهد داشت.

غالب بخش‌های کابین برلیانس کراس از جنس پلاستیک خشک محبوب‌ ایران‌خودرو بوده و نمی‌توان گفت که کیفیت قطعات داخلی این محصول بالاست. در واقع با نگاهی اجمالی به کابین این دو خودرو، می‌توان مقایسه برلیانس کراس و لیفان X50  از نظر طراحی داخلی را به نفع محصول کرمان موتور به پایان رسانده و در این بخش، از عملکرد آن راضی بود.

تجربه‌ای یکنواخت با خودروهایی پر مدعا

 حال زمان آن فرا رسیده تا این دوهاچ‌بک را از منظر تجربه رانندگی و پیشرانه‌های بکارگرفته شده در طراحی‌شان بررسی کنیم.

اگر اهل توقعات سنگین نبوده و از خرید این دو خودروی مذکور صرفا خواهان یک رانندگی روان و قابل اعتماد بوده باشید، باید بگوییم که انتخاب چندان اشتباهی نداشته‌اید. (البته اگر از نقد قیمت نامتعارف آن‌ها صرف نظر کرده باشیم).

برای فروش خودرو در سریع‌ترین زمان و با بهترین قیمت اینجا را کلیک کنید.

مقایسه برلیانس کراس و لیفان X50  از نظر تجربه رانندگی نشان می‌دهد که اینهاچ‌بک برای مصارف شهری و جاده‌های داخل شهر مناسب بوده و نباید از آن‌ها توقع عملکردی خارق‌العاده در تمام محیط‌های جغرافیایی را داشت. گرچه قیمت دریافت شده از سوی تولیدکنندگان، دلیل بسیار مناسبی برای داشتن توقعات زیاد خریداران است، اما نباید فراموش کنیم که هردوی آن‌ها در ایران تولید شده و مانند تمام محصولات خودروسازی کشورمان، مملو از نواقص ریز و درشتی‌اند.

به هر روی، اگر مجبور به انتخاب از میان یک کدام از این خودروها باشیم، می‌بایست اذعان داشت که مقایسه برلیانس کراس و لیفان X50 در بخش رانندگی، به دلیل چسبندگی بیشتر و هماهنگی بالاتر میان گیربکس و سیستم‌های انتقال قدرت در برلیانس کراس، به نفع سازنده چینی تمام شده و رانندگی یکنواخت (هرچند روان) لیفان برای غلبه بر این جوان تازه نفس شرقی کافی نیست.

اگر قصد خرید خودرو بدون اتلاف وقت و به قیمت واقعی دارید اینجا را کلیک کنید. خرید سفارشی از همراه‌ مکانیک، برای شما لذت‌بخش خواهد بود.

بازار خراب ایران و چیرگی محصولات چینی بر ما

پس از تحریم‌های اخیر و خروج برخی خودروسازان خارجی چون رنو از ایران، حضور و چیرگی خودروهای چینی مانند برلیانس در کشورمان افزایش یافته و کیفیت نسبی ارائه شده از سوی مونتاژ کنندگان این محصولات نیز توجه برخی از خریداران را به خود جلب کرده است.

البته اگر سیر صعودی نرخ ارز و عدم مدیریت صحیح برخی مسئولین در سال جاری موجب افزایش این چنینی قیمت محصولات بازار کشورمان نمی‌شد، برلیانس کراس و سایر محصولات شرکت چینی برلیانس پتانسیل بسیار بیشتری نیز برای غلبه بر ماهیت جاده‌های ایران نیز داشتند.

اما در حال حاضر و با توجه به قیمت‌های کنونی، نمی‌توان خرید این محصولات را به علاقه‌مندان توصیه کرده و از آن‌ها انتظار لبخند رضایت را نیز داشت. اما به هر حال اگر قصد خرید یکی از اینهاچ‌بک‌ها را داشته و هدف‌تان از مطالعه مقایسه لیفان X50 و برلیانس کراس C3 نیز یافتن گزینه مناسب بود، می‌بایست بدانید که چیرگی محصولات‌ چینی بر بازار ایران موجبات خرید و فروش بهتری را برای این خودروها رقم زده و به دلیل ارائه خدمات پس از فروش و قطعات یدکی مناسب‌تر، در وضعیت بهتری در بخش فروش به سر می‌برند. اما لیفان اکنون افت فروش بزرگی را تجربه کرده و از آنجایی که نمونه‌های دست دوم آن کاهش قیمت بسیار زیادی را به هنگام فروش تجربه می‌کنند، مورد انتخاب خریداران فعلی خودرو قرار نمی‌گیرد.

مقایسه فنی برلیانس کراس با لیفان X50

 لیفان X50برلیانس کراس C3
نوع و مدل موتوربنزینی-مجهز به سیستم زمان بندی متغیر سوپاپها VVTبنزینی-BM16L
تعداد سیلندر-تعداد سوپاپ4 سیلندر-16 سوپاپ4سیلندر-16 سوپاپ
حجم موتورCC1500C1654CC
حداکثر گشتاور133 نیوتون در 4500 دور154 نیوتون بر متر در 4000 دور
استاندارد الایندگییورو5یورو 5
نوع فرمانتقویت شده برقی –چرخ دنده شانه ایتقویت شده برقی-چرخ دنده شانه ای
ترمزچهار چرخ دیسکیدیسکی تهویه شونده جلو/عقب دیسکی
مصرف سوخت ترکیبی6.5 لیتر7.5 لیتر
حداکثر سرعت170170
ظرفیت باک سوخت42 لیتر55لیتر
نوع گیربکساتوماتCVT  /دنده ای پنج سرعتاتومات/ دنده ای چهار سرعت
اپشنسانروف،کیسه هوای راننده و سرنشین جلو،سیستم توزیع الکترونیکی نیروی ترمز-کامپیوتر سفری-شیشه جلو و عقب برقی-صندلی چرمی-سنسور دنده عقب-تنظیم الکترونیکی ارتفاع نور جلو-صندلی ایزو فیکس-کنترل سیستم صوتی از روی فرمان-پلیر با قابلیت AUX-USBDAY LIGHTسیستم الکتریکی تهویه مطبوع و تنظیم باد ورودی-سانروف برقی و سنسور دنده عقب-قابلیت تنظیم صندلی راننده در 8 جهت و با قابلیت تنظیم گودی کمر-کیسه هوا-شیشه بالابر برقی-کنترل صوتی روی فرمان-کروز کنترل-ورود به فرمان بدون سوئیچ-سوئیچ استارتر KEY LESS-سیستم تاشو برای صندلی عقب-میل ضربه گیر جانبی-باز شدن اتومات درهای خودرو موقع تصادف-سوئیچ ضد سرقت-صندلی عقب با پشتیبانی ایزو فیکس(صندلی کودک)-کامپیوتر سافاری-پلیر با قابلیت AUX و USB

اگر قصد خرید این دو خودرو چه به صورت صفر و چه کارکرده دارید لازم است بدانید انجام کارشناسی تخصصی جزو نیازهای اصلی شماست شاید بگویید خودروی صفر چه نیازی به کارشناسی دارد ولی این اصلی است که کارشناسان خبره و متخصص همراه مکانیک برای شما اثبات میکنند که

بله خودروی صفر نیز نیاز به کارشناسی دارد که یک مورد از آنها را در مقاله ای تحت عنوان تجربیات همراه مکانیک میتوانید مطاله کنید.

 

برای مطالعه مقاله تجربیات  همراه مکانیک در مورد کارشناسی خودرو صفر اینجا کلیک کنید

 

قطعا در صورتی که کارشناسی تخصصی خودرو صورت نمیگرفت مالکان این خودروهای صفر که در مقالات تجربیات همراه مکانیک اورده شده است دچار ضررهای چند ده میلیونی میشدند.

امتیاز شما به این مقاله ؟

بر روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد رای: 0

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

عضویت
اطلاع از
امتیاز دهی
0 نظرات
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها

کافیست فرم زیر را پُر و ارسال کنید

تا بدون هیچ هزینه اضافه و بیشترین سود خودرو خود را بفروشید
انتخاب خودرو

خرید خودرو با بهترین شرایط

با تکمیل فرم زیر، مشاور خودرو جهت هماهنگی بازدید با شما تماس خواهد گرفت
انتخاب خودرو