مقایسه برلیانس H330 و آریو سایپا ، چشم پوشی از آریو یا اعتماد به تبلیغات برلیانس

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

میانگین امتیاز 4 / 5. تعداد رای: 3

اولین نفری باشید که به این مقاله رای میدهید.

مقایسه برلیانس H330 و آریو سایپا مقاله ای دیگر از سری مقالات مقایسه خودرو همراه مکانیک می باشد. با مجله همراه مکانیک همراه شوید تا در مقایسه برلیانس H330 و آریو سایپا ویژگی های فنی و اپشن های رفاهی برلیانس H330  و آریو سایپا را بررسی کنید.

با کلیک روی این دکمه و نصب اپلیکیشن همراه مکانیک دیگه همیشه از قیمت خودروت آگاهی و کسی نمیتونه ازت کلاهبرداری کنه.

در ادامه مقالات بررسی خودروهای بازار ایران در همراه مکانیک، حال نوبت به مقایسه برلیانس H330 و آریو سایپا رسیده و در کنار شما نگاهی خواهیم داشت به دو مورد از سدان‌های جالب توجه جاده‌های کشورمان.

لطفا با همراه مکانیک همراه شوید تا علاوه بر مقایسه برلیانس H330 و آریو سایپا، نگاهی به چشم‌پوشی‌های صورت گرفته در قیاس آریو با برلیانس داشته و ببینیم اصل ماجرا چیست.

ظاهر جوان پسند برلیانس  H330و سادگی آریو سایپا

این بار در همراه مکانیک مقایسه برلیانس H330 و آریو سایپا را از طراحی خارجی آغاز کرده و از همان ابتدای کار نیز معترفیم که جدال پر حرارتی در این حوزه عاید کسی نخواهد شد. با نگاهی اجمالی به برلیانس H330 می‌توان به راحتی دریافت که چینی‌ها به فکر ویترین ماجرای فروش خودرو بوده و به همین دلیل ظاهر و بدنه محصول خود را کاملا خوش رنگ و لعاب طراحی کرده‌اند. بدنه برلیانس H330 در مقایسه با آریو سایپا برتری کاملا واضحی داشته و حتی انجام مقایسه با جزئیات بیشتر را غیر ممکن ساخته است.

مطالعه مقالات زیر را از دست ندهید:

راهنمای خرید خودرو دست دوم

تعویض پلاک خودرو

استعلام خلافی خودرو

بر خلاف آریو که بیشتر یک کپی برداری ناموفق از ظاهر محصولات تویوتاست، برلیانس اقتباس مفید خود از شریک سابق خود بی‌ام‌دبلیو را در بدنه خود به نمایش گذاشته و با هماهنگ ساختن طراحی ۳۶۰ درجه خود، نظر هر بیننده‌ای را به خود جلب می‌کند. اما این در حالی است که در مقایسه برلیانس H330 و آریو سایپا، محصول ایرانی معادله حرف خاصی برای گفتن نداشته و بدنه‌‌ای لایق موزه‌های تاریخ خودرو را به خریداران خود پیشنهاد می‌کند. هیچ‌گونه خلاقیتی در طراحی خارجی این خودرو دیده نشده و اگر آریو سایپا از محصولات تویوتا کپی نشده بود، احتمالا سرانجامی فاجعه‌بار را برای این سازنده به ارمغان می‌آورد.

ولی به هر روی مقایسه برلیانس H330 و آریو سایپا از نظر طراحی خارجی و بدنه را بدون شک می‌بایست به نفع خودروی چینی به پایان رسانده و برای آینده محصولات سایپا، آرزوی مهندسانی خلاق‌تر را داشت.

آریو خانواده‌‌دوست است و برلیانس H330 اهل تظاهر!

مقایسه برلیانس H330 و آریو سایپادر مقایسه برلیانس H330 و آریو سایپا، حال زمان آن فرا رسیده است که به داخل کابین ای محصولات وارد شده و طراحی داخلی آن‌ها را نیز مانند بدنه‌شان مورد بررسی قرار دهیم. همان‌طور که از بدنه نیز می‌توان حدس زد، برلیانس H330 بیشتر به فکر مسائل ظاهری بوده و با زیباسازی فضای داخلی خود از طریق بکارگیری تریم دو رنگ و تقسیم بندی کلی کابین با استفاده از همان رنگ‌بندی تریم قصد جلب نظر مشتریان خود و تخلیه جیب‌هایشان را داشته است. به عبارتی دیگر، طراحی داخلی برلیانس H330 نیز مانند بخش بدنه از نظر زیبایی نسبت به آریو سایپا برتری داشته و اگر مسائل بصری را ملاک قرار دهیم، برلیانس یک سر و گردن از رقیب ایرانی خود برتر است.

با یه کلیک میتونی هر نوع ماشینی رو چه صفر کیلومتر چه صد هزار کیلومتر از بزرگترین نمایشگاه خودرو آنلاین در کشور کارشناسی شده و با شرایط ویژه بخری!!!

اما صبر کنید؛ از آن‌جایی که برلیانس هیچ آپشن فوق‌العاده و عجیبی را به خریداران خود در فضای داخلی ارائه نمی‌کند، نباید آن را به همین راحتی برتر میدان بخوانیم! آریو سایپا گرچه کابینی بسیار ساده با طراحی کپی شده از محصولات‌ تویوتا را به خریداران خود عرضه می‌کند، اما به دلیل بکارگیری صحیح از چیدمان و قرار دهی صندلی‌های هماهنگ با داشبورد، فضای داخلی بسیار راحتی را فراهم کرده و اغلب مشتریان خود را از این منظر راضی نگه داشته است. در واقع اگر گول ظاهر پر زرق و برق برلیانس را نخورده و به آریو نیز شانس امتحان پس دادن بدهید، بدون شک تحت تاثیر راحتی و ارگونومی کابین قرار گرفته و با لبخند رضایت از آن خارج خواهید شد.

بنابراین در بخش طراحی داخلی، به دلیل جذابیت‌های ظاهری برلیانس و راحتی و ارگونومی متناسب با هدف آریو سایپا، مقایسه برلیانس H330 و آریو سایپااز این نظر را برابر خطاب کرده و انتخاب گزینه برتر را به عهده سلیقه و احتیاجات شما عزیزان می‌سپاریم.

قدرت بیشتر آریو سایپا و هماهنگی بهتر برلیانس

مقایسه برلیانس H330 و آریو سایپا

در بخش مقایسه برلیانس H330 و آریو سایپا از نظر پیشرانه و رانندگی ابتدا باید بدانید که حرف و حدیث‌های بسیاری راجع به این دو خودرو وجود داشته و خریداران به دسته تقسیم شده‌اند. عده‌ای هماهنگی مناسب سیستم انتقال قدرت و مدرن‌تر بودن بخش هدایت‌گر برلیانس را مایه براری آن دانسته و عده‌ای دیگر با دیدگاهی کاملا برعکس، برلیانس H330 را مشابه با اسباب‌بازی‌های کودکان دانسته و قدرت بیشتر آریو را به رخ می‌کشند.

اما به راستی کدام خودرو در بخش پیشرانه و رانندگی بر دیگری غالب است؟ خب بدون شک انتخاب این مورد تا حد بسیار زیادی به سلیقه و احتیاجات خریداران بستگی دارد، اما با در نظر گرفتن فاکتورهایی چون قیمت، بازار فروش و شتاب و فرمان پذیری، می‌توان به پاسخ این پرسش نزدیک شد.

ظاهرا برلیانس H330 بیشتر در بخش‌های ظاهری زحمت کشیده و برای پیشرانه خود برنامه خاصی نداشته است، چرا که موتور این خودرو صرفا ۱۰۳ اسب بخار قدرت داشته و با گشتاور ۱۳۸ نیوتن متری خود هیچ حرفی در مسیرهای دشوار و نیازمند شتاب ندارد. در واقع این برلیانس صرفا مناسب مصارف شهری بوده و تنها نکته مثبت آن، مصرف سوخت کم در سیکل ترکیبی است. البته رانندگی با برلیانس (اگر زیادی فنی و تخصصی به قضیه فکر نکنید) شما را راضی نگه داشته و پا به پای هدایت‌هایتان مانور خواهد داد، ولی به هر حال ضعف این خودرو در تامین قدرت و شتاب را می‌توان یک امتیاز منفی بزرگ قلمداد کرد.

تنها با یک کلیک میتونی تا 30 دقیقه بعد خودروت رو با طرح فروش فوری همراه مکانیک به پول نقد تبدیل کنی

در طرف دیگر مقایسه برلیانس H330 و آریو سایپا اما محصول ایرانی و پر قدرتی قرار گرفته است که با پیشرانه خود، قادر به تامین 120 اسب بخار قدرت و ۱۵۰ نیوتن متر گشتاور است. در واقع برخلاف تمام کمبودهای ظاهری و نواقص موجود در طراحی داخلی و خارجی، سایپا در موتور محصول خود عملکرد مناسبی داشته و اکثر خریداران خود را راضی نگه داشته است. شتاب آریو سایپا به طرز جالبی زیاد بوده و نشستن پشت فرمان آن برای فنی‌بازهای عرصه خودرو بسیار لذت بخش‌تر از رانندگی با برلیانس خواهد بود.

به بیانی دیگر، مقایسه برلیانس H330 و آریو سایپا از نظر پیشرانه و تجربه رانندگی به ما می‌گوید که چینی‌ها اهل ظاهر پرستی بوده و برای جلب نظر مشتریان‌ خود، توجه بیشتری به بخش‌های بصری داشته‌اند؛ اما آریو سایپا به فکر جاده‌های پر فراز و نشیب ایران بوده و به جای وقت تلف کردن روی قسمت‌های ظاهری، صرفا راحتی و قدرت را مد نظر قرار داده است. حال می‌پرسید برنده کدام است؟ پاسخ این سوال به شما بستگی دارد! ظاهر را می‌خواهید یا باطن را؟؟

مقایسه فنی برلیانس H330  و آریو سایپا

 مشخصات

آریو S300

برلیانس H330

حجم موتور

1590CC

1498CC

قدرت موتور

120 اسب بخار در 6000 دور

103 اسب بخار در 5800 دور

تعداد سیلندر/سوپاپ

4 سیلندر 16 سوپاپه

4 سیلندر 16 سوپاپ

جعبه دنده

4 دنده اتومات

4 دنده اتومات

شتاب صفر تا صد(ثانیه)

ماکزیمم سرعت KM/H

172

170

مصرف سوخت ترکیبی (لیتر)

6.7

6.7

حجم باک

55

55

تجهیزات ایمنی و امنیتی

ABS – EBD-مجموعا 6 کیسه هوا

ترمزهای جلو و عقب دیسکی (در مدل دستی ترمز عقب کاسه ای است) – ABS – EBDکیسه هوای سرنشینان- جلو

امکانات رفاهی

صفحه نمایش-

تجهیزات دیگری که آریو در خود گنجانده است:موتور میتسوبیشی – گیربکس 4 سرعته خودکار – استاندارد آلایندگی یورو 4 – سانروف – سنسور پارک در عقب – کنترل سیستم صوتی از روی فرمان – تنظیم برقی آینه های جانبی – سیستم تهویه مطبوع خودکار

قابلیت پخش MP3 – ورودی USB – 4 عدد بلندگو در مدل دستی و 6 عدد بلندگو در مدل اتوماتیک-رینگ 15 اینچی آلومینیومی – شیشه های بالابر برقی – تنظیم ارتفاع نور چراغ جلو – باز شدن خودکار قفل دربها هنگام تصادف

مدل اتوماتیک به علاوه امکانات بالا: سیستم تهویه مطبوع خودکار – سانروف – سنسور دنده عقب – بسته شدن پنجره ها با ریموت – قابلیت تنظیم صندلی راننده در 8 جهت – آینه های جانبی برقی – چراغ مه شکن جلو – سیستم ورود بدون کلید و دکمه استارت – روکش چرمی غربیلک فرمان و دکمه تنظیم صدا

با آریو آریایی بمانیم بهتر است تا برلیانس H330 چینی

مقایسه برلیانس H330 و آریو سایپادر حال حاضر قیمت آریو کمتر از برلیانس بوده و با در نظر گرفتن عملکرد جاده‌ای آن می‌توان اذعان داشت که در مقایسه برلیانس H330 و آریو سایپا از نظر ارزش خرید، کفه ترازو به سمت گزینه ایرانی موجود در معادله سنگینی می‌کند.

از سویی دیگر محصولات برلیانس در مدل‌های کارکرده افت قیمت بسیار زیادی را تجربه کرده و از همین رو برای خریدارانی که قصد فروش دارند مشکل‌ساز می‌شوند. ولی آریو وضعیت بهتری داشته و از آن‌جایی جان‌سخت‌تر از برلیانس است، مشتریان کارکرده خوبی نیز دارد. به هر حال انتخاب اصلی با شماست و مطالب ارائه شده در این مقاله صرفا جهت آشنایی بیشتر با وضعیت این دو خودرو از طریق مقایسه برلیانس H330 و آریو سایپا بود.

و در پایان این مقاله را با یک آمار از کارشناسان متخصص همراه مکانیک به اتمام می‌رسانیم.

کلیک کن و عضو کانال تلگرام همراه مکانیک شو تا فیلم‌های جذاب خودرو مورد نظرت رو ببینی

به گفته کارشناسان همراه مکانیک 28 درصد از خودرو های برلیانس کارشناسی شده دارای عیب فنی و مشکلی در بدنه بوده اند.

پس اگر قصد خرید خودروی کارکرده را دارید بنا به دلایل آورده شده در اینفوگرافی زیر که حاصل از تجربه 25000 کارشناسی خودرو میباشد ، کارشناسی تخصصی خودرو را جدی بگیرید.

کارشناسی تخصصی همراه مکانیک

برای استفاده از خدمت کارشناسی تخصصی خودرو همراه مکانیک کافیست فقط یک تماس بگیرید تا 30 دقیقه بعد فرایند کارشناسی خودرو مورد نظر شما آغاز شود.

با یه کلیک میتونی هر نوع ماشینی رو چه صفر کیلومتر چه صد هزار کیلومتر از بزرگترین نمایشگاه خودرو آنلاین در کشور کارشناسی شده و با شرایط ویژه بخری!!!

مطالعه مقالات مرتبط زیر را از دست ندهید:

مقایسه پژو پارس اتومات و برلیانس H330

معایب آریو سایپا چیست؟

چرا برلیانس h330 بخریم؟

مقایسه پژو 207 صندوق دار و برلیانس H330

میانگین امتیاز 4 / 5. تعداد رای: 3

اولین نفری باشید که به این مقاله رای میدهید.

عضویت
اطلاع از
امتیاز دهی
4 نظرات
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها
علیرضا
۱۳۹۸-۰۸-۱۵ ۱۸:۵۰

آخه ادمی که این مقاله رو نوشتی و معلوم نیست چقدر ول گرفتی از پارس خودرو. ادمها که احمق نیستند کاملا مشخصه آریو خیلی زیباتره از برلیانس شما چطور این قضاوت رو میکنی اخه؟؟ آریو اتاق تویوتا آلیون هست کپی هم نیست خود اتاق و پلتفرم رو خریده سایپا اونوقت میتونه با برلیانس طراحی چین یکی باشه؟؟ از نظر ایمنی حرفی نزدید که آریو 5 ستاره ایمنی داره ولی هیچ فیلمی از تست تصادف برلیانس موجود نیست. مردم گول نخورید خودتون این دوتا رو از نزدیک ببینید متوجه میشید که آریو سرتره از برلیانس شکی هم نیست. یا علی

رضا
۱۳۹۹-۱۱-۰۱ ۲۱:۵۸

اریو بسیار بهتره من کسی هستم که هردوتاشو داشته .

میثم
۱۴۰۰-۰۷-۱۰ ۰۱:۴۷
امتیاز دهی :
     

من هردوتا شو داشتم
از هر نظر آریو بهتره هم شتابش ، هم قدرتش ، هم راحتی اش ، هم هندلینگ اش ، هم جاداری اش (ردیف عقب وقتی یه آدم قد بلند بشینه باز زانوش ۱۰ سانت با پشتی صندلی جلو فاصله داره) موتورش تحت لیسانس میتسوبیشی هستش و اتاقش اتاق تویوتا آلیون (بدون هیچ تغییری) خیلی کم مصرفه
فقط دوتا عیب داره : اول بازار دست دوم ضعیف و مشکل دوم اینه که بخاطر اینکه فاصله محورها یکم بیشتره گاها تو بعضی سرعتگیرها و دست اندازها امکان داره کف بماله

سالار فرهنگ
۱۴۰۰-۰۸-۱۳ ۰۴:۱۶

سلام د. ستان اریو فقط یه ایراد خیلی خیلی بزرگ داره اریو سوار دیگه نمیتونه ماشین دیگه ای سوارشه مگر اینکه بالای میلیارد پول بده،، وگر نه زیر 500ملیون تا 600ملیون هیچ ماشینی نمیتونه سواری اریو رو بده، من از پراید پیاده نشدم اریو سوار شم، بگم اریو اخرت ماشینه من تما برنهای ژاپنی و کره ای رو داشتم سوار شدم،، الان در رنج سیصد چهارصد ملیون نمیشه ماشینی پیدا کنی در حد اریو موفق باشد ان شاء الله،،