مقایسه چری آریزو 6 و هیوندای النترا 2016

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

مقایسه چری آریزو 6 و هیوندای النترا 2016 موضوع این مقاله از سری مقالات مقایسه‌ای مجله همراه مکانیک می باشد که در این مقاله قصد داریم ویژگی‌های فنی و آپشن‌های رفاهی چری آریزو 6 و هیوندای النترا  را مورد بررسی قرار دهیم.

در پایان شما می‌توانید با شرکت در مسابقه اینستاگرامی ما دانش خودرویی خود را به چالش کشیده و برنده جایزه ویژه هفتگی همراه مکانیک باشید.

معرفی چری آریزو 6 و هیوندای النترا 2016

خوب است مقایسه چری آریزو 6 و هیوندای النترا 2016 را با معرفی این دو خودرو اغاز کنیم.

معرفی هیوندای النترا

هیوندای النترا
هیوندای النترا

شرکت هیوندای کره جنوبی برای اولین بار هیوندای النترا را در سال 1990 معرفی کرد. این سدان زیبا مورد استقبال بخش بزرگی از بازارهای جهانی خودرو قرارگرفته است، طوری که در سال 2011 به‌عنوان خودروی سال آمریکای شمالی برگزیده شد. تاکنون پنج نسل و چند فیس لیفت از این خودرو به بازار عرضه‌شده‌اند که آخرین فیس لیفت نسل پنجم آن مربوط به سال 2019 است. شرکت کرمان موتور امور واردات و خدمات پس از فروش هیوندا النترا را به عهده دارد. در این مقاله هیوندا النترا 2016 را بررسی خواهیم کرد.

معرفی چری آریزو 6

شرکت چینی چری در سال 1999 تأسیس شد. این خودروساز که در شرق چین واقع‌شده است، برای اولین بار در سال 2003 دست به تولید و عرضه خودروهای سواری زد. هدف عمده شرکت چری صادرات محصولات خود به خارج از چین بوده و تاکنون با سرعت مطلوبی رشد کرده است.

همین حالا اپلیکیشن همراه مکانیک رو نصب کن و قیمت هر خودرویی که دوست داری رو بدست بیار.

چری آریزو 6 یکی از محصولات جدید این خودروساز چینی است. آریزو 6 بر اساس پلتفرم M1X تولیدشده که در انحصار شرکت چری قرار دارد. ظاهر زیبای این خودرو چینی موجبات استقبال مشتریان ایرانی از آن را فراهم آورده است. مدیران خودرو واردات چری آریزو را انجام می‌دهد.

مقایسه طراحی

طراحی خارجی چری آریزو 6 و هیوندای النترا 2016

در مقایسه چری آریزو 6 و هیوندای النترا باید بگوییم که چری آریزو 6 یک خودرو اسپرت است. خطوط تیز و کشیده، ساختار تهاجمی چراغ‌ها و کاپوت، قوس و کشیدگی سقف خودرو و هماهنگی قرارگیری آرم شرکت چری با چراغ‌های عقب و خط تیز و برجسته روی صندوق‌عقب تماماً ظاهری خشن و تهاجمی را به این خودرو هدیه داده‌اند.

چری آریزو 6

سازگاری هر دو خط روی هرکدام از طرفین کاپوت با جلوپنجره کشیده و چراغ‌ها و همچنین ساختار تهاجمی سپر جلو موجبات جذابیت نمای جلو آریزو 6 را فراهم آورده‌اند. در نمای کناری هم خطوط تیز، کشیدگی سقف و رینگ‌های اسپرت آن به حفظ ظاهر مدرن خودرو کمک می‌کند؛ و سرانجام هماهنگی سپر، چراغ‌ها و صندوق‌عقب خودرو با یکدیگر و با سایر قسمت‌ها خودرو، چری آریزوی 6 را به یک خودرو اسپرت امروزی تبدیل کرده است.

خودرو صفر و کم کارکرد خودم رو میخوام بصورت سفارشی بفروشم

اما با تمام این اوصاف مقایسه چری آریزو 6 و هیوندا النترا 2016 از نظر طراحی نشان‌دهنده برتری النترا 2016 است. این خودرو با چراغ‌های بزرگ، فرم‌دار و کشیده جلو، مه‌شکن‌های بزرگ، سپر و گلگیرهای عضلانی، سقف کمانی و کشیده و تکرار کشیدگی چراغ‌ها و عضلانی بودن سپر و گلگیرهای عقب شخصیتی مدرن، خشن و تهاجمی دارد.

حجم زیادی از نمای جلو النترا به سپرها اختصاص داده‌شده که چراغ‌ها و مه شکن‌ها در آن خودنمایی می‌کنند. در نمای کناری هم سقف قوس‌دار و حجم گلگیرها خودرو را هرچه بیشتر عضلانی نشان می‌دهند و حجم سپر و کشیدگی چراغ‌های عقب نمای عقب خودرو را هم با کل بدنه سازگار کرده است. در طراحی النترا بیشتر روی حجم دهی، عضلانی بودن و ظاهر کشیده خودرو کارشده است.

طراحی داخلی چری آریزو 6 و هیوندای النترا

مقایسه چری آریزو 6 با هیوندا النترا 2016
طراحی داخلی چری آریزو

در داخل کابین چری آریزو 6 با طراحی ساده، جذاب و زیبایی روبرو می‌شویم. در این خودرو خبری از دکمه‌های بیش‌ازحد گیج‌کننده و اجزای غیرضروری و شلوغ کننده داشبورد و کنسول میانی نیست. البته حجم زیادی به فضای پیرامونی صفحه‌نمایش 9 اینچی بزرگ اختصاص داده‌شده که ظاهراً چندان جذاب به نظر نمی‌رسد. همچنین کشیدگی ساده و بدون طرح قسمت بالای داشبورد را می‌توان نشانی از کم زوقی طراحان آریزو 6 دانست؛ اما درمجموع طراحی ساده و مدرن کابین این خودرو احساس آرامش خاصی را منتقل می‌کند.

نیاز ضروری به پول نقد دارم و قصد دارم خودروی خودم رو به منطقی ترین قیمت بفروشم

مقایسه چری آریزو 6 با هیوندا النترا 2016
طراحی داخلی هیوندای النترا 2016

حجم دهی و عضلانی بودن النترا در طراحی جلوداشبورد کابین هم تااندازه‌ای به چشم می‌خورد. با ورود به کابین احساس حضور در یک خودرو اسپرت را خواهید داشت. استفاده از طراحی مدرن و فراموش نکردن فرم دهی و زیباسازی هیچ‌یک از اجزای تشکیل‌دهنده کابین سرنشین را به خود جذب خواهد کرد. در طراحی کابین هیوندا النترا 2016 مانند چری آریزو 6 از طرحی ساده و بی‌آلایش استفاده‌نشده است. بلکه در داخل کابین هم همان چهره و شخصیت اسپرت حفظ‌شده است.

مقایسه فنی چری آریزو 6 و هیوندای النترا 2016

مقایسه چری آریزو 6 با هیوندا النترا 2016
مقایسه فنی چری آریزو 6 با هیوندا النترا 2016

مقایسه چری آریزو 6 و هیوندا النترای 2016 ازنظر فنی نشان می‌دهد که محصول هیوندا از برخی جوانب دارای برتری نسبی است. با النترای 2016 می‌توانید تا 203 کیلومتر در ساعت سرعت بگیرید، درحالی‌که رکورد چری 190 کیلومتر در ساعت است. درست است که هیچ‌کدام از خودروها را نمی‌توان خودروهای اسپرت پرسرعت نامید، اما درهرصورت رکورد النترا بهتر است؛ اما اگر به مصرف سوخت و شتاب گیری صفرتا 100 توجه کنیم، می‌بینیم که داده‌های حاکی از برتری چری هستند.

میخوام خودرو کارشناسی شده رو با بهترین قیمت بازار بخرم

این خودرو با شتاب گیری 2/9 ثانیه رکورد بسیار بهتری را ثبت کرده است و همچنین مصرف سوخت پایین‌تری (هرچند با اختلاف بسیار اندک) را رقم می‌زند.

مدل خودروچری آریزو 6هیوندا النترا 2016
پیشرانه4 سیلندر 16 سوپاپه4 سیلندر 16 سوپاپه
حجم موتور1500 سی‌سی1800 سی‌سی
حداکثر قدرت147 اسب بخار150 اسب بخار
حداکثر گشتاور210 نیوتن متر178 نیوتن متر
گیربکس5 سرعته دستی6 سرعته خودکار تیپ ترونیک
مصرف سوخت (ترکیبی)9.6 لیتر در هر 100 کیلومتر7.1 لیتر در هر 100 کیلومتر
شتاب صفرتا 1009.2 ثانیه11 ثانیه
حداکثر سرعت190 کیلومتر در ساعت203 کیلومتر در ساعت

مقایسه آپشن‌ها و امکانات رفاهی

مقایسه چری آریزو 6 و هیوندا النترای 2016
مقایسه اپشن ها و امکانات رفاهی چری آریزو 6 و هیوندا النترای 2016

مقایسه چری آریزو 6 و هیوندا النترا 2016 ازنظر امکانات رفاهی تفاوت چندان قابل‌ملاحظه‌ای را نشان نمی‌دهد. هرچند که اختلافاتی جزئی در بین دو خودرو وجود دارند؛ برای مثال، آینه‌ها و صندلی‌های النترا 2016 از امکانات بیشتری برخوردار است، اما در کل چری آریزو 6 فاصله چندانی با رقیب خود ندارد.

میخوام بی دغدغه و بدون اتلاف وقت خودرو لوکس مد نظرم رو بخرم

به جدول زیر نگاه کنید:

تجهیزاتچری آریزو 6هیوندا النترا 2016
چراغتنظیم الکتریکی ارتفاع چراغ‌های جلو، سنسور نور جهت روشن و خاموش شدن خودکار چراغ‌های جلو، سیستم روشنایی در روز، چراغ‌های عقب LED، مه شکن‌های جلو و عقبکنترل خودکار نور چراغ‌های جلو، سیستم شستشو، چراغ‌های روشنایی زیر درب‌ها، چراغ‌های LED عقب و مه شکن‌های جلو و عقب
سیستم­های مولتی‌مدیاساب ووفر، ورودی‌های بلوتوث و USB، موبایل مپینگ، GPS، دارای 6 بلندگودارای ورودی‌های AUX، USB، iPod Cable، قابلیت پخش سی دی همراه با چنجر
صفحه‌نمایش9 اینچی لمسی8 اینچی لمسی
رینگ­ها17 اینچی آلومینیومی17 اینچی آلیاژی
آینهتنظیم و تا شوندگی برقی آینه‌های جانبی، گرم‌کن آینه‌های جانبیآینه‌های الکتروکرومیک برای سهولت دید در شب، تنظیم برقی آینه‌های جانبی همراه باراهنمای LED و گرم‌کن، سیستم حافظه باقابلیت تا شوندگی و چراغ‌های روشنایی روی آینه‌ها
تهویه مطبوعسیستم تهویه هوای دوگانه همراه با پنل لمسی، کانال تفکیک‌شده تهویه برای سرنشینان عقبسیستم تهویه هوای دوگانه سرنشینان جلو، سیستم کنترل کیفیت هوای AQS
صندلیتنظیم دستی صندلی راننده در 6 حالت، روکش چرم، صندلی‌های عقب باقابلیت تا شدنتنظیم الکترونیکی و قابلیت تنظیم گودی کمر صندلی‌های جلو، سیستم هوشمند پشت‌سری‌ها برای پیشگیری از صدمات ناشی از تصادفات و سیستم گرم‌کن برای صندلی‌های جلو و عقب
شیشهبالابرهای برقی خودکار، گرم‌کن شیشه عقببالابرهای برقی خودکار
سیستم­های هشداردهندههشداردهنده بسته نشدن درب‌ها، سیستم ضد سرقت، سنسور پارک جلو و عقب، دوربین دید عقبسنسور پارک جلو و عقب، سیستم کروز کنترل هوشمند باقابلیت حفظ فاصله با خودروی پیش رو، سیستم ضد سرقت
سایر امکاناتسیستم کنترل پایداری ESP، سیستم کنترل کشش TCS، باز کردن و قفل‌کردن درب‌ها بدون استفاده از کلید، استارت بدون کلید، سانروف، سیستم کنترل باد لاستیک‌ها، دوربین 360 درجه، دو حالت رانندگی ECO، SPORTباز کردن و قفل‌کردن درب‌ها بدون استفاده از کلید، سیستم کلید هوشمند و استارت دکمه‌ای، قفل خودکار فرمان، سانروف باقابلیت تنظیم در چهار حالت، سنسور باران برای کارکرد خودکار برف‌پاک‌کن‌ها

مقایسه ایمنی

مقایسه هیوندای النترا و هیوندای سوناتا
مقایسه هیوندای النترا و چری آریزو 6

مقایسه چری آریزو 6 و هیوندا النترا 2016 ازنظر ایمنی برتری بی‌چون‌وچرای محصول شرکت هیوندای را نشان می‌دهد. النترا 2016 موفق به کسب 5 ستاره ایمنی از مؤسسه استاندارد و ایمنی اروپا EURONCAP شده است؛ اما شرکت‌های چینی همیشه از قرار دادن محصولات خود در معرض آزمایشات استاندارد جهانی اجتناب می‌کنند، به همین دلیل نمی‌توان خودروهای چینی را نمی‌توان در میان خودروهای با ایمنی بالا طبقه‌بندی کرد. چری توانسته است 5 ستاره ایمنی را از مؤسسه تست تصادف خودروهای چین (C-NCAP) دریافت کند. البته این مؤسسه به‌هیچ‌عنوان اعتبار مؤسسه اروپایی را ندارد.

تجهیزات ایمنی و حفاظتیچری آریزو 6هیوندا النترا 2016
کیسه هوادرمجموع 6 کیسه هوا، راننده، سرنشین، جانبی و پرده‌ایدرمجموع 7 کیسه هوا: راننده و سرنشین جلو، جانبی، پرده‌ای، محافظ سر، زانوی راننده
سیستم ترمزسیستم ترمز کمکی BA، ترمزهای جلو و عقب دیسکی خنک شوندهسیستم ترمز ضد قفل ABS، EBD، ESC، ترمز جلو دیسکی خنک شونده، ترمز عقب دیسکی

تجربه رانندگی

مقایسه چری آریزو 6 با هیوندا النترا 2016
تجربه رانندگی چری آریزو 6 با هیوندا النترا 2016

در مقایسه چری آریزو 6 و هیوندای النترا 2016 باید بدانید که چری آریزو در مدت‌زمان کمتر از 10 ثانیه از صفر به 100 کیلومتر می‌رسد. به این صورت شتاب گیری مناسبی دارد؛ اما سرعت شتاب گیری النترا 2016 به 11 ثانیه می‌رسد که تجربه‌سرعت اولیه کمتری را با آن خواهید داشت؛ اما در برابر النترا می‌تواند سرعت شما در جاده را 203 کیلومتر در ساعت افزایش دهد، درحالی‌که آریزو 6 قادر به‌سرعت گیری تا 190 کیلومتر است. به‌هرحال مقایسه تجربه رانندگی چری آریزو 6 و هیوندا النترا 2016 نشان‌دهنده ایمنی و احساس آرامش بیشتر محصول کره‌ای است.

تحلیل شرایط بازار

مقایسه چری آریزو 6 با هیوندا النترا 2016
تحلیل شرایط بازار چری آریزو 6 با هیوندا النترا 2016

پس از خروج آمریکا از برجام و اعمال تحریم‌های یک‌جانبه آمریکا، بازار خودرو کشور با التهابات روزافزونی مواجه شده است. قیمت‌های لحظه‌ای و نجومی نه‌فقط خودروهای ساخت داخل، بلکه شامل حال خودروهای وارداتی هم می‌شود. به همین دلیل پیش‌بینی حتی آینده نزدیک وضعیت بازار کار دشواری است؛ اما در حال حاضر و شاید در یک ماه آینده هم می‌توان چری آریزو 6 را در بازه قیمتی 300 تا 350 میلیون تومان خریداری کرد، این در حالی است که با بودجه‌ای در حدود 400 تا 450 میلیون تومان می‌توانید هیوندا النترا 2016 را تهیه کنید.

جمع‌بندی

مقایسه چری آریزو 6 با هیوندا النترا 2016
عکس زیبا از هیوندای النترا 2016

اگر به خودروهای اسپرت امروزی علاقه‌مند هستید، هر دو خودرو معرفی‌شده در این مقاله از گزینه‌های مناسبی هستند. درصورتی‌که به‌سرعت بیشتر اهمیت می‌دهید، قطعاً محصول شرکت هیوندا با حدود 13 کیلومتر بیشتر، رکورد بهتری را ثبت کرده است؛ اما اگر شتاب گیری و مصرف سوخت نسبتاً بهتر علاقه‌مند هستید، چری آریزو 6 خودرو شماست.

میدونستی بزودی ایران خودرو قراره شرایط جدید پیش فروش خودرو رو اعلام کنه ، ماشین جدید بنتلی که تازه ازش رونمایی شده رو دیدی ، همین حالا عضو کانال تلگرامی همراه مکانیک شو و دیگه هیچ فراخوان پیش فروش خودرو یا اخبار داغ بازار خودرو رو از دست نده

شاید هم به طراحی داخل کابین اهمیت دهید که در این صورت با دو طرح کاملاً متفاوت روبرو خواهید شد، افرادی که طراحی مدرن و ساده را می‌پسندند، به آریزو 6 جذب می‌شوند و کسانی که می‌خواهند ظاهر اسپرت خودرو در کابین آن‌هم حفظ‌شده باشد، النترا 2016 را خواهند پسندید؛ اما در این میان بودجه‌ای که برای خرید خودرو در نظر گرفته‌اید نیز حائز اهمیت است. چون اختلاف قیمت این دو خودرو چیزی در حدود 100 میلیون تومان است.

مطالعه مقالات مرتبط زیر را از دست ندهید:

مقایسه ام جی 360 و آریزو 5 توربو

مقایسه هیوندای النترا و چری آریزو 5 توربو

مقایسه هیوندای النترا و هیوندای اکسنت

معایب هیوندای النترا

بررسی نسل های هیوندای النترا

مقایسه هیوندای النترا و هیوندای سوناتا

مقایسه هیوندای النترا و کیا سراتو

مقایسه هیوندای النترا و چری آریزو 5 توربو

امتیاز شما به این مقاله ؟

بر روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد رای: 0

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

عضویت
اطلاع از
امتیاز دهی
2 نظرات
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها
مهدیار
۱۳۹۹-۰۷-۲۰ ۰۸:۳۲

خیلی جانب دارانه بود

کافیست فرم زیر را پُر و ارسال کنید

تا بدون هیچ هزینه اضافه و بیشترین سود خودرو خود را بفروشید
انتخاب خودرو

خرید خودرو با بهترین شرایط

با تکمیل فرم زیر، مشاور خودرو جهت هماهنگی بازدید با شما تماس خواهد گرفت
انتخاب خودرو