خرید ساندرو به جای ساندرو استپ وی

فهرست مطالب

خرید خودرو همیشه و در هرزمان یک اولویت برای خانواده‌های ایرانی به حساب می‌آید. افرادی که با مشغله و زحمت فراوان سرمایه و اندوخته خود را در چندین سال جمع کرده‌اند،  به امید اینکه  برای زمانی، یک خودرو را خریداری کنند.
در همه نقاط دنیا فروش خودرو به صورت اقساط با بهره کم و یا قیمت‌های رقابتی عرضه می‌شود ولی در ایران همه چیز برعکس است. خرید خودرو یک دغدغه و یک نوع سرمایه گذاری به حساب می‌آید.

با یک کلیک استعلام خلافی خودرو را بدون دغدغه از اینجا بگیرید

متاسفانه با توجه به شرایط اخیر بازار پیش رو وعدم نظارت در قیمت‌گذاری خودروها شاهد افزایش چشمگیر خودورهای صفر و وارداتی هستیم. بعضی از دلالان نیز خودورهای فیس‌لیفت شده را هم بعنوان خودروی جدیدتر و با امکانات بیشتر به مشتری می‌فروشند.

این افزایش قیمت‌هاطوری شده است که دیگر خرید یک خودروی صفر و فیس‌لیفت‌شده، با بودجه شما همخوانی ندارد و گاهی تا رقم‌هایی دوبرابر از ارزش واقعی خودرو، نوسان داشته‌اند.

به همین دلیل تصمیم گرفتیم چند سری مقاله درباره خودروهایی را معرفی کنیم که تفاوتی آنچنانی با نسخه صفر کیلومتر خود ندارند و بهتر است به جای خرید یک مدل نو و فیس لیفت، مدل کم کارکرده آن و یا مدل شبیه به آن را خریداری کنید.

در مقاله ” خرید ساندرو به جای ساندرو استپ وی ” توضیح می‌دهیم که خرید استپ وی صرفه اقتصادی ندارد و بهتر است به جای این خودرو نسخه معمولی را جایگزین کنید.

دلایل خرید ساندروی معمولی به جای استپ‌وی

خرید ساندرو به جای ساندرو استپ وی
خرید ساندرو به جای ساندرو استپ وی

ساندرو از زمانی که وارد ایران شد به دلیل کیفیت خود زبان زد خاص و عام  قرار گرفت. افراد زیادی رو به این خودروی نه‌چندان‌زیبا آوردند، اما بعد پارس خودرو نسخه کراس این خودرو را وارد بازار کرد. جالب است بدانید، ساندرو استپ وی که در واقع، نسخه فیس لیفت و کراس ساندرو معمولی درخط تولید رنو در بزریل است که طراحان خودروی برزیلی این مدل را در سال 2008 معرفی کردند. 

بهتر است بگویم، هیچ تفاوتی بین ساندرو استپ وی با ساندرو از لحاظ فنی، آپشن و ساختاری وجود ندارد،  تنها تفاوت بین این دو خودرو در واقع چند قطعه پلاستیکی است که نمایی اسپرت به خودرو داده است. 

تابحال خرید خودرو دست دوم با گارانتی اونم از بزرگترین نمایشگاه آنلاین خودرو در کشور رو تجربه کردی

برای کسب تجربه بی نظیر اینجا کلیک کن

تفاوت اندک ابعاد و ظاهر

ساندرو از لحاظ ابعادی، 4020 میلی‌متر طول، 1746 میلی‌متر عرض و 1534 میلی‌متر ارتفاع داشته و فاصله بین دو محور آن نیز 2588 میلی‌متر است. ساندرو استپ ‌وی دارای طول 4020 میلی‌متر، عرض 1753 میلی‌متر و ارتفاع 1564 میلی‌متر است و فاصله بین دو محور آن نیز همانند ساندرو معمولی، 2588 میلی‌متر است.

خرید ساندرو به جای ساندرو استپ وی
خرید ساندرو به جای ساندرو استپ وی

طول و فاصله بین دو محور در ساندرو معمولی با استپ وی یکسان است، ولی استپ وی دارای عرض و ارتفاع بزرگتری نسبت به ساندروهاچ بک است.  این افزایش ارتفاع  تنها به خاطر رووف ریل است که سه سانتی متر خودروی استپ وی را بلندتر نشان می‌دهد.                                             

همین چند قطعه پلاستیک، باعث شده قیمت خودوری ساندرو استپ وی حدود 20 تا 30 میلیون تومان در بازار گران تر از نسخه معمولی یعنی ساندرو باشد. 

رنو ساندرو استپ وی همان ساندرو خودمان است که بدون کمترین تغییری از یکهاچ بک به یک کراس اوور تبدیل شده است. این دو خودرو تنهاتفاوت‌هایی چند میلیمتری در ابعاد و ظاهری دارند.

مطالعه مقالات زیر را از دست ندهید

تعویض پلاک خودرو

راهنمای خرید دست دوم

تنها یک تفاوت در بخش فنی

تنها تفاوت در جهت بهبود ساختار سیستم تعلیق ساندرو استپ وی صورت گرفته و جعبه دنده آن در مدل دستی نسبت به ساندروهاچ بک بهینه سازی شده است.

خرید ساندرو به جای ساندرو استپ وی
خرید ساندرو به جای ساندرو استپ وی

به آخرین بخش از مقاله ” خرید ساندرو به جای ساندرو استپ ویخرید ساندرو به جای ساندرو استپ وی ” رسیدیم. نکته جالب تر این است که در بازار، قطعات لازم برای تبدیل ساندرو معمولی به ساندرو استپ وی عرضه می‌شوند و خریداران ساندرو، بخواهند که ساندرو خود را تبدیل به مدل استپ وی در آورند، می‌توانند با نصب رووف ریل، افزایش  سایز رینگها، چراغ‌ها، ضربه گیر و رنگ آمیزی سپرها به هدف خود دست یابند. همه این هزینه فقط با 8 میلیون تومان صورت می‌گیرد.

اگر قصد خرید خودرو داری ولی وقت کافی برای پیدا کردن خودرو مناسب اونم با گارانتی رو نداری 

کافیه اینجا کلیک کنید و فرم ثبت خرید سفارشی رو پر کنید 

پس نتیجه می‌گیریم خرید استپ وی با توجه به اختلاف قیمت 30 میلیون تومانی نسبت به ساندرو اصلا ارزش خرید را ندارد. 

مطالعه مقالات مرتبط زیر را از دست ندهید

مقایسه رنو ساندرو و ساندرو استپ وی

چرا رنو ساندرو بخریم؟

مقایسه ساندرو با دنا پلاس

مقایسه رنو ساندرو و کوییک

پنج دلیل برای اینکه رنو ساندرو نخریم

عضویت در خبرنامه
عضویت
اطلاع از
امتیاز دهی
2 نظرات
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها