معمولا خریداران، خودرو مورد نظرشان را با توجه به بودجه‌ای که در نظر گرفته‌اند؛ انتخاب می‌کند. اما کسانی که علاقه زیادی به خرید و فروش و تعویض خودرو دارند و به اصلاح «ماشین باز» هستند، به موضوع مهم‌تری نیز توجه می‌کنند و آن افت قیمت خودرو مزبور است.

کارشناسان اعتقاد دارند که برخی از خریداران خودرو، هنگام اقدام به خرید به این موضوع حتما فکر می‌کنند: ” آیا این خودرو به سرعت فروش می‌رود؟ “
معمولا خریداران، خودرو مورد نظرشان را با توجه به بودجه‌ای که در نظر گرفته‌اند؛ انتخاب می‌کند. اما کسانی که علاقه زیادی به خرید و فروش و تعویض خودرو دارند و به اصلاح «ماشین باز» هستند، به موضوع مهم‌تری نیز توجه می‌کنند و آن افت قیمت خودرو مزبور است. این دسته از افراد هنگام خرید خودرو به سراغ اتومبیل‌هایی می‌روند که کمترین افت قیمت را داشته باشد و به سرعت به فروش برسد.به همین دلیل ما در این مطلب همراه مکانیک قصد دارد به بررسی خودورهایی که قدرت نقد شوندگی بالاتری نسبت به سایرین دارند، بپردازد.
با همراه مکانیک همراه باشید.

کدام خودروها قدرت نقد شدن بالاتری دارند؟
حقیقت این است که برخی از خودورها علی رغم کیفیتی که دارند، انتظار فروش بالاتری دارند، به این معنی که خیلی دیر تر از سایر خودروها به فروش می‌رسند. اما برعکس، خودروهایی هم وجود دارند که اتفاقا بازار بسیار خوبی دارند و سریع فروش می‌روند.

قدرت نقد شوندگی خودروهای داخلی
با گشتی در گروه‌های خودروسازی داخلی، به این موضوع پی خواهیم برد که از میان خودروهای گروه سایپا و ایران خودرو، پراید، تیبا، پژو پارس، پژو 206، تندر 90، ساندرو استپ وی و معمولی از جمله خودروهای محبوبی هستند که بسیاری از افراد به خرید این خودروها تمایل بیشتری نشان می‌دهند.

/ایران خودرو پژو پارس,1397 Lxلازم به ذکر است که پژو پارس دست دوم معمولی افت قیمت بسیار کمی‌در بازار دارد و معمولی این افت قیمت با 5 هزار کیلومتر کارکرد، چیزی حدود 2 میلیون تومان است. از سوی دیگر، بازار خرید و فروش خودرو 206‌هاچ بک هم بسیار داغ است، چرا که این خودرو محبوب هم در زمان فروش با افت قیمتی کمتری مواجه است. افت قیمت پژو 206‌هاچ بک با 5 هزار کیلومتر کارکرد، چیزی حدود یک میلیون و نیم است. 206 خودرویی جوان پسند است و تقریبا همه افراد دوستش دارند. به همین دلیل این خودرو در بارار به سرعت دست به دست می‌شود چرا که همیشه خواهان دارد.

/ایران خودرو پژو 206,1397 تیپ 5 و اما در پاسخ به این سوال که در میان خانواده رنو کدام خودورها در بازار سریع تر نقد می‌شود باید بگوییم تندر 90؛ این خودرو، هم دنده ای و هم فول، در میان خریداران بسیار راحت خرید و فروش می‌شود. لازم به ذکر است که هردو خودرو ساندرو و  ساندرو استپ وی، بازار خرید و فروش خوبی دارند، البته اگر قیمت آن‌ها کزایی بالا نرود!

ایران خودرو تندر 90 ایران خودرو,1397 E2+LP از میان خودروهای گروه خودروسازی سایپا، تیبا 2 از تیبا صندوق دار، قدرت نقد شوندگی بیشتری دارد. آمار و ارقام همراه مکانیک نشان می‌دهد که افراد تمایل بیشتری به خرید و فروش خودروهای‌هاچ بک دارند.

/سایپا تیبا 2,1397 EXالبته باید بگوییم که خودرو پراید هم به دلیل قیمت ارزان تری که نسبت به سایر خودروها دارد، قدرت نقد شوندگی بالایی در بازار خودرو دست دوم دارد.

سایپا پراید 131,1397 SEقدرت نقد شوندگی خودروهای خارجی
آمار همراه مکانیک نشان داده است که خریداران تمایل بیشتر به خرید خودرو صفر کیلومتر چینی دارند، این در حالی است که در بازار خرید و فروش دست دوم، چندان رونق خوبی ندارد. البته نوع شاسی بلند این خودروها نسبت به نوع سدان آن‌ها، با شانس بیشتری رو به رو هستند.
خودروهای کره ای از گروه خودروهای وارداتی، بازار دست دوم داغ تری نسبت به سایر خودروها دارد و پس از آن‌ها، خودروهای ژاپنی قرار می‌گیرند. البته این را هم باید مد نظر قرار داد که خودروهای خارجی در بازار دست دوم، با افت قیمت زیاد همراه است که این افت قیمت از 5 الی 25 میلیون تومان است.

با توجه مطالب بالا که از آمار شرکت همراه مکانیک منتج شده‌است، خودروهای نام‌برده خوش فروش یا به اصطلاح «دست به نقد» اند، و بازار خرید و فروش داغ تری را برای دست دوم این خودورها شاهد هستیم.

اپلیکیشن همراه مکانیک

با اپلیکیشن همراه مکانیک از تغییرات قیمت خودرو باخبر شوید

4
دیدگاه بگذارید

3 تعداد نظرات
1 پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
پرطرفدار ترین دیدگاه ها
دیدگاه با بیشترین پاسخ
2 تعداد نویسندگان دیدگاه
  اشتراک  
اطلاع از
کامران

ساینا بهتر است یا کوییک زمان فروش

قطعا ساینا بهتری از کوییک از نظر فروش هستش کوییک خیلی بد فروشه

[…] کدام خودروها قدرت نقدشوندگی بالاتری دارند؟ […]

[…] کدام خودروها قدرت نقدشوندگی بالاتری دارند؟ […]