Image default
نکات خرید و فروش خودرو

مراحل و مدارک تعویض پلاک خودرو از صفر تا صد

اگر شما یکی از افرادی هستید که قصد خرید و فروش خودرو دارید و از مراحل تعویض پلاک آن بی خبر هستید این مقاله  از سری مقالات نکات خرید و فروش مجله خودرو همراه مکانیک کمک شایانی به شما خواهد کرد. ما همه آنچه که در مورد تعویض پلاک خودرو باید بدانید را برای شما فراهم کرده ایم.

در این مقاله تمامی‌مراحل تعویض پلاک، مدارک لازم برای تعویض پلاک خودرو، نحوه استعلام پلاک خودرو، هزینه تعویض پلاک خودرو، مراکز تعویض پلاک ونحوه پیگیری پلاک خودرو صفر شرح داده خواهد شد.علاوه بر این تمامی‌نکات فنی و حقوقی خرید خودرو را در مقاله راهنمای خرید خودرو دست دوم شرح دادیم.

 

کلیک کن تا اپلیکیشن همراه مکانیک که بهترین وسیله برای جلوگیری از کلاهبرداری دلال ها هست رو نصب کنی.

مراحل تعویض پلاک خودرو
مراحل تعویض پلاک خودرو

پس از تنظیم قرارداد خصوصی میان فروشنده و خریدار، اولین مرحله برای معامله خودرو این است که طرفین (خریدار و فروشنده ) قبل از مراجعه به دفتر اسناد رسمی‌به مراکز تعویض پلاک مراجعه کنند و با تحویل مدارک و مستندات، اقدام به فک پلاک قبلی خودرو و نصب پلاک جدید برای صاحب جدید خودرور، کنند. برای این منظور باید مراحل زیر طی شود:

کلیک کن و بی دغدغه خودرو رو نیم ساعت بعد نقد کن

مراحل تعویض پلاک خودرو

1. پرداخت ورودی پارکینگ مرکز تعویض پلاک و دریافت یک برگه نوبت دهی
2. طبق شماره برگه ورودی به غرفه مورد نظر خود در ساختمان اداری مراجعه کنید
3. بعد از دریافت پوشه، مدارک مورد نیاز را در داخل پوشه گذاشته و جهت بررسی نهایی به کارشناس حقوقی غرفه مربوطه تحویل می‌دهید
4. یک کاغذ برای بازدید خودرو به شما داده می‌شود که افسر حاضر در تعویض پلاک در آنجا خودروی شما را دیده و آن را تائید می‌کند
5. برگه تایید بازدید فنی به همراه شرایط خلافی خودرو به شما داده می‌شود. در صورتی که خودرو دارای خلافی باشد، این مبلغ باید توسط فروشنده و با دستگاه POS موجود در مرکز تعویض پلاک  پرداخت شود.
6. واریز وجه تعویض پلاک برابر تعرفه به حساب خزانه در باجه  بانک ملی (معادل 142 هزار و 500 تومان )
7. پس از تایید نقل و انتقال و سند مالکیت خودرو،  برگه ای برای فک پلاک دریافت می‌کنید و پس از آن پلاک قدیم را تحویل انبار پلاک داده و پلاک جدید دریافت می‌کنید
8. برای نصب پلاک اگر بخواهید پلاک جدیدی بر روی خودرو  نصب کنید حدودا 10 دقیقه و اگر پلاک قبلی خود را برای تعویض بخواهید حداکثر 1 ساعت باید منتظر بمانید
9. برای خروج از پارکینگ برگه ورودی را تحویل داده و خارج می‌شوید

آیا می دانید پژو 206 را چند ملیون زیر قیمت می توانید بخرید.

اینجا کلیک کنید تا در اینستاگرام همراه مکانیک خودرو های به قیمت رسیده و ارزان تر از بازار را مشاهده کنید.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by همراه مکانیک (@officialhamrahmechanic) on

مدارک لازم برای تعویض پلاک خودرو

قبل از رفتن به مرکز تعویض پلاک خودرو، مدارک زیر که شامل مدارک خریدار و فروشنده است، را به همراه خود داشته باشید.

مدارک فروشنده خودرو:

1. اصل سند فروش کارخانه سازنده(تولیدداخل)
2. اصل کارت شناسایی خودرو
3. اصل سند مالکیت خودرو که توسط ناجا صادرشده است
4. اصل شناسنامه و کارت ملی 
5. اصل بیمه نامه شخص ثالث معتبر
6. اصل کارت معاینه فنی معتبر(خودروهای شخصی و دولتی که بیش از 4 سال از مدل آن سپری شده باشد , و خودروهای عمومی‌که بیش از یک سال از مدل آن‌ها سپری شده باشد)
7. حضورفروشنده وخریداریا نماینده قانونی آنها

مدارک خریدار خودرو:

1. شناسنامه و کارت ملی
2.  قبض برق به نام خریدار خودرو یا پدر خریدار
3. مدارک احرازسکونت خریدار در صورت نبودن قبض برق (ارائه سند اجاره نامه منزل مسکونی بنام خریدار خودرو دارای کد رهگیری و هلوگرام یا ارائه سند اجاره‌نامه چاپی دارای‌هالوگرام و کد رهگیری منزل مسکونی بنام خریدار خودرو )

کلیک کن و ببین خرید خودرو از بزرگترین نمایشگاه خودرو انلاین کشور چه مزیت هایی داره مطمئن باش خیلی جذابه!!!

هزینه تعویض پلاک خودرو

هزینه دریافتی در مراکز تعویض پلاک خودرو در سال 97 مبلغ 142 هزار و 500 تومان است که تماما با استفاده از دستگاه کارتخوان پرداخت می‌شود. 

 * متاسفانه دیده شده که در برخی از مراکز تعویض پلاک در انتهای کار مبلغی به صورت نقدی از خریداران خودرو دریافت می‌شود. دریافت این مبلغ جنبه قانونی ندارد

کدام هزینه با  فروشنده است و کدام هزینه با خریدار ؟

• در مرکز تعویض پلاک تنها پرداخت هزینه خلافی خودرو بر عهده فروشنده است. اما پرداخت هزینه عوارض سالیانه شهرداری و هزینه انتقال سند در دفاتر اسناد رسمی‌هم بر عهده فروشنده است.
• مابقی هزینه‌ها در مرکز تعویض پلاک (همان 142 هزار تومان) برعهده خریدار است

نکات مهم  تعویض پلاک خودرو

1. تمام هزینه‌های در مرکز تعویض پلاک تنها از طریق کارت بانکی قابل پرداخت است. بنابراین در زمان مراجعه به مراکز تعویض پلاک حتما کارت بانکی حاوی پول همراه داشته باشید.

2. در زمان تعویض پلاک نیازی به تسویه حساب عوارض شهرداری وجود ندارد. تسویه حساب عوارض شهرداری برای دفاتر اسناد رسمی‌و  در زمان انتقال سند لازم است.

3. خلافی خودرو  از طریق دستگاه POS موجود در مرکز تعویض پلاک پرداخت می‌شود. این دستگاه‌ها مجهز به بارکد خوان هستند. بنابراین نیازی به تسویه خلافی پیش از مراجعه به مرکز تعویض پلاک وجود ندارد.

4. زوج یا فرد بودن پلاک به هیچ عنوان انتخابی نیست و کاملا به صورت تصادفی است.

5. در زمان انتقال پلاک در صورتی که خریدار چند پلاک آزاد داشته باشد از وی سوال می‌شود که مایل است کدام پلاک بر روی خودروی موردنظر نصب شود. 

6. در صورتی که خریدار پلاک آزاد دارد که در مرکز تعویض پلاکی که به آن مراجعه کرده موجود نیست دو راه به وی پیشنهاد می‌شود. اول مدارک خودرو پس گرفته شود و خریدار به همراه فروشنده به مرکز تعویض پلاکی مراجعه کنند که پلاک آزاد در آنجا قرار دارد! دومین راه این است که خریدار مبلغ 50 هزار تومان پرداخت کند  تا پلاک آزاد در مرکز تعویض پلاک قبلی قیچی شده و در مرکز تعویض پلاک فعلی یک پلاک جدید با همان شماره صادر شود. این فرآیند حدودا 1 ساعت زمان می‌برد. 

7. کل فرآیند تعویض پلاک در صورتی که مورد خاصی پیش نیاید حدود 2 الی 3 ساعت زمان می‌برد.

8. همانطور که در راهنمای حقوقی خرید خودرو دست دوم توضیح دادیم از خرید خودرو به صورت وکالتی پرهیز کنید. زیرا در صورتی که به هر دلیلی خودرو مشکل داشته باشد تا انجام مراحل قانونی خودرو در پارکینگ تعویض پلاک توقیف می‌شود.

مدارک مورد نیاز برای صدور کارت المثنی مشخصات خودرو: 

1. حضور مالک یا وکیل قانونی او برای سپری شدن مراحل قانونی به همراه خودرو ضروریست.
2. ارائه دادن اصل تمام مدارک شناسایی و یا وکالتنامه به همراه اصل مدارک شناسایی الزامیست.
3. اصل سند فروش کارخانه تولید کننده ( تولید داخل ) لازم است.
4. اصل سند مالکیت خودرو که از طرف پلیس ناجا صادر شده باشد, الزامیست.
5. ارائه دادن گواهی مفاصا حساب اجرائیات, اگر وجه معوقه جرایم پرداخت نشده باشد, نیاز است.
6. واریز فیش بانکی به مبلغ بیست و پنج هزار تومان به شماره حساب ۰۲۶۷۰۰۶۷۰۰۰۰۷ نزد بانک ملی بابت هزینه صدور کارت المثنی مشخصات خودرو اجباریست. 7. گرفتن تعهد کتبی از مالک خودرو یا وکیل قانونی او لازم است. 8. پرداخت هزینه پستی برای ارسال کارت مشخصات به مبلغ چهار هزار و نهصد تومان

کلیک کن و بی دغدغه با کمک همراه مکانیک خودرو مد نظرت رو بخر

سوالات متداول و مطرح شده در مورد تعویض پلاک

در این بخش بدلیل حجم بالا سوالات کاربران نسبت به تعویض پلاک و جزئیات آن  به سوالات متداول پاسخ خواهیم داد و در صورتی که سوال دیگری داشتید با ما در میان بگذارید تا پاسخ آن را در کمترین زمان به شما بدهیم.

چگونه پلاک تهران بگیریم؟

یکی از شرایط مهم دریافت پلاک تهران یا هر استان دیگه ای سکونت در آن استان می‌باشد که شما برای دریافت پلاک تهران باید ساکن تهران باشید و از ارائه ادرس‌های نادرست جدا پرهیز کنید چرا که کارت خودرو به آدرس محل سکونت شما ارسال خواهد شد و در صورت برگشت خوردن دچار مشکلات زیادی خواهید شد.

چطور پلاک زوج یا فرد بگیریم؟

تعویض پلاک ورداورد
پلاک زوج و فرد

قابل ذکر است که پلاک زوج و فرد توسط راهنمایی و رانندگی صادر می‌شود و کارگذار تعویض  پلاک هیچ توانایی در تعیین پلاک زوج و فرد ندارد و کاملا تصادفی پلاک صادر می‌شود پس شما توانایی در تعیین این امر نخواهید داشت.

مدات زمان صدور کارت خودرو بعد از تعویض پلاک چقدر است؟

از زمانی که شماره پلاک شما تعیین و فرایند مربوط به تعویض پلاک تمام می‌شود شما میتوانید از طریق سامانه رهگیری مرسولات پستی فرایند کارت خودرو خود را مشاهده کنید. دقت داشته باشید از آنجایی که این سازمان خدمات مختلفی بجز کارت خودرو دارد ابتدا نوع جست و جو را روی کارت خودرو قرار دهید سپس پلاک خود را وارد کنید.

تعویض پلاک شهرستان در تهران به چه صورت است؟

زمانی که شما میخواهید تعویض پلاک شهرستان در تهران را انجام دهید چند حالت بوجود می‌آید:

حالت اول زمانی است که شما نقل مکان کرده اید و در تهران ساکن شده اید که با ارائه مدارک به پلیس +10 و تغیر محل سکونت می‌توانید به یکی از شعب تعویض پلاک در تهران رفته و پلاک قبلی را فک و پلاک تهران دریافت کنید.

حالت دوم زمانی است که شما به دلیل شغل خود دو منزل در تهران و شهرستان و دو خودرو دارید که در این حالت بدون فک پلاک قبلی میتوانید پلاک جدید بر اساس محل احراز شده دریافت نمایید.

حالت سوم حالتی است که شما مدام در رفت و آمد هستید که در این صورت شما نمیتوانید پلاک خود را تغییر دهید.

انتقال پلاک از پدر به فرزند چگونه انجام می‌شود؟

پلاک فقط برای شخص دارنده سند خودرو صادر می‌شود و شما نمیتوانید پلاک خود را به فرزندتان منتقل کنید مگر اینکه ابتدا خودرو به نام فرزند زده شود و سپس ضمن فک پلاک قبلی پلاک جدیدی صادر شود.

شرایط دریافت نمایندگی تعویض پلاک خودرو چیست؟

برای دریافت نمایندگی تعویض پلاک همکاری شما با موسسه راهگشا خواهد بود و شرایط زیر مورد نیاز است:

1.      دارا بودن مدرک کارشناسی

2.      عدم اشتغال در  هیچ ارگانی چه دولتی و چه غیر دولتی

3.      حداقل 25 و حداکثر 60 سال سن

کلیک کن و عضو کانال تلگرام همراه مکانیک شو تا فیلم های جذاب خودرو مورد نظرت رو ببینی

آیا برای تعویض پلاک معاینه فنی لازم است؟

بله ، برگه معاینه فنی یکی از مدارک مورد نیاز برای تعویض پلاک می‌باشد که در مقاله شرایط معاینه فنی خودرو توضیحات کامل در مورد معاینه فنی داده شده است.

مدارک احراز سکونت برای تعویض پلاک چه مواردی هستند؟

مدارک احراز سکونت برای تعویض پلاک شامل چند دسته می‌شوند که ارائه هر کدام به منظور ماحراز محل سکونت شما برای تعویض پلاک کفایت می‌کند.

سند مالکیت،اجاره نامه که هولوگرام داشته باشد،گواهی اشتغال به تحصیل فرزند و یا نامه رسمی‌از ارگان نظامی‌برای احراز محل سکونت به منظور تعویض پلاک کفایت می‌کند البته همواره در کنار این مدارک قبض برق نیز به همراه داشته باشید

نوبت دهی اینترنتی تعویض پلاک به چه صورتی است؟

در مقاله مراکز تعویض پلاک تهران نحوه نوبت دهی اینترنتی تعویض پلاک را شرح داده ایم.

مراکز تعویض پلاک خودرو 

در ادامه به آدرس و شماره تماس مراکز تعویض پلاک در سطح شهر تهران، شهرستان‌های تهران و مراکز استان‌ها اشاره خواهد شد. همچنین در مقاله مراکز تعویض پلاک تهران، آدرس تمامی‌مراکز بر روی نقشه نیز مشخص شده است. روزهای فعالیت و ساعت کار مراکز تعویض پلاک هم در بخش مربوط به هر مرکز توضیح داده شده است.

آدرس مراکز تعویض پلاک خودرو
آدرس مراکز تعویض پلاک خودرو

1. مرکز تعویض پلاک میثم
آدرس : کیلومتر ۱۷ جاده مخصوص کرج-خیابان داروپخش خیابان روز دارو
تلفن تماس مرکز : ۱۱–۴۴۹۸۶۰۰۰ 
2. مرکز تعویض پلاک اتحاد
آدرس: تهرانپارس-حکیمیه-خیابان اتحاد-اتحاد ۵ غربی
 تلفن تماس مرکز : ۷۷۳۹۳۰۳۰ 
3. مرکز تعویض پلاک چیتگر
آدرس: کیلومتر ۱۲ جاده مخصوص کرج
تلفن تماس مرکز : ۴۴۹۰۱۹۲۹ 
4. مرکز تعویض پلاک خاوران:
آدرس: کیلومتر ۱۰ جاده خاوران-بعد از سه راه 
تلفن تماس مرکز :  ۳۳۸۵۱۳۳۲ 
5. مرکز تعویض پلاک الغدیر:
آدرس: یافت آباد-بلوار الغدیر-خیابان اکبرحسینی 
تلفن تماس مرکز :  ۶۶۱۳۳۶۹۳ 
6. مرکز تعویض پلاک یادگارامام (ره): 
آدرس: اتوبان یادگار امام-خیابان زنجان شمالی-جنب ستاد ترخیص خودرو 
 تلفن تماس مرکز :  ۶۶۲۵۶۷۲۹ 
7. مرکز تعویض پلاک خلیج:
آدرس: کیلومتر ۷ جاده قدیم کرج-بلوار خلیج فارس- خیابان رهنما- جنب ستاد ترخیص خودرو
تلفن تماس مرکز :   ۶۶۲۶۰۲۶۲ 
8. واحدشماره گذاری مستقر در شرکت ایران خودرو: 
آدرس: کیلومتر ۱۴ جاده مخصوص کرج-مرکز شماره گذاری مستقر در شرکت ایران خودرو
 تلفن تماس مرکز :   ۴۴۹۳۴۴۴۵  
9. واحد شماره گذاری مستقر در شرکت سایپا:
آدرس: کیلومتر ۱۱ جاده مخصوص کرج- مرکز شماره گذاری مستقر در شرکت سایپا
 تلفن تماس مرکز :   ۴۴۹۰۶۶۱۰ 
10. واحد شماره گذاری مستقر در شرکت آسان موتور:
آدرس: کیلومتر ۸جاده مخصوص کرج-مرکز شماره گذاری شرکت آسان موتور
تلفن تماس مرکز :  ۴۸۶۴۵۷۴۷ 

مراکز تعویض پلاک شهرستان‌های تهران:

ورامین: میدان بسیج- بلوار امام رضا(ع)–روبه روی بازار میوه و تره بار  
شهریار:  میدان نماز – به سمت تهران ( بلوار پلیس)- خیابان تلیسه 
اسلامشهر: چهاردانگه- روبه روی شهرک صنعتی- کوچه نمایندگی ایران خودرو 
رباط کریم: جاده ساوه- بلوار امام خمینی- روبهروی صندوق قرض الحسنه خیبر 
بهارستان : جاده ساوه-خیابان رینگ کار-نرسیده به چهار راه پرسپولیس
پاکدشت:  بلوار شمالی- شهدای قمی‌نبش جماران ۱۷- پلاک ۴ 

مراکز تعویض پلاک مرکز استان‌ها

در این بخش آدرس مراکز تعویض پلاک برخی استان ها را برای شما آورده ایم.

اصفهان 1: جاده اصفهان شیرازبعد از شهرک سپاهان شهر- ضلع جنوبی شهرک راهنمایی و رانندگی
اصفهان2: میدان ورزشکار -ابتدای جاده دولت آباد -جنب تاکسیرانی
ارومیه: کیلومتر5 سرو -ابتدای ورودی جاده جهتلو
اراک: جاده خمین بالاتر از دانشگاه آزاد واحد فلق
اردبیل: اانتهای خیابان کشاورز -تقاطع بزرگراه بسیج راه ملا باشی
اهواز : جاده اهواز اندیمشک -بعد از پلیس راه اهواز اندیمشک -جنب کانال شهید چمران سمت غرب
ایلام: بلوارمهران پیچ آشوری ( پلیس سابق )
بجنورد:  بلوار ولايت – دوراهي ميدان بار به سمت شهرك امام خميني
بیرجند: بلوار مسافر-جنب میدان تره بار
بوشهر : جاده نیروگاه جنب سردخانه 2000 تنی امکان
تبریز: اتوبان شهید کسایی -شهرک آزمایش -مرکز تعویض پلاک تبریز
خرم آباد: کیلومتر 5 خرم آباد به بروجرد -روبروی دانشگاه آزاد اسلامی
رشت: کیلومتر2جاده انزلي- نرسیده به کارخانه پوشش روبروی فرودگاه
زاهدان: بلوار شهيد طباطبائي- روبروي پرسي گاز
زنجان: پایین تر ازاراضي پايين -جنب پارکینگ راهنمایی زنجان
ساری: جاده ساري جويبار -کیلومتر 3 جنب باغ ارم
سنندج: شهرک مولوی -جنب ترمینال تهران
سمنان: بلوار 15 خرداد – شهرک غرب -خیابان تلاش بلوک b-e
شیراز: انتهای بلوار امیر کبیر- بعد از پلیس راه شیراز کازرون- جنب باغ فدک
شیراز 2: بلوارولايت- خيابان سلامي
شهرکرد: میدان قمر بنی‌هاشم به سمت ميدان ميوه و تره بار
قم: بلوار شهيد محلاتی ـ ابتدای جاده حاجی آباد
قزوین: عوارضی اتوبان قزوین کرج -پشت یگان موتوری نیروی انتظامی
کرج: جاده قزالحصار -جنب پادگان آموزشی چمران -روبروی شرکت آذین خودرو 
کرمانشاه: کیلومتر 12 جاده بیستون -بعد ازپایانه باربری جنب پتروشیمی
کرمان: بلوار جمهوری اسلامی- بلوارهوانيروز -جنب سنگبري دنا
مشهد 1: بلوار جانباز-بلوار شهید ساجدي
مشهد2: ابتدای جاده قدیم نیشابور- رباط طرق – خ ابریشم 5 – مرکز تعویض پلاک شماره 2
همدان : بزرگراه امام -ابتدای شهرک مدنی -نرسیده به سه راهی قاسم آباد -مرکز تعویض پلاک همدان
یاسوج: بلوار کشاورز (شرف آباد) -بعد از نمایندگی ایران خودرو دهرابپور
یزد: بلوار جانباز -شهرک رزمندگان- انتهای شهرک

در صورتی که به دنبال خرید خودروی دست دوم هستید همراه مکانیک در تمامی‌مراحل خرید و فروش خودرو با شما همراه خواهد بود. کافی است جهت اطمینان از سلامت خودرو از خدمت کارشناسی فنی و تخصصی خودرو در محل استفاده نمائید. شرح کامل این خدمت را اینجا بخوانید. همچنین پس از بررسی تخصصی خودرو، قیمت خودرو بر اساس ارزش واقعی آن توسط کارشناسان ما تعیین خواهد شد.
خرید خودرو از نمایشگاه خودروهای کارشناسی شده و دست دوم همراه مکانیک نیز مطمئن ترین راه برای خرید خودروی دست دوم محسوب می‌شود.

اگر قصد خرید خودرو دارید مطالعه مقالات زیر را از دست ندهید:

مراکز تعویض پلاک تهران

مرکز تعویض پلاک میثم

مرکز تعویض پلاک اتحاد

مرکزتعویض پلاک چیتگر

مرکزتعویض پلاک الغدیر

شرایط  و مراحل معاینه فنی خودرو

مراکز معاینه فنی تهران، آدرس، ساعات کاری

استعلام خلافی خودرو و روش کم کردن خلافی

راهنمای خرید خودرو دست دوم – بخش اول نکات فنی خرید خودرو

راهنمای خرید خودرو دست دوم – بخش دوم نکات حقوقی خرید خودرو

مطالب جدید

مراکز تعویض پلاک تهران

میناوند

استعلام خلافی خودرو و روش کم کردن خلافی

میناوند

تعویض پلاک ورداورد

محمد رحیمیان

36
دیدگاه بگذارید

19 موضوع دیدگاه
17 موضوع پاسخ
0 دنبال کنندگان
 
بیشترین پاسخ واکنش نشان داد
پرطرفدارترین نظر
9 نویسنده دیدگاه
  اشتراک  
به من اطلاع بده

پلاک های مناطق شمالی تهران ایران ۱۱وایران ۴۴وایران ۷۷جزع منطقه های ۱٬۲٬۳٬۴٬۵٬۷٬۸٬۲۲پلاک های مناطق مرکزی تهران ایران ۲۲وایران ۵۵وایران ۸۸جزع منطقه های ۲٬۶٬۱۰٬۱۱٬۱۳پلاک های مناطق جنوبی تهران ایران ۳۳وایران ۶۶وایران ۹۹جزع مناطق های ۹٬۱۳٬۱۴٬۱۵٬۱۶٬۱۷٬۱۸٬۱۹٬۲۰٬۲۱

باران

سند سبز رو کی تحویل میدن؟؟؟ پست میشه برامون یا در جا بهمون میدن،؟؟

باران

خیلی ممنون که پاسخ دادید اخه این مساله خیلی برام مهمه یعنی اینکه یه ماشین صفر باشه اما پلاک شده هست میخوایم بخریم مدارکش هم کامله ایا این ماشین هم همون لحظه سند سبزش تحویل میشه؟؟؟

باران

بله همینطور کهومیفرمایید هست قصد خرید از شخص رو دارم
خیلی ممنون وقت گذاشتید واقعا کمک مهمی کردید

حسین

سلام ببخشید میشه پلاک رو به نام کسی انتقال داد؟

تارا

سلام
من می خوام ماشین پلاک تهران بگیرم ، اجاره نامه دارم
اما اجاره نامه دارای کدرهگیری ندارم
چه راه حلی پیشنهاد می کنید

علی

با سلام اهل قم هستم ماشین پلاک تهران خریداری کردم میتوانم در تهران برای خودرو پلاک قم بگیریم؟

مرادی

در مرکز تعویض پلاک ارائه اصل اجاره نامه لازم است یا کپی هم کفایت میکند؟

کیان

با عرض سلام ،هزینه تعویض پلاک برای همه خودروها یکسان است؟

سعید

با سلام،با دفترچه بیمه میشه پلاک شهر محل اشتغال رو گرفت؟

زارع

با سلام ،برای گرفتن پلاک شهر دلخواه اجاره نامه کافی است؟

رویا

ببخشید من ماشینمو دو سال پیش وکالتی فروختم از کجا بفهمم ماشین فک پلاک شده یا نه؟

نغمه

با سلام یه سوال داشتم قانونا هزینه تعویض پلاک بعهده چه کسی است؟

محمد

با سلام میخواستم بدونم برگ سبز که موقع تعویض پلاک میدن حکم سند داره یا نه ؟؟؟

صمدی

با عرض سلام من خودرویی خریداری کردم که تمایل دارم پلاک فک شده قبلی ام رو روی آن نصب کنم آیا این امر امکان پذیر است؟

شادی

سلام میخواستم بدونم پلاک شخصی بعد از چند سال توسط راهنمایی رانندگی فک می شود؟

سعید

وقت بخیر.آیا برای استفاده از پلاک قبلی که برای تهران است ودر همین مرکز ثبت شده بوده احراز محل سکونت لازم است یا فقط قبض جدید برق کفایت میکنه؟

سعید

ملک بنام مادر بزرگ هستش درواقع بعلت کهولت سن ایشون باهم زندگی میکنیم.
حالا تکلیف چی میشه؟

محمد

سلام
برای احراز محل سکونت دفترچه بیمه تامین اجتماعی کفایت میکند؟؟ یا باید همراه دفترچه بیمه قبوض آب و برق یکی از این قبوض باشه؟؟ چون من فقط دفترچه بیمه دارم

عماد

برای تعویض پلاک شناسنامم گم شده و فقط کپی دارم چکار باید بکنم؟دو روزم بیشتر وقت ندارم

همراه مکانیک مطمئن بخرید، آسان بفروشید