Image default
نکات خرید و فروش خودرو

مراحل و مدارک تعویض پلاک خودرو از صفر تا صد

آنچه مطالعه خواهید کرد

اگر شما هم یکی از افرادی هستید که قصد خرید و فروش خودرو دارید و از مراحل تعویض پلاک آن بی‌خبر هستید این مقاله از سری مقالات نکات خرید و فروش مجله خودرو همراه مکانیک کمک شایانی به شما خواهد کرد. ما همه آنچه که در مورد تعویض پلاک خودرو باید بدانید را برای شما فراهم کرده‌ایم.

در این مقاله تمامی‌ مراحل تعویض پلاک، مدارک لازم برای تعویض پلاک خودرو، نحوه استعلام پلاک خودرو، هزینه تعویض پلاک خودرو، مراکز تعویض پلاک و نحوه پیگیری پلاک خودرو صفر شرح داده خواهد شد. علاوه بر این تمامی‌ نکات فنی و حقوقی خرید خودرو را در مقاله راهنمای خرید خودرو دست دوم شرح دادیم.

 

کلیک کن تا اپلیکیشن همراه مکانیک که بهترین وسیله برای جلوگیری از کلاهبرداری دلال ها هست رو نصب کنی.

مراحل تعویض پلاک خودرو
مراحل تعویض پلاک خودرو

پس از تنظیم قرارداد خصوصی میان فروشنده و خریدار، اولین مرحله برای معامله خودرو این است که طرفین (خریدار و فروشنده ) قبل از مراجعه به دفتر اسناد رسمی‌ به مراکز تعویض پلاک مراجعه کنند و با تحویل مدارک و مستندات، اقدام به فک پلاک قبلی خودرو و نصب پلاک جدید برای صاحب جدید خودرور، کنند. برای این منظور باید مراحل زیر طی شود:

کلیک کن و بی دغدغه خودرو رو نیم ساعت بعد نقد کن

مراحل تعویض پلاک خودرو

1. پرداخت ورودی پارکینگ مرکز تعویض پلاک و دریافت یک برگه نوبت‌دهی
2. طبق شماره برگه ورودی به غرفه مورد نظر خود در ساختمان اداری مراجعه کنید
3. بعد از دریافت پوشه، مدارک مورد نیاز را در داخل پوشه گذاشته و جهت بررسی نهایی به کارشناس حقوقی غرفه مربوطه تحویل می‌دهید
4. یک کاغذ برای بازدید خودرو به شما داده می‌شود که افسر حاضر در تعویض پلاک در آنجا خودروی شما را دیده و آن را تائید می‌کند
5. برگه تایید بازدید فنی به همراه شرایط خلافی خودرو به شما داده می‌شود. در صورتی که خودرو دارای خلافی باشد، این مبلغ باید توسط فروشنده و با دستگاه POS موجود در مرکز تعویض پلاک پرداخت شود.
6. واریز وجه تعویض پلاک برابر تعرفه به حساب خزانه در باجه بانک ملی (معادل 156 هزار و 500 تومان )
7. پس از تایید نقل و انتقال و سند مالکیت خودرو، برگه‌ای برای فک پلاک دریافت می‌کنید و پس از آن پلاک قدیم را تحویل انبار پلاک داده و پلاک جدید دریافت می‌کنید
8. برای نصب پلاک اگر بخواهید پلاک جدیدی بر روی خودرو نصب کنید حدودا 10 دقیقه و اگر پلاک قبلی خود را برای تعویض بخواهید حداکثر 1 ساعت باید منتظر بمانید
9. برای خروج از پارکینگ برگه ورودی را تحویل داده و خارج می‌شوید

آیا می‌دانید که می‌توانید پژو 206 را چند میلیون زیر قیمت بخرید

اینجا کلیک کنید تا در اینستاگرام همراه مکانیک خودروهای به قیمت رسیده و ارزان‌تر از بازار را مشاهده کنید.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by همراه مکانیک (@officialhamrahmechanic) on

مدارک لازم برای تعویض پلاک خودرو

قبل از رفتن به مرکز تعویض پلاک خودرو، مدارک زیر که شامل مدارک خریدار و فروشنده است، را به همراه خود داشته باشید.

مدارک فروشنده خودرو:

1. اصل سند فروش کارخانه سازنده(تولیدداخل)
2. اصل کارت شناسایی خودرو
3. اصل سند مالکیت خودرو که توسط ناجا صادرشده است
4. اصل شناسنامه و کارت ملی 
5. اصل بیمه نامه شخص ثالث معتبر
6. اصل کارت معاینه فنی معتبر(خودروهای شخصی و دولتی که بیش از 4 سال از مدل آن سپری شده باشد , و خودروهای عمومی‌که بیش از یک سال از مدل آن‌ها سپری شده باشد)
7. حضور فروشنده و خریدار یا نماینده قانونی آنها

مدارک خریدار خودرو:

1. شناسنامه و کارت ملی
2. قبض برق به نام خریدار خودرو یا پدر خریدار
3. مدارک احراز سکونت خریدار در صورت نبودن قبض برق (ارائه سند اجاره نامه منزل مسکونی بنام خریدار خودرو دارای کد رهگیری و هلوگرام یا ارائه سند اجاره‌نامه چاپی دارای‌ هلوگرام و کد رهگیری منزل مسکونی بنام خریدار خودرو )

کلیک کن و ببین خرید خودرو از بزرگترین نمایشگاه خودرو آنلاین کشور چه مزیت‌هایی داره مطمئن باش خیلی جذابه!!!

هزینه تعویض پلاک خودرو

هزینه دریافتی در مراکز تعویض پلاک خودرو در سال 98 مبلغ 156 هزار و 500 تومان است که تماما با استفاده از دستگاه کارتخوان پرداخت می‌شود. 

 * متاسفانه دیده شده که در برخی از مراکز تعویض پلاک در انتهای کار مبلغی به صورت نقدی از خریداران خودرو دریافت می‌شود. دریافت این مبلغ جنبه قانونی ندارد.

کدام هزینه با فروشنده است و کدام هزینه با خریدار ؟

• در مرکز تعویض پلاک تنها پرداخت هزینه خلافی خودرو برعهده فروشنده است. اما در دفاتر اسناد رسمی‌ پرداخت هزینه عوارض سالیانه شهرداری و هزینه انتقال سند هم بر عهده فروشنده است.
• مابقی هزینه‌ها در مرکز تعویض پلاک (همان 156 هزار تومان) برعهده خریدار است.

نکات مهم تعویض پلاک خودرو

1. تمام هزینه‌های در مرکز تعویض پلاک تنها از طریق کارت بانکی قابل پرداخت است. بنابراین در زمان مراجعه به مراکز تعویض پلاک حتما کارت بانکی حاوی پول همراه داشته باشید.

2. در زمان تعویض پلاک نیازی به تسویه حساب عوارض شهرداری وجود ندارد. تسویه حساب عوارض شهرداری برای دفاتر اسناد رسمی‌ و در زمان انتقال سند لازم است.

3. خلافی خودرو از طریق دستگاه POS موجود در مرکز تعویض پلاک پرداخت می‌شود. این دستگاه‌ها مجهز به بارکد خوان هستند. بنابراین نیازی به تسویه خلافی پیش از مراجعه به مرکز تعویض پلاک وجود ندارد.

4. زوج یا فرد بودن پلاک به هیچ عنوان انتخابی نیست و کاملا به صورت تصادفی است.

5. در زمان انتقال پلاک در صورتی که خریدار چند پلاک آزاد داشته باشد از وی سوال می‌شود که مایل است کدام پلاک بر روی خودروی موردنظر نصب شود. 

6. در صورتی که خریدار پلاک آزاد دارد که در مرکز تعویض پلاکی که به آن مراجعه کرده موجود نیست دو راه به وی پیشنهاد می‌شود. اول مدارک خودرو پس گرفته شود و خریدار به همراه فروشنده به مرکز تعویض پلاکی مراجعه کنند که پلاک آزاد در آنجا قرار دارد! دومین راه این است که خریدار مبلغ 50 هزار تومان پرداخت کند تا پلاک آزاد در مرکز تعویض پلاک قبلی قیچی شده و در مرکز تعویض پلاک فعلی یک پلاک جدید با همان شماره صادر شود. این فرآیند حدودا 1 ساعت زمان می‌برد. 

7. کل فرآیند تعویض پلاک در صورتی که مورد خاصی پیش نیاید حدود 2 الی 3 ساعت زمان می‌برد.

8. همانطور که در راهنمای حقوقی خرید خودرو دست دوم توضیح دادیم از خرید خودرو به صورت وکالتی پرهیز کنید. زیرا در صورتی که به هر دلیلی خودرو مشکل داشته باشد تا انجام مراحل قانونی خودرو در پارکینگ تعویض پلاک توقیف می‌شود.

مدارک مورد نیاز برای صدور کارت المثنی مشخصات خودرو: 

1. حضور مالک یا وکیل قانونی او برای سپری شدن مراحل قانونی به همراه خودرو ضروریست.

2. ارائه دادن اصل تمام مدارک شناسایی و یا وکالتنامه به همراه اصل مدارک شناسایی الزامیست.

3. اصل سند فروش کارخانه تولید کننده ( تولید داخل ) لازم است.

4. اصل سند مالکیت خودرو که از طرف پلیس ناجا صادر شده باشد, الزامیست.

5. ارائه دادن گواهی مفاصا حساب اجرائیات, اگر وجه معوقه جرایم پرداخت نشده باشد, نیاز است.

6. واریز فیش بانکی به مبلغ بیست و پنج هزار تومان به شماره حساب ۰۲۶۷۰۰۶۷۰۰۰۰۷ نزد بانک ملی بابت هزینه صدور کارت المثنی مشخصات خودرو اجباریست.

7. گرفتن تعهد کتبی از مالک خودرو یا وکیل قانونی او لازم است.

8. پرداخت هزینه پستی برای ارسال کارت مشخصات به مبلغ چهار هزار و نهصد تومان

کلیک کن و بی دغدغه با کمک همراه مکانیک خودرو مد نظرت رو بخر

سوالات متداول و مطرح شده در مورد تعویض پلاک

در این بخش بدلیل حجم بالا سوالات کاربران نسبت به تعویض پلاک و جزئیات آن به سوالات متداول پاسخ خواهیم داد و در صورتی که سوال دیگری داشتید با ما در میان بگذارید تا پاسخ آن را در کمترین زمان به شما بدهیم.

چطور پلاک تهران بگیریم؟

یکی از شرایط مهم دریافت پلاک تهران یا هر استان دیگری سکونت در آن استان است. یعنی شما برای دریافت پلاک تهران باید ساکن تهران باشید و از ارائه ادرس‌های نادرست جدا پرهیز کنید چرا که کارت خودرو به آدرس محل سکونت شما ارسال خواهد شد و در صورت برگشت خوردن دچار مشکلات زیادی خواهید شد.

چطور پلاک زوج یا فرد بگیریم؟

تعویض پلاک ورداورد
پلاک زوج و فرد

قابل ذکر است که پلاک زوج و فرد توسط راهنمایی و رانندگی صادر می‌شود و کارگذار تعویض پلاک هیچ توانایی در تعیین پلاک زوج و فرد ندارد و صدور پلاک زوج یا فرد کاملا تصادفی است و شما توانایی در تعیین این امر نخواهید داشت.

مدت زمان صدور کارت خودرو بعد از تعویض پلاک چقدر است؟

از زمانی که شماره پلاک شما تعیین و فرایند مربوط به تعویض پلاک تمام می‌شود شما می‌توانید از طریق سامانه رهگیری مرسولات پستی فرایند ارسال کارت خودرو خود را مشاهده کنید. دقت داشته باشید از آنجایی که این سازمان خدمات مختلفی بجز کارت خودرو دارد ابتدا نوع جست و جو را روی کارت خودرو قرار دهید سپس پلاک خود را وارد کنید.

تعویض پلاک شهرستان در تهران به چه صورت است؟

زمانی که شما می‌خواهید تعویض پلاک شهرستان را در تهران انجام دهید چند حالت بوجود می‌آید:

حالت اول زمانی است که شما نقل مکان کرده‌اید و در تهران ساکن شده‌اید که با ارائه مدارک به پلیس +10 و تغیر محل سکونت می‌توانید به یکی از شعب تعویض پلاک در تهران رفته و پلاک قبلی را فک و پلاک تهران دریافت کنید.

حالت دوم زمانی است که شما به دلیل شغل خود دو منزل در تهران و شهرستان و دو خودرو دارید که در این حالت بدون فک پلاک قبلی می‌توانید پلاک جدید بر اساس محل احراز شده دریافت نمایید.

حالت سوم حالتی است که شما مدام در رفت و آمد هستید که در این صورت شما نمی‌توانید پلاک خود را تغییر دهید.

انتقال پلاک از پدر به فرزند چگونه انجام می‌شود؟

پلاک فقط برای شخص دارنده سند خودرو صادر می‌شود و شما نمی‌توانید پلاک خود را به فرزندتان منتقل کنید مگر اینکه ابتدا خودرو به نام فرزند زده شود و سپس ضمن فک پلاک قبلی پلاک جدیدی صادر شود.

شرایط دریافت نمایندگی تعویض پلاک خودرو چیست؟

برای دریافت نمایندگی تعویض پلاک همکاری شما با موسسه راهگشا خواهد بود و شرایط زیر مورد نیاز است:

1. دارا بودن مدرک کارشناسی

2. عدم اشتغال در هیچ ارگانی چه دولتی و چه غیر دولتی

3. حداقل 25 و حداکثر 60 سال سن

کلیک کن و عضو کانال تلگرام همراه مکانیک شو تا فیلم‌های جذاب خودرو مورد نظرت رو ببینی

آیا برای تعویض پلاک معاینه فنی لازم است؟

بله، برگه معاینه فنی یکی از مدارک مورد نیاز برای تعویض پلاک است که در مقاله شرایط معاینه فنی خودرو توضیحات کامل در مورد نحوه دریافت معاینه فنی داده شده است.

مدارک احراز سکونت برای تعویض پلاک چه مواردی هستند؟

مدارک احراز سکونت برای تعویض پلاک شامل چند دسته می‌شوند که ارائه هر کدام به منظور احراز محل سکونت شما برای تعویض پلاک کفایت می‌کند.

سند مالکیت، اجاره نامه که هولوگرام داشته باشد، گواهی اشتغال به تحصیل فرزند و یا نامه رسمی‌ از ارگان نظامی‌ برای احراز محل سکونت به منظور تعویض پلاک کفایت می‌کند البته همواره در کنار این مدارک قبض برق نیز به همراه داشته باشید.

نوبت‌دهی اینترنتی مراکز تعویض پلاک به چه صورتی است؟

در مقاله مراکز تعویض پلاک تهران نحوه نوبت‌دهی اینترنتی تعویض پلاک را شرح داده‌ایم.

مراکز تعویض پلاک خودرو 

در ادامه به آدرس و شماره تماس مراکز تعویض پلاک در سطح شهر تهران، شهرستان‌های تهران و مراکز استان‌ها اشاره خواهد شد. همچنین در مقاله مراکز تعویض پلاک تهران، آدرس تمامی‌مراکز بر روی نقشه نیز مشخص شده است. روزهای فعالیت و ساعت کار مراکز تعویض پلاک هم در بخش مربوط به هر مرکز توضیح داده شده است.

آدرس مراکز تعویض پلاک خودرو
آدرس مراکز تعویض پلاک خودرو

1. مرکز تعویض پلاک میثم
آدرس : کیلومتر ۱۷ جاده مخصوص کرج-خیابان داروپخش خیابان روز دارو
تلفن تماس مرکز : ۱۱–۴۴۹۸۶۰۰۰ 
2. مرکز تعویض پلاک اتحاد
آدرس: تهرانپارس-حکیمیه-خیابان اتحاد-اتحاد ۵ غربی
 تلفن تماس مرکز : ۷۷۳۹۳۰۳۰ 
3. مرکز تعویض پلاک چیتگر
آدرس: کیلومتر ۱۲ جاده مخصوص کرج
تلفن تماس مرکز : ۴۴۹۰۱۹۲۹ 
4. مرکز تعویض پلاک خاوران:
آدرس: کیلومتر ۱۰ جاده خاوران-بعد از سه راه 
تلفن تماس مرکز : ۳۳۸۵۱۳۳۲ 
5. مرکز تعویض پلاک الغدیر:
آدرس: یافت آباد-بلوار الغدیر-خیابان اکبرحسینی 
تلفن تماس مرکز : ۶۶۱۳۳۶۹۳ 
6. مرکز تعویض پلاک یادگارامام (ره): 
آدرس: اتوبان یادگار امام-خیابان زنجان شمالی-جنب ستاد ترخیص خودرو 
 تلفن تماس مرکز : ۶۶۲۵۶۷۲۹ 
7. مرکز تعویض پلاک خلیج:
آدرس: کیلومتر ۷ جاده قدیم کرج-بلوار خلیج فارس- خیابان رهنما- جنب ستاد ترخیص خودرو
تلفن تماس مرکز : ۶۶۲۶۰۲۶۲ 
8. واحدشماره گذاری مستقر در شرکت ایران خودرو: 
آدرس: کیلومتر ۱۴ جاده مخصوص کرج-مرکز شماره گذاری مستقر در شرکت ایران خودرو
 تلفن تماس مرکز : ۴۴۹۳۴۴۴۵
9. واحد شماره گذاری مستقر در شرکت سایپا:
آدرس: کیلومتر ۱۱ جاده مخصوص کرج- مرکز شماره گذاری مستقر در شرکت سایپا
 تلفن تماس مرکز : ۴۴۹۰۶۶۱۰ 
10. واحد شماره گذاری مستقر در شرکت آسان موتور:
آدرس: کیلومتر ۸جاده مخصوص کرج-مرکز شماره گذاری شرکت آسان موتور
تلفن تماس مرکز : ۴۸۶۴۵۷۴۷ 

مراکز تعویض پلاک شهرستان‌های تهران:

ورامین: میدان بسیج- بلوار امام رضا(ع)–روبه روی بازار میوه و تره بار
شهریار: میدان نماز – به سمت تهران ( بلوار پلیس)- خیابان تلیسه 
اسلامشهر: چهاردانگه- روبه روی شهرک صنعتی- کوچه نمایندگی ایران خودرو 
رباط کریم: جاده ساوه- بلوار امام خمینی- روبهروی صندوق قرض الحسنه خیبر 
بهارستان : جاده ساوه-خیابان رینگ کار-نرسیده به چهار راه پرسپولیس
پاکدشت: بلوار شمالی- شهدای قمی‌نبش جماران ۱۷- پلاک ۴ 

مراکز تعویض پلاک مرکز استان‌ها

در این بخش آدرس مراکز تعویض پلاک برخی استان ها را برای شما آورده ایم.

اصفهان 1: جاده اصفهان شیرازبعد از شهرک سپاهان شهر- ضلع جنوبی شهرک راهنمایی و رانندگی
اصفهان2: میدان ورزشکار -ابتدای جاده دولت آباد -جنب تاکسیرانی
ارومیه: کیلومتر5 سرو -ابتدای ورودی جاده جهتلو
اراک: جاده خمین بالاتر از دانشگاه آزاد واحد فلق
اردبیل: اانتهای خیابان کشاورز -تقاطع بزرگراه بسیج راه ملا باشی
اهواز : جاده اهواز اندیمشک -بعد از پلیس راه اهواز اندیمشک -جنب کانال شهید چمران سمت غرب
ایلام: بلوارمهران پیچ آشوری ( پلیس سابق )
بجنورد: بلوار ولايت – دوراهي ميدان بار به سمت شهرك امام خميني
بیرجند: بلوار مسافر-جنب میدان تره بار
بوشهر : جاده نیروگاه جنب سردخانه 2000 تنی امکان
تبریز: اتوبان شهید کسایی -شهرک آزمایش -مرکز تعویض پلاک تبریز
خرم آباد: کیلومتر 5 خرم آباد به بروجرد -روبروی دانشگاه آزاد اسلامی
رشت: کیلومتر2جاده انزلي- نرسیده به کارخانه پوشش روبروی فرودگاه
زاهدان: بلوار شهيد طباطبائي- روبروي پرسي گاز
زنجان: پایین تر ازاراضي پايين -جنب پارکینگ راهنمایی زنجان
ساری: جاده ساري جويبار -کیلومتر 3 جنب باغ ارم
سنندج: شهرک مولوی -جنب ترمینال تهران
سمنان: بلوار 15 خرداد – شهرک غرب -خیابان تلاش بلوک b-e
شیراز: انتهای بلوار امیر کبیر- بعد از پلیس راه شیراز کازرون- جنب باغ فدک
شیراز 2: بلوارولايت- خيابان سلامي
شهرکرد: میدان قمر بنی‌هاشم به سمت ميدان ميوه و تره بار
قم: بلوار شهيد محلاتی ـ ابتدای جاده حاجی آباد
قزوین: عوارضی اتوبان قزوین کرج -پشت یگان موتوری نیروی انتظامی
کرج: جاده قزالحصار -جنب پادگان آموزشی چمران -روبروی شرکت آذین خودرو 
کرمانشاه: کیلومتر 12 جاده بیستون -بعد ازپایانه باربری جنب پتروشیمی
کرمان: بلوار جمهوری اسلامی- بلوارهوانيروز -جنب سنگبري دنا
مشهد 1: بلوار جانباز-بلوار شهید ساجدي
مشهد2: ابتدای جاده قدیم نیشابور- رباط طرق – خ ابریشم 5 – مرکز تعویض پلاک شماره 2
همدان : بزرگراه امام -ابتدای شهرک مدنی -نرسیده به سه راهی قاسم آباد -مرکز تعویض پلاک همدان
یاسوج: بلوار کشاورز (شرف آباد) -بعد از نمایندگی ایران خودرو دهرابپور
یزد: بلوار جانباز -شهرک رزمندگان- انتهای شهرک

در صورتی که به دنبال خرید خودروی دست دوم هستید همراه مکانیک در تمامی‌مراحل خرید و فروش خودرو با شما همراه خواهد بود. کافی است جهت اطمینان از سلامت خودرو از خدمت کارشناسی فنی و تخصصی خودرو در محل استفاده نمائید. شرح کامل این خدمت را اینجا بخوانید. همچنین پس از بررسی تخصصی خودرو، قیمت خودرو بر اساس ارزش واقعی آن توسط کارشناسان ما تعیین خواهد شد.
خرید خودرو از نمایشگاه خودروهای کارشناسی شده و دست دوم همراه مکانیک نیز مطمئن‌ترین راه برای خرید خودروی دست دوم محسوب می‌شود.

اگر قصد خرید خودرو دارید مطالعه مقالات زیر را از دست ندهید:

مراکز تعویض پلاک تهران

مرکز تعویض پلاک میثم

مرکز تعویض پلاک اتحاد

مرکزتعویض پلاک چیتگر

مرکزتعویض پلاک الغدیر

شرایط و مراحل معاینه فنی خودرو

مراکز معاینه فنی تهران، آدرس، ساعات کاری

استعلام خلافی خودرو و روش کم کردن خلافی

راهنمای خرید خودرو دست دوم – بخش اول نکات فنی خرید خودرو

راهنمای خرید خودرو دست دوم – بخش دوم نکات حقوقی خرید خودرو

مطالب جدید

تعویض پلاک ورداورد

محمد رحیمیان

استعلام خلافی خودرو و روش کم کردن خلافی

میناوند

تخلفات رانندگی‌تان را ببینید!!

محمد رحیمیان

88
دیدگاه بگذارید

47 موضوع دیدگاه
41 موضوع پاسخ
3 دنبال کنندگان
 
بیشترین پاسخ واکنش نشان داد
پرطرفدارترین نظر
27 نویسنده دیدگاه
  اشتراک  
به من اطلاع بده

پلاک های مناطق شمالی تهران ایران ۱۱وایران ۴۴وایران ۷۷جزع منطقه های ۱٬۲٬۳٬۴٬۵٬۷٬۸٬۲۲پلاک های مناطق مرکزی تهران ایران ۲۲وایران ۵۵وایران ۸۸جزع منطقه های ۲٬۶٬۱۰٬۱۱٬۱۳پلاک های مناطق جنوبی تهران ایران ۳۳وایران ۶۶وایران ۹۹جزع مناطق های ۹٬۱۳٬۱۴٬۱۵٬۱۶٬۱۷٬۱۸٬۱۹٬۲۰٬۲۱

باران

سند سبز رو کی تحویل میدن؟؟؟ پست میشه برامون یا در جا بهمون میدن،؟؟

باران

خیلی ممنون که پاسخ دادید اخه این مساله خیلی برام مهمه یعنی اینکه یه ماشین صفر باشه اما پلاک شده هست میخوایم بخریم مدارکش هم کامله ایا این ماشین هم همون لحظه سند سبزش تحویل میشه؟؟؟

باران

بله همینطور کهومیفرمایید هست قصد خرید از شخص رو دارم
خیلی ممنون وقت گذاشتید واقعا کمک مهمی کردید

حسین

سلام ببخشید میشه پلاک رو به نام کسی انتقال داد؟

تارا

سلام
من می خوام ماشین پلاک تهران بگیرم ، اجاره نامه دارم
اما اجاره نامه دارای کدرهگیری ندارم
چه راه حلی پیشنهاد می کنید

علی

با سلام اهل قم هستم ماشین پلاک تهران خریداری کردم میتوانم در تهران برای خودرو پلاک قم بگیریم؟

مرادی

در مرکز تعویض پلاک ارائه اصل اجاره نامه لازم است یا کپی هم کفایت میکند؟

کیان

با عرض سلام ،هزینه تعویض پلاک برای همه خودروها یکسان است؟

سعید

با سلام،با دفترچه بیمه میشه پلاک شهر محل اشتغال رو گرفت؟

نسیم

سلام،من خودرو قبلی ام رو فروختم و فک پلاک کردم خودرو جدید خریدم برای تعویض پلاک اگر همون پلاک قبلی رو بخوام حتما باید برم همون مرکز تعویض پلاک قبلی ؟

رضایی

با سلام یه سوال داشتم پلاک فکی در سال 94داشتم فرده،حواله پراید دارم که تحویلش تیرماهه برای پلاک جدید زوج یا فرد بودنشو خودم میتونم انتخاب کنم؟

مجید

سلام
من ی ماشین سال ۹۳ خریدم و امسال فروختم
الان برگ سبز و پلاک به نام خودمه اما اصل سند به نام صاحب قبلیش هست..آیا برا تعویض پلاک باید سند رو هم اول به نام خودم بزنم و بعد برا تعویض پلاک اقدام کنه اونی که ازم خریده ؟
الان پلاکم رو میخام و خریدار میگه اصل سند باید به نام خودت باشه تا تعویض پلاک کنن ؟
یکی راهنماییم کنه لطفآ

زارع

با سلام ،برای گرفتن پلاک شهر دلخواه اجاره نامه کافی است؟

امینی

وقتتون بخیر،از کجا باید استعلام بگیرم بفهمم چند تا پلاک به اسمم هست ممنون میشم راهنمایی کنید.

سارا

آیا خودرو با پلاک منطقه آزاد را میتوان به پلاک ملی تبدیل کرد؟

رویا

ببخشید من ماشینمو دو سال پیش وکالتی فروختم از کجا بفهمم ماشین فک پلاک شده یا نه؟

نغمه

با سلام یه سوال داشتم قانونا هزینه تعویض پلاک بعهده چه کسی است؟

محمد

با سلام میخواستم بدونم برگ سبز که موقع تعویض پلاک میدن حکم سند داره یا نه ؟؟؟

صمدی

با عرض سلام من خودرویی خریداری کردم که تمایل دارم پلاک فک شده قبلی ام رو روی آن نصب کنم آیا این امر امکان پذیر است؟

شادی

سلام میخواستم بدونم پلاک شخصی بعد از چند سال توسط راهنمایی رانندگی فک می شود؟

هاشم

با سلام،ماشینی وکالتی خریداری کردم قبل از تعویض پلاک طرف فوت شده حالا ورثه اختلاف دارن حاضر به تعویض پلاک و تنظیم سند نمیشن لطفا راهنمایی کنید من چه کاری باید انجام بدم؟ممنون

اکبری

سلام من پنج سال پیش ماشینمو وکالتی فروختم حالا بعد 5سال متوجه شدم خریدار فک پلاک نکرده لطفا راهنمایی کنید چه کاری باید انجام بدم؟

رضا

سلام وقت بخیر
بدونه کارت خودرو تعویض پلاک انجام میشه؟!
ینی اگه کارت گم شده باشه میشه تعویض پلاک کرد؟

پرهام

علت ورود ماشين به ليست سياه كسي ميدونه؟

سعید

وقت بخیر.آیا برای استفاده از پلاک قبلی که برای تهران است ودر همین مرکز ثبت شده بوده احراز محل سکونت لازم است یا فقط قبض جدید برق کفایت میکنه؟

سعید

ملک بنام مادر بزرگ هستش درواقع بعلت کهولت سن ایشون باهم زندگی میکنیم.
حالا تکلیف چی میشه؟

محمد

سلام
برای احراز محل سکونت دفترچه بیمه تامین اجتماعی کفایت میکند؟؟ یا باید همراه دفترچه بیمه قبوض آب و برق یکی از این قبوض باشه؟؟ چون من فقط دفترچه بیمه دارم

پرن

سلام وقت بخیر من وکالت دارم از پدرم برای تعویض پلاک خودرو و بقیه چیزای مربوط به ماشین می تونم با این وجود پلاک خودرو رو به اسم خودم بگیرم؟لازم به ذکر هست که اجاره نامه منزل به اسم من هست.

حمید

سلام یکساله ماشین خریدم و تعویض پلاک کردم صاحب قبلی حاضر نمیشه سند بزنه راهی هست بدون شکایت سند بزنم لطفا راهنمایی کنید.

عماد

برای تعویض پلاک شناسنامم گم شده و فقط کپی دارم چکار باید بکنم؟دو روزم بیشتر وقت ندارم

mina

سلام و وقت بخیر
این درسته که دو ماشین که همزمان برای فک پلاک و نصب پلاک به تعویض پلاک مراجعه میکنند باید یکی از ماشین ها پلاکش جدید بشه؟
من و شخصی ماشین هایمان را معاوضه کردیم میخوام بدونم این قانون درسته که یکی از ماشین ها باید پلاک جدید بگیره؟

سوگند

سلام من با خالم زندگی میکنم و سند خونه به اسم ایشونه با این شرایط هم باید قولنامه به اسم خودم داشته باشم یا راه دیگه ای هم هست؟

میترا

ایا خودرویی که سندش دررهن شرکت هست رو میشه فروخت؟

میثم

سلام در صورتیکه پلاک خوودرو گم شده باشه یا دزدیده شه میشه فروختش ماشین رو

بهار

قطعی زدن سند بعد تعویض پلاک الزامیه؟

شهرام

من موتور خودروم عوض شده برا فروشش چه مراحلی باید طی کنم؟

احسان

با سلام.من الان یک پلاک ازاد دارم.زمانی که پلاک رو گرفتم شهرستان محل سکونتم تعویض پلاک نداشت و پلاک رو ی شهرستان دیگه ک معرفی کرون گرفتم ..الان میخام پلاک ازاد رو نصب کنم میگن ساکن ی شهر دیگه هستی؟راهنمایی کنید لطفا

اردلان

سلام
من یک سال پیش خودرو خود را فروختم ،حالا میخوام دوباره خریداری کنم ،حالا از کجا باید پیگیری کنم ک پلاکم در کدوم مرکز تعویض پلاک رفته که بتونم برم همون مرکز ???

دهقان

سلام من مثلا صادره از داراب استان فارس هستم ولی میخام ازطریق خود استان پیگیر تعویض پلاک باشم بخوام پلاک داراب بگیرم نیاز به قبض برق یا سند واجاره نامه بازم هست یانه ممنون میشم راهنمایی کنید

حمید

درود
آیا پلاک زرد را میتوان به پلاک سفید تبدیل کرد؟

نواری

سلام لطفا
مطالب جامع و کامل بود ممنونم
یک سوال اگر فروشنده کارت ماشین رو گم کرده امکان تعویض پلاک وجود داره

ظاهر

سلام وقت تون بخیر
منزل بنده شهرستانه
ولی محل کارم تهرانه
13ساله که در محل کارم سکونت دارم
برای گرفتن پلاک تهران چکار کنم؟

ستایش

سلام. ببخشید یک سوالی ازتون داشتم. من ماشینم رو تازه از شرکت سایپا تحویل گرفتم. برگ سبز+برگ کمپانی+ بیمه ثالث را تحویل گرفتم. اما کارت ماشین هنوز نیومده و ظاهرا خیلی طول میکشه تا برسه. آیا من میتونم بدون کارت ماشین برم تعویض پلاک و ماشینمو بفروشم؟ اگر کارت ماشین خواستند چی بگم؟ خیلی ممنون از پاسختون

محسن

باسلام
میخواستم بپرسم امکان تعویض پلاک جدید برای یک خودرو باتوجه به اینکه یک شخص میتواند چندپلاک داشته باشد هست ؟درغیراینصورت شرایط چیست باتشکر

شهریار

باعرض سلام. عذرخواهی میکنم محبت بفرمایید به سوالم جواب بدهید:
من شناسنامم صادره همدان و محل سکونت همدان است.
سال 1395 از شرکت اولین ماشین زندگیم رو خریدم و طبیعتا اولین پلاکم نیز بود. با نمره همدان.
ماشین مذکور سال 97 در تهران فروخته شد و پلاک در تهران فک شد.
الان اگر در شهر همدان بخوام ماشین بخرم و برم تعویض پلاک همدان ، به استناد شناسنامه صادره همدان پلاک خودم را میدهند؟
ناگفته نماند که از میان مدارک سکونتی فقط اجاره نامه غیرچاپی به نام پدرم دارم.
ممنون از توجهتان

ساناز

سلام ماشینی ک خریداری کردم از خوزستان بوده و پلاک خوزستانه من همزمان هم ساکن تهران و هم خوزستانم یعنی سند ملکی جفتشونو دارم ایا در اهواز میتونم ماشین خریداری شده رو فک‌پلاک کنم و پلاک تهران کنم باوجود مدارک؟

Mohammad Ghadami

سلام خسته نباشيد أيا ميشه سند ماشين به ادرس خانه مادرم بزنم براي پلاك يعني سند به نام خودم فقط ادرس خونه بزنم سند خونه به نام مادرم هستش

همراه مکانیک مطمئن بخرید، آسان بفروشید