آگاهی اوقات برای خودروها در نمایندگی های خودرو، اتفاقاتی می افتد که برای صاحب خودرو، ممکن است مشکلات قابل توجهی در آینده به وجود بیاورد، یکی از کارشناسان همراه مکانیک نقل می کرد که از طرف شرکت برای کارشناسی یک خودرو از تولید کنندگان معتبر و در محل نمایندگی، به ایشان ماموریتی محول شد. پس از رسیدن به محل و احوال پرسی با مشتری، ایشان اظهار نمودند که می خواهند این خودرو را که در حدود 3000 کیلومتر کارکرده است، از نمایندگی تحویل بگیرند و به همین علت درخواست کارشناس کرده‌اند.

برای اطلاع از قیمت روز ساندرو و یا سیمبل خود اپلیکیشن همراه مکانیک را نصب کنید.

برای نصب اپلیکیشن اینجا کلیک کنید.

“در همان لحظه کارشناس فنی شرکت سازنده به جمع ما اضافه شد و اعلام کرد که خودرو قطعا بدون رنگ می‌باشد. من شروع به کارشناسی رنگ خودرو کردم و پس از اتمام کار، تشخیص اینجانب این بود که درب عقب سمت شاگرد تعویض بوده و رکاب و گلگیر عقب همین سمت رنگ می‌باشد. کارشناس فنی نمایندگی اعلام کرد که تمام این خودروها اینچنین هستند و قطعاً من اشتباه می کنم.

در همین لحظه چند استاد نقاش نمایندگی به ایشان اضافه شدند و همگی دلایل مختلف می آوردند تا بنده را قانع کنند که خودرو بدون رنگ است و من همچنان با دلایل تشخیص خودم را به ایشان ثابت می‌کردم اما همچنان کارشناس شرکت سازنده کتمان می‌کرد.

در هر صورت بنده برگه کارشناسی را تکمیل کرده و نقاط تعویضی و رنگ شدگی را مطابق با تشخیص خودم مشخص کردم. پس از اتمام کار، زمانی که گزارش خود را به مشتری ارائه کردم ناگهان با شادی ایشان روبه‌رو شدم به طوری که ایشان بنده را درآغوش گرفت و از من بسیار تشکر کرد. در حالی که بسیار متعجب شده بودم  ماجرای کامل را برای بنده تعریف کرد.

ماجرا از این قرار بود که ایشان خودرو را برای سرویس های دوره گارانتی به نمایندگی تحویل می‌دهند، اما در نمایندگی در هنگام جابه-جایی، خودرو با ستون برخورد کرده و آسیب می بیند.

با پیگیری و پافشاری ایشان مبنی بر جبران خسارت و ضرر و زیان افت قیمت خودرو، نمایندگی به ایشان اعلام می کند که خودرو را به نحوی درست می‌کند که با خودروی بدون رنگ هیچ اختلافی نداشته باشد و تضمین می‌کند که هیچ کارشناسی نتواند تعویض و رنگ شدگی را تشخیص دهد. خریدار به ناچار قبول می کند منوط به اینکه یک کارشناس مجرب که از این موضوع اطلاع ندارد خودرو را کارشناسی نماید.

مشتری پس از جستجوی بسیار در بین کارشناسان، به همراه مکانیک اعتماد کرده و این وظیفه را به ما واگذار می‌کند. در نتیجه نمایندگی پس از کارشناسی قبول کرد که ضرر و زیان را به مشتری پرداخت نماید و رضایت ایشان را جلب کند.”

این داستان نشان می دهد که اولاً نباید هیچ گاه به تضمین های نمایندگی های خودرو مبنی بر غیرقابل تشخیص بودن نقاشی و صاف کاری خودرو اعتماد نمود، هیچ صافکاری و نقاشی غیرقابل تشخیصی وجود ندارد، حتی اگر توسط نمایندگی انجام شده باشد و البته، در صورت بروز خسارت، علاوه بر جبران و تقبل هزینه های مستقیم، باید نمایندگی مربوطه متقبل هزینه های افت قیمت خودرو نیز بشود.

آیا می دانید با استفاده از خدمت  فروش فوری خودرو همراه مکانیک در هر ساعتی از روز در کمتر از 30 دقیقه میتوانید خودرو خود را به مناسب ترین قیمت ممکن به فروش برسانید

برای اطلاع بیشتر از جزئیات این خدمت اینجا کلیک کنید

 

ثانیاً کارشناسی خودرو یک فعالیت حرفه ای و تخصصی است که با تخصص های موجود در نمایندگی های خودرو تفاوت می کند، اینکه به کارشناسی نمایندگی اعتماد کنیم، به معنای نادیده گرفتن سطح بالای دانش و تخصص مورد نیاز است و ممکن است بعدها در مواجهه با کارشناسان حرفه ای خودرو، متوجه عیوب فراوانی در خودرو شویم.

اپلیکیشن همراه مکانیک

با اپلیکیشن همراه مکانیک از تغییرات قیمت خودرو باخبر شوید

5
دیدگاه بگذارید

5 تعداد نظرات
0 پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
پرطرفدار ترین دیدگاه ها
دیدگاه با بیشترین پاسخ
1 تعداد نویسندگان دیدگاه
  اشتراک  
اطلاع از
مهدی پور گلزاری

سلام .
بسیار عالی واموزنده بود .واینگونه موارد در خودروهای حتی صفر نیز بعضا وجود دارد .

[…] داستان جالب کارشناسی خودرو در یک نمایندگی معتبر!!! […]

[…] داستان جالب کارشناسی خودرو در یک نمایندگی معتبر!!! […]

[…] داستان جالب کارشناسی خودرو در یک نمایندگی معتبر!!! […]

[…] داستان جالب کارشناسی خودرو در یک نمایندگی معتبر!!! […]