در سری مقالات تجارب مجله همراه مکانیک ما تجارب خود را در مورد مشکلاتی که از مراجعین خود بر طرف کرده ایم را برای شما بازگو خواهیم کرد. در این مقالات شما میتوانید مشکلاتی که سایر کاربران با ان در گیر شده اند را مطالعه کنید تا از بروز این مشکلات برای خودتان جلوگیری کنید.

با یک کلیک استعلام خلافی خودرو را بدون دغدغه از اینجا بگیرید

فروش خودرو نیمه فول به اسم فول آپشن

پس از استعلام دقیق آپشن‌های تویوتا کمری 2013 فول آپشن، به بازدید آپشن‌های آن پرداختم، مشخص شد که این ماشین نیمه فول  بوده و فاقد بخشی از آپشن‌های ماشین‌های فول آپشن در این رده است، این اولین شوکی بود که به خریدار خودرو وارد شد.
از سوی دیگر کیلومتر اعلامی، 57 هزار کیلومتر بود اما بنا بر تجربه، ظاهر موتور خودرو بسیار بیشتر از این کیلومتر را نمایش می‌داد. به دنبال سرنخ رفتم، بازدید لاستیکهای خودرو هم نشانی از کیلومتر 57 هزار نداشت. دستگاه دیاگ را به ماشین وصل کردم و تصورات من تبدیل به یقین شد و دستگاه دیاگ نشان از دستکاری پشت آمپر خودرو خودرو داد.

البته سایر عوامل تجربی نیز در تبدیل شک به یقین موثر بودند. ۲۰۱۶/۰۸/۰۶ تجارب واقعی همراه مکانیک 49کیلومتر خودرو و میزان پیمایش آن، یکی از فاکتورهای مهم در ارزیابی وضعیت خودرو است، اما در سال‌های اخیر کسب وکار ناسالمی به راه افتاده که با دریافت هزینه، میزان این کیلومتر را در نمایشگر کاهش داده و در حقیقت، یک خودرو را بسیار بهتر از آنچه که واقعاً هست، نشان می‌دهد.

با کلیک روی این دکمه و نصب اپلیکیشن همراه مکانیک دیگه همیشه از قیمت خودروت آگاهی و کسی نمیتونه ازت کلاهبرداری کنه.

 یکی از کارشناسان همراه مکانیک نقل می‌کرد که برای کارشناسی یک خودرو مامور شد. این تقاضای کارشناسی، پس از قطعی شدن معامله به همراه مکانیک داده شده است. شرح ماجرا را از زیان این کارشناس می‌شنویم:

در حال جمع آوری وسایل لازم برای کارشناسی یک خودرو بودم که تلفن شرکت به صدا در آمد، آقای جوانی تقاضای خدمت کارشناسی داشتند، اتوموبیل مورد نظر، کارکردی نرمال برای این سال با قیمت 140 میلیون تومان داشت. 
پس از بازدید سطحی، شروع به بازدید بدنه خودرو،  شاسی و ستون ماشین درب جلو نمودم، اما درکل به جز چند خط و خش جزیی، بدنه این خودرو کاملا بی رنگ بود. به سراغ موتور رفتم و ایرادی در این بخش نیز مشاهده نشد. ولی متاسفانه اصل داستان باقی بود.

کاهش کیلومتر خودرو و فروش خودروی نیمه فول به جای فول
دستکاری کیلومتر خودرو ، شیطنت این روز‌های دلالان خودرو

پس از استعلام دقیق آپشن‌های تویوتا کمری 2013 فول آپشن، به بازدید آپشن‌های آن پرداختم، مشخص شد که این ماشین نیمه فول  بوده و فاقد بخشی از آپشن‌های ماشین‌های فول آپشن در این رده است، این اولین شوکی بود که به خریدار خودرو وارد شد.

خودرو خودت رو بدون دغدغه و چونه زدن با دلال به مشتری واقعی در طرح فروش سفارشی همراه مکانیک بفروش 

اینجا کلیک کن 

از سوی دیگر کیلومتر اعلامی، 57 هزار کیلومتر بود اما بنا بر تجربه، ظاهر موتور خودرو بسیار بیشتر از این کیلومتر را نمایش می‌داد. به دنبال سرنخ رفتم، بازدید لاستیکهای خودرو هم نشانی از کیلومتر 57 هزار نداشت. دستگاه دیاگ را به ماشین وصل کردم و تصورات من تبدیل به یقین شد و دستگاه دیاگ نشان از دستکاری پشت آمپر خودرو خودرو داد. البته سایر عوامل تجربی نیز در تبدیل شک به یقین موثر بودند.

کاهش کیلومتر خودرو و فروش خودروی نیمه فول به جای فول


با شرایط کارشناسی خودرو ، استعلام ارزش گذاری خودرو رقمی مابین 125 تا 128 میلیون را نشان می‌داد. خریدار به شدت شوکه شده بود، باورش نمی‌شد که حدود 15 میلیون تومان ضرر کرده است. از همراه مکانیک تقاضای کمک نمود، با اینکه خدمت ما پس از قطعی شدن معامله ارائه شده بود و قاعدتاً پس از انجام معامله، فسخ آن بسیار مشکل است اما بلافاصله اقدامات ذیل را انجام دادیم، اول آنکه یک گزارش تخصصی از وضعیت خودرو و شرایط آن با تایید رسمی همراه مکانیک آماده نمودیم، در عین حال با استعلام از نمایندگی ایرتویا، مشخص شد که این خودرو آخرین بار حدود 14 ماه پیش کیلومتر 90 هزار را نشان داده بوده است. نتیجه آنکه با تکمیل مدارک، تخلف و کلاهبرداری فروشنده به راحتی اثبات شد و خریدار توانست به کمک این شواهد، معامله را فسخ نماید.”

کاهش کیلومتر خودرو و فروش خودروی نیمه فول به جای فول


این تجربه همراه مکانیک به چند نکته بسیار مهم اشاره می‌کند:

اول آنکه همیشه قبل از خرید خودرو به کارشناسی آن اقدام کنید، شاید شما به اندازه خریدار این داستان خوش شانس نباشید و نتوانید ضرر و زیان خود را پس از قطعی شدن معامله جبران کنید، در حالیکه با صرف اندکی زمان، می‌توانید پس از کارشناسی دقیق خودرو از صحت و سلامت آن اطمینان حاصل کنید.

تابحال خرید خودرو دست دوم با گارانتی اونم از بزرگترین نمایشگاه آنلاین خودرو در کشور رو تجربه کردی

برای کسب تجربه بی نظیر اینجا کلیک کن

دوم آنکه خودروهای امروزی تنوع آپشن‌های بسیار گسترده ای دارند که تفاوت محدوده قیمت آنها در برخی موارد، به ده‌ها میلیون تومان می‌رسد. شناسایی و ارزیابی تخصصی آپشن‌های یک خودرو، یک فعالیت حرفه ای و تخصصی است، در حقیقت دوره کارشناسی خودرو با کمک صافکارها تمام شده است.

کاهش کیلومتر خودرو و فروش خودروی نیمه فول به جای فول کاهش کیلومتر خودرو و فروش خودروی نیمه فول به جای فول

در نهایت کاهش کیلومتر خودرو یک جرم محرز است که متاسفانه در سال‌های اخیر بسیار فراگیر شده است و آنقدر حرفه ای انجام می‌شود که تنها با تکیه بر تجارب یک کارشناس حرفه ای، استفاده از تجهیزات پیشرفته و استعلام از نمایندگی، می‌توان از صحت آن مطمئن شد، پس هنگام خرید یک خودرو، به کاهش کیلومتر آن به عنوان یک احتمال جدی بنگرید و هیچ‌گاه بدون کارشناسی دقیق آن، اقدام به خرید نکنید.

مطالعه مقالات زیر را از دست ندهید

تعویض پلاک خودرو

راهنمای خرید دست دوم

مطالعه مقالات مرتبط زیر را از دست ندهید

ایموبلایزر یا سوئیچ ضد سرقت چیست و چگونه کار میکند ؟

روش های جلوگیری از سرقت خودرو

پیشنهاد همراه مکانیک، 10 روش پیشگیری از سرقت خودرو

سیستم استارت بدون کلید (KEYLESS) چیست؟

ویژگی سیستم امنیتی و دزدگیر خودروها

اپلیکیشن همراه مکانیک

با اپلیکیشن همراه مکانیک از تغییرات قیمت خودرو باخبر شوید

عضویت
اطلاع از
0 دیدگاه
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها