استعلام خلافی خودرو؛ راهنمای استعلام خلافی ماشین 1401

فهرست مطالب

استعلام خلافی خودرو و روش‌های کم کردن آن موضوع این مقاله از سری مقالات همراه مکانیک است که در آن، تمام‌ راه‌های دریافت آن را برای شما مخاطبین عزیز بیان خواهیم کرد. مسلما پرداخت راحت جریمه خودرو یکی از دغدغه‌های رانندگان است که این کار را به‌صورت اینترنتی و با صرف زمان کمتر انجام دهند.

استعلام خلافی خودرو یکی از دغدغه‌های بیشتر رانندگان است. جالب است بدانید که 4 نوع جریمه خودرو وجود دارد که عبارتند از تسلیمی، الصاقی، دوربینی و دوبرگی. اگر برای اولین بار قصد گرفتن خلافی ماشین خود را دارید این سوال برایتان ایجاد می‌شود که چگونه از آن مطلع شویم؟ یا این‌که چه راهکارهایی برای کم کردن آن وجود دارد؟ آیا برای استعلام خلافی نرم‌افزاری وجود دارد؟ نگران نباشید، در رابطه با تمامی سوالات شما را راهنمایی خواهیم کرد.

 استعلام خلافی خودرو

روش‌های استعلام خلافی خودرو

برای استعلام جریمه، سوالات متعددی برای افراد ایجاد می‌شود؛ برای استعلام تخلفات رانندگی روش‌های مختلفی وجود دارد؛ در ادامه 6 روش اصلی را توضیح خواهیم داد:

1- مراجعه به پلیس 10+

دفاتر پلیس 10+ مرجع حضوری استعلام خلافی محسوب می‌شوند. هزینه دریافت برگه جریمه (سال 1401) 17500 تومان به‌همراه 8500 تومان تعرفه رسیدگی غیرحضوری اجرائیات (در سال 1401) است. بابت هر رديف قابل اعتراض هم مبلغ 650 تومان دريافت مي‌شود. در صورتی که خلافی متقاضی بیشتر از 3 برگ باشد، هر برگ اضافه دارای هزینه جداگانه می‌باشد.

نکته مهم: برای افرادی که مبلغ جریمه خودرو آن‌ها بیش از یک میلیون تومان است، مراجعه به دفاتر پلیس 10+ سودی ندارد و این افراد به منظور رفع مشکل آن، باید به مراکز راهنمایی و رانندگی مراجعه کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به سایت راهنمایی رانندگی مراجعه کنید.

2- استعلام خلافی خودرو با پلاک

جریمه خودرو

پلیس راهور ناجا مشاهده ریز خلافی خودرو با شماره پلاک را امکان‌پذیر کرده‌است. پلیس راهور ناجا این امکان را برای مالکین خودرو فراهم کرده است تا با استفاده از تلفن به اطلاعات جریمه ماشین دسترسی داشته باشند؛ بنابراین برای استعلام جریمه به‌صورت تلفنی، کافی است با شماره 88288888 از تلفن‌های ثابت تهران یا 02188288888 از تلفن همراه یا شهرهای خارج از استان تهران تماس بگیرید. این شماره تلفن گویا است و امکانات زیر را در اختیار شما قرار می‌دهد:

  • شماره‌گیری عدد 1:  استعلام تخلفات رانندگی با دادن شماره پلاک به اپراتور
  • شماره‌گیری عدد 2: استعلام صدور گواهی‌نامه و استعلام صدور کارت خودرو

ناگفته نماند که با این روش، فقط می‌توانید از جریمه خودرو باخبر شوید و امکان پرداخت آن را ندارید.

3- استعلام آنلاین در سایت راهور

بهترین راه مراجعه به سایت راهور است. سامانه مربوطه یا همان سایت پلیس راهور ناجا اصلی‌ترین و معتبرترین مرجع دریافت جریمه ماشین محسوب می‌شود. برای دریافت جریمه پرداخت ‌نشده خودرو کافی است به آدرس rahvar120.ir در این لینک مراجعه کنید. کافی است مطابق تصویر زیر روی استعلام تخلفات رانندگی کلیلک کرده و از طریق ورود یا ثبت نام در سامانه سخا استعلام تمامی جرایم خود را بگیرید.

استعلام آنلاین جریمه در سایت راهور

در سامانه سخا لیستی از جریمه‌های پرداخت‌ نشده همراه با توضیحات نمایش داده می‌شود. در انتهای لیست هم امکان پرداخت جریمه‌ها با استفاده از شناسه قبض و شناسه پرداخت به‌صورت آنلاین وجود دارد.

نکات مهم در خصوص سایت راهور برای خلافی

  • محتویات این بخش از سایت، به صورت برخط به بانک اطلاعاتی پلیس راهور متصل نیست و یک نسخه کپی از اطلاعات ۴۸ ساعت گذشته سامانه اجرائیات پلیس راهور می باشد.
  • در صورت پرداخت جریمه خودرو از طریق سایت، اطلاعات بعد از 72 ساعت در سامانه پلیس راهور درج می‌شود.
  • سایت راهور 120، برای آی‌پی‌های خارج از کشور بسته است؛ لذا اگر قصد استعلام جریمه از این سایت را دارید با آی‌پی‌های داخل کشور و بدون VPN به سامانه پرداخت قبض مراجعه کنید.

4- استعلام با اپلیکیشن‌های موبایل

یکی از ساده‌ترین روش‌های استعلام خلافی خودرو استفاده از برنامه‌های موبایل است. هم‌زمان با افزایش روزافزون استفاده از تلفن‌همراه در بین شهروندان، مجموعه‌های زیادی اقدام به تولید نرم‌افزارهای موبایلی جریمه خودرو کرده‌اند که با امکانات کاربردی توانسته‌اند خدمات خوبی را به کاربران ارائه دهد. این برنامه‌ها علاوه‌بر نمایش ریز خلافی خودرو و جریمه خودرو امکان پرداخت با استفاده از کدهای دستوری USSD را فراهم کرده‌اند که حتی بدون داشتن شناسه قبض و شناسه پرداخت جریمه رانندگی خودرو را پرداخت و به صفر کردن جریمه کمک می‌کنند.

نرم افزارهای استعلام خلافی موجود در بازار

با وارد شدن به برنامه بازار و سرچ خلافی، نرم‌افزارهای متعددی به شما پیشنهاد داده می‌شود که در عکس زیر مشاهده می‌کنید.

نرم افزارهای استعلام خلافی

نرم افزارهای استعلام خلافی خودرو موجود در google play

با وارد شدن به گوگل‌پلی گوشی‌های همراه خود و سرچ خلافی، نرم‌افزارهای متعددی که توسط شرکت‌های مختلف برای دریافت نرم‌افزار جریمه ماشین با شماره پلاک، کد ملی و… ارائه شده‌اند را مشاهده می‌کنید.

نرم افزارهای استعلام خلافی خودرو موجود در google play

برخی از این اپلیکیشن‌ها قابلیت‌های بیشتری مانند هشدار نزدیک‌شدن به محدوده طرح ترافیک، هشدار عبور از سرعت مجاز، خرید بیمه ثالث، استعلام تصادفات رانندگی(تاریخ، علت، نوع، رنگ خودرو، شهر)، خدمات پلیس و جدول تعرفه‌های جرائم را در اختیار کاربران خود قرار داده‌اند. 

5- استعلام پیامکی خلافی خودرو با کد VIN

برای این منظور، برخلاف روش آنلاین که باید از کد 8 رقمی‌ استفاده می‌شد، کافی است کد 17 رقمی‌ VIN درج‌شده در پشت کارت خودرو را به شماره 1101202020 پیامک کنید.

تصویر پس از ارسال پیامک برای دریافت خلافی خودرو
تصویر پس از ارسال پیامک برای دریافت خلافی خودرو

پس از آن پیامکی برای شما ارسال می‌شود که در صورت تائید درخواست، باید عدد 9 را ارسال کنید. در صورت ارسال عدد 9 مبلغ کل خلافی، تعداد جریمه‌ها و تاریخ آخرین به‌روزرسانی برای شما ارسال می‌شود. ضمن آن‌که خبری از شناسه قبض و شناسه پرداخت هم نیست.

6-استعلام جریمه خودرو با استفاده از کد USSD

در این روش، کافی است کد #110* را شماره‌گیری کنید و با ورود به سامانه پلیس 110 درخواست استعلام جریمه را با وارد کردن Vin بدهید. دقت کنید که این روش عملاً تفاوت چندانی با روش پیامکی ندارد و نتیجه استعلام از طریق پیامک برای شما ارسال می‌شود.

آشنایی با انواع جریمه خودرو

انواع جریمه‌ها، نحوه اعتراض و پرداخت آن‌ها سوال رایجی است که برای هر راننده‌ای پیش می‌آید. در شروع مقاله مفصل خلافی خودرو، قصد داریم انواع جریمه خودرو را معرفی کنیم و در مورد آن‌ها بیشتر صحبت کنیم:

1) جریمه تسلیمی

یکی از روش‌های ثبت خلافی برای خودرو، ارائه برگه جریمه توسط افسر راهنمایی و رانندگی است. در این نوع جریمه به‌دلیل رویت گواهی‌نامه توسط افسر، مشخصات راننده متخلف در برگه جریمه خودرو ثبت می‌شود که به این روش جریمه خودرو، جریمه تسلیمی می‌گویند.

امکان اعتراض برای جریمه‌های تسلیمی وجود ندارد، زیرا هم خطا در مورد آن کمتر است و هم راننده حضور داشته و درمورد جریمه، تفهیم شده است. ضمنا جریمه تسلیمی در صورت پرداخت‌نشدن، بعد از 60 روز، 2 برابر خواهد شد.

2) جریمه الصاقی

نوع دیگری از ابلاغ جریمه، زمانی است که راننده، خودروی خود را در شرایط مغایر با قانون قرار داده است؛ ولی خود او در محل حضور ندارد. در این حالت، به‌دلیل عدم ‌حضور راننده، مشخصات وی در برگه جریمه ثبت نمی‌شود.

امکان اعتراض به جریمه الصاقی وجود دارد ولی احتمال موفقیت آن پایین است، زیرا افسر زمان کافی را برای بررسی تخلف داشته است. در صورت عدم پرداخت جریمه الصاقی در زمان مقرر، این جریمه هم 2 برابر خواهد شد.

3) جریمه دوربینی

این روش به معنی ثبت جریمه توسط دوربین‌های راهنمایی و رانندگی نصب ‌شده در معابر است. تمام تخلفات رانندگی که توسط سیستم مکانیزه پلیس (دوربین هوشمند یا کاربر دوربین) و به‌عبارتی‌دیگر، توسط دوربین ثبت می‌شوند، ذیل این نوع از جریمه‌ها قرار می‌گیرند.

تنها درصورتی می‌توانید توقع حذف جریمه دوربین را داشته باشید که پلاک شما در تصویرهای ثبت شده واضح نباشند؛ درغیر این صورت این نوع جریمه نیز محرز است و امکان کم کردن آن وجود ندارد.

جریمه دوربینی

4) جریمه کرونایی خودرو

جریمه کرونا در اصل نوعی از دیگر جریمه‌ها بود که ویژه ایام پیک کرونا تعریف شده بود. این جریمه‌های کرونایی شامل دو دسته اصلی جریمه‌های تردد درون شهری و بین شهری بودند که چون دیگر اعمال نمی‌شوند از توضیح آن گذر می‌کنیم.

5) جریمه دو برگی

زمانی ‌که افسر راهنمایی و رانندگی به راننده متخلف دستور توقف می‌دهد، اما راننده متوقف نمی‌شود، جریمه به صورت دوبرگی صادر می‌شود. در این وضعیت، راننده موظف به پرداخت هزینه جریمه و تخلف خواهد بود و این تخلف در سوابق وی درج می‌شود. جریمه دیگر، جزای بی‌توجهی به فرمان پلیس است که راننده موظف است آن را نیز بپردازد.

6) جریمه خودداری

اگر پلیس راهنمایی و رانندگی در حضور راننده اقدام به صدور قبض جریمه کند ولی راننده به هر دلیلی از دریافت قبض خودداری کند، جریمه‌ای به‌نام جریمه خودداری صادر می‌شود. اگر هم بعد از صدور قبض، راننده محل را ترک کند مجدداً پلیس می‌تواند قبض جریمه خودداری را صادر کند.

انواع جریمه خودرو
انواع جریمه خودرو

خلافی خودرو چه‌زمانی 2 برابر می‌شود؟

شاید برایتان این سوال ایجاد شود که خلافی خودرو چه زمانی دو برابر می‌شود؟ مالکان خودرو تنها 60 روز برای پرداخت آن از نوع تسلیمی‌ فرصت دارند و در صورت عدم‌ پرداخت ظرف این مدت، مبلغ جریمه دو برابر می‌شود. ضمن این‌که اگر مبلغ کل جریمه به بیش از یک میلیون تومان برسد، دستور توقف برای خودرو صادر می‌شود؛ بنابراین استعلام جریمه و پرداخت آن اهمیت بسیار بالایی دارد. حتما جریمه خودرو به صورت تسلیمی‌ را جدی بگیرید تا بعدا پشیمان نشوید!

چرا باید دنبال استعلام خلافی باشیم؟

عمدتا مالکان خودرو به دو دلیل مشخص به دنبال استعلام خلافی هستند:

پیشگیری از توقیف خودرو

جلوگیری از دوبرابر شدن مبلغ جریمه‌های تسلیمی‌ یا کاهش مبلغ جریمه‌ها به زیر یک میلیون تومان و جلوگیری از توقیف خودرو به‌دلیل داشتن جریمه بالای یک میلیون تومان، از دلایلی هستند که رانندگان اقدام به دریافت استعلام جریمه می‌کنند.

فروش خودرو

یکی دیگر از دلایل دریافت استعلام جریمه، فروش خودرو است. البته شاید خیلی از مالکان خودرو اطلاع نداشته باشند که برای فروش خودرو نیازی به تسویه خلافی خودرو تا قبل از فک پلاک وجود ندارد.

روش های استعلام و پرداخت خلافی خودرو چیست؟

روش کم کردن خلافی خودرو و اعتراض به آن

بسیاری از مالکین خودرو زمانی‌که با لیست جریمه خودرو خود روبرو می‌شوند، معتقد هستند که برخی از جرایم ثبت‌شده، غیرمنصفانه است یا آن‌ها اصلا مرتکب این تخلفات نشده‌اند! بنابراین، اغلب به دنبال اعتراض به لیست جریمه و کم‌کردن آن هستند. برای پاسخ دادن به این سوال که جریمه را چگونه کم کنیم؟ با ما همراه باشید.

در مورد اعتراض به جریمه رانندگی سه حالت وجود دارد، که در زیر به آنها می‌پردازیم:

اعتراض به قبض جریمه 

چگونه به خلافی اعتراض کنیم؟ برای این منظور، فرد معترض باید به مرکز اجرائیات منطقه یا شهرستان محل سکونت خود مراجعه کند و موضوع شکایت را در منطقه مطرح کند؛ این‌گونه موارد در همان محل قابل رسیدگی و اصلاح هستند.

اعتراض به وضعیت تخلفات رانندگی

در این حالت فرد معترض باید ابتدا به دفاتر پلیس +10 مراجعه کند و درخواست اعتراض دهد. ظرف حداکثر 24 ساعت باید به این موضوع رسیدگی شود و معمولا نتیجه اعتراض در کمتر از چند ساعت اعلام می‌شود. در این مراکز، افراد دلایل خود را برای اعتراض بیان می‌کنند؛ مثلا این‌که در زمان وقوع تخلف اصلا در محل حضور نداشته‌اند یا توان پرداخت این مبلغ جریمه را ندارند. 

اعتراض به جریمه بالای یک میلیون تومان

اگر مبلغ جریمه مورد اعتراض بالای یک میلیون تومان باشد برای اعتراض به جریمه خودرو باید به واحدهای رسیدگی به تخلفات رانندگی مراجعه کنید. در تهران، شهروندان باید به ادارات راهنمایی و رانندگی که در جدول زیر آمده است، مراجعه کنند. در سایر استان‌ها هم مالکین خودرو باید به واحدهای رسیدگی مرکز استان مراجعه کنند.

در این مراکز، کارشناسان پلیس نظرات خود را در اختیار قضات مستقر در مناطق قرار می‌دهند و این قضات که تحت‌نظر دادسرای راهور هستند، نسبت به این اعتراضات اعلام نظر می‌کنند و در صورت نیاز کسری خلافی مطابق با مقررات اعمال می‌شود.

توجه کنید که درخواست‌هایی که قبلا رسیدگی شده‌است، در این واحدها پذیرش نخواهند شد و رای صادره توسط واحد رسیدگی، قطعی است.

آدرس واحدهای رسیدگی به تخلفات رانندگی برای جرائم بالاتر از یک میلیون تومان در تهران

منطقه

آدرس

شماره تماس

1

بزرگراه ارتش، بلوار اوشان، نبش میدان اوشان، واحد شماره 5 مستقر در منطقه یک پلیس راهور تهران

——–

3

بزرگراه حقانی، نرسیده به تقاطع جهان کودک، مقابل پارک آب و آتش

02186083244

10

بزرگراه نواب، تقاطع خیابان محبوب مجاز (ویژه جانبازان، ایثارگران و خانواده شهداء)

02155437161

12

خیابان شوش، نرسیده به میدان شوش، پشت بوستان بهاران، جنب کلانتری 112

——–

14

خیابان نبرد شمالی، میدان نبرد، انتهای خیابان شهید ابراهیم بیدی

02133057528

16

خیابان بعثت، خیابان رجائی جنوبی، خیابان هلال احمر، مقابل سیلو

02155330307

20

شهرری، خیابان استخر، روبروی فروشگاه شهروند

02155902110

21

تهرانسر، انتهای بلوار یاس

02144538808

22

بزرگراه همت غرب، آزادگان جنوب، شهرک گلستان، بلوار گلها، خیابان یاسمن جنوبی

02144736840

اداره اجرائیات فاتب

 بزرگراه یادگار امام، خیابان حبیب الهی، خیابان زنجان شمالی، جنب آتش نشانی

——–

مدارک لازم جهت رسیدگی به اعتراض خلافی خودرو

  1. اصل کارت شناسایی و اصل سند مالکیت خودرو
  2. تکمیل فرم درخواست
  3. کارت شناسائی معتبر مالک وسیله نقلیه یا وکیل قانونی وی

مدارک لازم جهت رسیدگی به اعتراض خلافی خودرو

روش صفر کردن خلافی خودرو

منظور از صفر کردن خلافی خودرو، پرداخت کل مبلغ جریمه‌شده است، اگر قصد صفر کردن جریمه خودرو را دارید، باید به شما بگوییم به‌هیچ‌وجه امکان صفر کردن جریمه خودرو بدون پرداخت جریمه وجود ندارد و هرگونه تلاش برای این کار پیگرد قانونی خواهد داشت.

البته برای افرادی که بضاعت ضعیف‌تری دارند، یک راه برای تقسیط جریمه وجود دارد؛ در این حالت می‌توانید جریمه خودرو را به‌صورت موردی پرداخت کنید تا مقدار جریمه خودرو را زیر یک میلیون نگه دارید.

سوالات متداول خلافی خودرو

در این بخش به سوالات متداول شما کاربران گرامی در مورد خلافی خودرو پاسخ خواهیم داد:

چگونه ثابت کنیم که خلافی ثبت شده به خودرو ما تعلق ندارد؟

باید به حوزه شکایات راهنمایی و رانندگی بروید و نسبت به خلافی خودروی خود اعتراض بزنید تا به آن رسیدگی کنند.

آیا اعتراض به خلافی موجب کاهش آن می‌شود؟

اگر اعتراض وارد باشد، خلافی خودرو را کم می‌کنند.

اگر به هر دلیلی قبض خلافی 2 برابر پرداخت شود چه باید کرد؟

به واحدهای اجرائیات پلیس راهور در سراسر کشور مراجعه کنید و درخواست استرداد پرداختی اشتباه دهید.

بیشتر بخوانید:

عضویت در خبرنامه
عضویت
اطلاع از
امتیاز دهی
187 نظرات
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها
1398-02-19 16:47

پلاک های مناطق شمالی تهران ایران ۱۱وایران ۴۴وایران ۷۷جزع منطقه های ۱٬۲٬۳٬۴٬۵٬۷٬۸٬۲۲پلاک های مناطق مرکزی تهران ایران ۲۲وایران ۵۵وایران ۸۸جزع منطقه های ۲٬۶٬۱۰٬۱۱٬۱۲پلاک های مناطق جنوبی تهران ایران ۳۳وایران ۶۶وایران ۹۹جزع مناطق های ۹٬۱۳٬۱۴٬۱۵٬۱۶٬۱۷٬۱۸٬۱۹٬۲۰٬۲۱

محمد
1399-07-27 07:39

از اواخر پلاک ایران44 دیگه پلاک های تهران بر اساس مناطق شهرداری توزیع نشد.

محمدی
1398-03-24 14:06

سلام من چند روز پیش از طریق تلفن همراه جریمه پرداخت کردم ولی استعلام که میگیرم باز همون جریمه هست لطفا راهنمایی کنید چیکار باید کنم؟

محمد رحیمیان
1398-03-25 10:53
پاسخ به  محمدی

سلام وقتتون بخیر با تشکر از اینکه همراه مکانیک رو دنبال می کنید
ببینید بروز رسانی وب سایت راهور 3 روز زمان میبره بعد از سه روز تا یک هفته اگر تغیری حاصل نشد تشریف ببرید اجرائیات راهور و شکایتتون رو مطرح کنید

هیوا
1399-01-28 19:22
پاسخ به  محمدی

سلام محمدی جان — نگران نباش پرداخت شده اگر روی همون گزینه دوباره پرداخت بزنی مینویسه پرداخت انجام شده – نگران نباش فقط تاخیر راهنمایی رانندگی و سایت باعث نمایش غلط این چنینی میشه وگرنه پرداخت شده خیالت راحت دو الی سه روز دیگه یا چند ساعت دیگه ببینی خود به خود کم کرده و نشون میده

احسان
1398-03-24 16:31

در یک تاریخ هم زمان توسط پلیس و دوربین جریمه شدم لطفا راهنمایی کنید چطوری میتونم اعتراض کنم؟!

محمد رحیمیان
1398-03-25 10:51
پاسخ به  احسان

درود بر شما
با تشکر از اینکه همراه مکانیک رو دنبال می کنید
ببینید شما باید تشریف ببرید اجرائیات پلیس راهور تا اونجا به جریمه خودرو شما رسیدگی کنن

محسن
1398-03-24 17:14

با سلام من خرداد پارسال از طریق دوربین جریمه شدم همون موقع پرداخت کردم شماره پیگیری هم گرفتم ولی هنوز جریمه رو نشون میده راهنمایی کنید چیکار باید بکنم؟

محمد رحیمیان
1398-03-25 10:49
پاسخ به  محسن

درود با تشکر از این که همراه مکانیک رو دنبال می کنید
شما باید تشریف ببرید ببینید شما چون پرداخت کردید جریمه رو اول باید تشریف ببرید پلیس +10 صورت وضعیت کنن اعتراض شما رو شاید همونجا حل بشه و اگر همونجا حل نشه شمارو به یکی از دفاتر اجرائیات راهور میفرستن
در آینده اگر خواستید به میزان جریمه اعتراض کنید باید مستقیم برید اجرائیات پلیس و اعتراض کنید

احسانی
1398-03-29 00:28

سلام
ممنون از توضیحات کامل و مفیدتون
یه سوال داشتم
هر جریمه‌ای که پرداخت بشه از لیست خلافی خودرو حذف میشه یا همچنان توی اون لیست میمونه؟؟!

محمد رحیمیان
1398-03-29 08:06
پاسخ به  احسانی

سلام وقتتون بخیر
بله بعد از پرداخت جریمه از لیست خارج میشه اما اگر اون جریمه شما منجر به نمره منفی یا یک سانحه خطرناک شده باشه در سوابق شما ثبت خواهد شد

کمالی
1398-03-29 20:44

با سلام یه سوال داشتم بدون شناسه پرداخت روی برگ جریمه چطوری میتونم اینترنتی جریمه رو پرداخت کنم؟؟؟

سوری
1398-03-29 22:23

سلام وقتتون بخیر،من ماشینم خلافی داشت زده بود تسلیمی ولی پلیس من رو متوقف نکرده بود که جریمه کنه معلوم شد خلافی برای یه نفر دیگس افسر اشتباهی شماره پلاک من رو ثبت کرده حالا چجوری باید ثابت کنم ممنون میشم راهنمایی کنید

محمد رحیمیان
1398-04-16 11:57
پاسخ به  سوری

شما باید تشریف ببرید اجرائیات راهنمایی و رانندگی اونجا ثبت شکایت کنید تا به شکایت شما رسیدگی کنند

ناشناس
1398-03-29 23:29

سلام ،من رفتم عدم خلافی بگیرم سه تا جریمه تردد در شهر شیراز برام ثبت شده در صورتی که اصلا اونجا نرفتم چیکار باید بکنم؟

محمد رحیمیان
1398-05-14 14:51
پاسخ به  ناشناس

باید تشریف ببرید اجرائیات پلیس راهور شکایت مطرح کنید

گیتی
1398-03-31 18:24

سلام،جریمه رو چطوری میتونم قسط بندی کنم کجا باید مراجعه کنم ؟؟؟

محمد رحیمیان
1398-06-04 14:56
پاسخ به  گیتی

به وبسایت راهور مراجعه کنید

ابوالفضل
1398-04-01 17:40

سلام میخواستم راهنمایی کنید چطوری میتونم از طریق پلاک خودرو خلافی بگیرم ؟

یزدانی
1398-04-01 21:46

سلام،برای اعتراض به جرائم اشتباهی روش غیر حضوری هم وجود داره؟؟؟

محمد رحیمیان
1398-04-16 11:58
پاسخ به  یزدانی

خیر حتما باید حضوری تشریف ببرید اجرائیات راهنمایی و رانندگی

علی
1399-05-22 21:58

سلام

مهشید
1398-04-01 23:21

سلام آیا میشود بدون داشتن کارت ماشین خلافی گرفت؟من دسترسی به کد vin ندارم لطفا راهنمایی کنید

محمد رحیمیان
1398-04-19 13:32
پاسخ به  مهشید

بله شما بدون کارت خودرو هم میتونید خلافی خودرو خودتون رو بگیرید کافیه بخش پرداخت جریمه مقاله مارو مطالعه بفرمایید

مسعود
1398-04-02 15:09

سلام،من کارم با موتور سیکلته که خلافیم بالای یه تومنه موتورم رو پلیس توقیف کرده آیا راهی برای کم کردنش هست؟

محمد رحیمیان
1398-04-04 17:02
پاسخ به  مسعود

برای کم کردن خلافی خودتون میتونید اعتراض بزنید به جریمه صادر شده و از طرفی اگر جریمه درست بود میتونید قسط بندیش کنید

مهران
1398-04-02 18:39

برای اعتراض به جرائم اشتباهی آیا باید هزینه ای پرداخت کنیم؟؟؟

محمد رحیمیان
1398-04-04 16:34
پاسخ به  مهران

خیر هزینه ای نداره شاید فقط هزینه کار مزد از شما دریافت کنند

صالحی
1398-04-02 23:45

سلام،من خلافیم زیاد بوده ماشینم تو پارکینگه،خلافی رو قسط بندی کردم با پرداخت قسط اول میتونم ماشین رو از پارکینگ دربیارم؟

محمد رحیمیان
1398-04-04 16:33
پاسخ به  صالحی

در این مورد باید به پلیس +10 مراجعه کنید چرا که تا زمانی که خلافی شما صفر نشود خودرو را نمیتوانید خارج کنید ولی با مراجعه به پلیس +10 شاید راهکار مناسبی به شما ارائه دادند

محمدرضا
1398-04-03 09:59

بسیار سپاسگذارم.

سحر
1398-04-03 15:08

سلام،من خرداد پارسال از طریق دوربین جریمه شدم همون موقع پرداخت کردم شماره پیگیری هم گرفتم ولی هنوز جریمه رو نشون میده تو لیست پرداخت نشده هاست لطفا راهنمایی کنید چیکار کنم؟

محمد رحیمیان
1398-04-04 16:26
پاسخ به  سحر

برای مشکل شما و حل استعلام خلافی و شکایت به میزان خلافی خودرو باید تشریف ببرید اجرائیات راهنمایی و رانندگی اونجا اعتراض کنید تا به اعتراض شما رسیدگی بشه

کوروش
1399-04-18 12:06
پاسخ به  سحر

برای منم پیش آمده ..هنگامی که با دوربین جریمه میشید درصورت امکان خلافی رو ازپلیس باضافه10 بگیرید و همونجا هم میتونید پرداخت کنید و صفر کنید

مقدسی
1398-04-03 22:06

سلام وقتتون بخیر،ماشین من مدل 96برام خلافی سال 95صادر شده چنین چیزی امکان داره؟!چطوری میتونم اعتراض کنم؟

محمد رحیمیان
1398-04-04 16:22
پاسخ به  مقدسی

برای اعتراض باید تشریف ببرید به اجرائیات پلیس راهنمایی و رانندگی تا به اعتراض شما رسیدگی کنند

امیر
1398-04-04 18:18

سلام،من از طریق اینترنت خلافی پرداخت کردم آیا بعد 48ساعت خلافی صفر میشه یا حتما باید 72 ساعت بگذره؟

محمد رحیمیان
1398-04-16 11:49
پاسخ به  امیر

بعد از 72 ساعت خلافی خودرو شما صفر میشه

محمدرضا
1398-04-07 02:03

سلام جریمه های من زیاده ایا میتوانم روزی یک جریمه را پرداخت نمایم

محمد رحیمیان
1398-04-16 11:47
پاسخ به  محمدرضا

شما میتونید جریمه خودرو خودتون رو اقساطی کنید

محمد رحیمیان
1398-04-16 11:48

شما میتونید بعد از استعلام خلافی که گرفتید خلافی خودرو خودتون رو قسط بندی کنید

احمدی
1398-04-16 20:38

سلام وقت بخیر من چندماه پیش از طریق همراه بانک جریمه پرداخت کردم ولی الان چک کردم صفر نشده دو برابرم شده راهنمایی کنید چیکار کنم؟

محمد رحیمیان
1398-04-19 13:30
پاسخ به  احمدی

شما برای شکایت به خلافی خودرو خودتون میتونید به اجرائیات پلیس راهور برید و در مورد خلافی خودرو خودتون طرح شکایت کنید

محمد حسین
1398-04-30 23:00

سلام و احترام درصورتی که خودرو شکایت داشته باشه باید چیکار کنیم؟

محمد رحیمیان
1398-04-31 08:10
پاسخ به  محمد حسین

اول اینکه از خریدش پرهیز کنید اما اگر خریدید خودرو رو و بعد از استعلام خلافی خودرو متوجه شدید شکایت داره باید از مالک قبلی شکایت کنید و یه پروسه حقوقی رو طی کنید

میلاد
1398-04-30 23:01

اگه مبلغ جریمه را از طریق نرم افزار های مختلف روز قبل از تعویض پرداخت کرده باشیم ولی در روز تعویض پلاک همچنان جریمه باقی باشه باید چکار کنیم

محمد رحیمیان
1398-04-31 08:07
پاسخ به  میلاد

باید صبر کنید چون پرداخت جریمه خودرو به این روش سه روز طول میکشه تا خلافی رو صفر کنه

میلاد
1398-04-30 23:04

salam va arze ehteram.mamnoon baraye maghalateton

نسترن
1398-04-30 23:07

من یه سوال داشتم میتونید بهم راهنمایی بدید ؟در صورتی که خودرو رو بصورت وکالتی بفروشیم
و خریدار با پلاک ما که روی خودرو نصب هست در مدت زمان وکالت خلاف کنه،
مسولبتدخلاف ها به عهده کیه؟

محمد رحیمیان
1398-04-31 08:06
پاسخ به  نسترن

قطعا به عهده شما هستش زمانی که خودروی خودتون رو میفروشید برای تعویض پلاک و موارد خلافی خودرو باید وکالت دو یا نهایت سه روزه بدید که این موارد پیش نیاد

سامان
1398-04-30 23:12

سلام و ارادت اگر ما درمدت زمان
وکالت بخواهیم یه خودرو دیگه بفروشیم و بخواهیم خلافی پلاک ها رو صفر کنیم آیا خلافی پلاک خودرویی که بصورت وکالتی فروختیم هم باید صفر کنیم؟

محمد رحیمیان
1398-04-31 08:05
پاسخ به  سامان

ببینید شما قبل از فروش خودرو چه به بصورت وکالتی و هر نوع دیگه ای باید خلافیش رو صفر کنید حتما این یکی از مراحل تعویض پلاک خودرو هستش و شما میتونید براحتی ضمن استعلام خلافی خودرو خودتون اون رو پرداخت کنید

محمد
1398-05-13 20:55

سلام خودرو اقساطی خریدم قسطاش هم تمام شده ولی برگه پایان اقساط از شرکت به اسم یک نفر دیگه س الان این آقا اصلا نمی دونم کجای برای تعویض پلاک باید چکار کنم

محمد رحیمیان
1398-05-14 12:19
پاسخ به  محمد

باید از شخصی که خریدید خودرو رو پیگیری کنید تا اون شخصی که اقساط به اسمش هست رو پیدا کنید در صورتی که موفق به این کار نشدید باید شکایت کنید از نفر قبلی تا به اون شخص مد نظر برسید

محمد رضا
1398-06-02 15:59

سلام من هفته پیش توسط کارت خوان بانک پاسارگاد محل کارم جریمه خودروی خودم رو پرداخت کردم ولی تاکنون جریمه پاک نشده وهمچنان جریمه باقی مانده لطفا راهنمایی نمایید سپاس

محمد رحیمیان
1398-06-03 07:29
پاسخ به  محمد رضا

ببینید یه راه اینه که از طریق سایت اعلام شکایت کنید که خیلی سخت کارتون راه میوفته راه دوم اینه که برید پلیس +10 براتون استعلام بگیرن و ما هم مدارکتون رو ارائه بدید اگر اینطور نشید باید تشریف ببرید اداره شکایات پلیس راهور اونجا شکات خودتون رو مطرح کنید تا بهش رسیدگی بشه

محمد رضا
1398-06-03 09:43

سپاس

علیرضا
1398-06-03 15:17

با سلام. در جاده کمربندی در یک دقیقه دوبار جریمه توسط دوربین ثبت شده است آیا ملزم به پرداخت هر دو جریمه هستم. احتمالا دوربین دوم در لاین مخالف بوده است) ممنون

محمد رحیمیان
1398-06-04 07:58
پاسخ به  علیرضا

احتمالش وجود داره برای این مورد باید شکایت ثبت کنید که میتونید از طریق پلیس +10 و یا مرکز شکایات پلیس راهور اقدام کنید

سید مصطفی فاضلی
1398-06-04 17:21

سلام من سه روز پیش جریمه رو با موبایل پرداخت کردم ولی استعلام میگیرم بازم اون جریمه هست باید چکار کنم؟

محمد رحیمیان
1398-06-05 08:36

ببینید زمانی که خلافی رو پرداخت میکنید 72 ساعت طول میکشه تا اون پرداخت انجام بشه اگر این زمان گذشت و صفر نشد برای اعتراض اول به پلیس +10 مراجعه کنید جواب مشخصی بهتون ندادن به سازمان شکایات پلیس راهور مراجعه کنید اعتراض ثبت کنید این فرایند رو اینترنتی از طریق سایت راهور هم میتونید پیگیری کنید ولی حضوری بهتره

امیر احمدی
1398-06-10 23:25

سلام.برای خودروی من شصت هزارتومان جریمه توسط دوربین مکانیزه در کرمانشاه به علت تجاوز از سرعت بیش از سی کیلومتر اومده که من اصلا راه کرمانشاه رو بلد نیستم و تو اون روز در محل کار خودم بودم چگونه باید اعتراض کنم

محمد رحیمیان
1398-06-11 08:23
پاسخ به  امیر احمدی

ببینید اگر جریمه اشتباه ثبت میشد یا دوبار پشت هم میومد اینترنتی یا از پلیس +10 میتونستید اقدام کنید ولی الان باید برید دایره شکایات پلیس اونجا شکایت خودتون رو مطرح کنید.البته از اونجایی که قوانین در کشور ما تغیرات ناگهانی دارن حتما اول به پلیس +10 یه مراجعه کنید

محمد صادقی
1398-06-23 00:25

سلام عرض کردم،آیا داخل خود مرکز تعویض پلاک یادگار امام خیابان زنجان شمالی امکان گرفتن گواهی عدم خلافی (با پرداخت هزینه ی اینکار) وجود داره یا حتماً باید از قبل نسبت به اخذ این گواهی از پلیس+10 اقدام کنم؟(با فرض اینکه موتورسیکلت فاقد هرگونه خلافی باشد)

محمد رحیمیان
1398-06-23 07:53
پاسخ به  محمد صادقی

بله داخل خود مرکز خلافیتون رو میگیرید و همونجاهم میتونید صفرش کنید ولی خوبه قبل از اقدام یه تماس بگیرید شاید تغیراتی بوجود اورده باشن

محمد صادقی
1398-06-23 16:55

ممنونم از پاسختون قربان لطف کردید.

سجاد
1398-07-03 13:56

سلام . ایا عتراض زدن یاعث کم شدن خلافی میشه؟ یا حداقل دوبرابر شده ها نصف شن؟

محمد رحیمیان
1398-07-09 13:34
پاسخ به  سجاد

بله اگر اعتراضتون وارد باشه کم میشه

حست
1398-07-09 20:14

سلام
چند سالی ماشینمو وکالتی فروختم ولی متاسفانه خریدار به شهرستان رفته وهیچ گونه دسترسی بهش ندارم پلاکم هنوز تعویض نکرده میشه راهنمایی کنید چکار باید کنم

محمد رحیمیان
1398-07-10 08:22
پاسخ به  حست

ازشون شکایت کنید تا براشون یه ابلاغیه ارسال بشه اگر تمکین نکردن حکم توقیف خودروشون رو بگیرید

mehdi
1398-07-10 12:39

باسلام در تاریخ 1398/05/04 درخواست خلافی از اینترنت شد از خودرو 43501052 در جواب 600000 ریال جریمه اعلام گردید و با اینترنت درمورخ 1398/05/16 به شماره پیگیری 029240 و شماره مرجع 322938564605 مبلغ فوق پرداخت گردید که تا کنون بعداز 60 روز هنوز جریمه در سایت باقی است لطفا پیگیری فرمائید.

محمد رحیمیان
1398-07-13 12:47
پاسخ به  mehdi

شما باید به دایره شکایت پلیس راهنمایی و رانندگی مراجعه کنید

رضا
1398-07-17 16:06

با سلام
هنگام تعویض پلاک میشه در خواست داد که خلافیه خودرو روبیارن رویه پلاکه جدیدی که خریدار میخاد بگیره .یعنی خلافی رو پرداخت نکنیم بره رو پلاکه جدید .ممنوم

محمد رحیمیان
1398-07-20 08:19
پاسخ به  رضا

خیر چنین چیزی ممکن نیست قبل از معامله و فرایند تعویض پلاک خلافی باید صفر بشه

رضا
1398-07-17 16:26

باسلام
من ی خودرو خریدم هنوز تعویض پلاک نکردم وچند روزه کارته ماشین گم شده ولی بقیه مدارک هست کاملا و صاحب پلاک هم شخصا میان برا تعویض پلاک با بنده .حالا میخاستم ببینم که مشکلی نداره برا کارت که نیست.خسته نباشید

محمد رحیمیان
1398-07-20 08:20
پاسخ به  رضا

اگر دو طرف معامله مشکلی نداشته باشن خیر البته شاید در تعویض پلاک موقع بررسی شاسی و غیره کمی بهتون خرده بگیرن

محمد
1398-07-22 14:19

ایا خلافی امکان تقسط دارد

محمد رحیمیان
1398-07-22 16:37
پاسخ به  محمد

بله خلافی رو میتونید قسط بندی کنید

رضا
1398-07-22 14:19

چطوری خلافی خودرو رو میشه صفر کرد

محمد رحیمیان
1398-07-22 16:38
پاسخ به  رضا

یا اعتراض کنید یا پرداخت کنید

امید
1398-07-22 14:20

خلافی خودرو برام به اشتباه صادر شده چکار کنم

محمد رحیمیان
1398-07-22 16:34
پاسخ به  امید

باید اعتراض بزنید به خلافی خودرو خودتون

احمد
1398-07-22 14:20

چطور خلافی خودرو اینترنتی میشه پرداخت کرد

محمد رحیمیان
1398-07-22 16:34
پاسخ به  احمد

از طریق سایت راهور 120 میتونید خلافی خودرو خودتون رو پرداخت کنید

میرزا
1398-07-22 14:21

ریز خلافیمو چجوری بگیرم

محمد رحیمیان
1398-07-22 16:34
پاسخ به  میرزا

با مراجعه به سایت و اپلیکیشن ها میتونید ریز خلافیتون رو بگیرید

حمید
1398-07-22 16:10

خلافی خودرو غیر حضوری چطوری بگیرم

محمد رحیمیان
1398-07-22 16:33
پاسخ به  حمید

برای گرفتن خلافی خودرو بصورت غیر حضوری از طریق سایت یا اپلیکیشن ها میتونید مراجعه کنید

حمید رضا
1398-07-22 16:11

به خلافی خودرو چطوری اعتراض کنم

محمد رحیمیان
1398-07-22 16:32
پاسخ به  حمید رضا

برا اعتراض به خلافی باید به دایره شکایات پلیس راهور مراجعه کنید

حمید رضا
1398-07-22 16:11

خلافی خودرو تسلیمی رو نمیشه بهش اعتراض کرد

امین
1398-07-22 16:12

مرسی از محتوی کامل شما در مورد خلافی خودرو

احمد
1398-07-22 16:17

من یه خلافی خودرو برام اومده درحالی که اونجا نبودم اصلا میشه بگید چکار کنم

محمد رحیمیان
1398-07-22 16:29
پاسخ به  احمد

باید اعتراض بزنید به خلافی برای اعتراض به خلافی خودرو باید تشریف ببرید دایره شکایات پلیس راهور

حمید رضا
1398-07-22 16:18

به خلافی خودرو چطور میتونم شکایت کنم

محمد رحیمیان
1398-07-22 16:28
پاسخ به  حمید رضا

برای اعتراض به خلافی خودرو باید به دایره شکایات پلیس راهور مراجعه کنید

محمد رهنورد
1399-06-22 06:36
پاسخ به  حمید رضا

میشه خلافی خودرو را اعتراض زد از طریق اینترنت میشه.
لطفا راهنمایی کنید

سجاد
1398-07-22 16:18

خلافی خودرو را میتوانیم اقساط کنیم؟

محمد رحیمیان
1398-07-22 16:28
پاسخ به  سجاد

بله خلافی خودرو رو میتونید قسط بندی کنید

محمد رهنورد
1399-06-22 06:16

از طریق اینترنت میشه خلافی خودرو را اعتراض زد.با تشکر