Image default
نکات خرید و فروش خودرو

استعلام خلافی خودرو و روش کم کردن خلافی

در این مقاله از سری مقالات نکات حقوقی مجله خودرو همراه مکانیک تمامی‌راه‌های دریافت ریز خلافی خودرو، گرفتن خلافی با پلاک، استعلام خلافی خودرو بصورت  آنلاین، کم کردن خلافی و روش‌های پرداخت جریمه خودرو را بیان خواهیم کرد. گرفتن خلافی خودرو راه‌های متعددی دارد که در این مقاله به تفصیل به آن پرداخته‌ایم و تمامی‌مراحل آن را توضیح داده‌ایم.در ابتدای مقاله بگذارید با انواع جریمه خودرو آشنا بشویم. به طور کلی جرایم راهنمایی و رانندگی بر چهار دسته هستند:

اگر قصد خرید خودرو دارید مطالعه مقالات زیر را از دست ندهید:

صفر تا صد تعویض پلاک خودرو

راهنمای خرید خودرو دست دوم

آنچه مطالعه خواهید کرد

انواع خلافی خودرو:

قبل از این که به انواع خلافی خودرو و نحوه استعلام خلافی خودرو بپردازیم خوب است به روش‌هایی که ممکن است جریمه شویم بپردازیم:

1- تسلیمی‌:یکی از روش‌هایی که خلافی خودرو به شما اعلام می‌شود ارائه برگه جریمه توسط افسر راهنمایی و رانندگی است. در این نوع جریمه به دلیل رویت گواهینامه توسط افسر، مشخصات راننده متخلف در برگ خلافی خودرو ثبت می‌شود.
2- الصاقی : یک نوع دیگر خلافی خودرو قراردادن برگه جریمه روی خودرو توسط افسر راهنمایی و رانندگی بدون حضور راننده است. در این حالت به دلیل عدم حضور راننده، مشخصات راننده در برگه جریمه ثبت نمی‌شود.
3- دوربینی : ثبت خلافی خودرو توسط دوربین‌های راهنمایی و رانندگی نصب شده در معابر
4- دوبرگی : زمانی که افسر راهنمایی و رانندگی به راننده متخلف دستور توقف می‌دهد اما راننده متوقف نمی‌شود خلافی خودرو به صورت دو برگی صادر می‌شود. 

همین حالا اپلیکیشن همراه مکانیک رو نصب کنید و مشخصات و قیمت روز هر نوع خودرو داخلی و خارجی رو بدست بیار .

مالکان خودرو تنها 60 روز برای پرداخت خلافی خودرو بصورت تسلیمی‌فرصت دارند و در صورت عدم پرداخت ظرف مدت 60 روز، مبلغ خلافی خودرو دو برابر می‌شود. ضمن اینکه اگر مبلغ کل خلافی ماشین به بیش از 1 میلیون تومان برسد دستور توقف برای خودرو صادر می‌شود. بنابراین استعلام خلافی خودرو و پرداخت آن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. در نظر داشته باشید که جریمه خودرو به صورت تسلیمی‌ را جدی گرفته تا بعدا دچار پشیمانی نشوید.

کدام مدل پراید را بخرم؟

اصلا پراید بخریم یا ساینا؟یا شایدم تیبا؟

اگر ذهن شما پر است از این سوال‌ها همین حالا اینجا کلیک کنید و عضو اینستاگرام همراه مکانیک شوید تا مشاوران متخصص همراه مکانیک پاسخ سوال شما را بدهند.

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by همراه مکانیک (@officialhamrahmechanic) on

عمدتا مالکان خودرو به دو دلیل مشخص به دنبال استعلام خلافی خودرو خود هستند:

1-  پرداخت جریمه‌ها و جلوگیری از دوبرابر شدن مبلغ جریمه‌های تسلیمی‌ یا کاهش مبلغ جریمه‌ها به زیر 1 میلیون تومان و جلوگیری از توقیف خودرو به دلیل داشتن جریمه خودرو بالای 1 میلون تومان!!!
2- فروش خودرو. البته شاید خیلی از مالکان خودرو اطلاع نداشته باشند که برای فروش خودرو نیازی به تسویه خلافی خودرو تا قبل از تعویض پلاک وجود ندارد. ما در مقاله تعویض پلاک کاملا توضیح دادیم که امکان پرداخت خلافی خودرو با کارت عابر بانک در محل تعویض پلاک وجود دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تعویض پلاک خودرو اینجا کلیک کنید. 

اما در ادامه 6 روش اصلی در خصوص گرفتن خلافی خودرو را توضیح خواهیم داد:

روش‌های استعلام خلافی خودرو

برای گرفتن استعلام خلافی خودرو در گذشته شما مجبور بودید به مراکزی مانند پلیس +10 مراجعه کنید اما امروزه روش‌های زیادی برای استعلام خلافی خودرو و پرداخت خلافی وجود دارد که شما با استفاده از این روش‌ها بصورت آنلاین می‌توانید اقدام به استعلام خلافی ماشین کنید.

روش‌های استعلام خلافی خودرو

1- مراجعه به دفاتر پلیس +10 به منظور استعلام خلافی خودرو

دفاتر پلیس +10 مرجع حضوری استعلام خلافی خودرو محسوب می‌شوند. هزینه دریافت برگه خلافی خودرو 4400 تومان به اضافه  3300 تومان تعرفه رسیدگی غیر حضوری اجرائیات(بررسی  شکایت  خلافی خودرو) است (سال 97). بابت هر رديف خلافی قابل اعتراض هم مبلغ 300 تومان از شما دريافت مي‌شود. علاوه بر این در صورتی که پرینت لیست جریمه‌های شما بیشتر از 3 برگ باشد برای هر برگ هم مبلغ 300 تومان پرداخت خواهید کرد. 

نکته مهم : برای افرادی که مبلغ خلافی خودرو آنها بیش از 1 میلیون تومان است مراجعه به دفاتر پلیس + 10 فایده ای ندارد و این افراد باید به  مراکز راهنمایی و رانندگی به منظور رفع کردن مشکل خلافی خود مراجعه نمایند.

اگر نیاز به پول نقد دارید و می‌خواهید فورا ماشین خود را بفروشید اینجا کلیک کنید

2- گرفتن خلافی خودرو با پلاک

یکی از سوالات پرجستجوی کاربران در خصوص دریافت استعلام خلافی خودرو در مورد امکان گرفتن خلافی خودرو با پلاک است. پلیس راهور ناجا این امکان را فراهم کرده مالکین خودرو قادر باشند با استفاده از تلفن به اطلاعات جریمه خودرو دسترسی داشته باشند برای این منظور کافی است با شماره 88288888 از تلفن‌های ثابت تهران یا 02188288888 از تلفن همراه یا شهرستان‌های خارج از استان تهران تماس بگیرد. این شماره تلفن گویا است که امکانات زیر را در اختیار شما قرار می‌دهد (البته اگر از پس مشغولی این شماره تلفن برآمدید و توانستید تماس بگیرید) البته ذکر این نکته حائز اهمیت است که شما با این روش فقط می‌توانید از جریمه خودرو خود باخبر شوید و به هیچ عنوان امکان پرداخت جریمه خودرو را ندارید.

شماره‌گیری عدد 1:  استعلام تخلفات رانندگی
شماره‌گیری عدد 2: استعلام صدور گواهینامه و استعلام صدور کارت ماشین

پس برای گرفتن خلافی خودرو با پلاک باید عدد 1 را شماره‌گیری کنید تا به اپراتور مربوطه وصل شوید. با دادن شماره پلاک به اپراتور مبلغ خلافی خودرو به شما داده خواهد شد.

اگر قصد تعویض پلاک یا ابهامی‌نسبت به فرایند تعویض و یا مدارک مورد نیاز آن دارید
 مطالعه مقاله تعویض پلاک خودرو را از دست ندهید.

 

3- خلافی خودرو آنلاین

خوب سایت خلافی خودرو یا همان سایت  پلیس راهور ناجا اصلی‌ترین و معتبرترن مرجع دریافت خلافی خودرو محسوب می‌شود. برای دریافت جریمه خودرو که پرداخت نشده خودرو کافی است به آدرس rahvar120.ir  مراجعه نمائید. در انتهای صفحه مطابق تصویر زیر بر روی گزینه استعلام میزان تخلفات رانندگی کلیک کنید.

دریافت خلافی خودرو
دریافت خلافی خودرو

 

صفحه زیر برای شما بارگذاری خواهد شد که تمامی‌ مراحل و نکات در آن توضیح داده شده است. کافی است مطابق راهنمای تصویری عمل کرده و برای دریافت خلافی خودرو کد 8 رقمی‌ مندرج در پشت کارت خودرو را وارد نمائید. 

 

دریافت خلافی خودرو
دریافت خلافی خودرو

 
پس از زدن دکمه جستجو لیستی از جریمه‌های پرداخت نشده شما همراه با توضیحات نمایش داده می‌شود. 

 

استعلام خلافی خودرو
استعلام خلافی خودرو

 در انتهای لیست هم امکان پرداخت جریمه‌ها با استفاده از شناسه قبض و شناسه پرداخت به صورت آنلاین وجود دارد.

کلیک کن و ببین خرید خودرو از بزرگترین نمایشگاه خودرو آنلاین کشور چه مزیت‌هایی داره مطمئن باش خیلی جذابه!!!

نکات مهم در خصوص سایت راهور برای خلافی خودرو

• اطلاعات سایت آفلاین است و به طور هفتگی آپدیت می‌شود.
• در صورت پرداخت جریمه خودرو از طریق سایت، اطلاعات بعد از 72 ساعت در سامانه پلیس راهور درج می‌شود.
• سایت راهور ۱۲۰ برای آی پی‌های خارج از کشور بسته است لذا اگر قصد استعلام خلافی خودرو از این سایت را دارید با آپی‌های داخل کشور و بدون VPN به سامانه پرداخت قبض خلافی مراجعه کنید.

علاوه بر سایت راهور ناجا وب سایت‌های دیگری هم هستند که همین خدمات را ارائه می‌کنند و اغلب هم در مقایسه با سایت راهور تجربه کاربری بهتری دارند.

4- استعلام خلافی خودرو با اپلیکیشن‌های موبایل

یکی از ساده‌ترین روش‌های استعلام خلافی خودرو استفاده از برنامه‌های موبایلی است. همزمان با افزایش روزافزون استفاده از تلفن همراه در بین شهروندان، مجموعه‌های زیادی اقدام به تولید نرم‌افزارهای موبایلی خلافی خودرو نموده‌اند که در این میان برنامه فرمون به دلیل برخورداری از امکانات کاربردی توانسته خدمات خوبی را به کاربران ارائه دهد.  این برنامه اندرویدی علاوه بر نمایش ریز خلافی خودرو و جریمه خودرو امکان پرداخت با استفاده از کدهای دستوری USSD را فراهم کرده که حتی بدون داشتن شناسه قبض و شناسه پرداخت می‌توانید جریمه رانندگی خود را پرداخت و یا به اصلاح خلافی خود را صفر کنید.

از دیگر ویژگی‌های این برنامه کاربردی، هشدار دوربین‌های کنترل سرعت، دوربین‌های کنترل ترافیک، هشدار سرعت غیرمجاز، استعلام بیمه شخص ثالث و قیمت‌گذاری خودرو است.با دانلود اپلیکیشن فرمون می‌توانید از تمام خدمات نام برده شده استفاده کنید.

یک نگاه به تصاویر زیر نشان می‌دهد که علاوه بر اپلیکیشن فرمون مجموعه‌های دیگری هم در حال ارائه خدمات استعلام خلافی خودرو هستند. تفاوت بین این اپلیکیشن‌ها در رابط کاربری و خدمات جانبی است که به کاربران ارائه می‌کنند.

کلیک کن و بی دغدغه با کمک همراه مکانیک هر خودرویی دلت می‌خواد بخر

نرم افزارهای استعلام خلافی موجود در بازار

استعلام خلافی خودرو
استعلام خلافی خودرو

 

نرم افزارهای خلافی خودرو موجود در google play

استعلام خلافی خودرو
استعلام خلافی خودرو

 
یکی اپلیکیشن‌هایی که به کمک آن میتوانید خلافی خودرو خود را استعلام بگیرید  https://farmooon.com/ است.برخی از این اپلیکیشن‌ها قابلیت‌های بیشتری مانند هشدار نزدیک شدن به محدوده طرح ترافیک، هشدار عبور از سرعت مجاز، خرید بیمه ثالث، استعلام تصادفات رانندگی شامل: تاریخ، علت، نوع، رنگ خودرو، شهر، خدمات پلیس و جدول تعرفه‌های جرایم  را نیز در اختیار کاربران خود قرارداده‌اند. 

5- استعلام پیامکی خلافی خودرو با کد VIN

یکی دیگر از روش‌های دریافت  خلافی خودرو استفاده از پیامک است که اصطلاحا به ان استعلام خلافی خودرو با کد VIN هم می‌گویند. برای این منظور برخلاف روش آنلاین که باید از کد 8 رقمی‌استفاده می‌شد، کافی است کد 17 رقمی‌VIN درج شده پشت کارت ماشین را به شماره 1101202020 پیامک کنید.

پس از آن پیامکی برای شما ارسال می‌شود که در صورت مورد تائید بودن درخواست از سوی شما باید عدد 9 را ارسال نمائید و البته هزینه دریافت این پیامک 350 تومان خواهد بود(سال 97). در صورت ارسال عدد 9 از سوی شما، مبلغ کل خلافی خودروی موردنظر، تعداد خلافی‌ها و تاریخ آخرین به روزرسانی برای شما ارسال می‌شود. در انتهای پیامک هم نوشته شده هزینه این پیامک 350 تومان و بر عهده مشترک می‌باشد! ضمن آنکه خبری از شناسه قبض و شناسه پرداخت هم نیست.

استعلام خلافی خودرو
استعلام خلافی خودرو

 

کد VIN  روی کارت خودرو

استعلام خلافی خودرو
استعلام خلافی خودرو

6- استعلام خلافی خودرو با استفاده از کد USSD

برای استعلام خلافی با استفاده از این روش کافی است کد *110# را شماره‌گیری کنید و با ورود به سامانه  پلیس 110 درخواست استعلام خلافی خودرو را با وارد کردن Vin  کد خودرو بدهید. دقت کنید که این روش عملا تفاوت چندانی با روش پیامکی ندارد و نتیجه استعلام با همان مبلغ 350 تومان از طریق پیامک برای شما ارسال می‌شود! 

کلیک کن و عضو کانال تلگرام همراه مکانیک شو تا فیلم‌های جذاب خودرو مورد نظرت رو ببینی

روش‌های پرداخت خلافی خودرو

همانطور که در روش‌های استعلام خلافی توضیح داده شد، روش‌های متعددی هم برای پرداخت خلافی وجود دارد. پرداخت از طریق خودپرداز بانک ملی، پرداخت از طریق تلفنبانک، پرداخت از طریق وب سایت‌های مختلف از جمله سایت راهور، پرداخت از طریق نرم‌افزارهای موبایل مهم‌ترین روش‌های پرداخت انواع جرایم رانندگی هستند.

روش کم کردن خلافی خودرو واعتراض به خلافی خودرو

بسیاری از مالکین خودرو زمانی که با لیست جریمه خودرو خود روبرو می‌شوند، معتقد هستند که برخی از جرایم ثبت شده غیرمنصفانه است و یا آنها اصلا مرتکب این خلاف‌ها نشده‌اند! بنابراین اغلب به دنبال اعتراض به لیست خلافی خودرو یا کم کردن آن هستند.

در مورد رسیدگی به شکایات تخلفات راهنمایی و رانندگی دو فرآیند وجود دارد. اول اعتراض به قبض جریمه است که برای این منظور فرد معترض باید به مرکز اجرائیات منطقه و یا شهرستان محل سکونت مراجعه کند و موضوع شکایت خودر را در منطقه مطرح کند. اینگونه موارد در همان محل قابل رسیدگی و اصلاح هستند.

دوم اعتراض به وضعیت تخلفات است که فرد معترض باید ابتدا به دفاتر پلیس +۱۰ مراجعه کرده و درخواست اعتراض دهد. ظرف حداکثر ۲۴ ساعت باید به این موضوع رسیدگی شود و معمولا نتیجه اعتراض در کمتر از چند ساعت اعلام می‌شود. در این مرکاز افراد دلایل خود برای اعتراض را بیان می‌کنند. مثل اینکه در زمان وقوع تخلف اصلا در محل حضور نداشته‌اند و یا توان پرداخت این مبلغ جریمه را ندارند. 

اما اگر مبلغ جریمه مورد اعتراض بالای یک میلیون تومان باشد برای اعتراض به جریمه خودرو باید به واحدهای رسیدگی به تخلفات رانندگی مراجعه کنید. در تهران شهروندان باید به ادارات راهنمایی و رانندگی مناطق ۱۶، ۲۱، ۱۲، ۴،‌ ۱، ۱۰، ۲۰ و هم‌چنین دادسرای راهور واقع در خیابان رودکی مراجعه کنند. درسایر استان‌ها هم مالکین خودرو باید به واحدهای رسیدگی مرکز استان مراجعه کنند. در این مراکز کارشناسان پلیس نظرات خود را در اختیار قضات مستقر در مناطق می‌رسانند و این قضات که تحت نظر دادسرای راهور هستند، نسبت به این اعتراضات اعلام نظر می‌کنند و در صورت نیاز کسریات خلافی مطابق با مقررات اعمال می‌شود.

همچنین توجه کنید که درخواست‌هایی که قبلا رسیدگی شده است در این واحدها پذیرش نخواهد شد و رای صادره توسط واحد رسیدگی قطعی است.

آدرس واحدهای رسیدگی به تخلفات رانندگی برای جرایم بالاتر از یک میلیون تومان در تهران

منطقه

آدرس

شماره تماس

1

بزرگراه ارتش بلوار اوشان نبش میدان اوشان – واحد شماره 5 مستقر در منطقه یک پلیس راهور تهران بزرگ

 

3

بزرگراه حقانی ـ نرسیده به تقاطع جهان کودک ـ مقابل پارک آب و آتش

86083244

10

بزرگراه نواب ـ تقاطع خیابان محبوب مجاز (ویژه جانبازان ـ ایثارگران و خانواده شهداء)

55437161

12

خیابان شوش نرسیده به میدان شوش پشت بوستان بهاران جنب کلانتری 112

 

14

خیابان نبرد ـ میدان نبرد ـ انتهای خیابان شهید ابراهیم بیدی

33057528

16

خیابان بعثت ـ خیابان رجائی جنوبی ـ خیابان هلال احمرـ مقابل سیلو

55330307

20

شهرری ـ خیابان استخر ـ روبروی فروشگاه شهروند

55902110

21

تهرانسر ـ انتهای بلوار یاس

44538808

22

همت غرب ـ آزادگان جنوب ـ شهرک گلستان ـ بلوار گلها ـ خیابان یاسمن جنوبی

44736840

آیا می‌دانید با استفاده از خدمت فروش فوری خودرو همراه مکانیک در هر ساعتی از روز در کمتر از 30 دقیقه میتوانید خودرو خود را به مناسب ترین قیمت ممکن به فروش برسانید

برای اطلاع بیشتر از جزئیات این خدمت اینجا کلیک کنید

مدارک لازم جهت رسیدگی به اعتراض خلافی خودرو

1.    اصل کارت شناسایی واصل سندمالکیت خودرو
2.    تکمیل فرم درخواست
3.    کارت شناسائی معتبرمالک وسیله نقلیه یاوکیل قانونی آن

روش صفر کردن خلافی خودرو

اگر قصد صفر کردن خلافی خودرو خود را دارید باید به شما بگوییم به هیچ وجه امکان صفر کردن جریمه خودرو وجود ندارد و هر گونه تلاش برای صفر کردن خلافی خودرو بدون پرداخت وجه و جریمه خودرو پیگرد قانونی به همراه خواهد داشت.البته برای افرادی که از بضاعت ضعیف تری برخوردار هستن یک راه آنهم نه برای صفر کردن خلافی خودرو بلکه برای تقسیط آن وجود دارد به این صورت که شما می‌توانید جریمه خودرو خود را بصورت موردی پرداخت کنید تا مقدار جریمه خود رو را زیر یک میلیون نگه دارید.

مقالات مرتبط

راهنمای خرید خودرو دست دوم – بخش اول نکات فنی خرید خودرو

راهنمای خرید خودرو دست دوم – بخش دوم نکات حقوقی خرید خودرو

شرایط  و مراحل معاینه فنی خودرو

مراکز تعویض پلاک تهران

مرکز تعویض پلاک میثم

مرکز تعویض پلاک اتحاد

مراکز معاینه فنی تهران، آدرس، ساعات کاری

مطالب جدید

مراحل و مدارک تعویض پلاک خودرو از صفر تا صد

محمد رحیمیان

تخلفات رانندگی‌تان را ببینید!!

محمد رحیمیان

47
دیدگاه بگذارید

26 موضوع دیدگاه
21 موضوع پاسخ
0 دنبال کنندگان
 
بیشترین پاسخ واکنش نشان داد
پرطرفدارترین نظر
8 نویسنده دیدگاه
  اشتراک  
به من اطلاع بده

پلاک های مناطق شمالی تهران ایران ۱۱وایران ۴۴وایران ۷۷جزع منطقه های ۱٬۲٬۳٬۴٬۵٬۷٬۸٬۲۲پلاک های مناطق مرکزی تهران ایران ۲۲وایران ۵۵وایران ۸۸جزع منطقه های ۲٬۶٬۱۰٬۱۱٬۱۲پلاک های مناطق جنوبی تهران ایران ۳۳وایران ۶۶وایران ۹۹جزع مناطق های ۹٬۱۳٬۱۴٬۱۵٬۱۶٬۱۷٬۱۸٬۱۹٬۲۰٬۲۱

محمدی

سلام من چند روز پیش از طریق تلفن همراه جریمه پرداخت کردم ولی استعلام که میگیرم باز همون جریمه هست لطفا راهنمایی کنید چیکار باید کنم؟

سلام وقتتون بخیر با تشکر از اینکه همراه مکانیک رو دنبال می کنید
ببینید بروز رسانی وب سایت راهور 3 روز زمان میبره بعد از سه روز تا یک هفته اگر تغیری حاصل نشد تشریف ببرید اجرائیات راهور و شکایتتون رو مطرح کنید

احسان

در یک تاریخ هم زمان توسط پلیس و دوربین جریمه شدم لطفا راهنمایی کنید چطوری میتونم اعتراض کنم؟!

درود بر شما
با تشکر از اینکه همراه مکانیک رو دنبال می کنید
ببینید شما باید تشریف ببرید اجرائیات پلیس راهور تا اونجا به جریمه خودرو شما رسیدگی کنن

محسن

با سلام من خرداد پارسال از طریق دوربین جریمه شدم همون موقع پرداخت کردم شماره پیگیری هم گرفتم ولی هنوز جریمه رو نشون میده راهنمایی کنید چیکار باید بکنم؟

درود با تشکر از این که همراه مکانیک رو دنبال می کنید
شما باید تشریف ببرید ببینید شما چون پرداخت کردید جریمه رو اول باید تشریف ببرید پلیس +10 صورت وضعیت کنن اعتراض شما رو شاید همونجا حل بشه و اگر همونجا حل نشه شمارو به یکی از دفاتر اجرائیات راهور میفرستن
در آینده اگر خواستید به میزان جریمه اعتراض کنید باید مستقیم برید اجرائیات پلیس و اعتراض کنید

احسانی

سلام
ممنون از توضیحات کامل و مفیدتون
یه سوال داشتم
هر جریمه‌ای که پرداخت بشه از لیست خلافی خودرو حذف میشه یا همچنان توی اون لیست میمونه؟؟!

سلام وقتتون بخیر
بله بعد از پرداخت جریمه از لیست خارج میشه اما اگر اون جریمه شما منجر به نمره منفی یا یک سانحه خطرناک شده باشه در سوابق شما ثبت خواهد شد

کمالی

با سلام یه سوال داشتم بدون شناسه پرداخت روی برگ جریمه چطوری میتونم اینترنتی جریمه رو پرداخت کنم؟؟؟

سوری

سلام وقتتون بخیر،من ماشینم خلافی داشت زده بود تسلیمی ولی پلیس من رو متوقف نکرده بود که جریمه کنه معلوم شد خلافی برای یه نفر دیگس افسر اشتباهی شماره پلاک من رو ثبت کرده حالا چجوری باید ثابت کنم ممنون میشم راهنمایی کنید

شما باید تشریف ببرید اجرائیات راهنمایی و رانندگی اونجا ثبت شکایت کنید تا به شکایت شما رسیدگی کنند

ناشناس

سلام ،من رفتم عدم خلافی بگیرم سه تا جریمه تردد در شهر شیراز برام ثبت شده در صورتی که اصلا اونجا نرفتم چیکار باید بکنم؟

باید تشریف ببرید اجرائیات پلیس راهور شکایت مطرح کنید

یزدانی

سلام،برای اعتراض به جرائم اشتباهی روش غیر حضوری هم وجود داره؟؟؟

خیر حتما باید حضوری تشریف ببرید اجرائیات راهنمایی و رانندگی

مهشید

سلام آیا میشود بدون داشتن کارت ماشین خلافی گرفت؟من دسترسی به کد vin ندارم لطفا راهنمایی کنید

بله شما بدون کارت خودرو هم میتونید خلافی خودرو خودتون رو بگیرید کافیه بخش پرداخت جریمه مقاله مارو مطالعه بفرمایید

مسعود

سلام،من کارم با موتور سیکلته که خلافیم بالای یه تومنه موتورم رو پلیس توقیف کرده آیا راهی برای کم کردنش هست؟

برای کم کردن خلافی خودتون میتونید اعتراض بزنید به جریمه صادر شده و از طرفی اگر جریمه درست بود میتونید قسط بندیش کنید

مهران

برای اعتراض به جرائم اشتباهی آیا باید هزینه ای پرداخت کنیم؟؟؟

خیر هزینه ای نداره شاید فقط هزینه کار مزد از شما دریافت کنند

صالحی

سلام،من خلافیم زیاد بوده ماشینم تو پارکینگه،خلافی رو قسط بندی کردم با پرداخت قسط اول میتونم ماشین رو از پارکینگ دربیارم؟

در این مورد باید به پلیس +10 مراجعه کنید چرا که تا زمانی که خلافی شما صفر نشود خودرو را نمیتوانید خارج کنید ولی با مراجعه به پلیس +10 شاید راهکار مناسبی به شما ارائه دادند

محمدرضا

بسیار سپاسگذارم.

سحر

سلام،من خرداد پارسال از طریق دوربین جریمه شدم همون موقع پرداخت کردم شماره پیگیری هم گرفتم ولی هنوز جریمه رو نشون میده تو لیست پرداخت نشده هاست لطفا راهنمایی کنید چیکار کنم؟

برای مشکل شما و حل استعلام خلافی و شکایت به میزان خلافی خودرو باید تشریف ببرید اجرائیات راهنمایی و رانندگی اونجا اعتراض کنید تا به اعتراض شما رسیدگی بشه

مقدسی

سلام وقتتون بخیر،ماشین من مدل 96برام خلافی سال 95صادر شده چنین چیزی امکان داره؟!چطوری میتونم اعتراض کنم؟

برای اعتراض باید تشریف ببرید به اجرائیات پلیس راهنمایی و رانندگی تا به اعتراض شما رسیدگی کنند

امیر

سلام،من از طریق اینترنت خلافی پرداخت کردم آیا بعد 48ساعت خلافی صفر میشه یا حتما باید 72 ساعت بگذره؟

بعد از 72 ساعت خلافی خودرو شما صفر میشه

محمدرضا

سلام جریمه های من زیاده ایا میتوانم روزی یک جریمه را پرداخت نمایم

شما میتونید جریمه خودرو خودتون رو اقساطی کنید

شما میتونید بعد از استعلام خلافی که گرفتید خلافی خودرو خودتون رو قسط بندی کنید

احمدی

سلام وقت بخیر من چندماه پیش از طریق همراه بانک جریمه پرداخت کردم ولی الان چک کردم صفر نشده دو برابرم شده راهنمایی کنید چیکار کنم؟

شما برای شکایت به خلافی خودرو خودتون میتونید به اجرائیات پلیس راهور برید و در مورد خلافی خودرو خودتون طرح شکایت کنید

محمد حسین

سلام و احترام درصورتی که خودرو شکایت داشته باشه باید چیکار کنیم؟

اول اینکه از خریدش پرهیز کنید اما اگر خریدید خودرو رو و بعد از استعلام خلافی خودرو متوجه شدید شکایت داره باید از مالک قبلی شکایت کنید و یه پروسه حقوقی رو طی کنید

میلاد

اگه مبلغ جریمه را از طریق نرم افزار های مختلف روز قبل از تعویض پرداخت کرده باشیم ولی در روز تعویض پلاک همچنان جریمه باقی باشه باید چکار کنیم

باید صبر کنید چون پرداخت جریمه خودرو به این روش سه روز طول میکشه تا خلافی رو صفر کنه

میلاد

salam va arze ehteram.mamnoon baraye maghalateton

نسترن

من یه سوال داشتم میتونید بهم راهنمایی بدید ؟در صورتی که خودرو رو بصورت وکالتی بفروشیم
و خریدار با پلاک ما که روی خودرو نصب هست در مدت زمان وکالت خلاف کنه،
مسولبتدخلاف ها به عهده کیه؟

قطعا به عهده شما هستش زمانی که خودروی خودتون رو میفروشید برای تعویض پلاک و موارد خلافی خودرو باید وکالت دو یا نهایت سه روزه بدید که این موارد پیش نیاد

سامان

سلام و ارادت اگر ما درمدت زمان
وکالت بخواهیم یه خودرو دیگه بفروشیم و بخواهیم خلافی پلاک ها رو صفر کنیم آیا خلافی پلاک خودرویی که بصورت وکالتی فروختیم هم باید صفر کنیم؟

ببینید شما قبل از فروش خودرو چه به بصورت وکالتی و هر نوع دیگه ای باید خلافیش رو صفر کنید حتما این یکی از مراحل تعویض پلاک خودرو هستش و شما میتونید براحتی ضمن استعلام خلافی خودرو خودتون اون رو پرداخت کنید

محمد

سلام خودرو اقساطی خریدم قسطاش هم تمام شده ولی برگه پایان اقساط از شرکت به اسم یک نفر دیگه س الان این آقا اصلا نمی دونم کجای برای تعویض پلاک باید چکار کنم

باید از شخصی که خریدید خودرو رو پیگیری کنید تا اون شخصی که اقساط به اسمش هست رو پیدا کنید در صورتی که موفق به این کار نشدید باید شکایت کنید از نفر قبلی تا به اون شخص مد نظر برسید

همراه مکانیک مطمئن بخرید، آسان بفروشید