استعلام خلافی خودرو؛ جامع‌ترین راهنمای 1400

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

میانگین امتیاز 3.2 / 5. تعداد رای: 126

اولین نفری باشید که به این مقاله رای میدهید.

استعلام خلافی خودرو و روش‌های کم کردن آن موضوع این مقاله از سری مقالات همراه مکانیک است که در آن، تمام‌ راه‌های دریافت آن را برای شما مخاطبین عزیز بیان خواهیم کرد. مسلما پرداخت راحت جریمه خودرو یکی از دغدغه‌های رانندگان است که این کار را به‌صورت اینترنتی و با صرف زمان کمتر انجام دهند.

استعلام خلافی خودرو یکی از دغدغه‌های بیشتر رانندگان است. جالب است بدانید که 4 نوع جریمه خودرو وجود دارد که عبارتند از تسلیمی، الصاقی، دوربینی و دوبرگی. اگر برای اولین بار قصد گرفتن خلافی ماشین خود را دارید این سوال برایتان ایجاد می‌شود که چگونه از آن مطلع شویم؟ یا این‌که چه راهکارهایی برای کم کردن آن وجود دارد؟ آیا برای استعلام خلافی نرم‌افزاری وجود دارد؟ نگران نباشید، در رابطه با تمامی سوالات شما را راهنمایی خواهیم کرد.

میخوای بدون نگرانی، خودروی کارشناسی شده، با 100% ضمانت بدنه بخری؟ از همراه مکانیک کمک بگیر. خرید خودرو

درباره استعلام خلافی خودرو چه می دانید؟
درباره استعلام خلافی خودرو چه می دانید؟
فهرست مطالب نمایش

آشنایی با انواع جریمه خودرو

انواع جریمه‌ها، نحوه اعتراض و پرداخت آن‌ها سوال رایجی است که برای هر راننده‌ای پیش می‌آید. در شروع مقاله مفصل خلافی خودرو، قصد داریم انواع جریمه خودرو را معرفی کنیم و در مورد آن‌ها بیشتر صحبت کنیم:

1) جریمه تسلیمی

یکی از روش‌های ثبت خلافی برای خودرو، ارائه برگه جریمه توسط افسر راهنمایی و رانندگی است. در این نوع جریمه به‌دلیل رویت گواهی‌نامه توسط افسر، مشخصات راننده متخلف در برگه جریمه خودرو ثبت می‌شود که به این روش جریمه خودرو، جریمه تسلیمی می‌گویند.

امکان اعتراض برای جریمه‌های تسلیمی وجود ندارد، زیرا هم خطا در مورد آن کمتر است و هم راننده حضور داشته و درمورد جریمه، تفهیم شده است. ضمنا جریمه تسلیمی در صورت پرداخت‌نشدن، بعد از 60 روز، 2 برابر خواهد شد.

2) جریمه الصاقی

نوع دیگری از ابلاغ جریمه، زمانی است که راننده، خودروی خود را در شرایط مغایر با قانون قرار داده است؛ ولی خود او در محل حضور ندارد. در این حالت، به‌دلیل عدم ‌حضور راننده، مشخصات وی در برگه جریمه ثبت نمی‌شود.

امکان اعتراض به جریمه الصاقی وجود دارد ولی احتمال موفقیت آن پایین است، زیرا افسر زمان کافی را برای بررسی تخلف داشته است. در صورت عدم پرداخت جریمه الصاقی در زمان مقرر، این جریمه هم 2 برابر خواهد شد.

3) جریمه دوربینی

این روش به معنی ثبت جریمه توسط دوربین‌های راهنمایی و رانندگی نصب ‌شده در معابر است. تمام تخلفات رانندگی که توسط سیستم مکانیزه پلیس (دوربین هوشمند یا کاربر دوربین) و به‌عبارتی‌دیگر، توسط دوربین ثبت می‌شوند، ذیل این نوع از جریمه‌ها قرار می‌گیرند.

تنها درصورتی می‌توانید توقع حذف جریمه دوربین را داشته باشید که پلاک شما در تصویرهای ثبت شده واضح نباشند؛ درغیر این صورت این نوع جریمه نیز محرز است و امکان کم کردن آن وجود ندارد.

جریمه دوربینی چیست و احتمال موفقیت در اعتراض به آن چقدر است؟
جریمه دوربینی چیست و احتمال موفقیت در اعتراض به آن چقدر است؟

4) جریمه کرونایی خودرو

جریمه کرونا در اصل نوعی از دیگر جریمه‌ها است که ویژه این ایام تعریف شده است. جریمه‌های کرونایی شامل دو دسته اصلی جریمه‌های تردد درون شهری و بین شهری می‌شوند:

جریمه کرونایی تردد درون شهری

اگر دوربین راهنمایی و رانندگی، تصویر خودرو شما را از ساعت 22 تا 3 صبح در تمام شهرها گرفته باشد، شما مشمول پرداخت 200هزار تومان جریمه خواهید شد. البته این بازه ساعت 22 تا 3 صبح، درگذشته از ساعت 21 آغاز می‌شده که می‌توانید آخرین اخبار آن را از صفحه اخبار خودرو مجله همراه مکانیک پیگیری کنید.

جریمه کرونایی تردد بین شهری

سفر با پلاک غیربومی در شهرهای قرمز کرونایی، مشمول جریمه 1 میلیون تومانی و در شهرهای نارنجی کرونایی مشمول جریمه 500هزار تومانی می‌شود. قوانین مربوط به این جریمه نیز مرتبا در حال تغییر است؛ گاهی اوقات اجازه عبور خودرو ولو در ازای جریمه شدن صادر می‌شود اما بعضی مواقع، مثل مرداد 1400 در شرایط اوج‌گیری ویروس کرونا دلتا، علی‌رغم جریمه شدن اجازه عبور نیز داده نمی‌شود.

جریمه کرونایی خودرو چقدر است؟
جریمه کرونایی خودرو چقدر است؟

5) جریمه دو برگی

زمانی ‌که افسر راهنمایی و رانندگی به راننده متخلف دستور توقف می‌دهد، اما راننده متوقف نمی‌شود، جریمه به صورت دوبرگی صادر می‌شود. در این وضعیت، راننده موظف به پرداخت هزینه جریمه و تخلف خواهد بود و این تخلف در سوابق وی درج می‌شود. جریمه دیگر، جزای بی‌توجهی به فرمان پلیس است که راننده موظف است آن را نیز بپردازد.

6) جریمه خودداری

اگر پلیس راهنمایی و رانندگی در حضور راننده اقدام به صدور قبض جریمه کند ولی راننده به هر دلیلی از دریافت قبض خودداری کند، جریمه‌ای به‌نام جریمه خودداری صادر می‌شود. اگر هم بعد از صدور قبض، راننده محل را ترک کند مجدداً پلیس می‌تواند قبض جریمه خودداری را صادر کند.

پرداخت خلافی خودرو به صورت اینترنتی بسیار راحت تر و سریع تر از پرداخت جریمه ماشین به شکل حضوری است.
پرداخت خلافی خودرو به صورت اینترنتی بسیار راحت تر و سریع تر از پرداخت جریمه ماشین به شکل حضوری است.

برای خرید سریع و بدون دردسر خودروهای زیر 500 میلیون تومان به لینک نمایشگاه آنلاین خودرو همراه مکانیک مراجعه کنید.


چه‌زمانی خلافی 2 برابر می‌شود؟

شاید برایتان این سوال ایجاد شود که خلافی چه زمانی دو برابر می‌شود؟ مالکان خودرو تنها 60 روز برای پرداخت آن از نوع تسلیمی‌ فرصت دارند و در صورت عدم‌ پرداخت ظرف این مدت، مبلغ جریمه دو برابر می‌شود. ضمن این‌که اگر مبلغ کل جریمه به بیش از یک میلیون تومان برسد، دستور توقف برای خودرو صادر می‌شود؛ بنابراین استعلام جریمه و پرداخت آن اهمیت بسیار بالایی دارد. حتما جریمه خودرو به صورت تسلیمی‌ را جدی بگیرید تا بعدا پشیمان نشوید!

چرا باید دنبال استعلام خلافی باشیم؟

عمدتا مالکان خودرو به دو دلیل مشخص به دنبال استعلام خلافی هستند:

پرداخت جریمه‌ها

جلوگیری از دوبرابر شدن مبلغ جریمه‌های تسلیمی‌ یا کاهش مبلغ جریمه‌ها به زیر یک میلیون تومان و جلوگیری از توقیف خودرو به‌دلیل داشتن جریمه بالای یک میلیون تومان، از دلایلی هستند که رانندگان اقدام به دریافت استعلام جریمه می‌کنند.

فروش خودرو

یکی دیگر از دلایل دریافت استعلام جریمه، فروش خودرو است. البته شاید خیلی از مالکان خودرو اطلاع نداشته باشند که برای فروش خودرو نیازی به تسویه خلافی خودرو تا قبل از فک پلاک وجود ندارد.

روش های استعلام و پرداخت خلافی خودرو چیست؟
روش های استعلام و پرداخت خلافی خودرو چیست؟

روش‌های استعلام خلافی خودرو

برای استعلام جریمه، سوالات متعددی برای افراد ایجاد می‌شود؛ برای استعلام تخلفات رانندگی روش‌های مختلفی وجود دارد؛ در ادامه 6 روش اصلی را توضیح خواهیم داد:

1- مراجعه به پلیس 10+

دفاتر پلیس 10+ مرجع حضوری استعلام خلافی محسوب می‌شوند. هزینه دریافت برگه جریمه (سال 99) 8150 تومان به‌همراه 6500 تومان تعرفه رسیدگی غیرحضوری اجرائیات (در سال 1400) است. بابت هر رديف قابل اعتراض هم مبلغ 375 تومان دريافت مي‌شود. درصورتی‌که پرینت لیست جریمه‌ها بیش از 3 برگ باشد، برای هر برگ هم مبلغ 550 تومان دریافت خواهد شد. 

نکته مهم: برای افرادی که مبلغ جریمه خودرو آن‌ها بیش از یک میلیون تومان است، مراجعه به دفاتر پلیس 10+ سودی ندارد و این افراد به منظور رفع مشکل آن، باید به مراکز راهنمایی و رانندگی مراجعه کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به سایت راهنمایی رانندگی مراجعه کنید.

2- استعلام خلافی خودرو با پلاک

پلیس راهور ناجا استعلام ریز خلافی خودرو با شماره پلاک را امکان‌پذیر کرده‌است. پلیس راهور ناجا این امکان را برای مالکین خودرو فراهم کرده است تا با استفاده از تلفن به اطلاعات جریمه ماشین دسترسی داشته باشند؛ بنابراین برای استعلام جریمه به‌صورت تلفنی، کافی است با شماره 88288888 از تلفن‌های ثابت تهران یا 02188288888 از تلفن همراه یا شهرهای خارج از استان تهران تماس بگیرید. این شماره تلفن گویا است و امکانات زیر را در اختیار شما قرار می‌دهد:

  • شماره‌گیری عدد 1:  استعلام تخلفات رانندگی با دادن شماره پلاک به اپراتور
  • شماره‌گیری عدد 2: استعلام صدور گواهی‌نامه و استعلام صدور کارت خودرو

ناگفته نماند که با این روش، فقط می‌توانید از جریمه خودرو باخبر شوید و امکان پرداخت آن را ندارید.

جریمه خودرو

3- پرداخت خلافی خودرو آنلاین در سایت راهور

بهترین راه مراجعه به سایت راهور است. سامانه مربوطه یا همان سایت پلیس راهور ناجا اصلی‌ترین و معتبرترین مرجع دریافت جریمه ماشین محسوب می‌شود. برای دریافت جریمه پرداخت ‌نشده خودرو کافی است به آدرس rahvar120.ir در این لینک مراجعه کنید. کافی است مطابق راهنمای تصویری عمل کرده و برای دریافت خلافی خودرو، شماره بارکد کارت خودرو خود را وارد کنید.

سایت راهور 120 برای پرداخت خلافی خودرو
سایت راهور 120 برای پرداخت خلافی خودرو

پس از زدن دکمه جستجو، لیستی از جریمه‌های پرداخت‌ نشده همراه با توضیحات نمایش داده می‌شود. در انتهای لیست هم امکان پرداخت جریمه‌ها با استفاده از شناسه قبض و شناسه پرداخت به‌صورت آنلاین وجود دارد.

نکات مهم در خصوص سایت راهور برای خلافی

  • اطلاعات سایت آفلاین است و به‌طور هفتگی آپدیت می‌شود.
  • در صورت پرداخت جریمه خودرو از طریق سایت، اطلاعات بعد از 72 ساعت در سامانه پلیس راهور درج می‌شود.
  • سایت راهور 120، برای آی‌پی‌های خارج از کشور بسته است؛ لذا اگر قصد استعلام جریمه از این سایت را دارید با آی‌پی‌های داخل کشور و بدون VPN به سامانه پرداخت قبض مراجعه کنید.

4- استعلام با اپلیکیشن‌های موبایل

یکی از ساده‌ترین روش‌های استعلام خلافی خودرو استفاده از برنامه‌های موبایل است. هم‌زمان با افزایش روزافزون استفاده از تلفن‌همراه در بین شهروندان، مجموعه‌های زیادی اقدام به تولید نرم‌افزارهای موبایلی جریمه خودرو کرده‌اند که با امکانات کاربردی توانسته‌اند خدمات خوبی را به کاربران ارائه دهد. این برنامه‌های اندرویدی علاوه‌بر نمایش ریز خلافی خودرو و جریمه خودرو امکان پرداخت با استفاده از کدهای دستوری USSD را فراهم کرده‌اند که حتی بدون داشتن شناسه قبض و شناسه پرداخت جریمه رانندگی خودرو را پرداخت و به صفر کردن جریمه کمک می‌کنند.

نرم افزارهای استعلام خلافی موجود در بازار

با وارد شدن به برنامه بازار و سرچ خلافی، نرم‌افزارهای متعددی به شما پیشنهاد داده می‌شود که در عکس زیر مشاهده می‌کنید.

نرم افزارهای استعلام خلافی موجود در تصویر مشخص هستند.
نرم افزارهای استعلام خلافی موجود در تصویر مشخص هستند.

نرم افزارهای خلافی خودرو موجود در google play

با وارد شدن به گوگل‌پلی گوشی‌های همراه خود و سرچ خلافی، نرم‌افزارهای متعددی که توسط شرکت‌های مختلف برای دریافت نرم‌افزار جریمه ماشین با شماره پلاک، کد ملی و… ارائه شده‌اند را مشاهده می‌کنید.

نرم افزار های استعلام خلافی خودرو در Google Play
نرم افزار های استعلام خلافی خودرو در Google Play

برخی از این اپلیکیشن‌ها قابلیت‌های بیشتری مانند هشدار نزدیک‌شدن به محدوده طرح ترافیک، هشدار عبور از سرعت مجاز، خرید بیمه ثالث، استعلام تصادفات رانندگی(تاریخ، علت، نوع، رنگ خودرو، شهر)، خدمات پلیس و جدول تعرفه‌های جرائم را در اختیار کاربران خود قرار داده‌اند. 

5- استعلام پیامکی خلافی خودرو با کد VIN

برای این منظور، برخلاف روش آنلاین که باید از کد 8 رقمی‌ استفاده می‌شد، کافی است کد 17 رقمی‌ VIN درج‌شده در پشت کارت خودرو را به شماره 1101202020 پیامک کنید.

تصویر پس از ارسال پیامک برای دریافت خلافی خودرو
تصویر پس از ارسال پیامک برای دریافت خلافی خودرو

پس از آن پیامکی برای شما ارسال می‌شود که در صورت تائید درخواست، باید عدد 9 را ارسال کنید. هزینه دریافت این پیامک، 350 تومان خواهد بود. در صورت ارسال عدد 9 مبلغ کل خلافی، تعداد جریمه‌ها و تاریخ آخرین به‌روزرسانی برای شما ارسال می‌شود. ضمن آن‌که خبری از شناسه قبض و شناسه پرداخت هم نیست.

6-استعلام جریمه خودرو با استفاده از کد USSD

در این روش، کافی است کد #110* را شماره‌گیری کنید و با ورود به سامانه پلیس 110 درخواست استعلام جریمه را با وارد کردن Vin بدهید. دقت کنید که این روش عملاً تفاوت چندانی با روش پیامکی ندارد و نتیجه استعلام با همان مبلغ 350 تومان از طریق پیامک برای شما ارسال می‌شود.

با نصب اپلیکیشن همراه مکانیک دیگه همیشه از قیمت خودروت آگاهی و کسی نمیتونه ازت کلاهبرداری کنه.

روش‌های پرداخت خلافی خودرو

همان‌طور که در روش‌های استعلام خلافی توضیح داده شد، روش‌های متعددی نیز برای پرداخت جریمه وجود دارد. پرداخت از طریق خودپرداز بانک ملی، تلفن‌بانک، وب‌سایت‌های مختلف از جمله سایت راهور و نرم‌افزارهای موبایل مهم‌ترین روش‌های پرداخت خلافی خودرو هستند که در مقاله مربوطه مفصلا توصیف شده است.

تصویری از یکی از نرم افزارهای پرداخت خلافی خودرو در موبایل
تصویری از یکی از نرم افزارهای پرداخت خلافی خودرو در موبایل

روش کم کردن خلافی خودرو و اعتراض به آن

بسیاری از مالکین خودرو زمانی‌که با لیست جریمه خودرو خود روبرو می‌شوند، معتقد هستند که برخی از جرایم ثبت‌شده، غیرمنصفانه است یا آن‌ها اصلا مرتکب این تخلفات نشده‌اند! بنابراین، اغلب به دنبال اعتراض به لیست جریمه و کم‌کردن آن هستند. برای پاسخ دادن به این سوال که جریمه را چگونه کم کنیم؟ با ما همراه باشید.

در مورد اعتراض به جریمه رانندگی سه حالت وجود دارد، که در زیر به آنها می‌پردازیم:

اعتراض به قبض جریمه 

چگونه به خلافی اعتراض کنیم؟ برای این منظور، فرد معترض باید به مرکز اجرائیات منطقه یا شهرستان محل سکونت خود مراجعه کند و موضوع شکایت را در منطقه مطرح کند؛ این‌گونه موارد در همان محل قابل رسیدگی و اصلاح هستند.

اعتراض به وضعیت تخلفات رانندگی

در این حالت فرد معترض باید ابتدا به دفاتر پلیس +10 مراجعه کند و درخواست اعتراض دهد. ظرف حداکثر 24 ساعت باید به این موضوع رسیدگی شود و معمولا نتیجه اعتراض در کمتر از چند ساعت اعلام می‌شود. در این مراکز، افراد دلایل خود را برای اعتراض بیان می‌کنند؛ مثلا این‌که در زمان وقوع تخلف اصلا در محل حضور نداشته‌اند یا توان پرداخت این مبلغ جریمه را ندارند. 

اعتراض به جریمه بالای یک میلیون تومان

اگر مبلغ جریمه مورد اعتراض بالای یک میلیون تومان باشد برای اعتراض به جریمه خودرو باید به واحدهای رسیدگی به تخلفات رانندگی مراجعه کنید. در تهران، شهروندان باید به ادارات راهنمایی و رانندگی که در جدول زیر آمده است، مراجعه کنند. در سایر استان‌ها هم مالکین خودرو باید به واحدهای رسیدگی مرکز استان مراجعه کنند.

در این مراکز، کارشناسان پلیس نظرات خود را در اختیار قضات مستقر در مناطق قرار می‌دهند و این قضات که تحت‌نظر دادسرای راهور هستند، نسبت به این اعتراضات اعلام نظر می‌کنند و در صورت نیاز کسری خلافی مطابق با مقررات اعمال می‌شود.

توجه کنید که درخواست‌هایی که قبلا رسیدگی شده‌است، در این واحدها پذیرش نخواهند شد و رای صادره توسط واحد رسیدگی، قطعی است.

آدرس واحدهای رسیدگی به تخلفات رانندگی برای جرائم بالاتر از یک میلیون تومان در تهران

منطقه

آدرس

شماره تماس

1

بزرگراه ارتش، بلوار اوشان، نبش میدان اوشان، واحد شماره 5 مستقر در منطقه یک پلیس راهور تهران

 

3

بزرگراه حقانی، نرسیده به تقاطع جهان کودک، مقابل پارک آب و آتش

02186083244

10

بزرگراه نواب، تقاطع خیابان محبوب مجاز (ویژه جانبازان، ایثارگران و خانواده شهداء)

02155437161

12

خیابان شوش، نرسیده به میدان شوش، پشت بوستان بهاران، جنب کلانتری 112

 

14

خیابان نبرد شمالی، میدان نبرد، انتهای خیابان شهید ابراهیم بیدی

02133057528

16

خیابان بعثت، خیابان رجائی جنوبی، خیابان هلال احمر، مقابل سیلو

02155330307

20

شهرری، خیابان استخر، روبروی فروشگاه شهروند

02155902110

21

تهرانسر، انتهای بلوار یاس

02144538808

22

بزرگراه همت غرب، آزادگان جنوب، شهرک گلستان، بلوار گلها، خیابان یاسمن جنوبی

02144736840

اداره اجرائیات فاتب

 بزرگراه یادگار امام، خیابان حبیب الهی، خیابان زنجان شمالی، جنب آتش نشانی

 

مدارک لازم جهت رسیدگی به اعتراض خلافی خودرو

  1. اصل کارت شناسایی و اصل سند مالکیت خودرو
  2. تکمیل فرم درخواست
  3. کارت شناسائی معتبر مالک وسیله نقلیه یا وکیل قانونی وی
دستورات راهنمایی و رانندگی را رعایت کنید تا جریمه نشوید!
دستورات راهنمایی و رانندگی را رعایت کنید تا جریمه نشوید!

روش صفر کردن خلافی خودرو

منظور از صفر کردن خلافی خودرو، پرداخت کل مبلغ جریمه‌شده است، اگر قصد صفر کردن جریمه خودرو را دارید، باید به شما بگوییم به‌هیچ‌وجه امکان صفر کردن جریمه خودرو بدون پرداخت جریمه وجود ندارد و هرگونه تلاش برای این کار پیگرد قانونی خواهد داشت.

البته برای افرادی که بضاعت ضعیف‌تری دارند، یک راه برای تقسیط جریمه وجود دارد؛ در این حالت می‌توانید جریمه خودرو را به‌صورت موردی پرداخت کنید تا مقدار جریمه خودرو را زیر یک میلیون نگه دارید.

سوالات متداول خلافی خودرو

در این بخش به سوالات متداول شما کاربران گرامی در مورد خلافی خودرو پاسخ خواهیم داد:

آیا امکان پرداخت خلافی به صورت قسطی وجود دارد؟

بله. می‌توانید با مراجعه به وب‌سایت راهور یا راهنمایی و رانندگی، خلافی خودرو را اقساطی کنید.

چگونه ثابت کنیم که خلافی ثبت شده به خودرو ما تعلق ندارد؟

باید به حوزه شکایات راهنمایی و رانندگی بروید و نسبت به خلافی خودروی خود اعتراض بزنید تا به آن رسیدگی کنند.

آیا اعتراض به خلافی موجب کاهش آن می‌شود؟

اگر اعتراض وارد باشد، خلافی خودرو را کم می‌کنند.

پرداخت خلافی خودرو توقیفی چگونه است؟

به‌صورت حضوری به مراکز پلیس 10 مراجعه کنید.

اگر به هر دلیلی قبض خلافی 2 برابر پرداخت شود چه باید کرد؟

به واحدهای اجرائیات پلیس راهور در سراسر کشور مراجعه کنید و درخواست استرداد پرداختی اشتباه دهید.

 

برای خرید راحت و امن خودرو و مشاوره در این زمینه به لینک نمایشگاه آنلاین خودرو همراه مکانیک مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید:

میانگین امتیاز 3.2 / 5. تعداد رای: 126

اولین نفری باشید که به این مقاله رای میدهید.

عضویت
اطلاع از
امتیاز دهی
182 نظرات
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها
۱۳۹۸-۰۲-۱۹ ۱۶:۴۷

پلاک های مناطق شمالی تهران ایران ۱۱وایران ۴۴وایران ۷۷جزع منطقه های ۱٬۲٬۳٬۴٬۵٬۷٬۸٬۲۲پلاک های مناطق مرکزی تهران ایران ۲۲وایران ۵۵وایران ۸۸جزع منطقه های ۲٬۶٬۱۰٬۱۱٬۱۲پلاک های مناطق جنوبی تهران ایران ۳۳وایران ۶۶وایران ۹۹جزع مناطق های ۹٬۱۳٬۱۴٬۱۵٬۱۶٬۱۷٬۱۸٬۱۹٬۲۰٬۲۱

محمد
۱۳۹۹-۰۷-۲۷ ۰۷:۳۹

از اواخر پلاک ایران44 دیگه پلاک های تهران بر اساس مناطق شهرداری توزیع نشد.

محمدی
۱۳۹۸-۰۳-۲۴ ۱۴:۰۶

سلام من چند روز پیش از طریق تلفن همراه جریمه پرداخت کردم ولی استعلام که میگیرم باز همون جریمه هست لطفا راهنمایی کنید چیکار باید کنم؟

محمد رحیمیان
۱۳۹۸-۰۳-۲۵ ۱۰:۵۳
پاسخ به  محمدی

سلام وقتتون بخیر با تشکر از اینکه همراه مکانیک رو دنبال می کنید
ببینید بروز رسانی وب سایت راهور 3 روز زمان میبره بعد از سه روز تا یک هفته اگر تغیری حاصل نشد تشریف ببرید اجرائیات راهور و شکایتتون رو مطرح کنید

هیوا
۱۳۹۹-۰۱-۲۸ ۱۹:۲۲
پاسخ به  محمدی

سلام محمدی جان — نگران نباش پرداخت شده اگر روی همون گزینه دوباره پرداخت بزنی مینویسه پرداخت انجام شده – نگران نباش فقط تاخیر راهنمایی رانندگی و سایت باعث نمایش غلط این چنینی میشه وگرنه پرداخت شده خیالت راحت دو الی سه روز دیگه یا چند ساعت دیگه ببینی خود به خود کم کرده و نشون میده

احسان
۱۳۹۸-۰۳-۲۴ ۱۶:۳۱

در یک تاریخ هم زمان توسط پلیس و دوربین جریمه شدم لطفا راهنمایی کنید چطوری میتونم اعتراض کنم؟!

محمد رحیمیان
۱۳۹۸-۰۳-۲۵ ۱۰:۵۱
پاسخ به  احسان

درود بر شما
با تشکر از اینکه همراه مکانیک رو دنبال می کنید
ببینید شما باید تشریف ببرید اجرائیات پلیس راهور تا اونجا به جریمه خودرو شما رسیدگی کنن

محسن
۱۳۹۸-۰۳-۲۴ ۱۷:۱۴

با سلام من خرداد پارسال از طریق دوربین جریمه شدم همون موقع پرداخت کردم شماره پیگیری هم گرفتم ولی هنوز جریمه رو نشون میده راهنمایی کنید چیکار باید بکنم؟

محمد رحیمیان
۱۳۹۸-۰۳-۲۵ ۱۰:۴۹
پاسخ به  محسن

درود با تشکر از این که همراه مکانیک رو دنبال می کنید
شما باید تشریف ببرید ببینید شما چون پرداخت کردید جریمه رو اول باید تشریف ببرید پلیس +10 صورت وضعیت کنن اعتراض شما رو شاید همونجا حل بشه و اگر همونجا حل نشه شمارو به یکی از دفاتر اجرائیات راهور میفرستن
در آینده اگر خواستید به میزان جریمه اعتراض کنید باید مستقیم برید اجرائیات پلیس و اعتراض کنید

احسانی
۱۳۹۸-۰۳-۲۹ ۰۰:۲۸

سلام
ممنون از توضیحات کامل و مفیدتون
یه سوال داشتم
هر جریمه‌ای که پرداخت بشه از لیست خلافی خودرو حذف میشه یا همچنان توی اون لیست میمونه؟؟!

محمد رحیمیان
۱۳۹۸-۰۳-۲۹ ۰۸:۰۶
پاسخ به  احسانی

سلام وقتتون بخیر
بله بعد از پرداخت جریمه از لیست خارج میشه اما اگر اون جریمه شما منجر به نمره منفی یا یک سانحه خطرناک شده باشه در سوابق شما ثبت خواهد شد

کمالی
۱۳۹۸-۰۳-۲۹ ۲۰:۴۴

با سلام یه سوال داشتم بدون شناسه پرداخت روی برگ جریمه چطوری میتونم اینترنتی جریمه رو پرداخت کنم؟؟؟

سوری
۱۳۹۸-۰۳-۲۹ ۲۲:۲۳

سلام وقتتون بخیر،من ماشینم خلافی داشت زده بود تسلیمی ولی پلیس من رو متوقف نکرده بود که جریمه کنه معلوم شد خلافی برای یه نفر دیگس افسر اشتباهی شماره پلاک من رو ثبت کرده حالا چجوری باید ثابت کنم ممنون میشم راهنمایی کنید

محمد رحیمیان
۱۳۹۸-۰۴-۱۶ ۱۱:۵۷
پاسخ به  سوری

شما باید تشریف ببرید اجرائیات راهنمایی و رانندگی اونجا ثبت شکایت کنید تا به شکایت شما رسیدگی کنند

ناشناس
۱۳۹۸-۰۳-۲۹ ۲۳:۲۹

سلام ،من رفتم عدم خلافی بگیرم سه تا جریمه تردد در شهر شیراز برام ثبت شده در صورتی که اصلا اونجا نرفتم چیکار باید بکنم؟

محمد رحیمیان
۱۳۹۸-۰۵-۱۴ ۱۴:۵۱
پاسخ به  ناشناس

باید تشریف ببرید اجرائیات پلیس راهور شکایت مطرح کنید

گیتی
۱۳۹۸-۰۳-۳۱ ۱۸:۲۴

سلام،جریمه رو چطوری میتونم قسط بندی کنم کجا باید مراجعه کنم ؟؟؟

محمد رحیمیان
۱۳۹۸-۰۶-۰۴ ۱۴:۵۶
پاسخ به  گیتی

به وبسایت راهور مراجعه کنید

ابوالفضل
۱۳۹۸-۰۴-۰۱ ۱۷:۴۰

سلام میخواستم راهنمایی کنید چطوری میتونم از طریق پلاک خودرو خلافی بگیرم ؟

یزدانی
۱۳۹۸-۰۴-۰۱ ۲۱:۴۶

سلام،برای اعتراض به جرائم اشتباهی روش غیر حضوری هم وجود داره؟؟؟

محمد رحیمیان
۱۳۹۸-۰۴-۱۶ ۱۱:۵۸
پاسخ به  یزدانی

خیر حتما باید حضوری تشریف ببرید اجرائیات راهنمایی و رانندگی

علی
۱۳۹۹-۰۵-۲۲ ۲۱:۵۸

سلام

مهشید
۱۳۹۸-۰۴-۰۱ ۲۳:۲۱

سلام آیا میشود بدون داشتن کارت ماشین خلافی گرفت؟من دسترسی به کد vin ندارم لطفا راهنمایی کنید

محمد رحیمیان
۱۳۹۸-۰۴-۱۹ ۱۳:۳۲
پاسخ به  مهشید

بله شما بدون کارت خودرو هم میتونید خلافی خودرو خودتون رو بگیرید کافیه بخش پرداخت جریمه مقاله مارو مطالعه بفرمایید

مسعود
۱۳۹۸-۰۴-۰۲ ۱۵:۰۹

سلام،من کارم با موتور سیکلته که خلافیم بالای یه تومنه موتورم رو پلیس توقیف کرده آیا راهی برای کم کردنش هست؟

محمد رحیمیان
۱۳۹۸-۰۴-۰۴ ۱۷:۰۲
پاسخ به  مسعود

برای کم کردن خلافی خودتون میتونید اعتراض بزنید به جریمه صادر شده و از طرفی اگر جریمه درست بود میتونید قسط بندیش کنید

مهران
۱۳۹۸-۰۴-۰۲ ۱۸:۳۹

برای اعتراض به جرائم اشتباهی آیا باید هزینه ای پرداخت کنیم؟؟؟

محمد رحیمیان
۱۳۹۸-۰۴-۰۴ ۱۶:۳۴
پاسخ به  مهران

خیر هزینه ای نداره شاید فقط هزینه کار مزد از شما دریافت کنند

صالحی
۱۳۹۸-۰۴-۰۲ ۲۳:۴۵

سلام،من خلافیم زیاد بوده ماشینم تو پارکینگه،خلافی رو قسط بندی کردم با پرداخت قسط اول میتونم ماشین رو از پارکینگ دربیارم؟

محمد رحیمیان
۱۳۹۸-۰۴-۰۴ ۱۶:۳۳
پاسخ به  صالحی

در این مورد باید به پلیس +10 مراجعه کنید چرا که تا زمانی که خلافی شما صفر نشود خودرو را نمیتوانید خارج کنید ولی با مراجعه به پلیس +10 شاید راهکار مناسبی به شما ارائه دادند

محمدرضا
۱۳۹۸-۰۴-۰۳ ۰۹:۵۹

بسیار سپاسگذارم.

سحر
۱۳۹۸-۰۴-۰۳ ۱۵:۰۸

سلام،من خرداد پارسال از طریق دوربین جریمه شدم همون موقع پرداخت کردم شماره پیگیری هم گرفتم ولی هنوز جریمه رو نشون میده تو لیست پرداخت نشده هاست لطفا راهنمایی کنید چیکار کنم؟

محمد رحیمیان
۱۳۹۸-۰۴-۰۴ ۱۶:۲۶
پاسخ به  سحر

برای مشکل شما و حل استعلام خلافی و شکایت به میزان خلافی خودرو باید تشریف ببرید اجرائیات راهنمایی و رانندگی اونجا اعتراض کنید تا به اعتراض شما رسیدگی بشه

کوروش
۱۳۹۹-۰۴-۱۸ ۱۲:۰۶
پاسخ به  سحر

برای منم پیش آمده ..هنگامی که با دوربین جریمه میشید درصورت امکان خلافی رو ازپلیس باضافه10 بگیرید و همونجا هم میتونید پرداخت کنید و صفر کنید

مقدسی
۱۳۹۸-۰۴-۰۳ ۲۲:۰۶

سلام وقتتون بخیر،ماشین من مدل 96برام خلافی سال 95صادر شده چنین چیزی امکان داره؟!چطوری میتونم اعتراض کنم؟

محمد رحیمیان
۱۳۹۸-۰۴-۰۴ ۱۶:۲۲
پاسخ به  مقدسی

برای اعتراض باید تشریف ببرید به اجرائیات پلیس راهنمایی و رانندگی تا به اعتراض شما رسیدگی کنند

امیر
۱۳۹۸-۰۴-۰۴ ۱۸:۱۸

سلام،من از طریق اینترنت خلافی پرداخت کردم آیا بعد 48ساعت خلافی صفر میشه یا حتما باید 72 ساعت بگذره؟

محمد رحیمیان
۱۳۹۸-۰۴-۱۶ ۱۱:۴۹
پاسخ به  امیر

بعد از 72 ساعت خلافی خودرو شما صفر میشه

محمدرضا
۱۳۹۸-۰۴-۰۷ ۰۲:۰۳

سلام جریمه های من زیاده ایا میتوانم روزی یک جریمه را پرداخت نمایم

محمد رحیمیان
۱۳۹۸-۰۴-۱۶ ۱۱:۴۷
پاسخ به  محمدرضا

شما میتونید جریمه خودرو خودتون رو اقساطی کنید

محمد رحیمیان
۱۳۹۸-۰۴-۱۶ ۱۱:۴۸

شما میتونید بعد از استعلام خلافی که گرفتید خلافی خودرو خودتون رو قسط بندی کنید

احمدی
۱۳۹۸-۰۴-۱۶ ۲۰:۳۸

سلام وقت بخیر من چندماه پیش از طریق همراه بانک جریمه پرداخت کردم ولی الان چک کردم صفر نشده دو برابرم شده راهنمایی کنید چیکار کنم؟

محمد رحیمیان
۱۳۹۸-۰۴-۱۹ ۱۳:۳۰
پاسخ به  احمدی

شما برای شکایت به خلافی خودرو خودتون میتونید به اجرائیات پلیس راهور برید و در مورد خلافی خودرو خودتون طرح شکایت کنید

محمد حسین
۱۳۹۸-۰۴-۳۰ ۲۳:۰۰

سلام و احترام درصورتی که خودرو شکایت داشته باشه باید چیکار کنیم؟

محمد رحیمیان
۱۳۹۸-۰۴-۳۱ ۰۸:۱۰
پاسخ به  محمد حسین

اول اینکه از خریدش پرهیز کنید اما اگر خریدید خودرو رو و بعد از استعلام خلافی خودرو متوجه شدید شکایت داره باید از مالک قبلی شکایت کنید و یه پروسه حقوقی رو طی کنید

میلاد
۱۳۹۸-۰۴-۳۰ ۲۳:۰۱

اگه مبلغ جریمه را از طریق نرم افزار های مختلف روز قبل از تعویض پرداخت کرده باشیم ولی در روز تعویض پلاک همچنان جریمه باقی باشه باید چکار کنیم

محمد رحیمیان
۱۳۹۸-۰۴-۳۱ ۰۸:۰۷
پاسخ به  میلاد

باید صبر کنید چون پرداخت جریمه خودرو به این روش سه روز طول میکشه تا خلافی رو صفر کنه

میلاد
۱۳۹۸-۰۴-۳۰ ۲۳:۰۴

salam va arze ehteram.mamnoon baraye maghalateton

نسترن
۱۳۹۸-۰۴-۳۰ ۲۳:۰۷

من یه سوال داشتم میتونید بهم راهنمایی بدید ؟در صورتی که خودرو رو بصورت وکالتی بفروشیم
و خریدار با پلاک ما که روی خودرو نصب هست در مدت زمان وکالت خلاف کنه،
مسولبتدخلاف ها به عهده کیه؟

محمد رحیمیان
۱۳۹۸-۰۴-۳۱ ۰۸:۰۶
پاسخ به  نسترن

قطعا به عهده شما هستش زمانی که خودروی خودتون رو میفروشید برای تعویض پلاک و موارد خلافی خودرو باید وکالت دو یا نهایت سه روزه بدید که این موارد پیش نیاد

سامان
۱۳۹۸-۰۴-۳۰ ۲۳:۱۲

سلام و ارادت اگر ما درمدت زمان
وکالت بخواهیم یه خودرو دیگه بفروشیم و بخواهیم خلافی پلاک ها رو صفر کنیم آیا خلافی پلاک خودرویی که بصورت وکالتی فروختیم هم باید صفر کنیم؟

محمد رحیمیان
۱۳۹۸-۰۴-۳۱ ۰۸:۰۵
پاسخ به  سامان

ببینید شما قبل از فروش خودرو چه به بصورت وکالتی و هر نوع دیگه ای باید خلافیش رو صفر کنید حتما این یکی از مراحل تعویض پلاک خودرو هستش و شما میتونید براحتی ضمن استعلام خلافی خودرو خودتون اون رو پرداخت کنید

محمد
۱۳۹۸-۰۵-۱۳ ۲۰:۵۵

سلام خودرو اقساطی خریدم قسطاش هم تمام شده ولی برگه پایان اقساط از شرکت به اسم یک نفر دیگه س الان این آقا اصلا نمی دونم کجای برای تعویض پلاک باید چکار کنم

محمد رحیمیان
۱۳۹۸-۰۵-۱۴ ۱۲:۱۹
پاسخ به  محمد

باید از شخصی که خریدید خودرو رو پیگیری کنید تا اون شخصی که اقساط به اسمش هست رو پیدا کنید در صورتی که موفق به این کار نشدید باید شکایت کنید از نفر قبلی تا به اون شخص مد نظر برسید

محمد رضا
۱۳۹۸-۰۶-۰۲ ۱۵:۵۹

سلام من هفته پیش توسط کارت خوان بانک پاسارگاد محل کارم جریمه خودروی خودم رو پرداخت کردم ولی تاکنون جریمه پاک نشده وهمچنان جریمه باقی مانده لطفا راهنمایی نمایید سپاس

محمد رحیمیان
۱۳۹۸-۰۶-۰۳ ۰۷:۲۹
پاسخ به  محمد رضا

ببینید یه راه اینه که از طریق سایت اعلام شکایت کنید که خیلی سخت کارتون راه میوفته راه دوم اینه که برید پلیس +10 براتون استعلام بگیرن و ما هم مدارکتون رو ارائه بدید اگر اینطور نشید باید تشریف ببرید اداره شکایات پلیس راهور اونجا شکات خودتون رو مطرح کنید تا بهش رسیدگی بشه

محمد رضا
۱۳۹۸-۰۶-۰۳ ۰۹:۴۳

سپاس

علیرضا
۱۳۹۸-۰۶-۰۳ ۱۵:۱۷

با سلام. در جاده کمربندی در یک دقیقه دوبار جریمه توسط دوربین ثبت شده است آیا ملزم به پرداخت هر دو جریمه هستم. احتمالا دوربین دوم در لاین مخالف بوده است) ممنون

محمد رحیمیان
۱۳۹۸-۰۶-۰۴ ۰۷:۵۸
پاسخ به  علیرضا

احتمالش وجود داره برای این مورد باید شکایت ثبت کنید که میتونید از طریق پلیس +10 و یا مرکز شکایات پلیس راهور اقدام کنید

سید مصطفی فاضلی
۱۳۹۸-۰۶-۰۴ ۱۷:۲۱

سلام من سه روز پیش جریمه رو با موبایل پرداخت کردم ولی استعلام میگیرم بازم اون جریمه هست باید چکار کنم؟

محمد رحیمیان
۱۳۹۸-۰۶-۰۵ ۰۸:۳۶

ببینید زمانی که خلافی رو پرداخت میکنید 72 ساعت طول میکشه تا اون پرداخت انجام بشه اگر این زمان گذشت و صفر نشد برای اعتراض اول به پلیس +10 مراجعه کنید جواب مشخصی بهتون ندادن به سازمان شکایات پلیس راهور مراجعه کنید اعتراض ثبت کنید این فرایند رو اینترنتی از طریق سایت راهور هم میتونید پیگیری کنید ولی حضوری بهتره

امیر احمدی
۱۳۹۸-۰۶-۱۰ ۲۳:۲۵

سلام.برای خودروی من شصت هزارتومان جریمه توسط دوربین مکانیزه در کرمانشاه به علت تجاوز از سرعت بیش از سی کیلومتر اومده که من اصلا راه کرمانشاه رو بلد نیستم و تو اون روز در محل کار خودم بودم چگونه باید اعتراض کنم

محمد رحیمیان
۱۳۹۸-۰۶-۱۱ ۰۸:۲۳
پاسخ به  امیر احمدی

ببینید اگر جریمه اشتباه ثبت میشد یا دوبار پشت هم میومد اینترنتی یا از پلیس +10 میتونستید اقدام کنید ولی الان باید برید دایره شکایات پلیس اونجا شکایت خودتون رو مطرح کنید.البته از اونجایی که قوانین در کشور ما تغیرات ناگهانی دارن حتما اول به پلیس +10 یه مراجعه کنید

محمد صادقی
۱۳۹۸-۰۶-۲۳ ۰۰:۲۵

سلام عرض کردم،آیا داخل خود مرکز تعویض پلاک یادگار امام خیابان زنجان شمالی امکان گرفتن گواهی عدم خلافی (با پرداخت هزینه ی اینکار) وجود داره یا حتماً باید از قبل نسبت به اخذ این گواهی از پلیس+10 اقدام کنم؟(با فرض اینکه موتورسیکلت فاقد هرگونه خلافی باشد)

محمد رحیمیان
۱۳۹۸-۰۶-۲۳ ۰۷:۵۳
پاسخ به  محمد صادقی

بله داخل خود مرکز خلافیتون رو میگیرید و همونجاهم میتونید صفرش کنید ولی خوبه قبل از اقدام یه تماس بگیرید شاید تغیراتی بوجود اورده باشن

محمد صادقی
۱۳۹۸-۰۶-۲۳ ۱۶:۵۵

ممنونم از پاسختون قربان لطف کردید.

سجاد
۱۳۹۸-۰۷-۰۳ ۱۳:۵۶

سلام . ایا عتراض زدن یاعث کم شدن خلافی میشه؟ یا حداقل دوبرابر شده ها نصف شن؟

محمد رحیمیان
۱۳۹۸-۰۷-۰۹ ۱۳:۳۴
پاسخ به  سجاد

بله اگر اعتراضتون وارد باشه کم میشه

حست
۱۳۹۸-۰۷-۰۹ ۲۰:۱۴

سلام
چند سالی ماشینمو وکالتی فروختم ولی متاسفانه خریدار به شهرستان رفته وهیچ گونه دسترسی بهش ندارم پلاکم هنوز تعویض نکرده میشه راهنمایی کنید چکار باید کنم

محمد رحیمیان
۱۳۹۸-۰۷-۱۰ ۰۸:۲۲
پاسخ به  حست

ازشون شکایت کنید تا براشون یه ابلاغیه ارسال بشه اگر تمکین نکردن حکم توقیف خودروشون رو بگیرید

mehdi
۱۳۹۸-۰۷-۱۰ ۱۲:۳۹

باسلام در تاریخ 1398/05/04 درخواست خلافی از اینترنت شد از خودرو 43501052 در جواب 600000 ریال جریمه اعلام گردید و با اینترنت درمورخ 1398/05/16 به شماره پیگیری 029240 و شماره مرجع 322938564605 مبلغ فوق پرداخت گردید که تا کنون بعداز 60 روز هنوز جریمه در سایت باقی است لطفا پیگیری فرمائید.

محمد رحیمیان
۱۳۹۸-۰۷-۱۳ ۱۲:۴۷
پاسخ به  mehdi

شما باید به دایره شکایت پلیس راهنمایی و رانندگی مراجعه کنید

رضا
۱۳۹۸-۰۷-۱۷ ۱۶:۰۶

با سلام
هنگام تعویض پلاک میشه در خواست داد که خلافیه خودرو روبیارن رویه پلاکه جدیدی که خریدار میخاد بگیره .یعنی خلافی رو پرداخت نکنیم بره رو پلاکه جدید .ممنوم

محمد رحیمیان
۱۳۹۸-۰۷-۲۰ ۰۸:۱۹
پاسخ به  رضا

خیر چنین چیزی ممکن نیست قبل از معامله و فرایند تعویض پلاک خلافی باید صفر بشه

رضا
۱۳۹۸-۰۷-۱۷ ۱۶:۲۶

باسلام
من ی خودرو خریدم هنوز تعویض پلاک نکردم وچند روزه کارته ماشین گم شده ولی بقیه مدارک هست کاملا و صاحب پلاک هم شخصا میان برا تعویض پلاک با بنده .حالا میخاستم ببینم که مشکلی نداره برا کارت که نیست.خسته نباشید

محمد رحیمیان
۱۳۹۸-۰۷-۲۰ ۰۸:۲۰
پاسخ به  رضا

اگر دو طرف معامله مشکلی نداشته باشن خیر البته شاید در تعویض پلاک موقع بررسی شاسی و غیره کمی بهتون خرده بگیرن

محمد
۱۳۹۸-۰۷-۲۲ ۱۴:۱۹

ایا خلافی امکان تقسط دارد

محمد رحیمیان
۱۳۹۸-۰۷-۲۲ ۱۶:۳۷
پاسخ به  محمد

بله خلافی رو میتونید قسط بندی کنید

رضا
۱۳۹۸-۰۷-۲۲ ۱۴:۱۹

چطوری خلافی خودرو رو میشه صفر کرد

محمد رحیمیان
۱۳۹۸-۰۷-۲۲ ۱۶:۳۸
پاسخ به  رضا

یا اعتراض کنید یا پرداخت کنید

امید
۱۳۹۸-۰۷-۲۲ ۱۴:۲۰

خلافی خودرو برام به اشتباه صادر شده چکار کنم

محمد رحیمیان
۱۳۹۸-۰۷-۲۲ ۱۶:۳۴
پاسخ به  امید

باید اعتراض بزنید به خلافی خودرو خودتون

احمد
۱۳۹۸-۰۷-۲۲ ۱۴:۲۰

چطور خلافی خودرو اینترنتی میشه پرداخت کرد

محمد رحیمیان
۱۳۹۸-۰۷-۲۲ ۱۶:۳۴
پاسخ به  احمد

از طریق سایت راهور 120 میتونید خلافی خودرو خودتون رو پرداخت کنید

میرزا
۱۳۹۸-۰۷-۲۲ ۱۴:۲۱

ریز خلافیمو چجوری بگیرم

محمد رحیمیان
۱۳۹۸-۰۷-۲۲ ۱۶:۳۴
پاسخ به  میرزا

با مراجعه به سایت و اپلیکیشن ها میتونید ریز خلافیتون رو بگیرید

حمید
۱۳۹۸-۰۷-۲۲ ۱۶:۱۰

خلافی خودرو غیر حضوری چطوری بگیرم

محمد رحیمیان
۱۳۹۸-۰۷-۲۲ ۱۶:۳۳
پاسخ به  حمید

برای گرفتن خلافی خودرو بصورت غیر حضوری از طریق سایت یا اپلیکیشن ها میتونید مراجعه کنید

حمید رضا
۱۳۹۸-۰۷-۲۲ ۱۶:۱۱

به خلافی خودرو چطوری اعتراض کنم

محمد رحیمیان
۱۳۹۸-۰۷-۲۲ ۱۶:۳۲
پاسخ به  حمید رضا

برا اعتراض به خلافی باید به دایره شکایات پلیس راهور مراجعه کنید

حمید رضا
۱۳۹۸-۰۷-۲۲ ۱۶:۱۱

خلافی خودرو تسلیمی رو نمیشه بهش اعتراض کرد

امین
۱۳۹۸-۰۷-۲۲ ۱۶:۱۲

مرسی از محتوی کامل شما در مورد خلافی خودرو

احمد
۱۳۹۸-۰۷-۲۲ ۱۶:۱۷

من یه خلافی خودرو برام اومده درحالی که اونجا نبودم اصلا میشه بگید چکار کنم

محمد رحیمیان
۱۳۹۸-۰۷-۲۲ ۱۶:۲۹
پاسخ به  احمد

باید اعتراض بزنید به خلافی برای اعتراض به خلافی خودرو باید تشریف ببرید دایره شکایات پلیس راهور

حمید رضا
۱۳۹۸-۰۷-۲۲ ۱۶:۱۸

به خلافی خودرو چطور میتونم شکایت کنم

محمد رحیمیان
۱۳۹۸-۰۷-۲۲ ۱۶:۲۸
پاسخ به  حمید رضا

برای اعتراض به خلافی خودرو باید به دایره شکایات پلیس راهور مراجعه کنید

محمد رهنورد
۱۳۹۹-۰۶-۲۲ ۰۶:۳۶
پاسخ به  حمید رضا

میشه خلافی خودرو را اعتراض زد از طریق اینترنت میشه.
لطفا راهنمایی کنید

سجاد
۱۳۹۸-۰۷-۲۲ ۱۶:۱۸

خلافی خودرو را میتوانیم اقساط کنیم؟

محمد رحیمیان
۱۳۹۸-۰۷-۲۲ ۱۶:۲۸
پاسخ به  سجاد

بله خلافی خودرو رو میتونید قسط بندی کنید

محمد رهنورد
۱۳۹۹-۰۶-۲۲ ۰۶:۱۶

از طریق اینترنت میشه خلافی خودرو را اعتراض زد.با تشکر

[hm_buy_form]
[hm_sell_form]