استعلام خلافی و جریمه خودرو با جزئیات

فهرست مطالب


برای جلوگیری از توقیف خودرو به دلیل پر شدن سقف جرایم، باید با روش‌های استعلام خلافی خودرو آشنا باشید؛ چون برخی از انواع جریمه خودرو توسط دوربین ثبت می‌شوند و گاهی اوقات پیامک آن‌ها هم برای راننده ارسال نمی‌شود. جمع شدن جریمه‌هایی که از آن‌ها خبر نداریم، منجر به توقیف خودرو می‌شود و به دلیل اهمیت این موضوع، در این مقاله قصد داریم شما را با انواع روش‌های استعلام جریمه خودرو، نحوه 2 برابر شدن جریمه‌ها و دلایل اهمیت استعلام خلافی خودرو آشنا کنیم.

همچنین همیشه احتمال گم شدن جریمه‌های الصاقی و تحویلی وجود دارد و گاهی اوقات هم به دلیل پشت گوش انداختن، آن‌ها را به‌کلی فراموش می‌کنیم. به همین دلیل در این مقاله به معرفی انواع جریمه و نحوه اعتراض به آن‌ها نیز می‌پردازیم و به شما می‌گوییم که چه میزان از جرائم پرداخت نشده منجر به توقیف خودرو می‌شود. اگر برای اولین‌بار قصد استعلام خلافی خودرو خود را داشته باشید یا خودرویتان توقیف شده و برای پرداخت آنی آن مستأصل باشید، خواندن این مقاله کمک زیادی به شما خواهد کرد.

برای دریافت سریع خلافی با کد ملی و پلاک و پرداخت آنی جرایم خودرو و موتور سیکلت روی لینک زیر کلیک کنید:

                                                   ابزار استعلام و پرداخت خلافی همراه مکانیک

 

7 روش برای استعلام خلافی خودرو

برای استعلام تخلفات رانندگی 7 روش مختلف وجود دارد که در ادامه با آن‌ها آشنا می‌شوید:

 

1. مراجعه به پلیس 10+

دفاتر پلیس 10+ مرجع حضوری استعلام خلافی محسوب می‌شوند. در سال 1402 هزینه دریافت خلافی در این مراکز 17500 تومان به همراه 8500 تومان به عنوان «تعرفه رسیدگی غیرحضوری اجرائیات» است. بابت هر ردیف قابل‌اعتراض هم مبلغ 650 تومان دریافت می‌شود. درصورتی‌که خلافی متقاضی بیشتر از 3 برگ باشد، هر برگ اضافه دارای هزینه جداگانه خواهد بود.
برای افرادی که مبلغ جریمه خودرو آن‌ها بیش از یک میلیون تومان است، مراجعه به دفاتر پلیس 10+ سودی ندارد و این افراد باید به منظور رفع مشکل به مراکز راهنمایی‌ورانندگی مراجعه کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به سایت راهنمایی رانندگی مراجعه کنید.

 

2. استعلام خلافی خودرو با تلفن

پلیس راهور ناجا این امکان را برای مالکین خودرو فراهم کرده است تا با استفاده از تلفن 02188288888 به اطلاعات جریمه ماشین دسترسی داشته باشند؛ بنابراین برای استعلام جریمه به‌صورت تلفنی، کافی است با این شماره تماس بگیرید. ناگفته نماند که با این روش، فقط می‌توانید از جریمه خودرو باخبر شوید و امکان پرداخت آن را ندارید.
برای پرداخت خلافی خودرو به‌صورت تلفنی می‌توانید از طریق تلفن‌بانک و شماره 09622 اقدام کنید. در این روش، باید شناسه پرداخت و شناسه قبض خلافی خود را داشته باشید.

 

3. استعلام آنلاین از طریق سایت راهور و سایت بانک

بهترین راه برای استعلام خلافی خودرو، مراجعه به سایت راهور است که اصلی‌ترین و معتبرترین مرجع دریافت جریمه ماشین محسوب می‌شود. برای دریافت جریمه پرداخت نشده خودرو کافی است به آدرس rahvar120.ir مراجعه کنید و مطابق تصویر زیر روی استعلام تخلفات رانندگی کلیک کرده و از طریق ثبت‌نام در سامانه سخا، استعلام تمامی جرایم خود را بگیرید.

 

استعلام خلافی از سایت راهور

 

در سامانه سخا (sakha.epolice.ir) لیستی از ریز خلافی خودرو همراه با توضیحات نمایش داده می‌شود. در انتهای لیست هم امکان پرداخت جریمه‌ها با استفاده از شناسه قبض و شناسه پرداخت به‌صورت آنلاین وجود دارد.

نکات مهم در خصوص سایت راهور برای خلافی:

 • محتویات این بخش از سایت، به‌صورت برخط به بانک اطلاعاتی پلیس راهور متصل نیست و در حقیقت یک نسخه کپی از اطلاعات ۴۸ ساعت گذشته سامانه اجرائیات پلیس راهور است.
 • در صورت پرداخت جریمه خودرو از طریق سایت، اطلاعات بعد از 72 ساعت در سامانه پلیس راهور درج و خلافی شما پاک می‌شود.
 • سایت راهور 120، برای آی‌پی‌های خارج از کشور بسته است؛ بنابراین اگر قصد استعلام جریمه از این سایت را دارید با آی‌پی‌های داخل کشور و بدون VPN به سامانه پرداخت قبض مراجعه کنید.
 • برای پرداخت جرایم خودرو در سامانه سخا، باید حتماً در این سایت ثبت‌نام کنید.
 • برای استعلام خلافی خودرو در سامانه سخا و پرداخت آن، به کد ملی مالک خودرو و پلاک یا بارکد کارت خودرو نیاز دارید.

استعلام و پرداخت خلافی خودرو از طریق سایت بانک

بعضی از بانک‌ها مثل بانک ملی امکان استعلام و پرداخت خلافی را از طریق سایت خود فراهم کرده‌اند. در این روش باید شناسه قبض و پرداخت داشته باشید. بخش پرداخت قبوض را معمولاً می‌توانید در بخش خدمات الکترونیکی سایت بانک‌ها پیدا کنید.

 

استعلام آنلاین خلافی

 

4. استعلام با اپلیکیشن‌های موبایل

یکی از ساده‌ترین روش‌های استعلام خلافی خودرو استفاده از برنامه‌های موبایل است. این برنامه‌ها علاوه بر نمایش ریز خلافی خودرو و جریمه، امکان پرداخت با استفاده از کدهای دستوری USSD را فراهم کرده‌اند که حتی بدون داشتن شناسه قبض و شناسه پرداخت می‌توانید جریمه رانندگی خودرو را پرداخت و آن را صفر کنید.

نرم‌افزارهای استعلام خلافی موجود در بازار

با واردشدن به برنامه بازار و سرچ خلافی، نرم‌افزارهای متعددی به شما پیشنهاد داده می‌شود که در عکس زیر مشاهده می‌کنید.

 

اپلیکیشن‌های استعلام خلافی بازار

 

نرم‌افزارهای استعلام خلافی خودرو موجود در google play

با واردشدن به گوگل‌پلی گوشی‌های همراه خود و سرچ خلافی، نرم‌افزارهای متعددی که توسط شرکت‌های مختلف برای دریافت نرم‌افزار جریمه ماشین با شماره پلاک، کد ملی و… ارائه شده‌اند را مشاهده می‌کنید.

 

اپلیکیشن‌های اعستعلام خلافی در گوگل پلی

 

برخی از این اپلیکیشن‌ها قابلیت‌های بیشتری مانند هشدار نزدیک‌شدن به محدوده طرح ترافیک، هشدار عبور از سرعت مجاز، خرید بیمه شخص ثالث، استعلام تصادفات رانندگی (تاریخ، علت، نوع، رنگ خودرو، شهر)، خدمات پلیس و جدول تعرفه‌های جرائم را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهند.
معتبرترین اپلیکیشن برای پرداخت جرایم خودرو، برنامه «پلیس من» است که هزینه استعلام خلافی از آن 5.200 تومان است و به شماره پلاک نیاز دارد. برای پرداخت خلافی بدون هزینه از طریق اپلیکیشن‌های موبایل، باید شناسه قبض و پرداخت جریمه خود را داشته باشید و آن را به‌صورت موردی پرداخت کنید.

 

5. استعلام پیامکی خلافی خودرو با کد VIN (پیامک)

برای این منظور کافی است کد 17 رقمی درج‌شده در پشت کارت خودرو (کد VIN) را به شماره 1101202020 پیامک کنید. پس از آن یک پیامک با مضمون زیر برای شما ارسال می‌شود:

 

پیامک نتیجه استعلام

 

در صورت تأیید درخواست، باید عدد 9 را ارسال کنید. در صورت ارسال عدد 9 مبلغ کل خلافی، تعداد جریمه‌ها و تاریخ آخرین به‌روزرسانی برای شما ارسال می‌شود. ضمن آن‌که خبری از شناسه قبض و شناسه پرداخت هم نیست. هزینه استعلام خلافی به این روش، 350 تومان است که به هزینه قبض تلفن همراه شما اضافه می‌شود و درصورتی‌که خط اعتباری داشته باشید، آن را از شارژ شما کم می‌کنند.

می‌توانید از این روش برای استعلام خلافی موتور سیکلت نیز استفاده کنید.

 

6. استعلام جریمه خودرو با استفاده از کد USSD

در این روش، کافی است کد #110* را شماره‌گیری کنید و با ورود به سامانه پلیس 110 درخواست استعلام جریمه بدهید. دقت کنید که این روش عملاً تفاوت چندانی با روش پیامکی ندارد و نتیجه استعلام از طریق پیامک برای شما ارسال می‌شود. تنها تفاوت این روش با روش پیامکی این است که به کد VIN کارت ماشین نیاز دارد.
در این روش هم امکان پرداخت خلافی وجود ندارد؛ اما می‌توانید شناسه قبض و شناسه پرداخت دریافت کنید و از طریق اپلیکیشن‌های موبایل، تلفن‌بانک، عابربانک و … آن را بپردازید.

 

7. استعلام و پرداخت خلافی خودرو از طریق عابربانک

در این روش هم باید حتماً شناسه قبض و شناسه پرداخت را داشته باشید و پس از رفتن به بخش پرداخت قبوض، آن‌ها را وارد کنید.

 

انواع جریمه خودرو

 

چند نوع جریمه خودرو وجود دارد؟

آشنایی با انواع جریمه خودرو به شما در نحوه اعتراض به آن‌ها کمک می‌کند و باعث می‌شود از جزئیات استعلام خلافی خودرو بهتر سر در بیاورید. 6 نوع جریمه خودرو وجود دارد که در ادامه با آن‌ها آشنا می‌شوید:

 

1. جریمه تسلیمی

یکی از روش‌های ثبت خلافی برای خودرو، ارائه برگه جریمه توسط افسر راهنمایی‌ورانندگی است. در این نوع جریمه به دلیل رویت گواهی‌نامه توسط افسر، مشخصات راننده متخلف در برگه جریمه خودرو ثبت می‌شود و پس از آن برگ جریمه به راننده تحویل داده می‌شود. به همین دلیل، به این روش جریمه خودرو، جریمه تسلیمی می‌گویند.
امکان اعتراض برای جریمه‌های تسلیمی وجود ندارد؛ چون هم خطا در مورد آن کمتر است و هم راننده حضور داشته و درمورد جریمه، تفهیم شده است.

 

2. جریمه الصاقی

نوع دیگری از ابلاغ جریمه، زمانی است که راننده، خودروی خود را در شرایط مغایر با قانون قرار داده است؛ ولی خود او در محل حضور ندارد. در این حالت، به دلیل عدم حضور راننده، مشخصات وی در برگه جریمه ثبت نمی‌شود و معمولاً افسر برگ جریمه را پشت برف‌پاک‌کن قرار می‌دهد.
امکان اعتراض به جریمه الصاقی وجود دارد، ولی احتمال موفقیت آن پایین است؛ زیرا افسر زمان کافی را برای بررسی تخلف داشته است.

 

3. جریمه دوربینی

این روش به معنی ثبت جریمه توسط دوربین‌های راهنمایی‌ورانندگی نصب شده در معابر است. تمام تخلفات رانندگی که توسط سیستم مکانیزه پلیس (دوربین هوشمند یا کاربر دوربین) و به‌عبارت‌دیگر، توسط دوربین ثبت می‌شوند، ذیل این نوع از جریمه‌ها قرار می‌گیرند.
تنها در صورتی می‌توانید توقع حذف جریمه دوربین را داشته باشید که پلاک شما در تصویرهای ثبت شده واضح نباشد؛ درغیر این صورت این نوع جریمه نیز محرز است و امکان کم‌کردن آن وجود ندارد.

 

جریمه دوربینی

 

4. جریمه کرونایی خودرو

جریمه کرونا در اصل نوعی از دیگر جریمه‌ها بود که برای ایام پیک کرونا تعریف شده بود. این جریمه شامل دو دسته اصلی جریمه‌های تردد درون‌شهری و بین‌شهری بودند که دیگر اعمال نمی‌شوند.

 

5. جریمه دو‌برگی

زمانی‌که افسر راهنمایی‌ورانندگی به راننده متخلف دستور توقف می‌دهد، اما راننده متوقف نمی‌شود، جریمه به‌صورت دوبرگی صادر می‌شود. در این وضعیت، راننده موظف به پرداخت هزینه جریمه و تخلف خواهد بود و این تخلف در سوابق وی درج می‌شود. جریمه دوم، جزای بی‌توجهی به فرمان پلیس است که راننده موظف است آن را نیز بپردازد.

 

6. جریمه خودداری

اگر پلیس راهنمایی‌ورانندگی در حضور راننده اقدام به صدور قبض جریمه کند ولی راننده به هر دلیلی از دریافت قبض خودداری کند، جریمه‌ای به‌نام جریمه خودداری صادر می‌شود. اگر هم بعد از صدور قبض، راننده محل را ترک کند، پلیس مجدداً می‌تواند قبض جریمه خودداری را صادر کند.

 

روش‌های کم‌کردن خلافی

 

خلافی خودرو چه زمانی 2 برابر می‌شود؟

شاید برایتان این سؤال ایجاد شود که خلافی خودرو چه زمانی دوبرابر می‌شود؟ جریمه‌های تسلیمی، الصاقی و خودداری در صورت پرداخت‌نشدن تا 60 روز، 2 برابر می‌شوند. جریمه‌های دوربینی و دو‌برگی از این قاعده مستثنی هستند.
ضمن این‌که اگر مبلغ کل جریمه به بیش از یک میلیون تومان برسد، دستور توقف برای خودرو صادر می‌شود؛ بنابراین استعلام جریمه و پرداخت آن اهمیت بسیار بالایی دارد. حتماً جریمه خودرو به‌صورت تسلیمی، الصاقی و خودداری را جدی بگیرید تا بعداً پشیمان نشوید!

 

آیا امکان پرداخت قسطی خلافی وجود دارد؟

بعضی از اپلیکیشن‌ها و سایت‌های استعلام و پرداخت خلافی خودرو (مثل سایت راهور 120)، امکان پرداخت جرایم به‌صورت تفکیکی را فراهم کرده‌اند و با کمک آن‌ها می‌توانید بخشی از جرایم که برایتان سنگین نیست را پرداخت کنید. البته شرط استفاده زا این مزیت این است که خودروی شما توقیف نشده باشد و مجموع جرایم شما زیر یک میلیون تومان باشد.
درصورتی‌که خودروی شما توقیف شد و قصد پرداخت قسطی خلافی خودرو  را داشتید، باید شرایط زیر را داشته باشید:

 • خودروی شما شکایت قضایی نداشته باشد.
 • در دسته خودروهای فرسوده قرار نگیرد.
 • درصد جرایم حادثه‌ساز ثبت شده برای آن بیشتر از 40 درصد کل جرایم نباشد.

برای قسطی کردن خلافی هم باید با مدارک هویتی و مالکیتی به ستاد ترخیص خودرو مراجعه کنید و پس از ترخیص خودرو و احراز آن، تعهد بدهید که خلافی‌ها را در کمتر از یک سال تسویه می‌کنید.

 

دلایل استعلام خلافی خودرو

 

چرا باید دنبال استعلام خلافی باشیم؟

عمدتاً مالکان خودرو به دو دلیل مشخص به دنبال استعلام خلافی هستند:

 

1. پیشگیری از توقیف خودرو

جلوگیری از دوبرابر شدن مبلغ جریمه‌های تسلیمی یا کاهش مبلغ جریمه‌ها به زیر یک میلیون تومان و جلوگیری از توقیف خودرو، از مهم‌ترین دلایلی هستند که رانندگان اقدام به دریافت استعلام جریمه می‌کنند.

 

2. فروش خودرو

یکی دیگر از دلایل دریافت استعلام جریمه، فروش خودرو است. البته شاید بسیاری از مالکان خودرو اطلاع نداشته باشند که برای فروش خودرو نیازی به تسویه خلافی خودرو تا قبل از فک پلاک وجود ندارد.

 

چگونه خلافی خودرو را کم و به آن اعتراض کنید؟

بسیاری از مالکین خودرو زمانی‌که با لیست جریمه خودرو خود روبرو می‌شوند، معتقد هستند که برخی از جرایم ثبت‌شده، غیرمنصفانه است یا آن‌ها اصلاً مرتکب این تخلفات نشده‌اند! بنابراین، اغلب به دنبال اعتراض به جریمه رانندگی و کم‌کردن آن هستند.
برای اعتراض به جریمه رانندگی 3 راه وجود دارد که در ادامه به آنها می‌پردازیم:

 

1. اعتراض به قبض جریمه

برای این منظور، فرد معترض باید به مرکز اجرائیات پلیس راهور منطقه یا شهرستان محل سکونت خود مراجعه کند و موضوع شکایت را در منطقه مطرح کند؛ این‌گونه موارد در همان محل قابل‌رسیدگی و اصلاح هستند.

 

2. اعتراض به وضعیت تخلفات رانندگی

در این حالت فرد معترض باید ابتدا به دفاتر پلیس +10 مراجعه کند و درخواست اعتراض دهد. معمولاً ظرف حداکثر 24 ساعت به این موضوع رسیدگی و پس از آن نتیجه اعتراض در کمتر از چند ساعت اعلام می‌شود. در این مراکز، باید دلایل خود را برای اعتراض بیان کنید؛ مثلاً این‌که در زمان وقوع تخلف اصلاً در محل حضور نداشته‌اید یا توان پرداخت این مبلغ جریمه را ندارید.
نکته‌ای که باید در اینجا به آن دفت کنید این است که برای اعتراض به این روش، همان 60 روز بعد از دریافت جریمه را فرصت دارید. پس از صدور رأی واحد رسیدگی به اعتراضات هم باید ظرف مدت 20 روز خلافی‌های باقیمانده را تسویه کنید.

 

3. اعتراض به جریمه بالای یک میلیون تومان

اگر مبلغ جریمه مورد اعتراض بالای یک میلیون تومان باشد برای اعتراض به جریمه خودرو باید به واحدهای رسیدگی به تخلفات رانندگی مراجعه کنید. در تهران، شهروندان باید به ادارات راهنمایی‌ورانندگی که آدرس و مشخصات آن‌ها در جدول زیر آمده است، مراجعه کنند. در سایر استان‌ها هم مالکین خودرو باید به واحدهای رسیدگی مرکز استان مراجعه کنند.
در این مراکز، کارشناسان پلیس نظرات خود را در اختیار قضات مستقر در مناطق قرار می‌دهند و این قضات که تحت‌نظر دادسرای راهور هستند، نسبت به این اعتراضات اعلام نظر می‌کنند و در صورت نیاز، کسری خلافی مطابق با مقررات اعمال می‌شود.
توجه کنید که درخواست‌هایی که قبلاً رسیدگی شده است، در این واحدها پذیرش نخواهند شد و رأی صادره توسط واحد رسیدگی، قطعی است.

آدرس واحدهای رسیدگی به تخلفات رانندگی برای جرائم بالاتر از یک میلیون تومان در تهران

منطقه

آدرس

شماره تماس

1

بزرگراه ارتش، بلوار اوشان، نبش میدان اوشان، واحد شماره 5 مستقر در منطقه یک پلیس راهور تهران

——–

3

بزرگراه حقانی، نرسیده به تقاطع جهان کودک، مقابل پارک آب‌وآتش

02186083244

10

بزرگراه نواب، تقاطع خیابان محبوب مجاز (ویژه جانبازان، ایثارگران و خانواده شهدا)

02155437161

12

خیابان شوش، نرسیده به میدان شوش، پشت بوستان بهاران، جنب کلانتری 112

——–

14

خیابان نبرد شمالی، میدان نبرد، انتهای خیابان شهید ابراهیم بیدی

02133057528

16

خیابان بعثت، خیابان رجائی جنوبی، خیابان هلال‌احمر، مقابل سیلو

02155330307

20

شهرری، خیابان استخر، روبروی فروشگاه شهروند

02155902110

21

تهرانسر، انتهای بلوار یاس

02144538808

22

بزرگراه همت غرب، آزادگان جنوب، شهرک گلستان، بلوار گل‌ها، خیابان یاسمن جنوبی

02144736840

10

خیابان آزادی نبش رودکی پشت راهنمایی‌ورانندگی تهران بزرگ

 

مدارک لازم جهت رسیدگی به اعتراض خلافی خودرو

 1. اصل کارت شناسایی و اصل سند مالکیت خودرو
 2. تکمیل فرم درخواست
 3. کارت شناسائی معتبر مالک وسیله نقلیه یا وکیل قانونی وی

 

آیا می‌توان خلافی خودرو را صفر کرد؟

منظور از صفر کردن خلافی خودرو، پرداخت کل مبلغ جریمه‌شده است و اگر قصد صفر کردن جریمه خودرو با روش‌های دیگر را دارید، باید به شما بگوییم به‌هیچ‌وجه امکان صفرکردن جریمه خودرو بدون پرداخت جریمه وجود ندارد و هرگونه تلاش برای این کار پیگرد قانونی خواهد داشت.

در این مقاله تمامی روش‌های استعلام خلافی خودرو اعم از روش‌های آنلاین، تلفنی، پیامکی و حضوری را به شما معرفی کردیم. بعد از آن انواع جریمه خودرو مثل تسلیمی، الصاقی، دوربینی، دو‌برگی و خودداری را بررسی کردیم و دیدیم که کدام یک از آن‌ها در صورت عدم پرداخت 2 برابر می‌شوند. همچنین به شما گفتیم که بعد از استعلام جریمه خودرو، چگونه به آن اعتراض کنید و چرا استعلام خلافی خودرو اهمیت زیادی دارد.

یکی دیگر از نکات مهمی که در این مقاله به آن پرداخته شد، پرداخت قسطی خلافی ماشین بود که در صورت نداشتن شکایت قضایی، فرسوده نبودن خودرو و چند شرط دیگر، امکان آن وجود دارد.

در انتها بازهم توصیه می‌کنیم که از هرگونه تلاش غیرقانونی برای صفر کردن خلافی‌های خود خودداری کنید و با استفاده از ابزارهایی مثل استعلام خلافی موتورسیکلت و خودرو همراه مکانیک، استعلام جرایم خود را بگیرید و آن‌ها را به موقع پرداخت کنید تا خدای‌ناکرده مشمول سقف جرایم یک‌میلیون‌تومانی و توقیف خودرو نشوید. همچنین ذکر این نکته هم ضروری است که مراجعه به دفاتر پلیس 10+ و سامانه استعلام خلافی خودرو سایت راهور سریع‌ترین روش‌ها برای صفر کردن خلافی‌های خودرو محسوب می‌شوند.

 

سؤالات متداول خلافی خودرو

چگونه ثابت کنیم که خلافی ثبت شده به خودرو ما تعلق ندارد؟
باید به حوزه شکایات راهنمایی‌ورانندگی بروید و نسبت به خلافی خودروی خود اعتراض بزنید تا به آن رسیدگی کنند.

آیا اعتراض به خلافی موجب کاهش آن می‌شود؟
اگر اعتراض وارد باشد، خلافی خودرو را کم می‌کنند.

اگر به هر دلیلی قبض خلافی 2 برابر پرداخت شود چه باید کرد؟
به واحدهای اجرائیات پلیس راهور در سراسر کشور مراجعه کنید و برای استرداد پرداختی اشتباه درخواست بدهید.

چه زمانی خلافی خودرو 2 برابر می‌شود؟
درصورتی‌که جرایم تسلیمی، الصاقی و خودداری را ظرف مدت 60 روز پرداخت نکنید، مبلغ آن‌ها 2 برابر می‌شود.

سقف میزان خلافی برای توقیف خودرو چقدر است؟
درصورتی‌که میزان خلافی خودروی شما سقف یک میلیون تومان را رد کند، در اولین مواجهه بعدی، افسر پلیس می‌تواند آن را توقیف کند.

 

عضویت در خبرنامه
عضویت
اطلاع از
امتیاز دهی
187 نظرات
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها
حسین
1402-03-07 10:49

سایت راهور بروز نیست.روش پیامکی هم غیرفعاله

حسین
1401-08-21 20:55

سلام ببخشید میخواستم بدونم استعلام خلافی که میگیریم خلافیمونو تا همون روز بهمون نشون میده یا ممکنه دوربینی انداخته باشه که بعداً جریمش ثبت بشه اگه ممکنه مدت زمانش چه قدره؟

احمد دهقان
1401-03-25 12:52
امتیاز دهی :
     

سلام عرض ادب ببخشید من تعدادی خودرو بنامم بوده که مالکان ان نیامده اند جهت انتقال سند وبخاطر همین نمره منفی انها بنام من ثبت شده راه کار ان چیست نمره منفی های من حذف شود ممنونم

امید بارانی
1400-12-10 16:46

همراه مکانیک بی نظیره

رضا
1400-11-27 15:52
امتیاز دهی :
     

با سلام و عرض ادب؛ خلافی خودرو بنده متاسفانه مبلغ(3میلیون و500هزارتومان)می‌باشد و بنده هیچگونه اطلاعی از این میزان خلافی تا لحظه توقیف خودرو نداشتم، در حال حاضر خودرو توقیف شده است، حال اینکه وقتی بنده برای پرداخت جریمه به صورت اقساط به اداره اجرائیات مراجعه کردم به من پاسخ دادن که چون خودرو توقیف شده دیگر امکان پرداخت بصورت اقساط وجود ندارد، خواهش میکنم از شما بزرگوار که راهنمایی بفرمایید من چطور میتونم این کار رو انجام بدم چون بدلیل ضعف شدید مالی و مستاجر بودن و داشتن فرزند امکان پرداخت جریمه بصورت یکجا را ندارم ،از شما تقاضا میکنم… بیشتر »

میثاق فرج آله زاده
1400-07-18 13:27
امتیاز دهی :
     

خلافی

امیر
1400-06-24 13:37
امتیاز دهی :
     

علیرغم اینکه تردد بین شهری در استان گیلان از25اردیبهشت تا پایان شهریور برای پلاک های بومی گیلان آزاد اعلام شده متاسفانه در روز 22 خرداد درساعت 1620 بواسطه دوربین واقع درطالب آباد واقع بین رشت وانزلی بمبلغ525000 تومان جریمه شده ام.

فرخنده
1399-08-12 14:37

با سلام چرا دریک زمان دریک مکان دریک ثانیه دو جریمه برای خودروی بنده نوشته شده میشه بگین چکار میشه کرد

شهروندی حقیر
1399-08-04 20:59

سلام ناراحت نمی شویددوتاانتقاد بهتون داشته باشم؟

ندا تبریزی
1399-08-12 10:44

بفرمایید

sepide
1399-08-03 11:12

سلام چرا همش سایت راهور مشکل داره؟

رضا
1399-07-29 23:00

با سلام
بنده دو بار جریمه شده ام وحالا دو برابر شده یکی از انها را اینترنتی پرداخت کرده ام ولی بعد از گذشت حدود 20 روز هنوز از خلافی کم نشده چه کار کنم ممنونم

امید
1399-07-09 17:31

پلاک خودرو بنام چه کسی هست

امید
1399-07-09 17:30

می‌خوام بدونم پلاک خودرو بنام چه فردی هست

اکبر فرزانه
1399-07-09 08:54

سلام
من تمامی خلافی های خودرو را پرداخت کرده ام ولی بعداز بیست روز یکی ازخلاف ها هنوز پاک نشده

محمدتقي اسپوتين
1399-07-07 07:13

با سلام من 5 روز است که 4 مورد از خلافي را از طريق اين سايت پرداخت کرده ام اما هنوز کسر نگرديده است لطفا راهنمايي بفرماييد با تشکر

ثمین قشقایی منصوری
1399-07-06 11:36

سلام وقت بخیر
من به چهصورت می تونم بفهمم خلافیم دوبرارب شده یا نه؟

محمد رهنورد
1399-06-22 06:28

ایا میشه خلافی خودرو را اعتراض زد از طریق اینترنت میشه.با تشکر

1399-06-22 14:48
پاسخ به  محمد رهنورد

سلام عرض ادب
خیر نمیشه

محمد رهنورد
1399-06-22 06:22

از طریق اینترنت میشه خلافی خودرو را اعتراض زد

مرتضی
1399-06-11 04:40

باسلام خدمت شما
آیا نداشتن کپسول آتش‌ نشانی جریمه دارد
چرا بعضی از مٱموران فقط در یه تایم مشخص قراره قبضی را پرکنن بچه قیمتی مهم نیست، و موردهای هست که قابل گفتن نیست سلیقه ای عمل میکنن وموارده دیگه، تقاضای بنده اینکه تجدید نظر شود ازقبض های صادر شده، متشکرم، زحمات پلیس های
محترم قابل تقدیر است.

سید محسن موسوی
1399-05-22 22:04

آخرین خلافی رو اشتباه برام زدن چون من اون زمان اونجا اصلاً نبودم که بخواد جریمه بشک

سید محسن موسوی
1399-05-22 22:02

سلام. چگونه می‌شود نسبت اعتراض به کم کردن خلافی خودرو اقدام کرد

1399-05-26 10:39

سلام عرض ادب باید به دفتر پلیس +10 مراجعه کنید

محمدرضا اسدی
1399-05-21 03:32

باسلام.مدتی است ازروش ارسال پیامک به شماره 1101202020باوجودارسال متناوب وصحیحvinپشت کارت پاسخی دریافت نمیشود

مهران واحدی
1399-05-13 11:50

همه موارد را مطالعه کردم چیز درمورد تقسط پیدا نکردم

حمید رضا
1399-05-08 12:23

سلام، این سامانه استعلام خلافی به روز نیست دو سال پیش خلافی های ماشینمو پرداخت کردم،‌ الان بازم همون خلافی هایی را که پرداخت کردم نشون میده.

محمد رحیمیان
1399-05-11 08:28
پاسخ به  حمید رضا

فکر کنم سامانه استعلام خلافی به مشکل خورده

محمدرضا افکن پور
1399-05-07 13:52

فعلا ما که نداریم ماشین هم خاک میخوره دولت نمیخواد جریمه ها دو برابری رو ببخشه یا لاقل کم کنه از کجا بیاریم با این وضعیت اقتصادی وبیماری کرونا توروخدا یه شرایطی ایجاد کنید که لاقل اصل جریمه روبریزیم ما از کجا دوبرابری رو بیاریم هرسال بخشش در کار بود واصل رو میریختن ماکه نداریم اونی که ماشین شاستی بلند سوار میشه وبنزین ازاد براش مهم نیست بنزین 3تومن باشه یا 30تومن چون بهش تاثیری نداره ولی به خدا واسه ما بیست هزار تومن هم خیلی پوله تورو خدا کمک کنید وبه داد دل ما برسین این جریمه ها خدایش… بیشتر »

یاسر
1399-05-05 22:56

سلام..من خلافی خودرو رو از همین جا پرداخت کردم.الان سه یا چهار روز میشه.ولی مبلغ جریمه صفر نشده.از کجا باید پیگیری کنم؟؟

محمد رحیمیان
1399-05-06 00:10
پاسخ به  یاسر

دوست عزیز وب سایت ما فقط خلافی ور نشون میده ما اصلا درگاه پرداخت نداریم و ای پی ای میگیریم برای نشون دادن خلافی

پزمان امامی
1399-04-26 09:46

استعلام خلافی از سایت را نمودم خیلی اشکال داره اولا به روز نیست ثانیا جرائم تکراری داره لطفا سایت را
اصلاح فرمایید

محمد رحیمیان
1399-04-27 16:34
پاسخ به  پزمان امامی

جناب ما مستقیما از راهور استعلام میگیریم یعنی ما هیچ دخل و خرجی در اعلام نتایج نداریم و همون نتایج راهور رو بهتون نشون میدیم

احمدی
1399-04-24 17:50

به همون خداوندی که همه ادیان می‌پرستند قسم میخورم که در عین بی وجدانی جریمه ام کردند ، چطور ممکنه با فاصله یک دقیقه هم در شهر تهران جریمه بشم و سپس در شهر شیراز

خدایا خودت حقمو بگیر از اینا ⁦⁦⁩

محمد رحیمیان
1399-04-24 18:36
پاسخ به  احمدی

شکایت کنید به سادگی حقتون رو میتونید بگیرید

تف به شرف آدم بی وجدان
1399-04-24 17:46

سلام

از پلیس+10 خلافی گرفتم مبلغ خلافی 1.120.000 تومن بوده
ولی
وقتی از سایت خلافی میگیرم مبلغ خلافی 1.220.000 تومن

چطور چنین چیزی ممکنه!!!؟؟؟

محمد رحیمیان
1399-04-24 18:35

شاید یه مورد پرداخت نشده دارید میتونید اعتراض بزنید

مهدی شیرزاد
1399-04-22 09:38

با سلام به پرسنل زحمت کش نیروی انتظامی انصاف نیست که اگه برگه اضافی دارید علی اللهی ی جریمه ای صرفا بنویسید من کارمندم دو فقره جریمه برام صادر شده که در اون تاریخ و ساعت بنا به شهادت شهود اصلا در اون محور نبوده ام لذا پرسنل محترم عنایت کنند در ثبت شماره پلاکها دقت لازم را بفرمایند تا با توجه به وضعیت اقتصادی مردم متضرر نشوند

محمد رحیمیان
1399-04-23 10:30
پاسخ به  مهدی شیرزاد

جناب شما به خلافی صادر شده میتونید شکایت کنید

محمد قاسم
1399-04-20 22:28

سلام من جند روز پیش از طریق اینترنتی خلافی را پرداخت کردم ولی چراد حذف نشده

محمد رحیمیان
1399-04-21 08:25
پاسخ به  محمد قاسم

بعد از 72 ساعت صفر میشه

سلام من جند روز پیش از طریق اینترنتی خلافی را پردا
1399-04-19 11:40

ممد قاسمی زاده

افشار
1399-04-18 11:24

باسلام وخسته نباشید.متاسفانه ازهفته قبل لغایت99/04/18سایتهای اخذ خلافی ماشینها هیچکدام کار نمیکند. مثل اینکه توافقی انجام یافته که سایتها جواب ندهند فقط دکه های پلیس+10 درقبال وجه کارکنند.

اطلس رفعتی
1399-04-09 19:31

چطوری میشه خلافی رو کم کرد

محمد رحیمیان
1399-04-10 07:35
پاسخ به  اطلس رفعتی

اگر مبلغ خلافی شما بالاست میتونید قسط بندیش کنید

فلاح
1399-03-27 16:59

سلام من سه مورد خلافی داشتم یکی با دوربین از مشهد و دوتای دیگه به صورت دوبرگی که در زمان وتاریخ هر سه مورد بنده و خودروام در محل کار پارکینگ داخل شرکت پارک بوده به پلیس راهور محل با مدارک لازم اعتراض کردم ولی فقط یک موردش حذف شده تکلیف چیه ؟ چرا باید من تاوان اشتباه دیگران رو بدهم؟

محمد رحیمیان
1399-03-31 20:51
پاسخ به  فلاح

باید حضوری یکبار تشریف ببرید دایره شکایات راهور فکر میکنم سمت تهرانسر هستش و حضورا اقدام به ثبت شکایت کنید اینطوری بهتر پیگیری میکنن

امیر
1399-03-20 20:12

سلام خسته نباشید پلاک ماشینم سرقت شده وچون خلافی ماشینم بالای یک میلیون هست ایا امکان اقساط وجود داره برای گرفتن پلاک جدید.

محمد رحیمیان
1399-03-21 08:46
پاسخ به  امیر

بله امکان اقساط خلافی وجود داره ولی فکر کنم قبل از تعویض باید تسویه کنید

علی اکبر غفاری
1399-03-17 23:01

خلافیهای پیوست بهکیش مبلغ 200 هزارتومان در تاریخ 99/1/7 از طریق سایت شما پرداخت شده، مبالغ بجای پلیس راهور به حساب “منطقه آزاد کیش” واریز شده، و به رغم پیگیریهای مکرر هیچکس در مجموعه شما پاسخگوی این موضوع نیست

محمد رحیمیان
1399-03-18 00:06

سلام وقتتون بخیر
دوست گرامی ما هیچ درگاه پرداختی روی سایت نداریم که بخواید پرداخت انجام بدید ما فقط استعلام رو نشونتون میدیم و برای پرداخت باید برید روی سایت راهور

jamalghayem
1399-03-12 23:50

آیا میشه خلافی راتقسیط کرد

محمد رحیمیان
1399-03-13 08:52
پاسخ به  jamalghayem

بله امکان تقسط خلافی وجود داره

امیر علی ندائی
1399-02-31 15:47

سلام خسته نباشید،جناب من سکونتم تهران است من اصلا خیابان بهشتی کرج نرفتم که هشتاد هزار تومان جریمه کردید،لطفا بیخیال شوید،ممنون و تشکر

محمد رحیمیان
1399-02-31 22:56

شما بسادگی میتونید برید شکایت کنید و جریمه رو لغو کنید

عرفان حاتمی
1399-01-18 10:26

با تشکر از زیر ساختی که برای استعلام خلافی خودرو ایجاد کردید

حسین
1399-01-16 17:50

سلام اقا خلافی خودرو برای من جایی ثبت شده که اصلا نبودم الان باید چکار کنم

محمد رحیمیان
1399-01-16 17:52
پاسخ به  حسین

باید تشریف ببرید اجرائیات راهور اونجا شکایت ثبت کنید البته داخل خود سایت راهور هم امکانش بود مدتی و پلیس +10 هم انجام میداد الان نمیدونم این امکان هست یا خیر

محمد
1399-01-16 10:10

درود بر شما من جایی برام‌خلافی ثبت شده که اصلا اونجا نبودم‌چکار باید انجام بدم

محمد رحیمیان
1399-01-16 10:14
پاسخ به  محمد

باید تشریف ببرید دایره شکایات پلیس راهور و به خلافی خودرو خودتون اعتراض کنید رسیدگی میکنن به مورد شما

علیرضا
1399-01-16 10:09

سلام خلافی خودرو رو چطور میتونم بهش شکایت کنم

محمد رحیمیان
1399-01-16 10:13
پاسخ به  علیرضا

شما هم میتونید در سایت خود راهور و هم به صورت حضوری شکایتتون رو ثبت کنید برای ثبت شکایت باید بره دایره شکایات راهور البته یه مدت کوتاهی پلیس +10 هم پیگیری میکرد الان نمیدونم

امیر
1399-01-15 10:29

سلام جریمه خودرو من به دلیل عدم پرداخت دو برابر شده چه راهی هست که مبلغ جریمه به حالت اولیه برگرده ؟

محمد رحیمیان
1399-01-15 15:36
پاسخ به  امیر

باید صبر کنید در مواقعی تخفیف میدن و میتونید اصل جریمه رو بپردازید در غیر این صورت اگر مبلغ سنگینه قسط بندی کنید

انصاری
1399-01-15 03:32

سلام چجوری میتونم اگه در جاده ای جریمه شدم بصورت آنلاین همون موقع پیام جریمه به موبایلم ارسال بشه تا متوجه خلافی خودرو شده باشم ؟ تشکر

محمد رحیمیان
1399-01-15 15:40
پاسخ به  انصاری

الان به محض جریمه شدن اس ام اس براتون میاد و میتونید پرداختش کنید البته حواستون باشه که ممکنه تا 72 ساعت بعد پاک بشه پس یاتون باشه سه روز بعد استعلام خلافی بگیرید

جواد
1399-01-13 20:57

اون افسر بی وجدانی که همینجوری خلافی واسه پلاک ثبت می‌کنه الهی صدبرابرشو خرج دکتر کنه

سید رضا
1398-12-23 20:56

سلام مگه میشه خلافیِ دو برابر شده دوباره دو برابر بشه

فروشگاه اينترنتی
1398-10-29 12:30

با سلام .. واقعا با ارائه اطلاعات و راهنمایی های لازم در راستای درک بیشتر نسبت به امور خلافی ها و همین موجب می شود تا بیشتر و بهتر در خصوص استعلامی ها را درک نمود
فروشگاه اينترنتی

محمد حاجی
1398-10-11 10:06

سلام، من در حدود 5 ماه از خرید خودرو ام می گذرد و برای دریافت خلافی خودرو هر زمان به سایت راهور مراجعه کردم بعد از وارد کردن کد 8 رقمی‌ مندرج در پشت کارت خودرو همیشه با این پیام مواجه می شوم: “اطلاعات مربوط به تخلف وسیله نقیله شما تا این تاریخ در سایت راهور 120 یافت نگردیده است” و باید حضوری به دفاتر پلیس 10+ برای استعلام مراجعه کنم.
لطفا راهنمایی بفرمایید که چگونه می شود این مشکل را بر طرف نمود.
با تشکر

محمد رحیمیان
1398-10-15 08:29
پاسخ به  محمد حاجی

خودروتون حتما خلافی نداره که این رو میزنه

رضا
1398-10-06 23:27

سلام. هرسال خلافی هایه دوبله شده کم میشدن ..امسال خبری نشده
ایا کم میشه ؟

محمد رحیمیان
1398-10-09 08:15
پاسخ به  رضا

نزدیکای عید معمولا تخفیف و این چیزا میزارن