ویژگی سیستم امنیتی و دزدگیر خودروها

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

امروزه به دلیل افزایش قیمت ها و همچنین نا امنی هایی که در شهر ها و به خصوص کلان شهرها وجود دارد  بحث ایمنی و حفاظت از خودرو و لوازم آن در برابر سرقت به یک موضوع قابل توجه تبدیل شده است. به همین دلیل رایج‌ترین روش برای این حفاظت، استفاده از دزدگیر می‌باشد. در واقع این سیستم امنیتی حدود نیم‌قرن می‌باشد که در بین رانندگان مرسوم شده است. البته سیستم دزدگیر خودروها علاوه بر حفاظت و اعلام سرقت خودرو، دارای امکانات مجزای دیگری نیز می‌باشد.

در این مطلب از مجله همراه مکانیک قصد داریم که به بررسی ویژگی سیستم امنیتی و دزدگیر خودروها بپردازیم؛ اما برای بررسی بهتر اول در مورد انواع دزدگیر خودروها و مزایا و ویژگی‌های هر یک مطلبی را بیان می‌کنیم.

میخوای بدون نگرانی، خودروی کارشناسی شده، با 100% ضمانت بدنه بخری؟ از همراه مکانیک کمک بگیر. خرید خودرو

انواع سیستم امنیتی و دزدگیر خودروها

انواع سیستم امنیتی و دزدگیر خودروها

معمولاً بعد از خرید خودرو، دغدغه تمام افراد در مورد خرید بهترین دزدگیر با امنیت و حفاظت بالا می‌باشد. به همین دلیل در صورت عدم اطلاعات کافی و لازم در مورد خرید یک سیستم امنیتی و دزدگیر خودرو که مناسب آن باشد، ممکن است که خرید شما درست انجام نشود و بعد از مدت زمان کوتاهی مشکلات زیادی را ایجاد نماید. اگرچه ظاهر هر یک از این دزدگیرها متفاوت است، اما هدف و کارکرد اصلی تمام آن‌ها یک امر بوده و آن نیز محافظت و ایمنی خودرو است.

البته شایان ذکر است که علاوه بر محافظت و افزایش ایمنی خودرو ها در برابر سرقت، دزدگیرها قابلیت های دیگری نیز دارند که می تواند به عنوان مسایل جانبی در نظر گرفته شود همچنین می تواند باعث راحتی و افزایش رفاه دارنده خودرو نیز باشد.

سیستم امنیتی و دزدگیر خودروها در انواع مختلف و قیمت‌های متفاوتی به بازار عرضه می‌شوند. البته ۳ نوع از این دزدگیرهای خودرو معروف و پرکاربردتر از سایر مدل‌ها است که در این مطلب نیز صرفاً به معرفی این سه مورد از باکیفیت‌ترین آن‌ها می‌پردازیم. البته در ابتدا باید بگوییم که هر یک از این دزدگیرهای خودرو کارایی و ویژگی‌های متفاوت و جالبی دارند که در ادامه بیان می‌کنیم.

انواع دزدگیر خودروها

انواع دزدگیر خودروها
 1. سیستم امنیتی و دزدگیر ساده
 2. سیستم امنیتی و دزدگیر سیم‌کارتی
 3. سیستم امنیتی و دزدگیر تصویری

با نصب اپلیکیشن همراه مکانیک دیگه همیشه از قیمت خودروت آگاهی و کسی نمیتونه ازت کلاهبرداری کنه.

سیستم امنیتی و دزدگیر ساده، پرمصرف‌ترین و مرسوم‌ترین نوع دزدگیر در میان رانندگان است، اما معمولاً کارایی متوسطی دارد. در واقع ضریب امنیتی این نوع دزدگیر متوسط است اما به هر حال کار سارقان کم‌تجربه را با مشکل روبرو خواهد کرد. این سیستم امنیتی ساده خودروها دارای ریموت کنترل بوده که البته حدود ۱ کیلومتر برای نمایش خودرو جزو حداکثر برد این دزدگیر می‌باشد.

روش کار این سیستم امنیتی ساده به این سبک است که در صورت ورود ضربه به خودرو این امر را از طریق صدا به سنسورهای ریموت کنترلی اعلام می‌کند. در واقع این مدل سیستم دزدگیر به ضربه و حرکت خودرو حساس بوده و از طریق سنسورها این مواد را اعلام می‌کند. البته یک عیب اصلی این نوع دزدگیرهای ساده این است که صدایی که به عنوان علامت هشدار پخش می‌کند در همه انواع این دزدگیرها مشترک است. به همین دلیل شاید متوجه نشوید که صدا از خودروی شما است و یا خودروی دیگر.

قیمت این نوع دزدگیر خودرو در مقایسه با ۲ نوع دیگر کمتر است که البته امکانات کمتری نیز دارد.  یکی از ویژگی هایی که به طور قطع می توانید روی آن حساب کنید باز و بسته کردن درب های خودرو از راه دور و همچنین ایجاد نوعی حس منفی در سارقان است. ولی واقعیت اینجا است که این مدل از دزدگیر به طور معمول نسبت به دو مدل دیگر که در ادامه در مورد آن ها توضیح خواهیم داد از ضریب ایمنی پایین تری برخوردار است.

با یه کلیک میتونی هر نوع ماشینی رو چه صفر کیلومتر چه صد هزار کیلومتر از بزرگترین نمایشگاه خودرو آنلاین در کشور کارشناسی شده و با شرایط ویژه بخری!!!

سیستم امنیتی و دزدگیر سیم‌کارتی خودروها جدیدترین نوع دزدگیر است که البته واقعاً باید گفت که در نوع بهترین و باکیفیت‌ترین سیستم امنیتی و دزدگیر خودروها با بالاترین کارایی و کاربرد قرار گرفته است. سیستم دزدگیر سیم‌کارتی دارای یک برنامه کاربردی مخصوص نصب بر روی گوشی صاحب خودرو می‌باشد که به وسیله پیام و یا اتصال به اینترنت، تغییرات انجام شده را به راننده اعلام می‌کند. از امکانات این نوع دزدگیر می‌توان به مواردی چون: قابلیت روشن و خاموش کردن اتومبیل از راه دور، نمایش موقعیت جغرافیایی خودرو و موقعیت لحظه آن، قابلیت تعریف سرعت حدودی و همچنین حداکثر سرعت برای اتومبیل، دارا بودن سیستم ریموت کنترل اشاره کرد.

در واقع سیستم امنیتی و دزدگیر سیم‌کارتی خودروها علاوه بر دارا بودن اپلیکیشن، مجهز به ریموت کنترلی نیز می‌باشد که البته امکانات این مدل دزدگیر خودرو را دوچندان خواهد کرد. این امکانات باعث می شود تا از جایی بسیار دورتر از خودرو که عملا امکان شنیدن صدای دزدگیر را ندارید هم شرایط خودروی خود را چک کنید و در صورتی که مشکلی مانند سرقت پیش بیاید می توانید از امکانات این دزدگیر استفاده نمایید.

سیستم امنیتی و دزدگیر تصویری خودروها معمولاً بهتر از دزدگیر ساده است و از طریق ریموت کنترلی تصویری کار راننده را آسان‌تر کرده است. البته در هنگام خرید این نوع دزدگیر، حتماً به برند و کیفیت آن توجه داشته باشید. چرا که متأسفانه تعداد زیادی از برندهای بی‌کیفیت و نامرغوبی از این نوع دزدگیرهای تصویری در بازار پخش شده‌اند که اصلاً توصیه نمی‌شود از این نوع سیستم‌ها استفاده کنید.

با انتخاب و خرید درست یک مدل باکیفیت و مناسب از سیستم‌های دزدگیر تصویری، می‌توانید از آپشن‌ها و امکانات متنوع دیگر این سیستم‌ها در خصوص امنیت و حفاظت بیشتر از خودروی خود بهره ببرید.

شما با داشتن ریموت کنترلی سیستم دزدگیر تصویری خودرو، می‌توانید شکل شماتیک خودرو خود را در صفحه نمایشگر کوچک این ریموت مشاهده کنید. به همین دلیل در صورت بروز هرگونه خطایی چون باز شدن درب، ضربه به خودرو و یا روشن کردن خودرو این موارد را از طریق ریموت کنترل کنید. چون در صورت وقوع هر یک از این علائم، هشداری به صورت لرزش و برق به صاحب خودرو اعلام می‌شود و می‌توانید اقدامات لازمه را انجام دهید. دقت داشته باشید که یکی دیگر از مزایای دزدگیرهای تصویری را می توان برد بلند تر ریموت آن ها دانست .

مزایای سیستم امنیتی و دزدگیر خودروها 

مزایای سیستم امنیتی و دزدگیر خودروها
 • ممانعت از به سرقت رفتن خودرو
 • ممانعت از به سرقت رفتن تجهیزات و لوازم داخلی خودرو
 • قابلیت قفل و باز کردن درب‌های خودرو بدون نیاز به استفاده از سوئیچ
 • کنترل کردن خودرو از طریق ریموت
 • پیدا کردن خودرو از طریق علائم هشداری سیستم دزدگیر
 • ایجاد حس ناامنی برای سارقان خودرو

تنها با یک کلیک میتونی تا 30 دقیقه بعد خودروت رو با طرح فروش فوری همراه مکانیک به پول نقد تبدیل کنی

بررسی ویژگی سیستم امنیتی و دزدگیر خودروها

بررسی ویژگی سیستم امنیتی و دزدگیر خودروها

برای انتخاب و خرید کردن یک سیستم امنیتی و دزدگیر مناسب برای خودرو از میان هزاران نوع دزدگیر موجود در بازار نیاز به شناخت کافی در مورد کارکرد هر یک از دستگاه‌های دزدگیر و توجه لازم به نکات کاربردی در زمینه انتخاب یک دزدگیر خوب می‌باشد. به همین دلیل برای اینکه خرید خوب و باکیفیتی داشته باشید تا بتوانید چند سالی را فارغ از نگرانی‌ها در مورد خطرات احتمالی بگذرانید، توصیه می‌کنیم که حتماً به موارد زیر در هنگام انتخاب و خرید یک دزدگیر مناسب توجه داشته باشید.

ویژگی‌های مهم و اساسی برای انتخاب سیستم امنیتی و دزدگیر خودروها 

 1. اعتبار بالای برند محصول و کشور سازنده
 2. وجود کیفیت بالای قطعات محصول
 3. کیفیت بالای ریموت کنترل‌های مقاوم در برابر ضربه
 4. دارا بودن هماهنگی و عملکرد مثبت دزدگیر در انواع خودروها
 5. قیمت معقول و مناسب
 6. توجه به کیفیت بالای برد دزدگیر
 7. گارانتی معتبر
 8. خدمات پس از فروش گسترده

یک نکته مهم دیگر در مورد دزدگیرهای بازاری و دزدگیرهایی که به صورت کارخانه‌ای بر روی خودرو نصب می‌شوند این است که معمولاً دزدگیرهایی که توسط کارخانه سازنده بر روی خودروها نصب می‌شوند، بهتر و قابل‌اعتمادتر می‌باشند. چرا که نصب این خودروها در ماژول کنترلی بدنه خودرو صورت می‌گیرد و به این صورت بسیار کمتر دچار مشکل و معیوب‌های احتمالی در آینده خواهد شد. نکته مثبت دیگر دزدگیرهای کارخانه‌ای در این است که اگر افرادی بخواهند خودرو را بدون سوئیچ روشن کنند، این سیستم امنیتی مانع از روشن شدن خودرو خواهد شد. این سیستم ها معمولا نفوذ پذیری کمتری نسبت به مدل های دزدگیر رایج دارند که بعدا بر روی خودرو نصب می گردند.

یک ویژگی دیگر سیستم‌های دزدگیر کارخانه‌ای، ردیابی خودرو سرقت شده از طریق GPS (سامانه مکان‌یاب جهانی) و از حرکت انداختن آن از راه دور است. همچنین اگر سارقی قصد ورود به خودرو بدون استفاده از سوئیچ و یا استارت بدون کلید را داشته باشد، سیستم‌های دزدگیر خودرو با روشن کردن چراغ‌های راهنما و به خصوص هشدار صوتی، راننده و اطرافیان را متوجه سرقت می‌کند.

کلیک کن و عضو کانال تلگرام همراه مکانیک شو تا فیلم‌های جذاب خودرو مورد نظرت رو ببینی

در مورد ویژگی‌های دزدگیر خودرو به صورت کلی باید بگوییم که به دلیل وجود حسگر (حسگر ضربه، حسگر حرکت اتومبیل و حسگر سوئیچ)، دارا بودن آژیر، قابلیت کنترل کامپیوتری (کیت دزدگیر)، وجود باتری کمکی (در صورت از کار افتادن باتری اصلی اتومبیل، این باتری کمکی برق سیستم دزدگیر خودرو را تأمین خواهد کرد.) و گیرنده رادیویی که قادر به تطابق و کار کردن با سیستم کنترل از راه دور خودرو است، توانسته است امنیت و حفاظت خودرو را تکمیل نماید.

در پایان توصیه نهایی ما به رانندگان در مورد خرید دزدگیر خودرو این است که اگر در محل سکونت خود پارکینگ دارید می‌توانید از سیستم‌های دزدگیر ساده استفاده کنید، اما اگر پارکینگ اختصاصی برای خودرو ندارید بهتر است که از سیستم‌های دزدگیر تصویری و یا سیم‌کارتی استفاده کنید.

مطالعه مقالات مرتبط زیر را از دست ندهید

چک لیست بررسی سلامت فنی خودرو

متوسط کارکرد خودرو در یک سال چقدر است؟

اساس کارکردن پمپ هیدرولیک خودرو چیست

چرا خرید خودروی کارکرده و حتی صفر به کارشناسی نیاز دارد؟

بخاری خودرو و هر آنچه که در مورد نحوه کارکرد ، نگهداری و عیب یابی آن باید بدانید

خرید خودروی کارکرده؛ فرصت یا تهدید؟

نکات مهم فروش خودرو کارکرده

ecu خودرو چیست و چگونه متوجه خرابی آن شویم؟

امتیاز شما به این مقاله ؟

بر روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد رای: 0

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

عضویت
اطلاع از
امتیاز دهی
1 دیدگاه
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها

کافیست فرم زیر را پُر و ارسال کنید

تا بدون هیچ هزینه اضافه و بیشترین سود خودرو خود را بفروشید
انتخاب خودرو

خرید خودرو با بهترین شرایط

با تکمیل فرم زیر، مشاور خودرو جهت هماهنگی بازدید با شما تماس خواهد گرفت
انتخاب خودرو