داستان جالب دو خودرو در یک خودرو

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

متاسفانه عدم آگاهی خریداران خودرو از میزان اهمیت کارشناسی خودرو پیش از خرید، در بسیاری از موارد آنها را با ضررهای جبران ناپذیری روبرو می‌سازد.

در این مقاله به یک نمونه از تجربیات واقعی همراه مکانیک در مواجهه با خودروی دست دوم دارای مشکل اشاره خواهیم نمود.  
به در خواست یکی از مشتریان همراه مکانیک کارشناس جهت کارشناسی فنی و بدنه یک دستگاه خودروی پراید هاچبک مشکی مدل ١٣٨٤ به محل اعزام شد. فروشنده خودرو مدعی بود که  خودرو کاملا سالم است و تنها در ناحیه یک گلگیر دارای رنگ است.

در بررسی‌های اولیه، کارشناس همراه مکانیک به بالا بودن ضخامت  رنگ بر روی یکی از ستون‌های جلویی خودرو مشکوک شد در نتیجه ستون جلویی دیگر خودرو را نیز با دقت بررسی نمود و در عین ناباوری مشاهده  کرد که دقیقا در نقطه مقابل بر روی ستون جلویی نیز ضخامت رنگ در حد بالایی قرار دارد. پس از مشاهده این علائم، بنا بر درخواست خریدار، خودرو به روی گود رانندگی هدایت شد و خودرو به صورت دقیق از زیر آن مورد بررسی قرارگرفت.


با بررسی دقیق بدنه خودرو از قسمت زیرین مشاهده شد که خودروی پراید هاچبک از قسمت درب‌ها به جلو مربوط به یک خودروی دیگر و از آن قسمت به قبل مربوط به خودروی دیگری بوده است! که با مهارت این دو قسمت به هم جوش داده شده و این خودرو به وجود آمده بود! ماشین به قدری با ظرافت از زیر جوش داده شده بود که فقط یک خط جوش با قطر ٥ تا ٨ سانتی‌متر قابل رویت بود.

نکته جالب این بود که فردای آن روز صاحب خودرو آگهی خود را از خودرویی با یک گلگیر رنگ به خودرویی با دو گلگیر رنگ تغییر داده بود و بعید نیست که تا زمان نگاری این مقاله خودروی موردنظر را فروخته باشد! خریداران خودروهای دست دوم دقت کنند که عدم استفاده از کارشناسی می‌توانست این خریدار را با ضرر قابل توجهی روبررو نماید.

امتیاز شما به این مقاله ؟

بر روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 1 / 5. تعداد رای: 1

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

عضویت
اطلاع از
امتیاز دهی
1 دیدگاه
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها

کافیست فرم زیر را پُر و ارسال کنید

تا بدون هیچ هزینه اضافه و بیشترین سود خودرو خود را بفروشید
انتخاب خودرو

خرید خودرو با بهترین شرایط

با تکمیل فرم زیر، مشاور خودرو جهت هماهنگی بازدید با شما تماس خواهد گرفت
انتخاب خودرو