کلاه برداران خودرو هم به روز شده‌اند!(1)

فهرست مطالب

در این مقاله از سری مقالات نکات خرید و فروش  مجله خودرو همراه مکانیک قصد داریم روش‌های جدید کلاهبرداری دلالان خودرو و کلاه برداران خودرو به شما نمایش بدهیم همراه ما باشید تا در این مقاله ضمن آگاه شدن نسبت به این روش‌ها بدانیم که همانند عکس بالا کلاهبرداران با لبخند و یا هر چهره‌ای ممکن است به سمت ما بیاییند پس لازم است در جامعه امروز بدنبال یک مرکز معتبر با سابقه طولانی در خرید و فروش خودرو باشیم تا یک تجربه لذت بخش از معامله خودرو کسب کنیم.

آگهی انلاین خودرو روشی جدید برای کلاهبرداران خوردو

شکل جدیدی از کلاهبرداری کلاهبرداران خودرو که اخیرا به شدت شاهد آن هستیم با استفاده از همین آگهی‌های آنلاین است. تا چند سال پیش هرکس قصد داشت خودرویش را بفروشد یک برگه به شیشه عقب خودرو می‌چسباند و می‌نوشت: «فروشی» مدل فلان سال و یک شماره تلفن. 

اما هم‌اکنون سایت‌های دست دو فروشی پیدا شده اند که هر کسی می‌تواند هر چه دارد را به هر روشی آگهی کند و بفروشد که همین عدم وجود تمرکز و تخصص در یک امر راه را برای دلالان و کلاهبردارن خودرو باز می‌کند این سایت‌ها راهی  برای خرید و فروش و ارتباط راحت‌تر هستند اما نباید فراموش کرد که کلاهبرداران هم به‌روز می‌شوند.
کلاهبرداران خودرو

شکل جدیدی از کلاهبرداری که اخیرا به شدت شاهد آن هستیم با استفاده از همین آگهی‌های آنلاین است. شخصی به عنوان مشتری با شما تماس می‌گیرد و ادعا می‌کند که خودرو شما را حتی پیش از اینکه خودرو را از نزدیک دیده باشد، کاملا پسندیده است و اتفاقا با همان قیمتی که مدنظر شماست موافق است به شکلی که اصلا تقاضای تخفیف ندارد و با این کار شما را مشتاق فروش بی‌دردسر خودرویتان می‌کند.

از شما درخواست می‌کنند برای عقد قرارداد و قولنامه به نمایشگاهی که می‌شناسند بروید. حتی در این مرحله هم نمایشگاه‌دار خودرو را به دقت بررسی نمی‌کند و ادعا می‌کند که توافق بین دو طرف معامله را قبول دارد. در هنگام نوشتن قولنامه معایب خودرو را با سهل انگاری وارد قرارداد می‌کنند و آنها را کمتر از آنچه که هست نشان می‌دهند. برای مثال اگر خودروی شما بیش از یک لکه رنگ شدگی دارد، در قولنامه فقط یک لکه رنگ ذکر می‌شود. و شما ممکن است خوشحال شوید یا بی اهمیت از کنار آن بگذرید.
همچنین خریدار ادعا می‌کند که پول نقد برای همان روز آماده نیست، و باید پول را آماده کند. به همین دلیل مبلغی را به عنوان بیعانه به شما می‌دهند. تحویل باقیمانده پول را  همزمان با سند زدن به روز بعد موکول و خودرو را به پارکینگ دو قبضه منتقل می‌کنند.اما روز بعد وقتی برای تحویل گرفتن پول و عقد قرارداد به محضر می‌روید با یک برگه کارشناسی دقیق روبه‌رو می‌‌شوید که در آن ایرادات ریز و درشت خودرویتان ذکر شده است.

خریدار ادعا می‌کند شما کلاهبردارید و معایب خودرو را در قولنامه ذکر نکرده‌اید. و متاسفانه اظهارات شما در مورد اینکه خریدار و نمایشگاه‌دار خودرو را بررسی کرده‌اند، نمی‌تواند چیزی را عوض کند زیرا این کار از پیش برنامه‌ریزی شده است. همچنین به دلیل دو قبضه بودن پارکینگ، شما نمی‌توانید خودرو را از پارکینگ بگیرید.

کلاه برداران خودرو  به‌روزرسانی شده دو راه‌حل به شما می‌دهند

1.پرداخت خسارت لغو قرارداد 
2.فروش خودرو زیر قیمت واقعی
که هر دو این را‌ه‌ها به سود آنها خواهد بود. و به راحتی مبلغ قابل توجهی به عنوان خسارت به دست می‌آورند یا اینکه خودرویتان را با مبلغ بسیار پایین‌تر از شما می‌گیرند.همه این بلا‌ها بخاطر عدم اگهی خودرو و همچنین استفاده نکردن از یک مرکز معتبر و متخصص در امر خرید و فروش خودرو است.

اما همراه مکانیک هم دو راه حل برای شما دارد

1. هنگام خرید یا فروش خودرو با کارشناسان حرفه‌ای همراه مکانیک تماس بگیرید. کارشناسان نیم ساعت پس از تماس شما در محل حاضر می‌شوند. خودرو را از لحاظ فنی، بدنه و آپشن بررسی می‌کنند و برگه کارشناسی معتبر به شما تقدیم خواهد شد.

2. اگر قصد فروش دارید، می‌توانید خودرو خود را در سایت همراه مکانیک ثبت کنید. و پس از آن تمام مراحل فروش را به تیم‌ حرفه‌ای ما بسپارید. خودرو خود را بدون پاسخگویی به حتی یک تماس بفروشید. تیم حرفه‌ای ما در تمام مراحل عقد قرارداد و مشاوره حقوقی در کار شما هستند. این مزیت همراه مکانیک نسبت به دیگر شرکت‌های خدمات خودرو است. گفتنی است این خدمت همراه مکانیک برای فروشندگان خودرو کاملا رایگان است.

ضرورت کارشناسی خودرو

 در پایان مقاله قصد داریم با شما کاربر گرامی‌اندکی در مورد اهمیت کارشناسی خودرو صحبت کنیم شاید برای شما در مورد دو خدمت ارائه شده در بالا(برای خرید خودرو نیاز به کارشناسی دارم، برای فروش خودرو نیاز به کارشناسی دارم) سوال پیش بیایید که برای فروش خودرو ما چه نیازی به کارشناسی داریم.

کاربر گرامی‌دقت کنید که یکی از راه‌ها و تله‌های کلاهبرداری که دلال‌ها از آن استفاده می‌کنند وارد کردن ایرادات بی جا به خودرو برای کاهش قیمت آن می‌باشد ولی در صورتی که شما گواهی کارشناسی از یک مرکز معتبر داشته باشید راه کلاهبرداری را برای دلالان خودرو می‌بندید و خودرو خود را با منطقی ترین قیمت و قیمت کارشناسی شده می‌فروشید.

مطالعه مقالات زیر را از دست ندهید

این همان دلیلی است که می‌گوییم با استفاده از خدمت کارشناسی خودرو همراه مکانیک لذت خرید و یا فروش خودرو دست دوم را تجربه کنید.با کلیک برو روی تصویر زیر وارد صفحه کارشناسی 209 نقطه ای همراه مکانیک شوید و جزئیات این خدمت مطلع شوید.

کارشناسی خودرو
کارشناسی خودرو

مطالعه مقالات زیر نیز توصیه می‌شود :

چطور خودرو متناسب با خود را مناسب با بودجه مورد نظر مان پیدا کنیم

5 رازی که دلالان خودرو علاقه ندارند شما بدانید

با خیال اسوده و راحت خودرو دست دوم بخرید

هفت نکته در مورد نمایشگاه آنلاین خودرو

عضویت در خبرنامه
عضویت
اطلاع از
امتیاز دهی
1 دیدگاه
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها