Image default
معرفی خودرو

معایب برلیانس های پارس خودرو

معایب برلیانس های پارس خودرو

در این مقاله به بررسی معایب تمامی برلیانس های موجود در بازار ایران خواهیم پرداخت.

در سال‌های اخیر، خودروسازان چینی نگرش جدیدی را پیش رو گرفته، کپی‌کاری صرف را کنار گذاشته و طی همکاری با کمپانی‌های بزرگ خودروسازی دنیا، محصولات قابل اعتنایی را روانه بازار کرده‌اند که نه تنها در ایران بلکه در تمامی کشورهای هدف با استقبال خوبی مواجه شده‌اند. برلیانس یکی از این شرکت‌هاست که در سال 1991 تاسیس شد و در سال 2002 همکاری خود را باBMW شروع نموده و همین همکاری منجر به آن شده است که برلیانس تبدیل به یکی از چینی‌های باکیفیت شود. چند سالی است که برلیانس با همکاری سایپا، اقدام به ورود محصولات خود به بازار ایران نموده و در این مدت نیز از استقبال بسیار خوبی در بین ایرانیان برخوردار بوده است.خودروهای ارائه‌ شده این چشم‌بادامی عبارتند از: C3 کراس، H220، H230، H320، H330 و V5. با وجود این استقبال گرم از محصولات برلیانس، این خودروها خالی از ایراد و اشکال نیستند و حتی برخی از کارشناسان، خودروهای ایرانی را به این چینی‌ها ترجیح می‌دهند. در ادامه به بررسی معایب این خودروها خواهیم پرداخت. 

آیا می دانید 28 درصد  از برلیانس های  کارشناسی شده توسط کارشناسان متخصص همراه مکانیک دارای عیب فنی و مشکلاتی در بدنه بوده اند.

با مراجعه به نمایشگاه خودرو های کارشناسی شده همراه مکانیک لذت یک خرید بی دغدغه را از میان طیف وسیعی از خودرو ها تجربه کنید و از مزایای این نمایشگاه بهره مند شوید.

 

برلیانس C3 کراس

 

/برلیانس برلیانس c3 کراس,1397 اتومات 1500

برلیانس C3 کراس یک کراس‌اور جمع و جور شهری است که این بار چینی‌ها به جای آنکه به سراغ کپی از محصولات اروپایی بروند؛ از دم دست‌ترین گزینه موجود یعنی H320 استفاده کرده‌اند و به عبارتی دیگرC3 همان ارتقایافته H320 است.

با وجود تغییرات ظاهری خودرو که منجر به جذاب‌تر شدن آن شده است در کابین خودرو هیچ تغییری دیده نمی‌شود و C3 نیز همانند H320 دارای کابین سرد و بی‌روح است و به نظر می‌رسد چشمه خلاقیت طراحان تا به کابین برسد خشکیده است. در طراحی داشبورد از پلاستیک خشک استفاده شده است که فاقد کیفیت لازم است. با وجود آنکه C3 دارای کابین جاداری است ولیکن افراد قدبلند و به خصوص در ردیف عقب، با مشکل مواجه خواهند شد.

برای مشاهده مشخصات، بررسی تخصصی و گالری تصاویر این خودرو به صفحه نقد و بررسی برلیانسC3  مراجعه نمائید.

 برلیانس H220 و H230

برلیانس برلیانس H230,1397 دنده‌ای

برلیانس H220 و H230 به سان دو برادر هستند که یکی از آن‌ها یعنی 220 مدل هاچبک و 230 به صورت سدان است. اولین نقطه ضعف خودرو، ظاهر عجیب و غریب خودرو بوده و المان‌های موجود روی بدنه، هماهنگی مناسبی با یکدیگر ندارند به عنوان مثال می‌توان به عدم تناسب بدنه تخم‌مرغی H220 با کاپوت و دماغ پخ خودرو اشاره کرد. علاوه بر طراحی ‌کسل‌کننده کابین، مواد مورد استفاده نیز کیفیت پایینی دارند که از جمله آن‌ها می‌توان به پلاستیک خشک داشبورد اشاره نمود که سروصدای آن پس از مدتی کوتاه، دور از انتظار نیست.

 مشکل دیگر این دو خودرو، عدم تناسب بین موتور و جثه و وزن خودرو است. در برلیانس H220 و H230 از موتور 1498 سی‌سی استفاده شده است که قادر به تولید 103 اسب بخار توان و 138 نیوتن‌متر گشتاور است. وزن برلیانس H220 و H230 به ترتیب 1214 و 1194 کیلوگرم بوده و شتاب صفر تا 100 این دو خودرو تقریبا 13 ثانیه است و چنین خودروهایی در رده محصولات کند دسته‌بندی می‌شوند.

علاوه بر این موارد ستون‌های عقب خودرو پهن بوده و همین امر دید عقب خودرو را محدود می‌نماید و قطع به یقین در روزهای ابتدایی رانندگی با مشکلات اساسی مواجه خواهید شد.

برای مشاهده مشخصات، بررسی تخصصی و گالری تصاویر این خودروها به صفحه نقد و بررسی برلیانس H220 و نقد و بررسی برلیانس H230  مراجعه نمائید.

برلیانس H320 و H330

برلیانس برلیانس H330,1396 اتومات 1500

برلیانس H320 و H330 همانند 220 و 230 برادرهای دوقلویی هستند که یکی هاچبک (H320) و دیگری سدان (H330) است. سری H300 برلیانس نسبت به سری 200 مدرن‌تر و شکیل‌تر بوده و یک سر و گردن بالاتر از سری 200 قرار دارد؛ با این وجود این سری نیز از چندین نقطه ضعف رنج می‌برد.

پیشرانه سری 300 نیز پاشنه آشیل این خودروها بوده و گویی برلیانس اراده‌ای راسخ جهت مرتفع نمودن مشکل عدم تناسب وزن و موتور محصولات خود را ندارد. در برلیانس H320 و H330 به مانند دو هموطن دیگرشان از موتور 1498 سی‌سی استفاده شده است و توان و گشتاور تولیدی آن نیز هیچ فرقی با پیشرانه سری 200 ندارد ولیکن نکته غم‌انگیزتر ماجرا آنجاست که بدانیم وزن برلیانس H320 برابر با 1240 کیلوگرم و وزن برلیانس H330 برابر 1250 کیلوگرم است و لذا به هیچ وجه نباید انتظار شتابی بهتر از 13 ثانیه از این خودروها را داشته باشید که شاید در ابتدای امر و در سربالایی‌ها به شدت شما را آزرده‌خاطر نماید.

با وجود آنکه به زعم برخی کارشناسان یکی از نقاط قوت این خودروها، آپشن‌های آن است که پربیراه هم نیست ولیکن جای برخی آپشن‌ها نظیر کروز کنترل، ساعت دیجیتال و … به شدت خالی است.

دیگر نقطه ضعف این خودرو، گیربکس قدیمی آن است که در مرز انقراض قرار داشته ولیکن بر روی این خودروها نصب شده است.

البته که در سال 1397 شرکت پارس خودرو با همکاری با شرکت برلیانس اقدام به بهبود موتور و گیربکس این خودرو و کالیبره نمودن آن با شرایط بازار و آب هوایی ایران نمود از این رو حجم موتور این خودرو از 1498 سی سی به 1650 سی سی ارتقا یافته و عملکرد گیربکس 4 دنده اتومات آن به مراتب بهبود یافته و بسیار هوشمند تر عمل می کند.

خواندن این مطلب را از دست ندهید:
مقایسه برلیانس H330 و H30 کراس ، جولان چینی ها در سرزمین پارس

برای مشاهده مشخصات، بررسی تخصصی و گالری تصاویر این خودروها به صفحه نقد و بررسی برلیانس H320 و نقد و بررسی برلیانس H330  مراجعه نمائید.

 برلیانس V5

برلیانس برلیانس V5,1394 -

برلیانس V5 یک کراس‌اور کامپکت شهری است که در اواخر سال 93 و با همکاری برلیانس و سایپا وارد بازار کشور شد و با توجه به عطش بازار نسبت به کراس‌اورهای شهری با استقبال تقریبا قابل قبولی نیز روبرو شد. با وجود ظاهری زیبا و جذاب، برلیانس V5 نیز همانند سایر چینی‌ها بازار دست دوم مناسبی نداشته و همین امر می‌تواند در درازمدت به ضرر مالکان آن تمام شود.

پیشرانه ضعیف یکی دیگر از نقاط ضعف برلیانس V5 به شمار می‌آید به طوریکه موتور 1600 سی‌سی آن فقط قادر به تولید 112 اسب بخار توان و 151 نیوتن‌‎متر گشتاور بوده و همین امر شتاب ضعیف حدود 12 ثانیه را برای این خودرو در پی دارد.

قیمت بالا از دیگر مواردی است که می‌تواند تمامی مزایای این خودرو را زیر سوال ببرد؛ چراکه در بازار خودرو کارکرده در حال حاضر قیمتی حدود 110 میلیون تومان دارد. در این رنج قیمتی رقبای سرسختی چون ساندرو استپ‌وی، چانگان CS35 و … حضور داشته و از همین روی می‌تواند بسیاری را از خرید برلیانس V5 منصرف نماید.  

برای مشاهده مشخصات، بررسی تخصصی و گالری تصاویر این خودرو به صفحه نقد و بررسی برلیانس V5 مراجعه نمائید.

طبق گزارش کارشناسان همراه مکانیک عدم قیمت گذاری صحیح یکی از عوامل دیر به فروش رفتن یا فروش نرفتن خودرو می باشد.

با استفاده از خدمت گواهینامه ارزش گذاری خودرو ،قیمت واقعی خودرو خود را با هر وضعیتی بدست بیا ورید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و بدست آوردن قیمت خودرو خود اینجا کلیک کنید.

 

مقالات مرتبط:
نگاهی به مدل های مختلف برلیانس

مقایسه پژو پارس و برلیانس h230
مقایسه برلیانس کراس و ساندرو استپ وی

راهنمای خرید خودروی  چینی دست دوم
با بهترین و بدترین خودروهای چینی بازار کشور آشنا شوید
با بهترین شاسی بلند های کارکرده کشور آشنا شوید

مطالب جدید

مقایسه برلیانس H330 و آریو سایپا، چشم پوشی از آریو یا اعتماد به تبلیغات برلیانس

محمد رحیمیان

مقایسه برلیانس H330 و رنو ساندرو ، ردپای شرق و غرب در ایران

محمد رحیمیان

مقایسه بسترن B30 با برلیانس H330

محمد رحیمیان

دیدگاه بگذارید

  اشتراک  
به من اطلاع بده
همراه مکانیک مطمئن بخرید، آسان بفروشید