مقایسه پژو پارس و برلیانس H230 مقاله ای که در آن از اشتباه فاجعه امیز برلیانس به منظور کسب بیشتر بازار سخن خواهیم گفت.با ما همراه باشید تا در این مقاله ضمن بررسی ویژگی های فنی این دو خودرو امکانات رفاهی آن هارا با یکدیگر مقایسه کنیم.

در سری مقالات نقد و بررسی خودروهای بازار ایران این بار به مقایسه پژو پارس و برلیانس H230 پرداخته و یکی از قدیمی‌ترین اتومبیل‌های کشورمان را در برابر یک رقیب تازه وارد چینی قرار خواهیم داد. با همراه مکانیک همراه شوید تا این دو خودرو را از نزدیک شناخته و با ویژگی‌های مثبت و منفی هر کدام آشنا شویم.

اجناس چینی، رقیب فرانسوی‌ها در ایران

مقایسه پژو پارس و برلیانس H230

مقایسه پژو پارس و برلیانس  H230 رقابتی است نابرابر از لحاظ بازه زمانی و عادلانه از منظر ماهیت! به عبارت دیگر باید اذعان داشت که گرچه نزدیک به دو دهه از تولید پژو در ایران گذشته و اغلب زیر مجموعه‌های آن شدیدا مشابه با یک‌دیگرند، اما نبود رقیبانی درخور جدال برای این خودرو زمینهٔ آغاز چنین مقایسه‌ای را فراهم کرده و گویای کمبودهای عمیق صنعت خودروسازی کشورمان است.

برلیانس H230 برادر جدید خانواده چینی برلیانس در ایران بوده و به طرز عجیبی صرفا با هدف کاهش قیمت فروش، با امکانات کم و طراحی ضعیف‌تری نسبت به H330 روانه بازار گشته است. ظاهرا سیاست‌های عجیب خودروسازان ما قصد اتمام نداشته و این بار می‌بایست نظاره‌گر اقدام انتحاری پارس خودرو در تهیه و تولید نسخه‌ای ضعیف‌تر از خانواده نسبتا محبوب برلیانس باشیم.

خواندن مقاله زیر نیز توضیه می‌شود :

مقایسه دنا و پژو پارس

این خودرو صرفا به دلیل قیمت نزدیک به پرشیای سابق در مقایسه پژو پارس و برلیانس H230 قرار گرفته است و اگر بنا را بر انتقاد بگذاریم، این رقابت مملو از مسائلی ملال‌آور همچون کمبود کیفیت ساخت و اشتباهات مهندسی خواهد بود. ولی به هر روی ما کمر به مقایسه پژو پارس و برلیانس H230 بسته‌ایم و با وجود نابرابری‌ها و ایرادات بنیادین فراوان در هر دو خودرو، جهت ارائه بهترین قیاس ممکن خواهیم کوشید.

ثبات تولید در برابر کاهش امکانات!

مقایسه پژو پارس و برلیانس H230


همان‌طور که پیش‌تر نیز به آن اشاره شد، پارس خودرو در اقدامی عجیب برلیانس 
H230را پس از H330 روانه بازار کرده و با کاهش امکانات و ایجاد تعدادی تغییرات در طراحی، قصد عرضه نسخه‌ای ارزان‌تر از برلیانس‌های مشهور خود را داشته است. اما پرسش اصلی از مسئولان پارس خودرو این است که کاهش قیمت برای افزایش فروش می‌بایست به چه قیمتی رخ دهد؟ آیا معیوب کردن یک خودرو با نیت ساخت نسخه‌ای کم هزینه‌تر امری عقلانی و منطقی است؟ پاسخ این پرسش حداقل برای نویسنده و خواننده واضح است! (با امید به تأمل مسئولان مرتبط در این باب).

اما جهت دوام فرآیند مقایسه پژو پارس و برلیانس H230 از این اقدام نامتعارف پارس خودرو چشم‌پوشی کرده و باقی مقاله را با قبول این اشتباه ادامه خواهیم داد.

برلیانس  H230طراحی ضعیف‌تری نسبت به برادر بزرگ‌تر خود H330 داشته و عدم هماهنگی میان بخش جلویی و عقبی (که در ایران کاملا طبیعی است) موجب پایین آمدن جلوه‌های ظاهری آن شده است. اما اگر می‌خواهید جمله‌‌ای عجیب بشنوید باید بگوییم که با وجود تمام نکات مذکور در رابطه با برلیانس  H320همچنان می‌توان آن را نسبت به پژو پارس برتر دانست!

از آن‌جایی که پژو پارس ایران‌خودرو ایجاد هرگونه تغییر در ساختار و طراحی خود را به شکلی لجوجانه نا ملزوم قلمداد می‌کند، ظاهر قدیمی و تاریخ گرفتهٔ پارس را نمی‌توان و نباید رقیبی برای برلیانس H230خطاب کرد. (باشد که ایران‌خودرو سر عقل آید!).

تعریف ما ایرانی‌ها از کابین چیست؟

مقایسه پژو پارس و برلیانس H230


به راستی در مقایسه پژو پارس و برلیانس 
 H230 و هر خودروی دیگری که ردپای حضور طراحان داخلی در آن به چشم می‌خورد، پرسش بزرگی ذهن منتقدان را مشغول می‌کند که «تعریف خودروسازان ایرانی از کابین چیست؟».

طی سال‌های اخیر و با بالا رفتن نجومی قیمت‌های بازار اتومبیل، تنها بهانه خودروسازان ایرانی، یعنی درآمد پایین و قدرت سرمایه‌گذاری کم، از آن‌ها گرفته شده و حال می‌توان اذعان داشت که تنها دلیل ایرادات طراحی در کشورمان کم‌کاری و عدم تمایل سازندگان است و بس!

مقایسه پژو پارس و برلیانس H230 از لحاظ کابین و طراحی داخلی نیز آتش این انتقاد را داغ‌تر کرده و عدم وجود هرگونه آپشن بخصوص و قابل اشاره در هر دو خودرو، یک بار دیگر ما را با نا امیدی‌های موجود در زمینه صنعت خودروسازی ایران عزیزمان روبرو می‌کند.

لذا اگر به پلاستیک خشک ایرانی عادت کرده و تریم دو رنگ برخی از مدل‌های پارس برای شما جذاب است می‌بایست بگوییم که انتخاب پژو پارس یا برلیانس H230مشکل بزرگی را برایتان ایجاد نخواهد کرد. (مگر این حقیقت که ذوق و سلیقه‌تان را به خاک خواهید سپرد).

آیا می دانید 64 درصد  از پژو پارس های  کارشناسی شده توسط کارشناسان متخصص همراه مکانیک دارای عیب فنی و مشکلاتی در بدنه بوده اند.

با مراجعه به نمایشگاه خودرو های کارشناسی شده همراه مکانیک لذت یک خرید بی دغدغه را از میان طیف وسیعی از خودرو ها تجربه کنید و از مزایای این نمایشگاه بهره مند شوید.

 

کدام را برانم که ندانم همان است؟​​

مقایسه پژو پارس و برلیانس H230

با نا امیدی تمام معترف‌ایم که زمان نقد پیشرانه و مقایسه پژو پارس و برلیانس H230 از منظر تجربه رانندگی رسیده و باری دیگر جوهر در قلم خشکیده است! آیا به دنبال تفاوت تجربه رانندگی در مقایسه پژو پارس و برلیانس H230 هستید؟ بگذارید این‌گونه بگوییم که هرگونه تفاوت در این خودروها در واقع شباهتی است به یک نسخه و یک مدل دیگر از خودروهای ایرانی. همین.

مقایسه پژو پارس و برلیانس H230 از نظر رانندگی به ما نشان می‌دهد که بهره‌گیری از چرخ‌های کوچک‌ در H230 واکنش‌پذیری فرمان را کاهش داده و اعمال مانورهای چالاک را به امری غیر ممکن مبدل ساخته است. از سویی دیگر پیشرانه تکراری این خودرو با گیربکس ۵ دنده آن هم‌خوانی نداشته و در هر دو مدل دستی و اتومات شاهد عدم دنده پذیری روان و مشکلات انتقال قدرت هستیم.

از طرفی،  سوی دیگر مقایسه پژو پارس و برلیانس H230 ، یعنی همان پرشیای سابق، گرفتار چرخهٔ تکرار مکررات ایران‌خودرو شده و اگر تنها یک‌بار در طول کل سال‌های تولید پژو در ایران پشت فرمان یک پارس نشسته باشید تا ده سال آتی نیز می‌توانید روی ثبات و تکرار آن تجربه حساب کنید. پارس چالاک است و دید مناسب راننده به دلیل طراحی نسبتا قابل قبول موجب بالا رفتن قدرت مانور در آن شده است، اما تا کی؟! آیا نوه‌ها و نتیجه‌های ما نیز هنگام نقد پژو پارس می‌بایست همان حرف‌های همیشگی را بشنوند؟

به طور کلی می‌توان اذعان داشت که تفاوت عمده‌ای میان تجربه رانندگی پارس و H230 وجود نداشته و بهتر است برنده این رقابت را شخصا پس از تجربه تست عملکرد جاده‌ای هر دو خودرو انتخاب کنید.

مقایسه فنی پژو پارس و برلیانس H230

 

برلیانس H230

پژو پارس

حجم موتور

1500CC

1600CC

قدرت موتور

103 اسب بخار در 5800 دور

108 اسب بخار در 5500 دور

تعداد سیلندر/سوپاپ

4 سیلندر 16 سوپاپ

4 سیلندر 16 سوپاپ

جعبه دنده

6 دنده AMT

5 دنده دستی

شتاب صفر تا صد(ثانیه)

13.2

ماکزیمم سرعت KM/H

180

190

مصرف سوخت ترکیبی لیتر

6.2

7.5

حجم باک

42

70 لیتر

تجهیزات ایمنی و امنیتی

ترمز جلو دیسکی – ترمز عقب کاسه ای – ABS – EBD-


کیسه هوای سرنشینان جلو

 

ABS – EBD-كیسه هوای راننده-چراغ مه شكن جلو و عقب-

امکانات رفاهی

مانیتور با قابلیت پخش -MP3رینگ 15 اینچی – سانروف – سنسور دنده عقب

چراغ نقشه خوان – آینه‌های جانبی برقی راهنمادار – آینه‌های جانبی تاشونده اتومات – شیشه‌های سولارو ضداشعه UV – قفل میکروسوییچی درب‌ها – سنسور ایمنی دنده عقب – قفل مركزی با سوییچ كنترل از راه دور رادیویی – تنظیم برقی پشتی صندلی – بازکن درب صندوق عقب از داخل اتاق – شیشه بالابر برقی درهای جلو و عقب – پاور ویندوز مجهز به آنتی ترپ – قطعات دکوراتیو طرح چوب جدید – رودری بهینه – داشبورد تریم بژ – جلوآمپر جدید – دماسنج روی داشبورد

 مقایسه پژو پارس و برلیانس H230

 

هر چه می‌خری همان است!

پیشرانه‌های نه چندان جذاب، طراحی داخلی و خارجی متوسط (رو به پایین)، ایرادات فنی، کیفیت کم مونتاژ قطعات و … همگی از وجه اشتراکات مقایسه پژو پارس و برلیانس H230 بوده و به همین دلیل گزینش هر کدام از این خودروها به عنوان برنده میدان نبرد، صرفا تحسین «بد» در برابر «بدتر» خواهد بود.

اما اگر با خودروهای کلاسیک داخلی ارتباط بهتری داشته و می‌توانید صدای داخل کابین و پلاستیک‌های خشک داشبورد را تحمل کنید، پژو پارس گزینه مناسبی برای شما بوده و قادر است چند سالی را در رکاب‌تان باشد. ولی اگر به دنبال یک طراحی جدید بوده و به یک مونتاژ نسبی نیز قانع هستید، برلیانس  H230گزینه خوبی برای شما بوده و به دلیل سهولت تعمیر و نگهداری مدت زمان زیادی را همراه‌تان خواهد بود.

از سویی دیگر به دلیل نزدیکی ویژگی‌های ساختاری و امکانات در کنار قیمت‌های مشابه، خرید و فروش هر دو خودرو تقریبا یکسان بوده و اگر از سابقه پژو پارس در بازار ایران صرف نظر کنیم، باید بگوییم که برلیانس  H230رقیب قابل قبولی برای پیر جاده‌های کشورمان بوده است. لذا باری دیگر یادآور می‌شویم که شباهت‌های تولیدات داخلی از نظرات گوناگون انتخاب از میان گزینه‌های موجود را اندکی دشوار کرده است و لذا توجه به نیازها و توقعات شخصی از خودروی مد نظرتان در کنار بهره‌گیری از مشاوره تخصصی در همین زمینه بهترین تبیین کننده مسیر برایتان خواهد بود.

در پایان قصد داریم به یکی از سوالاتی که بسیار از کاربران مطرح کرده اند پاسخ دهیم:

چرا قبل از خرید خودروی کارکرده باید آن را نزد یک کارشناس متخصص ببریم؟

ببینید در ابتدا باید یک مسئله را برای شما روشن کنیم که نتنها خودروی کارکرده بلکه برای خرید خودروی صفر نیز شما نیاز به کارشناس خواهید داشت تا بتوانید هزینه گزاف خودرو را با خیالی آسوده پرداخت کنید.

شاید این ادعا برای شما عجیب باشد که چرا خودروی صفر نیاز به کارشناسی دارد؟

از شما دعوت میکنیم که مقاله خودرو صفر با گلگیر تعویضی که از تجارب همراه مکانیک می باشد را به منظور اثبات ادعای ما از دست ندهید.

اما خودرو ها کارکرده چرا باید کارشناسی شوند ، ما تمام دلایل خود را بصورت خلاصه برای شما در اینفوگرافی زیر آورده ایم درصورتی که نسبت به جزئیات این خدمت اطلاعات بیشتری نیاز دارید به صفحه کارشناسی 209 نقطه ای خودرو  همراه مکانیک مراجعه

کنید.

چرا قبل از خرید خودروی دست دوم باید کارشناسی خودرو را انجام دهیم

فراموش نکنید که مشاوران همراه مکانیک همواره در خدمت شما عزیزان بوده و برای ارائه اطلاعات تخصصی در عرصه خرید و فروش خودرو تنها به اندازه یک تماس تلفنی از شما فاصله دارند.
با تشکر از همراهی گرم‌تان؛ همراه مکانیک ، همراه همیشگی شما

مقالات مرتبط:

مقایسه خودروهای سمند و پژو پارس ، قیام اسب های جوان در قلمرو شیر ها

مقایسه دنا و پژو پارس ، یک جوان درشت اندام و پیرمردی جذاب

مقایسه کوییک و پژو پارس

چرا پژو پرشیا نخریم

مقایسه دنا و برلیانس H330

مقایسه تندر 90 با برلیانس H230

انواع پژو پارس

 

دیدگاه بگذارید

  اشتراک  
اطلاع از