Image default
مقایسه خودروها

مقایسه پژو2008 و رنو کپچر ، جنتلمن و بازار گریز

در ابتدای مقایسه پژو2008 و رنو کپچر باید بگوییم که شاید شما هم تا چند سال پیش باورتان نمی شد خودروهای شاسی بلند و کراس اوور ها به این سرعت وارد بازار خودرو شده و بازار را در دست بگیرند. ولی امروزه اقبال عمومی خریداران خودرو به سمت خودروهای شاسی بلند و کراس اورها تغییر مسیر داده است. در چند سال گذشته شاهد افزایش تردد خودروهای کراس اوور در سطح جاده های شهری و برون شهری هستیم.

آیا می دانید با اپلیکیشن همراه مکانیک می توانید علاوه بر خدمات همراه مکانیک ، قیمت بروز خودرو خود

و یا سایر خودرو ها در هر سال و مدل و با هر کارکردی  بدست بیاورید

با فشردن لینک زیر اپلیکیشن همراه مکانیک را از کافه بازار دانلود کنید.

دانلود اپلیکیشن همراه مکانیک

در همین زمینه خودروسازهای خارجی و داخلی نیز دست به کار شدند تا از سهم بازار خودروهای شاسی بلند و کراس اوور جا نمانند. دو خودروساز فرانسوی یعنی پژو و رنو نیز دو خودروی رفتار خود یعنی رنو کپچر و پژو ۲۰۰۸ را به بازار معرفی کردند. این خودرو ها با همکاری خودرو سازهای داخلی به بازار مصرف کنندگان داخلی راه یافته است . در ادامه به بررسی مقایسه پژو2008 و رنو کپچر خواهیم پرداخت.

مقایسه پژو2008 و رنو کپچراز نظر طراحی

طراحی بیرونی پژو2008 و رنو کپچر

مقایسه پژو2008 و رنو کپچررا با طراحی بیرونی دو خودرو اغاز می کنیم.

در نگاه اول طراحی بیرونی هر دو خودرو دارای ویژگیهای ظاهری اسپرت و طراحی به روز می باشد. در طراحی رنو کپچر همچنان سادگی طراحی فرانسوی به چشم می خورد.

اما در پژو۲۰۰۸ فلاپهای کنار گلگیر و باربندهای روی سقف ظاهری اسپرت در و همچنین عضلانی و قوی تر به این خودرو بخشیده است. در عوض در رنو‌کپچر شما امکان خواهید داشت که رنگ سقف را مطابق سلیقه خود انتخاب نمایید. این امکان خودروی شما را کمی اسپرت تر می کند. در کل در هر دو خودرو با ظاهری شبیه به خودروهای شاسی بلند کامپکت رو به رو خواهید بود.

توجه به این نکته ضروری است که طراحی پژو۲۰۰۸ و طراحی و رنو کپچر نه خیلی ساده است و نه خیلی اسپرت که بتوان گفت نسل خاصی را مورد هدف قرار داده است. می‌توان گفت  مشتریان هدف هر دو خودرو را سنین مختلف تشکیل می‌دهند.

طراحی داخلی

مقایسه پژو2008 و رنو کپچررا از نظر طراحی داخلی ادامه می دهیم.

طراحی داخلی پژو2008

اگر سری به داخل خودرو بزنیم با مشابهت های زیادی بین رنو کپچر و پژو۲۰۰۸ رو به رو خواهیم شد. اما در میان این همه مشابهت می‌توان گفت که تفاوت‌هایی نیز وجود دارد برای مثال طراحی داشبورد خودروی پژو۲۰۰۸ بسیار امروزی تر و اسپرت تر به نظر می آید همچنین طراحی مقتدرانه تری را به شما ارایه خواهد کرد.

طراحی داخلی رنو کپچر
طراحی داخلی رنو کپچر

دو خودرو از لحاظ نشیمن و صندلی فضای مناسب و راحتی را دارند ولی در خودروی رنو کپچر با فضای بیشتری برای سرنشینان عقب خودرو روبرو خواهیم بود. فضای بیشتر در صندوق عقب تفاوت می کند به طوری‌که در رنو کپچر با فضای صندوق عقب معادل ۳۳۷ لیتر و در خودروی پژو ۲۰۰۸ با ۴۱۰ لیتر گنجایش روبه‌رو خواهید بود.

هر دو خودرو با خواباندن صندلی های عقب می توانید حجم محفظه بار خود را به طور قابل توجهی افزایش دهید این افزایش حجم در خودروی رنو کپچر با خواباندن صندلی های عقب به ۱۲۳۵ لیتر خواهد رسید. و در پژو٢٠٠٨ حجم صندوق عقب به ۱۴۰۰ لیتر خواهد رسید.

مقایسه پژو2008 و رنو کپچراز نظر فنی

مقایسه فنی پزو2008 و رنو کپچر
مقایسه فنی پزو2008 و رنو کپچر

در صورتیکه بخواهیم مقایسه پژو2008 و رنو کپچررا از نظر فنی انجام دهیم، اولین نکته مورد توجه پیشرانه هردو خودرو است که تفاوت محسوسی در حجم دارد. پژو۲۰۰۸ مجهز به یک پیشرانه ۴ سیلندر شارژ با حجم ۱۶۰۰ سی سی می باشد. این پیشرانه می‌تواند ۱۶۵ اسب بخار در حداکثر گشتاور ۲۴۰ نیوتن متر تولید کند و حداکثر سرعتی معادل ٢٠۶ کیلومتر بر ساعت را برای این خودرو فراهم نماید.

همچنین شتاب صفر تا صد استاندارد خودرو پژو۲۰۰۸ ۹ ثانیه و مصرف سوخت ترکیبی آن ۶.۵ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر می باشد. در مقابل رنو کپچر با یک موتور ۴ سیلندر خطی توربو شارژ با حجم ۱۲۰۰ سی سی صنایع تولید ۱۲۰ اسب بخار قدرت در حداکثر گشتاور ۱۹۰ نیوتن متر و حداکثر سرعت ۱۹۲ کیلومتر بر ساعت را دارد.

اگر همچنان برای انتخاب این دو خودرو دچار شک و ابهام هستید

مشاوران متخصص همراه مکانیک تا رسیدن به مناسب ترین گزینه در کنار شما خواهند بود

صفحه مشاوران متخصص همراه مکانیک

شتاب صفر تا صد رنو کپچر و پژو۲۰۰۸ و مدت زمان ١٠.٩ ثانیه می‌باشد. در عوض مصرف ترکیبی رنو کپچر طرز رقیب خود پژو ۲۰۰۸ بوده معادل ۵.٩ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر می باشد. هر دو خودرو دیفرانسیل جلو بوده و از گیربکس شش سرعته اتوماتیک بهره می برند. اگر به گیربکس به جای گیربکس اتوماتیک علاقه مند هستید می توانید رنو کپچر با دنده ۶ سرعته دستی را انتخاب نمایید.

 رنو کپچرپژو 2008
حجم موتور1200 سی سی1600 سی سی
موتورچهار سیلندر توربو شارژچهار سیلندر توربو شارژ
حداکثر قدرت165 اسب بخار120 اسب بخار
جعبه دنده6 سرعته اتوماتیک کلاچ دوبل6 سرعته اتوماتیک
شتاب 0 تا 10010.9 ثانیه9 ثانیه
حداکثر سرعت192 کیلومتر بر ساعت206 کیلومتر بر ساعت
مصرف سوخت ترکیبی5.9 لیتر در 100 کیلومتر6.5 لیتر در 100 کیلومتر
حجم باک50 لیتر45 لیتر
استناندارد آلایندگییورو 5یورو 5

آپشن های دو فرانسوی چگونه است ؟

مقایسه آپشن های رفاهی
مقایسه آپشن های رفاهی

در مقایسه پژو2008 و رنو کپچراز لحاظ امکانات اضافه و آپشن ها توان گفت تقریباً هر دو خودرو از لحاظ امکانات ایمنی و امکانات رفاهی در سطح متوازن و تقریباً معادلی قرار گرفته‌اند. برای بررسی بیشتر می توان به جدول زیر مراجعه نمود.

تجهیزاترنو کپچرپژو 2008
چراغچراغ هاي LED روز روشن – سيستم تنظيم ارتفاع نور چراغ هاي جلو – سنسور اتوماتيك نور چراغ هاسنسور نور – چراغ مخصوص روز 
سیستم

مولتی مدیا

مولتي مديابا صفحه 7 اينچي 
صفحه نمایشصفحه 7 اينچي 
رینگرينگ آلومينيومي 17 اينچ 
آینهآيينه هاي جانبي برقي و تاشونده با ديد گسترده و مجهز به گرمكن عقب آینه های جانبی تاشو برقی
تهویه مطبوع سيستم تهويه مطبوع اتوماتيكتهویه مطبوع دوگانه
صندلیتودوزي چرم – 3 عدد پشت سري عقب قابل تنظيم – گرم كن صندلي هاي جلو – كنسول مياني صندلي هاي جلوتودوزي چرم 
شیشهشيشه هاي كوچك عقب و شيشه عقب تيره 
سیستم

هشدار دهنده

 سیستم کنترل باد لاستیک ها TPMS – سنسور پارک در عقب – دوربین دید عقب
سایر امکانات سيستم استارت دكمه اي هوشمند، كروز كنترل و سيستم محدودكننده سرعت (Speed Limiter)، سيستم مصرف بهينه موتور(ECO-MODE) ، قابليت تلسكوپي تنظيم فرمان و تنظيم ارتفاع – كارت قفل و استارت هوشمند رنو- سيستم ترمز ضدقفل ABS – سيستم توزيع متعادل نيروي ترمزEBD – سيستم ترمز كمكي در موارد اضطراري EBA – سيستم كنترل پايداري الكتريكي ESP – سيستم كمكي حركت در سربالايي HSA کروز کنترل – سنسور باران- کیسه هوا برای سرنشینان جلو – کیسه هوای پرده ای – جمعاً 6 کیسه هوا- کیسه هوا برای سرنشینان جلو – کیسه هوای پرده ای – جمعاً 6 کیسه هوا

مقایسه ایمنی به کدام خودرو بیشتر امتیاز می دهد ؟

مقایسه ایمنی پژو 2008 و رنو کپچر
مقایسه ایمنی پژو 2008 و رنو کپچر

اگر به مقایسه خودرو پژو۲۰۰۸ و رنو کپچر از لحاظ سطح ایمنی بپردازیم اولین نکته این است که هر دو خودرو موفق به کسب پنج ستاره ایمنی از موسسه تست  تصادفات اروپا شده اند.

رنو کپچر برای افزایش ایمنی از امکاناتی مانند دوربین عقب و سنسور پارک قفل مرکزی و در ضد سرقت همچنین سیستم‌های ضد قفل ترمز ۴ عدد کیسه هوا و امکاناتی از این قبیل استفاده کرده است. در مقابل رقیب خودرو یعنی پژو ۲۰۰۸ نیز امکانات نسبتا کاملی دارد مانند ۶ کیسه هوا، دزدگیر با کنترل پارامتریک و پیرامونی، سیستمهای ضد قفل ترمز، سیستم کنترل پایداری و امکاناتی از این قبیل، که شما را راضی نگه خواهد داشت.

هر دو خودرو از امکانات نسبتاً کاملی در سطح خود برخوردار هستند ایمنی مناسبی را برای شما فراهم خواهند نمود

تجریه سواری پژو2008 و رنو کپچر

پژو 2008
پژو 2008

در مقایسه سواری دو خودرو به این نتیجه رسیدیم که در مقایسه پژو2008 و رنو کپچر هر دو از سواری و فرمانپذیری خوب و نسبتا لذت بخشی برخوردارند ولی تفاوت‌هایی نیز در آنها وجود دارد برای مثال افزایش وزن در رنو کپچر باعث اندکی کند شدن این خودرو شده است و همچنین توزیع وزن مناسبی نیز در خودرو شاهد نخواهید بود.

صندلی ها از کیفیت مناسبی برخوردارند و فضای نشیمن برای سرنشینان جلو تقریباً در هر دو خودرو مساوی است ولی در خودرو رنو کپچر اندکی با کمبود فضا در صندلی عقب روبرو خواهید شد. ترمزها در هر دو خودرو نشان از طراحی مهندسی فرانسوی داشته و اطمینان خوبی را در ترمز گیری به شما خواهند داد. شتاب نیز در خودروی پژو ۲۰۰۸ به شدت لذت بخش تر از کپچر است.

کدام خودرو برای شما مناسب تر است ؟

پژو 2008
پژو 2008

در مقایسه پژو2008 و رنو کپچر پس از مطالعه و بررسی امکانات و موارد مختلف دو خودرو و همچنین مقایسه آنها باز هم می توان گفت سخت ترین قسمت انتخاب بین این دو خودرو است چرا که واقعاً خودروی پژو۲۰۰۸ و رنو کپچر از جهات بسیار زیادی به هم شبیه هستند. ولی خوب اگر نیاز به یک موتور قوی تر و پرشتاب تر دارید بهتر است پژو۲۰۰۸ را به جای رنو کپچر انتخاب نمایید.

ولی اگر اهل یک سواری آرام و بی دردسر همراه با مصرف سوخت پایین تر هستید بهتر است یا رنو کپچر را به‌عنوان گزینه خود انتخاب نمایید. همچنین در صورت علاقمند بودن به تعویض دنده به صورت دستی در خودروی کپچر امکان انتخاب جعبه دنده دستی نیز برای شما فراهم آمده است.

ظاهر خودرو نیز می تواند عامل مهمی در انتخاب شما باشد اگر نسبت به خودروهای  با ظاهر اسپرت تر علاقه مند هستید باید بگوییم خودروی ۲۰۰۸ گزینه مناسب تری برای شما است.

خرید کدام خودرو منطقی تر است ؟

رنو کپچر
رنو کپچر

در مقایسه پژو2008 و رنو کپچر در تحلیل موارد قابل بررسی این دو خودرو بایستی در نظر داشته باشید که هر دو خودرو از محصولات فرانسوی با کیفیت مناسب هستند، همچنین از نظر طراحی و امکانات نسخه های به روز بازار هستند که باعث می شود هر دو را در سطوح مشابهی برای شما منطقی نشان دهد . یک مساله اما حایز اهمیت است و آن هم خدمات پس از فروش و تامین قطعات هر دو خودرو به دلیل قطع رابطه شرکت های پژو و رنو در جریان تحریم ها می باشد .

با استفاده از خدمت فروش سفارشی خودرو همراه مکانیک در مدت زمان کوتاه و بدونه هیچ گونه پاسخ گویی به تلفن همراه خودرو خود را سفارشی بفروشید.

برای ورود به صفحه فروش سفارشی خودرو اینجا کلیک کنید

همچنین به علت قطع فروش آن ها توسط شرکت های مربوط می توان گفت که شاید این دو خودرو با بازار دست دوم مناسبی نیز روبرو نباشند .

مقالات مرتبط:

مقایسه پژو 2008 و سانگ یانگ تیوولی

مقایسه سراتو سایپا و پژو 2008

مقایسه پژو 2008 و نیسان جوک

مقایسه پژو2008 و سیتروئن C3

راهنمای خرید خودرو شاسی بلند

تفاوت خودرو شاسی بلند و کراس اوور

مدلهای پژو پارس

مطالب جدید

مقایسه رنو فلوئنس و کیا سراتو ، جنتلمن غربی و نینجای شرقی

محمد رحیمیان

مقایسه رنو کولیوس و نیسان ایکس تریل، شاسی بلندهای همزاد

محمد رحیمیان

5 دلیل برای اینکه پژو 301 بخریم

هادی اشرف

1
دیدگاه بگذارید

0 موضوع دیدگاه
0 موضوع پاسخ
0 دنبال کنندگان
 
بیشترین پاسخ واکنش نشان داد
پرطرفدارترین نظر
0 نویسنده دیدگاه
  اشتراک  
به من اطلاع بده
همراه مکانیک مطمئن بخرید، آسان بفروشید