در این مقاله از سری مقالات معرفی خودرو همراه مکانیک قصد داریم به 5 دلیل برای اینکه رنو کپچر نخریم بپردازیم.در این مقاله معایب رنو کپچر که پس از خرید ممکن است با عث ایجاد حس پشیمانی در شما شود را نشان می دهیم تا بتوانیم از هر گونه پشیمانی پس از خرید که ممکن است رخ دهد جلوگیری کنیم پس اگر بدنبال پاسخ این سوال که چرا رنو کپچر نخریم هستید مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

معرفی رنوی کپچر ، تابلوی خصاصت فرانسوی

خوب است مقاله 5 دلیل برای اینکه رنو کپچر نخریم را با معرفی خودرو سازی رنو اغاز کنیم.سال‌های زیادی از حضور خودروهای فرانسوی در بازار خودروی ایران می‌گذرد و این خودروها توانسته‌اند پیشینه و سابقه ذهنی مناسبی در سابقه خرید مصرف‌کنندگان برای خود ایجاد نمایند. یکی از شرکت‌های فرانسوی که سالیان متمادی است خودروهایش در بازارهای ایران در حال عرضه می‌باشد را می‌توان شرکت رنو دانست. شرکت خودروسازی رنو اگرچه به‌عنوان یک شرکت فرانسوی شناخته می‌شود اما درواقع یک شرکت خودروساز چندملیتی است که سابقه بسیار طولانی در فرانسه دارد.

همین حالا اپلیکیشن همراه مکانیک رو نصب کن و قیمت هر خودرویی که دوست داری رو بدست بیار.

در این زمینه بهتر است بدانید که شرکت خودروسازی رنو در سال ۲۰۱۱ پس از شرکت واگن و شرکت پژو سیتروئن به‌عنوان سومین خودروساز اروپایی شناخته‌شده است. همچنین این شرکت مالکیت اکثریت سهام شرکت رومانیایی داچیا یعنی تولیدکننده خودروهای تندر ٩٠، ساندرو، کلیوس و داستر را دارد.

علاوه بر این سهام شرکت‌های ترکیه‌ای او باک رنو، شرکت رنو سامسونگ و شرکت ایرانی رنو پارس نیز با اکثریت سهام در دست شرکت رنو می‌باشد. خودروهای مختلف رنو مانند رنو ۴، رنو ۵، رنو ۲۱ تا تندر ٩٠، ساندرو، کولیوس و کپچر هرکدام با فراز و نشیب‌هایی در بازار خودرو ازلحاظ اقبال مشتریان روبرو بوده است. در ادامه می‌خواهیم به برخی از معایبی شاره کنیم که ممکن است نظر شمارا برای خریدن خودروی رنو کپچر به‌کلی تغییر داده و باعث شود این خودرو را از لیست گزینه‌های خرید خودروی خود حذف نمایید.

رنو کپچر نخریم چون مشخصات فنی ضعیف دارد

رنو کپچر
مشخصات فنی ضعیف

یکی از 5 دلیل برای اینکه رنو کپچر نخریم به مسائل فنی این خودرو بر می گردد و خوب است بدانیم که یکی از ضعف‌های بنیادی خودروی رنو کپچر را می‌توان در پیشرانه آن دانست. در خودروی رنو کپچر یک پیشرانه ۴ سیلندر با حجم ۱۲۰۰ سی‌سی وجود دارد. انتقال نیروی این پیشرانه توسط یک جعبه‌دنده شش سرعته دو کلاچ به چرخ‌های خودرو می‌گیرد که پس از بررسی و تست خودرو به این نتیجه می‌رسیم که خودروی رنو کپچر نیز مانند خودروهای پیش از خود مانند تندر ۹۰ از شتاب چندان خوبی برخوردار نیست چراکه صفرتا صد این خودرو را می‌توان در مدت‌زمانی بیش از ۱۰ ثانیه طی کرد.

رنو کپچر نخریم چون جنتلمنی بد غذاست

دقت داشته باشید که به خاطر وجود سیستم توربوشارژ بر روی موتور این خودرو استفاده از بنزین‌های بی‌کیفیت می‌تواند دردسرهای مختلفی را برای شما ایجاد کرده و شمارا روانه خدمات پس از فروش شرکت نماید. بنابر اعلام رسمی شرکت رنو مصرف سوخت ترکیبی خودروی رنو کپچر عددی در حدود ۵.٩ لیتر است ولی بنا به گفته‌های دارندگان خودروهای رنو کپچر مصرف سوخت این خودرو تا عدد ۹ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر نیز افزایش می‌یابد پس این هم می تواند دلیلی دیگر برای اینکه رنو کپچر نخریم باشد

نیاز ضروری به پول نقد دارم و قصد دارم خودروی خودم رو به منطقی ترین قیمت بفروشم

 دیگر از ایرادهای اساسی خودروی رنو کپچر را می‌توان در سیستم ترمزهای چرخ‌های عقب این خودرو دانست که صدای ترمزهای دیسکی خنک شونده از سیستم‌های ترمز کاسه‌ای در خودروی رنو کپچر استفاده‌شده است. این سیستم ترمز به دلیل ضعف‌ها و ایراداتی که دارد یکی از سیستم‌های ترمزی است که سالیان زیادی توسط بسیاری از خودروسازهای جهانی برای خودروهای میان رده‌ی خود نیز استفاده نمی‌شود.

استفاده از متریال نامناسب

رنو کپچر
استفاده از متریال نامناسب

در بسیاری از خودروهای چینی رایج در بازار با متریال های کیفیت پایین در داشبورد بعد قسمت‌های داخلی خودرو روبرو هستیم، اما نکته اینجاست که در سواری خودروی رنو کپچر انتظار استفاده از متریال کیفیت پایین کمی دور از ذهن نبوده و لحظه‌ی اول می‌تواند باعث ناراحتی مصرف‌کننده گردد.

درصورتی‌که سری به داخل کابین خودروی رنو کپچر بزنید با این مسئله مواجه خواهید شد که مواد استفاده‌شده برای داشبورد و قسمت‌های داخلی درب‌های خودرو از مواد پلاستیکی نامناسب استفاده‌شده‌اند و به‌احتمال‌زیاد درگذر زمان مشکلات ای با آفتاب خوردگی و همچنین ایجاد سروصدا پس از لرزش‌های متوالی خواهند داشت. مشکل همچنین در خودروهایی مانند تندر ۹۰ و ساندرو نیز به‌خوبی مشاهده می‌شود که متأسفانه علیرغم بالاتر بودن کلاس خودروی رنو کپچر همچنان نیز در این خانواده قابل‌مشاهده است.

تجربه رانندگی و سواری نامناسب

رنو کپچر
تجربه رانندگی و سواری نامناسب

یکی از مسائلی که در بخش بررسی فنی نیز به آن اشاره شد ضعیف بودن پیشرانه و همچنین ضعف در سیستم ترمزهای خودرو دانست که مستقیماً تجربه رانندگی در خودروی رنو کپچر را تحت تأثیر قرار می‌دهد. اگرچه خودروی رنو کپچر را نمی‌توان یک خودروی شاسی‌بلند سایز بزرگ دانست اما طراحی و پلتفرم این خودرو حضور آن در رده کراس اوور ها می‌شود تا کمبود یک سیستم چهارچرخ متحرک خودرو به‌خوبی محسوس باشد.

سواری در رنو کپچر در سرعت‌های پایین را می‌توان مناسب دانست ولی به‌محض افزایش سرعت آن‌چنان تکان‌های خودرو زیاد می‌شود که نظرتان به‌کلی عوض خواهد شد. با افزایش سرعت در خودروی رنو کپچر دم تعلیق خودرو عملکرد مناسبی از خود نشان نداده و باعث می‌شود تمام تکان‌ها و لرزش‌های جاده به داخل خودرو منتقل شود. یکی از دارندگان خودروی رنو کپچر این تکان‌ها و لرزش‌ها را تا حدی زیاد می‌دانند که اظهار می‌نمایند برای سواری در رنو کپچر برای سفرهای طولانی‌مدت و مسیرهای برون‌شهری بایستی قرص ضد تهوع به همراه داشته باشید.

میخوام خودرو کارشناسی شده رو با بهترین قیمت بازار بخرم

نکته دیگری که در تجربه سواری در این خودرو شاید جالب به نظر بیاید این است که تا زمانی خودروی رنو کپچر را از بیرون مشاهده می‌کنید احساس خواهید کرد که در سواری این خودرو نیز بایستی ارتفاع قابل‌توجهی از سطح جاده داشته باشید و تا حدودی از لذت سواری در خودروهای شاسی‌بلند برخوردار شوید؛ اما با سوارشدن در ای خودرو متوجه خواهید شد که به خاطر نحوه قرار گرفتن صندلی‌ها حس سواری کاملاً متفاوت بوده و چندان بهتر از سواری در خودروهایی مانند تندر و ساندرو نیست.

کمبود برخی از آپشن ها

رنو کپچر
کمبود برخی از آپشن ها

خودروی رنو کپچر از امکانات و تجهیزات نسبتاً مناسبی برخوردار است ولی وجود برخی از تجهیزات این خودرو بسیار مشهود بوده و می‌تواند باعث نارضایتی سرنشینان خودرو شود. عدم وجود سانروف و صندلی‌های برقی و صندلی‌های مجهز به گرم‌کن از معایبی است خودروی رنو کپچر را در مقایسه باهم‌رده‌های خود از امتیاز بسیار پایین‌تری برخوردار می‌نماید.

یکی دیگر از آپشن هایی که عدم وجودش در خودروی رنو کپچر بسیار به چشم می‌آید را می‌توان کیسه‌های هوای پرده‌ای دانست که امروزه در بسیاری از خودروهای هم‌رده خودروی رنو کپچر حتی تا محصولات شرکت‌های کره‌ای و چینی نیز وجود دارد.

میخوام بی دغدغه و بدون اتلاف وقت خودرو لوکس مد نظرم رو بخرم

یکی از دلایل بسیار مهم برای اینکه رنو کپچر نخریم ضعف سیستم صوتی این خودرو می باشد بنابراین درصورتی‌که علاقه‌مند به کیفیت بالای صدا هستید بهتر است به فکر ارتقای سیستم صوتی این خودرو باشید. بنا به برخی از گزارش‌ها و بررسی‌های انجام‌شده صفحه‌نمایش موجود در خودروی رنو کپچر عرضه‌شده در بازار ایران با نمونه‌های عرضه‌شده در بازار اروپا متفاوت بوده و از نمونه‌های استفاده‌شده در محصولات شرکت داچیا است. یک مسئله دیگر در سیستم نمایش تصویری این خودرو جود دوربینی در عقب خودرو است که برای افزایش وسعت دید از یک عدسی محدب در آن استفاده‌شده است و همین مسئله باعث ایجاد خطای دید درحرکت با دنده‌عقب و یا پارک کردن به‌خصوص در فضاهای پارک کوچک خواهد شد.

نکته جلب‌توجه در حضور برخی از آپشن ها در این خودرو این است که دارندگان خودرو اعلام می‌کنند که بسیاری از آپشن های اطلاع‌رسانی شده در دفترچه راهنمای خودروبر روی خودرو ایشان فعال نیست. آپشن ها و امکاناتی مانند سیستم قفل شدن درب‌ها پس از حرکت، پاور ویندوز برای شیشه‌ها، تطبیق چراغ‌های جلو با چرخش فرمان و جی‌پی‌اس خودرو ازجمله امکاناتی است که خریداران خودرو در تحقیقات خود آن‌ها را بر روی خودروی رنو کپچر دیده‌اند ولی در هنگام سواری در رنو کپچر این امکانات موجود نیست. جالب است بدانید که دارندگان خودروی رنو کپچر با مراجعه به نمایندگی‌ها اقدام به فعال کردن سیستم جی‌پی‌اس این خودرو کرده‌اند که متأسفانه ظاهراً نقشه‌های ایران در سیستم ناوبری این خودرو موجود نیست.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by همراه مکانیک (@officialhamrahmechanic) on

عدم وجود بازار مناسب برای فروش خودرو

یکی از 5 دلیل برای اینکه رنو کپچر نخریم  بازار ضعیف این خودرو می باشد.  در طراحی و ساخت خودروی رنو کپچر به نظر می‌رسد که شرکت خودروسازی رنو از نوعی خصاصت و رفتار اقتصادی بهره برده است. این مسئله در تمامی ابعاد این خودرو به‌خوبی به چشم می‌آید. اگرچه رنو کپچر مشتریان خاص و طرفداران زیادی در بازار دارد اما به جرأت می‌توان گفت که در مقایسه با خودروهای هم‌رده‌اش از امکانات و آپشن های مناسبی برخوردار نبوده و همچنین با توجه به قیمت بسیار بالای این خودرو به‌طورمعمول خریدار چندانی ندارد؛ بنابراین اگر تصمیم به خریدوفروش‌های دائم خودرو تعویض خودروی خود گرفته‌اید بهتر است به‌جای خودروی رنو کپچر از خودروی دیگر و گزینه‌های دیگری استفاده کنید.

میدونستی بزودی ایران خودرو قراره شرایط جدید پیش فروش خودرو رو اعلام کنه ، ماشین جدید بنتلی که تازه ازش رونمایی شده رو دیدی ، همین حالا عضو کانال تلگرامی همراه مکانیک شو و دیگه هیچ فراخوان پیش فروش خودرو یا اخبار داغ بازار خودرو رو از دست نده

افزایش قیمت رنو کپچر همچنین افزایش قیمت نرخ ارز و حضور خودروهای تیمی باقیمت‌های مشابه و پایین‌تر و همچنین آپشن ها و امکانات بیشتر باعث شده است تا خودروی رنو کپچر نتواند بازار چندان مناسبی برای خریدوفروش‌های خود دست‌وپا کند و به‌اصطلاح بسیار بورس کمی دارد.

حتما بخوانید :

مقایسه رنو داستر و رنو کپچر

مقایسه پژو 2008 و رنو کپچر

با بهترین شاسی بلند های دست دوم آشنا شوید

پر فروش ترین خودرو های رنو در ایران

اپلیکیشن همراه مکانیک

با اپلیکیشن همراه مکانیک از تغییرات قیمت خودرو باخبر شوید

عضویت
اطلاع از
1 دیدگاه
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها

[…] 5 دلیل برای اینکه رنو کپچر نخریم […]