این مقاله راهنمای خرید خودرو سدان خانوادگی ایرانی می باشد که در این مقاله قصد داریم چند خودرو خانوادگی ملی و یا خودروهایی که در داخل مونتاز می شوند را به شما معرفی کنیم.

معرفی خودرو سدان خانوادگی ایرانی

در ابتدای مقاله راهنمای خرید خودرو سدان خانوادگی ایرانی باید بدانیم که شرکت‌های خودروسازی داخلی کشور طیف نسبتاً وسیعی از سدان‌های خانوادگی را تولید و به بازار عرضه می‌کنند. در کل می‌توانیم بگوییم که خودروهای ساخت داخل دارای آپشن‌های پیشرفته و متعدد قابل اشاره‌ای نیستند. شاید تنها دلیل خرید و فروش و بازار بزرگ خودروهای داخلی در سطح کشور را بتوان قیمت ارزان آنها نسبت به خودروهای با کیفیت وارداتی دانست.

با این حال، لازم به اشاره است که تعدادی از این خودروها به کشورهای فقیرنشین و بدون امکانات مختلفی صادر شده و در حد خود نیز مورد استقبال قرار گرفته‌اند. در اینجا تعدادی از سدان‌های خانوادگی ایرانی را به شما معرفی می‌کنیم.

دنا ، خودرو سدان خانوادگی ایرانی

راهنمای خرید سدان ایرانی (دنا)
راهنمای خرید سدان ایرانی(دنا)

در مقاله راهنمای خرید خودرو سدان خانوادگی ایرانی جالب است بدانید که دنا یکی از سدان‌های خانوادگی خوش فروش ساخت داخل است. این خودرو، که توسط شرکت ایران خودرو تولید می‌شود، دارای موتورهای 4 سیلندر 16 سوپاپه از خانواده EF7 است. موتور خودرو دنا با حجم 1646 سی سی می‌تواند 114 اسب بخار قدرت و 155 نیوتن متر گشتاور را تولید کند.

موتور دنا با همکاری گیربکس 5 دنده‌ای دستی آن در عرض 13 ثانیه از صفر تا 100 کیلومتر شتاب می‌گیرد. دنا همچنین از حدأکثر سرعت 190 کیلومتر در ساعت برخوردار است و رکورد مناسبی را برای خود رقم زده است. این خودرو از امکانات خاصی که آن را از سایر خودروهای ساخت داخل متمایز کند، ندارد. در سال 1398، شرکت ایران خودرو این محصول خود را 120000000 قیمت گذاری کرده است.

راهنمای خرید خودرو سدان خانوادگی تندر 90

راهنمای خرید سدان ایرانی
در راهنمای خرید خودرو سدان خانوادگی ایرانی یکی از خودروهای پرطرفدار ساخت داخل، تندر 90 است. این خودرو توسط شرکت پارس خودرو تولید می‌شود و برای ساخت آن از موتورهای 4 سیلندر 16 سوپاپه استفاده می‌شود. موتور تندر 90 می‌تواند حدأکثر قدرت 105 اسب بخار و گشتاور 175 نیوتن متر را تولید کند. این موتور حدأکثر سرعت 175 کیلومتر بر ساعت را برای تندر 90 فراهم کرده و شتاب گیری صفر تا 100 آن در مدت زمان 2/10 ثانیه صورت می‌پذیرد.


قصد فروش خودرو کارکرده خود را دارید اما از ترس دلال ها دچار تردید شده اید
مقاله نکات فروش خودرو کارکرده همراه مکانیک به شما در یک فروش آسان و بی دغدغه کمک خواهد کرد
نکات فروش خودرو کارکرده

این خودرو با مصرف سوخت 9/6 لیتر در هر 100 کیلومتر از خودروهای با صرفه اقتصادی کشور است. تندر 90 از نظر طراحی داخلی و خارجی حرف خاصی برای گفتن ندارد. این خودرو ابتدا به عنوان جایگزینی برای پیکان عرضه شد، اما طراحی ساده و قدیمی آن اجازه محبوبیت همگانی را به این خودرو نداد. با این حال استحکام و کیفیت مناسب قطعات آن در مقایسه با سایر خودروهای ساخت داخل، به مرور باعث محبوبیت این خودرو در بازار کشور شده است. قیمت تندر 90 حدود 70 میلیون تومان تخمین زده می‌شود.

ساینا

راهنمای خرید سدان ایرانی

ساینا یکی دیگر از خودروهای تولید داخل است که تولید آن را شرکت سایپا به عهده دارد. سپر جلو و مه شکن‌ها این خودرو یادآور طرح خودروهای قدیمی است و ظاهری خاص و کلاسیک به آن داده است. موتور 4 سیلندری خطی ساینا با حجم 1503 سی سی می‌تواند 87 اسب بخار قدرت و 127 نیوتن متر گشتاور تولید کند. استاندارد آلایندگی این خودرو مطابق با یورو 4 و قابل ارتقاء به یورو 5 پنج می‌باشد.

ساینا در سه مدل EX، SE-A و SE-A (LUX) عرضه می‌شود. می‌توانیم بگوییم که در این میان، مدل SE-A (LUX) ساینا دارای امکانات رفاهی نسبتاً مناسبی است. در میان این امکانات می‌توان به نمایشگر 7 اینچی لمسی مجهز به بلوتوث، مسیریاب و سیستم پایش فشار باد لاستیک‌ها اشاره کرد. خودرو ساینا می‌تواند در عرض 12 تا 13 ثانیه از صفر به 100 کیلومتر برسد و حدأکثر سرعت 170 کیلومتر بر ساعت را تولید کند.

البته بهتر است از شتاب گیری به سرعت‌های بالاتر از 120 کیلومتر در ساعت اجتناب شود. ساینا از خودروهای ارزان قیمت شرکت سایپا است و می‌توان آن را در بازه قیمتی 65 تا 72 میلیون تومان تهیه کرد.

تیبا

راهنمای خرید سدان ایرانی

شرکت سایپا علاقه خاصی به تولید خودروهای ارزان قیمت، اما بی کیفیت دارد. این خودروها هم در داخل بازار فروش بزرگی دارند و هم به تعدادی از کشورهای فقیر منطقه و آفریقا نیز صادر می‌شوند. گرایش این شرکت به تولید خودروهای بی کیفیت و ارزان قیمت حتی در برهه‌هایی که وضعیت اقتصادی کشور مطلوب بوده نیز حفظ شده است. خودرو تیبا هم یکی دیگر از محصولات شرکت سایپا است.

این خودرو از موتور 4 سیلندر خطی بهره می‌گیرد و 1503 سی سی حجم دارد. حدأکثر قدرت موتور تیبا 87 اسب بخار و حدأکثر گشتاور آن 128 نیوتن متر است. این خودرو در دو مدل کلی تیبای 5 درب (تیبا 2) و تیبای عادی عرضه می‌شود. تیبا امکانات خاصی که قابل اشاره باشد ندارد. می‌توانید این خودرو را می‌توانید با قیمت کارخانه 56 میلیون تومان تهیه نمایید.

سمند

راهنمای خرید سدان ایرانی

شاید در میان تولیدات خودرو سدان ایرانی  بتوانیم سمند را یک خودرو با استقامت و محکم بدانیم. این خودرو در مدل‌های متنوعی تولید و عرضه می‌شود. اما در اینجا مشخصات سمند LX-EF7 پایه گازسوز را بررسی می‌کنیم. حجم موتور EF7 سمند 1645 سی سی است.

این موتور 16 سوپاپه می‌تواند حدأکثر قدرت 113 اسب بخار و گشتاور 155 نیوتن متر را تولید کند. حدأکثر سرعت سمند 190 کیلومتر در ساعت است (که البته حدأکثر سرعت آن با گاز سی ان جی به 180 کیلومتر در ساعت کاهش می‌یابد).

گیربکس 5 سرعته دستی این خودرو کمک می‌کند تا در عرض 12 ثانیه شتاب گیری صفر تا 100 انجام شود، که برای سدان‌های خانوادگی ساخت داخل رکورد مناسبی است. هرچند سمند هم امکانات قابل اشاره‌ای ندارد، اما در میان خودروهای ساخت داخل از ایمنی و استحکام مناسبی برخوردار است. این خودرو را می‌توانید در بازه قیمتی 75 تا 85 میلیون تومان تهیه نمایید.

پژو پارس

راهنمای خرید سدان ایرانی

ایران خودرو پژو پارس را به عنوان مدل ایرانی پژو تولید و عرضه کرد. این خودرو از محبوبیت بالایی در کشور برخوردار است. هرچند که امکانات هیچ یک از خودروهای داخلی با خودروهای شرکت‌ها معتبر جهانی قابل مقایسه نیستند، اما پژو پارس در میان خودروهای ساخت داخل از ارگونومی مناسبی برخوردار است. مدل Tu5 این خودرو از موتور با حجم 1583 سی سی استفاده کند. این موتور 16 سوپاپه توان تولید حدأکثر قدرت 105 اسب بخار و 142 نیوتن متر گشتاور را دارد.


آیا می دانید با همراه مکانیک بدون پاسخ به حتی یک تماس و بدون هیچ اتلاف وقتی می توانید خودروی خود را به صورت سفارشی بفروشید

اینجا  کلیک کنید  برای اطلاع از جزئیات این خدمت 

حدأکثر سرعت پژو پارس 180 کیلومتر در ساعت است و در مدت زمان 15 ثانیه از صفر به 100 کیلومتر می‌رسد. مصرف سوخت پژو پارس نیز تقریباً معقول است (15/8 لیتر در هر 100 کیلومتر). می‌توانید مدل‌های گوناگون این خودرو خوش قیافه ایرانی را در بازه قیمتی 90 تا 115 میلیون تومان تهیه نمایید.

ام وی ام 550 و 530

راهنمای خرید سدان ایرانی

 

ام وی ام یکی از سدان های خانوادگی چینی موجود در بازار کشور است. این خودرو توسط مدیران خودرو وارد می‌شود و قیمت مناسب آن موجب افزایش محبوبیت آن در میان مشتریان ایرانی شده است. مدل‌های متنوعی از خودرو ام وی ام در بازار کشور موجود است، اما در اینجا دو مدل ام وی ام 550 و 530 را معرفی می‌کنیم.

مدل 550 این خودرو دارای موتور 4 سیلندر و حجم 1971 سی سی است. این موتور 16 سوپاپه می‌تواند 139 اسب بخار قدرت و 182 نیوتن متر گشتاور تولید کند. حدأکثر سرعت این خودرو 175 است و از استاندارد آلایندگی یورو 4 پیروی می‌کند. از امکانات این خودرو می‌توان به وجود سانروف و ترمزهای دیسکی برای هر چهار چرخ اشاره کرد.

لازم است گفته شود که مدل 550 به منظور بهبود مدل 530 ام وی ام ارائه شد. به همین دلیل این دو خودرو از نظر فنی (به ویژه موتور) تفاوت قابل اشاره‌ای با یکدیگر ندارند و عمده تغییرات ایجاد شده در ظاهر خودرو است.

 

لیفان 620

 


لیفان 620 یکی دیگر از خودروهای وارداتی است و گارانتی و خدمات آن پس از فروش آن را شرکت کرمان موتور به عهده دارد. حجم موتور 4 سیلندر 16 سوپاپه این خودرو 1794 سی سی است.

حدأکثر قدرت این موتور 131 اسب بخار و حدأکثر گشتاور آن نیز 160 نیوتن متر است. این خودرو از گیربکس 5 سرعته استفاده می‌کند و می‌تواند تا 200 کیلومتر در ساعت شتاب بگیرد. مصرف سوخت لیفان 620 در هر 100 کیلومتر، 8/8 لیتر است و محدوده گارانتی آن از 24 تا 50 هزار کیلومتر می‌باشد. از امکانات خاص این خودرو می‌توانیم به سانروف، دوربین دید عقب، تنظیم نور صفحه کیلومتر شمار، جی پی اس و رادیو پخشDVD به همراه 6 بلندگو اشاره کنیم.

 


اگر بدنبال کسب تجربه خرید و فروش خودرو با خیال راحت هستید.

نمایشگاه خودروهای کارشناسی شده همراه مکانیک بهترین انتخاب برای شما می باشد.

برای ورود به صفحه نمایشگاه خودرو های کارشناسی شده همراه مکانیک اینجا کلیک کنید.

 

1
دیدگاه بگذارید

0 تعداد نظرات
0 پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
پرطرفدار ترین دیدگاه ها
دیدگاه با بیشترین پاسخ
0 تعداد نویسندگان دیدگاه
  اشتراک  
اطلاع از