یک هیوندای واقعاً بزرگ که به‌رغم نام دهان پُرکُنَش، از نظر سطح عملکرد بسیار جذاب است. هیوندای سانتافه 2017 همان چیزی است که اکثر عاشقان ماشین‌های شاسی‌بلند آرزوی داشتنش را دارند. موقعیت رانندگی بالا، عملکرد فوق‌العاده، هندلیگ عالی و طراحی جذاب به همراه آپشن‌های هیوندای سانتافه، این خودرو را در میان همه رقبای خود در بازار به گزینه‌ای محبوب تبدیل کرده است.

اگر قصد فروش خودروی خودت رو داری، اونم تو سریع‌ترین زمان ممکن، کافیه اینجا کلیک کنید 

تا در طرح فروش سفارشی همراه مکانیک بدون پرداخت هیچ وجهی بعنوان پورسانت خودروت رو بفروشی

تصویر ذهنی ما از شنیدن نام هیوندای سانتافه، نشان از خودرویی لوکس، قوی و جذاب دارد که به نوعی می‌تواند تلاش هیوندای برای خلق بهترین ماشین شاسی‌بلند خود را نمایان کند. اما آنچه اغلب مورد پرسش خریداران قرار می‌گیرد، امکانات رفاهی، عملکردی و به طور کلی آپشن‌های هیوندای سانتافه 2017 است. با ما همراه باشید.

با آپشن‌های هیوندای سانتافه 2017 آشنا شوید

با آپشن‌های هیوندای سانتافه 2017 آشنا شوید

کنترل کروز (Cruise control): کنترل کروز، یکی از آپشن‌‌های ارزشمند سانتافه است. بدون کنترل کروز، مسافرت‌های طولانی در جاده‌ها برای راننده خسته‌کننده خواهد بود. سیستم کنترل کروز با تنظیم موقعیت دریچه گاز، سرعت اتومبیل را به همان روشی که انجام می‌دهید کنترل می‌کند. اما این سیستم دریچه گاز را به جای فشار دادن پدال، توسط کابل متصل به یک محرک فعال می‌کند. شیر دریچه گاز با محدود کردن میزان هوای موتور، قدرت و سرعت موتور را کنترل می‌کند. یک سیستم کنترل کروز خوب بدون تغییر بیش از حد سرعت مورد نظر، به خودرو شتاب می‌بخشد و سپس بدون توجه به وزن اتومبیل، سرعت آن را با کمی انحراف حفظ می‌کند. به‌طور کلی، کنترل سرعت خودرو یک کاربرد کلاسیک از تئوری سیستم کروز است.

سیستم کنترل کشش (Traction Control): کنترل کشش به محدود کردن شیب تایر (چرخ خودرو) در سطوح لغزنده کمک می‌کند. در گذشته رانندگان مجبور بودند پدال گاز را پُر کنند تا از چرخیدن چرخ‌ها به دور خود در سطح جادهِ لغزنده جلوگیری شود. هنگامی که سیستم کنترل کشش مشخص می‌کند که یک چرخ با سرعتی بیشتر از اندازه در حال چرخش است، به طور خودکار ترمز را به آن چرخ «پمپ» می‌کند تا سرعت آن کاهش یابد و لغزش چرخ کمتر شود.

خیلی راحت قیمت خودرو خارجی رو  با هر شرایط و مدلی که دوست داری  با ابزار قیمت همراه مکانیک بدست بیار

کنترل پایداری الکترونیکی (Electronic Stability Control): کنترل پایداری الکترونیکی (ESC) به رانندگان کمک می‌کند با کاهش خطر لغزندگی یا از دست دادن بیش از حد کنترل فرمان، از تصادفات جلوگیری کنند. کنترل پایداری در زمانی که راننده کنترل اتومبیل خود را از دست می‌دهد فعال می‌شود. این آپشن از فنآوری کنترل شده کامپیوتر (سنسورهای هوشمند) استفاده می‌کند تا ترمزهای تکی را به کار ببرد و کمک کند با خیال راحت و بدون خطر، اتومبیل در مسیر درست قرار بگیرد.

هیوندای سانتافه

دستیار ترمز اضطراری (Emergency Braking Assist): از آپشن‌های هیوندای سانتافه 2017 می‌توان به کمک ترمز اضطراری (EBA) اشاره کرد که هدف آن کمک به راننده برای توقف سریع وسیله نقلیه خود است. درواقع، این ثانیه‌های حساس – معمولاً کسری از ثانیه – می‌تواند به معنای تفاوت بین تصادف و تماس نزدیک باشد. همان‌طور که پای شما به طور غریزی بر روی پدال ترمز می‌رود، یک سنسور بلافاصله از روی سرعت و فشار پای شما برروی پدال می‌داند که یک مورد اورژانشی به‌وجود آمده است. در کسری از ثانیه، سیستم کمک ترمز به ترمزها سیگنال می‌دهد تا حداکثر قدرت بستن را به کالیپرهای ترمز هدایت کند. پدال هنگام ورود به سیستم ترمز ضد قفل (ABS)، به صورت هماهنگ با ترمز کار می‌کند.

سیستم آلارم ضدسرقت از راه دور (Remote Anti-Theft Alarm System): سیستم‌ دزدگیر از راه دور دارای سه مؤلفه اساسی به نام‌های ماشه، سوئیچ‌های کنترل ماشه و زنگ هشدار است که در هیوندای سانتافه تعبیه ‌شده‌است. یک سیستم آلارم ضدسرقت از راه دور  تمام نقاط ورودی یک وسیله نقلیه را پوشش می‌دهد تا هر گونه تلاش برای نفوذ را هشدار بدهد. بدون شک آلارم از اجزای مهم سیستم ضدسرقت ریموت است که برای روشن کردن زنگ هشدار استفاده می‌شود.

سیستم کنترل فشار تایر (Tire Pressure Monitoring System): یکی دیگر از آپشن‌های هیوندای سانتافه 2017، سیستم کنترل فشار تایر (TPMS) است. این قابلیت به طور معمول به سنسورهای سرعت چرخ که سیستم ترمز ضدقفل از آن استفاده می‌کند متصل است. این سنسورها میزان چرخش هر چرخ را اندازه‌گیری می‌کنند و می‌توانند توسط سیستم‌های رایانه‌ای درون صفحه برای مقایسه با یکدیگر و سایر داده‌های عملکردی وسیله نقلیه مانند سرعت، استفاده شوند. براساس میزان چرخش هر تایر، کامپیوتر می‌تواند اندازه نسبی فشار لاستیک‌های را تفسیر و سیگنال مربوطه را از طریق چراغ نمایشگر به کاربر ارسال کند.

آپشن‌های هیوندای سانتافه

راهنمای روی آینه (Turn Signal Mirrors): از آپشن‌های هیوندای سانتافه 2017، آینه‌های جانبی است که خود دارای سیگنال‌های چرخشی هستند. اگر یک ماشین در نقطه کور باشد، ممکن است راننده آن نتواند پشت ماشین شما را ببیند. این آینه‌ها حاوی دیودهای (لامپ دو الکترودی) پُرتابش با شدت بالا (LED) هستند که معمولاً برای تشکیل یک فِلِش (پیکان) ایجاد شده‌اند، که می‌تواند به چپ یا راست اشاره کند. ال‌ای‌دی‌ها در پشت شیشه آینه قرار گرفته‌اند به طوری که از داخل خودرو، راننده فقط یک پیکان کم نور می‌بیند، اما در خارج از اتومبیل، سایر رانندگان آن پیکان را بسیار روشن‌تر مشاهده می‌کنند.

اگر قصد خرید خودرو داری ولی وقت کافی برای پیدا کردن خودرو مناسب اونم با گارانتی رو نداری کافیه اینجا کلیک کنید و فرم ثبت خرید سفارشی رو پر کنید

سیستم هشدار نقاط کور خودرو (Blind Spot Detection System): هنگامی‌که یک سنسور رادار در سپر عقب سانتافه در ناحیه نقطه کور، یک خط مجاور به وسیله نقلیه دیگر را تشخیص دهد، چراغ نشانگر در نزدیکی آینه جانبی روشن می‌شود تا به راننده هشدار داده شود. اگر راننده سیگنال چرخشی را برای همان سمت وسیله نقلیه نزدیک شونده فعال کند، سیستم با یک صدای بلند به راننده هشدار می‌دهد. علاوه‌بر این، چراغ نشانگر در نزدیکی آینه جانبی در نظر گرفته شده که برای هشدار به راننده است. این سیستم از یک دوربین عقب برای شناسایی وسایل نقلیه در مجاورت خودرو نیز استفاده می‌کند.

سامانۀ خودکار چراغ جلو دومنظوره (Auto Delay Off Headlamps): یکی دیگر از آپشن‌های هیوندای سانتافه 2017، سامانۀ خودکار چراغ جلو دومنظوره است. این ویژگی، روشن یا خاموش شدن چراغ جلو را به تناسب میزان روشنایی اطراف تعیین کند. این عملکرد در مواقعی که اتومبیل خود را در مکانی تاریک پارک می‌کنید بسیار مفید خواهد بود. به این صورت که پس از خاموش شدن خودرو، چراغ‌ها به مدت 1 یا 2 دقیقه روشن می‌مانند و می‌توانید به خوبی مسیر روبرو را مشاهده کنید.

آپشن‌های سانتافه

سنسور نور غروب (Dusk Sensing Headlamps): برای تشخیص کم نور بودن محیط، دو سنسور در سانتافه وجود دارد، یک سنسور نور که مخصوص نور محیط است و یک سنسور که برای اندازه‌گیری سطح نور در راستای دید مستقیم راننده در جلوی سانتافه تعبیه شده است. در کنار هم، این دو سنسور تنظیم شده‌اند تا تفاوت نور طبیعی محیط (یا کمبود آن) یا نور مصنوعی مثل چراغ‌های خیابان را تشخیص دهند. هنگامی که سیستم تعیین می‌کند سطح نور طبیعی از میزان مشخصی پایین آمده است، چراغ‌های نور غروب روشن می‌شوند تا کمبود نور را جبران کنند.

سامانه ایمنی پس از برخورد (Post-Collision Safety System): حدود 25 درصد از تصادفات ناشی از صدمات خودرو، تصادفاتی پی در پی هستند که پس از تصادف اولیه اتفاق می‌افتند. می‌توان از چنین برخورد‌های چندباره‌ای جلوگیری کرد یا عواقب آن‌ها را به حداقل رساند. پس از تصادف اول و جهت جلوگیری از تصادف دوم، ترمز اضطراری به طور خودکار همه ترمزها را فعال می‌کند تا از خطرات ثانوی جلوگیری کرده و هم خودرو و هم سرنشینان را در سلامت نگه دارد.

تابحال خرید خودرو دست دوم با گارانتی اونم از بزرگترین نمایشگاه آنلاین خودرو در کشور رو تجربه کردی؟ برای کسب تجربه بی نظیر اینجا کلیک کن

سنسور پارک عقب (Rear Parking Sensors): سنسور پارک از عقب که از آپشن‌های هیوندای سانتافه 2017 است، باعث می‌شود خودرو را در مکان‌های تنگ بدون مشکل پارک کنید. اتوپارک از چندین حسگر اولتراسونیک تشکیل ‌شده‌است که بسته به مدل، در قسمت عقب سانتافه قرار دارد. سنسورها ضربان‌هایی را در محدوده 40،000 هرتز دریافت و ارسال می‌کنند. هنگامی که ضربه به یک مانع برسد، بازتاب می‌یابد. ارزیابی الکترونیکی با در نظر گرفتن اختلاف زمانی بین ارسال و دریافت، فاصله بین مانع و ماشین را محاسبه می‌کند. اگر فاصله تحت یک درجه مشخص کاهش یابد، راننده با یک سیگنال هشداردهنده از این فاصله کوتاه و خطرناک مطلع می‌شود.

سانتافه

سیستم ترمز چهار چرخ ای‌بی‌اس (4-Wheel ABS): با این سیستم هر کنترل‌گر، هر چرخ را به ‌طور مجزا بررسی می‌کند تا به هر یک از آن‌ها بیشترین نیروی اصطکاک وارد شود. درواقع، ترمز ABS از قفل ماندن چرخ‌ها جلوگیری می‌کند، به طوری که در آن برای هر چرخ جلو یک حسگر و یک سوپاپ تعبیه ‌شده‌است، اما برای چرخ‌های عقب تنها یک حسگر و یک سوپاپ وجود دارد. به عنوان یک مثال، ترمز ABS از لیز خوردن چرخ‌ها در زمین‌های یخی که سطح اصطکاک کمی وجود دارد، جلوگیری می‌کند.

سیستم رادیو ماهواره‌ای (Satellite Radio Service): رادیو ماهواره‌ای نوعی پخش دیجیتال است که سیگنال‌های صوتی را در مناطق بزرگ با وضوح و قوام بیشتری نسبت به رادیو معمولی منتقل می‌کند. یک سرویس رادیویی ماهواره‌ای به انتقال سیگنال خود از یک ایستگاه مستقر در زمین به یک یا چند ماهواره در مدار زمین می‌پردازد. ماهواره، این سیگنال را به گیرنده‌های موجود بر روی خودرو باز می‌گرداند تا صدا در بالاترین کیفیت ممکن در داخل ماشین پخش شود.

سیستم فرمان الکتریکی (Electric Power Steering): یک موتور الکتریکی بر روی ستون فرمان یا دنده فرمان ثابت وجود دارد. هنگامی که راننده فرمان را به سمت چپ یا راست می‌چرخاند، سنسورها در ستون موقعیت فرمان، سرعت چرخش چرخ را تشخیص می‌دهند. همراه با داده‌های اضافی از سنسور گشتاور (یعنی تلاش فرمان) که معمولاً در محور فرمان قرار دارد، تمام این اطلاعات ورودی توسط واحد کنترل الکتریکی (ECU) ارسال و ارزیابی می‌شود. به عنوان مثال رانندگی در جاده برفی یا شن و ماسه‌ای به راهنمایی بیشتری از فرمان نیاز دارد تا اینکه وسیله نقلیه در جاده‌ای تمیز در حال پیش‌روی باشد.

امکانات رفاهی هیوندای سانتافه

تهویه هوای داخل کابین (Interior Air Filtration): گرده، دوده، گرد و غبار ریز، مواد حساسیت‌زا و گازها از عوامل خطرناک برای سلامتی افراد در داخل خودرو هستند. آپشن تهویه هوا می‌تواند به‌طور قابل توجهی بر کیفیت هوای داخل سانتافه تأثیر بگذارد و شرایط مطبوعی را برای سرنشینان فراهم کند.

دیگر آپشن‌های هیوندای سانتافه 2017:

 • روشن شدن خودکار چراغ‌ها
 • سنسور باران
 • سیستم کمکی در سربالایی
 • روکش چرم صندلی‌ها
 • نوع استارت دکمه‌ای
 • چراغ مه‌شکن جلو
 • تعداد کیسه‌های هوا 10 عدد
 • قابلیت تنظیم صندلی راننده در 8 جهت
 • گرم‌کن و سردکن صندلی
 • قفل مرکزی
 • تنظیم برقی آینه‌ها
 • سانروف
 • سیستم هشدار صوتی باز بودن کمربند
 • سیستم مسیریاب (نویگیشن)

مطالعه مقالات زیر را از دست ندهید

جمع‌بندی بررسی آپشن‌های هیوندای سانتافه

در بالا با آپشن‌های هیوندای سانتافه 2017 آشنا شدید، حال به درستی می‌دانید که چه ویژگی‌ها و قابلیت‌هایی در این خودروی شاسی‌بلند کره‌ای وجود دارد. با این‌حال، سانتافه به اندازه کافی در کشور ما برای خود نامی بزرگ دست و پا کرده است که می‌تواند هر فردی را به خود علاقه‌مند کند.

آمار فروش بالای این خودرو در تمام این سال‌ها نشان از بازار خوب سانتافه، و در امتداد آن رضایت حداکثری مشتریان داشته است. هیوندای سانتافه دارای مجموعه‌ای از ویژگی‌های کاربردی است که می‌تواند برای علاقه‌مندان به خودروهای شاسی‌بلند، لذت یک رانندگی روان با حداکثر امکانات رفاهی را فراهم کند.

مطالعه مقالات مرتبط زیر را از دست ندهید

سانتافه وارداتی بخریم یا شرکتی؟

مزایا و معایب سانتافه ۲۰۱۷

مقایسه هیوندایی سانتافه و هیوندایی وراکروز

چرا هیوندایی سانتافه بخریم

معایب نسل های مختلف سانتافه

مقایسه هیوندایی سانتافه و هیوندایی توسان

اپلیکیشن همراه مکانیک

با اپلیکیشن همراه مکانیک از تغییرات قیمت خودرو باخبر شوید

دیدگاه بگذارید

  اشتراک  
اطلاع از