استارت خوردن و روشن نشدن ماشین موضوع این مقاله از مجله خودرو همراه مکانیک است و قصد داریم در ادامه به بررسی مسائلی که می‌تواند باعث استارت خوردن و روشن نشدن خودرو شود بپردازیم.

تابحال به فروش خودرو خودت بدون یک ثانیه اتلاف وقت فکر کردی، اینجا کلیک کن تا با بالاترین سود ممکن خودروی خودت رو بفروشی

بنابراین اگر شما هم کنجکاو هستید که بدانید علت روشن نشدن یا دیر روشن شدن ماشینتان چیست، در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

استارت خوردن و روشن نشدن خودرو یک دردسر واقعی

روشن نشدن ماشین دلایل متعددی دارد که در این مقاله از مجله همراه مکانیک، به‌ تمامی آن‌ها اشاره خواهیم کرد. حتما برای شما هم پیش آمده است که خودرویتان پس از استارت زدن روشن نشود. در چنین مواقعی حتی اگر کار خاصی هم نداشته باشید، باز هم روشن نشدن ماشین یک گرفتاری بزرگ محسوب می‌شود، مخصوصا با هزینه‌های بالای تعمیرات خودرو در این روزها!

با نصب اپلیکیشن همراه مکانیک دیگه همیشه از قیمت خودروت آگاهی و کسی نمیتونه ازت کلاهبرداری کنه.

این مشکل می‌تواند دلایل متعددی داشته باشد که یافتن آن نیاز به تجربه و دانش فنی فراوانی دارد. اگر شما هم از دانش فنی کافی برخوردار نیستید هیچ جای نگرانی نیست، زیرا در ادامه این مقاله به تمامی دلایلی که باعث روشن نشدن ماشین می‌شود اشاره خواهیم کرد.

برای افزایش طول عمر خودرو خود مطالعه مقالات زیر را از دست ندهید:

مفهوم لاستیک تابستانی چیست

5 علت که نشان از خرابی دینام دارد

کنیستر چیست

شمع خودرو چیست و چه اهمیتی در خودرو دارد

اتوهلد چیست؟

روشن نشدن خودرو به چند صورت است؟

همان‌طور که در بخش قبل گفته شد، علت روشن نشدن ماشین به یک مورد بسنده نمی‌کند. این مشکل به دو صورت پیش می‌آید. ممکن است هنگامی‌که سوئیچ را می‌چرخانید و یا دکمه‌ استارت را می‌زنید، هیچ واکنشی از سوی استارت دیده نشود و نهایتا یک‌ صدای تق مانند به گوش برسد. دلیل این اتفاق می‌تواند مسائلی مانند مشکلات مربوط به باتری، برق‌رسانی ضعیف خودرو مخصوصا پمپ‌بنزین، مشکلات امنیتی کیت سوییچ  و… باشد.

استارت خوردن و روشن نشدن ماشین
استارت خوردن و روشن نشدن ماشین

حالت دیگری از روشن نشدن خودرو وجود دارد که پس از چرخاندن سوئیچ و یا فشردن دکمه‌ استارت، ماشین استارت می‌خورد اما موتور روشن نمی‌شود. در ادامه پیش از آنکه بخواهیم علت روشن نشدن ماشین را برایتان شرح دهیم بهتر است با نحوه‌ عملکرد استارت خودرو آشنا شوید.

  کلیک کن تا بدون اتلاف وقت و پاسخ‌گویی به حتی یک تماس ماشینت رو بصورت سفارشی بفروشی

استارت خودرو چگونه کار می‌کند؟

درگذشته عملیات روشن شدن خودرو توسط هندل انجام می‌شد و با چرخاندن هندل موتور خودرو هم شروع به کار می‌کرد، اما امروزه هر خودرویی که داشته باشید چه داخلی و چه خارجی برای روشن کردن آن و آغاز به حرکت باید استارت بزنید. حالا ممکن است این عملیات با چرخاندن سوییچ انجام شود و یا در ماشین‌های جدیدتر با فشردن دکمه‌ای موسوم به دکمه‌ استارت.

مراحل استارت زدن خودرو

  1. ترکیب و مخلوط کردن سوخت و هوا
  2. متراکم شدن سوخت و هوا توسط نیروی مکانیکی
  3. جرقه برای اشتعال سوخت و هوا
  4. به حرکت انداختن پیستون‌ها درون سیلندر به‌اندازه‌ی حداقل 100 دور در دقیقه

استارت خودرو چیست؟

استارت خوردن و روشن نشدن ماشین
استارت خوردن و روشن نشدن ماشین

استارت خودرو یک موتور الکتریکی است که انرژی الکتریکی را به انرژی مکانیکی تبدیل می‌کند و در واقع وظیفه روشن شدن موتور را بر عهده دارد. هنگامی‌که استارت می‌زنید انرژی الکتریکی توسط باتری به موتور استارت منتقل می‌شود و چرخ‌دنده‌های استارت را به حرکت در می‌آورد. در نهایت حرکت دورانی چرخ‌دنده‌های استارت به موتور خودرو منتقل می‌شود تا موتور نیز آغاز به کار کند.

با یه کلیک میتونی هر نوع ماشینی رو چه صفر کیلومتر چه صد هزار کیلومتر از بزرگترین نمایشگاه خودرو آنلاین در کشور به صورت کارشناسی شده و با شرایط ویژه بخری!!!

استارت خودرو از اجزای متفاوتی تشکیل‌ شده که می‌توان به پوسته استارت، بالشتک‌ها، آرمیچر، زغال استارت، دنده استارت و… اشاره کرد. توجه داشته باشید که عملکرد نادرست هر کدام از اجزای استارت می‌تواند دلیلی بر استارت خوردن و روشن نشدن ماشین باشد.

چرا خودرو استارت می خورد ولی روشن نمی شود؟

 همان‌طور که در ابتدا گفتیم در این مقاله می‌خواهیم استارت خوردن و روشن نشدن ماشین را بررسی کنیم که در آن خودرو استارت می‌خورد اما پیستون‌های موتور از حرکت خودداری می‌کنند. این مسئله می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم:

استارت خوردن و روشن نشدن ماشین
استارت خوردن و روشن نشدن ماشین
  • ساده‌ترین دلیل ممکن برای روشن نشدن ماشین می‌تواند عدم وجود سوخت کافی در باک خودرو باشد. اگر خودرو شما خالی از بنزین باشد سوختی برای ترکیب، تراکم و در نهایت اشتعال وجود ندارد، پس خودرو هم روشن نخواهد شد!

تنها با یک کلیک میتونی تا 30 دقیقه بعد خودروت رو با طرح فروش فوری همراه مکانیک به پول نقد تبدیل کنی

  • پیش‌ از این در مقاله‌ای تحت عنوان‌ خودروها با چراغ روشن بنزین چقدر پیمایش خواهند داشت؟ به پمپ‌بنزین و وظیفه‌ مهم آن اشاره کرده‌ایم؛ همچنین گفتیم که اگر این پمپ به هر دلیلی درست ‌کار نکند، بنزین هم به موتور نرسیده و خودرو روشن نمی‌شود.

  • دقت داشته باشید که خرابی در دنده‌ها، قطعات متحرک و… می‌تواند دردسرساز باشد. اگر مجموعه‌ استارتر خودرو شما درست‌ کار نکند، خودرویتان ‌هم روشن نخواهد شد؛ درصورتی‌که مشکل از این سیستم استارت باشد در اولین فرصت اقدام به تعمیر یا تعویض آن کنید.

  • سومین مرحله از استارت مربوط به اشتعال است که مستقیما به کویل و شمع‌ها مربوط می‌شود. شمع و کویل خراب، زمان‌بندی و ولتاژ احتراق را خراب می‌کنند و نتیجه‌ آن روشن نشدن خودرو است. اگر خودرویتان بد استارت می‌خورد، شمع‌های آن را به مراکز خدمات معتبر نشان دهید تا از مشکلات احتمالی پیش رو جلوگیری کنید. البته این خرابی ممکن است به خاطر نرسیدن برق به شمع‌ها نیز باشد که در این صورت باید سیستم برق‌رسانی خودرویتان را بررسی و تعمیر کنید.

  • اگر فیلتر بنزین خودرویتان مسدود باشد، یا به هر دلیل دیگری مجاری سوخت‌رسانی به موتور دچار رسوبات و گرفتگی شده باشد، نباید انتظار داشته باشید که خودرویتان با تک استارتی به‌ سرعت روشن شده و موتورتان غرشی دل‌نشین داشته باشد.

  • در طی سال‌های گذشته کاربراتور به ‌طور کامل جای خود را به انژکتور داده است. نام دیگر انژکتور سیستم پاشش سوخت است که وظایفی در حیطه‌ سوخت‌رسانی دارد؛ بنابراین وجود مشکل در انژکتور هم می‌تواند از دلایل استارت خوردن و روشن نشدن ماشین تلقی شود.

فراموش نکنید مشکل روشن نشدن خودرو پس از استارت خوردن در فصول سرد سال بیشتر اتفاق می‌افتد که یکی از دلایل آن‌ می‌تواند استفاده از روغن‌موتورهای بی‌کیفیت و غیر اصلی باشد. این روغن‌موتورها نمی‌توانند روان‌سازی لازم برای حرکت قطعات متحرک داخل موتور را فراهم کنند.

کلیک کن و عضو کانال تلگرام همراه مکانیک شو تا فیلم‌های جذاب خودرو مورد نظرت رو ببینی

از آنجایی که بیشترین علت روشن نشدن ماشین، مشکل در سیستم سوخت‌رسانی آن است، در پایان توصیه می‌شود که مقاله‌ « خودروها با چراغ روشن بنزین چقدر پیمایش خواهندداشت؟ » را مطالعه کنید تا بدانید که این مشکل به چه اندازه می‌تواند مشکل‌ساز باشد.

مطالعه مقالات زیر را از دست ندهید:

اپلیکیشن همراه مکانیک

با اپلیکیشن همراه مکانیک از تغییرات قیمت خودرو باخبر شوید

عضویت
اطلاع از
355 دیدگاه
کامنت گذاری داخل متن
نمایش همه دیدگاه ها
فریبا
۱۳۹۸-۰۴-۱۷ ۱۳:۳۸

باسلام ماشین من پراید مدل 96 هست موقعی که سویچو میخام بازکنم سیفونش مثلابجای اینکه پنج ثانیه وزوز کنه دوثانیه وزوز میکنه وماشین روشن نمیشه علتشو نمیدونم چیه میشه راهنمایی کنید

soheil
۱۳۹۸-۱۱-۲۳ ۱۲:۳۳
پاسخ به  فریبا

اون سیفون نیست که وزوز میکنه پمپ بنزین ماشینه،ضعیف کار میکنه خوب سوخت نمیرسونه

شایان
۱۳۹۹-۰۳-۰۹ ۱۷:۲۴
پاسخ به  فریبا

خسته شده

محمد رضا
۱۳۹۹-۰۵-۱۱ ۰۰:۵۸
پاسخ به  فریبا

سوکت روسوب کرده یا شل

کیوان
۱۳۹۸-۰۴-۱۷ ۱۳:۴۴

سلام ماشینم وقتی موتورش سرده بعد از چند بار استارت روشن میشه مشکل از کجا میتونه باشه؟ وقتی گرمه موتور راحت با یه استارت روشن میشه

علی.ب
۱۳۹۸-۰۸-۱۲ ۰۱:۰۳
پاسخ به  کیوان

سلام.پژو۲پژودارم و به تازگی واشر سرسیلندر عوض کردم و فرداش به سختی روشن شد و الان چند روزه که روشن نمیشه چون باطری و استارتش تازه عوض شده و شمعهاش هم مدل سوزنی اکیومه که تازه تمیزشون کردم .البته شمعهارو بعد از تعمیرگاه خودم باز کرده و تمیز کرده بودم ولی همون یکروز که دوساعت با ماشین راه رفتم و مجددا شمعهارو باز کردم سیاهه بودن البته چرب نبودن و دوده خشک زده بودن. چراغ بنزینم روشنه یعنی ممکنه از بنزین باشه ؟ چون اونروز رسیدم سرکوچه روشن شد و هنوز ماشین روشن نشده که برم پمپ بتزین..ممنون میشم زاهنمایی… بیشتر »

محمد
۱۳۹۸-۱۲-۲۷ ۲۰:۰۰
پاسخ به  علی.ب

سلام ماشینم ال ۹۰ است ۱۵۰ تا کار کرده ۱۰۰ هار کار کرده تسمه تایم عوض کردم الآن استارد میزنم روشن نمیشه نا گفته نماند دو ما است روشن نکردم چراخها همه روشن میشوند ولی استارد میزنم روشن نمیشه از آن میترسم تسمه تائم پار کرده باشد خواهش میکنم راهنمای کنید

حمید
۱۳۹۹-۰۱-۲۳ ۰۰:۲۴
پاسخ به  محمد

در مرحله اول اگه استارت میخوره باز هم کمکی بگیر شاید دورش پایینه بعد شمع هارو باز کن خشک کن چون با استارت زدن خیس شدن با بنزین چک کن از شلنگ بنزین ک ایا بنزین میاد یا ن قبل از بنزین چک کردن برق وایر هاتو هم چک کن

حمید
۱۳۹۹-۰۱-۱۳ ۲۰:۴۵
پاسخ به  علی.ب

سنسور مپ ماشینو چک کن احتمال زیاد خرابه.

امیر
۱۳۹۹-۰۱-۱۶ ۱۱:۰۱
پاسخ به  علی.ب

سلام من هم همین مشکل شمارو دارم دقیقا الان درست شدمیشه راهنمایم کنی جطور درست شد

حمید
۱۳۹۹-۰۱-۲۳ ۰۰:۲۰
پاسخ به  علی.ب

پمپ بنزین رو شلنگشو بکش ببین فشار بنزین چقدره ، شمع هارو باز کن بذار روی پیستون خشک بشه شمع هاتو هم با فندک پلاتینشو گرم کن از بنزین خشک بشه بعد ببند ، استارت زدنی در رادیاتور رو هم بردار چک کن کمپرس نزنه تو رادیاتور یوقت از اول واشر نزده باشه

کیهان
۱۳۹۸-۱۱-۱۶ ۱۷:۱۳
پاسخ به  کیوان

من هم دقیقا مشکل شمارو دارم، دنا معمولی – پمپ بنزین کامل با باطری عوض کردم، سرویس کامل کردم باز اول صبح تک استارت روشن نمیشه از وقتیم هوا سرد شده این مشکل درست شده

حمید
۱۳۹۹-۰۱-۲۳ ۰۰:۱۵
پاسخ به  کیوان

فشنگی اب یا ماشینت رینگ کمپرسش ضعیفه یا موقعیت میل لنگ یا سنسور کیلومتر این دوتای اخر احتمالش کمتره

وکیلی
۱۳۹۸-۰۴-۱۸ ۱۹:۰۸

سلام خسته نباشید من ماشینم پرایده در حال حرکت خاموش میشه هر کاری میکنم استارت نمیخوره علت چیه؟

شریفی
۱۳۹۹-۰۲-۲۳ ۲۳:۱۱

سلام من خودرو مگان۲۰۰۰دارم امروز از سفر که برگشتم ماشین رو خاموش کردم رعداز چندساعت خوایتم ماسین رو روشن کنم استارت میزنم ولی استارت نمیخوره فقط صدای تق تق تاز انژکتراس میاد خواهشن اگه تجربه دارین کمک کنید در ضمن مگان اتومات هستش تشکر شریفی هستم ا

میلاد
۱۳۹۸-۰۵-۲۱ ۰۰:۰۱
پاسخ به  وکیلی

احتمالا از رلته

حمید
۱۳۹۹-۰۱-۲۳ ۰۰:۲۹
پاسخ به  وکیلی

کامپیوتر و یا سیم کشی و یا استوپر ماشین و یا استارت میتونن خراب باشن باید حتما ب متخصص مراجعه کنید ک خیلی چیزها چک بشه

روحی
۱۳۹۹-۰۲-۲۷ ۱۶:۲۹
پاسخ به  وکیلی

من موقعی که پراید داشتم ایجوری بود بردم پیش یه برقکار سیم برق اصلی خودرو قطع و وصل میشد درستش کرد

آرش
۱۳۹۸-۰۴-۱۸ ۱۹:۱۰

با سلام من یه پالس 135دارم همیشه چندبار استارت باید بزنم روشن شه باید درجا کار کنه تا راه بیفته میشه کاری کرد با یه استارت روشن شه؟

حمید
۱۳۹۹-۰۱-۲۳ ۰۰:۳۱
پاسخ به  آرش

اگه کاربراتور باشه شمع و وایر چک کن اگه موتورت دود میکنه میتونه کمپرس هم داشته باشه

ناشناس
۱۳۹۸-۰۴-۱۸ ۲۳:۰۰

سلام ماشین من پژو 405برق پشت صفحه کیلومتر میاد ولی استارت میزنم فقط صدای تق تق زیرکیلومتر رو میشنوم استارت نمیخوره چیکار باید کنم؟ممنون

Milad
۱۳۹۹-۰۱-۱۸ ۰۰:۱۴

با سلام ماشین من سوئیچ رو میندازم چراغ ها و چراغ های امپر رو کیلومتر روشن میشه.ولی استارت نمیخوره

حمید
۱۳۹۹-۰۱-۲۳ ۰۰:۳۷
پاسخ به  Milad

اینوبلایزر یا باطری خوابیده یا استارت خرابه یا موتور قفله سوییچ مخفی و یا دزدگیر هم چک بشه

کاربر
۱۳۹۸-۱۱-۲۲ ۱۷:۵۶
پاسخ به  ناشناس

احتمالا از دزد گیرش باشه

کیان
۱۳۹۸-۱۱-۲۷ ۲۳:۴۵
پاسخ به  ناشناس

داداش باطریت مرخصه
البته اگ صدا تق که گفتید از صفه کیلومتر بیاد باطریه
اگه از سمت استارت ماشینت باشه یا المیچر استارته یا اتوماتیک استارت

حمید
۱۳۹۹-۰۱-۲۳ ۰۰:۳۴
پاسخ به  ناشناس

اگه با هول روشن میشه میتونه باطری خوابیده باشه روشن هم نشد باز میتونه باطری خوابیده باشع ولی خب در صورت روشن شدن با هول خیالت از موتور راحت میشه میتونی بری سراغ باطری یا استارت در هر صورت اول باطری ب باطری کن و استارت بزن اگه ماشین درحا ب مشکل خورده

شمیم
۱۳۹۸-۰۴-۱۸ ۲۳:۰۱

با سلام من یه پراید مدل 94دارم بعضی وقتا استارت نمیخوره یه وقتایی هم خود به خود بدون سوئیچ استارت میخوره مشکلش چیه ممنون میشم راهنمایی کنید

ظاهری
۱۳۹۸-۰۴-۱۹ ۱۵:۳۷

سلام وقتتون بخیر من ال نود مدل 94دوگانه دارم گاهی یه علامت کلید داخل مربع میاد ماشین روشن نمیشه باید نیم ساعت صبر کنم مشکل از کجاست؟

دانیال
۱۳۹۸-۰۴-۱۹ ۱۵:۳۹

سلام،ماشینم وقتی استارت میزنم جون نداره باطری سالمه خواستم بدونم ایراد از استارته یا دینام؟ممنون

اصغر
۱۳۹۸-۰۴-۲۳ ۱۶:۴۵

سلام ماشین من چراغ پشت آمپر میاد استارت میخوره ولی روشن نمیشه باطری رو تازه عوض کردم بار دوم و سوم پامو که رو گاز میزارم روشن میشه البته اینم بگم صبح با یک استارت روشن میشه ولی وقتی توی آفتاب بعد از چند ساعت استارت میزنم روشن نمیشه ممنون میشم راهنمایی کنید

احمد
۱۳۹۸-۱۱-۲۵ ۰۱:۴۳
پاسخ به  اصغر

ماشین منم پراید ۹۳هست همین داستان داره صبح زود تک استارت روشن میشه یه وقتایی که توحرکت خاموش میکنم تا گاز ندم اصلا روشن نمیشه تو دنده عقب خاموش میکنم باید گاز بدم حتما تا روشن بشه استارت میخوره ولی همیشه باطری تازه خریدم.

حمید
۱۳۹۹-۰۱-۲۳ ۰۰:۴۵
پاسخ به  اصغر

میتونه از سنسورهای میل لنگ یا کیلومتر باشه ک با دیاگ معلوم میشن میتونه از پمپ بنزین باشه ک تو هوای گرم بنزینو خوب نمیرسونه میتونه از استپر باشه یا اگه دود مشگی مشاهده میکنید از انژکتور ها یا سنسور اکسیژن باشه

محسن
۱۳۹۸-۰۴-۲۵ ۲۰:۰۴

سلام..باتشکر از همراه مکانیک که واقعا نمره ش ۲۰ه…
یه سوالی داشتم.ماشین من تیبا۹۴ هستش.دوسه مرتبه شده وسط رانندگی توشهر کلاجو که میگیرم یا خلاص میکنم دور موتور میاد پایین و خاموش میشه و بعدم با چندین استارت روشن میشه علتش چی میتونه باشه؟
ممنون

سلطانی
۱۳۹۸-۰۵-۰۵ ۱۲:۵۱
پاسخ به  محسن

سلام اقا برا منم همین مشکل پیش میاد ۹۶ هست مدلش دقیقا همین که شما میگید… ولی فقط رو گاز اینطور میشه نه رو بنزین بعید میدونم استپر باشه ..اگه استپ موتور باشه نباید رو گاز و بنزین فرق بکنه دیگه…

فرزین
۱۳۹۸-۰۸-۱۲ ۱۰:۳۵
پاسخ به  سلطانی

داداش اگه لگراتور گازت پیچ تنظیم داره باید تنظیم بشه گاز خودرو کم یا زیاد بشه تو لگراتور یا هواش مشکل میخوره اگه دو تا پیچ داره مثل پراید پیچ کوچیک هوا هستش اون رو باید تقریبا ببندیش اونیکی هم در حال کار درجا کم و زیاد کنی بفهمی کجا ماشین روونتر کار میکنه

حمید
۱۳۹۹-۰۱-۲۳ ۰۰:۴۹
پاسخ به  سلطانی

فشار گاز ورودی زیاده تو دور ارووم ماشین خفه میکنه یا رگلاتورت مشکل داره دمای ابی هم ک‌تو ریگلاتور میره بی تاثیر نیس

علیرضا
۱۳۹۹-۰۱-۰۱ ۱۳:۰۳
پاسخ به  محسن

سنسور کیلومتر

علیرضا
۱۳۹۸-۰۵-۰۶ ۰۹:۵۰

سلام ماشین من تیبا عه،بعد از استفاده از کولر و خاموش کردن ماشین برای روشن شدن دوبار باید استارت بزنم و با استارت اول روشن نمیشه این مشکل رو بیشتر بعدازاستفاده از کولر دارم تازه وقتی روشن میشه انگار اولش جون نداره

حمید
۱۳۹۹-۰۱-۲۳ ۰۰:۵۱
پاسخ به  علیرضا

در مرحله اول چک کنید ک موبین کمپرستور وقتی کولر رو خاموش میکنید و سپس ماشین رو روشن میکنید جدا شده باشه. استپر احتمالا دلیل اصلیشه

abdnj
۱۳۹۸-۰۵-۱۱ ۲۱:۰۸

سلام خسته نباشید ماشینم پراید انژکتوری داشتم رانندگی میکردم ماشین خاموش شد استارت زدم دیدم نمیزنه دیدم فیش استارت درامده فیش زدم جا استارت زدم یه حالت رد کردن میخوره گفتم شاید تسمه تایم باشه ولی اونم سالم بود خواستتم راهنمایی کنید بنده رو

حمید
۱۳۹۹-۰۱-۲۳ ۰۰:۵۴
پاسخ به  abdnj

‌پمپ بنزینو چک کن رد کردن تایم رو چک کن دقیقا رو‌تایم باشه چند دور بچرخون مطمعن شو شمع هاتو باز کن خشک کن پلاتینشو

مسعود مقامی
۱۳۹۸-۰۵-۱۸ ۱۳:۱۷

با سلام و سپاس ار آقای رحیمیان
ماشین من پراید که در حال حرکت خاموش شد و با اینکه صفحه کیلومتر کار میکند و استارت میخوره اما روشن نمیشود علت چیست

حمید
۱۳۹۹-۰۱-۲۳ ۰۰:۵۵
پاسخ به  مسعود مقامی

اکثرا پمپ بنزین یا تایم

Azadeh
۱۳۹۸-۰۵-۲۵ ۱۵:۰۲

سلام من یه پراید 87دارم صبح با یه استارت کار میکرد ولی الان روشن نمیشه چراغ پشت آمپر هم داره بنزینم دارم ولی روشن نمیشه میشه دلیلشو بگید ؟؟

هادی دلشاد
۱۳۹۸-۰۵-۳۰ ۱۹:۵۵

درود خسته نباشید من خودرو پارس tu5 کلاس15 مدل96. وقتی خودرو خریدم منتقل چابهار شدم و برای جابجایی تا شهرستان مجبور شدم خودرو رو تو تهران بذارم. بخاطر سالم موندن باطری همیشه دو قطب باطری رو برمیدارم و دفعه بعد که حدود3ماه میشه و میخوام روشن کنم بدون مشکل و تک استارت روشن میشه. دوستام میگن چون روغن بی کیفیت هست و ته نشین میشه و اگه هفته ای یکبار روشن نشه سبب خشک شدت قطعات داخلی میشه و سبب میشه در استارت اولیه خشک کار کنه تا روغن رو از کارتل به بالا بیاد و…سبب خرابی قطعات خودرو میشه.… بیشتر »

حمید
۱۳۹۹-۰۱-۲۳ ۰۱:۰۳
پاسخ به  هادی دلشاد

اگه جک بزنی روغنشو خودت خالی کن بعد بریزی توش ک عالیه اگه نمیتونی ی روغن ی لیتری بگیر فلزی بذار داغشه رو گاز یکم بعد بریز تو موتور روشن کن بعد برو فیلترتو عوض کن سریع ی فیلتر دیگع بنداز نیم لیتر حدر میره میمونه نیم لیترش ک موتورت تو سه ماه قبل و بعدش میسوزونتش روغن موتور هم استاندارش اینه هر شیش ماه عوض بشه حتی در صورت روشن نکردن ماشین روغنم شب بریز ۱۰۴۰کاسترول مثلا اینجوری بهتره

فاطمه
۱۳۹۸-۰۶-۰۲ ۰۰:۰۳

باسلام من پرايد مدل٨٨دارم باطريش رويماه نوكردم الان سويچ كه روشن ميكنم ماشين روشن نميشه ولي ضبط ماشين وشيشه ها بالا پايين ميشد الان ديگه همونم نميشه هركاري ميكنم روشن نميشه مشكل ازچيه؟واينكه دزد گيرش كه نصب ميكنم ماشين ديگه روشن نمبشه مجبورم دزد گيرشو قطع كنم ك ماشين روشن بشه

معین
۱۳۹۸-۰۶-۰۳ ۱۴:۵۰

سلام پیکان وانت مدل ۹۰ دارم که هرچی استارت میزنم روشن نمیشه ولی با هل دادن روشن میشه میخواستم بدونم مشکل از چیه؟

خشایار
۱۳۹۸-۰۶-۰۶ ۱۰:۲۱

سلام ، ماشین من پراید 141 امروز از خونه اومدم سر کار تو راهم مشکلی پیش نیومد بعد که ماشین و خاموش کردم الان دیگه ماشین اصلا برق نداره نه دزدگیر کار میکنه نه ماشین روشن میشه

یوسف
۱۳۹۸-۰۶-۱۱ ۱۸:۵۴

با سلام بنده یه پراید کاربراتور مدل ۸۱ دارم با اینکه استارت خوب میزنه ولی خودرو روشن نمیشه ولی با یه هول کوچک روشن میشه پیش چند تا مکانیک هم رفتم ولی کارماشین کاربراتور انجام نمیدن نمیدونم چکار کنم ممنون میشم راهنماییم کنید

علیرضا
۱۳۹۹-۰۲-۲۳ ۲۲:۱۱
پاسخ به  یوسف

سلام داداش منم این مشکلو دارم قطعه پیدا نمیکنم . شناور کاربراتور زیاد بنزین میریزه خفه میکنه باید لوض بشه . استارت زدی شعمتو باز کن میبینی خیس کرده . اگه باتری ضعیف باشه استارت ۲ تا بزنی میخوابه .

محمود
۱۳۹۸-۰۶-۱۴ ۰۸:۴۸

سلام آقای رحیمیان ، من پراید 131sx مدل 93 دارم ، صبح دیدم چراغ پشت آمپر روشنه باطریم سبزه استارت با زور میخوره اما روشن نمیشه ضمنا”شیشه بالابر هم به سختی کار میکنه وقتیکه سوییچ بازه…یه راهنمایی لطف میکنید

ارش
۱۳۹۸-۰۶-۱۵ ۰۹:۴۷

باسلام من یه پژو پارس سال مدل ۹۵ دارم ماشین نیم ساعت که روشن حرکت میکنم خاموش میشه اول گاز که میدم قطع و وصل میکنه بعد دیگه اصلا گاز نمیخوره خاموش میشه بعد هر چی استارت میزنم روشن نمیشه باید نیم ساعت تا یک ساعت منتظر بشم تا خنک بشه بعد با تک استارت روشن میشه پمپ بنزینشم عوض کردم ولی درست نشد میخواستم ببینم علت چیه هر جا میبرم متوجه نمیشن متشکرم اگه راهنمایی کنید واقعا کلافه شدم و نمیدونم چکارش کنم‌ که درست بشه

حسین عباسی
۱۳۹۹-۰۳-۱۰ ۲۲:۲۸

سلام خسته نباشید من یه زانتیا دارم ماشین وقتی سرد با تک استارت روشن میشه ولی بعد ۳ یا ۴ دقیقه بعد خودبه خود وقتی حرکت میکنم خاموش میشه بعدم بخوای روشن کنی استارت میخوره ولی روشن نمیشه بعد دو سه ساعت استارت میگیره پمپ بنزین و سوکتاشو چک کردم سیمای برقیشو چک کردم کوئل و سوییچشم چک کردم درست نمیشه دیگه رفت تو اعصابم گذاشتم تو پارکینگ ممنون میشم کمک کنید سپاس

حمید
۱۳۹۸-۱۰-۲۳ ۲۳:۵۲
پاسخ به  ارش

سنسور دور موتور

صالح دیانت
۱۳۹۸-۰۶-۲۰ ۱۴:۳۹

سلام و عرض ادب ماشین من پارس ای ال ایکس می باشد مدل ۸۹ ماشین در بعضی مواقع استارت میخوره ولی ۱۰ ثانیه طول میکشه تا روشن شه. .پمپ بنزین و باطری هم سرویس شده ولی باز هم همینجوره.؟

محمد
۱۳۹۹-۰۲-۲۰ ۲۳:۰۱

سلام من پژو ۴۰۵ دارم سویچ ک باز میکنم برق پشت آمپر میاد ولی استارت میزم ماشین روشن نمیشه علت چیست

مهرداد
۱۳۹۸-۰۶-۲۰ ۲۰:۰۵

سلام.توسان ۲۰۱۳ دارم صبح های سرد وقتی استارت میزنم برق دارم اما ماشین روشن نمی شودتا حدود ۵ دقیقه استارت را روشن نگه میدارم تا ماشین روشن شود .علت چیست ؟ ممنون

Babak
۱۳۹۸-۰۶-۲۱ ۱۶:۵۳

ماشین من ۲۰۶ الان شمال هستم باطری و روغن همه رو تازه عوض کردم ولی استارت میخوره روشن نمیشه بهش گاز بدم روشن میمونه ولی گاز ندم خاموش میشه
مشکل چیه ممنون میشم راهنمایی کنید

مسعود
۱۳۹۸-۰۸-۰۳ ۱۲:۱۸

۲۰۶استپر نداره

Zahra
۱۳۹۸-۰۶-۲۲ ۲۲:۰۶

سلام ماشینم پرایده درحال حرکت یهوخاموش شد،الانم استارت میخوره ولی روشن نمیشه.برق ماشینم متصله.لطفازودتر جواب بدین

حبیب ق
۱۳۹۸-۰۶-۲۹ ۰۱:۵۴

باسلام،اقای رحیمیان من ی پراید87دارم ک باطری نو عوض کردم،صبح با تک استارت روشن میشه،ولی بعداز مدتی ک با ماشین کارمیکنم و موتورگرم میشه اگه خاموش کنم و بخام روشن کنم ماشین استارت میخوره ولی روشن نمیشه،تا ی بیس دیقه باید صبر کنم تا موتور خنک بشه بعد با تک استارت روشن میشه

علی م
۱۳۹۸-۰۸-۰۲ ۱۵:۰۹
پاسخ به  حبیب ق

من راه با استپر عوض کردم درستش کردم مشکل شما رو داشت

دانیال
۱۳۹۹-۰۳-۲۱ ۱۸:۴۱
پاسخ به  حبیب ق

منم ماشینم این مشکل رو داره که بخاطر اینکه فن رو دور تند هست استارت نمیخوره بردم برقکار رله ای رو استارت نصب کرد و درست شد میتونید آب روی رادیاتور بریزید تا فن رادیات خاموش بشه و استارت میخوره

حبیب ق
۱۳۹۸-۰۶-۲۹ ۱۴:۴۰

سلام،من ی پرایدصبا87دارم،ی مشکل چن روزه پیداکرده،اول صبح تک استارت روشن میشه ولی بعد از نیم ساعت کارکردن موتور وقتی دوباره میخام روشن کن فقط استارت میخوره ولی روشن نمیشه،بعد از حدوده بیس دیقه مجدداروشن میشه،ممنون ازجوابتون

جمال
۱۳۹۸-۰۶-۳۰ ۱۱:۰۱

سلام ۲۰۷ دارم
استارت میزنم تق تق تق … از موتور میاد و صفحه آمپر خاموش میشه سوییچ رو که میبندم باز صفح روشن میشه

منصور
۱۳۹۸-۰۷-۰۱ ۰۱:۳۲

سلام من پژو ۴۰۵ مدل ۹۴ دارم هرچی استارت میزنم روشن نمیشه باطری هم تازه عوض کردم برق خیلی خوب میاد ولی اصلا موتور روشن نمیشه .ممنون

نوید
۱۳۹۸-۰۷-۰۳ ۲۱:۲۴

با سلام ماشین سمند من مدل ۸۶ با گاز روشن میشه ولی با بنزین روشن نمیشه استارت میخوره و تپ تپ میکنه و خاموش میشه البته شمع و وایرشم عوض کرد و سنسور هواشم تمیز کردم و سنسور جزقه گیربکس هم تمیز کردم خلاصه با بنزین کار نمیکنه وبا گاز کار میکنه

ناهید
۱۳۹۸-۰۷-۰۸ ۱۲:۱۸

ببخشید بعد از قفل کردن ماشین ۲۰۶ تیپ ۲ چراغ سقف خاموش میشه ولی بعد از ۲ دقیقه دوباره روشن میشه و اجازه نمیده برق سیستم ضبط خاموش بشه و بعدا بخوام ماشینو روشن کنم ماشین استارت میخوره ولی روشن نمیشه
بعضی مواقع هم ب محض بستن سوییچ خودش روشن میشه با اینکه درهای ماشین قفلن
مشکل از چیه؟

کامران جمالی
۱۳۹۸-۰۷-۱۶ ۲۱:۳۳

سلام خسته نباشید من پراید ۱۳۲مدل ۹۴یورو دارم میخاستم بدونم چراوقتی ماشینم استارت میخوره روشن نمیشه باطریشم نوانداختم رله دوبل سنسور گاز واستپر نو انداختم برق پشت آمپرو دارم ولی هرچی استارت میخوره روشن نمیشه ایسیو و امیولایزرشم تست شده مشکلی نداره وقتی سوییچو باز میکنم پمپ بنزینش کار نمیکنه که اونم نو انداختم برق مستقیم به پمپ بنزین میدی کار میکنه ولی پشت آمپر علامت بنزین وگرمای دور موتور نشون داده نمیشه یعنی خونه های خالی ولی وقتی ماشین هُل میدن روشن میشه رامیفته خب میشه ولی باز همون مشکل تکرارمیشه تو حال رانندگی هم گاهی خوبه گاهی هم… بیشتر »

کامران جمالی
۱۳۹۸-۰۷-۱۶ ۲۱:۴۸

سلام خسته نباشید من پراید ۱۳۲مدل ۹۴یورو دارم میخاستم بدونم چراوقتی ماشینم استارت میخوره روشن نمیشه باطریشم نوانداختم رله دوبل سنسور گاز واستپر نو انداختم برق پشت آمپرو دارم ولی هرچی استارت میخوره روشن نمیشه ایسیو و امیولایزرشم تست شده مشکلی نداره وقتی سوییچو باز میکنم پمپ بنزینش کار نمیکنه که اونم نو انداختم برق مستقیم به پمپ بنزین میدی کار میکنه ولی پشت آمپر علامت بنزین وگرمای دور موتور نشون داده نمیشه یعنی خونه های خالی ولی وقتی ماشین هُل میدن روشن میشه رامیفته خب میشه ولی باز همون مشکل تکرارمیشه تو حال رانندگی هم گاهی خوبه گاهی هم… بیشتر »

امیر
۱۳۹۸-۰۷-۲۲ ۱۲:۰۴

سلام ماشین منپشت امپر برق میاد ولی هرچی استارت میزنی روشن نمیشه باید سوییچ رو ببندی چن بار امتحان کنی تا شاید استارت زد پیش چنتا باطری ساز و تنظیم موتور هم رفتن هنوز که هنوزه هیچکدوم متوجه نشدن عیب ماشین کجاس لطفا راهنمایی بفرمایید

صدیف
۱۳۹۸-۰۷-۲۳ ۲۲:۳۷

مطالب به درد نخوری بود

مصطفی
۱۳۹۸-۱۰-۲۹ ۱۳:۲۷

سلام استاد
به نظرم تمام مطالب کامل و بی نقص هستش فقط باید بفهمیم مشکل از کجاست
تمام راه کارها رو گفتید
ممنون

هانا
۱۳۹۹-۰۲-۲۵ ۰۰:۲۵

سلام خسته نباشین من 206 تیپ 2 مدل 83 دارم همه چی شو عوض کردم باطری دینام استارت فیوزهاش چیزی نمونده ک عوض نکرده باشم جدیدا هرچی استارت میزنم روشن نمیشه صدای پمپش میاد ی 5 تا 10 دیقه وا میستم روشن میشه ولی 200 متر راه میرم خاموش میشه دیگه روشن نمیشه تا 5 تا 10 دیقه بعد همین روال ادامه داره ممنون میشم کمکم کنین

ارزو
۱۳۹۸-۰۷-۲۴ ۰۲:۴۰

سلام پراید ۸۳انژکتور .صدای تق تق از موتور ک با فشردن گاز صدا قطع میشد.بعد ماشینو خاموش کردم مجدد بعد دوساعت استارت زدم ک دیگه روشن نشد .استارت میخوره ولی روشن نمیشه.دلیلش از چیه ممنون میشم زود پاسخ بدید

میثم
۱۳۹۸-۰۷-۲۴ ۰۹:۴۸

سلام ماشین من پراید انژکتور هست درحال حرکت چراغ چک روشن وخاموش میشه که ماشین درحال حرکت کله میزنه وگاز نمیخوره و ازکار میافته.اما برق پشت آمپر هست بعد باید رله را باز بسته کنم یه ذره ور برم تا روشن بشه.
باطری تازه عوض کردم سنسو ر دور موتو عوض کردم..
وقتی این اتفاق میافته انگار پمپ بنزین قطع میشه درحالی که پمپ بنزین تازا عوض کردم. سوزن انژکتور شستم .با رله برق نو هم تست کردم درست نشده
نمیدونم ازچیه راهنمایی کنید.

میثم
۱۳۹۸-۰۷-۲۴ ۱۰:۰۴

توسرعت هم همینجوری میشه با استپر دیگه چک کردم درست نشده البته شش ماه پیش کامپیترم سوخت یه کامپیتر دست دوم انداختم سیم کشی هم داوم عوض کرده اما بعد ازاینکه ماشین گرفتم همین مشکل وجود داره تا الان

حسن
۱۳۹۸-۰۸-۱۹ ۲۱:۴۶

سلام ببخشید هاچ بک مدل۸۴دارم موتور زیمنس قدیم،،،امروز صبح استارت مرتب میخوره روشن نشد،برقکار هم آوردم سراغش عیبی ازش نتونست پیدا کنه و یه روش انجام داد که میگفت شاید تو آبانسه ولی متأسفانه روشن نشد،سوخت رسانی وبرقش هم چک کرد،میتونید راهنمایی ام کنید؟

میثم
۱۳۹۸-۰۷-۲۴ ۱۰:۱۷

تو سرعت هم همینجوریه میشه.با استوپر دیگه هم تست کردم ولی با همون جوریه.

Zahra
۱۳۹۸-۰۷-۲۷ ۰۷:۴۰

سلام خسته نباشید من پراید انژکتوری دارم مدل ۸۱،دو بار استارت زد دوستم ولی نصفه ول کرد استارت رو بعد هر کار کردیم ماشین استارت نخورد مشکلش چی میتونه باشه؟

حضرتی
۱۳۹۸-۰۸-۰۱ ۲۱:۲۶

سلام
ماشینم ۲۰۶ تیپ ۳ هست، استارت میخوره ولی روشن نمیشه،،، دزدگیرش رو قطع کردم ولی یک بار روشن شد ولی باز همون مشکل رو پیدا کرد… تعمیرگاه میگه بخاطر کامپبوترش هست؟! میخواستم نظر شما را هم بدونم…
ممنونم

علی م
۱۳۹۸-۰۸-۰۲ ۱۵:۰۱

سلام و درود. ماشینم پراید ۸۷ انژکتوریه. یه ۳یا۴ هفته خواب بود با بنزین کم در حد یکی دو لیتر.بعد یکی دو هفته که خواب بود ۱۰ لیتر بنزین بهش ریختم.هر کاری کردم روشن نشد.بعضی موقع هاچراغ چک‌ موقع استارت روشن میشه و صدای انژکتور هم میاد ولی استارت میزنم موتور روشن نمیشه.باطری هم رو یه ماشین دیگه جواب داد . یکی دو ماه پیشم استپر .صافی بنزین.پمپ بنزین.رله دوبل.سنسور کیلومتر رو دیفرانسیلی و بیرونی شو.روغن موتور.واسکازین گیربکس عوض کردم.شستشو انژکتور هم کردم.عالی شده بود.ولی وقتی خواب بود دیگه نه.صبح و شب‌و‌ وقت بی وقت تک استارت بود. پراید انژکتور… بیشتر »

Ayoubdeghan
۱۳۹۸-۱۱-۱۱ ۲۰:۲۸
پاسخ به  علی م

سلام.دوستان خودرو پراید دارم.هرکارمیکنم روشن نمیشه.پمپ بنزین هم سالم هست .استارت و باطری هم سالم هستن. بعضی وقتها هنگام استارت صدا تق تواگزوز میاد.

سعیدفاضلی
۱۳۹۸-۰۸-۰۸ ۱۰:۰۴

سلام خودرو من پارس از داخل استارت میخوره اما روشن نمیشه ولی همین که از باتری سیم یه سر میکنم سر استارت سریع روشن میشه

امیر
۱۳۹۸-۰۸-۰۸ ۱۰:۳۴

باسلام
ضمن عرض خسته نباشید
ریومدل 85 دارم مدتی است که استارت آن دچاراشکال شده است ،معمولا” زمانی که ماشین سرداست دراستارت اول ماشین روشن نمی شود ولی باردوم روشن می شود.باطری ماشین راهم تازه عوض کردم،دنده استارت راهم تازه عوض کردم،حتی قبلا” استارت رابطورکامل عوض کردم،مدت شش ماهی خوب بودولی اکنون هم بعضی وقتابااولین استارت روشن نمی شود.لطفا” علت آن راراهنمایی بفرمایید. باتشکر

احمد
۱۳۹۸-۰۸-۱۰ ۱۰:۰۹

سلام پژوپارس مدل94 دارم استارت میخوره ولی روشن نمیشه ریموتش هم درو قفل نمیکنه پمپ بنزینش هم سالمه.

majid
۱۳۹۸-۰۸-۱۲ ۱۷:۵۰

سلام .من پارس ۹۶ دارم . وقتی ک موتور ماشین سرده استارت ک میزنم ماشین روشن میشه بعد دوثانیه خاموش میشه اینکارو باید چند بار تکرار کنم و با کمی فشار دادن پدال گاز موتور روشن میشه .در بعضی مواقع استارت میخوره ولی دیگه با فشار دادن گاز هم روشن نمیشه . استپر و شمعها رو هم عوض کردم ولی درست نشد . ممنون میشم راهنمایی کنید

محمدجواد
۱۳۹۸-۱۰-۲۹ ۱۴:۰۱
پاسخ به  majid

سلام پژو۴۰۵دارم یک ماهه موقع سردبودن روشن میشه وموتورگرم میشه دیگه روشن نمیشه.همه باتری سازیاراهم رفتم امانتونستن کاری کنن الان توحالت سردهم روشن نمیشه.شمارابخداراه چاره ای بهم بدین.مدل ماشین ۸۴هستش

نیما
۱۳۹۸-۰۸-۱۶ ۱۳:۴۳

سمند EF7دارم. هر دو سه روز یک بار وقتی پارک می‌کنم و زمانی کم یا زیاد برمی‌گردم که ماشین را روشن کنم استارت می‌خوره و تمام موتور رو به حرکت در میاره اما روشن نمی‌شه. اتفاقاً وقتی ماشین سرده مثل اول صبح با اولین استارت روشن میشه ولی وسطای روز که پارک می‌کنم برمی‌گردم این اتفاق می‌افته. بعضی روزا اصلا این مشکلو ندارم ولی بعضی روزا (هفته‌ای دو یه بار) معطلم می‌کنه. بعد از ده دقیقه رضایت می‌ده روشن میشه.

amirreza bazrafkan
۱۳۹۸-۰۸-۱۷ ۱۲:۰۶

سلام خسته نباشید من ماشینم ۲۰۶ صندوقدار‌تیپ ۵ هست استارت پر میخوره اما روشن نمیشه برق پشت آمپر هم کامل میاد باتریش رو تازه عوض کردم
با هل دادن روشن کردم اما رو دور موتور ۴ ماشین ریپ میزد ممنون میشم راهنماییم کنید

miladkherad
۱۳۹۸-۰۸-۱۸ ۲۱:۰۳

سلام ماشین من تک استارت روشن میشد ولی بعضی مواقع کاملا اذیت میکرد و با با هزارتا استارتم روشن نمیشد ولی بعد نیم ساعت تا یک ساعت باز تک استارت روشن میشد پیش تمام مکانیکا بردم و هرکس یه قطعه عوض کرد مشکل حل که نشد بدترم شد ولی یبار دیاگ زدم و خطای سنسور میل سوپاپ داد اون خطارو برام پاک کرد و هزینش ۱۰هزار تومن شد و مشکل ماشینم کاملا حل شد بنابراین بعضی اوقات مشکل استارتو با دیاگ کاملا میشه حل کرد

حمید
۱۳۹۸-۰۸-۲۰ ۰۷:۳۲

سلام ماشینم پراید90چندروزیه هست وقتی میخوام روشن کنم بعضی موقعه صدای پمپ بنزین میادروشن میشه ولی بعضی موقعه هم صدا نداره ولی ماشین روشن نمیشه میخواستم بدونم مشکل ازاستارت آیاپمپ بنزین،ممنون

مهدی
۱۳۹۸-۰۸-۲۰ ۱۷:۵۷

ماشین ما ال نود مدل 87منتها استارت میخوره روشن نمیشه پمپ بنزین هم تعویض کردم باز هم مجدد همونجوره، مشکل مربوط به چیه؟

مسعود
۱۳۹۸-۰۸-۲۰ ۲۱:۰۳

سلام
بنده یک وانت نیسان دوگانه مدل ۹۵دارم طولانی استارت میخوره تا موتور روشن میشه .