در مقاله ” مقایسه هیوندای سانتافه و هیوندای توسان “، دوقلوهای هیوندای یعنی سانتافه و توسان را با هم مقایسه خواهیم کرد. شرکت هیوندای یا هیوندایی کره جنوبی، در سال ۱۹۴۷، با هدف یک شرکت صنعتی تاسیس شد. این شرکت در سال ۱۹۶۸ اولین خودروی خود را با همکاری شرکت فورد تولید کرد.

کلیک کن و عضو کانال تلگرام همراه مکانیک شو تا فیلم‌های جذاب خودرو مورد نظرت رو ببینی

به دلیل شروع همکاری هیوندای با شرکت فورد امروزه نیز می‌توان محصولات این کمپانی را با شباهت به محصولات فورد دید. شرکت هیوندای در این ۵۰ سال عمر تاسیس خود توانسته به سرعت پیشرفت کند و به سطح بالای دانش فنی تولید خودرو دست یابد و محصولات خود را به بازارهای مختلف صادر کند.

مقایسه هیوندای توسان و سانتافه

 دو خودروی پرطرفدار این شرکت خودروسازی کره ای هیوندای توسان و هیوندای سانتافه که در بازار ایران نیز طرفداران بسیاری دارند، مقایسه هیوندای سانتافه و هیوندای توسان یکی از بحثهای پیش روی خریداران خودرو در این کلاس است. خودروهایی که از لحاظ طراحی، زیبا و جذاب و از لحاظ قابلیتهای فنی و امکانات نیز در سطح مناسبی قرار دارند.
هیوندای توسان یا IX35 و هیوندای سانتافه یا IX45 دو خودروی کراس اوور تولیدی هیوندای هستند. که تولید سانتافه از سال ۲۰۰۱ توسط هیوندای آغاز شده و تولید توسان از سال  ۲۰۰4 شروع شده است. که امروز شاهد تولید نسل چهارم توسان و هیوندای سانتافه هستیم. مدل‌های جدید این خودروها شباهت بسیاری به هم دارند و در بسیاری موارد نزدیک به هم می‌باشند.

مطالعه مقالات زیر را از دست ندهید

اما از لحاظ ابعاد و مشخصات فنی هیوندای سانتافه در یک پله بالاتر قرار میگیرد. در ادامه به مقایسه هیوندای سانتافه و هیوندای توسان و بررسی در رابطه با مشخصات فنی، ظاهری و امکانات این دو خودرو می‌پردازیم، تا شاهد نبرد برادران برای تصاحب جایگاه برتر باشیم.

 مقایسه طراحی

چهره‌هایی از یک نژاد! ظاهری یکسان، باطنی متفاوت

مقایسه هیوندای توسان و سانتافه

مقایسه هیوندا سانتافه و هیوندا توسان عرض اندام برادران قد بلند چشم بادامی در سرزمین پارس! پس از چندین سال تولید دو خودروی هیوندای توسان و هیوندای سانتافه توسط شرکت خودروسازی هیوندای، این شرکت در سال‌های اخیر زبان طراحی جدیدی را بر روی محصولات خود پیاده می‌کند که بی شباهت به محصولات شرکت فورد آمریکا نمی‌باشد.

طراحی‌های جدید این کمپانی کره ای با جلو پنجره ای گوشه دار و شش ضلعی با طرح مشبکاست و چراغهای کشیده و چند ضلعی با گوشههای تیز و ابعاد بزرگ و طراحی بدنه ی عضلانی و حجیم، جلوه خاصی را به محصولات تولیدی جدید این کمپانی  می‌دهد.در مقایسه سانتافه و توسان، از لحاظ طراحی ظاهری شاید بتوان کمترین تفاوت را با یکدیگر دارند و افراد ناآشنا با این خودروها شاید این دو خودرو را با یکدیگر اشتباه بگیرند. هر دو خودرو از طراحی‌های جذاب و پویایی بهره مند هستند و در رده خودروهای به روز در سطح جهانی قرار می‌گیرند.

که با قیمت‌های مناسبی نیز عرضه میشوند. این دو خودرو هرچند در نمای بیرونی شبیه بهم هستند ولی از لحاظ طرح داخلی تفاوت‌های زیادی با یکدیگر دارند. اولین و واضح ترین تفاوت بین این دو خودرو ابعاد داخلی دو خودرو و فضای پای سرنشینان در داخل دو خودرواست. هیوندای سانتافه به دلیل ابعاد بزرگتر و فاصله دو محور بیشتر فضای بزرگتری را در اختیار سرنشینان قرار میدهد. از لحاظ طراحی داشبورد و طراحی پشت آمپر، می‌توان برادر کوچکتر را مدرن تر و  جذاب تر از طراحی برادر بزرگتر قلمداد کرد. با مقایسه هیوندای سانتافه و هیوندای توسان از نظرکیفیت مواد استفاده شده در کابین، میتوان گفت هر دو خودرو از کیفیت قابل قبول و مناسبی از متریال داخلی برخوردار هستند.

مقایسه فنی هیوندای سانتافه و توسان

نبرد پیشرانهها، با چاشنی دوپینگ!مقایسه هیوندای توسان و سانتافه

برادر بزرگتر قویتر است یا برادر کوچکتر؟آیا برادر کوچکتر با جسه ی کوچکتر میتواند سریعتر باشد؟با مقایسه سانتافه و توسان در بخش فنی و پیشرانه به تفاوت‌های این دو برادر با یکدیگر میرسیم. هر دو خودرو با دو موتور مختلف عرضه می‌شوند، که یک موتور با تنفس طبیعی و یک موتور با سیستم مجهز به توربوشارژاست. هیوندای سانتافه با موتور تنفس طبیعی ۲۴۰۰ سی سی که توانایی تولید ۱۹۰ اسب بخار قدرت را دارد و یک موتور مجهز به توربو شارژ با حجم ۲۰۰۰ سی سی که توانایی تولید ۲۶۴ اسب بخار قدرت دارد، بهره می‌برد.

تنها با یک کلیک میتونی تا 30 دقیقه بعد خودروت رو با طرح فروش فوری همراه مکانیک به پول نقد تبدیل کنی

در مقابل هیوندای توسان با موتور تنفس طبیعی ۲۰۰۰ سی سی که توانایی تولید ۱۶۴ اسب بخار و یک موتور مجهز به توربو شارژ با حجم ۱۶۰۰ سی سی که توانایی تولید ۱۷۵ اسب بخار نیرو را دارد به بازار عرضه میشود. هیوندای سانتافه با توجه به ابعاد بزرگتر و حجم بیشتر از موتورهای بزرگ تر و قوی تری بهره می‌برد که قاعدتاً این موتورها مصرف سوخت بالاتری را نیز دارند.

در مقایسه فنی هیوندای توسان و هیوندای سانتافه، توسان از لحاظ مصرف سوخت اقتصادی تر بوده و شتاب صفر تا صد بهتری نیز نسبت به هیوندای سانتافه دارد. از لحاظ رانندگی، هندلینگ و سیستم تعلیق هر دو خودرو را میتوان به صورت مناسبی ارزیابی کرد.

مدل خودرو

هیوندای سانتافه

هیوندای توسان

پیشرانه

تنفس طبیعی

توربوشارژ

تنفس طبیعی

توربوشارژ

حجم موتور

2400 سی سی

2000 سی سی

2000 سی سی

1600 سی سی

حداکثر قدرت

190 اسب بخار

264 اسب بخار

164 اسب بخار

175 اسب بخار

حداکثر گشتاور

240 نیوتن متر

۳۵۲ نیوتن‌متر

204 نیوتن متر

264 نیوتن‌متر

گیربکس

اتوماتیک 7 سرعته

اتوماتیک 6 سرعته

 

اتوماتیک 6 سرعته

اتوماتیک 7 سرعته دو کلاچه

مصرف سوخت (ترکیبی)

10.8 لیتر

11 لیتر

۸.6 لیتر

8.2 لیتر

شتاب صفر تا 100

10.9 ثانیه

8.4 ثانیه

۱۱.۱ ثانیه

8 ثانیه

حداکثر سرعت

187 کیلومتر بر ساعت

 

190 کیلومتر بر ساعت

193 کیلومتر بر ساعت

مقایسه تجهیزات و امکانات رفاهی

تا دندان مسلح با کوله باری از تجهیزات مختلف!مقایسه هیوندای توسان و سانتافه

با مقایسه هیوندای توسان و هیوندای سانتافه هردو از طیف تقریبا کاملی از سیستم‌های رفاهی و ایمنی بهره میبرند که میتوان آنها را در زمره خودروهای پر آپشن در کلاس خود معرفی کرد. در مقایسه این دو خودرو جالب است بدانید که هر چند خودروی هیوندای توسان از قیمت کمتری نسبت به هیوندای سانتافه برخوردار است ولی آپشنهای بهتری را ارائه می‌دهد. علاوه بر آپشنهای مرسوم و مشترک، هیوندای توسان دارای آپشنهایی همچون، سیستم هشداردهنده خارج شدن از لاین، سیستم هشدار دهنده برخورد از جلو، ترمز خودکار و چراغهای جلوی هوشمند است.

با یه کلیک میتونی هر نوع ماشینی رو چه صفر کیلومتر چه صد هزار کیلومتر از بزرگترین نمایشگاه خودرو آنلاین در کشور کارشناسی شده و با شرایط ویژه بخری!!!

در مقابل هیوندای سانتافه نیز از آپشن‌هایی همچون: صندلیهای دارای تهویه، درب صندوق برقی، چراغهای جلو با تکنولوژی زنون، رادار نقاط کور و هشدار برخورد از عقب  برخوردار است.

تجهیزات

سانتافه

توسان

چراغ

چراغهای زنون-ال ای دی

چراغهای هوشمند تلسکوپی-اتولایت

سیستم­های مولتی مدیا

پخش کننده MP3 , DVD, USB , BT

درگاه USB

مانیتور جلو

سیستم صوتی با صفحه‌نمایش 8 اینچی به همراه GPS، ویژگی Android Auto و Apple Car Play

صفحه نمایش

8 اینچ لمسی

8 اینچ لمسی

رینگها

19 اینچ

19 اینچ

آینه

آینه بغل تاشو برقی دارای گرمکن با راهنما

آینه بغل تاشو برقی دارای گرمکن با راهنما

تهویه مطبوع

سیستم تهویه فول اتوماتیک

سیستم تهویه فول اتوماتیک

صندلی

تنظیم صندلی راننده در 8 جهت برقی

گرم کن-سرد کن-پوشش چرمی

صندلیهای جلو برقی دارای حافظه و گرمکن سرد کن

شیشه

شیشههای برقی

شیشههای برقی

سیستم­های­هشداردهنده

رادار نقاط کور-هشدار برخورد از عقب- سیستم هشدار صوتی باز بودن کمربند-مسیریاب (نویگیشن)-خودکار پارک خودرو- ضد سرقت خودرو

هشداردهنده خاج شدن از لاین-هشدار دهنده برخورد ازجلو

سایر امکانات

سانروف- صندلی هفت عدد- تنظیم زاویه پشتی صندلی برقی- قابلیت چراغ‌های جلو تنظیم ارتفاع نور چراغهای جلو , چراغ روز (Day Light) , چراغ مه شکن جلو- رمز پارک برقی -روشن شدن خودکار چراغ‌ها-سنسور باران-کروز کنترل-سیستم کمکی در سربالایی-روکش چرم صندلی‌ها،-5 گرم‌کن 2 سردکن- اتو پارک-در صندوق عقب برقی-نوع استارت دکمه‌ای

فرمان برقی- فرمان و دسته دنده چرمی- پوشش چرم صندلیها – کروز کنترل- سان روف -دوربین عقب – کلید هوشمند و استارت دکمه ای- ترمز دستی برقی – کول باکس –دیلایت- قفل مرکزی -سیستم کنترل پایداری خودرو ESP – باربند – کنترل سیستم صوتی روی فرمان -دارای 6 بلندگو – صفحه کیلومتر سوپرویژن- گرم کن فرمان – فرمان و دسته دنده چرمی- رادار و اتوپارک

مقایسه ایمنی توسان و سانتافه

در حصار ایمنی!مقایسه هیوندای توسان و سانتافه

هر دو خودرو از نظر ایمنی در سطح بالایی قرار دارند و با توجه به تست‌های انجام شده و ارزیابی نتایج موجود از دو خودرو میتوان گفت که با خودروهای ایمنی رو به رو هستیم، که صادرات سانتافه و توسان به بازارهای اروپا و آمریکا حاکی از استانداردهای بالای این دو خودرواست. این دو خودرو با بهره‌مندی از تکنولوژیهای مدرن در طراحی تولید و نصب سیستمهای کنترل و پایداری بر روی خودرو به این قابلیت دست پیدا کرده اند.

تجهیزات

سانتافه

توسان

تجهیزات­ایمنی وحفاظتی

دارای سیستم‌های ABS, ESP, LDWS, VSM, HAC , DBC, TCS, BAS

 

سیستمهای پایداری و کمک راننده(ESP ، CBS ، TCS، BAS ، ABS ، EBD

کیسه هوا

10 عدد کیسه هوا جلو جانبی

مجهز به ۱۰ کیسه هوای ایمنی که شامل:جلو ، جانبی ، پرده ای محافظ سر

سیستم ترمز

ترمزهای جلو و عقب دیسکی خنک شونده

سامانه ضد قفل (ABS)

ترمز خودکار

جمع بندی مقایسه سانتافه و توسانمقایسه هیوندای توسان و سانتافه

با مقایسه سانتافه و توسان، مقایسه‌ای از دوبرادر در یک خانواده را بررسی کردیم و به این نتیجه رسیدیم که، سانتافه و توسان از لحاظ ظاهری نزدیک به هم ولی دارای خصلت و باطنی متفاوت هستند. در حیطه­ی فنی هرچند هیوندای توسان از موتورهایی با حجم کمتر استفاده میکند، ولی به لحاظ ابعاد بدنه ی کوچکتر و وزن کمتر، چالاک تر و چابک تراست و همچنین از نظر مصرف سوخت و قیمت خودرو نیز اقتصادی تراست. در صورتی که نیاز به فضای بیشتری در خودرو ندارید، انتخاب هیوندای توسان برای شما عاقلانه تر و مناسب‌تر خواهد بود.

مطالعه مقالات مرتبط زیر را از دست ندهید

13 شاسی بلند وارداتی محبوب در بازار

چرا هیوندای توسان بخریم

چرا هیوندای سانتافه بخریم

معایب نسل های مختلف سانتافه

بررسی نسل‌های هیوندای توسان

معایب نسل های مختلف هیوندای توسان

مقایسه شاسی بلندهای محبوب اسپورتیج، توسان، میتسوبیشی ASX و ام جی GS

مقایسه هیوندای توسان و تویوتا راو4

مقایسه تویوتا CHR و هیوندای توسان

مقایسه هیوندا سانتافه و نیسان ایکس تریل

مقایسه هیوندای توسان و رنو کولئوس

مقایسه نیسان جوک و هیوندای توسان

معرفی نسل های هیوندای سانتافه

مقایسه هیوندای توسان و کیا اسپورتیج 2017

مقایسه میتسوبیشی اوتلندر و هیوندای سانتافه 2018

مقایسه هیوندای سانتافه و هیوندای وراکروز

مقایسه هیوندای سانتافه و تویوتا راو 4

تفاوت خودرو شاسی بلند و کراس اوور

مقایسه هیوندای سانتافه و فولکس واگن تیگوان

1
دیدگاه بگذارید

1 تعداد نظرات
0 پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
پرطرفدار ترین دیدگاه ها
دیدگاه با بیشترین پاسخ
0 تعداد نویسندگان دیدگاه
  اشتراک  
اطلاع از

[…] مقایسه هیوندای سانتافه و هیوندای توسان  […]